Opmars AV Haarlem kan niet meer beschikken over Kennemersporthal van Stars TERUGVAL DSS NA RUST FATAAL Damesteam HOC produktief c ardanta I Kimman B.V. Innocenti. De ex- Mini Cooper. 1 Stam (Telstar) lange tijd uitgeschakeld I opstellingen en programma's 1 GOUD AANBIEDINGEN kom kijken in onze etalages pttpost Gebruik m goed. 1 I i I l'l II II II Tabemal sinds 1889 Hagellngerweg 30-32 Santpoort-N. De persoonlijke uitvaartpolis SPECIALE ■■I 19 SPORT ZATERDAG 2 4 NOVEMBER 19 7 9 r:* :c7 I I WAT DOET In een verloren uurtje alle adressen van vrienden, familie en bekenden noteren mèt postcodes. Daar heb je jaren later nog gemak van. VOOREEN VROUW? Alva f 11.190,- ^3 (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze sportredactie) JAN VAN DER NAT Spanning blijft in hoofdklasse 86,- (ADVERTENTIES) Tegen het nog ongeslagen Zeemacht Zijlweg 35/Schipholweg 5Haarlem. (023) 339069. Gemeente laat olympische atleten in de kou staan Gouden ring met speelse allure HAARLEM. Wanneer het Nederlands Olympisch Comité geen dwaze beslissingen neemt zullen Ruud Wielart en Mario Westbroek worden uitgezonden naar Moskou. Wielart haalde reeds de limiet en Westbroek is als vijfde man toegevoegd aan het kwartet lopers op de 4x400 meter. Hoewel de openingscere- De Telstar-aanvaller heeft drie weken rust voorgeschreven gekregen. Daarna zal worden bekeken of operatief ingrijpen noodzakelijk is. Mocht dat het geval zijn dan kan pas na de winterstop sprake zijn van een rentree. Behalve op Van der Meer en Stam kan Martin van Vianen voor de confrontatie tegen Heracles morgen middag in Velsen ook geen beroep doen op Joop van Toor, die sukkelt met een liesblessure en op Koen Akersloot, die én geschorst én licht geblesseerd is. De komst van Peter Ressel, die vorige week vrijdag tot medio maart 1980 werd gecon tracteerd, is dan ook een welkome aanvul ling van de selectie. Er bestaat overigens een redelijke kans dat die spelersgroep op korte termijn op nieuw met twee spelers uitgebreid wordt. Zo heeft afgelopen dinsdagavond de 21- jarige Amerikaan Brett Hall tijdens een oefenwedstrijd van Telstar tegen de ama- teur-derdeklasser Beverwijk de Velse- naren wonnen met 3-0 een uitstekende indruk achtergelaten. Hall is een van de basisspelers bij Chicago Sting, de club waarvoor ook Peter Ressel uitkomt, en wil graag bij Telstar hetzij in het A-team, hetzij in het toekomstelftal wat ervaring opdoen. Het bestuur heeft inmiddels con tact gezocht met de KNVB teneinde te onderzoeken of het mogelijk is dat aan de Amerikaan een werkvergunning wordt verstrekt. Ook Duncan Pratt, de bij Haar lem in ongenade gevallen Engelsman, heeft een proeftraining bij Telstar achter de rug. „Pratt was door een griepje niet geheel fit en kon de training dan ook niet afmaken. Maar met hem is de afspraak gemaakt, dat hij nog een keer zal terugko men”, zo benadrukt Martin van Vianen, die ondanks de vele blessures en ondanks het onverwachte verlies tegen FC Den Bosch toch nog vertrouwen heeft in het behalen van de tweede periode-titel. „Na afloop van de ontmoeting tegen FC Den Bosch heb ik me erg somber uitgelaten over onze kansen. Er zijn echter nog drie wedstrijden te gaan. Die drie duels zullen we in elk geval in winst moeten omzetten en wie zegt mij dat dat niet mogelijk is”. Bij Haarlem, dat in Enschede FC Twen te ontmoet, heeft Frank Kramer opnieuw plaats moeten maken voor Gerrie Kle- ton, die samen met Joop Böckling de twee mansvoorhoede van de équipe van Hughes zal vormen. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. In de wedstrijden voor de basketbalcompetitie van gisteravond zegevierden zowel de dames als de heren van HOC. In beide gevallen kwam de overwinning niet in gevaar, hoewel de heren aanzienlijk meer moeite met het bezoekende Advendo hadden dan ver wacht mocht worden. Verdiend was de 73-51 overwinning echter zonder meer. De dames van HOC hadden tegen Noord- kop een opmerkelijk produktieve avond en bleven slechts één treffer bij de heren achter. Een chaotisch spelend HOC heeft tegen het onderaan staande Advendo geen mo ment kunnen overtuigen. De forse ploeg uit Wieringerwerf, die over weinig tech niek bleek te beschikken, slaagde er vrij wel de gehele wedstrijd in het Haarlemse Joegoslavische coach van de Westduit- se springers. Wielart: „Dat kost natuur lijk veel geld en het NOC geeft te weinig. Ik heb recht op 1/13 deel van de pot, die beschikbaar is voor de olympi sche kandidaten, maar ik zou drie keer zoveel nodig hebben”. En schertsend: „Ik wou dat ik 1/13 deel kreeg van de declaraties van de NOC-leden. Dan had ik meer dan nu. Voor Mario Westbroek zijn die moge lijkheden er niet. Hij zit voor de tweede keer in zijn laatste HAVO- jaar en moet dus naast zijn atletiek veel studeren. Voor hem is zelfs trai nen bij een andere vereniging, bijvoor beeld in Amsterdam, een probleem. (Van een medewerker) HAARLEM. De Haarlemse derby tussen Score Advertising en North End in de boofdklasse van de Haarlemse zaal- voetbalcompetitie leverde na veel span ning een 4-3 zege op voor Score A. Het kwam daardoor weer op gelijke hoogte van Roeland J. aan de kop. Beide top- teams hebben een punt meer dan Hong Kong Z., maar ook een wedstrijd meer gespeeld. De grote kracht bewees Stars na de rust toen Frisol-R tevergeefs probeerde in het spoor van de gasten te blijven. Moore (22- 10) viel sterk terug en alleen René Ridder- hof (8-16) kon de Haarlemse scores nog volgen. Hij was het ook, die zijn ploeg nog één keer naast Stars bracht. Na 68-68 was het echter met de thuisclub gedaan en ging de ploeg vooral in verdedigend op zicht door de knieën. Ook een time-out van Maarten van Gent bij 71-84 kon de Haarlemse opmars niet meer tot staan brengen. Geroutineerd speelde Stars on der de goede leiding van de arbiters Peter van der Willige en Cees van der Berg de wedstrijd uit om tenslotte verdiend met 99-108 te zegevieren. De stand: Score Adv. 9-14; Roeland J. 9- 14; Hong Kong Z. 8-13; Carillon Boys 9-11; Verborst Boys 9-9; Wilms Floet 9-9; North End 9-8; Geldermans 9-8; FC Graetz 9-8; Heyne 8-5; IJtnond ’73 9-5; Carrousel 7-0. VELSEN/HAARLEM. De opstellin gen van Haarlem, dat in Enschede FC Twente ontmoet, AZ dat in Kerkrade in actie komt tegen Roda JC en Telstar, dat op het sportpark Schoonenberg Heracles als tegenstander treft. Voor inlichtingen: Noord-Esmarkerrondweg 372, 7500 AH ENSCHEDE Tel. 053 - 31 21 89 Haarlem (023) 324839 Grote Houtstraat 33 (ADVERTENTIES) inkl.btw. 8 3 I I I I I 1 I DORDRECHT. In de basketbal-ere- divisie heeft Eve and Adam Stars gister avond tegen Frisol-R de opmars voortge zet. Voor een tot de laatste plaats bezette sporthal bewezen de Haarlemmers de uit stekende vorm van de laatste weken door de thuisclub in de tweede helft met 99-108 op verlies te zetten. Nog belangrijker dan de winst was misschien wel de wijze waarop de zege tot stand kwam. Met uitstekend en gevarieerd basketbal werd Frisol vooral in de tweede helft duidelijk overklast. Voor Stars betekende deze nieuwe triomf niet alleen een revanche voor de eerder in Haarlem geleden neder laag, maar bracht de zege de ploeg van Janbroers ook op een gedeelde vierde plaats. Minder succesvol was Gratama-DSS dat koploopster Zeemacht op bezoek kreeg. De Haarlemse dames, die in de eerste helft nog goed bij bleven, waren na de rust echter kansloos en verloren met 54-72. Gratama-DSS-Zeemacht 54-72 (rust 24- 28). Topscoorsters DSS: Doetie Amama (12-8) en Betty Ruigrok (5-9). (Van onze sportredactie) VELSEN. Naast centrumspits Rob van der Meer, die al een paar weken buitenspel staat als gevolg van een spier- scheuring in het dijbeen, zal Telstar-trai- ner Martin van Vianen het voorlopig eveneens moeten stellen zonder Paul Stam, die, zo is de afgelopen week geble ken, aan een ongelukkige botsing met een speler van FC Den Bosch vorige week zondag een gebroken neusbeen heeft overgehouden. heeft DSS zich één helft goed staande kunnen houden. Ondanks een zwakke start - 6-21 na twaalf minuten - kwam de thuisclub voornamelijk door het goede werk van Doetie Amama vlak voor de rust tot op vier punten terug. Enigszins aange slagen was in die slotfase het bezoekende Zeemacht, dat de talentvolle Loes Pors na een botsing met een ernstige beenblessure verloor. Direct na de basketwisseling maakt de soepeldraaiende gasten het kar wei snel af. Vlot combinerend en zuiver schietend werd DSS op een 28-44 achter stand gezet. De voor Loes Pors weggeleg de hoofdrol werd toen bekwaam overge nomen door Ria van Dijkum (2-16). Dat de score uiteindelijk nog tot 54-72 opliep, kon DSS voor een niet onbelangrijk deel wij ten aan de slecht sluitende verdediging. HOC-Noordkop 72-51 (rust 32-25). Top scoorsters HOC: Joke Huigen (8-12), Bri gitte van Herpt (6-12) en Petra van der Velden (8-8). Voor de rust was er van enig krachts verschil nauwelijks sprake. Om beurten namen beide formaties een kleine voor sprong. Een toonaangevende rol in de Stars-formatie speelde nit alleen het weer excellerende duo Parker-Hagens, maar ook Johan Koster (10-10). Een aanvallend wat tegenvallende Wayne Armstrong (4-6) maakte defensief veel goed door zijn land genoot Lewis goed aan banden te leggen. Minder succesvol was Lewis daarentegen tegen Tony Parker (16-19), die opnieuw een hoofdrol voor zich opeiste en niet duldde dat hem iets in de weg werd gelegd. Ruud Wielart en Joóp van Drunen: „Voor de topsport wordt niets gedaan". Hoewel natuurlijk de gehele atletiek vereniging is gedupeerd door het be sluit van de overheid, komt vooral het trainingsprogramma van Ruud Wie lart en Mario Westbroek in de knel. Wielart: „De Kennemersporthal is de enige hal in Haarlem waar ook een sprongtraining mogelijk zou zijn. Maar afgezien daarvan zou ik persoonlijk vier zes uur per week nodig hebben voor indoortraining. Ik heb, na veel telefoontjes, wel wat ruimte aangebo den gekregen in een aantal gymzalen, maar behalve het feit dat die veel te klein zijn, zit je ook met het opbergen van het materiaal”. En Mario Westbroek: „De Kenne mersporthal is één van de belang rijkste dingen in mijn trainingsop- bouw. Het alternatief is buitentraining, maar daar kun je nauwelijks de start oefenen. De temperatuur is te laag, zodat je alleen goed ingepakt kunt trai nen, terwijl je in een hal natuurlijk lekker in de korte broek bezig kunt zijn. Ik vrees dat ik straks een achter stand zal hebben. In elk geval geen vooruitgang zal hebben geboekt. Voor al op de 100 en 200 meter. Natuurlijk is de 400 mijn belangrijkste onderdeel komende zomer, maar de korte afstan- De trots van vele vensterbanken, met zijn fraaie bloemen. Door zijn tropische afkomst gemakke- lijk in ieder huiskamer te kweken. Topkwaliteit met bloeigarantie. In rood, wit, rose, rood/wit gestreept of oranje. Ook in leuke kadoverpakking. Vanaf 5,75. zaal niet meer konden gebruiken. Tot vorige week ben ik bezig geweest om er iets aan te doen. Men heeft ons wel andere zalen ter beschikking gesteld, maar daar hebben wij niets aan. De Kennemersporthal is de enige hal die voor ons geschikt is door de lengte. In een andere hal kun je geen sprinttrai ning doen”. monie van de Olympische Spelen pas over een kleine negen maanden plaatsvindt, is de voorbereiding al in volle gang. Ook de beide Haarlemse atleten bereiden zich nu reeds voor op het zo belangrijke seizoen 1980. Binnen het raam van die preparatie past ook een portie indoortraining. Nederland beschikt niet over een permanente accommodatie, zodat men zich moet behelpen met plaatselijke sporthallen. Tegen het gelijkwaardig geachte Noord- kop, heeft de thuisclub dankzij een uitste kende tweede helft een ruime overwin ning kunnen behalen. Noordkop, dat in de eerste helft gelijke tred met de Haarlemse dames kon houden, en dat HOC pas vlak voor de rust een kleine voorsprong zag nemen, raakte na de rust snel het spoor bijster. Niet alleen hanteerde HOC in die fase met succes het wapen van de break, maar ook op afstand trof de trefzekere Haarlemse aanval herhaaldelijk de roos. Noordkop, dat zich bij 48-29 nog aardig herstelde, bleek uiteindelijk toch niet meer bij machte HOC in problemen te brengen. HOC-Advendo 73-51 (rust 38-25). Topsco rers HOC: Franck Wessels (9-7) en Jac ques Breijman (6-6). Waar Van Drunen zich nog het meest over ergert is het feit dat er met de club geen overleg is geweest. Een simpel briefte was alles. „We hebben nu hele maal niets”, verzucht Haarlems techni sche man. „We kunnen alleen buiten terecht. Maar ook dat is niet alles. Op zondagen mogen we trainen op het militair kampeerterrein, maar mogen niet in de kleedkamers komen. Neem nou afgelopen zondag. Het stroomde van de regen. Dan zou het toch wel fijn zijn, wanneer we de kleedkamers had den kunnen gebruiken. De enige vorm van binnentraining is nu een aantal uren conditiewerk in het conditiecen- trum van Gerard Kamp. Maar dat is een particulier initiatief, waarmee we overigens erg blij zijn”. Met de nodige jaloezie blikt Van Drunen in de richting van bijvoor beeld Utrecht, waar de gemeente er voor zorgt dat haar olympische kandi daten Joost Bonn en Klaas Lok zich in het buitenland kunnen voorbereiden en waar in elk geval het nodige wordt gedaan. In Haarlem is dat niet het geval. „Maar”, besluit Joop van Dru nen, „als die jongens straks in Moskou iets zouden bereiken, staan ze wel vooraan om die knapen te hul digen. Ruud Wielart: „Het NOC eist wel vormbehoud en daarvoor is een erg goede wintertraining nodig. Ik heb ge lukkig de kans om regelmatig in Zuid- Spanje te kunnen trainen. De tempera tuur is daar in de winter hoog genoeg voor een buitentraining. Maar in eigen land kan ik niet terecht, terwijl er wel vergelijkingen worden getrokken met buitenlandse topatleten”. De Nederlandse recordhouder hoogspringen traint in Estapona onder de deskundige leiding van Tancic, de Haarlem: Boersma, Masefield, Huyg, Verkaik, Balm, George, Melgers, Van den Ban, Haar, Böckling en Kleton. FC Twente: Van Gerven, Dilling of Scheve, Overweg, Jol, Zondervan, Kila, Otto, Thoresen, Van Staveren, Gritter en Bos. Telstar: Nederburgh, Bierman, Knoop, Kuut, Büchel, Van Oorschot, Mols, Ayre, Buma, Ressel en Plaisier. Heracles: Trainer Theo Laseroms kon nog geen opstelling prijsgeven, omdat vier spelers Bekkenutte, Prijs, Vosaar en Oranen geblesseerd zijn. AZ: Treytel, Reijnders, Metgod, Spel- bos, Hovenkamp(’), Aratz, Nygaard, Weijsters, Welzl, Kist en Schouwenaar. Programma: eredivisie: za: PEC Zwol- le-Vitesse, PSV-NAC, MW-Ajax. Zo: Feyenoord-FC Utrecht, Roda JC-AZ’67, FC Twente-Haarlem, NEC-Go Ahead Eagles, FC Den Haag-Excelsior, Willem Il-Sparta. Eerste divisie: Zo: Veendam- Cambuur, De Graafschap-Den Bosch, SW-Eindhoven, Amsterdam-Fortuna SC, Wageningen-VW, Telstar-Heracles, FC Volendam-Vlaardingen, Heerenveen- DS’79. van Ardanta is een heel bijzondere uitvaartverzekering. Bij een sterfgeval vindt geen uitkering van geld plaats, maar wordt de begrafenis of krematie verzorgd. Een verzekering dus zónder financiële nasleep Omdat doelman Tjaling Terpstra door omstandigheden verhinderd was, moest speler Frank Mejjerman bij North End onder de lat en hij deed het lang niet slecht. In de eerste helft wist hij een iets meer aanvallend Score van doelpunten af te houden. Na de doelwisseling kwam North End door een treffer van Nick Schoenmaker aan een 1-0 voorsprong, waarna Henk van Ingen met twee doel punten de winstkansen weer in het voor deel van Score liet keren: 2-1. Menno Visser maakte weer gelijk (2-2), maar Jos v.d. Meij en Nick Schoenmaker met een inzet in eigen doel tilden Score naar een 4- 2 voorsprong. North End gaf het nog niet gewonnen, haalde in de spannende slotfa se door Visser tot 4-3 op en had pech dat Herman Kamoen in goede scoringspositie om onduidelijke redenen werd afgefloten. den zijn de basis voor de langere num mers”. Bij de dienst voor sport en jeugdza ken heeft men echt wel begrip voor de situatie van de atleten, maar kan wei nig doen. Directeur Wim van der Werff: „Ik heb geprobeerd de tijdblok ken van andere sporten door te schui ven, maar dat bleek niet haalbaar. Ik zou graag willen. Haarlem staat ten slotte niet zo bekend waar het topsport betreft. Komend jaar zal ik mijn uiter ste best gaan doen om de AV Haarlem weer onder te brengen in de Kenne mersporthal. Maar als Van Drunen mij dan vraagt dat zwart op wit vast te leggen, moet ik hem teleurstellen, dat kan ik gewoon niet. De hallen zijn allereerst gebouwd voor het competi- tiewezen en dat breidt zich steeds ver der uit”. De komende winter nemen zaalvoet ballen de plaats in van twee sporters, die volgend jaar aan één van de be langrijkste wedstrijden in hun carriè re moeten deelnemen. En dat lokt bij Joop van Drunen de kreet uit, dat Haarlem nauwelijks een sportbeleid, laat staan een topsportbeleid heeft. Met dat laatste is Van der Werff het eens. „Een topsportbeleid heeft Haar lem inderdaad niet. Daar gaan we wel wat aan doen. We gaan met de gemeen teraad en de gebruikers van de accom modaties praten en we hebben al een stap in die richting gedaan. Voor de olympische zwemkandidaten van de Haarlemse club hebben we nu een aantal uren op zondagmorgen gereser veerd in De Planeet”. spel te ontregelen. Een niet lopende zóne, die in de tweede helft met man-to-man werd afgewisseld, kon niet voor de nodige rust in het Haarlemse spel zorgen. Wel verwierf de ploeg van Hans Booden zich veel scoringskansen, maar een onzuiver schot gaf Advendo steeds weer de kans iets terug te doen. De gasten, die de wed strijd tenslotte met vier spelers beëindig den, konden de schade dankzij een grote inzet beperken tot het 73-51. Standen: D2C: Zeemacht 10-20, Hop pers 9-16, Akrides 9-14, Hoofddorp 9-10, Falcons 9-10, HOC 10-10, Noordkop 10-10, Mosquito’s 10-10, Gratama-DSS 10-8, Wartburgia 10-8, De Kometen 9-6, Wils kracht 8-4, Zodiac 8-2, Herbrink Guar dians 9-2. H3C: The Blue Stars 8-16, Derba 9-14, Kombij 8-12, Kinheim 9-12, Dokko 9-12, HOC 9-10, Hoppers 8-8, Exus 9-8, Her brink Guardians 8-6, SDO 8-6, Exercitia 8-4, Advendo 9-2, Zodiac 8-0. Voor de twee Haarlemmers ligt daar nu juist het knelpunt. De laatste jaren kon hun vereniging steeds beschikken over vijf kwartier trainingstijd in de Kennemersporthal. Nu, uitgerekend in de winter voorafgaande aan „Mos kou”, is dat niet langer het geval. De training van AV Haarlem moest wij ken voor het competitiegebeuren in andere takken van sport. Joop van Drunen, hoofd van de tech nische commissie van de AV Haarlem: „Zoals gebruikelijk hadden wij de Kennemerhal weer aangevraagd. Op 13 juni kregen wij een briefte van de dienst sport en jeugdzaken, dat wij de 4 Mario Westbroek: „Indoortraining erg belangrijk” JUWELlER^^CfOlAMANTAIR 3 W

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19