0 Onroerend goed i Beverwijkse Courant Commissaris niet buiten zijn boekje Haarlems Dagblad IJmuider Courant PUBLimEDIAbv U weet ’t toch. alles voor tie Rijsttafel 99 Martinair opnieuw naar Amerika Winterdienstregeling Schiphol uit JAN FEIJEN w Brief over belang racebaan t VAN BOMMEL MEDEWERKERS/STERS voor de TELEFONISCHE VERKOOP Slag om de arm over manier waarop Kabinet blijft bij deling van Noord-Holland NOVEMBER WOENSDAG 1 4 19 7 9 ARIE KRUISWIJK Thuis liever geen bezoek RUTGER VAN DER HOEK JACOB LOS TRIJNTJE KINT-OTTO M. Kint - ^8 heeft mij diep getroffen en veel troost gegeven. Voor uw medeleven mijn hartelijke dank. A. C. Los-Eelman Elke dag bij meer dan 75.000 gezinnen op tafel Dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend geven wij u kennis van het toch nog onverwachte heengaan van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa op de leeftijd van 62 jaar. L. Kruiswijk-van Dam Jan en Carolien Bets en Rob Mathilde en Ton Robert en Gerda en de kleinkinderen IJmuiden, 13 november 1979 IJmuiderstraatweg 101 betuig ik u mijn hartelijke dank. In het bijzonder H. H. Doktoren en verplegend personeel van het Zeewegziekenhuis voor de liefdevolle verzorging. IJmuiden november 1979 Lindenstraat 34. Voor de vele bewijzen van medeleven en deelne ming ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw De vele bewijzen van deelneming, die ik mocht ontvangen, persoonlijk en schriftelijk na het overlijden van mijn innig geliefde man IJmuiden, november 1979 Snelliusplantsoen 5 (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Het kabinet- Van Agt blijft vooralsnog bij zijn mening dat de provincie Noord-Holland in twee delen moet worden gesplitst. Dat staat te lezen in de vraagpuntennota die minister Wiegel van Binnen landse Zaken vandaag heeft ge publiceerd. De manier waarop de tweedeling moet worden ge realiseerd, is een zaak die nog ernstig overwogen moet wor den. Het kabinet komt voorlopig op een totaal aantal provincies van dertien. Een uitgroei tot ze ventien landsdelen op langere termijn wil het kabinet echter niet uitsluiten. W. van Ipenburg Heden is van ons heengegaan, nog vrij onverwacht, voorzien van de Genademid delen der H. Kerk, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder JOHANNA MARGARETHA VERMEER (Van onze correspondent) ZANDVOORT. De CENAV heeft de raadsleden van Zandvoort vandaag een schrijven doen toekomen met het verzoek officieel het besluit te nemen het contract omtrent het circuit tot 1988 loyaal uit te dienen en voor de daarop volgende periode nog geen beslissing te nemen. Haarlem Beverwijk Breestraat 43 weduwe van Hendricus Handgraaf in de ouderdom van 81 jaar. Kinderen, klein en achterkleinkinderen Santpoort-Noord, 13 november 1979 Cura^aostraat 14 Corr.adres: H. J. Handgraaf, le Groenelaan 42, 1901 TD Castricum. Moeder is opgebaard in het uitvaartcen trum aan de Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot condoleren donderdag 15 november van 16.00-17.00 uur. De uitvaartdienst zal gehouden worden vrijdag 16 november om 10.30 uur in de St. Engelmunduskerk aan de Driehuizerkerk- weg te Driehuis, waarna omstreeks 11.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de R.K. begraafplaats te Driehuis. Samenkomst der familie om 10.00 uur in het uitvaartcentrum. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u ken nis van het onverwachte heengaan van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa op de leeftijd van 69 jaar. G. C. van der Hoek-Neve J. G. van der Hoek G. E. D. van der Hoek- Schouten Corrie Marjon Yvonne G. C. ten Boom- van der Hoek E. J. ten Boom Ron Heemskerk, 13 november 1979 Joh. Vermeerstraat 8 Gelegenheid tot afscheid nemen en condo leren donderdag van 19.00-19.30 uur in het uitvaartcentrum „IJmond”, Velserweg 18 te Beverwijk: tegenover het station. De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 16 november om 13.30 uur in het crematorium te Driehuis (gemeente Velsen). Vertrek vanaf het woonhuis om 13.00 uur. Kruisweg 50 (station) Gouda Gelegenheid tot afscheid nemen en condo leren donderdag van 19.00-20.00 uur in het uitvaartcentrum Eemstraat 27 te IJmuiden. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 16 november om 12.00 uur op de begraaf plaats Duinhof te IJmuiden. Vertrek vanaf het uitvaartcentrum om k alles van echt leer! gouden gids I - >1 (Van een onzer verslaggevers) Circuitdirectie oefent druk uit op gemeenteraad 1 De beste informatiebron over huizen, hypotheken enz. is uw lijfblad. Zoals gemeld, heeft commissaris De Wit zich bij het slaan van een eerste paal voor een gebouw op Schiphol zeer positief uit gesproken ten gunste van inpoldering van het Markermeer. In het collegeprogram ma staat echter, dat over inpoldering van de Markerwaard nu (6 juni 1978) niet positief kan worden geadviseerd. De uit- (Van onze streekredactie) SCHIPHOL. Martinair gaat vanaf 19 mei volgend jaar opnieuw chartervluch ten uitvoeren op de Verenigde Staten. „Nu de tarievenslag van 1978 op de Noord- atlantische route gestreden is en de tarie ven weer op een aanvaardbaar niveau gekomen zijn, gaan we opnieuw proberen op dit traject een boterham te verdienen”, aldus Martinair, „omdat de vraag naar vervoer naar de VS nog steeds toeneemt”. In oktober vorig jaar had Martinair, na vele jaren op de VS en Canada te hebben gevlogen, zich uit deze sector teruggetrok ken omdat het bedrijf na de liberalisering van het luchtverkeer met en in de VS in maart vorig jaar te duur geworden was tegenover de nieuwe Amerikaanse con currenten. Het gevolg van de tariefsverlagingen was enerzijds dat het verschil tussen char ter- en lijnverkeer zo sterk vervaagde dat de meeste passagiers de voorkeur gaven aan een lijntoestel, maar anderzijds dat het percentage Nederlanders dat naar de VS vloog, tot 70 procent steeg van alle passagiers in dit verkeer. Sinds 1977 was het aandeel van de char- Stoere schoen met wandelzool bruin nerf leer De huurders van de racebaan vinden het zeer betreurenswaardig, dat na de Sportief en toch gekleed Uitstekende pasvorm zwart, bruin leer donkerbruin suède dagen en over enkele jaren zal de geluids- produktie geen hinder meer vormen voor de omwonenden”. Tot ook de internatio nale formuleklassen met dempers rijden, zouden er volgens de CENAV geluidwe- rende wanden kunnen komen by net die rentehuis, de oosttunnel en eventueel ook bij de Panoramabocht en Bos Uit. Door de steeds toenemende aktiviteiten binnen onze Gouden Gids- verkoop, wensen wij ons bestaande team van medewerkers uit te breiden met enige ambitieuze taal van zeventien provincies wenselijk achtte. Voor Noord-Holland, waar over het algemeen geen goed woord voor de tweedeling te vernemen valt, dacht Wie gel aan een splitsing in Amstelland en de rest van Noord-Holland. Amstelland zou dan de hoofdstad plus het gebied erom heen, waaronder de Haarlemmermeer, moeten bevatten. De kuststreek zou be stuurlijk verbonden worden met de rest van de bestaande provincie. Daarbij denkt het kabinet nog steeds aan de mogelijkheid Hillegom te voegen bij de nieuwe provincie Noord-Holland. De belangrijkste wijzigingen op korte termijn betreffen de vorming van de provincies Rijnmond en Twente. Het ka binet hoopt dat de Kamer zich spoedig over de nota zal willen uitspreken. Vol gens de Provinciewet moeten daarna Provinciale Staten hun mening over de wijzigingen kenbaar maken. TANDARTS donderdag 15 november GEEN SPREEKUUR sch zon ker voc kor H kw: stel sch IJn gez< gen O gezi mei mei pra din „vo W. nie ma; waj als k De twee toestellen die aan Garuda zijn verhuurd komen op 24 november weer terug. Eén daarvan gaat naar Bangkok om, zoals zaterdag bekend werd, voedsel en hulpgoederen naar Cambodja te vlie gen. De DC-10 die aan Philippine Airlines verhuurd was, komt eind december weer terug naar Schiphol. spraken van de commissaris leken daar mee dus duidelijk in strijd. Daarom vroe gen genoemde Statenleden het college om opheldering. Zij willen weten of GS het standpunt van hun voorzitter delen. Hier is de woordelijke tekst van het antwoord van GS: „Gedeputeerde Staten merken op dat de staatsrechtelijke positie van een Commis saris van de Koningin de vrijheid in zich draagt dat door de bekleder van dat ambt een opinie kenbaar wordt gemaakt met betrekking tot vraagstukken, die zich in de provincie voordoen en/of daarmee sa menhangen. Paragraaf 4 van het op 6 juni 1978 gesloten programakkoord betreffen de Schiphol en de Markerwaard geldt onverkort als richtsnoer voor het te voe ren beleid met dien verstande dat het college zich ervan bewust is, dat de in die paragraaf neergelegde beleidsuitgangs punten uitdrukkelijk zijn geformuleerd op basis van toen ter beschikking staande gegevens.’ In verband daarmee stellen Ge deputeerde Staten zich voor de in die paragraaf neergelegde beleidsuitspraken te toetsen in het kader van de advisering over het structuurschema burgerlucht- vaartterreinen in samenhang met het be leidsvoornemen van de regering met be trekking tot de Markerwaard. Het college De alom gevoelde wens tot schaalver kleining heeft geleid tot een discussie over provinciale herindeling, die al jaren aan de gang is. Afhankelijk van welk kabinet aan het bewind was, is er tot nu toe gesproken over 44 landsdelen, ge westen genoemd; 24 provincies was het streven van de vorige minister De Gaay Fortman, terwijl minister Wiegel een to- tegenstelling tot dat vanuit de VS en het lijnverkeer vanuit beide landen, niet geli beraliseerd is. Dat betekent tegelijk dat Martinair niet, zoals Transamerica, een lijndienst op ba sis van chartervervoer kan uitvoeren, of wel de tickets direct aan de passagiers kan verkopen. Zij zullen zich tot de touro perators moeten wenden. Martinair zal dan ook trachten naast de Belgische en Amerikaanse, ook Neder landse touroperators voor deze verbin ding te interesseren, te meer omdat Martinair daarvoor op het ogenblik capa citeit genoeg lijkt te hebben. Voor het eind van dit jaar zijn alle vier DC-10-toestellen weer terug op Schiphol. Het contract met Singapore Airlines is inmiddels afgelopen en de vrijgekomen DC-10 vliegt thans vakantiegangers vanuit Nederland. meer dan 50 jaar modeschoenen Ged. Oude Gracht 19, Haarlem. Tel. 023-31133 termaatschappijen, voornamelijk Martin air, in het verkeer met de VS met 40 procent teruggelopen, en dat van de lijn maatschappijen zoals KLM en National Airlines met 55 procent gestegen. HAARLEM. De uitspraken van Noordhollands commissaris drs. R. J. de Wit (vóór inpoldering van het Marker meer) bergen op voorhand een persoonlij ke afweging in zich van economische en milieuaspecten. Anderzijds bewegen zij zich niet buiten de discussie, zoals die in het kader van het program-akkoord kan worden gevoerd. Dit antwoorden GS op schriftelijke vragen van de Statenleden De Lange, Klaasen en Van Leeuwen (alle drie D’66). Hetgeen in het programak koord staat over Schiphol en de Marker waard geldt onverkort als richtsnoer voor het beleid, zo stellen GS. Deze be leidsuitgangspunten zijn uitdrukkelijk geformuleerd op basis van toen (6 juni 1978 sluiting programakkoord) ter be schikking staande gegevens, zegt het col lege er echter bij. „De recente Nipo-enquête heeft uitge wezen, dat 17 procent van de Zand voer tere tegen het circuit is en door slechts 8 tot 9 procent wordt geluidsoverlast aange voerd”, aldus de CENAV. Het argument van tegenstanders dat het circuit geen kans meer heeft, omdat het uit het provin ciaal streekplan is geschrapt, snijdt vol gens de CENAV geen hout”. G.S. wisten destijds niet dat de CENAV ooit zou kun nen voldoen aan de eisen van de nieuwe Wet Geluidshinder, die overigens nog steeds geen kracht van wet heeft. NfWm overgangsperiode van vier jaar, kunnen we zeker aan de eisen voldoen, daarmee het provinciaal argument vervalt. Uw achterban zal u, gezien de NTPO-enquête zeer dankbaar zijn voor de door ons ge vraagde beslissingen”, aldus de CENAV verkiezingen van 1978 in het collegepro gramma werd opgenomen dat opheffing van het circuit het streven blijft en dat, i zolang dit niet mogelijk is, geen toestem- I ming zal worden verleend voor investerin- gen, anders dan voor de veiligheid. „De enige reden die door de gemeente mag worden aangevoerd bij voortijdige beëin diging van het contract, is dat het alge meen belang dit eist”, aldus de CENAV- directie. „Het volledig stilvallen van sociale wo ningbouw als gevolg van het uitblijven van vergunningen zou eventueel kunnen worden aangevoerd als zijnde tegen het algemeen belang. Tijdens de recente hoor zitting heeft gedeputeerde Van der Knoop echter een zeer genuanceerde houding aangenomen en er is geen sprake van een algeheel bouwverbod”. Belangstellenden nodigen wij uit telefonisch te solliciteren, via nummer (020) 45 92 51 of 45 96 51 van Publimedia b. v. en te vragen naar onze afdeling Personeelszaken. Ons kantoor is gevestigd aan de Laan van Kronenburg 14 te Amstelveen. stelt enerzijds vast dat de uitspraken van de Commissaris der Koningin op voor hand reeds een persoonlijke afweging in zich bergen van economische en milieu aspecten, die verbonden zijn aan de Schiphol- en Markerwaardproblematiek. Anderzijds bewegen zij zich niet buiten de discussie, zoals die in het kader van het akkoord kan worden gevoerd”. In het collegeprogramma staat met be trekking tot de Markerwaard het volgen de: „Ervan uitgaande dat Noord-Holland (incl. de Markerwaard) een te beperkt gebied is om de grote milieu-technische en infrastructurele bezwaren van een tweede nationale luchthaven blijvend op te van gen, spreekt het provinciaal bestuur uit dat nu, op grond van de nu ter beschik king staande gegevens, niet positief gead viseerd kan worden t.a.v. een aanvullende c.q. tweede nationale luchthaven in Noord-Holland. Daarmee samenhangend kan ook over de inpoldering van de Mar kerwaard nu niet positief geadviseerd worden, want vooral de aanleg van een luchthaven zou inpoldering kunnen recht vaardigen. Als toch op rijksniveau beslo ten wordt tot aanleg van de Markerwaard, mag de noodzakelijke infrastructuur niet in het oude land van Noord-Holland (Wa terland) worden aangelegd”. Het is echter niet noodzakelijk dat men over een soortgelijke verkoop- ervaring beschikt, aangezien wij de nieuwe medewerkers/sters, gedurende de eerste vier weken, een grondige interne opleiding geven. Wel is het noodzakelijk dat gegadigden over een goede commerciële aanleg beschikken en een opleiding, bij voorkeur op middelbaar niveau, met goed gevolg hebben afgesloten. De funktie biedt een gegarandeerd salaris van f 2200,- bruto per maand, terwijl op basis van een commissieregeling, in feite wordt uitgegaan van een streefinkomen van f 3000,- per maand. Aan deze funktie is een 35-urige werkweek verbonden; dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur, met een uur lunchpauze per dag. w. hoi pas kin wa cui len I wa éér nee I dir do< vo< pn col Ke de eei lui da voi 191 me fin zo’ ne: vo< He da StE pn 1 va dis be In opdracht van een Belgische en een Amerikaanse touroperator gaat Martinair vanaf 19 mei met een DC-10 driemaal per week naar New York en eenmaal per week naar Los Angeles. De diensten zul len in elk geval tot september of oktober worden uitgevoerd. Op welk niveau de tarieven komen te liggen, staat op dit moment nog niet vast. „Het is nu nog te vroeg om daarvoor goedkeuring te vragen bij de rijksluchtvaartdienst”, aldus Martinair. Goedkeuring zal tevens in de VS verkre gen moeten worden omdat het charterver- keer vanuit Nederland naar de VS, in Wij zijn een groeiend expansief bedrijf dat binnen het ITT-concern deel uitmaakt van de groep World Directories, die zich in diverse tanden bezighoudt met de uitgave en verkoop van publiciteitsruimte m de Gouden Gidsen. Naast de Gouden Gids geven wij ook diverse Gemeente Gidsen uit en houden wij ons tevens bezig met de marketing van audiovisuele bedrijfskursussen. i Over de beteugeling van het geluid van de racewagens biedt de CENAV de raads leden een overzicht van de bereikte resul- I taten aan. „In 1980 zal er slechts 49 uur I ongedempt lawaai zijn, verdeeld over 18 Uitlatingen De Wit voor inpoldering Markerwaard persoonlijke afweging” SCHIPHOL. Voor mensen die regel matig reizen, is weer een dienstregeling verschenen van het vliegverkeer van en naar Schiphol. In deze (winter)dienstrege- ling staan alle geregelde (dus niet de char- ter-)passagiersvluchten die tussen begin november en eind maart volgend jaar via Schiphol worden uitgevoerd. Er staan in totaal 157 bestemmingen in, in meer dan 80 landen. Vergeleken met de vorige dienstrege ling zijn er nogal wat bestemmingen ver dwenen: Abadan, Ajaccio, Bangor, Blan- tyre, Hannover, Jersey, Shannon, Tampa en Valencia. Dit zijn voor het merendeel bestemmingen die alleen in de zomer of gedurende een korte periode van het jaar (Hannover-messe) worden bevlogen. Al leen Blantyre is waarschijnlijk voor lan gere tijd verdwenen, omdat Air Malawi eind oktober haar wekelijkse vlucht met een BAC/Vickers VC-10 voor onbepaalde tijd heeft opgeschort. Nieuw is Rotter dam, een bestemming die sinds enige tijd op maandag en vrijdag wordt aangedaan door de KLM en NLM. Naast de aankomst- en vertrektijden van alle lijnvluchten die tussen november en april via Schiphol worden uitgevoerd, bevat de Nederlands-Engelstalige dienst regeling ook informatie over het bus- en treinvervoer vanaf de luchthaven, de par- keermogelijkheden en de gang van zaken bij het inchecken, aankomen en het kopen van tax-free-artikelen. Daarnaast vindt men in de „timetable” de telefoonummers van de meer dan 60 luchtvaartmaatschap pijen die geregelde diensten onderhouden op Schiphol en van de belangrijkste dien sten en instanties op de luchthaven. De winterdienstregeling van Schiphol is gratis verkrijgbaar bij reisbureaus en passagekantoren. Ze kan ook besteld wor den bij de afdeling Externe Betrekkingen van de N.V. Luchthaven Schiphol, post bus 7501, 1118 ZG Luchthaven Schiphol (tel. 020-5172672).

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6