Heroïnehandelaren gearresteerd Kabinetsplan kost 155 miljoen gulden Kok uit VS- ambassade vrijgelaten Gebreken aan Duitse van Borssele I» Voor miljoenen aan valse vakantiebonnen ontdekt 40 pagina's Giro 777 Het Nederlandse Rode Kruis Denkt u over eennieuwe open haard? casal „zuster” Toespraak in stamkleding 9 het woord is aan... vandaag: Uit geheim rapport zou blijken: het weer Muziek en Publiek moet sluiten Verenigingsraad nog niet uit VARA-conflict Russische dirigent wenst te emigreren Twaalf personen gearresteerd Vrouw in badkamer geëlektrocuteerd EN/STA |M| agenda pagina A Johnny Kraaykamp w Ressel Sjakaa VEEL BEWOLKING meubel Boeken HOOGEVEENr; jan wolkers Schaatsen :2 ZATERDAG 17 NOVEMBER 1979 (ADVERTENTIE) Abbé Raynal: WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR UMUIDEN (Van onze redactie binnenland) Houdt de luchtbrug Binnen- en buitenland Kerkdiensten Plaatselijk nieuws Kunst Radio en televisie/Strips. Sport Weerrapporten E.H.C.O. b.v. TELEFOON 310561-323488 b.g.g. tel. 322031 MEER DAN 70 JAREN MAKELAARS IN ONROERENDE GOEDEREN 70ste jaargang no. 13 ....2,3 4 4,5,6 7 13J5 2 DEN HAAG. De „zuster” van de Nederlandse kerncentrale in Borssele, die in het Westduitse Obrigheim, vertoont een aantal gebreken. Dat blijkt uit een geheim rapport van het Westduitse ministerie van Binnenlandse Zaken, opgesteld door de Reaktor Sicherheits Kommission. UTRECHT. De Stichting Muziek en Publiek zal haar informatiecen trum in het Utrechtse winkelcentrum Hoog Catharijne aan het eind van deze maand sluiten bij gebrek aan publieke belangstelling. naar Cambodja in stand. (Van onze redactie binnenland) OSS. Een internationeel politie-onderzoek heeft ertoe geleid dat in twee Zwitserse drukkerijen vervalste vakantiebonnen met een waarde van min stens 25 miljoen gulden in beslag zijn genomen. In verband met deze affaire zijn twaalf personen, onder wie zes Nederlanders, in Nederland, Duitsland en Zwitserland gearresteerd. 1 van de 9 van lnsaid j DEN HAAG. De belasting op het eigen huis, op ondernemings vermogen en op reserveringen voor de oude dag gaat aanzienlijk omlaag. Dit betekent dat een groot aantal belastingplichtigen niet langer vermogensbelasting hoeft te betalen. Voor anderen gaat deze omlaag. De voorstellen van het kabinet kosten in totaal 155 miljoen. Umuider Courant 1 vermogensbelasting Zie verder pagina 2 HELP! (ADVERTENTIES) LEOLUX ZITGROEPEN de laatste jaren in discussie gekomen. Door de sterke stijging van de huizenprij zen kregen namelijk meer huiseigenaren dan voorheen een belastingaanslag, ter wijl zij hun huis niet beschouwen als een stuk vermogen. Het kabinet heeft het bedrag van 155 miljoen gevonden door een verhoging van de successierechten met ƒ110 miljoen. Daarnaast moet de reparatiewetgeving, die nu bij de Tweede Kamer in behande ling is, 45 miljoen opleveren. Nooteboom verwacht het wetsontwerp met betrek king tot de successierechten nog voor het eind van het jaar bij de Kamer in te dienen. Een deskundige van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid zei gisteren in Oss dat het uitbrengen van die zegels wel een schade post van zestig miljoen gulden had kun nen veroorzaken, omdat er ook sprake zou zijn geweest van gederfde inkomsten voor de gemeenschap wat betreft loonbe lasting en sociale premies. Het onderzoek naar de zwendelaffaire kwam op gang toen in juli het Sociaal Fonds Bouwnijverheid in Amsterdam werd benaderd door een vertegenwoordi ger van een drukkerij in Zürich. Deze vertelde dat iemand namens dit Fonds had geïnformeerd naar de mogelijkheid van het drukken van vakantiebonnen. Daar het Fonds geen order had geplaatst werd onmiddellijk de Centrale Recherche Informatiedienst in Den Haag gewaar schuwd. De Zwitserse politie trof in Bazel bij twee drukkerijen in totaal zestien offset platen en meer dan 10.000 bedrukte vellen met vakantiebonnen aan. Volgens een woordvoerder van de politie waren de bonnen goed nagemaakt. Alleen de perfo ratie van de valse bonnen week af van de echte. Zijn wens om uit te reizen ging gepaard met het neerleggen van het dirigentschap van het Symfonie-orkest van Estland. Jar- vi heeft geweigerd de redenen voor zijn emigratieverzoek bekend te maken. De politiek maakt veel dodelij ke slachtoffers, maar meestal niet onder de politici. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De 59-jarige mevrouw J. M. Schneider-Kapitein uit Haarlem is gis termiddag in haar badkamer geëlektrocu teerd. In een straalkachel die te dicht bij de douche was neergezet, ontstond kortslui ting. De stroomstoot trof de vrouw dode lijk. Puin- en vuilafvoer per container Er zijn al open haarden vanaf f 1850,- (exkl. BTW). Kom naar onze toonzaal in Badhoevedorp (aan het einde van de Meidoomweg, volg borden industneterrein). Tpl.: 02968 - 6612. A AAN VERKOOP HUURVERHUUR VAN WONINGEN EN I BEDRIJFSPANDEN LidNBMjTAXATIES- ADRIEZEN HILVERSUM (ANP). De vereni gingsraad van de VARA is gisteravond na urenlang vergaderen niet tot een uit spraak gekomen inzake het conflict bin nen deze omroep. Bij het schorsen van de vergadering, die vandaag wordt voortgezet, lagen er nog twee moties, om het beleid van het dage lijks bestuur inzake de kandidatuur van Jan Haasbroek voor de post van program madirecteur televisie af te keuren en een voorstel van hoofdbestuur en onderne mingsraad voor een rondetafelgesprek tussen deze twee organen. Koningstraat 19-21 telefoon 023-326063 Haarlem In de poging om de tweede perio- detitel te halen, heeft eerste divisie- club Telstar een belangrijke verster king gekregen: Peter Ressel. Na Feyenoord, Anderlecht, AZ en Has selt gaat Ressel vanaf zondag tot medio maart 1980 voor de vereniging uit Velsen spelen. Zie verder onze sportpagina. De staatssecretaris probeert de voorge stelde verlagingen nog op 1 januari van kracht te laten worden. Gezien de inge wikkeldheid van het wetsontwerp ver wacht hij echter niet dat deze datum kan De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft gisteravond een beroep gedaan op Israel af te zien van uitwijzing van de burge meester van Nabloes, Sjakaa. Een desbetreffende resolutie kreeg de steun van 132 leden. Zie pagina 3. geconstateerd dat de de eerste centrale in Doel doordraait, ondanks het feit dat er een scheur in het reactorvat zit. Ook wordt duidelijk dat er in 1978 een ongeluk is gebeurd, waarbij een regelstaaf in het reactorvat is gevallen. Die wetenschap heeft een aantal PvdA- Kamerleden inmiddels aanleiding gege ven tot het stellen van vragen aan de regering: zij willen weten in hoeverre de Doel-centrales onbetrouwbaar zijn en een gevaar voor de volksgezondheid ople veren. Het PvdA-Kamerlid R. Zijlstra vindt dat de geheime Westduitse gegevens uiterst belangrijk zijn; zo belangrijk dat „ernstig moet worden overwogen of de kerncen trale in Borssele gesloten moet worden.” (Van onze Haagse redactie) Ruim een jaar geleden werd het cen trum door de auteursrechtenorganisaties BUMA en STEMRA opgericht. Zij vinden de exploitatiekosten niet langer te recht vaardigen, nu bekend is dat slechts 5000 mensen Muziek en Publiek bezochten en er zo’n kleine 1400 schriftelijke en telefo nische vragen werden behandeld. Johnny Kraaykamp is nog steeds op zoek naar de echte koning Lear. Op ontspannen wijze sprak de man, die de naam van komiek als een extra last meesjouwt, maar nu de zwaarste toneelrol vertolkt, met Ko van Leeu wen Kraaykamp is niet kapot van de kritiek, die over zijn hoofd werd uit gestort. Hij geniet van zijn rol als king Lear. Hij is er van overtuigd, dat hij de Shakespeariaanse vorst zal vin den, al zal het wellicht pas in de laatste voorstelling zijn. Aanstaande maandag en dinsdag is Koning Lear te zien in de Stads schouwburg in Amsterdam. MOSKOU (AP). Een van de bekend ste Russische dirigenten, Neemi Jarvi, heeft gisteren bekendgemaakt dat hij een verzoek tot emigratie heeft ingediend. Iedereen weet wat er aan de hand is in Cambodja. Elke dag sterven er vele mensen de hongerdood. De sterfte onder kinderen is zorgwekkend. Uw ogen sluiten voor wat daar gebeurt is onmenselijk. De hulp verlening is op gang, maar moet aan de gang gehouden worden. Een vliegtuig van Martinair is gecharterd om een maand lang hulpgoederen over te brengen. Binnen 3 weken ontvingen wij van de Nederlanders drie mil joen gulden. Maar het is niet genoeg. Daarom: blijf geven. Geef wat- u missen kunt Het leven van mil joenen Cambodjanen ligt in onze handen. Hen Haag Makelaars-Beëd. Taxateurs Roerende en Onroerende Goederen Nwe.Gracht 74 Parklaan 22-Haarlem Weersverwachting van het KNMI tot zaterdagavond, opgemaakt vrij dagavond 23.15 uur. uiteenlopende soorten open haarden en onze specialisten bespreken samen met u welke voor u de meest geschikte is. Heeft u eenmaal een keus gemaakt, dan worden de gekochte materialen snel en keurig per kontainer bij u afgeleverd. i Die commissie, die officieel toezicht houdt op kerncentrales in de Bondsrepu bliek, vindt het van groot belang dat met name de middelste lasnaad van het reac torvat aan een strenge controle wordt onderworpen. Dat onderzoek is volgens de commissie van zeer grote betekenis voor het functioneren van het reactorvat op langere termijn. Het geheime, uit 1978 daterende rapport wordt vanavond gepresenteerd in een te- levisie-uitzending van VARA’s Achter het Nieuws, een uitzending die geheel aan de kerncentrale in Borssele zal zijn gewijd. Nederlandse Tweede-Kamerleden heb ben al eerder om openbaarmaking van het geheime rapport gevraagd, in ieder geval voor de behandeling van het Harris- burgdebat in de Kamer. Dat debat staat voor dinsdag op de agenda. De VARA toont ook beelden van een geheim rapport over de kerncentrale in het Belgische Doel. In dat rapport wordt Droog weer met veel bewolking. Middagtemperaturen ongeveer vijf graden Eerst weinig wind vanmiddag en vanavond tot matig en aan de kust tot vrij krachtig toenemende zuiden- Het schaatsseizoen start vandaag in Nederland met de IJsselcupwed- strijden. Govert Wissen geeft de stand van zaken weer van dit mo ment. Hij sprak o.a. met Eric Heiden en Egbert van 't Oever. (Van onze redactie buitenland) BALTIMORE-TEHERAN. Op het in ternationale vliegveld van Baltimore zijn donderdagavond zeven zwaarbewapende mannen en een vrouw gearresteerd, van wie wordt vermoed dat zij Iranezen zijn. De groep was volgens een Amerikaanse officier van juistitie in het bezit van gewe ren, ammunitie en kaarten van de Ameri kaanse hoofdstad Washington waarop ambassadegebouwen waren aangekruist. In Teheran hebben de bezetters van de Amerikaanse ambassade gisteren een Ita liaanse kok vrijgelaten, die onder verden king van spionage huisarrest opgelegd had gekregen. De 51-jarige man, Luigi Salvia, is getrouwd met een Nederlandse vrouw en heeft zijn familie op Capri tele fonisch bericht zo spoedig mogelijk naar dit eiland te zullen terugkeren. Salvia zei dat hij, zijn vrouw Helga en hun dochter tje van acht Consuela, het goed maken. Volgens Henry Kissinger, de voormali ge Amerikaanse minister van buitenland se zaken, zouden de VS er achteraf gezien beter aan hebben gedaan de sjah aan te moedigen zijn regiem te verzachten. Kis singer, in de Britse hoofdstad om de ver koop van het eerste deel van zijn gedenk schriften te bevorderen, is nu tot de con clusie gekomen dat Amerika de sjah dui delijk had moeten maken dat de autoritai re bestuursvorm van voorheen niet langer kon passen bij een moderne samenleving. Zie verder painga 3. Er zijn weer enorm veel boeken verschenen in dit najaar. Natuurlijk kunnen wij moeilijk alle uitgaven be spreken. Wij hebben een keus ge maakt. In een aantal pagina’s vindt men informatie, resenties, beschou wingen en gesprekken met schrijvers en uitgevers. Zo is er een interview met Jan Wolkers, wiens nieuwste boek De Doodshoofdvlinder vandaag uitkomt, met drs. P. met Dirk Ayelt Kooiman, met striptekenaar Fran- quin (Flater). AMSTERDAM (ANP). In de afgelopen week heeft de narcoticabrigade van de Amsterdamse politie een groot aantal arrestaties verricht onder handelaren en smoxke- laars van verdovende middelen. Dit maakte een politiewoordvoerder gistermiddag bekend. De Rotterdamse politie heeft gisteren twaalf jongeren aangehouden in en rond een heroinepand aan de West-Kruiskade in Rotterdam-Centrum. Na de arrestaties ontston den gevechten tussen een zestigtal jongeren en de politie, waarbij een agent licht werd gewond. Volgens de politie zijn vijf van de twaalf arrestanten inmiddels weer op vrije voeten. Insaid is geopend van maandag t/m zaterdag; vrijdagavond koopavond tot 2100 uur. --1- Inlaid is npnnAnd van Mogen wij u dan een goed advies geven Noteer lengte, breedte en hoogte van uw kamer en de maten van uw schoorsteen (doorsnede, hoogte) en kom er mee naar onze toonzaal Daar vindt u een keur aan de meest Staatssecretaris Nooteboom van Finan ciën heeft gisteren het wetsontwerp hier voor naar de Tweede Kamer gestuurd. De regering had overigens al in de Miljoenen- i nota aangekondigd bezig te zijn met een wijziging van de wet op de vermogensbe- lasting. Verwacht wordt dat de voorstel len overigens niet eerder op 1 januari 1981 van kracht kunnen worden. Vermogensbelasting wordt geheven over onder meer de waarde van het eigen huis, onder aftrek van de schulden die er nog op drukken. Ook het eigen vermogen van een bedrijf of winkel kan worden belast, net als de spaargelden, die bedoeld zijn als reservering voor de oude dag. Vooral de belasting op het eigen huis is worden gehaald. Als ^angTdah^' geldt dan 1 januari 1981. Voor volgend jaar blijven in dat geval de bestaande tijdelijke maatregelen van kracht. Wijzigingsvoorstel •ir De minister van landbouw van Swaziland, Hlope, verscheen gisteren in stamkleding en op blote voeten voor het spreekgestoelte tijdens de vergadering van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties in Rome. ï'i’L’.: ’- .x

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 1