Henk Numan Troebele sfeer in opvallend KNGV-parlement in NK judo Geen positieverbetering Timman Genna Sosonko naar HZC/De Robben naar finale sportpuntiq paarclenkoersen Vier turners halen WK-eis gedeelde koppositie Actie tegen buitenlandse inbreng in schaakcompetitie s* I VOORZITTER WEIGERT HEEN TE GAAN 7 71 Zwarte Piet 7 z 3 Marianne van der Torre (rechts) feliciteert haar tegenstandster in de finale. Marcella Masker, met haar nationale titel. ontbeerden MARCELLA MESKER to 7: INDOORTITEL VOOR I Tegen Hübner kreeg Sosonko een gam- bietvariant van het Catalaans op het bord die hij zeer goed kent. Het was nogal onverstandig van de Westduitser om het zo te spelen want in het verleden heeft Sosonko vrijwel elke partij die zo verliep gewonnen. De spelers volgden acht zetten van een partij Sosonko-Schneider uit de laatste Olympiade in Buenos Aires, die de zwartspeler indertijd zeer snel op moest geven. Hübner week af, maar hem ver ging het nog erger. Op de 13e zet maakte hij in zeer slechte positie een beslissende fout en vijf zetten later was hij zo veel materiaal kwijtgeraakt dat verder spelen uitzichtloos was. Gisteren consolideerde Sosonko zijn goede positie door tegen Kavalek in een damegambiet al na dertien zetten remise te spelen. PAPENDAL. Op Papendal hebben Frans van Elteren, Dick Ooykaas, Ron Lamboo en Ton Hoencamp dit weekeinde tijdens kwalificatiewedstrijden voor de wereldkampioenschappen turnen, begin december in Fort Worth, voldaan aan de WK-norm. Voor Van Elteren en Lamboo lag die norm op 100 punten. Van Elteren haalde totaal 103.65. Ron Lamboo kwam iets lager uit, maar voldeed ook ruim aan de gestelde eis: 102.60. Verschedene sprekers waren het eens met de door de SGA ingediende motie. mige punten raakvlakken hebben als het er om gaat hun bondsfunctionaris De Wolf de zwarte Piet toe te spelen, teneinde eigen onvolkomenheden te camoufleren. Bedenkelijk, omdat De Wolf op dit terrein uitsluitend als werknemer, noem het eventueel uit voerder, kan optreden en geen directe verantwoordelijkheid draagt, c.q. kan dragen. ’S-GRAVENZANDE. „Olympisch” gezien heeft Nederland maar één judoka. Peter Adelaar, die via een bronzen me daille bij de Europese kampioenschap pen in Brussel, voldeed aan de eisen van het NOC voor afvaardiging naar de Spe len van Moskou. Het KNSB-bestuur zegde toe, dat de ver langde commissie op de kortst mogelijke termijn zal worden samengesteld. In de voorjaarsvergadering zal het punt weer ter sprake komen. D,e Nederlandse bond van correspon- dentieschakers werd als bijzondere bond binnen de KNSB toegelaten. Het aantal leden van de schaakbond steeg hierdoor tot 28.500 ïg: ie- js, js: in e- 1-14 <- 9 >—13 1-17 -13 1-19 1-20 417 i-16 21 -16 -18 -19 -22 -25 -28 -24 -20 - 0 - 2 - 4 - 6 - 4 - 4 De Va- ch, él- DS m- 23, rs: Ig' 14. !e- jr- 0-0, l-o, 1II 1-3, J 4-1, -De 2-2, ige- DS een (Van onze sportredactie) L’TRÉCHT. Wat brengt een bonds voorzitter ertoe aan te blijven wan neer bijna de helft van het aantal aanwezigen op een algemene bonds vergadering hem verzoekt zijn functie met onmiddellijke ingang ter beschik king te stellen? Waarom houdt zo iemand vast aan de mededeling in zijn openingswoord pas over een jaar, we gens drukke werkzaamheden bij zijn werkgever, te zullen vertrekken? Dit was slechts één opmerkelijke gebeur tenis die zich afgelopen zaterdag af speelde op een marathonzitting van het KNGV-parlement, die voorts ge kenmerkt werd door een controverse in het persoonlijke vlak en een ver sluierd gebleven omkoopaffaire. BARCELONA. HZC/De Robben heeft zich geplaatst voor de eindstrijd van het waterpolotoernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars. De ploeg won in Barcelona met 7-5 van Vasteras uit Zweden. De tussenstanden waren 3-1 2-3 2-0 0-1. Ook CNB Barcelona gaat over naar de eindstrijd. De Spanjaarden won nen voor de tweede maal in dit toernooi. Zij versloegen Olympiakos met 9-5 (1-2 2- 1 3-1 3-1). De stand is: 1. HZC/De Robben en CNB Barcelona 4 pnt., 3 Vasteras en Olympiakos 0 pnt. Het is al lang geen geheim meer dat het sinds jaar en dag rommelt binnen de gelederen van de afdeling keurtur- nen dames. Gaat het niet om een trai ner en trainster die met geen stok meer zijn te bewegen langer te blijven (Lisa en Albert Asarjan), dan betreft het wel een oefenmeester die als volslagen vreemdeling aan zijn lot overgelaten en daardoor al bij voorbaat in een onwerkbare sfeer zeer onelegant een schop met het voetje krijgt (Jan Vlacil), onder het mom van technische onbe kwaamheid. Jan Vlacil als laatste dus af door de zijdeur en Leona Horvath met veel gejubel als reddende engel binnenge haald. Zij zal er alles aan doen om de keurturnploeg straks in Fort Worth naar minstens een twaalfde plaats, die recht geeft op deelname aan de Olym pische Spelen, te tillen. Een gelukkige greep, mede omdat Leona Horvath zich in de beginperiode verzekerd weet van de steun van haar landgenote Eva Bartha. Maar die situatie is, volgens afspraak overigens, inmiddels afge bouwd en Leona Horvath verkeert nu ook, menselijk gezien, min of meer in een vacuum. Onvoldoende maatschap pelijke begeleiding, wat trouwens ook geldt voor de Amerikaanse acrobatiek- specialist Kevin McRae. Maar nu blijkt, via een uitgelekte brief, gevolgd door een omstreden perscommuniqué, dat Leona Horvath niet eens een contract heeft, maar werkt tegen een voorlopig overeenge komen maandelijkse vergoeding. Pas na de wereldkampioenschappen zal worden bezien of een officieel dienst verband tot de „verantwoorde moge lijkheden” behoort. En op een soortge lijke basis werkt ook Kevin McRae die echter zoals reeds bekend al te kennen heeft gegeven na de WK niet terug te willen keren. In het geval-Horvath heeft de voor zitter van de afdeling keurturnen da mes, Tom Swart, vorige week de direc teur van het KNGV-bondsbureau Wim de Wolf verweten dat deze het opma ken van een contract heeft getraineerd. Deze zaak en nog andere meningsver schillen met de directeur hebben ertoe geleid dat Tom Swart zijn functie ter beschikking heeft gesteld. Maar be schuldigingen van Swart aan het adres van De Wolf blijken niet houdbaar, omdat het opmaken van een contract en maatschappelijke begeleiding regle mentair onder verantwoording vallen van het bondsbestuur. Dan ontstaat de situatie dat Swart ook op de bondsver gadering onderstreept hoe onzorgvul dig het bondsbestuur in deze en andere aangelegenheden handelt en heeft ge handeld. Duidelijk voor zover de bondsaf- gevaardigden het spoor inmiddels al niet bijster zijn geraakt is dan wel dat Swart en De Wolf op één punt op dezelfde golflengte zitten: hun beden kingen tegen de handelwijze van het dagelijks bestuur in het algemeen en voorzitter John Tielrooy in het bij zonder. (Van onze sportredactie) LEIDSCHENDAM. Marcella Mesker is zondag in Leidschendam Nederlands indoorkampioene tennis geworden. Zij versloeg in de finale damesenkelspel de titelhoudster Marianne van der Torre met 7-6 2-6 6-3. In de onderlinge duels heeft Marcella Mesker nu driemaal van Marianqe van der Torre gewonnen en eenmaal verloren. De grootste vuurproef voor Marcella Mes ker was de partij in de halve finales tegen oud-kampioene Elly Vessies. Mesker mis- to n- >0. is: ie '0. De resultaten van de nationale judokampioen- schappen zijn, tot 60 kilo: 1. Harrie Peters (m-n), 2. Hoogendijk (z-h)., 3. Prince (z-n) en Van Rams- horst (m-n). Tot 65 kilo: 1. Hans Hoogendijk (z- h),- 2. Koning (n-h)., 3. Van den Brand (z-n) en Van der Bor (m-n). Tot 71 kilo: 1. Jimmy Essink (z-n), 2. Boersma (m-n), 3. Van de Elshout (z-h) en Vleugels (li). Alle categorieën: 1. Henk Numan (m-n)., 2 Pleizier (z-h), 3. Meijer (o-n) en Mulder (m-n). Tot 78 kilogram: 1. Rick Bakker (Zuid- Holland); 2. Spijker (Midden-Nederland); 3. Den Brabander (ZH) en Boschman (MN). Tot 86 kilogram: 1. Bert Verhoeven (Zuid-Nederland); 2. Van Oosten (ZH); 3. Theunissen (MN) en Hesseling (MN). Tot 95 kilogram: 1. Henk Nu man (MN); 2. Pleizier (ZH); 3. Kars (ZH) en Bosman (NH). Boven 95 kilogram: 1. Peter Ade laar (MN); 2. S. Weber (ZN); 3. Montauban (MN) en Wilhelm (ZN). Uitslagen achtste ronde: Smyslov (Sov)-Portisch (Hon) 0-1; Larsen (Den)-Romanisjin (Sov) ‘A-’A; Hübner (WD1)-Sax (Hon) afgebroken, Kavalek (VSt)-Sosonko (Ned) ‘A-'A; Spasski (Sov)-Karpov (Sov) >A-‘A; Hort (Tsj)-Timman (Ned) ■A-'A. De stand: 1/4. Karpov, Sosonko, Romanisjin en Larsen. 5 punten, 5. Spasski. 4‘A, 6. Sax: 4 en 1 afg., 7. Portisch: 4, 8/9. Hort en Kavalek: 3*A, 10. Hüb ner: 3 en 1 afg., 11. Timman: 3, 12. Smyslov: l'A. t. TILBURG (ANP). Tijdens het inter nationale schaaktoernooi in Tilburg be leefde Genna Sosonko een zeer goed weekeinde. In de zevende ronde won hij met wit een daverende partij tegen Hüb ner en de volgende dag maakte hij met gemak remise tegen Kavalek. Hierdoor kwam Sosonko met wereldkampioen Karpov, Romanisjin en Larsen op kop. In 1980 wordt de schaakolympiade ge houden op het eiland Malta. Er dreigen moeilijkheden met de verstrekking van inreisvisa aan de spelers van Israel, al heeft de FIDE inmiddels de organisato ren laten weten, dat in dat geval de organisatie van het eiland wordt afgeno men. De bondsraad nam in ieder geval kennis van het standpunt van het be- stuur, dat Nederland zich in het geval van een boycot van Israel zal terug trekken. Dp reusachtige zwaargewicht was ech ter zondag in 's-Gravenzande niet de op vallendste deelnemer aan de Nationale titelstrijd. Adelaar deed namelijk wat van hem werd verwacht, kampioen worden in de zwaarste klasse, waarin Wil Peters de titel die hij vorig jaar verrassend verover de, niet kon verdedigen. Henk Numan, de net 24-jarige Amsterdammer, deed echter meer. Hij werd tweevoudig kampioen, zo wel in zijn eigen klasse (tot 95 kilo) als in de open strijd. Het kampioenschap van alle categori eën leed echter aan devaluatie. Adelaar deed niet mee, hij had zijn prijs al binnen. Sjef Weber die hem goed partij gegeven had in de rubriek van de zware mannen viel geblesseerd uit, Jan Bosman meende dat hij er niets te zoeken had en de derde partij tussen Henk Numan en Hennie Plei zier, de finale in de open strijd, moest van het programma worden geschrapt wegens een blessure van Pleizier. De kampioenschappen daardoor een boeiend slot. Pleizier en Numan immers waren gelijkwaardige te genstanders. Numan versloeg Pleizier in de finale van de klasse tot 95 kilo, Pleizier haalde zijn gram in de eerste ronde van de open categorie door met een vol punt te winnen. Numan kreeg zijn tweede titel door de blessure van Pleizier betrekkelijk goedkoop desondanks maakte juist hij de beweringen van bondscoach Peter Snij ders („Wij hebben meer dan een kandi daat voor Moskou”) waar. UTRECHT (ANP). Op de najaarsver gadering van de Koninklijke Nederland se Schaakbond, zaterdagmiddag in het jaarbeurscongrescentrum te Utrecht, heeft de schaakbond Groot-Amsterdam een actie opgezet tegen de „uitwassen in de nationale clubcompetitie”. De SGA vroeg het bestuur in een motie een com missie te benoemen, die zich op korte termijn moet buigen over de reglemente ring van de sponsoring van de clubs. De woordvoerder van de SGA, Kraal, ontketende zijn actie naar aanleiding van het optreden van Volmac/Rotterdam, dat zich voor de lopende competitie heeft ver sterkt met niet minder dan drie buiten landse grootmeesters: Kortsnoi, Anders son en Stean. Hij noemde het onaanvaard baar, dat in de Nederlandse schaakcom petitie een club met zoveel buitenlandse grootmeesters kan meespelen. Kraal, die van te voren overleg had gepleegd met de andere clubs uit de hoofdklasse, waar schuwde het bestuur dat de andere clubs dit soort praktijken niet langer meer zal nemen. Slotvraag: Als een voorzitter met 144 stemmen tegen, 80 stemmen vóór en zes blanco namens zes kringen wordt verzocht meteen op te stappen, vervolgens tegen zijn zin in zijn secre taris ziet weggestemd en daar tussen door publiekelijk geconfronteerd wordt met talrijke onverkwikkelijk heden in de beleidssfeer, is het dan werkelijk verantwoord dat zo iemand zijn vertrek een jaar uitstelt? Er is alle reden binnen het KNGV het komende jaar verontrust tegemoet te zien. HILVERSUM (ANP). De uitslagen van de op zondag in Hilversum gehouden koersen zijn: WHIRLWIND PRIJS (2000) m): 1. Seredine Forest (S. Diab) 2.46.5 1.23..2; 2. Restless Speed: 3. Schavuit. Toto: winnend ƒ3.70; plaats ƒ1.80, ƒ3.80, ƒ2.40; koppel ƒ30.80; trio ƒ569.x); niet gestart: Rene K. WILLIAM Z PRIJS (2000 m): 1. Rianne Nu (van Leeuwen) 2.48.3 1.24.2; 2. Rose Bowl; 3. Runo W. Toto: winnend ƒ4.00; plaats ƒ1.50, ƒ1.30, ƒ1.30; koppel ƒ10.20; trio ƒ43.00; niet gestart: Prinses Marlies. WALTER HOLLANDIA PRIJS (2900 m): 1. Onno van Assum (B Dapper) 4.05.2 1.24.6; 2. Pearl Haether; 3. Nenry Buitenzorg. Toto: win nend 4.20; plaats ƒ1.90, ƒ1.60, ƒ6.50; koppel 8.20; trio 597.20; niet gestart: Prodigal Dartel. WILSTER S PRIJS (2000 m): 1. Peter Gregor (J. WAgenaar 2.45.8 1.22.9; 2. Paulownia S; 3. Silent Speed. Toto: winnend ƒ11.20; plaats 2.30, 1.170, 1.40; koppel 33.30; trio 256.40. WILSCHOT PRIJS (2440 m): 1. Right Sart Laren (G. Hulleman) 3.25.0 1.24.0; 2. Patron D; 3. Rose Rustburcht. Toto: winnend 13.50; plaats ƒ2.60, ƒ2.00, 1.90; koppel 40.30; niet gestart: Royal Prince. WINNIFRED PRIJS (le afdeling 2000 m): 1. Petra Morgan (G Hulleman) 2.45.6 1.22.8; 2. Pepi H; 3. Oleander L. Toto: winnend 8.00; plaats ƒ1.50, ƒ1.60, ƒ1.30; koppel ƒ.21.30; trio 208,60. HERFST-PRIJS DER DRIEJARIGEN (2460 m): 1. Stella Fan Karn (Ao. de Wrede) 3.24.4 1.22.4; 2. Snel E.; 3. Sonia Morgan. Toto: win nend ƒ14.20, plaats ƒ2.70, ƒ2.10, ƒ3.60; koppel 35.50. WINSTON HANOVER-PRIJS (1600 m): 1. Pri mus (A. v. d. Blonk) 2.09.8 2.21.1; 2. Mandy; 3. Raymond. Toto: winnend ƒ13.00; plaats ƒ3.40, ƒ4.00, ƒ2.00; koppel ƒ318.00; trio ƒ3707,10. WINSTON SPENGER-PRIJS (2000 m): 1. Niels Zuidvelde (Y. Wagenaar), 2.42.0 1.21.0; 2. Nubar van Echten; 3. Opulent Pride. Toto: win nend ƒ3.40, plaats ƒ1.50, ƒ1.70, ƒ2.80; koppel 19.00. Niet gestart: Snegem Flight. WIRNA O-PRIJS (2440 m): 1. Pitista (A. J. Mollema), 3.18.0 1.21.1; 2. O. Lamour; 3. Lington M. Toto: winnend ƒ18.20, plaats ƒ3.10, ƒ1.70, 3.80; trio 1313.30. WINNIFRED-PRIJS (2e afd., 2000 m): 1. Ro land Morgan (B. Hof), 2.42.8 1121.4; 2. Ornantes Duke, 3. Romeo Pluto. Toto: winnend ƒ7.10, Plaats ƒ1.80, ƒ1.90, ƒ2.00; koppel ƒ25.70; niet gestart: Rembrandt. De totaalomzet was 488.854,-. Het supertrio werd gelopen in de derde koers (Walter Hollandia-prijs) te Hilversum. Juiste volgorde: 8-14-7. Uitslag: 1. Nummer 8 (Onno van Assum met B. Dapper), 2. nummer 14 (Paerl Heather met S. A. Hartman), 3. nummer 7 (Hen ry Buitenzorg met J de Leeuw). Omzet: 248.463,-. Uitbetaling, 597,20. Karpov had hoger kunnen staan op de ranglijst als hij zich zaterdag tegen Kava lek niet schuldig had gemaakt aan wat Sosonko geboden is. Tegen Kavaleks Spaanse Breyervariant had Karpov met wit een sterke aanval verkregen. Karpov voerde toen een combinatie uit, die als hij in een iets andere volgorde was gespeeld tot beslissend voordeel had kunnen lei den. Nu kon Kavalek echter onder opoffe ring van een stuk tot tegenspel komen dat zeer verrassend net goed genoeg was voor remise. Timman speelde twee interessante par tijen, maar slaagde er niet in zijn positie te verbeteren. Tegen Spasski bereikte hij in de ruilvariant van het damegambiet geen werkelijk overwicht en moest hij tegen het slot nog oppassen. De partij Hort- Timman werd vrijdag al vooruit gespeeld omdat de Tschjechoslowaak gisteren in West-Duitsland een partij voor de club competitie moest spelen. Er zat net niets beslissends in voor Timman. De partij Spasski-Karpov, een Weense partij, was ook interessant. Karpov leek enige tijd positioneel iets beter te staan, doch het bezit van de enige open lijn gaf Spasski zoveel spel dat Karpov toch op remise moest afkoersen. Zo ontstaat de driehoek Tielrooy- Swart-De Wolf, waarvan de punten elkaar, zacht uitgedrukt, niet zó vriendschappelijk gezind zijn. Hoewel Tielrooy en Swart eveneens op som- Deze feiten leidden op de bondsver gadering tot een emotioneel, weinig verhelderend, maar wel begrijpelijk betoog van Swart en een zakelijk, pun tig weerwoord van De Wolf. Hier tus sendoor hadden de afgevaardigden met stijgende verbazing geluisterd naar een mislukte poging tot het weer leggen van geruchten als zou in een kwalificatiewedstrijd tegen Roemenië (1976) voor de Spelen in Montreal 500 gulden zijn betaald. De verklaring hiervoor, op de vergadering gegeven door de toenmalige chef d’équipe me vrouw Ank Wickel: „In eerste instantie had Roemenië zijn beste turnsters Co maneci, Grigoras en Ungureanu niet willen laten meedoen omdat ze pas terug waren van een vermoeiende tournee door West-Duitsland. Maar Nederland was alleen gebaat met een zo hoog mogelijke score tegen een vol waardige Roemeense ploeg. Pas na be taling kwam Roemenië (lees: zijn trai ner Jan Kardoly - red.) op zijn besluit terug”. Aldus: er móét betaald zijn. Maar daar bleef, zelfs na aandringen vanuit de vergadering, een waas van geheimzinnigheid over hangen. Door wie, aan wie en waaruit? Vice-voorzitter ir. Singer, destijds als delegatieleider aanwezig, haastte zich en dat zette weer vraagtekens overeind op te merken „van niets te weten”. En Tielrooy dekte de verdach te lading met de opmerking „hier ver der geen mededelingen over te kunnen doen”, waarmee de gevraagde open heid vanuit de vergadering meteen al geweld werd aangedaan. Een ander punt (het kon niet op) was dat bondssecretaris Jan Delfgou tegen de zin van het bondsbestuur in werd weggestemd ten gunste van T. G. Daey Ouwens, voorzitter van de structuur- commissie. Het bondsbestuur had bei de functies onverenigbaar geacht. Uitslagen zevende ronde: Hort (Tsj)-Smislov (Sov) 1-0; Timman (Ned)- Spasski (Sov) 'A-’A; Karpov (Sov)-Kavalek (VSt) >A-‘A; Sosonko (Ned)-Hübner (Wdl) 1-0; Sax (Hon)-Larsen (tien) 0-1; Romanisjin (Sov)-Por- tisch (Hon) 'A-*A. - 3 - 9 - 8 -14 -15 - 9 - 9 -13 -14 -19 -12 -23 -20 1 -19 -22 -26 -30 -27 -36 Competitieleider Jan Huybregts heeft besloten dat het restant van de gestaakte wedstrijd NAC-Feyenoord hangende het beroep van NAC tegen de uitspraak van de tuchtcommissie wordt verschoven naar half januari. Huybregts hoopt dat de commissie van beroep van de KNVB dan tot een uitspraak is gekomen. „De afhan deling van deze zaak kan een aantal we ken vergen”, aldus de competitieleider, die mede daardoor nog geen definitieve datum heeft vastgesteld. Wereldkampioen Flemming Delfs heeft gisteren in het Deense Randers een internationaal badmintoernooi gewon nen. In de finale versloeg hij zijn landge noot Morten Frost in twee games: 15-10, 18-15. Bij de dames ging de overwinning naar de Indonesische Verawaty, die in de eindstrijd met 11-7, 11-4 van de Engelse Gillian Gilks won. Piet Kleine heeft in Assen selectiewed strijden voor de IJsselcup gewonnen. Kleine won met overmacht de 1500 meter: 2.06.9. Opvallend was zijn 500 meter: 5e in 41.9. Belangrijkste uitslagen overige ba nen: Deventer: Joop Pasman: (1500-3000 meter) 2.07.3 en 4.29.8; Wim Brink: 2.06.8; Ineke Pepping: (1000-3000 meter) 1.33.8 en 5.05.7; Den Haag: (500-1500 meter) Leo van Geest: 42.78 en 2.09.23. Op de najaars Unieraads vergadering van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie is besloten dat met ingang van het nieuwe jaar een nationale titelstrijd veld lopen voor clubs bij de dames en meisjes zal worden georganiseerd. Voorts kreeg Bram Wassenaar het Unie-erekruis voor zijn verdienste als midden-afstandsloper. Het Nederlandse dernykampioen- schap, dat in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy werd gehouden, is door een enorme valpartij gestaakt. Hoewel er geen per soonlijke ongelukken waren, was de scha de aan baan en materiaal zo groot dat opnieuw starten onmogelijk was. Piet van der Schans uit Barneveld is zaterdag in Borculo op Dirigent nationaal kampioen in de samengestelde wedstrijd voor paarden geworden. Zoon Wout-Jan van der Schans werd tweede. tionaal tennistoernooi in Stockholm. In de kwartfinales versloeg de combinatie met 6-2 6-3 het Zweedse dubbel Jan Kaellqvist- Per Hjertqvist. Jimmy Connors heeft in Hong Kong weer eens voor de nodige opschudding gezorgd. De Amerikaan stapte op een gegeven moment in het duel voor de halve finale tegen de Brit Buster Mot- tram van de baan, pakte zijn rackets en ging op weg naar de kleedkamers. Vlak voordat hij dat onderkomen be reikte, konden officials hem overtuigen de partij voort te zetten. De als eerste ge plaatste Connors won vervolgens met 7-6 en 6-4. Connors gaf vervolgens in de eindstrijd zijn landgenoot Pat Dupre geen kans. Hij zegevierde met 7-5 6-3 6-1. Voor Ooykaas en Hoencamp lag de norm twee punten hoger, omdat zij al eerder aan wereldkampioenschappen hadden deelgenomen. Beide turners pas seerden de 102 punten ruimschoots: resp. 108.65 en 104.45. Aangezien slechts drie turners mogen worden afgevaardigd zal een meerlandentoernooi in Naskov (Dene marken), dat dit weekeinde wordt gehou den als laatste kwalificatiewedstrijd gelden. O ja, de bouw van een trainingshal in, en de verplaatsing van het bonds- bureau van Utrecht naar Beekbergen gaat door. En er komt hoera een bondsfeest in 1981. JAN BLIJBOOM te bij 5-3 en 54 in de derde set enkele matchpoints en won uiteindelijk bij 8-6 op het vierde. Een uitslag, die blijkens een telefoontje van bondsvoorzitter Koert Beek geheel onterecht was. „U schreef namelijk ook voor de derde set een „tiebreak” voor”. Zowel de scheidsrechter als de beide speelsters bleken dat geheel vergeten, toen het erop aan kwam. Elly Vessies had als gevolg daarvan kunnen protesteren, maar zij bespaarde zich de moeite, omdat in dergelijke gevallen geldt, eenmaal ge speeld, blijft gespeeld. Marcella Mesker, die door haar goede resultaten op Wimbledon de tweede Ne derlandse speelster op de wereldranglijst is geworden na Betty Stöve, gaat de ko mende maanden op „tennis-safari”. Ze vertrekt op 19 november naar Australië, speelt daar een aantal toernooien en vliegt vervolgens naar de Verenigde Staten om deel te nemen aan het Avon-circuit. De Hongaar Zoltan Kuharsky heeft het satelliettoernooi bij de heren op zijn naam gebracht. In de finale won hij met 6-3, 6-3 van Marc Albert. De grootste winst was echter voor de verliezer. Deze had door zijn overwinning in de halve finales op Rolf Thung zoveel punten erbij gekregen, dat de eerste plaats in het eindklassement hem niet meer kon ontgaan. Als gevolg daarvan gingen de 10 a.t.p.- punten en de bijbehorende 912 dollar rich ting Limburg, waar de talentvolle Mare Albert voorlopig nog zal blijven. Ambi tieuze plannen om op wereldtournee te gaan zijn voorlopig opgeschort, de econo- miestudie gaat voor. Uitslagen: heren dubbelspel: John Paish/Theo Gorter (Ned.)-Derek Cowan/ Hartmuth Kirch Uebel (Can./WDL.( 64, 6- 3. Dames dubbelspel: Marianne van der Torre/Marriet Pakker-Marcella Mesker/ Karin Moos 7-6, 64. De 17-jarige Tracy Austin heeft zon dag in de finale van het toernooi van Filderstadt Martina Navratilova verne derd. De Wimbledon-kampioene schreef slechts twee games op haar naam en werd door haar jeudige landgenote overspeeld. Met 2-6, 0-6 figureerde Navratilova in de eindstrijd van het met 100.000 dollar gedo teerde damestoernooi. De statenloze speelster herstelde zich in de eindstrijd van het dames dubbelspel. Met Billie Jean King overtroefde zij Betty Stöve en Wendy Turnbull in twee sets: 6-3, 6-3. Tom Okker en zijn Poolse partner Woj- tek Fibak hebben zich geplaatst voor de halve finales dubbelspel van een interna- ANK WICKEL: opening van zaken :<r i X

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17