Levensvatbaarheid Munnikenweg-project betwijfeld U wilt vanaf nu regelmatiggaan beleggen Maar hoe? Gemeentelijk standpunt in De Amro Bank is er voor iedere belegger.^ havcn- berichten Kamer steunt dagkliniek Provinciaal Ziekenhuis Illegale zenders in beslaggenomen Vossen slaan welzijnsplanning uitgesteld I opnieuw toe WAT KRAAKT’T GEZELLIGST BIJ EEN GOED BOEK? r I aardappelen mogelijk Beperkte ontheffing teeltverbod voor I ’t staat in de krant Vertraging sociaal-culturele planning Schans Sport ■I J 11 WOENSDAG 21 NOVEMBER IJMOND 19 7 9 Smiths NIETS TE DOEN VANAVOND HEB JE MISSCHIEN ZIN OM NAAR DE FILM TE GAAN GOED IDEE MAAR NAAR WELKE ZULLEN WE GAAN t Positief Milieu VNRM: RtND’ GOED fonds -RODAMCö GELD- MLIJNG5* fifKENiNa Smiths chips. De gezelligste krakers van Nederland. Smiths Chips© EDELMETALEN 60UPREKEMN6\ ZlLVfMLFEHING r 'Robtco I 'ROLlNCO (VdXiLL'JKHEDEN OEUJGA PEFONDSRN 'AMIiO OBi UtATiE 'ROREN1O 3^ MENGfONt) SEH AMP.00SUGAVE KOMfMNATlE WMOAMJOfU-lj KOMèlNATIE College welwillend tegenover woningbouw door particulieren (ADVERTENTIES) F aardappeh ifiiirsiinl. Met betrekking tot het Munnikenweg- project kon de wethouder geen argumen ten aanvoeren om de verontrusting van enkele raadsleden over de uitvoering van het woningbouwplan weg te nemen. Zijn beantwoording van de vele vragen ver sterkte zelfs de verontrusting. De moei lijkheid ligt volgens de wethouder in de bouwkosten die ondanks de toegepaste bezuinigingen de normen van het ministe rie overschrijden. Ondanks de inzet van de gemeente en de woningbouwvereni ging om het project te redden en in overleg te treden met het ministerie is de Anders is het gesteld met de stadsver nieuwing en de nieuwbouw rond de Wij- kertoren. „We constateren vreugde en al gemene instemming met het daar gevoer de beleid”, aldus de wethouder optimis tisch. „Bij de ontwikkelingen in de bin nenstad moeten we wel de al vijf jaar slepende zaak aan de Munnikenweg in ons achterhoofd houden en lering trekken uit de falende ontwikkelingsprocedure”. In antwoord op de vraag van mevrouw B. de Hen-Brand over de bouw van de zogenoemde zorgwoningen voor bejaar den duidde de wethouder op plannen in die richting. Momenteel wordt de moge lijkheid bekeken om naast Zeevanc in Wijk aan Zee tot de bouw van 25 bejaar denwoningen te komen. Een deel van het bouwplan, in de premiebouw- en premie- huursfeer, is bedoeld als zorgwoningen. De leegloop van de IJmond heeft kwalij ke gevolgen voor de bevolkingsopbouw en moet volgens wethouder Bodewes zo snel mogelijk worden afgeremd. Als een oplos sing zag hij een spoedige realisatie van de woningbouw in de Velserbroekpolder. Zorgelijk vestigde hij de aandacht op de daling van het bezoekersaantal van De voorbereidingen van het gebouw door het bestuur en de nieuwbouwcom- missie van De Schans zullen volgens het college planmatig dienen te geschieden. De ontwikkelingen van de nieuwbouw- plannen koppelde hij deels aan het pro gramma van eisen dat de nieuwbouwcom- missie van De Schans momenteel ontwik kelt. Bij deze eisen en de planning van het gebouw zal volgens de wethouder reke ning gehouden moeten worden met de geringe hoeveelheid grond die op de mo gelijke bouwlokatie beschikbaar is. Het college is niet vaag in zijn uitlatin gen over het milieubeleid, stelde de wet houder en hij weerlegde daarmee een aantal kanttekeningen. Deze waren door enkele raadsleden in hun beschouwingen gemaakt bij de summiere plaats die het hoofdstuk milieu in de aanbiedingsbrief kreeg toegemeten. Wethouder Bodewes staafde deze uitlating aan de duidelijke stellingname van het college betreffende de uitbreiding van Hoogovens en de voor havenplannen. Hierbij legde hij de na druk op de kritische houding van het college tegenover het provinciaal bestuur. „We moeten ons niet aan de provincie overgelaten weten, ook niet wat de veran deringen aan de PEN-centrale betreft”. Vraagtekens plaatste hij bij de leeftni- lieuverordening van de heer C. Berghuis (CPN). Navraag bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), alsmede de gemeenten Heemskerk en Velsen ga ven hem geen duidelijkheid over een der gelijke verordening. Hij wil een beleggingsfonds dal in kwalitatief hoogstaande aandelen in de belangrijkste industrie landen belegt. Dus kiest hij voor het AMRO PIERSON FUND. Zo profileert hij van de mogelijkheden van een internationale aandelenbelegging. En dal is precies wat hij zoekt. Doordat hij meedoet in het Amro Pierson Fund streeft hij naar een goede combinatie van koersgroei en direct rendement. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Op GPV en SGP na steunde de Tweede Kamer gisteren een motie fan de PvdA-leden Muller-van Ast en Haas-Berger die er bij de regering op aandringt alles te doen om het voortbe staan veilig te stellen van de psycho therapeutische gemeenschap aan de Am sterdamse Vondelstraat. Zoals bekend heeft de gemeenschap op het punt ge staan te worden opgedoekt. Dit omdat onder meer het personeel zich verzette tegen een verplaatsing naar de Bijlmer meer waar het Academisch Ziekenhuis een nieuw onderkomen krijgt. De kliniek in de Vondeltraat maakt tot nu toe deel uit van yet ziekenhuis. Over de voortzetting van crisiscentrum en dagcentrum werd door het ziekenhuis bestuur sinds enige tijd overleg gepleegd teneinde die taken onder beheer te kun nen laten vallen van het Provinciaal Zie kenhuis te Santpoort. Twee weken terug al heeft staatssecretaris Veder-Smit een brief naar het ziekenhuis bestuur geschre ven met het verzoek de kliniek niet te sluiten zolang het overleg nog niet was afgerond. De bewindsvrouw meent daar mee op dit moment al het mogelijke te hebben gedaan voor het behoud van de gemeenschap. het zwembad die als landelijke tendens nu ook in Beverwijk duidelijk voelbaar is. Deze ontwikkeling zal vooral gevolgen hebben voor de exploitatie-opbrengsten van het zwembad. Tenslotte kon hij ver heugd meedelen dat Gedeputeerde Sta ten het gevraagde krediet voor de realisa tie van een ijsbaan voor ijsclub Kees Jongert goedgekeurd hebben. Wethouder Bodewes stond niet afwij zend tegenover de bouw van een nieuw multifunctioneel gebouw voor De Schans. De totale herbezinning op de subsidiere gelingen op sociaal-, cultureel- en sportge bied bestempelde wethouder Bodewes als een gigantisch karwei. In de complexe zaak van de nieuwe welzijnsplanning die nen deze drie onderdelen met voorrang behandeld te worden. Dit om een nieuwe overkoepelende regeling in 1980 aan de raad voor te kunnen stellen. Los van deze regeling wilde Bodewes zo snel mogelijk besluiten nemen over de subsidieregeling die van kracht wordt voor de sportgebrui- kers van De Moriaan in Wijk aan Zee. Concrete antwoorden op de vragen over accommodatie voor de beoefenaars van sportieve recreatie had de wethouder niet voor handen. Wel gaf hij de vragenstellers te kennen de zaak belangrijk genoeg te vinden om nader te bespreken. Als mogelijke oplossing zag hij de aan passing van enkele sportaccommodaties in de gemeente aan het recreatief gebruik. Hiermee in verband noemde hij het zwem bad, de atletiekbaan en de sporthal. Hij (40) is dierenarts. Z'n praktijk voor kleine huisdieren loopt prima. Hij heeft een goede pensioenvoorziening. Z’n oude dag is dus goed verzorgd. Toch wil hij iets extra’s opbouwen. Liefst doel hij dat door maandelijks automa tisch geld op een beleggingsrekening over te laten schrijven. Zonder veel omkijken verzekert hij zich zo van een regelmatiggroeiend vermogen. Initiatiefneemster van de motie me vrouw Muller-van Ast vindt dat echter een te enige uitleg van haar motie. „Wij willen het voortbestaan veilig stellen en dat is iets meer dan alleen maar vragen de kli niek nog open te houden”. Of zij op nieu we actie bij de staatssecretaris zal aan dringen is nog onduidelijk. Mevrouw Ve- der-Smit zegt allereerst te wachten op adviezen die zij moet ontvangen van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland en het Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven. Die laatste instantie adviseer de staats secretaris over de dagtarieven die zieken huizen mogen berekenen. De huidige ver- pleegprijs in de kliniek ligt enkele tiental len guldens boven de norm die het GOZ hanteert. Omdat de financiering tot nu toe echter door het ministerie van onderwijs en wetenschappen werd verzorgd was dat geen probleem. Anders ligt dat nu het Academisch Ziekenhuis zijn handen gaat aftrekken van de psychotherapeutische gemeenschap. IJMUIDEN. De Velser gemeentepoli tie heeft maandag en dinsdag in IJmuiden vijf illegale zenders opgespoord. Deze werden gelokaliseerd in de Lange Nieu- westraat, De Lumeystraat, de 1 uyter- straat, Uitkijklaan en de Vlierstraat. De apparatuur is in beslag genomen. Tegen de eigenaren is proces-verbaal opge maakt. Daarbij zal het programma van eisen als discussiestuk beschouwd worden en te vens de aanzet vormen voor de uiteinde lijke onderhandelingen. Het daadwerke lijk realiseren van de nieuwbouw hangt volgens de wethouder in grote mate af van de toekomstige financiële positie van de gemeente en de bereidwilligheid van de raad om het plan te steunen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De voorwaarden die het ministerie van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk werk stelt aan de financiële bijdrage voor extra mankracht ten behoeve van de soci aal-culturele planning heeft een be langrijke vertraging teweeggebracht bij de totstandkoming van een evalua- tie-rapport. Dinsdagmiddag deelde wethouder ir. J. Camfferman tijdens de tweede zitting van de begrotingsde- batten mee dat het rapport pas in de loop van 1981 door de raad behandeld zal kunnen worden. In het evaluatierapport van het Plan- voorbereidingsorgaan voor de sociaal- culturele planning zullen ondermeer de relaties met de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad, de bevolking en het gemeentebestuur belicht worden. Aan de hand van dit rapport wil het ge meentebestuur een definitief stand punt innemen betreffende de structu rering van de welzijnsplanning en een oordeel geven over de taken van de BSCR. De noodzaak van een dergelijk rap port werd maandag door de heer J. van Dongen (PvdA) in zijn beschouwing onderstreept. Wethouder Camfferman i (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De verschillende ge dachtengangen van het CDA en de PvdA over het particulier initiatief in de wo ningbouw waren voor wethouder C. J. M. Bodewes dinsdagmiddag tijdens de twee de zitting van de begrotingsdebatten aan leiding om te wijzen op het collegestand- punt in deze zaak. Hoewel de voorkeur van het college uitgaat naar de bouw in de woningwetsector zal, indien geen moge lijkheden voor een dergelijke bouw aan wezig zijn, de realisatie van acceptabele initiatieven in de vrije sector geen stro- breedte in de weggelegd worden. In zijn reactie op de algemeen beschouwingen ging wethouder Bodewes naast de wo ningbouw onder meer in op vragen van de fracties over sportaangelegenheden, nieuwbouw van De Schans en milieu zaken. levensvatbaarheid te betwijfelen. Hier mee ontzenuwde wethouder Bodewes de stelling van de heer K. G. Reimes (CDA), dat de geringe voortgang van het woning bouwproject te wijten is aan de te hoge grondprijzen, zoals hij tijdens zijn be schouwing naar voren had gebracht. Ook de inspraakprocedure is niet als oorzaak aan te merken. Maandag aangekomen: Overseas Ha- riette, Norfolk; Dominence, Rochester; Alphagas, Hamburg, IJmuiden; Breant, Iggesund; Maasborg, Bolsta, Zaandam; Gunilla, Hamina, Velsen; Springbuck, Cont. Plat, Velsen; Ronnes, Moirana, IJ muiden; Alca, Klaipeda. Maandag vertrokken: Almut, Noordzee, IJmuiden; Ommen, Noordzee; Kapella, Noordzee; Drachten, Noordzee; Prinses Margriet, Plymouth; Union Saturn, Peter head, IJmuiden; Buffalo, Gotenburg; P S Gruzzi, Tibolt; Belomorye, Archangel; Humbergate, Tees; Eduard Kaehler, Rot terdam; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Doulos, Southampton; Dyvi Kattegat, Bremerhaven; Nedlloyd Ebro, Vlissingen; Fridel, Kingslynn, IJmuiden; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Neptunus, Peterhead, IJmuiden; Star Dieppe, Brake, Velsen. Dinsdag aangekomen: Baarn, Rotter dam; Adviser, Kingston; Gertrud Wiener 2, Hamburg, Melete, Baie Comeau Sioux, Swinamunde; Savonita, Yokohama; Sire- na, Stettin, Titan Service, Cont. Plat, IJ muiden; Altmark, Stettin, IJmuiden. Dinsdag vertrokken: Cam Bubinga, Hamburg; Alphagas, Le Havre, IJmuiden- The Duchess, Grangemouth, IJmuiden. HAARLEM. Land- en tuinbouwbe drijven en particulieren kunnen op be perkte schaal ontheffing krijgen van het teeltverbod voor aardappelen en tomaten, dat in het kustgebied van Noord- en Zuid- Holland geldt. In de Bollenstreek werd de aardappelteelt in het verleden verboden, aangezien ziekten en plagen die daarbij kunnen optreden belemmerend werken op de teelt van bollen. Kwekers kunnen ontheffing krijgen voor gebieden die niet in de onmiddellijke nabijheid van bollen velden liggen. Formulieren daartoe zijn te krijgen bij het Landbouwschap, Kenau- park 28 in Haarlem, (tel. 023-310001). Inge vulde formulieren moeten vóór 15 januari 1980 zijn ingelèverd. Het teeltverbod voor aardappelen en tomaten omvat in deze omgeving de vol gende gebieden: de hele gemeente Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heemstede, Bloe- mendaal en Zandvoort, het deel van Haar lem ten westen van het Spaarne, het ge deelte Haarlemmermeer tegen Benne broek en Heemstede (omsloten door Ben- nebroekerweg, Spieringweg, Oude Kruis weg en Bennebroekerdijk) en het deel van Velsen, westelijk van autosnelweg A9, met uitzondering van het deel van de Zuid- Spaamdammerpolder dat daarin ligt. (Van onze streekredactie) BLOEMENDAAL. De vossen die zich het afgelopen weekeinde tegoed deden aan de eenden en ganzen van de familie Schendstok in Bloemendaal, hebben de afgelopen nacht opnieuw toegeslagen. Van de vier eenden die de slachtpartij hadden overleefd, is nu nog maar een woerd overgebleven. De drie andere wa tervogels moeten door de vossen zijn op gegeten. In de tuin van de familie Schend stok werden vanochtend van de verdwe nen eenden alleen wat plukken veren aan getroffen. De kritische opmerkingen van de heer F. H. J. Koster (VVD) inzake het overloop- beleid van de gemeente vonden gehoor bij wethouder Bodewes. wees naar aanleiding van zijn vragen de voorwaarden van het ministerie bij de aanstelling van een extra medewer ker als oorzaak van het uitblijven aan. De extra kracht is noodzakelijk om het Planvoorbereidingsorgaan op sterkte te brengen. De werkzaamheden van het orgaan zullen bestaan uit een onderzoek naar de toekomstige struc tuur van het welzijnswerk. Dit naar aanleiding van de grootscheepse ver anderingen die in deze sector op komst zijn. Volgens wethouder Camfferman heeft de gemeente reeds een jaar gele den een verzoek gericht aan het minis terie van CRM om een medewerker voor de BSCR aan te stellen. Zelf had de gemeente op dat tijdstip al een extra personeelslid op de afdeling culturele zaken benoemd. Pas afgelopen maand kwam vanuit Den Haag toestemming voor de extra kracht voor de BSCR. Deze aanstel ling moest echter wel gezien worden als een experimentele zaak. Beide werkers, van de gemeente en de BSCR, zullen als de plannen geen ver dere belemmeringen ondervinden, aan het Planvoorbereidingsorgaan verbonden worden. Het AMRO PIERSON FUND maakt deel uit van de vele Amro beleggingsmoge lijkheden. Wilt u een beleggingsrekening bij de Amro Bank openen, dan kunt u zich laten inschrijven bij uw eigen Amro vestiging. Op de dag dat het fonds uw opdracht ontvangt volgt omrekening in participaties. Participaties zijn vrij van bewaarloon. Van elke storting, opname of uitkering houden rekeningafschriften u op de hoogte. Zo houdt u overzicht Indien u in méér dan één beleggingssoort deelneemt ontvangt u na iedere wijzi ging een nieuw totaaloverzicht, alles onder één rekeningnummer. Wilt u meer weten over de beleggingsmogelijkheden die de Amro Bank u biedt en hoe deze afgestemd kunnen worden op uw specifieke wensen? Dan kunt u in elke Amro vestiging terecht De brochure Amro Effecten-Beleggingsrekeningen ligt er alvast voor u klaar.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 11