naar tui maar 0 burgerlijke stand politienieuws J hciven- berichtcn „Lady” Margreet: op eA)'^ Westland Utrecht Hypotheekbank in de vishal j I Sinterklaasje kom binnen met je knecht ■■I iü»l Wilt ijmondnieuws o f Verkoop kinderzegels groot succes Rooster avondverkoop drie IJmondgemeenten CDA-vergadering met mr. Van lersel i WOENSDAG Z5 set fE f 10.000,-. Pandbriefbiljetten zijn aan toonder, u kunt dus zon VELSEN 95 ZJ (D I O C O co 1 CÜ 1 OH een behoorlijk kapitaal bij elkaar. Het hoge rentepercentage staat namelijk vanaf het moment van aankoop tot het einde van de looptijd vast, de rente wordt ieder jaar herbelegd. U krijgt zo de hoogste-rente-van-de-hoogste-rente-etc. Bij het huidige rente percentage van 9'Z% groeit uw f 1000,- in 5 jaar naar f 1574,- (effectief rendement 9.50%). Verzilveren is na 2 jaar al mogelijk, u moet dan wel rekening houden met een renteaanpassing. Voor mensen die liever op korte termijn sparen zijn er Pandbriefbiljetten met een looptijd van 2 jaar; in deze relatief korte looptijd krijgt u toch het hoge rentepercentage van 8 (effectief rendement 8.75%). In geld betekent dit, dat een Pandbriefbiljet van f 1000,-in slechts 2 jaar groeit naar f 1183,-. Pandbriefbiljetten zijn ook verkrijgbaar in coupures van f der formali tei ten uw geld beleggen Meer informatie over deze profijtelijke spaarvorm kunt u inwinnen bij een van de kantoren van de Westland/lJtrecht Hypotheekbank of bij uw makelaar of assurantieadviseur. Haarlem, Frederikspark 1/hoek Houtplein, 023-31 91 54 II Met Pandbriefbiljetten van de Westland/Utrecht Hypotheekbank spaart u veilig IJMOND in Blokzijl Leuk „kroegje Kaatje bij de Sluis: van herberg tot hemelpoort se Van Hoorn op tafel (Van een medewerker) it »r, Woensdag vertrokken: Uka, Hysham; Pebana, Hamburg; Jobst Oldendorff, IJ- muiden, Savona; Titan Service, IJmuiden, Cont. Plat.; Stella Sirius, Vlissingen. IJMUIDEN. Op de eerste verkoopdag van de kinderpostzegels (dinsdag) is voor een be drag van ruim 7.000 gulden verkocht in het Postkantoor aan de Lange Nieuwstraat te IJ muiden. Aan bestellingen staat voor 4000 gulden genoteerd, wat ten opzichte van vorig jaar een goed resultaat is. Vorig jaar werd in het post kantoor op de eerste verkoopdag voor ongeveer 4.000 gulden verkocht. Kaatje is het gezicht van het restaurant bij de sluis in Blokzijl. Pas toen het wand kleed wat de zaak siert met de beeltenis van een kloeke boerse freule al bestond, kwam Pons van Groeningen erachter dat Kaatje de bijnaam was van Karei Mooiweer. een met een zeer hoge stem begiftigd heerschap, dat eens een van de panden waaruit zijn zaak is opgebouwd, bewoonde. Sluis is een meer dan voortreffelijk oord. En in die mening krijg ik bijval van onze eigen koningin Juliana, want die was vori ge maand, bij een bezoek aan de provin cie, ook te gast in Kaatje en merkte tegen Prijzen in guldens: per 40 kg.: kabel jauw twee 152; kabeljauw drie 140-132; kabeljauw vier 124-122; kabeljauw vijf 112-100; schol drie 172-140; schol vier 140- 108; wijting drie 71-40; schar 128-118; bot 45-38; steenbolk 66. Aan de dinsdagmarkt werd aange voerd: 115 kisten kabeljauw; 365 kisten wijting; 25 kisten schol; 14 kisten schar; 12 kisten diversen. met zalmeitjes al aan de beurt geweest en het gepeperde oestertje op zeezout. Alle maal kleine gedichtjes. „Geen wonder, de kaart is al om te snoepen”, zei een van mijn tafelgenoten en bestudeerde de ge pocheerde tongfilets met een Noilly-Prat saus en verse kaviaar voor zich. Behalve zijn Pieten, neemt Sint dit jaar ook een Spaans circus mee, met een stierenvechter, een stier, een spaanse signorita, apen, beren, een leeuw, een pinquin, kat en muis en een paard. Deze gedresseerde beesten zullen hun kun sten ten beste geven onder de vrolijke tonen van het Fanfarekorps „Wilhel mina”. kade, Orionweg, noordzijde Pleiaden- plantsoen, Planetenweg, voorbij de ro tonde de huizenkant van het Moerberg- plantsoen, Kennemerlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat tot Plein 1945, waar Sint om ongeveer 15.45 wordt verwel komd door burgemeester P. J. Molen dijk, in aanwezigheid van wethouders Scheeper, Witte en Van Heel. Na afloop van de ontvangst op het stadhuis, speelt beiaardier H. de Ligt sinterklaasmelodiën op het carillon. Voor de stoet loopt een drumband van zwarte Pieten, die aankondigen dat Sint Nou, nou, dacht ik. Ik vond die combinatie zeer komisch”, zei ze me ach teraf. Sjoelen. Vrijdag 16 november wordt in Kennemerspaviljoen op sportpark Ad- richem aan de Sint Aagtendijk de maan delijkse klaverjas- en sjoelavond gehou den door de Beverwijkse voetbalvereni ging „De Kennemers”. De koffie is gratis en om 20.00 uur begint de strijd. Maar ik bedenk erbij dat ieder mens eender is. Je moet niet verwaand zijn. „De titel weet ik al: Later lachen we anders”, ver klapte ze me. iet DE VEERBAAS OVER het Zwolsche Diep bij Genemuiden kan zo worden in- gelijfd bij de Binnenlandse Veiligheids dienst. Hij had er zelfs geen bedenktijd voor nodig, keek in de betnodderde voitu- re en zei vanuit zijn blauwe duffel met besliste nadruk: „Naar Kaatje zeker?”. Rake woorden, zelfs nog voordat we hem konden vragen hoe we verder moesten tuffen naar Blokzijl. „Makkelijk zat. Ik kom er vandaan. Alsmaar rechtuit, Vol- lenhove links laten liggen, dan rijd je er zo tegen op”. Een betere gids hadden we ons niet kunnen wensen en een kwartier tje later reden we het stadje binnen, passeerden de sluis en lag Kaatje met welkome lichtende vensters voor ons. GEBOREN: M. P. van der Laag-Visser, z„ IJmuiden; M. G. P. M. Bos-Van Zuijlen, d., IJmuiden; C. M. Hoekstra-Jonker, d„ Driehuis. OVERLEDEN: E. M. J. Dophemont, 82 jr„ echtgenote van P. van Bellen; H. van Berkel, 71 jr„ echtgenoot van I. J. van der Wel; G. Bouman, 85 jr„ weduwe van P. Scholte; H. van der Wel, 77 jr„ echtgenoot van R. Ossel, Santpoort. De besommingen waren: UK 17 UK 48 f 2670; UK 135 UK 145 1480; UK 141 UK 271 16.900; UK 208 2230; VD 19 VD 73 ƒ2770; VD 54 VD 77 1600; verder drie Texelaars met ƒ7500 aan be somming. t, 'a Manometer. Dinsdagavond zijn twee Velsenaren aangehouden van 17 en 18 jaar, die zich op een sloopschip bevonden in de Haringhaven in IJmuiden en in het bezit waren van een manometer die af komstig was van het sloopschip. JA, KAATJE is een omweg waard; in Michelinkringen drukken ze dat zelfs uit met twee sterren. Wie weet. Mocht u aan Blokzijl (ook al vanwege de afstand) ge hecht raken, het plaatselijke pension De Boer heeft er voor een schappelijke prijs propere kamers. En mocht u toch via Kampen gaan, vergeet dan vooral niet de veerman van mij te groeten Stracke ontving haar in zijn taverne aan de Nieu- waar een ree- rug „Lady Margreet van Hoorn” op het menu prijkte en als toetje ook Dinsdag vertrokken: Kinrence, SHore- ham; Arklow Day, Le Treport; Neptunus, Tananger; Vauban, Exmouth; Polyviking, Noordzee; H.S. Kallenburg, Noordzee; Skoll Spirit, Hamburg; Rijnborg, Delfzijl; Thuringia, Bremerhaven; Anton Junior, Tilbury; Polydorus, Hamburg; Nedlloyd Tauringa, Hamburg; Hartebeest, Cont. Plat.; Lynx, Rotterdam; Ilka, Hysham; Alca, Oulu; River Mada. KAATJE BIJ DE SLUIS, het voortref felijke restaurant van Fons en Anne ke van Groeningen is vanuit de randstad voorwaar sneller en minder omslachtig te bereiken. Je kunt voorbij Muiden maar het beste richting Lelystad koersen en na Emmeloord Steenwijk aan houden, dan kom je er voorbij. Maar het was nat die avond en druk en we dachten dat het snelle beton naar Zwolle ons snel ler zou dragen. Maar daarmee kwamen we bedrogen uit. Als we na Zwolle nou nog richting Hasselt hadden aangehouden waar een van de passagiers notabene nog sweet memories koesterde dan was het nog daaraantoe geweest, doch we wis ten beter, reden langs de zich in het water weerspiegelende gevels van Kampen en belandden zo uiteindelijk bij de vriende lijke veerman. MAAR DE EINDBESTEMMING was de omweg volop waard. Kaatje bij de Margreet van Hoorn met Ernest Stracke voor De Bontekoe. waar het naar haar genoemde gerecht deze week ten doop werd gehouden. Drie van de twaalf, die de totale brigade van Kaatje vormen, in het midden Fons van Groeningen, geflankeerd door chef Edzard Delstra (links) en directie-assistent Bas Burgman. Nadat Sint alle kindertjes heeft toege- wuift, wordt hij in een open rijtuig de gemeente doorgereden naar het stad huis. De stoet wordt voorafgegaan door majorettenpeloton en Drumband „IJ muiden” en gesloten door de IJmuider elk moment kan komen. Harmonie. IJMUIDEN. Zaterdag 17 november om 14.15 uur komt Sinterklaas met 34 zwarte Pieten aan wal op het Sluisplein in Oud-IJmuiden. IJMOND. In het gebied IJmond wordt rond de komende feestdagen wede rom één lijn getrokken met extra opening stijden voor de winkels. Voor avondver koop rond Sinterklaas, kerst en de jaar wisseling is door de ondernemerscentra- les van Velsen, Heemskerk en Beverwijk een gezamenlijk rooster vastgesteld. Voor 28, 29 en 30 november en de data 19, 20 en 21 december zijn de winkels open tussen negen uur ’s ochtends en negen uur ’s avonds. Verdere openingsuren; 3 de cember 10.00 tot 21.00 uur, 4 december 9.00 tot 21.00 uur, en voor de data 5, 22, 24 en 31 december dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur. In de periode van de avondopenstel ling wordt de winkeliers geadviseerd ’s avonds van zes tot zeven uur te sluiten. Recent overleg heeft ook over de data 30 april en 5 mei van het volgend jaar al tot overeenstemming geleid. Voor beide da gen is algehele winkelsluiting overeenge komen voor het IJmondgebied. de haar vergezellende officiële heren na een moment van monstering enthousiast op: „Wat een leuk kroegje hier”. DAT „KROEGJE” werd door Fons van Groeningen een goeie vijf jaar geleden begonnen. Ook voor die tijd was het al een pleisterplaats voor eerst dorstige en later hongerige lieden. Toen de paardetram Zwolle nog met Blokzijl verbond was het een herberg, maar dat was in het aller vroegste begin en daarom is het juist zo treffend dat op diezelfde plaats, waar de koetsiers na het uitspannen van de paar den hun handen warmden aan de met veen warm opgestookte potkachel, nu chef de cuisine Edzard Delstra ach ter het fornuis aan zijn toverkunsten dicht. OOK BIJ NIET CULINAIR geïnteres seerden heeft Kaatje zo’n drie jaar gele den naam gemaakt: toen maakten de kranten ophef van het restaurant in Blok zijl, dat eetbare rozen op het menu zette en tomatenijs sloeg. Dat ijs is gebleven en wordt nog steeds verder geperfectio neerd, de roos is al weer twee jaar van het menu afgevoerd, maar blijft als een rooie draad in het restaurant aanwezig. Want rozerood voert de boventoon in de inrich ting en de rozen komen nog wel op tafel, maar nu als een montere versiering. ONDANKS HET VERDWIJNEN van de rozen blijft Groninger van-huis-uit Van Groeningen blikken in de bloementuin. En na een even geraffineerde als originele tartare van gemarineerde zalm en St. Ja- cobsschelp kwam er kwartelbouillon op tafel met op het dunne laagje gegratineer de room krullende chrysantenblaadjes. Maar daarvoor is het halve kwarteleitje Aangehouden. De Beverwijkse politie heeft een zeventienjarige Beverwijker aangehouden wegens diefstal van twee bromfietsen, twee fietsen en enkele krat ten pils en frisdrank. Als heler is een 16- jarige plaatsgenoot aangehouden. ZONDER DAT ZE op een belangrijke manier aan de weg timmert is Margreet door de jaren heen de meest „uitge leende schrijfster” ge worden in de Nederland se bibliotheken. Zelf zegt •ze over haar schrijven: „Het gaat vreselijk leuk, ik vind het wel eens een beetje eng zo goed als het gaat. Je krijgt zo’n grote verantwoordelijkheid. De route van de goedheiligman en zijn gevolg zal zijn: Sluisplein, Oranjestraat, Kanaalstraat, Keizer Wilhelmstraat. Breesaapstraat, Oranjestraat, Kanaal straat, Kerkstraat over de brug, Haven- „Ik vind het heerlijk dat we een behoorlijk niveau hebben kunnen bereiken met de moeilijkheden van het noorden”, zegt hij daarover. Aardig aan de kaart van Van Groeningen is dat hij niet alleen kijk heeft op de smullende lekkerbek, die een Grand Spectacle des Amuses Gueules wacht, een avondvullend menu van vijftien gangen, maar ook oog heeft voor de „beginner” van smaak en, niet te vergeten, beurs. Dat bewijst een menu van drie gangen op de kaart, dat 32,50 kost. Een weloverwogen zet, want Kaatje moet voor iedereen toe gankelijk blijven, vindt Van Groeningen, die het vijfjarig bestaan van zijn zaak viert met vijf elkaar opvolgende proef- menu’s. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het CDA in Beverwijk houdt donderdagavond 15 november een openbare bijeenkomst in „De Nieuwe Slof”. Als inleider is uitgenodigd mr. J. J. P. van lersel, lid van de Tweede Kamer voor het CDA en specialist op het gebied van defensie en buitenlandse zaken. Hij wil met name de ver houding IsraelPLO aan de orde stellen. NIET ALLEEN een kaart, maar ook een keuken vol verrassingen. Chef-kok Del stra kwijt zich op eeh bijzondere manier van zijn taak. Maar deel zijn van de briga de van Van Groeningen betekent ook voor de anderen (totaal twaalf in getal) deel uitmaken van een hecht team, dat samen luncht en samen dineert en samen ook de schakels vormt die dit Blokzijlse collier zo extra glanzend maken. Van Groeningen hecht erg aan de presentatie van de ge rechten. „Het hele visuele is een aspect van het buiten-eten”, zegt hij, „daar heb ben we een extra man voor moeten nemen”. INMIDDELS WERKT Margreet alweer aan haar volgende roman, die in de loop van het volgende jaar alweer in de boekwinkel zal liggen. Op het Marktplein geeft Tambour- en Trompetterkorps Velsen-Noord een show van 14.30 uur totdat de stoet is gepasseerd. Vanaf 15.00 uur geeft Drum band „Soli” een show op Plein 1945, eveneens tot de Sint is gepasseerd. MAAR VERRAST was ze wel, ook al door de vriendelijke woorden van Hoorns burgemees ter T j a b e r i n g s, die het eerste exemplaar van haar nieuwe boek op het stadhuis in ontvangst kwam. Vooral dat Lady Margreet vond de schrijfster te gek. „Ik moest vreselijk lachen. in. DE iAD KT” HET WAS GEEN WONDER dat Mi chelin hem vorig jaar bekroonde met een ster en per 1 januari wordt hij tegelijk met GerardFagel van De Hoefslag in Bosch en Duin en John Beerens van De Bokkedoorns in Overveen lid van de Alliance Gastronomique Néerlandaise. nam. „Hij heeft vreselijk leuk gesproken, het was allemaal zeer geani meerd”, aldus Margreet. Woensdag aangekomen: Eemsborg, Mantyluoto, Zaandam; Violet Mitchell, Buitenhuizen, Zeebrugge; Henry Stahl, Kings Lynn; Great Republic, Bremerha ven; Kamensk, Leningrad; Ursula Flint, Papenburg; Springbuck, Velsen, Cont. Plat. Inbraken bekend. Dinsdagmiddag hebben zich twee jongens uit Beverwijk van respectievelijk 15 en 16 jaar bij de politie gemeld en bekend dat zij inbraken hebben gepleegd in de koffieshop Het Praathuis, de kantine van korfbalvereni ging Watervliet, de scholengemeenschap De Brink en in de dansschool Bolhoeven. De buit varieerde van kleingeld tot 17 flessen champagne. Dinsdag aangekomen: Alliance, Ro chester, IJmuiden; Eddystone, Saint Ma lo; Hartebeest, Cont. Plat., Velsen; Presi dent, Yokohama; Bridel, Kingslynn, IJ muiden; Lynx, Bergen; Hartesiel, Huil, IJmuiden; Willy-B, Gainsborough; Kolpi no, Leningrad; Stella Sirius, Oxlesund; Annuity, Immingham; Tor Britannia, Go thenburg; Tollan, Lagos; Ligato, Mantylu oto; Stirling Brigg, Cont. Plat., IJmuiden; Helena Sohepers, IJmuiden; Delta, Nantali. Ik loop niet naast m’n schoenen, ik zou niet eens weten hoe het moet”. HET VIJFENTWIN TIGSTE BOEK van de romanschrijfster Gré de Reus, alias Mar greet van Hoorn, heeft ook de culinaire wereld een recept rijker gemaakt. En dat was dan de inlossing van een belofte die restaurateur globetrotter Ernest Stracke deze zomer deed, toen GASTEN HOEK met Margreet van Hoorn bij hem op bezoek was en hij haar beloofde een gerecht haar naam te zullen geven. Industriebond. De Industriebond FNV in Heemskerk vergadert donderdag avond 15 november in „De Vrijburcht” aan de Brijburgtlaan. De heer Piet Vos, beleidsmedewerker van het hoofdbestuur en enkele districts bestuurders zullen aan wezig zijn om onder meer een nadere toelichting te geven op de voortgang in de federatievorming. Op 12 november is de Federatieraad bijeen geweest om in het kader van de CAO het arbeidsvoorwaar denbeleid te spreken. Ook daarover kun-- nen vragen worden gesteld. De vergade- ring begint om half acht. Heropening. De geheel gerenoveer de Progress-Sociëteit aan de Constantijn Huygenstraat te Heemskerk wordt vrij dag 16 november heropend. Haar vijfentwintigste gaat over een echtpaar waarvan het oudste kind verongelukt. Een feit waartegen ze niet blijken opgewassen en waar door ze van elkaar gaan vervreemden. Het boek is uitgekomen bij Uitge verij Gottmer in Bloe- mendaal. DIE GELEGENHEID deed zich deze week voor toen Margreet in Hoorn 11 „beviel” van haar vij- fentwintigste boek: „Bij het wijken van de nevel”. wendam, I nog een chocolademous- Een Pandbrief biljet van f 1000; groeit naar f 1.574,- r

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 11