Besprekingen bouw nieuw stadion Ontspanning op de bowlingbaan Geluksdatum Oostduitsers behalen zege Winst Sanders Na televisiebeelden en rapporten sportpuntiq Engeland en Schotland NAC GAAT IN BEROEP Uitspraak kort geding WA op 29 november G NEDERLANDSE JEUGD MIST AFDOEND ANTWOORD (1-1) 25 Erkenning Balverlies 24 19 7 9 WOENSDAG 21 NOVEMBER SPORT ar t (Van onze sportredactie) UTRECHT. Uiteindelijk kon bondscoach Bernd Stange er niet meer onderuit en gaf hij ruiterlijk toe dat zijn elftal Jong Oost- Duitsland een puur bescha mende partij voetbal had laten zien tegen Jong Oranje en dat in de 1-1 in geen verhouding stond tot het gepresteerde. In stadion Galgenwaard te Utrecht had hij tweeduizend toeschouwers juist datgene voorgeschoteld waar door ons voetbal naar de knop pen gaat: verdedigen en niets anders. 4 il Er is voor Telstars doelman Jan Nederburgh geen redden meer aan: de opgekomen Oostduitse vleugelverdediger Uitricht scoort uit een vrije trap van Liebers (beiden niet zichtbaar op de foto), tot vreugde van Raab (rechts) en ontsteltenis van Wildschut. Twente verwacht forse tekorten (Van onze sportredactie) i 5 asco- Stafleu in staat I» van beschuldiging >8602 M ANDRÉ STAFLEU: donderdag voor komen I Jong Oost-Duitsland beschamend defensief 372 400 412 434 464 507 531 563 585 611 661 688 711 748 771 831 874 911 950 987 Een mislukte missie, mede omdat de Bosschenaar na acht minuten per bran card van het veld moest omdat voorstop- Het incident ontsnapte aan de waarneming van scheidsrechter Bep Tho mas en ook diens grens rechter constateerde het voorval niet. De televisie beelden van het duel lieten echter nadrukkelijk zien dat Stafleu zich schuldig had gemaakt aan het laak bare feit. De zaak-Stafleu wordt donderdag om 19.00 uur in een mondelinge zit ting behandeld. ZEIST. NAC heeft beroep aangete kend tegen de straf die het kreeg opge legd naar aanleiding van de gestaakte wedstrijd NAC-Feyenoord op 6 oktober. De tuchtcommissie van de KNVB veroor deelde de Bredase ploeg tot een voor waardelijke boete van 5000 gulden met een proeftijd van twee jaar. Eén keer ging het goed, maar toen had Jong Oranje al 44 minuten mogen oefe nen. Een sublieme actie van Broeken en de weggesprinte Hofkens leidde tot het Oranje-doelpunt. Trieloff vreesde dat de voor Beveren spelende Hofkens zou sco ren en legde hem voor alle zekerheid maar plat. Scheidsrechter David Richardson stelde Luc Balkenstein in staat om vanaf elf meter te scoren en die treffer zou van de DDR-ploeg een andere formatie moe ten maken. In de rust maakte Stange nog eens dui delijk dat er onder geen voorwaarde ver loren mocb* worden. Hij behoefde slechts maar dat leidde door de ongekende straf fe mandekking steevast tot balverlies. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. „Hoewel bestuur en dagelijkse leiding van FC Twente zich realiseren dat er van een beter PR-beleid, het beschikken over een meer op topvoet bal afgestemde accommodatie en een kwalitatieve verbetering van het eerste elftal c.q. een meer attractieve speelwijze een toenemende belangstelling mag wor den verwacht, lijkt het thans toch het tijdstip om te stellen dat topvoetbal voor Enschede en omgeving alleen behouden kan blijven indien de financiële armslag gegeven door overheid, bedrijfsleven en particulieren, kan worden verruimd”. vier minuten op realisering van het doel te wachten. Matthias Liebers bleek ook in staat tot de Oostduitse specialiteit (de steenharde wegdraaiende vrije trap) en toen Balkenstein verdediger Arthur Uit richt een voetje toestak, was Telstars doel man Jan Nederburgh geklopt: 1-1. Wat daarna volgde, spreekt voor zich zelf. De schoenen met de achteruit wijzen de noppen werden weer ondergebonden en Oranje mocht weer beuken op het tien- manskordon, dat veel weg had van een zaalhandbalploeg die zich terugtrekt op de eigen cirkel, om pas bij balbezit te overwegen of het de aanval zou kiezen. Dat gebeurde sporadisch. En aangezien Blok het met Riemens niet meer zag zit ten, mocht de voor D.S. spelende Utrech- Dat de toeschouwers een belangrijke rol spelen als het gaat om de inkomsten van een club is een duidelijke zaak, die mede wordt beïnvloed door de accommo datie. In dit opzicht biedt het Diekman- stadion de bezoeker weinig comfort en het bestuur van FC Twente is dan ook bijzonder gelukkig met de besprekingen die momenteel gaande zijn tussen de ge meente Enschede voor de bouw van een nieuw stadion. Eindstand groep 4: Oost-Duitsland Polen Nederland 1 3 6 5 1 8-3 7-8 4-8 Een gegeven dat allerminst pleit voor de formatie van bondscoach Ger Blok. En ook hij kwam er rond voor uit dat zijn elftal niet in staat was geweest het defen sieve spel van de gasten te ontregelen. Daartoe hadden de vleugelspitsen Chris van den Dungen (FC Den Bosch) en Leo Riemens (Roda JC) op de achterlijn moe ten komen om van daaruit het hoofd van Roger Schouwenaar te zoeken. Het bestuur van de stichting is van mening dat er mogelijk op de salarispost kan worden bezuinigd, mits een mindere rol in het voetbalgebeuren bij voorbaat wordt geaccepteerd. In dat geval zou dan kunnen worden volstaan met kwalitatief mindere en dus lager gesalarieerde spe lers. Het bestuur van FC Twente vindt echter dat een dergelijk uitgangspunt nimmer een keuze mag zijn. Het effect daarvan immers betekent een verder te ruglopende belangstelling en geen Euro pees voetbal, waarvan de inkomsten zo dringend nodig zijn. I Deze fraaie volzin uit de beleidsnota van de Stichting FC Twente, voor de jaren 1980 tot en met 1983 schetst exact wat het bestuur van de Enschedese eredivisieclub wil van onder andere de gemeente: meer subsidie. De begroting voor het komende seizoen bijvoorbeeld sluit met een tekort van 497.000 gulden, waarbij wordt aange nomen dat de club twee ronden meedraait in een Europa-Cuptoernooi. Gebeurt dat niet, dan loopt het tekort op de begroting op tot het respectabele bedrag van 647.000 gulden. Uit de beleidsnota blijkt ook dat van een aflossing van de door de gemeente En schede verstrekte lening van één miljoen gulden de eerstkomende drie jaren geen sprake kan zijn. Het is een somber beeld van een club die ondanks de sportieve successen in het verleden, in de veertien jaar van haar bestaan al menigmaal de touwtjes aan elkaar heeft moeten knopen. Dat is meest al gelukt dank zij het vergoedingensy steem (transfers), zoals dat in Nederland bestaat. Exploitatietekorten ter hoogte van vier miljoen gulden zijn gedekt uit het overschot van geïncasseerde vergoedings- sommen, waarvan slechts een naar ver houding bescheiden gedeelte opnieuw werd uitgegeven voor het aantrekken van nieuwe spelers. De Spaanse voetbalbond heeft inmid dels voor donderdag een spoedvergade ring gearrangeerd om na te gaan wat er dient te gebeuren als de minister bij zijn standpunt blijft. Een van de mogelijkhe den, die daarbij aan de orde zal komen, is een eventuele algehele Spaanse voetbal- staking voor het komende weekend. verdoezelen. Stange kwam dan ook met een heel wat beter argument over de brug, toen hij zei: „We zijn er inderdaad van uitgegaan dat we ongeslagen wilden blij ven in de groepswedstrijden voor dit Eu ropees kampioenschap. Maar beslist niet met het spel dat we hebben getoond. Maar ja, u weet het, we werden gedwongen Erg lang hield de jonge coach zijn woor den niet overeind. Met een blik op de alom aanwezige begeleider, klapte hij verder uit de school toen hij werd geconfronteerd met de acties van libero Norbert Trieloff, die niet anders deed dan zijn negen mede- veldspelers terugroepen naar het eigen strafschopgebied, terwijl hij opbouwend alles naliet. Doelman Derk Heyne kreeg van hem het meeste werk. AMSTERDAM. Voor de Amster damse rechtbank heeft dinsdag het kort geding gediend dat de hoofdstedelijke voetbalvereniging WA tegen haar oud- trainer Henk van Neck had aangespan nen. Het ging er hier om gelegde beslagen op alle rekeningen van WA inclusief gelden die onder beheer waren van be stuursleden opgeheven te krijgen. Het duel werd destijds bij de stand 2-2 gestaakt door de scheidsrechter, nadat grensrechter Matena was getroffen door een stenen asbak. Het beroep wordt woensdag 28 november (29.25 uur) behan deld. BOMBAY. Louk Sanders heeft de eerste ronde van het toernooi in Bombay (India) overleefd. De nationale kampioen versloeg in twee sets (6-1, 7-6) Shankar Krishnan uit het organiserende land. En omdat nu de beslissingswed strijd over het al dan niet doordrin gen tot de eindronde van het EK- toemooi in Italië opnieuw op de „ge luksdatum” 21 november wordt ge speeld, geloven veel Oostduitsers dat Nederland straks gedoemd is te ver hezen. Stafleu in de AZ ’67-Feyen- november) de Ronald Weijs- ters toediende. LEICESTER. De Engelse jeugd (tot 21 jaar) heeft dinsdagavond in Leicester met 5-0 van de Bulgaarse jeugd gewon nen in een wedstrijd uit de kwalificatie- ronde voor het Europese kampioenschap voor landenteams. Bij rust leidden de Britten reeds met 3-0. De doelpunten kwamen op naam van Crooks (3), Birtles en Hilaire. Engeland had zich al eerder geplaatst voor de kwartfinales in dit toernooi. Daarin wordt naar de schop in het ge zicht die wedstrijd oord (10 AZ-speler In Beveren won Schotland met 1-0 van België. De eindstand was reeds bij de pauze bereikt. In de 40e minuut scoorde McCluskey. Door dit resultaat hebben de Schotten in groep 2 de leiding met zeven punten. België volgt op één punt als tweede. Het Engelse nationale voetbalelftal dat vanavond in Londen aantreedt tegen Bul garije in groep 1 van het kwalificatietoer nooi voor het Europees kampioenschap, kent één debutant. Het is Glenn Huddle van Tottenham Hotspur, die een plaats krijgt op het middenveld. De Engelsen hebben nog één punt nodig om zich voor het eindtoernooi in juni 1980 in Italië te plaatsen. De opstelling luidt: doel: Clemence (Li verpool); achter: Thompson (Liverpool), Anderson (Nottingham Forest), Watson (Southampton), Sansom (Crystal Palace); midden: Hoddle (Tottenham Hotspur), Wilkins (Manchester United), Kennedy (Liverpool); voor: Francis (Nottingham Forest), Kevin Keegan (Hamburger SV) en Woodcock (1. FC Köln). Een besluit van de minister van cul tuur Manuel Clavero Arevalo om de top per tussen Gijon en Real Madrid zondag aanstaande uitgebreid op de Spaanse beeldbuis te brengen, heeft in voetbal- kringen grote opschudding verwekt. De andere Spaanse eerste divisieclubs vre zen, dat de tribunes bij hun wedstrijden leeg zullen blijven. Zij eisen dat Gijon Real zaterdag zal worden gespeeld en uitgezonden. Michel Valke was de aangewezen per soonlijkheid, maar het 19-jarige talent kon zelden loskomen van Andreas Roth, die geen seconde van zijn zijde week. Aangezien Ophof en Hofkens evenmin tot het gestelde doel kwamen, ontspon zich een spelletje breedtevoetbal in opti ma forma, waarin Libero Luc Balken stein en voorstopper Piet Wijnberg wel eens verandering wilden aanbrengen. Het bestuur realiseert zich echter ook dat de verrichtingen op het veld de be langrijkste trekpleister zijn voor de bezoe ker. In sportief opzicht heeft men grote verwachtingen van de eigen jeugdoplei ding die nu zijn vruchten begint af te werpen en die voor een groot deel wordt gefinancierd uit bijdragen van de stich ting Gouden Actie, die in 1976 werd opge richt. In drie seizoenen voteerde deze stich ting een bedrag van 500.000 gulden, waar door het mogelijk werd om spelers als bijvoorbeeld Hallvar Thoresen, John Scheve, Tjalling Dilling, Manuel Sanchez Torres en Roel Smand aan te trekken en op te leiden. Jonge spelers, die het inmid dels tot de A-selectie hebben gebracht. Verwacht wordt dan ook dat FC Twente de eerste jaren geen grote uitgaven be hoeft te doen voor het aantrekken van nieuwe spelers, maar dat aanvulling kan komen uit het C-team, waarin momenteel nogal wat talent rondloopt. per Udo Schmuch zijn knie openreet. Bondsarts Eric van der Sande had acht krammen nodig om de wond te dichten. Tilburgse Bud Broeken kwam hem ver vangen. Maar die kan op links weinig uitrichten, zodat Riemens noodgedwon gen naar de door hem verfoeide linker spitspositie moest. Blok onderkende Riemens’ afschuw en gaf hem na afloop een dosis krediet. Daar konden de middenvelder Wim Hofkens, Edo Ophof en Michel Valke niet op reke nen. Goed, zij werkten als paarden omdat zij mee gingen in Bloks overtuiging dat een goede prestatie van de jeugd stimule rend zou kunnen werken op de senior- collega’s die in Leipzig door de hel moe ten. Maar al hun gezwoeg, ook in defensief opzicht, ten spijt voldeden zij niet aan de dwingende eis die tegen een in zijn schulp gekropen opponent wordt gevraagd: solo’s. LEIPZIG. De wedstrijd Oost- Duitsland-Nederland, het laatste kwalificatieduel voor groep 4 van het Europees landenkampioen- schap, wordt onder een goed gestern te gespeeld. Althans, voor wat be treft de Oostduitsers. In het verleden namelijk werden op de 21e november door het DDR-team twee belangrijke wedstrijden afgewerkt en beide ma len bleef het Oostduitse team aan de winnende hand. koppelgenoot Sercu vormt nu een duo met de debuterende Constant Tournei. Het handbalteam van West-Duitsland (dames) heeft in Steinheim met 12-13 ver loren van de Tsjechische dames. Bij rust leidden de Westduitsen met 8-7. Max Merkel en FC Nürnberg hebben nog steeds geen akkoord kunnen bereiken over de hoogte van een vergoedingssom. Merkel beweert, dat hij vorig jaar een mondelinge verbintenis aanging met FC Nürnberg om als manager in dienst te treden. De club zag in tweede instantie ervan af. Voor het gerecht diende Merkel een schadeclaim in van 150.000 Mark. De rechter stelde 35.000 Mark voor, waarmee Merkel akkoord ging, maar Nürnberg niet. Het gerecht zal op korte termijn uitspraak doen. Het Westduitse voetbalelftal onder de 21 jaar heeft in Tiflis een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de junioren van de Sovjet-Unie met 1-2 verloren. Bali (34) en Tsjelebatse (39) brachten de stand op 2-0, de laatste uit een strafschop. Klotz maak te in de 46e minuut het doelpunt voor de Westduitsers. Er waren ongeveer 4000 toe schouwers. j Nadat beide raadslieden, te weten mr. Kollen (WA) en mr. Greuter (Van Neck) uitvoerig hun visie op deze juridisch inge- i wikkelde zaak hadden gegeven, bepaalde de president van de Amsterdamse recht- l bank, mr. W. J. Borgerhoff Mulder, dat hij donderdag 29 november vonnis zal wijzen. De Zesdaagse van Gent is dinsdag avond van start gegaan zonder Dietrich Thurau. De Westduitser moest verstek laten gaan wegens een armblessure. Zijn Even ontspanning op de bowlingbaan alvorens aan het zware karwei de beslissende wedstrijd tegen Oost-Duitsland in Leipzig kan worden begonnen. Bondscoach Jan Zwartkruis lijkt hier te demonstreren hoe de bal moet worden weggerold. De geamuseerd toekijkende leerlingen’’ zijn Frans Thijssen (links) en Simon Tahamata. ter Harry van den Ham komen opdraven. En zowaar kreeg hij nog de kans om een rechtvaardige uitslag op het bord te zet ten. Uit een corner van Valke kopte Bal kenstein de bal pasklaar voor Van den Hams voeten, maar toen ook dat schot tussen de zich stierlijk vervelende toe schouwers verdween, was het hoog tijd de warme kachel op te zoeken. Dat werd even uitgesteld door Bernd Stanges uitsmijter: „Ik ben content met het resultaat, jullie zijn dat ook met 1-1”. met 1-1”. Natuurlijk kwam Stange met een schit terend excuus op de proppen, in de hoop dat de Nederlandse pers daar gestreeld door zou worden en er lekker in zou trappen. „Wij waren wel van een andere gedachte uitgegaan, maar dit Jong Oranje was zo sterk, dat wij niet uit onze defensie ve stellingen konden komen. We werden daartoe gedwongen door een ploeg die veel hoger zou moeten staan op de rang lijst van de groep. Ik heb ze in Polen zien spelen en ook toen was het beter dan de laatste plaats in de poule doet ver moeden”. Een leuke draai om een instelling te Op 21 november 1962 kwalificeerde het elftal van Oost-Duitsland zich voor de achtste finale van het Euro pees landenkampioenschap door Tsjechoslówakije in Oost-Berlijn met 2-1 te verslaan. Elf jaar later, op 21 november 1973, zegevierde de Busch- ner-elf in Boedapest met 1-0 over Hongarije en plaatste zich daarmee voor de eindronde van het wereld kampioenschap voetbal in West- Duitsland. ZEIST. De tucht commissie van de KNVB heeft de middenvelder van Feyenoord André Stafleu in staat van be schuldiging gesteld. Er zijn bij de tuchtcommis sie diverse rapporten bin nengekomen, waaronder een van de officiële waar nemer op de tribune, verwezen 4 2 2 0 4 2 1 4 0 1

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25