HARDE KERN GEMEENTELIJKE GROENNOTA Ontmoetingsbijeenkomsten voor gastgezinnen Vietnamezen en [zeepost Kritiek op oneigenlijk gebruik gas-uitkering politienieuws schrijvende lezers BERDY DOET MÉÉ» MET LEER! B1JBERDY: LAMMY VACHTMANTEL 498,- VAN NIEL HORLOGERIE JUNGHANS Zendingsdag in Santpoort-Zuid w Jubileum kortingen 1048.- ijmondnieuws Kennismaking met Heemskerkse aspekten CDA-FRACTIE NIET AKKOORD Progress-soos verbouwd Klaroen ’80 toch in Heemskerk Blokkade in duingebied Recreatievoertuigen van de weg af Sint naar Beverwijk per Hoogovens-trein Folder van en over Gemeenschapsraad PPR/PSP wenst geen overleg over wethouderszetel Déze wasmachine voor déze prijs Voor een goed oosters tapijt gaat u naar Perez al 60 jaar St. Maartentocht met „De Zwervers” Dank 9 VRIJDAG NOVEMBER 19 7 9 9 IJMOND ZANKER ROTTERDAM AMSTERDAM QUARTZ HORLOGES HAARLEM Schalkwijk Grootwinkelcentrum Rivièradreef 13 0 23 - 33 01 09 I (ADVERTENTIE) Zanker 502 S (riml.ilm u er <>f> genacht hebt... (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) Speciaalzaak sinds 1883 (ADVERTENTIE) perez Mevrouw L. Tan van de Werkgroep So- (ADVERTENTIE) A raad Heemskerk huis-aan-huis een folder verspreiden, die wat meer duidelijkheid wil geven over de taken van deze raad, speciaal met betrekking tot het opbouw werk in de wijken, het begeleiden van initiatieven, aktiegroepen en werkgroe pen en bij voorbeeld de hulp die kan worden geboden bij inspraakprocedures. GR. HOUTSTRAAT 86 - HAARLEM TEL. 312934 en de eerste drie dagen verblijf in Heems kerk. Deze reportage is samengesteld door het bureau voorlichting. Echte lammy mantel van de fijnste kwali teit. Warme mode op z'n best. Ruilbeurs Zondag 11 november houdt de afdeling Kennemerland van de „Verzamelaar”, van ’s middags twaalf tot vijf uur een ruilbeurs voor postzegels, munten, eerste-dagenveloppen, ansicht kaarten en veel andere ruilobjecten. De ruilbeurs wordt gehouden in het „Alleen staandencentrum”, Wijkerstraatweg 119, Velsen-Noord. wind van voren. Dit raadslid viel ook over een al te ruime interpretatie van het begrip parkeervoorzieningen. Een fonds voor dit doel wordt gevoed met parkeergelden. B. en W. willen dit potje echter ook aanspreken voor andere verbeteringen binnen de woonsfeer. Kritiek hierop werd door Kaebisch rechtgezet met verwijzing van een eerder dit jaar aanvaarde motie waarin duidelijk sprake is van „parkeerruimten en daarop aansluitende voorzienin gen”. Een omschrijving waar de gemeente veel kanten mee uit kan. Namens de socialistische fractie putte J. E. van Dongen zich vervolgens uit in loftuitingen ten aanzien van de notities die zei hij „bruikbare methodieken bevatten voor politiek handelen dichtbij de basis”. Kaebisch kwam CDA en WD tegemoet door het voorstel aangaande de huurdersbijdrage terug te nemen. In afgeslankte vorm kreeg het beleidsstuk vervolgens toch nog de steun van de voltallige raad. Geen spreekuur Wethouder C. J. M. Hienkens van Beverwijk is verhinderd op maandag 12 november zijn wekelijks spreekuur te houden. Via het President Kennedyplein maken de Sint en zijn gevolg een tocht naar het ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof”. Op de Plantage wordt gestopt voor een optreden van drie Beverwijkse muziek verenigingen, die zich ook zullen laten horen bij het station en op het Kennedy plein. In de stoet zelf lopen vier andere Beverwijkse korpsen mee. Het Ruitercen- trum verleent medewerking met paarden, ruiters en koetsen. In de Hoogovens-trein rijden alle leer lingen van de Emmaschool mee en kleine Beverwijkse kinderen die zich vooraf van treinkaartjes hebben voorzien bij Won derland Speelgoed, Begijnestraat 20, dro gisterij Janmaat aan de Wijkerbaan of bij drogisterij De Plantage aan de Plantage 146. De kinderen worden met bussen van het Moensplein naar het vertrekpunt van de trein gebracht. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië ms „Thameshaven” 15 no vember; Brazilië ms „Thameshaven” 15 november; Canada ms „C. P. Discoverer” 13 november; India ms „Neerlandia” 14 november; Indonesië ms „Nedlloyd Ebro” 13 november; Israël ms „Donar” 12 no vember; Japan ms „City of Edinburgh” 9 november; Kenya, Oeganda, Tanzanië ms „Nedlloyd Rhone” 15 november; Ned. An tillen ms „Caribia Express” 9 november (uitgez. St. Maarten); Nieuw-Zeeland ms „Australian Endeavour” 12 november; Ver. Staten van Amerika ms „American Accord” 12 november en ms „Atlantic Cognac” 12 november; Zuid Afrika (Rep.) ms „SA Elbeland” 9 november. gewaarwording zo’n dankwoord op 10.000 kilometer van je woonplaats te mogen lezen en het geeft je een gevoel van blijd schap en trots dat de gelden voor zo’n ambulance door je eigen gemeente zijn opgebracht. Nogmaals dank aan het comi té en aan allen die hieraan medewerkten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK. Al enkele dagen proberen tuinders in het duinge bied op de Gladiolenlaan het sluipverkeer naar Hoogovens tegen te houden door in de vroege ochtenduren tractoren en ande re obstakels dwars op de wég te zetten. Het verkeer naar Hoogovens houdt al rekening met deze blokkade door de hoofdwegen te verkiezen. De minimumleeftijd voor deelname is zes jaar. De afstanden zijn vijf, tien en vijftien kilometer en men kan zich van tien uur af laten inschrijven. De start is voor alle tochten om elf uur vanuit de Alpha Sociëteit aan de C. H. Moensstraat 5 in Beverwijk. De volbrengers van één van de tochten ontvangen een St. Maar- ten-medaille als zij ƒ2,50 inschrijfgeld hebben betaald. Elke groep van minimaal twaalf personen ontvangt een groepshe- rinnering. Nadere inlichtingen worden verstrekt door J. Oostindieën, Noorderwijkweg 70, tel. 22540 en J. C. van Rijn, Meerdijkstraat 2, Tel. 26858 in Beverwijk of door T. de Jong, J. van Oostzanenstraat 17, telefoon 30137. Een goede actie waarvan er hopelijk nog meer zullen volgen. S. J. CORNELISSEN, IJmuiden. Hoogstraat 194 Verkoop Leer Suède 1e Etage (roltrap) Nieuwendijk 133 143 Verkoop Leer Suède Ie Etage (roltrap) AMSTERDAM-ROTTERDAM-DEN HAAG UTRECHT - HAARLEM - HILVERSUM EINDHOVEN - GRONINGEN 1919 -1979 perez Telefoonnummer De afdeling elek trotechniek en vervoer van de Beverwijk se dienst Openbare Werken aan de Wij- kermeerweg 22a heeft een ander telefoon nummer gekregen, namelijk 29116. Het oude nummer 25447 is inmiddels toegewe zen aan een nieuwe telefoonabonnee, die nu geplaagd wordt door vele telefoontjes, die bestemd zijn voor de gemeentelijke dienst. HEEMSKERK. Het Hoogovens Mu ziekconcours Klaroen '80 zal nu toch defi nitief in Heemskerk worden gehouden, van 9 tot en met 18 mei. Omdat er op het parkeerterrein bij de Dr. Prinsenhal bin nen afzienbare tijd wordt gebouwd was dit terrein niet meer beschikbaar voor de mars-, show- en majorettewedstrijden. Voorwaarde voor dit landelijk bekende muziekconcours, dat eens in de vier jaren wordt gehouden, is de combinatie van een groot terrein en in de nabijheid daarvan voldoende accommodatie voor de con- certwedstrijden alsmede voor de ont vangst van tientallen korpsen. Als alternatief viel eerste het oog op een groot terrein tussen de flats aan de Maere- laan, dat dan echter betegeld zou moeten worden, omdat de afwatering daar bij slecht weer onvoldoende is. De hoge kos ten van die betegeling en de bezwaren die de bewoners van de flats maakten waren aanleiding voor een nieuw gesprek tussen gemeente en de Hoogoven Harmonie. Na goed overleg tussen B. en W., de beheerders van het Sportcentrum Heems kerk, het bestuur van de watersportvere niging „De Waterakkers” en het organisa tiecomité van Klaroen ’80 is thans overeengekomen de mars-, show- en ma jorettewedstrijden op de goed gedraineer de speelweide van het zwembad te hou den, terwijl de concertwedstrijden in het sportcentrum aan de Kerkweg zullen plaatsvinden. HEEMSKERK. Om de grote toeloop van bezoekers in he,t weekend beter op te kunnen vangen is Je Progress-sociëteit op de hoek van de Consta'ntijn Huygens- straat en de Laan van Assumburg deels met eigen krachten intern ingrijpend ver bouwd. De garderobe en een deel van de be stuurskamer zijn bij de grote zaal getrok ken. Het resterende deel van de bestuurs kamer is nu garderobe. Tevens zijn de barruimte en de discotheek nu vernieuwd. De officiële heropening is op vrijdag 16 november vanaf half acht. goede woorden voor over. Het CDA/raadslid mevrouw J. H. Vos-Muller sprak van een rommelig stukje proza waarmee „geheel ten onrechte op de komende begro tingsbehandeling voor 1980 wordt vooruitgelopen”. Naast groenvoorzieningen in het algemeen wordt in de nota aan verbetering van de woonomgeving apart aan dacht geschonken. Voor een vlotte afwikkeling „wordt onder „openbaar groen” voorgesteld de maandelijkse huuropslag voor gemeentelijke tuinen maar vast te schrappen met als excuus de afwezigheid van een post hiervoor op de begroting 1980. Het onderscheid tussen openbaar groen en gemeenschappelijke tuinen vervaagt meer en meer. Afschaffing op dit moment van de huur dersbijdrage vond het CDA-raadslid echter voorbarig omdat daarmee behandeling van het onderhavige punt in de komende begrotingsraad tot een farce wordt Over hetzelfde tekstgedeelte kreeg wethouder F. Kaebisch van groenvoorzieningen ook van de WD’er F. H. J. Koster de ciaal Culturele Aktiviteiten sluit het pro gramma van deze avond af. Op donderdag 13 december wordt on der meer de film „Heemskerk 900 jaar” vertoond. Wethouder A. F. M. van Herpen geeft daarna een korte uiteenzetting over de gemeentelijke dienstverlening onder de titel: „Waar moet ik zijn”. Het bureau voorlichting vertoont vervolgens een dia reportage onder de titel „Recreatie en ontspanning in Heemskerk.” Na de pauze wordt Vietnamezen en gastgezinnen gele genheid geboden tot het stellen van vragen. Gloednieuwe volautomaat met alles erop en eraan voor goed en zorgvuldig wassen. Uitgebreide programma keus, trommel én kuip van roestvrij edelstaal. Zanker is het merk.dat het vaakst opnieuw wordt gekocht: U koopt pure degelijkheid voor jarenlang wassen zonder zorgen en problemen. Voor uitgebreide folder: Zanker Nederland B.V.. Johan de Wittlaan 11,3445 AG Woerden, tel. 03480-16741. De groennota, bescheiden met „notitie” aangeduid, kreeg in zijn totaliteit nogal heftige kritiek te verduren uit de CDA hoek en ook de liberale fractie had er weinig De Wijker Boertjes verzorgen daarna een muzikaal intermezzo onder de titel: „Dit is Hollands”. Na de pauze wordt een dia-reportage vertoond over „Heemskerk in de winter”, eveneens door het bureau voorlichting. Op donderdag 15 november wordt ’s morgens van half elf af een bazar-rom- melmarkt gehouden door de jubileum commissie. Verkocht worden dan onder meer bloemen en plantenstekken, boeken, huishoudelijke artikelen en kleding. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Onder de titel „Kan dat niet anders”, gaat de Gemeenschaps- ting in het voormalige St. Jozefziekenhuis Huisvrouwen De Nederlandse Ver eniging voor Huisvrouwen, afdeling Be verwijk en omstreken, heeft voor maan dagmiddag 12 november een lingerieshow op het programma staan. Deze show wordt van twee uur af gegeven in Huize Scheybeeck. Diefstal. Bij de Beverwijkse politie is donderdag aangifte gedaan van diefstal van een radiocasetterecorder ter waarden van 1299,- uit een radiozaak aan de Breestraat en van diefstal van een meta len koffer met foto- en filmapparatuur uit een personenauto die geparkeerd stond in de Verlengde Voorstraat te Wijk aan Zee. Uit een box onder een flatgebouw aan de Moezelstraat is een hoeveelheid gereed schap gestolen. Uit een fotozaak aan de Zeestraat wordt een diaprojektor ter waarde van 1295,- vermist. Bij dezen breng ik de dank over van Galle Sri Lanka aan de gemeente Velsen die met een actie onder leiding van het Sri Lanka-comité de gelden bijeenbracht voor de aankoop van een ambulance. Het dankwoord is overigens ook in twee talen, het Singalees en het Engels, op de ambu lance aangebracht, die zeer intensief wordt gebruikt. Het is een merkwaardige (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. PPR en PSP, sa men met één zetel vertegenwoordigd in de gemeenteraad, hebben thans offici eel aan het CDA laten weten, dat zij, zoals de zaken nu staan, geen prijs stellen op overleg over de wet- houdersvacature. Evenals in september 1978 blijven deze partijen op het standpunt staan, dat het Heemskerkse wethouderscolle- ge zou moeten bestaan uit twee CDA- en twee PvdA-wethouders. Uit de CDA-brief die aan alle frakties is ge zonden concludeert de PPR/PSP-frak- tie, dat deze geen nieuwe gezichtspun ten opent op de zetelverdeling. „Het zou ons zelfs zeer vreemd voorkomen als er nu een wethouder zou komen uit PvdA of D’66”, aldus PPRPSP-raads- lid Henk Mandos, die in afwachting van verdere gebeurtenissen aankon- digt niet aan het overleg, dat vanavond zou plaatsvinden, deel te zullen nemen. „Wij willen alleen meepraten als er een andere zetelverdeling bespreekbaar zou zijn”. BEVERWIJK. Sinterklaas komt voor een bezoek aan Beverwijk op zater dag 17 november om kwart voor twee per Hoogovens-excursietrein aan op het NS- station. Daar wordt hij ontvangen door burgemeester A. J. Hubers in een muziek tent, die speciaal voor dit doel op het emplacement van de Spoorwegen wordt gebouwd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Voor de toekomstige beleidsbepa ling ten aanzien van het gemeentelijke groen en verdere „aankleding” van de woonomgeving moet het vorig jaar verschenen rapport van de werkgroep Verbetering Woonomgeving als uitgangspunt dienen. Bij de beleids voering op dit punt moet een inspraakprocedure inzicht verschaffen in heersende behoeften in de woonwijken. De B.S.C.R. (Beverwijkse Sociaal-Culturele Raad) zou deze inspraak inclusief een hoorzitting over dit thema moeten regelen. De Beverwijkse gemeenteraad kon don derdagavond volledig instemmen met dit procedure- voorstel in een gemeentelijke groennota waarvan ver der nauwelijks iets overeind bleef. BEVERWIJK. De wandelsportver- eniging „De Zwervers” houdt op 11 no vember de traditionele St. Maartentocht, waarvoor een parkours wordt uitgezet door de parken en de omgeving van Be verwijk. SANTPOORT. De Nederlandse Zen dingsraad houdt zaterdag 17 november de jaarlijkse zendingsdag in Santpoort en voor de eerste maal is daar ook de rooms katholieke missie bij betrokken. Als thema is gekozen: „Zending en evangelisatie in de jaren tachtig”. De zen dingsdag wordt belegd in de christeljke pedagogische academie „Da Costa” aan de Bloemendaalsestraatweg 189 in Sant- poort-Zuid. Na de ontvangst om half tien houdt drs. J. Slomp een inleiding. Hij heeft jarenlang in Pakistan gewerkt en is nu belast met het contact en de dialoog met de moslims in Nederland. Vervolgens zijn er sectiebe- sprekingen, voorbereid door werkgroe pen. Na de middagbijeenkomst is er een liturgische viering met medewerking van het koor van de Kritische Gemeente IJ- mond onder leiding van de heer J. Baaij. gen met deze financieringswijze, maar wenste toch het oneigenlijk gebruik van de winstuitkering ter discussie te stellen. Hij vroeg zich onder meer af hoe het college zou hebben gehandeld als het gas bedrijf binnen de normale proporties was gebleyen en de extra uitkering achterwe ge was gebleven. In zijn betoog werd hij gesteund door de heer K. G. Reimes (CDA) die eveneens bezwaar aantekende tegen het oneigenlijk gebruik van de gel den die nu aangewend worden ten behoe ve van openbare werken. De heer K. G. Reimes bracht deze verschuiving in ver band met de recente portefeuillewisseling waardoor wethouder F. Kaebisch Ver keer en wegen onder zijn bewind kreeg. „Deze begrotingstechniek is nieuw voor ons en daar geeft onze fractie geen goed keuring aan”, betoogde de christendemo craat en besloot zijn weerwoord. Wethouder F. Kaebisch bestreed ieder verband tussen het raadsvoorstel en de portefeuillewisseling. „Deze opmerking is volkomen onterecht. Er is niets veran derd, vroeger gaf ik ook altijd mijn mede werking aan dergelijke zaken”, aldus de wethouder die voorts op de noodzaak wees van deze kredietverlening. Het zoe ken was volgens hem naar een eenmalige ruimte voor de extra schadepost De winstuitkering van het gasbedrijf, die an ders in de post onvoorziene uitgaven zou zijn beland, was een meevaller en leende zich uitstekend als dekkingsmiddel. „Als we deze meevaller niet hadden gehad dan waren we met een ander voorstel geko men”, verklaarde F. Kaebisch waarna hij nogmaals de nadruk legde op het eenma lig gebruik van een dergelijke post. Zon der instemming van de CDA-fractie be haalde het voorstel de eindstreep. Speelgoed Buurthuis De Brulboei organiseert op woensdag 14 november een informatieavond met als thema de alternatieve Sinterklaasviering. Onder meer wordt door mevrouw H. Hartgering ingegaan op het zelf maken van speel goed. De bijeenkomst begint ’s avonds om acht uur en de entree is één gulden. HEEMSKERK. Voor de Vietnamese inwoners van Heemskerk en hun gastge zinnen worden op dinsdag 13 november en op donderdag 13 december ontmoe- tingsavonden belegd in de grote zaal van „De Jansheeren”. De organisatie berust bij het gemeentebestuur, in samenwer king met de Werkgroep Sociaal Culturele Aktiviteiten en het bureau voorlichting. Dinsdag 13 november spreekt burge meester J. H. Kok een welkomstwoord, waarna een dia-reportage wordt vertoond over de aankomst van de Vietnamese vluchtelingen in Heemskerk, de begroe- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Ook in de gemeente Heemskerk is het op grond van de algeme ne politieverordening van 1 oktober tot 1 april verboden kampeerwagens, caravans of andere vervoermiddelen ten dienste van de recreatie op de openbare weg te laten staan of op plaatsen waar die ver voermiddelen van de openbare weg af zichtbaar zijn. Burgemeester en wethouders kondigen aan, dat eigenaren en houders van derge lijke voertuigen, die deze nog niet hebben verwijderd, binnenkort een aanschrijving tegemoet kunnen zien. Raad stemt in met procedure ten behoeve van wijkverfraaiing BEVERWIJK. Een tweetal raadsle den plaatste afgelopen donderdagavond vraagtekens bij het voornemen van het Beverwijkse college om de winstuitke ring van het gasbedrijf aan te wenden als dekking van extra üitgaven die het ge volg waren van de langdurige strenge vorstperiode aan het begin van het jaar. De schade aan wegen, straatmeubilair en beplanting beloopt een bedrag van 68.000 gulden terwijl de gladheidsbestrij- ding de begrotingspost met 105.300 gulden overschreed. Deze onvoorziene uitgave van 173.300 gulden komt geheel ten laste van de begroting 1979. Het college wil dit bedrag dekken met de winstuitkering van het gasbedrijf die door het hoge gasver bruik van afgelopen winter hoger zal uit vallen dan voorgaande jaren. De heer J. W. G. Reijkers (D’66) kon zich wel vereni-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9