P4 A; 0[ 14.90 Elsevier WEDSTRIJD VOOR UITVINDERS NIEUWE KUNSTSTOFPRODUKTEN I Middenstand kraakt I'S Heemskerkse manege moet verdwijnen onderzoek minister Spaanse politie pakt Haarlemse drugsmokkelaar I SO Toon Hermans Fluiten naarde overkant Sierlijken Muiten IIISI ImK'- MS* BEL I I HAARLEMSE VERENIGING NEEMT INITIATIEF St. Nicolaasrit van ASV Kennemerland JBBil Pronkstuk opnieuw ontdekt Deze gezellige, eiken spijskast komt zó uit de woonkamer van een oude boerenhoeve. Massieve zij kanten,deuren en boven blad. Afmetingen: 150 cm hoog, 90 cm breed en 45 cm diep. In Haarlemmermeer of havengebied Amsterdam iiilih I I de ruijter intermeubel V R 6 VRIJDAG 1 6 NOVEMBE R 19 7 9 Paperback (Van een onzer verslaggevers) wooncentrum marktplein24-30 ijmuiden Humor, satin1 en bezinning in versjes, verhaaltjes en beschouwingen. 1 Iet onmisbare vervolg op Toon’s „gouden" Liggen in 't gras! ^GROOTSTE EN GEZELLIGSTE WOONGEBEUREN INT HARTJE VAN IJMUIDEN - „Circuit heeft wèl economische betekenis” ft? w HAARLEM. Hergebruik van afval is de beste manier om van ons vuilnis af te komen. Op lange termijn moet dan ook zeker voor deze methode van vuilverwer king worden gekozen. Daarnaast blijft de vuilverbranding ook op de langere duur een geschikte manier van vuilverwerking. De daarbij vrijkomende warmte moet worden benut voor elektri citeitsopwekking of stadsverwar ming. De overblijvende sintels «ouden kunnen dienen als materi aal voor wegenbouw. Ook een manier van hergebruik van afval dus. De provincie Noord-Holland Zou het hergebruik van afval moeten aanmoedigen door de bouw van een proeffabriek voor scheiding van vuilsoorten. De fa briek zou kunnen worden ge bouwd in het Westelijk Havenge bied van Amsterdam of de ge meente Haarlemmermeer. komförtabele zadelzitting kosten per stuk 269,- Robuust,massief eiken bankstel met een verras sende vormgeving. Let maar eens op het gedurf de ontwerp van de arm leuningen. Voor eiken liefhebbers met een zeer persoonlijke smaak. Keuze uit vele prachtige bekledingsstofïen Als bankstel 3495,- De massief eiken salon tafel is speciaal voor dit bankstel gemaakt. Het blad is 138 x 61 cm en 4,5 cm dik. een doorsnee ö/CC van 120 cm. OvJ,- In rechthoekige uitvoering (140 x 85 cm) 795,-. Massief eiken, boeren intermeube s Bij elke boekhandel. veronderstellingen II» II X. ‘5 (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De autosportvereni- ging Kennemerland houdt op zondag 25 november zijn jaarlijkse St. Nico laasrit en die zal ditmaal worden gere den volgens een eenvoudig puzzel-re- glement. Ook voor de kinderen van de deelnemers vallen er onderweg op drachten uit te voeren. Inhoudelijk heeft Hanze grote bezwaren tegen het gebruikte cijfermateriaal. Er worden „aanzienlijke en onverklaarbare” verschillen geconstateerd tussen de cij fers uit het rapport van het ministerie en die uit het onderzoek van de Kamer van Koophandel, dat in maart van dit jaar uitkwam. Hanze dringt daarom aan op een onderzoek naar de gedegenheid van het cijfermateriaal. Bak] ronde tig pe ment gaan c bleker hebbe vrouw bij lar slechti verkle terstar de spi echt pc de pos Doo 190 pi met 2 rijk. I een vt Hartei derde UM1 leverd Bakkt slaagd teleur van 21 In c lijn-Pi Van F ronde vast (258.4! leiden nauwe uitsla; match A-lü der VI I (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG/HEEMSKERK. De ma nege Van der Berg aan de Rijksstraatweg te Heemskerk moet op korte termijn ver dwijnen. Dit is het gevolg van de uit spraak die de Raad van State vanmorgen heeft gedaan. De afdeling rechtspraak van de Raad heeft het verzoek van de manege-exploitant afgewezen het besluit van het gemeentebestuur te schorsen waarbij hem werd bevolen de zaak te sluiten. Van der Berg zit zonder vergunning op een stuk grond op de hoek van de Rijks straatweg en de Noordermaatweg. Hij "huurt het terrein van de firma Beentjes, maar hij gebruikt het in strijd met de bestemming veeteelt die volgens het be- •Prijsgarantie De unieke prijsgarantie van Intermeubel: als u hetzelfde artikel, onder dezelfde leveringsvoorwaarden, binnen 3 weken na aankoop ergens anders voor een lagere pnjs ziet, dan geeft Intermeubel u het verschil terug’ 5 Jaar garantie De geruststellende zekerheid van Intermeubel-kwaliteit: 5 Jaar garantie op konstruktie en binnenwerk. stemmingsplan ter plekke van kracht is. Kortgeleden nog besliste de gemeente raad dat Van der Bergs activiteiten onder recreatie moeten worden gerangschikt. De raad wil de bestemming ook niet wijzigen, een daad die wel zal worden gesteld ten opzichte van de manege Schimmelcroft, die een paar honderd me ter verder van de Rijksstraatweg zit. Dat terrein zal worden bestemd voor sport en recreatie. Bij de raad van State voerde Bolluyt. Voorinschrijving kan tot don derdag 22 november geschieden bij het rally-sekretariaat: mevr. C. M. van Waard. Molukkenstraat 2, Haarlem (tel. 270420). Op de dag zelf kunnen de liefhebbers zich tot 12.30 uur aanmel den in het clubgebouw van Schoten- Cronjé in het Van der Aartsportpark te Haarlem-Noord. De start van de eerste deelnemer vindt daar om 13.00 uur plaats. De prijzen bestaan uit banket letters- en staven. Het inschrijfgeld be draagt net als vorig jaar tien gulden per equipe met daarbij inbegrepen één kind in de leeftijd van drie tot en met negen jaar. Voor elk kind meer moet 2,50 extra betaald worden. Na afloop is er in een apart zaaltje voor de kinde ren een gezellig Sinterklaasfeest, waar bij de Sint en Piet uiteraard niet zullen ontbreken. af gezien, omdat deze meer tijd en kosten met zich mee zou brengen. „Zij hebben geen indicatie gegeven hoeveel extra kos ten en tijd hiermee dan wel gemoeid zou den zijn. Het had ons insziens aanbeveling verdiend, indien de samenstellers overleg hadden gepleegd met het Zandvoortse be drijfsleven en de gemeentelijke overheid in hoeverre deze een bijdrage hadden kunnen leveren om een beter onderzoek mogelijk te maken”, aldus de handelsver- eniging. Om tot 1986 probleemloos van ons afval af te komen zijn nog tal van maatregelen nodig. De vuilverbranding van Amster dam moet bijvoorbeeld met een vijfde oven (voor 35 ton per uur) worden uitge breid. Deze oven moet volgens planning in .1983 beschikbaar zijn. De vuilverbran ding in Zaanstad moet in 1983 zijn uitge breid met een derde verbrandingsoven (voor twaalf ton per uur). In Hoorn moet in 1985 een vuilverbrandingsinstallatie worden gebouwd. In de Nauemasche pol- mr. Tanger namens Van der Berg onder meer aan, dat het bewuste stuk grond te klein zou zijn voor een rendabel agrarisch gebruik. Hij meende dat de gemeente met sluiting van het bedrijf op zijn minst zou moeten wachten tot de Raad van STate uitspraak zal hebben gedaan in de kwestie van het beroep dat zijn cliënt heeft inge steld tegen de beslissing van de raad, het bestemmingsplan ter plekke niet te willen veranderen. Allebei gratis om mee te nemen! •Intermeubel's Woonplannen Map. Schuif- en indeelsysteem met schaal- modelletjes en mm-papier. •Intermeubel Magazine met 1001 sfeer-en •Issa meubeltips voor de zoekende woner. Deze eenvoudige St. Nicolaasrit heeft een lengte van ongeveer 55 kilo meter en is uitgezet door Rob en Hilma EX. Narijder en controleur is Koos I»»»»»»»»»»» II» •r////4l» ••••••••••I ii 11 f/iiinj II X» (Van onze streekredactie) ZANDVOORT. De handelsvereni- ging Hanze in Zandvoort zet grote vraag tekens bij het' onderzoek van het ministe rie van volksgezondheid en milieuhygiëne naar de financieel-economische betekenis van het circuit voor Zandvoort. De vereni ging vindt dat de conclusie „dat het circuit niet van structurele betekenis is” niet ge baseerd is op harde feiten. Hanze meent dan ook, dat het onderzoek niet van in vloed mag zijn op de besluitvorming ten aanzien van het circuit. De resultaten van het onderzoek wer den in mei van dit jaar uitgebracht, maar na grondige bestudering komt de handels- vereniging tot de conclusie, dat het rap port onvoldoende is gefundeerd en geen bevredigend beeld oproept van de econo mische betekenis van het circuit voor de badplaats. „De samenstellers hebben zich bij hun berekeningen laten leiden door door henzelf geconstrueerde veronder stellingen. Er is geen enkele poging ge daan om die veronderstellingen te toetsen aan de werkelijkheid. Wij achten het on aanvaardbaar, dat voor een belangrijke zaak als deze gewerkt wordt met ongeve rifieerde veronderstellingen”, aldus Hanze. Het verbaast de handelsvereniging bo vendien, dat de samenstellers van het rap port wel eerst een andere en, volgens hen, betere onderzoeksmethode hebben overwogen, maar daarvan zouden hebben Een en ander staat in het voorontwerp voor het provinciaal afvalstoffenplan voor Noord-Holland, dat GS hebben uit gebracht. In het plan wordt het storten van huisvuil op vuilnisbelten op den duur als vuilverwerkingsmethode afgewezen. Ook afvoer via de VAM voor verwerking in de bestaande vorm wordt niet meer geschikt bevonden. Met de opstelling van het afvalstoffen plan voert de provincie de afvalstoffen wet uit, waarin wordt bepaald dat de provincies plannen moeten maken voor de regiogewijze verwerking van de ver schillende soorten afval. Men onder scheidt gewoon en grof huisvuil, bedrijfs afval, dat samen met huishoudelijk aftral wordt verwerkt, veegvuil en marktafval en bouw- en sloopafval. Hergebruik van afvalstoffen kan wor den verwezenlijkt door scheiding aan de bron, dus daar waar de afvalstoffen ont staan, of scheiding in een scheidingsfa- briek. Bij de proef-fabriek voor scheiding van afval wil het provinciaal bestuur ook 'dé ministeries van Volksgezondheid en Milieuhygiëne en van Economische Zaken betrekken, alsmede belanghebbende ge- fneenten en het bedrijfsleven. Het nu aangeboden plan is voor de période 1981-1986. Noord-Holland is in het plan verdeeld in tien samenwerkingsge bieden. De gemeenten in deze gebieden moeten voor deze samenwerking regelin gen treffen. Volgens berekeningen neemt de hoeveelheid afval per inwoner nog sterk toe. In 1986 (het eind van de planpe- ïiode) moeten we per inwoner af zien te komen van 390 kilo vuil. In 1979 is dit nog 330 kilo. Aan grof vuil moet in 1986 per inwoner 45 kilo worden verwerkt, nu 40 kilo. De hoeveelheid bedrijfsafval waar voor in 1986 een oplossing moet worden gevonden (samen met huisvuil, veegvuil en marktvuil) wordt berekend op 140 kilo per inwoner (nu 110 kilo). Voor bouw- en sloopafval zijn de cijfers 400 kilo per inwoner, nu 180 kilo. MALAGA. De Spaanse politie heeft woensdag bekend gemaakt dat zij onder andere een 22-jarige Haarlemmer heeft gepakt op verdenking van drugsmokkel. ’•••**’**"****Wj!r| (Van-onze stadsredactie) HAARLEM. De in Haarlem gevestig de Nederlandse Vereniging-Federatie voor Kunststoffen (NVFK) heeft voor het eerst een nationale wedstrijd uitgeschre ven voor nieuwe technische toepassingen van kunststoffen. Op deze wijze wil de vereniging de innovatie-mogelijkheden van kunststoffen onder de aandacht brengen van de industrie, gebruikers van industriële produkten, het technisch on derwijs en privé-uitvinders die zich voor kunststoffen interesseren De NVFK wijst er op dat de ontwikke ling en vervaardiging van technische pro dukten van kunststof een aanzienlijke in ventiviteit en voorbereidingstijd vergen. „Vele nieuwe produkten of onderdelen zijn ontwikkeld, omdat ze uitsluitend van kunststof kunnen worden vervaardigd. De Haarlemmer maakte deel uit van een groep van zes personen, onder wie nog een Nederlander. De politie nam honderd kilo hasjiesj en andere verdovende midde len, auto’s en motorboten met een geza menlijke waarde van vijftien miljoen gul den in beslag. Het voorontwerp-afvalstoffenplan is toegezonden aan besturen van gemeen ten, gewesten en samenwerkingsorganen, de inspecteur van Volksgezondheid, de samenwerkende Kamers van Koophan del, ondernemingen op het gebied van de afvalverwijdering en de commissie mi lieuhygiëne uit Provinciale Staten. Deze en komende maand zal een en ander met genoemde organen en instellingen wor den doorgesproken. De resultaten van dit overleg zullen nog worden verwerkt in een definitief ontwerp dat van 1 februari tot 1 april 1980 ter visie zal worden gelegd. Op 20 februari, 22 februari en 27 februari worden hoorzittingen gehouden. Tot 1 april 1980 kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij Provinciale Staten. In april 1980 buigt de Statencommissie voor Milieuhygiëne zich over het ontwerp plan en de Statenvoordracht. Het plan moet uiteindelijk op 12 mei door Provinci ale Staten worden vastgesteld. Daarna is nog goedkeuring nodig door de Kroon. Bestaande produkten kunnen door toe passing van dit materiaal aanzienlijk wor den verbeterd”, aldus de vereniging. De nadruk wordt er op gelegd dat de kunst stoffen vaak slechts na langdurig onder zoek op materiaaleigenschappen en prak- I tijkproeven gesecteerd konden worden. Karakteristieke eigenschappen kunnen een produkt duurzaam, flexibel, betrouw baar, licht in gewicht, economisch of on gevoelig voor corrosie maken, aldus de I toelichting. Formulieren voor deelname kunnen tot 15 januari worden aangevraagd bij de NVFK, Edward Jennerstraat 336, 2035 EW Haarlem. Een onafhankelijke jury onder leiding van W. F. Luca, directeur Jaarbeurs, zal de inzendingen beoordelen en medio februari volgend jaar de uitslag bekend maken. (ADVERTENTIE) Verrassende lijn in eiken. Provincie wil proeffabriek voor scheiding van afval der in de gemeente Zaanstad moet een stortplaats komen voor grof vuil (in 1981). Verder zijn stortplaatsen (in elk geval één) nodig voor bouw- en sloopafval uit Zuid- Kennemerland, Amsterdam en Amstel- land en Meerlanden. In 1983 wil de provin cie graag al genoemde scheidingsfabriek verwezenlijkt hebben. Aan het eind van de planperiode is er het volgende beeld: Zuid-Kennemerland voert vuil af naar de VAM en bouw- en sloopafval naar een nog nader aan te wijzen stortplaats. Het vuil van Amstel- land en Meerlanden wordt naar een schei- dingsinstallatie afgevoerd, en bouw- en sloopafval naar een nog nader aan te wijzen stortplaats. IJmond en Zaanstad voeren hun vuil af naar de vuilverbran ding in Zaanstad en bouw- en sloopafval naar de stortplaats in de Nauernasche polder. Het vuil van Amsterdam moet naar de vuilverbranding en het hoofdste delijk bouw- en sloopafval naar de stort plaats Diemerzeedijk. UM|I I •■‘ii VB.YI K M wil «ii lilj fllisl'l. Hij „Voorts vermelden wij, dat in de analy se van het ministerie een aantal, voor het circuit positieve punten ontbreken. Hier bij noemen wij het feit dat het circuit ook baten oplevert naast de races, het public relations effect via de pers, radio en televi sie en mogelijke psychische baten”, aldus .Hanze. De vereniging merkt tenslotte op I dat mocht besloten worden een nieuw onderzoek *e laten verrichten, dit door een wetenschappelijk economisch instituut gedaan zou moeten worden. Uyj •••a»»»»»» .1

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6