Toon Gerrits licht vertrek bij KIC toe Sterk bezette judotoernooien amaejrvoetbd Terrasvogels begeleider Pauletta smeedt eenheid Stunt Odin tegen Madjoe 5portboeken Pas in tweede helft door de knieën Stars ondanks goed spel weer verliezer kwaliteits interbouw Tweemaal zege Gijs Rijneveld Hans Hoekstra: „Deze Badmintonstrijd in Schalkwijk opsteker is nodig” „Organisatorisch zit ik op ander gedachtenniveau keukens en-meubelen ther wHl Vers bloed Gestruikeld 21 MMM I 9 I M Daar komt dan nog bij dat ik momenteel kan beschikken over een jonge getalenteerde selektie, waarmee nog veel kan gebeu ren.” Aldus luidde enige maan den geleden in deze krant de mo tivatie van oefenmeester Toon Gerrits om zijn kontrakt met der deklasser KIC te verlengen. (Van een medewerker) BEVERWIJK. „De spelers groep heeft nog het volste ver trouwen in de trainer en zelf gë- loof ik nog helemaal in de groep. Santpoorterstraat 41 - Haarlem (Kleverpark) Tel. 023-263463 SS. I DR DE itpoortl - t\ I J u T sexcluDj lem, tei. Tel: ■A TOON GERRITS: Onderbouw KIC schiet tekort" (ADVERTENTIE) Victor Pauletta: ..Geen koude oorlog". H.S. I Spelplezier is erg belangrijk Des te pijnlijker is dat voor de ambitie rijke oefenmeester daar zijn eerste team dit seizoen geleden heeft (en lijdt) onder een ware blessureplaag. Hans Tesselaar, Rob Schuurman en Rob van Noord zijn reeds geruime tijd uitgeschakeld, terwijl topscorer Chris van Lieren (vorige week tegen WB goed voor drie treffers, red.) ook enige duels vanaf de tribune heeft Een week geleden evenwel, bijna hal verwege de rit in het vijfde jaar van de samenwerking tussen KIC en Toon Ger rits, kondigde de Beverwijkse trainer aan, dit seizoen als zijn laatste bij de Velsen- noordse vereniging te beschouwen. Een hoogst opmerkelijk besluit, zeker in het licht van eerdere uitspraken van de oud- voetballer van Beverwijk. Een besluit ook dat om enige uitleg en toelichting vraagt. „Laat ik voorop stellen dat ik op geen enkele manier problemen heb met de spe lersgroep”, begint Toon Gerrits zijn be toog. „Het vertrouwen waar ik het eerder over heb gehad bestaat nog steeds. Wel is het zo dat ik teleurgesteld ben in de pres taties van de B-selektie. Ik ben nu voor het tweede jaar bezig met die groep en helaas moet ik konstateren dat de ontwikkeling daarvan ernstig stagneert.” In een van Haarlemse zijde zeer goed gespeelde eerste helft heeft Delta Lloyd vrijwel vportdurend tegen een achter stand moeten aankijken. Moeilijk maakte vooral de goed op dreef zijnde Wilma Tol het de gasten. Dat de gasten bij de basket- wisseling desondanks toch nog met een kleine voorsprong konden gaan rusten dankten zij aan een cadeautje van de arbiters, die Delta Lloyd een tweetal vrije worpen schonken, die volgden op een per soonlijke fout begaan na de officiële speeltijd. Direct na de rust kon Stars via Marga van der Meys nog één keer aan de goede kant van de score komen alvorens de Een wonderdokter is Victor Pauletta echter niet. Want, zo beseft ook Pauletta, met alleen wat strijdkreten komt het team er niet. „Het succes van Terrasvogels ligt in de dubbele aanpak, de tweehoofdige leiding”, aldus Pauletta. „Wij hebben een man die op de technische en tactische moeten volgen. Gerrits: „Ik moest dus wel terugvallen op jongens van mindere kwa liteit. Dan blijkt dat het aanbod van spe lers uit de lagere teams te gering is. De onderbouw schiet te kort bij KIC, dat is mijn overtuiging.” Maar er zijn een aantal zaken bij KIC die bij mij irritatie opwekken. Over het alge meen zijn dat problemen die niet direkt te maken hebben met het eerste team, maar die de gang van zaken rond dat elftal wel beïnvloeden.” Daarnaast kan Toon Gerrits er niet omheen dat hij na vijf jaar KIC toe is aan vers bloed. „Misschien ben ik wel uitge keken op sommige spelers”, bekent Ger rits. „Ik moet een speler ook meer moti veren dan voorheen wanneer hij om tak- tische redenen niet meespeelt. Maar voorop blijft staan dat KIC en ik straks in een uiterst goede sfeer uit elkaar zul len gaan. We hebben veel profijt gehad van elkaar. Ik heb een hoop agressie kwijt gekund en KIC heeft er een goede „De mensen van de technische commis sie werken op een ander gedachtenniveau dan ik. Ik stel nadrukkelijk dat er geen konflikt is; dat ik geen moeilijkheden heb met die mensen; dat ik respekt opbreng voor hun standpunt. Het is echter zo dat ik veel meer prestatiegericht denk. Organi satorisch zit ik bij KIC aan de top.” De time-out van coach Bert Samson in de veertiende minuut bleek echter snel rendement op te leveren. Plotseling waren de rollen omgekeerd en was het Delta Lloyd, dat achter zijn tegenstander aan holde. Nauwelijks kwamen de gasten meer over de middenlijn. Interceptie na interceptie was het gevolg van de Haar lemse press, die in één klap het verschil tot 68-76 terugbracht. In gevaar kwam de zege van Delta Lloyd echter niet meer. Daar was de nog beschikbare speeltijd te kort voor. Komende zaterdag ontvangt Stars Boxtel en zal het ongetwijfeld re vanche nemen voor de eerder deze compe titie geleden nederlaag. A-selektie aan overgehouden met een stel zeer gemotiveerde spelers.” Ook in mijn werkkring heb ik dagelijks met spanningen te maken. Ik houd daar echter van. Ik moet mijn fanatisme kwijt kunnen. Ook volgend jaar.” De weg die Gerrits daarbij voor ogen staat, is een weg omhoog. Dat wil niet zeggen dat de nieuwe werkgever van Toon Gerrits per se een eerste- of tweede klasser moet zijn. „Als ik mijn ideeën bij een derde- of vierdeklasser in praktijk kan brengen, dan is mij dat net zo lief. Maar eerst ga ik er nog eens fanatiek tegenaan met KIC. Het zou natuurlijk het mooiste zijn als ik afscheid neem van KIC als tweedeklasser.” Die confrontatie met de lijstaanvoerder vindt volgende week op sportpark „Roos- wijk” plaats. Dan weet de KIC-oefen- meester dus meer. Maar eerst ontvangt KIC zondag de vierdeklasser Alcmaria Victrix. Een wedstrijd in de eerste ronde van de KNVB-bekercompetitie. Met het werk van trainer Remy Arnoldi wil de begeleider van Terrasvogels zich niet bemoeien. Wel stelt hij prijs op een goede samenwerking. Het einddoel is daarbij van Terrasvogels een collectief te maken. „Jongens die technisch niet zo heel veel kunnen zijn met de juiste aanpak toch uitstekend in te passen in het geheel”. De schaatsboekerij is uitgebreid met een statistisch jaarboekje. Het is inmid dels de zevende jaargang voor dit in brede schaatskringen bekende „Schaats seizoen ’78-’79”, een statistische terugblik op het afgelopen seizoen. Interbouw-wooncomfort voor al uw verbouwingen. Bovendien een uitgebreide kollektie meubelen en een kompleet programma aanbouwkeukens. Tevens levering en plaatsing van open haarden, schuifpuien en -ramen, kastenwanden en aanrechtbladen. Bel voor vrijblijvend advies of offerte. Odin had duidelijk problemen met de koude start en leverde die set dan ook op simpele wijze in: 7-15. Wellicht sterkte dat spelverloop het ver moeden van Madjoe met een snelle 0-3 uit Heemskerk te kunnen vertrekken. De dis cipelen van Hans Hoekstra stond evenwel een andere regie voor ogen. Met gevari eerd en snel aanvalsspel, alsmede opval lend gretig verdedigen, werd Madjoe met dezelfde cijfers „ingepakt” (15-7). Nuttig was daarbij de individuele inbreng van Hans Raspoort (serve), Hans Gooyer (aan val en blok) en zeker ook van Piet Broe ders, die met zijn enthousiaste spelopvat ting de inspiratiebron vortnde voor zijn teamgenoten. Jos Rozing, de spelverdeler, zorgde met Nico van der Kolk, voor de vereiste aanvalsaanvoer. Nu de Kennemer kunstijsbaan gesloten is en men moet uitwijken naar het Alk- maarse ijs, is de belangstelling onder de schaatsers tanende. Slechts de baanselec- tie en een handjevol wedstrijdrijders ga ven dan ook acte de présence. Toch kon den zéker bij de baanselectie goede tijden genoteerd worden. Gijs Rijneveld won de 500 meter in 41.8 en hoewel het verschil tussen de nummer twee Piet Boedjes vrij groot was (1.4 sec.) was ook zijn tijd alleszins acceptabel. Bloedjes, die eigenlijk meer marathonrij der is, werd ook tweede op de 1500 meter (2.15.4). Op deze afstand moest hij de Heemskerker Jos Niesten voor laten gaan (2.14.7). Doordat Rijneveld op de 1500 me ter derde werd (2.16.1), werd hij tevens klassementwinnaar. Bij de overige senio ren, die tweemaal 500 meter reden, was Piet Schipper de rapste. Odin heeft het zich in de eerste set tegen middenmoter Dinsvo onnodig moeilijk ge maakt. Alle speelsters deelden in de ma laise, waardoor Dinsvo slechts met veel pijn en moeite inet 16-14 werd afgetroefd. »t tl aan >'s. Tev ■no s en welkom Pas in de tweede helft, toen Stars aan vallend achterbleef, konden de gasten de basis leggen voor de uiteindelijk toch wel verdiende 68-78 overwinning. StarsDelta Lloyd 68-78 (rust 39-40). Topscoorsters Stars: Wilma Tol (15-6), Helen Zwanenburg (7-11) en Nel van der Burg (8-4). Delta Lloyd: D. Seca (20-8), Francis Brakel (6-12) en Inge van de Veen (4-10). De Odin-dames namen in de promotie klasse gisteravond geheel tegen de ver wachting in de koppositie over van Mo lenwiek 3. Zelf versloeg Odin Dinsvo met 3-0, terwijl Molenwiek struikelde over een zeer gemotiveerd spelend Phoenix 2: 3-1. (Van onze schaatsmedewerker) ALKMAAR. Onder verre van opti male omstandigheden hebben de senio- ren-abonnementhouders van de Haar lemse kunstijsbaan op de Alkmaarse Meent hun eerste wedstrijd verreden. Gijs Rijneveld bleef daarbij met 41.8 en 2.16.1 op respectievelijk de 500 en 1500 meter aan de winnende hand. ermedia, »e. fijn ver □het» ollegatje mogelijk (Van onze budomedewerker) HAARLEM. Morgen worden in de sporthal van de H.T.S. de districtsfinale voor de judo-jeugd van 12 tot en met 15 jaar gehouden. De hier uit voortkomende winnaars gaan door naar de Nederlandse kampioenschappen voor deze categorie judoka’s. De wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Jos Rozing, de trainer van Odin, zocht na afloop naar een verklaring: „De speelsters gaan bij iedere wedstrijd gebukt onder een zekere spanning. Die atmosfeer be merk ik ook bij mezelf.” De winst van Odin is een sensatie op zich. Madjoe toonde zich tot gisteren ver reweg superieur in de derde divisie H. De met enige spelers van plaatsgenoot DFC versterkte Enkhuizer ploeg, die vorig jaar nog maar net de degradatie ontliep, had in zes duels nog geen punt verspeeld en slechts twee sets prijsgegeven. Odin start te dus duidelijk als underdog. Een uit gangspositie die de Heemskerkse equipe in de regel wel ligt. In het eerste bedrijf draaide de thuisclub nog uiterst matig. Volgens Pauletta wordt de scheidsrech ter vaak als zwaardvechter of vredestich ter gezien terwijl hij volgens de begeleider als een medespeler moet worden be schouwd. Iemand die ook voor zijn plezier op het veld rondloopt. *IA, Re- ter Tel ens Voor Toon Gerrits is dat weliswaar te leurstellend; het vormt niet de voornaam ste aanleiding om de handdoek in de ring te gooien. Zoals zo vaak ligt aan de nade rende scheiding een komplex van fakto- ren ten grondslag. Maar vooral ook is hier een gevoelskwestie aan de orde. Aan Toon Gerrits de moeilijke taak dat gevoel onder woorden te brengen: „Om te beginnen ben ik geen makkelijke jongen. Dat weet ik. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. In een uiterst aantrekkelijke wedstrijd voor de dames-eredivisie basketbal heeft Eve and Adam Stars voor de tweede keer binnen veertien dagen zijn meerdere moeten erkennen in het mede aan de kop gaande Delta Lloyd. In tegenstel ling tot twee weken geleden beleefden de Amsterdamse dames dit keer echter een bijzonder moeilijke avond. xueeK Madjoe vervolgens toch op 1-2 af te stevenen, op de stand 8-12 in de derde set kende de strijd een breekpunt. In de rally’s en in de direkte netconfrontaties verwierf Odin een overwicht, hetgeen in harde cijfers (15-13 werd uitgedrukt. Deze dreun kwam de Enkhuizer ploeg mentaal niet meer te boven. Odin had in de vierde (Van een medewerker) SANTPOORT. Als de spelers van Terrasvogels zondag vóór de aanvang van het duel tegen koploper Vogelenzang de kleedkamer verlaten zullen zij bij de deur een man aantreffen die zijn beide armen uitstrekt en zijn handen open houdt. Een voor een moeten de spelers de man aankijken en hem op zijn handen slaan. Zo demonstreert het elftal van Terrasvogels dat het de woorden van Victor Pauletta. begeleider van de hoofdmacht van de Santpoortse vereniging, begrepen heeft. Die mogelijkheid is ook zeker nog niet uitgesloten. Met een achterstand van slechts drie punten op Velsen en Zand- voortmeeuwen behoort KIC nog tot het rijtje potentiële titelkandidaten. Toon Gerrits: „KIC heeft geen echte kampioensploeg, maar ik heb ook onder onze tegenstanders nog geen kampioen- steam aangetroffen. Wellicht is Velsen zo’n ploeg, want tegen dat team hebben wij nog niet gespeeld.” De voorpagina wordt gesierd door de Amerikaanse wereldkampioenen, terwijl ook de rest van het boekje verlucht is met veel foto’s. Het boekje, dat niet in de winkel te koop is, is te bestellen bij Herman Bijlsma, Postbus 89, 8330 AB Steenwijk 18,50). baden, ar tljdsll- isdltatie- s, lieve Jlène en a- 14.00 Kolk 11, Schreier- n maan- elpee rde gramma, paren Dat die spanning overbodig is als de tegenstander Dinsvo heet, toonde Odin in de tweede en derde set aan. Aanvallend kwam Odin beter voor de dag, zodat Dins vo met 15-7 en 15-5 toch nog overtuigend naar de slachtbank werd geleid. Ver heugd toonde Rozing zich over het spel van de oud Dynamo-speelster Ingrid Tijs- ma: „Ze heeft goed staan te serveren en als set-upster heeft ze er nog heel wat aanvallen ingeslagen ook.” Amsterdamse tegenstander kon gaan bouwen aan een duidelijk overwicht. Via de aanvalsopzet van de moeilijk af te stoppen Lia van Reemst kreeg de thuis club het hard te verduren. In een hoog tempo werd de Haarlemse verdediging, waarin de baseline onvoldoende verde digd werd, keer op keer uit positie ge speeld. De in die periode ook nauwelijks mis schietende Amsterdamse speelsters leken Stars bij 51-74 toch nog een gevoeli ge nederlaag te gaan bezorgen. Belangrijkste uitslagen: Baanselectie (met toevoegingen) 500 en 1500 meter: 1. Gijs Rijne veld 41.8-2.16.1-87.166; 2. Piet Bloedjes 43.2- 2.15.4-88.333, 3. Jos Niesten 44.9-2.14.7-89.800, 4. Herman Homma 44.6-2.20.8-91.533, 5. Ben Roest 44.1-2.24.8-92.366, 6. Herman Nota 45.1-2.22.4- 82.567, 7. Arie Zoon 46.8-2.25.5-95.300; 8. Hans van de Putte 47.2-2.30.0-97.200. (Van onze volleybalmedewerker) HEEMSKERK. „Deze opsteker was hard nodig.” Hans Hoekstra, de trainer van volleybal-derdedivisionist Odin, was uitermate gelukkig met de 3-1 overwinning van zijn team op het ongeslagen Madjoe. „Door de afgang van vorige week tegen Schorpioen kreeg het zelfvertrouwen van de spelers een gevoelige tik. Misschien dat we nu in één klap over die inzinking heen zijn.” De zeven samenstellers hebben in het boekwerkje (inmiddels uitgebreid tot 256 blz.) de uitslagen van de belangrijkste nationale en internationale titeltoer- nooien opgenomen. Voorts vindt men er alle Nederlandse kampioenschappen in terug (van de junioren tot en met de senioren). Ook staan er veel andere schaatswetenswaardigheden in; o.a. Da vos, Medeo, Savalen, waarom Australiër Colin Coates in pyjama reed, het Noors record voor doven, historisch overzicht van de ontwikkeling van de wereldre cords, korte baan, marathon, het gebeu ren op het natuurijs, kortom een nage noeg kompleet beeld van het verstreken schaatsseizoen. Pauletta: „Je moet weten wat er onder de jongens leeft. Door ze individueel te benaderen probeer ik tot een collectief te komen. Een groep met begrip voor elkaar en voor de scheidsrechter. Het gaat toch om het spel? De lol van het voetbal spelen.” Eveneens kan men getuige zijn van de wedstrijden in het kader van het Raspoort Spaarnetoernooi dat op zondag gehouden wordt. Deze wedstrijden worden voor de vierde keer door sportschool Kenamju georganiseerd. Waren het vorige week de jeugd judoka’s die in teamverband aan dit toernooi deelnamen, zondag zijn het de senioren. Evenals voorgaande jaren zijn er ook dit jaar diverse sterke senioren teams uitgenodigd. De deelnemende teams zijn: Van der Werff, Pauel, Aarts, Hikari, ook werd een Belgisch judoteam uitgenodigd waarin onder andere de judo ka's Van der Walle en Auspert opgesteld staan. Tevens heeft het Nederlands mili- faire team .toegezegd aan dit sterk bezette toernooi deel te zullen nemen. Van deze ploeg maken onder andere de judoka’s Huffenreuter, Hoen en Schifferling (de laatste twee plaatsen zich vorige week op de Nationale kampioenschappen), deel uit. Het Raspoort Spaarne toernooi vangt aan om 14.00 uur in de sporthal van de H.T.S. Veldzigtlaan 1. periode zelfs voor een unieke prestatie kunnen zorgen. Pas na het veertiende Heemskerkse punt redde Madjoe de spreekwoordelijke eer. Zelfs raakte Odin hierdoor even van slag, maar Paul Oort- huysen zorgde juist op tijd nog voor de verdiende ontknoping: 15-9. Een open vraag is het op dit moment uiteraard nog, wat Toon Gerrits volgend jaar denkt te gaan doen. Eén ding staat wel vast: Gerrits zal ook het volgend sei zoen als trainer aan de slag gaan. Het is uitgesloten dat de Beverwijker zich een jaartje uit de voetbalbusiness terugtrekt: „Het vak van voetbaltrainer brengt na tuurlijk de nodige spanning met zich mee. zaken let en een persoon die er voor zorgt dat de spelers mentaal en fysiek zo fit mogelijk het veld ingaan”. De spelers van Terrasvogels moeten door de begeleiding van Victor Pauletta leren elkaar, en eikaars fouten op te van gen. Niet op elkaar schelden en een zo positief mogehjke instelling ten opzichte van het spel ten toon spreiden lijken daar bij de belangrijkste stelregels. „Schelden leidt alleen de aandacht maar af en dan wordt de prestatie automatisch ook min der. De positieve instelling is de olie die de machine doet lopen. Maar”, zo stelt Pau letta, „ook met peptalks moet je voorzich tig zijn. E'en overdosis mist zijn doel”. Victor Pauletta hecht grote waarde aan de begeleiding van de selectiespelers. Vol gens de „mental-coach” is het een slechte zaak dat die begeleiding minder wordt naarmate de vereniging op een lager pres tatieniveau komt te staan. „Als de club dan ook nog heel erg groot is kom je helemaal in de problemen”, zo weet Pau letta, die er van overtuigd is dat het bege leidingsaspect bij Terrasvogels altijd pri ma verzorgd is geweest en nog is. Een prognose voor de wedstrijd tegen Vogelenzang geeft Pauletta niet, of het moet het cliché „sleutelwedstrijd” zijn. „Een voorspelling beïnvloedt de eigen spelers en die van de tegenpartij. Dat is niet de bedoeling, geen koude oorlog”, aldus Victor Pauletta. -- (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. Zaterdag en zondag houdt de badmintonvereniging Haarlem in sporthal Schalkwijk een toernooi in de speelsterktes A2 en C. In de A2 categorie, waarin ongeveer 100 partijen op het pro gramma staan, komen vrijwel alle Noord- hollandse spelers van deze sterkte in actie. Dat zijn buiten de deelnemers van Haar lem zelf onder meer de Dumwijck-subtop en spelers van het sterke Zijderveld. Voorts komt er ook een flinke afvaardi ging van DKC, zodat er in deze klasse op een behoorlijke strijd gerekend kan worden. In het C-toernooi, waarin zo’n 120 partij en verspeeld moeten worden, zullen veel van de „betere” spelers uit Kennemerland zich met elkaar meten. Zaterdag wordt begonnen om 9 uur en doorgespeeld tot 23 uur; zondag is de start om 10.00 uur en om 17.00 uur zijn de finales afgelopen.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 29