Hard duel tegen Tsjecho-Slowakije Stap om rechtspositie trainers te verbeteren KNWU bereid tot fusie Timman beëindigt schaaktoernooi met score van vijftig procent met NRTU Geen straffen 3 Slechts vijf judoka’s naar WK Harmsen: nog zes tegenstanders Schaatsteams om IJsselcup R an Brieven Doodziek F* 19 7 9 16 NOVEMBER SPORT VRIJDAG 2Ö hter olt 41 ting- nuari b WINKEL. De derde pleisterplaats van het Hollandtoernooi heette Winkel. Het Nederlands Handbal Verbond poogde in zijn plaatskeuze de toch al gestegen belangstelling voor het zaalhandbal in Noord-Holland een extra oppepper te geven. De respons was overweldigend: ruim vóór de aanvang van het toernooi waren alle 1100 plaatsen in de Niedorphal uitverkocht. De toeschouwers zagen de Nederlandse dameshandbal ploeg in een spijkerharde wedstrijd met 10-17 van Tsjecho-Slowakije verliezen. Hongarije had weinig moeite met Polen: 24-15. Halverwege het toernooi zijn de Hongaarse dames met zes punten uit drie duels al bijna verzekerd van de zege. Tsjecho-Slowakije volgt met vier punten. - f r. Zaalhandbalsters Henk van Neck Het gaat mij om principe Karpov overtuigend winnaar Sutter 175 12 41 14.58 e. EERSTE RONDE Poule A: (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Henk van Necks strijd duurt voorlopig nog wel even voort. Hij voelt zich een eenling in zijn strijd tegen clubbestuurders, die van de ene op de andere dag de trainer de straat op schoppen. „In het gunstigste geval”, zegt Van Neck, „krijgt die trai ner dan een beetje salaris mee. Maar hij kan zijn werk niet afmaken. Zo gaat het in het betaalde voetbal, zo gaat het bij de amateurs. Daarom ben ik een van de weinigen binnen de wereld van oefen meesters die opkomt voor zijn rechten”. loop. De wereldkampioen maakte geens zins een serieuze indruk. Na de opening, een Caro-Kann (de „mode” in dit toer nooi), ging Karpov een wandelingetje ma ken buiten het gebouw. Iets wat voor een gewone sterveling natuurlijk een ongeoor loofde handeling zou betekenen, maar van een wereldkampioen wordt blijkbaar het een en ander door de vingers gezien. Vervolgens werd er in het middenspel wat rondgeschoven, wat toch resulteerde in een voordelige stand voor Karpov. Raymond Ceulemans immers, hulde zich in de openingsséance nog allesbehal ve in zijn normale doen. Het was juist zijn jonge landgenoot Marc de Sutter die daar van gebruik maakte. De 24-jarige debu tant presteerde het, evenals trouwens tij dens het Belgische kampioenschap, om de Mechelse caféhouder in zeven beurten voor het blok te zetten: 300-255. Een interessante ontwikkeling, temeer omdat helt tienkoppige deelnemersveld in Torhout in twee poules is verdeeld en alleen de eerste twee uit iedere groep komend weekeinde om de ereprijzen gaan strijden. Vanzelfsprekend dus dat volgens dit systeem één of meerdere nederlagen in de aanvangsfase van het titeltoemooi „Als het bestuur van WA mij weer als trainer had aangesteld, was er niets meer aan de hand geweest. Dan hadden ze nu ook geen 79.000 hoeven te beta len. Nu komt het over alsof ik WA wil vernietigen uit wraak. Het tegendeel is eerder waar. Want wat was er op tegen om mij weer aan het werk te laten? Niets. Ik heb hier de brieven waaruit blijkt dat de selectiespelers altijd ach ter mij zijn blijven staan en ook met mij als trainer verder wilden. Dat zegt vol doende”, aldus Henk van Neck. De Amsterdammer hoopt op deze ma nier een stap gezet te hebben om de rechtspositie van de trainers in Neder land verbeterd te krijgen. In zijn visie zou dat het voetbal in zijn totaliteit ten goede komen. „Soms”, zegt Van Neck, „vraag ik me weleens af waar ik mee bezig ben. Na WFC nu de problemen bij WA. Echt ik ben er doodziek van ge weest. Maar mijn principes zijn met geld niet te koop. Mijn vertrek bij WA, mijn ontslag bij de Amsterdammers, is niet afkoopbaar. Het gaat, nogmaals, om bet principe”. Nu nog zegt WA-voorzitter Jan van Breemen zijn oud-trainer op technisch Poule B: Fonsy Grethen (L.) 300 252 166 300 7 7 6 6 DEN HAAG. De tuchtcommissie van het betaald voetbal heeft deze week geen enkele eredivisiespeler een straf behoe ven op te leggen. Van de 35 spelers, die op tweemaal geel stonden ging niemand voor de derde maal in de fout. In de eerste divisie was dat slechts één speler: P. P. Kooien van F. C. Vlaardin- gen, die drie wedstrijden onvoorwaarde lijk kreeg. Van de jeugdspelers kreeg C. Smit (Telstar) twee wedstrijden onvoor waardelijk. De gele kaart, die scheids rechter Egbert Mulder bij Eindhoven-De Graafschap Pim van der Meent voor ogen hield wegens aanmerkingen op de leiding, is De Graafschap-traier komen te staan op een berisping. Francis Connesson (Fr.) Javier Arenaza (Sp.) Willy Wesenbeek (B.) Poule B: Wesenbeek Müller Arenaza Grethen 42 300 267 300 300 300 300 284 300 300 227 2 2 10 10 12 19 19 5 5 12 17 86 111 83 97 94 27 22 25.00 15.78 15.78 (Van onze sportredactie) UTRECHT. De Koninklijke Neder landse Wielren Unie (KNWU) is „in prin cipe” bereid een volledige ftisie aan te gaan met de Nederlandse Rijwiel Toer Unie (NRTU) om samen in één nieuwe organisatie de wielerbelangen (wed strijdsport, prestatiesport en recreatie- fietsen) te gaan behartigen. (Van een speciale verslaggever) TORHOUT. Het protest van Hans Vultink had succes. Als degene die de eerste ronde van het Europees kampioen schap 71-2 met het beste partijmoyenne was doorgekomen, maakte de 42-jarige Groenloër gisteren in Torhout terecht aanspraak op een vrije avond. Al heeft het wel veel voeten in aarde gehad om de Belgische organisatoren te overtuigen dat er van de oorspronkelijk vastgestelde confrontatie tussen Vultink en titelver dediger Ceulemans geen sprake kon zijn. Die tweestrijd werd zodoende uitgesteld, maar de vraag rees wel of de Nederlandse representant er niet beter aan had ge daan het tweegevecht met de Belgische vedette in dit vroege stadium toch maar aan te gaan. HENK VAN NECK: Steun van Jaap van der Leek (WON) Marc de Sutter (B) Raymond Ceulemans (B) Kurt Mastny (O.) Hans Vultink (N.) TWEEDE RONDE Poule A: Hose Ceulemans Mastny De I Uitslagen twaalfde en laatste ronde: Karpov (Sov)-Smyslov (Sov) 1-0, Sosonko (Ned)-Tim- man (Ned) 0-1, Sax (Hon)-Hort (Tsj) 'rt-'/s, Roma nism (Sov)-Spasski (Sov) 1-0, Portisch (Hon)- Kavalek (VSt) 1-0, Larsen (Den)-Hübner (WD1) Va-Vs. „Ach, als Van Breemen, de voorzitter van WA, dat stelt, zal het wel zo zijn. Ik zie dat duidelijk anders. Ik heb beslag laten leggen omdat dat de enige manier was om mijn schadevergoeding, die door de arbitragecommissie was be paald op 16.000, zeker te stellen. De rekeningen van de vereniging waren vlak daarvóór al leeggehaald. En omdat het bestuur van WA zich niet heeft gehouden aan de uitspraak van de presi dent van de Amsterdamse rechtbank. Deze immers had bepaald dat WA mij weer in dienst moest nemen, dit op straf fe van een dwangsom van 1000 per dag”, aldus Van Neck. TILBURG. Wereldkampioen Anatoli Karpov is donderdag winnaar geworden van het derde internationale schaaktoernooi van Tilburg. In de twaalfde en laatste ronde won Karpov de in eerste instantie afgebroken partij tegen zijn landgenoot Smyslov. Door dat resultaat werd Karpov met 7,5 punten onbereikbaar voor zijn enige overgebleven concurrent Romanisjin. Het geschil tussen het bestuur van WA enerzijds en de ontslagen oefen meester Van Neck anderzijds, dat geës caleerd is, moet volgende week dinsdag bij het derde korte geding dat WA tegen zijn trainer aanspant, duidelijk heid brengen. Henk van Neck wacht de behandeling gelaten af, wil er niet of nauwelijks over praten. „Het gaat mij in de eerste plaats om 147 56.80 128 60.00 25.00 19.79 (Van onze sportredactie) AMERSFOORT. Nederland zal vol gende maand op de wereldkampioen schappen judo in Parijs slechts in vijf van de acht klassen vertegenwoordigd zijn. Voor de klasse tot 60 kg, tot 71 kg en tot 86 kg heeft bondscoach Peter Snijders om redenen van kwaliteitsarmoede geen judoka’s aangewezen. gebied hoog te achten en wat dat betreft geen rancune te willen tonen. Een brief waarin 35 selectiespelers verklaren Henk van Neck te willen houden als oefenmeester, onderstreept zijn techni sche kwaliteiten. Dat de spelers „als een blad aan de boom” zijn omgedraaid, vindt Van Breemen logisch. Immers, wanneer zij zich niet achter Van der Hart, de opvolger van Van Neck bij WA, stellen, zijn zij hun plaatsje in het eerste elftal kwijt. Jaap van der Leek de secretaris generaal van de WONheeft zich even eens hard gemaakt voor de strijd die Henk van Neck voert. Ook hij waar schuwde Van Neck voor de gevolgen. De Amsterdammer is er al mee geconfron teerd. Zijn naam als trainer is bezoedeld. „Ik zal het moelijk krijgen om aan de slag te komen; moeilijker dan in het verleden. Maar tot dusver heb ik de zaak van WA gewonnen. Terug naar WA kan niet meer. En dat is het vervelende van de hele geschiedenis”, aldus Henk van Neck. Voorlopig heeft de president van de Amsterdamse rechtbank het laatste woord op 20 november. Dan zal beslist worden of het beslag wordt opgeheven dat Henk van Neck heeft gelegd. Een beslag dat zou moeten leiden tot het faillissement van WA en waarvoor Van Neck verantwoordelijk wordt gesteld. De (naaste) toekomst zal het leren. laat een dreigende nederlaag op het nip pertje kunnen afwenden. De produktie van Wesenbeek stokte in de vijfde beurt, 16 caramboles voor het einde. Met een slotserie van 72 voltrok Muller het vonnis. met ere verslagen Hoewel hij af en toe wat heeft laten zitten is zijn toernooizege heel overtui gend. Karpov was geen enkele keer in gevaar en had bij iets nauwkeuriger spel tegen Sax en Kavalek meer punten kun nen hebben dan de toch al fraaie score van nu. Daarna speelden Romanisjin en Por tisch voor de tweede prijs. Het grote mate riële overwicht dat Portisch tegen Kava lek had, bracht de overwinning zonder veel moeite. Bij Romanisjin-Spasski duur de het langer. Spasski zag zich gedwongen een kwaliteit te offeren om de pluspion van Romanisjin te verwijderen. Het eind spel van toren tegen loper won Romanis jin op elegante wijze. Zo besloot hij een bijzonder fraai en spectaculair gespeeld toernooi met een zeer verdiende tweede plaats. Genna Sosonko, die in de vorige ronde zijn kansen op de eindoverwinning reeds had verspeeld (verlies tegen Hort), viel ver terug door te verliezen van Jan Timman. Laatstgenoemde is het toernooi begon nen met zijn gedachten bij de tegenvaller tijdens het interzonale toernooi in Rio de Janeiro. In de tweede helft van het toer nooi kwam hij redelijk terug. Mede door zijn overwinning op Sosonko slaagde Timman er nog in op een score van vijftig procent uit te komen. Na de opening, een Catalaan, had Sosonko duidelijk voor deel. Het zou voor Timman erg moeilijk zijn geworden, indien Sosonko niet met een twijfelachtig pionoffer te snel had willen toehappen. Timman kwam nu be ter te staan en won tenslotte in een felle aanval na een zwakke verdediging van de ietwat verbaasde Sosonko. Van de overige partijen had die tussen Karpov en Smyslov een merkwaardig ver- DEN HAAG. Voordat de eerste belangrijke wedstrijd van het seizoen, de strijd om de IJsselcup, zatermiddag om 1.00 uur op de kunstijsbaan van Deventer begint, rijdt de Amerikaanse schaatsploeg (start 10.00 uur) tegen de rijders die zich niet geplaatst hebben voor het toernooi om de IJssel-cup. De ploegen, die deelnemen aan de strijd om de IJssel-cup bestaan uit de volgende rijders: Friesland: Lieuwe de Boer, Hilbert van der Duim, Hans van Helden, Jos Valentijn en Henk Hospes. Groningen: Jaap Swaagman, Jan Uit ham, Max Uitham, Lex Kazemier en Peter Boogers. Drenthe: Piet Kleine, Voor Nederland was er in de wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije één struikelblok: Milena Foltynova. Ilona Venema-Ignacz, de interim-trainster van het Nederlands team, koos voor een indirecte manier om deze letterlijk reus-achtige speelster uit te schakelen. Miep van Beek schaduwde een groot deel van de eerste helft de beweeg lijke Alena Horalova. Dit brein achter de Tsjechoslowaakse aanval moest van de bal worden gehouden, teneinde te voorko men dat zij haar topschutter zou kunnen aanspelen. Bovendien was het raadzaam Foltynova een paar meter buiten de cirkel te houden, in de stellige verwachting dat haar schoten uit de tweede lijn minder hard zouden aankomen. Dat was niet het geval. Binnen acht minuten had Tsjecho- Slowakije een voorsprong van 5-3 te pak ken.” Vier treffers van Foltynova. Uit de tweede lijn. Nederland bleef het antwoord afspraak u winter per uur nderhout Tel. 023 16. schuldig op een taktische ingreep van Jan Kecskemethy. Hij liet Foltynova alleen het veld betreden wanneer zijn ploeg ten aanval trok. Het zeer chauvinistische pu bliek onthaalde deze manoeuvre op ho nend gejoel. Nadat Els Boesten Horalova met een harde actie voor enige tijd aan de kant had geplaatst, stopte de doelpunten- machine enigszins. Vechtend tegen Tsje cho-Slowakije, maar met name tegen Fol tynova haalde Nederland de rust met 8-11. Offensief kwam er voor Nederland in de tweede helft weinig van terecht. Han- nie de Kok, met een enkelblessure aan de wedstrijd begonnen en op halve kracht spelend, kwam nog slechts in het veld om strafworpen te nemen. Zij bracht met zes treffers haar doelpuntentotaal op twintig en is daarmee de topscorer van het toer nooi. Absolute uitblinkster was Jenny Rogge die het presteerde verschillende „kanons kogels” van Foltynova, waaronder een strafworp, te stoppen. Toen zij niet meer tot scoren kwam namen Jana Kutkova (vijf doelpunten, waarvan vier strafwor pen) en Elena Boledovicova het over. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De rust lijkt weerge keerd bij Ajax. Ton Harmsen, die tot voor kort nog veel kritiek te incasseren kreeg zal als voorzitter van de Amsterdamse club aanblijven. Na de grote ledenraadsvergadering merkte hij vannacht triomfantelijk op: „Ik heb tegen deze vergadering beslist niet opgezien. Tevoren waren de koppen immers al geteld en was gebleken dat 21 van de 27 leden van de ledenraad achter mij staan. Een aardig aantal lijkt me. Was de verhouding niet zo gunstig geweest, dan had ik daar mijn conclusie uit getrok ken en was ik opgestapt. Uiteraard zal ik nu wel proberen die andere zes ook voor mij te winnen. Al met al lijkt het me een goede basis om verder te werken. De volgende ledenraadsvergadering van Ajax vindt plaats op 24 januari van het volgend jaar. Op die dag zal beslist worden wie de opvolger wordt van Dick Boering, die onlangs na een meningsver schil met Harmsen uit het bestuur stapte. Vogelen ken dea Bfl 67 PAPÈI OOI. Pr 344637^ SZODEH 4 p.m2 en mest Vogelen weg 67, Om te beginnen dient de NRTU-leden- vergadering zich nog uit te spreken (op 15 december) over de samenwerkingsmoge lijkheden en gezien de meningsverschillen binnen het eigen hoofdbestuur belooft die discussie beduidend moeilijker te worden dan donderdagavond bij de KNWU, waar voorzitter mr. K. J. Hylkema in ruim een kwartier dit agendaonderdeel verwerkte. Mocht de NRTU, net als de KNWU, kiezen voor een samensmeltingsmodel, dan geeft ook dat geen zekerheid, omdat dan nog het detailplan uitgewerkt moet worden. Tot die werkzaamheden behoren tere zaken als financiën en bestuurszetels. Met name op dat laatste punt - zo heeft NRTU- voorzitter Rood al laten merken - kan de KNWU pittige onderhandelingen ver wachten. Eindstand: 1. Karpov 7,5 punten, 2. Romanis jin 7, 3. Portisch 6,5, 4. Sax 6, 5/8. Spasski, Timman, Sosonko en Larsen 5,5, 9/10. Hübner en Hort 5, 11. Kavalek 4,5, 12. Smyslov 2.5. Henk van Neck is wat dat aangaat een doordrammer. Erkent dat, maar voegt er vrijwel onmiddelijk aan toe: „In ons land worden oefenmeesters nog te wei nig gezien als werknemers. Wij worden van de ene op de andere dag aan de dijk gezet alsof we oud vuil zijn. Ik ben nu eenmaal iemand die dat niet pikt. Mis schien heb ik wel een precedent gescha pen door niet eerst naar de arbitrage commissie van de KNVB te stappen, maar direct naar de president van de Amsterdamse rechtbank, toen WA mij op staande voet ontslag aanzegde. Op deze manier heb ik het probleem willen aanpakken. Dat die ontwikkeling, om dat ze in een stroomversnelling terecht is gekomen, heeft geleid tot een aantal juridische gevechten is triest. De affaire- WA kan echter morgen al de wereld uit zijn, als we maar als volwassen mensen om de tafel gaan zitten”, aldus de Am sterdammer. Eerder deze week stelde het bestuur van de Amsterdamse afdelingsclub, die Van Neck als trainer in maart vorig jaar op non-actief stelde, dat Henk van Neck de club naar een faillissement drijft. het principe. Ik vind dat het bestuur van WA een uitspraak van de arbitrage commissie van de KNVB naast zich neer heeft gelegd. De enige manier om dat principe dan te bereiken is het in geld te vertalen. Ik wil geen faillissement van WA, ik wil alleen maar duidelijk maken dat het in Nederland uit moet zijn met het gemanipuleer van clubbestuurders rond het werken met trainers”, aldus Van Neck. „Ook een trainer heeft recht op arbeid. En omdat ik een vakman ben, stel ik daar bepaalde eisen aan. Ik wil een professionele aanpak, duidelijke afspra ken met spelers. Dat heb ik destijds bij het Zaanse WFC gedaan, waar ik ook werd ontslagen en dat is ook bij WA gebeurd. Ik ben geen gemakkelijke trai ner. Maar om mij nu de schuld te geven van het faillissement van de club, daar heb ik geen woorden voor”, aldus Van Neck. Slechts twee districten (Overijssel en Midden-Brabant) bleken op de algemene ledenvergadering van de KNWU tégen het samensmeltingsplan. Zij spraken zich uit voor een tussenfase, waarover de door beide bonden ingestelde studiecommissie SOG (Samenwerkings Overleg Groep) niet zo enthousiast was. Voorzitter dr. W. de Heer (NSF) van de SOG: „Die procedu re is zo omslachtig, dat er in een dergelijke aanloopperiode tot mogelijke definitieve samenwerking, té grote spanningen gaan optreden”. Ook een federatief samenwerkingsmo del waarbinnen de KNWU en NRTU als zelfstandig rechtspersoon blijven voort bestaan, zag de SOG niet zitten. Vandaar de stevige aanbeveling om volledig samen te gaan. Binnenskamers namen beide hoofdbesturen die suggestie inmiddels over. Bij de KNWU ging dat vlotter (slechts één bestuurslid tegen) dan bij de NRTU (stemmenverhouding 55 procent-45 pro cent), waar men sinds er sprake is van toenaderingen op nogal wat weerstanden stuitte. Immers: jarenlang stelden de officiële, gevestigde organisaties zich nogal star op tegen deze „wilde” concurrent. Zo heeft de ANWB, bij wie de NRTU jaren geleden graag onder dak wilde, deze groepering op de stoep laten staan en ook de KNWU was tot voor kort niet zo NRTU-gezind. De omstandigheden echter dwongen de KNWU als „dé wielerbond” tot een andere opstelling, omdat het toerrijden als pres tatiesport en het recreatiefietsen een enor me vlucht namen. De NRTU groeide vanaf 1956 tot een organisatie die thans volgens eigen opga ven 45.000 rijders telt en dit jaar ongeveer 3000 recreatiefietsevenementen op het programma had. Vandaar dat de KNWU een groter bereidheid ten opzichte van de NRTU ging tonen toen het vaststond dat men zich moest gaan bemoeien met de grote groep die er naast de pure wedstrijdrijders was ontstaan. De beslissing van de KNWU-ledenver- gadering om samen te willen gaan met de NRTU, is een uiterst belangrijke stap, maar die betekent bij lange nog niet een garantie voor een goede afloop. Daarvoor moet er nog te veel gebeuren. De vijf judoka’s die van 6 tot en met 9 december op de mat zullen verschijnen zijn: tot 65 kg Hans Hoogendijk (Vlaardin- gen); tot 78 kg Rik Bakker (Den Briel); tot 95 kg Henk Numan (Amsterdam); boven 95 kg Peter Adelaar (Amsterdam) en in de open klasse Hennie Pleizier (Wassenaar). WETEN rel. 023 zwart wkn., ir id. T( 39 21.00 180 150.00 26.70 20.00 Hermannus Moek, Henk Enzing, An ton Bartels en Jans Oosting. Overijs sel: Joop Pasman, Wim Brink, Ben van der Feltz, Rob Vunderink en Kees Rip perda. Gelderland: Wim Pol, Marcel Scheperkamp, Karei te Winkel, John Hanemaaijêr en Jan Groot. Noord- Holland/Utrecbt: Frits Schalij, Ron Ket, Klaas Vriend, Jan van de Roemer en Co Giling. Zuid Holland: Leo van Geest, Hans Janssen, Hein Vergeer, Aad van de Marei en André Kraaije- veld. Noord-Brabant/Limburg: Fred van Wiltenburg, Frans van Zinniq- Bergmann, Chris van de Plaats, Chiel Vervoort en Hayo Haanstra. 146 42.85 117 36.00 78 26.66 181 50.00 Karpov (links) en Smyslov drukken elkaar de hand vóórdat ze aan hun partij beginnen. Later zal blijken dat Smyslov na in eerste instantie te hebben afgebroken met een nederlaag genoegen moetr nemen. Dit betekende voor Karpov de toernooi-overwinning. Raymond Ceulemans begint EK 71/2 met nederlaag tegen landgenoot zwaarder wegen dan volgens het gebrui kelijke Ave-reglement. Eigenlijk had het voorshands Vultink in die aanvangsronde niet beter kunnen gaan. De Nederlandse titelhouder, in de poule met Ceulemans ingedeeld, zag de Belg niet alleen met genoegen onderuit gaan, maar slaagde er bovendien in tegen zijn rechtstreekse opponent Kurt Mastny de voor hem altijd lastige openingspartij met een goed uitgangsmoyenne af te wer ken. Drie beurten had Vultink nodig om aan de nieuwe omstandigheden te wen nen. Een aanpassingsperiode die mis schien tegen een gerenommeerder tegen stander fataal zou zijn geweest. De Oos tenrijker profiteerde echter onvoldoende en was daarna direct een geslagen man. Vultink verdween in de vierde beurt uit het zicht via een verfijnde reeks van 181 en moest daarna nog twee keer naar de tafel voordat hij de 300 had volgemaakt. De nare smaak die Raymond Ceule mans aan de partij tegen De Sutter had overgehouden, werd door de Mechelse titelverdediger in de tweede ronde volle dig weggewerkt. De nog niet ingespeelde Klaus Hose was het slachtoffer van de verbetenheid waarmee Ceulemans vooral revanche op zichzelf nam. Slechts twee beurten kreeg de Westduitser de kans caramboles te verzamelen. Hij kwam niet verder dan een schamel totaal van 42. Na een hopeloos lijkende achterstand tegen de ontzettend rap gestarte Belg We senbeek, heeft Dieter Müller gisteravond

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 27