DERDE KORT GEDING LAATSTE REDMIDDEL treffers en missers Roemeense voetballer tototips De hoogste NMB spaarrente KNGV-BESTUURDERS WEG U NL— sportpuntiqJ Jan Timman boekt zege in Tilburg 91 9® gevlucht -I 9| 9I I I 5j' 9 9 9 99 .V. 4» 5:®1 9 1 Vastelèrmijn Spaarrekening: vaste looptijd,vaste rente. De NMB denkt metu mee. oden F i DINSDAG Naar keuze 6, 5, 4, 3 of 2 jaar. Bij de langste looptijd hoort de hoogste rente. En let u eens op het percentage: nü is het voor u bijzon der gunstig om zo’n rekening te openen. 16 8 S g kunt nü profiteren van de hoge spaarrente bij de NMB. Van die hoge rente kunt u 6 jaar lang verze kerd zijn. Met een Vaste Termijn Spaar rekening van de NMB weet u tevo ren precies waar u aan toe bent. SPORT ■F Ex-trainer drijft WA naar faillissement Jos Jonker: eerste seizoentreffer t ’76-’77 2-0 3-1 (ADVERTENTIE) Jan Timman: winst in hervatting. toilet. 9A% inetenlaan 56 58 ig ier Op een spaarrekening met een vaste looptijd van 6 jaar krijgt u het hoogste rentepercentage. Minimale storting flQOO,- Tegoeden niet tussen tijds opvraagbaar. Tom Okker en zijn Poolse partner Woj- tek Fibak hebben gisteravond in de finale van het dubbelspel van een internationaal tennistoernooi in Stockholm in twee sets verloren van de Amerikanen John McEn roe en Peter Fleming. De setstanden wa ren: 6-4, 6-4. John McEnroe werd evenals in 1978 winnaar van het enkelspel. De Amerikaan versloeg in drie sets zijn land genoot Gene Mayer: 6-7, 6-3, 6-3. De overwinning in het enkelspel leverde McEnroe een bedrag van ruim 50.000 gul den op. De Korenbeurs (Schiedam) is er gister avond in Novi Sad (Joegoslavië) niet in geslaagd de derde ronde van het toernooi om de jaarbeursbeker tafeltennis te berei ken. De Schiedammers verloren met 1-5 van Vojvodina. Het enige Nederlandse punt kwam op naam van Hans Lingen. In de openingswedstrijd van het inter nationale jeugdvoetbaltoemooi voor lan denteams in Monaco hebben België en Tsjechoslowakije, die uitkomen in groep B, gisteravond gelijkgespeeld: 0-0. In de tweede wedstrijd won Frankrijk met 3-1 van Spanje. Bij de rust leidden de Fran sen met 1-0. Atleten uit de Verenigde Staten, West- Duitsland, Italië, Finland en Groot-Brit- tannië zullen op 25 en 26 september mee doen aan wedstrijden in Peking. Voor het eerst is China gastheer van een atletieke- venement van een dergelijke internatio nale allure. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Als de Amsterdam se voetbalvereniging WA, waarvan het eerste elftal uitkomt in de competi tie van de afdeling en getraind wordt door Cor van der Hart, een derde kort geding, aangespannen tegen zijn oud- trainer Henk van Neck om bevrijd te worden van door hem gelegde beslagen, óók verliest, dan houdt een van de oud ste voetbalclubs in de hoofdstad (78 jaar) op te bestaan. Het bestuur erkent dat de situatie zorgelijk is, maar heeft goede hoop dat de president van de Amsterdamse rechtbank op dinsdag 20 november dit onheil zal afwenden. Sosonko deelt de eerste plaats met de Rus Romanisjin, die tegen Hübners Cata laanse verdediging weer eens een pion offerde. Hij had er weinig voordeel van want al snel werd duidelijk dat Hübner weinig behoefde te vrezen en Romanisjin vastberaden op remise zou moeten aanstu ren. Dat lukte de Rus nog vrij eenvoudig. Wereldkampioen Karpov en Hort speel den een Caro-Kann verdediging. Karpov hoopte dat zijn loper iets ster ker zou worden dan het paard van Hort. Die hoop zit er in de afgebroken stelling nog steeds in. De stelling van Hort in het eindspel toren/loper tegen toren/paard lijkt echter hecht genoeg voor het berei ken van een remise. Portisch-Larsen werd een lange partij. Er werd langzaam gema noeuvreerd en aan beide zijden ontston den zwakke pionnen. In de afgebroken stelling zitten beide spelers met een volle middenspelpositie, waarvan Larsen dacht dat deze gunstiger voor hem is. Die ge dachte bleek onjuist. In tweede zitting pakte Portisch de zege. Jan Timman brak zijn partij tegen Smyslov na de eerste zitting af. Smyslov behandelde de opening, een scherpe Ra- gos-variant van het damegambiet op nieuw niet al te goed. Timman kon snel een pion winnen en toen leek het afwikke len naar winst erg eenvoudig. De Neder landse grootmeester speelde echter niet al te nauwkeurig en daardoor ontstonden nog mogelijkheden voor Smyslov. De Rus gebruikte die evenwel niet goed, Timman kon tenslotte afwikkelen naar een pion- In deze ambiance is het, op zijn zachtst uitgedrukt, pikant dat diezelfde Van Neck enige jaren geleden een soort gelijke procedure heeft gevolgd tegen WFC uit Wormerveer en alle juridische stappen in winst heeft weten om te zetten. Daar waren de gevolgen echter niet zo ruïneus. nen-eindspel, dat in de hervatting snel winst opleverde voor de Nederlander. Günter Netzer, de manager van Ham burger SV, was zondag en maandag in Spanje om Rainer Bonhof en Uli Stielike te polsen voor een verbintenis met zijn kampioensploeg. Bonhof, die bij FC Va lencia speelt, heeft laten weten, dat hij zich in Spanje niet thuis voelt. Hij wil wel terug naar de Bundesliga. Het contract dat Stielike met Real Madrid heeft loopt nog tot en met 30 juni 1980. 4-0 3-1 1- 0 2- 0 2- 0 3- 1 '77-’78 3-1 0-0 4-1 6-1 3-1 0-1 2-2 5-0 2-1 2-2 4-0 0-2 0-0 1-3 3-1 3 1 1 3 3 Gisteravond zijn in de Tesqua-sporthal in Ede de eerste twee kwartfinales ge speeld van de World Series squash voor profs. De uitslagen zijn: Qamar Zaman (Pak)— Mohammed Asran (Egy) 3-2 (9-3, 9-7, 3-9, 7- 9, 9-3); Gogi AHaudin (Pak)Mohibulla Khan (Pak) 3-? (9-1, 5-9, 2-9, 9-5, 9-6). ’78’79 1-3 4-0 1-1 1-1 tip 2 1 1 3 1 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De Graafschap Veendam SC Cambuur FC Den Bosch Eindhoven Helmond Sport Fortuna SC FC VW Heracles FC Kaiserslautern Schalke’04 Hamburger SV Eintr. Frankfurt TILBURG (ANP) In de negende ron de van het internationale schaaktoernooi in Tilburg is er weinig in de stand veran derd omdat er over het algemeen rustig werd gespeeld en drie van de zes partijen in eerste zitting in remise eindigden. Genna Sosonko, één van de twee leiders in het klassement speelde tegen Spasski met wit een Lasker-variant van het da megambiet. Het tweetal was daarmee betrekkelijk snel klaar. Na afloop had Sosonko enigseins spijt dat hij niet wat agressiever was geweest. Hij behield in elk geval zijn leidende positie. Twee hoofdpersonen in de zaak Van Neck contra WA: clubvoorzitter Jan van Breemen (links) en advokaat mr. Fred Kollen die de belangen van de Amsterdamse vereniging behartigt. augustus, dus vrijwel onmiddellijk, te kende de vereniging verzet aan tegen de gelegde beslagen, voor zover mogelijk dan, omdat in enkele gevallen een hier voor geldende termijn inmiddels was verstreken. De wielrenner Peter Damen is gisteren toegevoegd aan de voorlopige KNWU-se- lectie voor de Olympische Spelen van Moskou. Damen is‘kandidaat voor deelne ming aan de individuele wegwedstrijd. Kavalek en Sax speelden de in dit toer nooi opmerkelijk populaire Caro-Kann- verdediging. Het tweetal ging over naar een normale positie van het konings-In- disch doch brak de partij af op het mo ment dat de strijd interessant begon te worden. achterom onk., me Rijst nu meteen de vraag of het vorige bestuur dat Van Neck had gecontrac teerd van deze situatie niet op de hoogte is geweest. Het blijkt dat dit college daar in de loop van het seizoen kennis van had gekregen, maar er zo weinig waarde aan had gehecht dat het geen reden werd geacht te overwegen het eenjarige contract met Van Neck niet te verlengen. Een van de huidige bestuursleden: „Te rug redeneren is altijd makkelijk. Feit is dat wij met de ellende zitten en de ver eniging moeten opheffen als het derde kort geding door ons wordt verloren”. Ter verduidelijking: om een faillisse ment te ontlopen kan WA dan alleen nog maar surséance van betaling aan vragen. Ook een bemiddelingspoging van de Landelijke Bond van Amateurs (LBA) is op niets uitgedraaid. Zegt voorzitter Herman Feringa: „Wij en een be stuurslid van de WON kwamen met 17550 d 2116 Van Neck en zijn raadsman overeen een gesprek te hebben. In eerste instantie eisten zij dat het onderhoud in IJmuiden op het kantoor van de advocaat zou plaatsvinden. Dat hebben wij afgewezen omdat we vinden dat zo’n gesprek op neutraal terrein moet worden gevoerd. Daar gingen ze mee akkoord, beloofden erop terug te komen, maar hebben ver der nooit meer iets van zich laten horen”. In deze lange keten van ellende loopt ook een andere zaak, waarin trainer Van Neck volgens de lezing van WA een dubieuze rol speelt. Vorig jaar organi seerde hij op naam van de vereniging - wat hem uitdrukkelijk, zegt WA, was verboden - een vakantiereis naar het buitenland. De deelnemers, naar schat ting van voorzitter Van Breemen onge veer 25 man, betaalden Van Neck de reissom. Later is gebleken dat de ex- trainer van WA slechts 60 procent van het bij hem binnengekomen totaalbe drag, aldus de lezing van het bestuur van de Amsterdamse vereniging, aan het reisbureau zou hebben afgedragen. Dit bureau probeert nu het ontbrekende geld bij de reisdeelnemers te verhalen die dit niet accepteren en een advocaat, mr. Berry Bertels, in de arm hebben genomen om Van Neck bewijsbaar aan sprakelijk te stellen voor het tekort. Daarnaast - het klinkt als een onbeta melijke schelmenroman - heeft WA een klacht ingediend bij de KNVB tegen Van Neck omdat het van mening is dat zijn ex-trainer de amateurbepalingen heeft overtreden. Hij zou namelijk het eerste elftal van Schellingwoude, op de bewus te zondag tegenstander van WA, een dinertje hebben aangeboden als de ploeg erin zou slagen een overwinning te behalen. Dat deze wedstrijd uiteindelijk wegens afgelasting niet is gespeeld, doet, naar de mening van het WA-bestuur, niets af aan het feit dat er een poging tot omkoping is gedaan. Omdat WA oprecht meent dat Van Neck de goede naam van het voetbal in zijn totaliteit heeft geschaad, zal het op zeer korte termijn het verzoek indienen bij de tuchtcommissie van de KNVB om Van Neck als bondslid te royeren. Eenzelfde verzoek zal ook worden ge daan aan het hoofdbestuur van de WON (Vereniging van Voetbal Oefen meesters in Nederland). Nog niet zo lang geleden was Henk van Neck be stuurslid van de afdeling Amsterdam van de WON. De uitslagen van de voor de negende ronde gespeelde partijen zijn: Timman (Ned.)-Smyslov (Sov.) 1-0; Karpov (Sov.)-Hort (Tsj.) afg.; Sosonko (Ned.)-Spasski (Sov.) Vz-Mz; Sax (Hon.)-Kavalek (Vst.) V2-V2; Ro- manisjin (Sov.)-Hübner (Wdl.) Vz-'/z; Portisch (Hon.)-Larsen (Den.) 1-0. Afgebroken partij uit de achtste ronde: Hüb- ner-Sax opnieuw afgebroken. Na negen ronden is de stand: 1/2. Sosonko en Romanisjin 5,5 punt; 3. Karpov 5 en 1 afg.; 4/6. Larsen, Portisch en Spasski 5, 7, Sax 4,5 en 1 afg. 8/9 Kavalek en Timman 4; 10/11. Hübner en Hort 3,5 en 1 afg.; 12. Smyslov 1,5 punt. FRANKFORT (SID) De 28-jarige voorstopper van Dynamo Boekarest, Alexander Satmareanu, is vorige week na de wedstrijd in de tweede ronde van het UEFA-bekertoernooi tegen Eintracht Frankfurt niet met zijn ploeg naar Roe menië teruggekeerd. Volgens goed inge lichte kringen, aldus meldt het Westduitse bureau SID, heeft Satmareanu reeds poli tiek asiel gevraagd. Canada heeft tijdens het inter nationale concours hippique in Toronto de trofee voor landenteams gewonnen. Drie Canadese ruiters bleven zonder fou ten in beide manches: Ian Millar met Bandit, Terry Leibel met Merchant of Venice en John Simpson met Texas. Daardoor was het totaal van Canada ook nul strafpunten, hetgeen vrij zeldzaam is in een landenwedstrijd. Met de twee (mooie) goals tegen PSV komt Simon Tahamata op een doelpuntentotaal van ne gen. Hij had daar 88 wedstrijden voor nodig. Het was de tweede keer dat hij in een wedstrijd twee goals scoorde. De eerste keer gelukte hem dat tijdens de laatste wedstrijd van het afgelo pen seizoen toen FC Twente met 8-1 werd op gerold. AZ’67 en Feyenoord speelden in de voorgaan de 22 wedstrijden nooit 0-0 tegen elkaar. Voor AZ’67 viel deze uitslag voor het laatst op 13 mei j.l. te noteren toen MW in Alkmaar het 0-0 hield. Feyenoord speelde het laatst 0-0 bij NAC op 2 juni j.l. Dit seizoen had Feyenoord telkens ge scoord in zijn wedstrij den, AZ’67 niet, want in en tégen Den Haag werd met 1-0 verloren. De topscorers Kist en Pe- tersson bleven met legen handen achter. Voor Feyenoord betekende het de 39e wedstrijd ach tereen zonder nederlaag. NAC won voor de tweede keer dit seizoen. Het was de tweede keer in een thuiswedstrijd, de tweede keer met 1-0 en de tweede keer tegen een oostelijke ploeg: na FC Twente nu NEC. Paul Posthuma is de enige produktieve PSV’er. Hij scoorde de laatste vijf Eindhovense goals. Voor het eerst dit sei zoen kwamen vijf gelijke spelen in een weekeinde eredivisie-voetbal voor. De vierde en vijfde speeldag hadden er vier. Pierre Vermeulen is dit seizoen een apart ge val. In zijn twaalfde wed strijd bracht hij zijn doelpuntentotaal reeds op negen. Het vorig sei zoen had hij daar het ge hele seizoen voor nodig. Nooit eerder was hij pro- duktiever. Met zijn derde doelpunt tegen Haarlem maakte hij de 600ste ere- divisiegoal voor Roda JC. Men had daar 421 wedstrijden voor nodig. Sparta-FC Den Haag: Het was het vierde ach- Charles Humez, de Franse oud-Euro- pese bokskampioen in het middenge- wicht, is zondag in Parijs op 52-jarige leefdtijd overleden. Tussen 1943 en het einde van de vijftiger jaren kwam Humez als amateur en professional in meer dan 300 gevechten uit. Humez was een van de weinige boksers die op zijn erelijst een overwinning op de Hongaarse meervoudi ge Olympisch kampioen Laszlo Papp heeft staan. Voorop bij deze beslissing staat dat beide functionarissen ervan uitgaan dat de continuïteit in het bestuurlijke werk moet worden gehandhaafd. Daarbij sluiten zij de mogelijkheid niet uit dat ze al eerder, wanneer zich daartoe perspectieven met het oog op de opvolging openen, namelijk op de buitengewone bondsvergadering van 1 maart 1980, aftreden. Bondsvoorzitter John Tielrooy blijft bij zijn besluit op de vergadering van november 1980 afscheid te nemen. Uit een opsomming van talloze feiten en omstandigheden, waarvan de Am sterdamse vereniging maandagmiddag opening van zaken gaf onder andere in bijzijn van haar advocaat mr. Fred Kol len en de voorzitter van de Landelijke Bond van Amateurs, Herman Feringa, kan moeilijk aan de indruk worden ont komen dat Henk van Neck er uitsluitend op uit is een maximaal bedrag aan scha devergoeding binnen te halen. Getoonde bedragen laten weinig ruimte tot twijfel daarover bestaan, ook al heeft elke me daille een keerzijde. Opmerkelijk in deze onverkwikkelijke zaak is, dat het bestuur van WA bij herhaling verzekert zijn oud-trainer op technisch gebied hoog te achten en wat dit betreft geen rancune wil tonen. Voor zitter Jan van Breemen: „Maar ik kan, ondanks het respect dat ik voor Van Neck als trainer heb, verder niet anders concluderen dan dat de man er uitslui tend op uit is onze vereniging te vernie tigen”. i! De narigheid begon voor WA op 27 maart 1979, toen het bestuur Van Neck wegens het meerdere malen negeren van voorschriften op non-acief stelde, ge volgd door een ontslag op staande voet per 12 april. De trainer spande daarop een kort geding aan op 1 juni 1979, waarvan het resultaat was dat de vereni ging Van Neck weer in dienst moest nemen op straffe van de dwangsom van 1.000 per dag. WA ging van dit vonnis niet in hoger beroep, omdat het vond dat de arbitragecommissie van de KNVB, volgens contract, in het geschil moest bemiddelen. In deze fase van de langdurige, juri disch enorm ingewikkelde geschiedenis stelt het bestuur, bij monde van zijn voorzitter Jan van Breemen: „We heb ben ons aan de geldende bepalingen gehouden bij het ontslag en Van Neck schadeloos willen stellen zoals het be hoort. Maar daar ging hij niet mee ak koord. Hij eiste een vergoeding van liefst 60.000, in plaats van de 16.000 die de arbitragecommissie van de KNVB als genoegdoening had vastgesteld. Dat ging onze draagkracht ver te boven. Trouwens, dat bedrag stond in geen en kele verhouding tot de redelijkheid”. Henk van Neck - aldus de lezing van WA - liet het er niet bij zitten en spande op 24 augustus jl. een tweede kort geding aan, waarin hij het zogeheten „executie- geschil” opwierp en daarbij tevens gijze ling van de bestuursleden vorderde. Zijn motief is dat WA zich niet aan het vonnis van het eerste geding heeft ge houden. Om nu de geëiste dwangsom van 1.000 per dag te verkrijgen liet hij op alle clubrekeningen bij financiële in stellingen beslag leggen, inclusief op het geld dat elk van de bestuursleden in bezit heeft namens de vereniging. Op 28 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De tumultueuze gebeurtenissen op de bondsvergadering van afgelopen zaterdag in Utrecht hebben ertoe geleid dat vice-voorzitter ir. Wim Singer en penningmeester Cor Klay van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond uiterlijk op de bondsvergadering van november 1980 hun functies ter beschikking zullen stellen. acht punten uit de laat ste vier wedstrijden. In de zes voorgaande uit wedstrijden maakte men evenveel doelpunten als nu bij Haarlem (drie). Vitesse - één punt uit zes wedstrijden - en Go Ahead Eagles - drie uit zes - doen het daarente gen de laatste tijd erg slecht. De laatste grote ne derlaag voor PSV viel op 19 december 1976 te no teren. Zo’n drie jaar ge leden verloor de ploeg met 4-0 bij AZ’67. Wim van Hanegem is de enige nieuwe doel puntenmaker voor zijn vereniging. In zijn acht ste wedstrijd maakte hij zijn eerste voor de FC Utrecht. De eerste van dit seizoen maakten ver der Jos Jonker (FC Den Haag) en Adri van Tigge- len (Sparta). Nog wat cijfers: Ge speeld totaal 115 wed strijden in de eredivisie, zestig keer winst voor de thuisclubs, 32 keer gelijk en 23 keer winst voor de bezoekers. Totaal 331 doelpunten waarvan 204 voor de thuisclubs en 127 voor de bezoekers (excl. NAC-Feyenoord). tereenvolgende gelijk spel voor de Hagenaars, waarvan drie buitens huis. Voor Sparta bete kende het de tweede keer meer dan één doel punt op eigen veld ge scoord te hebben. De eerste keer was de 3-0 winst op Haarlem op 26 augustus. De tweede FC Den Haag-goal van Henk van Leeuwen betekende tevens de 1000ste tegen- goal voor Sparta. Dit aantal incasseerde men in 779 wedstrijden. FC Amsterdam speel de in de eredivisie acht keer in Venlo tegen FC VW. Men verloor steeds. De eerste wed strijd in de eerste divisie betekende tevens de eer ste overwinning. De eerste divisie was trouwens met 35 goals zeer produktief. De der de competitiedag, 26 au gustus, was met hetzelf de aantal de hoogste van dit seizoen. SC Amersfoort was de laatste betaalde ver eniging zonder overwin ning. Door de 1-2 bij For tuna S behoort ook dat tot het verleden. Roda JC is zijn inzin king te boven getuige de SC Amersfoort FC Amsterdam Wageningen Telstar Volendam Heerenveen FC Groningen DS’79 FC Vlaardingen FC Köln VFB Stuttgart Fort. Düsseldorf VFL Bochum Tips toto gelijk: 8-9-11-20-28-32 1 k I 4 i i i - ti

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17