ind^ishd] rond de losplank gevonden voorwerpen Pennypacker Bourbon OMAR KhaYam Supermarkt Oosterse Tapijten Den Haag - Utrecht - Hilversum Beverwijk - Eindhoven Nederlands grootste speciaalzaak in Oosterse Tapijten f’ Duo Kalshoven-Zandbergen handhaaft leiderspositie Raad wil meer duidelijkheid over recreatiegebied Zeebad Alle fracties voor vijfde stafkracht bij de Brulboei BIBLIOTHEEK TER DISCUSSIE REACTIES IN MINEURTOON W 9? BRIDGECLUB BOC Provinciaal Ziekenhuis neemt dagcentrum in Amsterdam over Vergadering bestuur Velser Gemeenschap Alleen cultuurbarbaren gooien hun oude boeken weg. Dus brengt ze naar De Slegte. De Slegte is een goeie voor uw oude boeken. De persoonlijke uitvaartpolis 8 VRAGEN OVER INVULLING PLAN IJMOND DINSDAG 20 NOVEMBER 19 7 9 9 8 VELSEN. De woordvoerders van het CDA en de PvdA haalden tijdens de behandeling van het hoofdstuk onderwijs van de be groting van Velsen scherp uit naar het gemeentebestuur van wege het financieringstekort van zes miljoen gulden op de onder wijsbegroting. Zoals wetenschappelijke boeken, ency clopedieën, literatuur, atlassen, oude pren ten, enz. Misschien krijgt u er nog meer^ geld voor dan u denkt. ^Boirbov - (ADVERTENTIE) rijmen met crisissituatie (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ardanta Mevrouw T. Schemmekes (CDA) somde (ADVERTENTIE) 1AN& TIE Winkelcentrum '"De Bever”, Beverhof 40-4l aan de Breestraat. Beverwijk. Volgens C. A. Kleijwegt (PvdA) was het tekort structureel van aard. „Een stijgend tekort is temeer een ernstige zaak daar we op het breukvlak van oud en nieuw zijn aangekomen”, aldus Kleijwegt. Hij doelde hiermee op de integratie van het kleuter en het lager onderwijs tot de basisschool (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het plan Zeebad, het in ontwikkeling zijnde recreatiegebied aan het nieuwe strand, werd door de woord voerders van alle fracties genoemd tij dens de behandeling van het hoofdstuk recreatie en toerisme. en wees in zijn betoog op de financiële consequenties voor de gemeente zoals de veranderende leermiddelen, de aanpas sing van de gebouwen en de begeleiding van de operatie. De PvdA-woordvoerder vroeg zich af hoe het college denkt verant woord door te kunnen werken met zo’n stijgend onderwijstekort waardoor een nieuw beleid op de tocht komt te staan. De PvdA diende hieromtrent een motie in waarin zij bij het college er op aan dringt alles in het werk te stellen om bij de staatssecretaris van onderwijs het be- Ook pleitte hij voor het samengaan van diverse schooltypes. Ten aanzien van de nieuwbouw van de Comitéschool in Oud- IJmuiden merkte hij op dat er nog steeds niets terecht is gekomen van de sinds 1962 op stapel staande plannen. Daarnaast vroeg Van Veelen het college hoe het stond met de gang van zaken met betrek king tot bouwplannen van de School voor Practische Vorming. staande plan alsnog goedgekeurd te krijgen. suggestie naar aanleiding van het op 15 november behandelde begrotingshoofd stuk sociale zorg en maatschappelijk werk. Kalshoven-Zandbergen waren dit keer minder op dreef dan anders en lieten een uitslag van 13-7 aantekenen (het maxi- LumtIÏM .1 Landelijk cijfermateriaal ter ondersteu ning van haar pleidooi daarvoor achtte wethouder Meijer niet toereikend. „Een situatieschets van Velsen met betrekking tot vrouwenarbeid ontbreekt. Daarbij ligt de door u aangeroerde materie meer op het personele dan op het sociale vlak”. Mevrouw N. Groot voerde het woord namens de PvdA. Zij ging in op het biblio theekwezen: „Het bestuur van de biblio theek bezint zich op de democratisering van haar bestuur, dat nu is samengesteld uit personen die vanuit een levensbe schouwelijke achtergrond zijn benoemd. Enerzijds speelt de levensbeschouwelijke achtergrond geen rol, anderzijds heeft men toch wel veel moeite met een andere structuur”, aldus mevrouw Groot. Voorts vroeg zij zich af op welke andere wijze bestuursleden gevonden kunnen worden en hoe de lezers en medewerkers betrok ken kunnen worden bij het bestuur. VELSEN. Bij het hoofdbureau van de politie Velsen werd in de periode van 9 tot 16 november aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen. M. van Veelen (CDA) noemde bet tekort onverantwoordelijk en noemde dit in zijn betoog in tegenspraak met de grote mat heid, die het hoofdstuk onderwijs van de aanbiedingsbrief uitstraalt. Verknigbaar in de betere slijten)/ wijnhandel,-- Voor inlichtingen Noord-Esmarkerrondweg 372, 7500 AH ENSCHEDE Tel. 053 - 31 21 89 HOEWEL MENIGEEN ZICH NIET al te vriendelijk zal tonen ten aanzien van de weersgesteldheid de afgelopen week, de visserlui daarentegen hebben naar harte lust kunnen vissen en daar zijn deze lui nu eenmaal voor bestemd. De handel kan elke hoeveelheid vis aan zegt men wel eens, maar hier komen toch wel twijfels naar voren. Want ook in de afgelopen Import en distributie DELtRUf Telefoon W' I 015-569324* Meer dan zes jaar oude whiskey uit de U.S.A. Met een volkomen eigen karakter. Fruitig Bourbon op z’n best Volgens traditie gerijpt in blank eike- houten fusten Kuijper pleitte verder voor vestiging van „een soort wereldcentrum” in een voormalige badhuis Snelliusstraat waar nu al twee instanties met wereldwijde betrokkenheid (Roestige Pot en Comité Velsen voor de derde wereld) gevestigd zijn. Hij wilde daaraan in eerste instantie toevoegen De Wereldwinkel die momen teel in een pand aan de Bloemstraat (Oud- IJmuiden) min of meer op de wip zit. Ook in het buitenland verbonden zijn en nu eenmaal niet omzeild kunnen worden. HET HEEFT ER ALLE SCHIJN VAN DAT DE S.H.V. Umuiden helemaal de rug toekeert. Na de uitverkoop die reeds heeft plaats gevonden van de koelhuizen en ijsfabrieken, de rederij en de vishandel heeft men deze week het kantoren-com- plex en de verdere opslagruimten ver kocht aan het Eerste Beverwijkse Vislos- bedrijf, dit bedrijf had eerst een deel van de beschikbare kantoorruimte gehuurd en zich nog maar enkele maanden geleden gevestigd in de Industriestraat in de oude opslagruimten en petit-vrieshuis van het Kwakkelstein concern. Door de banden die reeds vele jaren geleden gelegd zijn met de plaatselijke afdeling van de SHV, wist de directie van het Eerste Beverwijk se Vislosbedrijf nu de hand te leggen op de aanwezige opslagruimten en de kanto ren. Men besloot tot aankoop van dit alles om nog meer service te kunnen verlenen aan de diverse reders die van de diensten van de EBV gebruik maken of nog wen sen te maken. De beschikbare op slagruimte welke men nu ten dienste had was reeds veel te klein gebleken en heeft menige toch wel noodzakelijke investe ring in de weg gestaan. NADAT EEN DRIETAL WEKEN TE RUG de trawlers KW 44 en KW 85 de haven van LTmuiden hadden verlaten om naar hun nieuwe thuishaven Houtbaai in Zuid-Afrika te vertrekken is zaterdag jongstleden opnieuw een schip die kant opgegaan. Het betreft nu de VL 105 „Eli sabeth” van de rederij Kwakkelstein te hierop wilde Meijer zijn visie graag spuien via de betrokken raadscommissie. Me vrouw A. Meijer (CPN) had naar aanlei ding van hetzelfde hoofdstuk gevraagd om het creëren van kinderopvang om vrouwen ook in part-timebanen meer armslag te geven op de arbeidsmarkt. week moesten er meerdere kisten met de allermooiste wijting in de hallen onver- kocht achterblijven. Voor de aanvoerders t is het een maar moeilijk te verteren aan- F' 1 onverkoopbaar zijn voor de handeL Te- -.J meer daar er een kabeljauwstop is, zoekt omdat er een kleinere spreiding van het één en het ander boven water kwam. Alleen werd nog laat geveild omdat de spaanvissers graag nog een trekkie doen zo tussen licht en donker. Bekend van deze trek is dat het meestentijds de groot ste buit binnen haalt, zeker als men in span vist want dan komen de vissen naar boven en zijn dan een gemakkelijker buit dan wanneer ze op de bodem van de zee zit. Toch moet opgemerkt worden dat men ook met het spannet heel dicht, zo al niet van de bodem opvist, want menigeen heeft wel een paar kisten platvis bij zijn overige vis, wat een bewijs is dat men op grond met de onderkant van het net te pakken heeft, wat natuurlijk wel gevaren inhoudt voor het vastlopen van het net. Meerdere malen ziet men dan ook aan de zuidzijde van de vissershaven de opvaren den van de spanvissers hun netten op de wal trekken om ze een reparatie te doen ondergaan. Dit moet wel op de wal gebeu ren vanwege de grote afmetingen van het net en de doorgaans geringe afmetingen van het schip of zo men wil van de Scheepjes. NAAR VIS VANUIT DE NOORDELIJ KE NOORDZEE behoeft men voorlopig niet meer uit te zien want de rederij Ouwe- hand heeft zijn schip de KW 123 „Hol land” voorlopig uit de vaart genomen in afwachting van betere tijden. Voor de handel een bijzonder treurige zaak, want wil men ook wat koolvis verkopen, dan zal men deze steeds van elders moeten be trekken en is de room meestentijds wel van de melk weggehaald door de revenu en en verdere onkosten die aan het kopen IJMUIDEN. Het algemeen bestuur van De Velser Gemeenschap houdt woensdagmiddag in het Cultureel Cen trum aan het Moerbergplantsoen in IJ- muiden een vergadering. De aanvang is om vijf uur. Behalve de gebruikelijke agendapunten voor deze bestuursvergadering wordt de interne organisatie van de Velser Ge meenschap besproken en geeft de heer De Boer een toelichting over de samenstel ling van de vertegenwoordiging naar de plenaire commissie rijksbijdrageregeling Sociaal-Culturele Activiteiten. UMUIDEN. In de Butler-competitie bridge van BOC kon het duo Kalshoven- Zandbergen zich met een totaal van 33 punten aan de top van de ranglijst hand haven. Opmerkelijk was echter de pres tatie van het echtpaar Van der Berg dat met een score van 18-2 op 29 overwin- ningspunten kwam en daarmede van de dertiende naar de tweede plaats oprukte: een sprong van niet minder dan elf plaatsen. Rode kinderbikini, een paar gebreide handschoenen (grijs), gladde gouden trouwring, herenbril met getinte glazen, zwart etui met vier sleutels, gouden scha kelarmband met naamplaat KARIN, zwart leren kinderhandschoen, zwart le ren motorhandschoen, bruine portemon nee, twee Datsun-sleutels aan label, een paar zwart leren handschoenen, bruin etui met drie sleutels, zilveren herenhorlo ge, bruin etui met zes sleutels, jongensbril in bruin etui, plastic zak met sportschoen een washandje en een broek, herenhorlo ge met metalen band. De gevonden voorwerpen kunnen iede re dinsdag en vrijdag afgehaald worden van ’s middags half vijf tot half zes. De kijkdag voor teruggevonden fietsen is elke zaterdag van elf tot twaalf uur. WD-woordvoerster F. M. de Vries sprak grote waardering uit voor de wijze waarop de wethouder en zijn ambtenaren de schoolsituatie aanpakken. Mevrouw De Vries vroeg het college om een exacte behoeftepeiling naar peuterspeelplaatsen. „Eigenlijk zou het helemaal mooi zijn als we zouden weten in hoeverre de peuter speelplaatsen in het belang zijn van het kind of in het belang van de werkende moeder. „Uit emancipatorische overwe ging ben ik voor het bestaan van peuter speelplaatsen. Dit geeft de moeder gele genheid te werken als ze dat wil en kan en moet”, aldus mevrouw De Vries. Voorts pleitte de sociaal-democraat voor het betrekken van buurthuizen bij het onderwijs: „De onderwijsachterstand, ontstaan door sociaal-economische facto ren, kan alleen doelmatig aangepakt wor den door op elkaar afgestemde aktivitei- ten zowel op school als in de buurt. mum is 20-0). Dit was echter toch voldoen de de leiding van het klassement in han den te houden. De achtervolgers liggen echter op de loer en daarbij waren in de tweede ronde vooral de prestaties van de echtparen opvallend. De heer en me vrouw Van der Berg scoorden 18-2 en dat betekende de tweede plaats (29 punten). De echtparen Bink en Zijlstra kwamen respectievelijk tot 14-6 en 18-2 waarmede zij zich gezamenlijk als derde klasseer den. Hun totaal bedraagt 28 overwinningspunten en dat houdt slechts een achterstand van één punt op het echt paar Van der Berg in. Ook het verschil met de koplopers is zeer gering (5 punten). Van de Krol-Tabbers (27) zijn vijfde. Jongbloed-De By, die de tweede serie met niet meer dan 3 pnt. zwak begonnen wa ren, deden het nu aanmerkelijk beter (15- 5) en konden zich van de achterhoede losmaken. Hellingman-Porck leden duide lijk verlies (6-14) en staan met 16 pnt. op een weinig opvallende 21e plaats. Bij de Howells gingen Bakkun-De Vente (114.16 percent) resoluut naar de bovenste plaats dankzij de prachtige score van 56.12. De dames Fabel-Scheerder (113.10) die aan de leiding stonden, zijn nu tweede. Zij worden gevolgd door Hubeek-Tolman (111.01). De stand van de tweede serie van de Butlercompetitie ziet er na de tweede wedstrijddag als volgt uit: Kalshoven-Zandbergen 33, echtp. Van der Berg 29, echtp. Bink 28, echtp. Zijlstra 28, Van de Krol-Tabbers 27, echtp. De Jager 25, Groen-Van der Werff 24, Witters- Huismans 23, Groen-Strengers 23, mevr. Zwager-Koch 22, Toeset,Darwen 21, Ter- voort-Wittebrood 21, Postma-Keppels 20, mevr. De Jong-Pasveer 20, Elferink-Elfe- rink 19, echtp. Westerveld 18, Sanders- Kamoen 18, mevr. Witters-Wermenbol 18, Jongbloed-De By 18, Kemp-Missaar 17, Hellingman-Porck 16, De Jong-Steinberg 16, De Winter-Van Zanten 14, Van der Linden-Van Schinkel 13, Maas-Weijer- mans 13, Bijvoets-Bronkhorst 11, Rijn- ders-Van der Linden 9, Bakker-Draayer 8. Howell: Bakkum-De Vente 114.16, da mes Fabel-Scheerder 113.10, Hubeek-Tol man 111.01, dames Bakker-Ten Broecke 105.74, dames Van der Linden-Van Den deren 104.86, echtp. Kramer 104.76, Schef- fer-Vervaat 102.68, dames Sanders-Van der Werff 101.59, Fictoor-De Vries 99.39, dames Van Deursen-Van der Zant 98.81, echtp. Koster 97.40, dames Mulder-Van der Berg 97.03, dames Drenth-Dekker 95.83, dames Hubeek-Koomen 95.83, Koomen-Van Deursen 95.52, Harman- Koot 93, Lips-Van der Zant 79.76, dames Bouwman-Van Ravenswaay 78.86. (Van een medewerker) Aan de maandagmarkt werd aange voerd: 14.305 kg tong; 111 kisten tarbot en griet; 155 kisten kabeljauw; 78 kisten schelvis; 1430 kisten wijting; 1985 kisten schol; 1089 kisten schar; 61 kisten ma kreel en 179 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 KG: tarbot 21,38- 18,76; grote tong 15,62-15,49; grootmiddel- tong 14,80-14,30; kleinmiddel tong 15,25- 14,60; tong één 15,02-14,64; tong twee 13,85-13,38; zalm 19,00. Per 40 kg: tarbot 578-200; griet 274-202; kabeljauw één 210-96; kabeljauw twee 158-106; kabeljauw drie 114-100; kabel touw vier 102-92; kabeljauw vijf 90-45; jchelvis vier 70-53; schol één 140-126; jchol twee 124-114; schol drie 110-94; schol vier 92-78; wijting drie 46-30; makreel twee 47-26; schar 67-30; tongschar 264-220; bot 28-24. De besommingen waren: KW 4 33.100,- KW 11 34.200,-; KW 22 44.700,-; KW 25 42.300,-; KW 29 7500,-; KW 45 23.400,-; KW 51 ƒ5700,-; KW 74 ƒ9200,-; KW 88 ƒ17.900,-; KW 113 ƒ29.100,; KW 117 21.300,-; KW 137 6600,-; KW 141 6800,-; KW 145 28.800,-; KW 149 9400,-; KW 152 6600,-; KW 167 5400,-; KW 173 8900,-; KW 175 21.400,-; KW 185 10.000,-; KW 189 ƒ33.300,-; KW 194 ƒ28.800,-; KW 214 ƒ8300,-; KW 221 ƒ3100,-; KW 226 ƒ9200,; •>SCH 256 10.100,-; WR 57 34.000,-; IJM 124 17.200,-; UM 44 ƒ30.490,-; IJM 115 I 50.700,-; IJM 207 7400,-; IJM 209 6500,- D. H. Kuijper (Progressief Velsen) noemde 1980 een belangrijk jaar ten aan zien van welzijnsorganisaties in verband met het eerste, met inspraak tot stand gekomen, meerjarenplan. Voorts stelde hij vast dat de hele welzijnssector onder vertegenwoordigd is in de nota herover weging bestand beleid: „En dat is maar goed ook in een gemeente waarin wel vaart al een langere traditie kent dan welzijn in engere zin”, aldus Kuijper. Mevrouw E. N. Alderliefste (CDA) stel de evenals de fractie-woordvoerder van Progressief Velsen een onderkomen voor de ongeorganiseerde jongeren aan de orde. Boekhandel J. de Slegte b. v. Grote Houtstraat 100,2011 SR Haarlem.Tel. 023-31 5250. van Ardanta is een heel bijzondere uitvaartverzekenng Bij een sterfgeval vindt geen uitkenng van geld plaats, maar wordt de begrafenis of krematie verzorgd Een verzekenng dus zónder financiële nasleep Vlaardingen Hoewel de nieuwe directie van dit schip domicilie houdt in Houtbaai, krijgt het echter als thuishaven Kaapstad en zal daarvandaan ingezet worden bij de visserij naar kreeften en in een bepaalde periode van het jaar deel gaan nemen aan de visserij naar tonijn. De nieuwe naam van het schip zal zijn Lance-D. Onder welk nummer was nog niet bekend. Waar schijnlijk zal het schip het nummer krij gen van het schip in wiens plaats dit schip is aangekocht. OOK DOOR KWAKKELSTEIN ZIJN deze week een zestal schepen afgestoten die reeds enige jaren de Haringhaven be volken en als eerste van de Kwakkelstein vloot werden afgevoerd. Deze schepen zullen nimmer meer aan de visserij deel kunnen nemen omdat hun nieuwe eige naar na het verwijderen van de hoofdmo toren andere plannen met de overblijven de casco’s heeft. Zo wordt de vloot van schepen die in het verleden hun deuntje echt wel hebben meegefloten langzaam, maar zeker, kleiner en kleiner. Precies eender als men enige decennia terug ook sprak over de bomschuiten, de sloepen en de zeilloggers en zeiltrawlers. NADAT REEDS GERUIME TIJD gele den de handel en het Staatsvisserij haven bedrijf de hoofden bij elkaar gestoken hebben om overleg te plegen over hoe te handelen op de maandagen 24 en 31 de cember. In overleg met de overige visaf- slagen heeft men tot de eenparige beslis sing kunnen komen om deze dagen de zaak gesloten te houden en het personeel een verplichte snipperdag te verlenen. Aan veel onzekerheid, vooral in handels- kringen, is nu een eind gekomen. Deze mensen hadden veel hinder ondervonden bij het verzenden van de vis, zeker naar de buitenlandse afnemers. Het grensverkeer komt zeker bijna geheel stil te liggen en zal alleen dienstverlenend optreden in be paalde noodgevallen. gelegenheid dat men deze prachtige wij tingen, al zijn de meesten dan ongestript, een aantal vragen op: „Wordt het plan Zeebad een groeimodel, flexibel voor bij stelling? Wanneer komen er concrete plannen op tafel? Is er al een inventarisa tie gemaakt van alle elementen?” Verder stelde zij een aantal punten voor om mee te nemen bij de invulling van het plan, zoals voldoende parkeerfaciliteiten voor de recreanten, goede verbindingen, zowel tussen Zeebad en Zuidpier, als met IJmui- den en een geregelde patrouilledienst van de politie. De PvdA-woordvoerder, de heer Blok, ging in op het recreatieschap Spaamwou- de. Hij gaf de hoogste prioriteit aan veilig heid en aanwezigheid van goede sanitaire voorzieningen in het gebied. „Tot nu toe ontbreekt er nog het een en ander. Er zijn geen telefoons in gebieden waar een onge val kan gebeuren,” zo stelde hij vast “Het gebied in zones verdelen, voorzien van een letter of nummer, met een praatpaal die in directe verbinding staat met bijvoorbeeld het politiebureau of de ongevallendienst zou een reuze uitkomst zijn.” Ten aanzien van de amateursport merk te D.H.Kuiper (Progressief Velsen) op dat er zo snel mogelijk duidelijkheid moet zijn omtrent de invulling van de Hofgeest als recreatiegebied c.q. sportterrein. „Tegen de achtergrond van de veel grotere bebou wing in de Velserbroek is een uitspraak over de functie van sportterreinen in de Hofgeest op zijn plaats,” aldus Kuijper. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Wethouder J. W. Meijer van sociale zaken reageerde maandag tij dens de vijfde begrotingszitting in begin sel positief op de suggestie van D. Kuij per (Progressief Velsen) ten behoeve van de Velsense werklozen reparatiewerk- plaatsen („Eksperimentele sentra”) in te richten. De commissie sociale zaken kan hierover op korte termijn een notitie te gemoet zien met nadere informatie over economische haalbaarheid en ook de fac tor concurrentie tegenover het gevestig de bedrijfsleven. Kuijper kwam tot de VELSEN. Behalve de WD, drongen alle woordvoerders van de politieke partijen aan op een vijfde stafkracht in het buurthuis De Brulboei aan de Kanaal straat in Umuiden. Ten aanzien van De Brulboei was WD-woordvoerster F. M. de Vries in het bijzonder benieuwd naar de bouwplannen voor het buurthuis, mede in verband met de hele invulling voor het plan Oud-IJmuiden. ,Js het zo dat de nieuwe Brulboei ingepast zal worden in het op papier staande complex”?, vroeg de WD-woordvoerster het college. CDA-woordvoerder Van Veelen ging niet in op de inhoudelijke kant van het onderwijs, maar stelde evenals de WD een efficiëntere wijze van toedeling van lokalen aan de orde. Volgens Van Veelen staan 23 lokalen leeg bij het lager- en kleuteronderwijs, waardoor er enkele honderdduizenden guldens bespaard kunnen worden op de exploitatiekosten. SANTPOORT, AMSTERDAM. De commissie voor de provinciale ziekenhui zen in Noord-Holland heeft er in haar vergadering van maandag mee ingestemd het psychotherapeutisch dagcentrum in de Amsterdamse Vondelstraat onder de vlag van het Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort te brengen. De exploitatie moet dan wel via de ziekenhuistarieven slui tend worden gemaakt. Gedeputeerde Staten zijn voornemens vandaag een beginselbesluit over de overneming door Santpoort te nemen. Aanvankelijk was het de bedoeling deze op 1 januari te laten ingaan. Deze datum kan echter niet worden gehaald, omdat Provinciale Staten het plan nog moeten goedkeuren. Deze goedkeuring is niet eer der dan in de PS-vergadering van maart te verwachten. Het dagcentrum in Amsterdam dreigde te worden gesloten door de verhuizing van het academisch ziekenhuis naar het nieu we medische centrum in de Bijlmermeer. De bedoeling was het dagcentrum ook naar het medisch complex over te bren- gen, maar het personeel maakte hiertegen bezwaar, omdat het nieuwe centrum een barrière voor de patiënten zou zijn. „Onderwijsgat moeilijk te Wethouder wijdt notitie aan Eksperimentele sentra” men naar een alternatief en deze denkt men da*1 gevonden te hebben in een wat grotere wijtingaanvoer en blijkbaar kan J de handel deze grotere aanvoer toch niet Wg- allemaal verwerken. Degene die een spo- We gullen en kabeljauw buit kan maken is wel van succes verzekerd getuige de be- somming van de Urker kotters 141 en 271. Deze week maakte deze schepen een kos- telijke besomming van 16.000. HET SPAN VD 19 EN VD 73 deed het W-M nog beter en kon 111 66,1 nacht zelfs H^m f40.000 boven water halen. Jammer was het voor deze vissers dat zij hun harde z j werken en behaalde succes door de AI.D. tijbekroond zagen met een proces-verbaal. Maar ja, de inspecteurs van deze dienst C x*? hebben niets anders te doen, due schreven nj' K de prachtige vangst van deze mensen maar weer eens op. Aan dit opschrijven is 660 voordeel verbonden, de mensen wor- VQlj den er niet ziek van en gaan even vrolijk B-SmI weer naar zee en heus niet alleen om het zoute water uit hun ogen te wrijven, maar echt om wederom en met grote graagte uit te zien naar een lekker spokkie, welke dan ook zijn weg aan de wal wel weer zal vinden. DE HANDEL HEEFT DE GEHELE WEEK dus niet zonder gezeten, ook al

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9