Winst dames tegen Pinoké Dames Strawberries verdienstelijk Full Speed weer teruggewezen ODIN-DAMES SCHOT VAARDIG Manifestatie goed bezocht Streekderby beslist door dames Akrides Garage Van Bugnum I Scheybeeck-heren bedwingen Eechtrop Aan h Peugeot hoefje dooigaans niet veel te doen. Maar wat we doen, doen we goed of beter. EXERCITIA TE STERK VOOR SDO IJMOND-HEREN GEVEN WINST UIT HANDEN 1 I I 19 7 9 19 NOVEMBER MAANDAG 26 nu I f II 1 I I «- - ’s-Gravenlust 37 Velsen-Zuid Tel. 02550-13811 /If - Wk L Jta KZ: geen moeite met Bloemendaal ijn (Van onze handbalmedewerker) Eechtrop-Alkmaar: 0-1 (0-0). Koploper Eechtrop liet zich in deze der- (Van onze handbalmedewerker) (ADVERTENTIE) ■<-. 3 <3*7 irr nt la) ir Scheybeeck-Eechtrop: 1-1, (0-0); Rob v.d. Pol: 1-0; Ruud Post: 1-1. Een goeddraaiend Strawberries heeft het tegen Rood Wit niet moeilijk gehad. Loes de Vries kon al na korte tijd haar ploeg na een brede pass van Saskia Ebe ling aan een voorsprong helpen. Daarna stelde zij uit een korte corner Emmy En gel in staat te scoren. Vlak voor rust kwam Rood Wit nog terug. In het tweede bedrijf stond Saskia Ebe ling aan de bron van Strawberries doel- puntenstroom. Haar voorzetten werden door Inge Karst en Karin Klaver in goals omgezet. Een dekkirgsfout betekende vlak voor tijd echter nog een tweede te gendoelpunt. Eechtrop was de betere ploeg, maar wist een zee aan kansen niet te benutten. Ver in de tweede helft kreeg Alkmaar de enige kans en die werd benut. Eechtrop bleek in de resterende tijd niet in staat langszij te komen. Scheybeeck-Bennebroek: 0-3 (0-1). v Scheybeeck moest zich voornamelijk beperken tot verdedigend werk. Het veel sterkere Bennebroek benutte slechts drie van de vele kansen. ons middenveld een stuk sterker en werd de aanvoer naar de twee Bloemen- daalse spitsen afgesloten”, aldus de Haagse coach. Een taktiek, die wonder wel lukte. IJMOND. De dames van Odin omzeilden tweede divisie van de zaalhandbalcompetitie tegen Aalsmeer een uitermate lastige klip. De niet vinden. Na rust probeerde Bloemen daal wel de eer te redden via een tegen doelpunt, maar erg gevaarlijk waren de aanvallen niet. Zelfs kwam Klein Zwit serland nog op 3-0 door een bijzonder mooi doelpunt van Hidde Kruize, die een voorzet al vallend achter doelman Daan Koppejan werkte. Aan het slot van de wedstrijd mocht Joris Lette nog zijn rentree in het elftal maken, doordat Rei- nier Goll (ook al) geblesseerd uitviel. Voor de dames van Bloemendaal was het een erg goed weekend. Zelf wonnen zij verdiend met 0-1 van Pinoké, terwijl concurrent HGC een misstap maakte tegen Hilversum en daar met 2-0 verloor. Na een kwartier had Bloemendaal zijn speelwijze echter aangepast en vanaf dat moment heerste Bloemendaal. In de tweede helft sloeg Emilie Kuiper, na aangeven van Sandra le Poole, de bal keihard in het doel. Hoewel Sieta Swie- renga even later de bal nog van de lijn moest halen, bleef het 1-0. Stand in de westelijke eerste klasse: Amsterdam 11-19,18-4; Bloemendaal 11- 16, 18-9; HGC 11-14, 17-11; Hilversum 11- 12, 14-10; De Kieviten 9-7, 7-13; Pinoké 10-5, 13-17; Gooische 10-5, 8-16; Klein Zwitserland 9-4, 4-19. reeds in het eerste bedrijf op een achterstand van twee doelpunten gezet. Die marge bleek beslissend. Na rust haalde Odin op de juiste momenten het tempo uit de wedstrijd door langdu rig op balbezit te spelen. Die tactiek werd door Aalsmeer met diverse overtredingen beantwoord, en dat speelde Odin eigenlijk geheel in de kaart. IJmond-Sport Vereent 7-5 (4-4). Corry Teeling 5, Rine- ke Tuinenbreier en Ellen Bonsel. Op slag van rust kreeg IJmond een enorme domper te verwerken, toen de doorgebroken hoekspeelster Rineke Tuinenbreier op hardhandige wijze de weg naar het doel werd versperd. De toegekende strafworp werd wel door Corry Teeling benut, maar voor de IJmond-topscoorster was de wedstrijd toen al afgelopen. Die benutte zeven- meterworp bracht IJmond op gelijke hoogte met de gasten uit Utrecht, waarna Corry Teeling met een gave hattrick in de tweede helft de volle winst voor haar team veilig stelde. UD-Wijk aan Zee 11-11 (5-5). Jacqueline Aardenburg 6, Lia Aardenburg 2, Inge van Veelen 2 en Karin Nijman. Wijk aan Zee wendde in de laatste vier minuten een zeker lijkende nederlaag af door een achterstand van vier doelpunten (11-7) geheel weg te werken. In wezen presteerde Wijk aan Zee daarmee het onmogelijke, maar in elk geval kende deze ontmoeting door die wanhoop- sonderneming van het team van Rens Koolstra wel de enige juiste uitslag: een gelijkspel. Dat Wijk aan Zee met de overkomst van juniore Jacqueline Aardenburg erg gebaat is, werd ook nu bewe zen. De jeugdspeelster nam bijvoorbeeld in het eerste half uur de gehele Wijk aan Zeese productie voor haar rekening. Aanvoerster Inge van Veelen bezorgde haar AkridesDe Kometen 47-33 (rust 29- 15). Topscoorsters Akrides: Coby Matty- sen (6-8) en Renée de Bruin (4-5). Het gemis van Els Spee aan Haarlemse zijde woog in deze streekderby aanmerke lijk zwaarder dan het ontbreken van Wil ma Bol en Jeanet Meijer aan IJmuidense zijde. Van beslissende betekenis was de 17-2 voorsprong die Akrides in de eerste elf minuten veroverde. Mede door het wegvallen van Hellen Post en Wilma Wes sel aan IJmuidense zijde kon de Kometen team op de valreep de halve winst, 11-11. Stand in de tweede divisie: VIDO 6-11, Odin 6-11, Aalsmeer 6-8, de Blinkert 5-6, BDC 6-6, IJmond 5-5, UD 6- 5, Sport Vereent 6-2, Wijk aan Zee 6-2 en DJK 4-0. Op het herenteam van IJmond schijnt dit seizoen een zekere vloek te rusten. Voor de vierde keer dit seizoen gaven de volgelingen van Jan ter Wengel een praktisch gewonnen wedstrijd door eigen schuld, maar volkomen onnodig, alsnog uit handen. De profiteur heette ditmaal SRC, dat een 13-11 achterstand omboog in een voordeli ge marge van 13-14. Odin maakte tegen de tweede keus van Aalsmeer de fout deze opponent te onderschatten. Het bleek een grove nalatigheid, die door Aalsmeer op de juiste waarde werd geschat: 18-15. IJmond-SRC 13-14 (9-9). Piet Strobbe 6, Paul Kuypers 3, Aat Teeling 2, Milco de Vries en Goof Zonneveld. Tot kort voor het laatste fluitsignaal leidde IJmond met 13-11. De ploeg maakte echter opnieuw de fout te onstui mig te blijven aanvallen, dat resulteerde meerdere keren in balverlies, waar SRC handig gebruik van maakte. Door dit verlies staat de Beverwijkse equipe momenteel zelfs te boek als degradatiekandidaat. Aalsmeer 2-Odin 18-15 (9-6). Jan Tuinenbreier 4, Frank Kloosterman 3, Rinus Adrichem 3, Kees de Ruyter, Bert Otten en Jan van Rijn. Een nonchalant Odin keek binnen de kortste keren tegen een 3-0 achterstand aan. Pas diep in de tweede helft herstelden de Heemskerkers het evenwicht. Op het mo ment dat Odin leek door te drukken werd echter Jan Tuinenbreier voor twee minuten naar de kant gestuurd. Die man-meer-situatie wed door Aalsmeer behendig uit gebuit (15-13), waarna Odin een geslagen ploeg was. Stand: H3C: The Blue Stars 9-18, Kin- heim 10-14, Derba 10-14, Komby 9-12, Dok- ko 9-12, HOC 9-10, Exus 10-10, Herbrink Guardians 9-8, Hoppers 9-8, Exercitia 9-6, SDO 9-6, Advendo 9-2, Zodiac 9-0. D2C: Zeemacht 10-20, Hoppers 10-18, Akrides 10-16, Hoofddorp 10-12, Falcons 10-12, Mosquito’s 11-12, HOC 10-10, Noordkop 1Q-10, Gratama-DSS 10-8, Wartburgia 11- 8, De Kometen 10-6, Wilskracht-SNL 9-4, Zodiac 9-2, Herbrink Guardians 10-2. Exercitia—SDO 63-48 (rust 26-24). Top scorers Exercitia: Paul Snijders (8-6) en Ruud de Greef (2-10). IJMOND. Ook in de confrontatie met de nummer voorlaatst van de afdelings-eerste klasse zaalhandbal, Urnond 2, heeft Full Speed geen kans gezien een eind te maken aan de schier eindeloze reeks van nederlagen. Een serie die zich nu al over zo’n 37 duels uitstrekt. „Een opbeurend succesje, in de vorm van des noods een gelijkspel, zou Full Speed in deze fase van de competitie waarschijnlijk goed hebben gedaan. Ik had daar ook wel een beetje rekening mee gehouden”, verbeet coach Peter van Kessel de zoveelste teleurstelling. halverwege de tweede helft nog tot 33-28 terugkomen. Toen herstelde Akrides zich echter en kreeg de Kometen weinig kan sen meer om de spanning volledig terug tè brengen. Full Speed-IJmond 3 10-12 (6-7). Harry van der Geld 5, John Zeeuw 2, Edwin ten Nijenhuis, Peter Voetman en Peter Dekker. In dit treffen overheersten de defensies. Om dat de aangewezen bondsscheidsrechter niet kwam opdagen, stond deze derby onder arbitra ge van Maarten Hoek, lid van de thuisclub. IJmond was in de afwerking iets gelukkiger. Urnond 2-Full Speed 16-6 (5-3). Tilly de GreefF 2, Ineke van Kessel 2, Irene Dekker en Irmgard van Rixel. Rie de Wit had in het Full Speed-doel een bijzonder ongelukkige middag. Speelde de IJ muidense keepster vorige week nog een hoofd rol, dit keer zocht zij vergeefs naar de goede vorm. Dat gold in het begin van de tweede helft trouwens voor bijna alle speelsters, want in die fase werd Full Speed overspeeld door een gretig IJmond. De lichte hersenschudding van Ineke van Kessel vormde de tweede dreun die de toch al zo door tegenslagen geteisterde IJmuidense equipe kreeg te incasseren. De Blinkert 2-ADO 8-12 (3-6). Rita Dufrenne 8, Gré de Ruyter 2, Tjaltien Boon en Paula Glorie. Een rommelige wedstrijd waarin ADO niet het peil haalde dat eerder in deze competitie wel werd bereikt. Niettemin bouwden de Heems kerkse dames vlot een marge van drie treffers op, die niet meer in gevaar kwam. Rit' Dufren ne (ex-Odin) onderstreepte haar scoi.ngsdrift met acht schoten in de roos. 22-32; MEP 13-6, 15-31; HDM 114, 12-36; Venlo 14-1, 18-54. De ADO-dames verwierven in de eerste klasse het predicaat „koploopster” door de Blinkert- reserves met 12-8 te kloppen. Met één punt minder, maar ook twee wedstrijden minder gespeeld, is de positie van het ongeslagen Nieuw-Vennep echter op papier aanmerkelijk rooskleuriger. De heren van Full Speed verlo ren na een spannend duel met 10-12 van IJmond 3. )rd- -14, lam 11- jui- ;el op ch es d be ie zaï ;it ïzi an in at de an id ik al in el. I-R 12, in- en la in ilel lar nd :ge en ist aid de ut- en m- 68- ist ek di ter Je na tie DAMES: Rood Wit-Strawberries: 2-6 (1- 2); Loes de Vries: 0-1; Emmy Engel: 0-2; Inge Karst: l-3k 14; Karin Klaver: 1-5; Inge Karst: 1-6. De dames van Eechtrop lieten het tegen Alkmaar liggen; 0-1. De Scheybeeckda- mes zijn duidelijk te licht voor het niveau waarop zij moeten acteren. Het bezoeken de Bennebroek pakte via een 3-0 zege de punten. Een zwakke start 8-26 na vijftien minuten is Akrides noodlottig gewor den tegen Delta Lloyd. Pas na de rust raakte de thuisclub op dreef en kon ook de score gelijke tred met de gasten hou den. Het voor de basketwisseling ontstan- te verschil was echter te groot om de spanning nog te doen terugkeren. by lelijk inpakken door het tot dusver niet bepaald imponerende Scheybeeck. Eech- trop’s puntspeler Aad Post, wiens optre den vaak garant staat voor de halve winst, werd door Jos Zonneveld goed in be dwang gehouden. Dientengevolge kwam Eechtrop er niet aan te pas. Bovendien was Eechtrop zeer fortuinlijk toen vlak voor de rust Scheybeeck ten onrechte een strafbal onthouden werd. Vlak na de pauze greep de Eechtropde- fensie mis. Rob van der Pol zette Schey beeck, profiterend van de hem gegeven ruimte, op 1-0. Dit betekende haast de nekslag voor Eechtrop. Ver in de tweede helft herstelde de ploeg zich pas en werd het Scheybeeckdoel bestookt. Een serie strafcorners was daarvan het gevolg. Scheybeeck kon er vier goed verwerken. De vijfde werd door een Scheybeeck spe ler op de lijn met de voet gestopt. Hier door kon Eechtrop in de laatste minuut via een strafbal toch nog naast de thuis club komen. Ruud Post was de doelpunt- maker. Jos Zonneveld, die door Aad Post aan banden te leggen een prima wedstrijd speelde, moest wegens praten tegen de scheidsrechter eerst een groene en daarna een gele kaart incasseren. (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. Een beperkt basketbal programma Dokko en de Akrides-meisjes kwamen niet binnen de lijnen leverde zowel Exercitia als de Akrides-dames de volle winst op. Voor eigen publiek was Exercitia duidelijk te sterk voor het bezoekende SDO, dat met 6348 verloor. De Akridesdames behielden hun hoge plaats in de ranglijst door in de streekderby met 47-33 te winnen van De Kometen. Een verzwakt SDO, dat in IJmuiden met slechts vijf man aan de start ver scheen heeft het Exercitia, dat wel steeds aan de leiding ging, in de eerste helft toch moeilijk kunnen maken. Toen de Hille- gomse ploeg in de tweede helft tussen de vijfde en negende minuut geen enkele maal de roos trof was de strijd snel gestre den en kon Exercitia via 38-28 gemakke lijk weglopen naar de verdiende winst. Klein Zwitserland heeft overduidelijk aangetoond wie op dit moment de sterk ste in de vaderlandse hockeycompetitie is. Zonder tot het uiterste te hoeven gaan, speelde de Haagse club Bloemen daal naar een kansloze en verdiende 3-0 nederlaag. Daarbij moet echter wel ge zegd worden dat Bloemendaal zwaar gehandicapt aan deze wedstrijd begon. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De sportmanifestatie Beverwijk stond dit jaar in het teken van het korfbal. Bedoeld om een niet zo bekende sport in al zijn facetten in de schijnwerper te plaatsen. Zaterdag kon in de Beverwijkse sporthal onder meer een competitiewedstrijd van de plaatselijke vertegen woordiger in het korfbalgebeuren, Watervliet, aanschouwd worden. Als extra attractie was voor de eerste maal in Beverwijk een wedstrijd uit de hoofdklasse korfbal te zien. Archipel en Deto wilden voor het goede doel, hun sport onder de aandacht van een breed publiek brengen, graag in Bever wijk komen acteren. Dat was leuk voor het publiek, hoewel aangetekend moet De Haagse ploeg was bekend met de speelwijze van Bloemendaal, na melijk met vier man op het middenveld en twee spitsen. Om op het middenveld een gelijke kracht te kunnen ontwikke len, haalde Klein Zwitserland-coach Joost Bellaart zijn ausputzer Ties Kruize naar het middenveld. „Hierdoor werd (Van onze hockeymedewerker) IJMOND. De enige duidelijke overwinning die dit weekeinde door een IJmond’s hockeyteam werd behaald kwam op naam van de Strawberries da mes. Zij wonnen bij Rood Wit met maar liefst 6-2. Het verdienstelijkste resultaat was voor de heren van Scheybeeck, die in de derby tegen koploper Eechtrop een punt pakten: 1-1. De heren van Strawber ries kwamen in het eerste bedrijf zeer slecht voor de dag. Dit betekende een 3-0 achterstand, en ondanks een beter optre den van Strawberries in de tweede helft boekten de gasten, de Delftse studenten, uiteindelijk een 5-3 overwinning. Stand in de hoofdklasse: HGC 13-22, 53-18; Kampong 14-22, 45-15; Klein Zwitserland 12-21, 47-13; Amsterdam 12-16, 30-24; Laren 14-16, 32-19; Tilburg 12-12, 11-18; Bloemendaal 13-12, 21-24; Hattem 13-12, 23-35; Oranje Zwart 13-10, Bloemendaal kwam al na drie minu ten met 1-0 achter. Een strafcomer werd door Ties Kruize in tweede instantie hoog ingepusht. De bal kwam tegen de geschrokken Wouter Koert van der Lin den aan en dat betekende een strafbal, die door Ewout van Asbeck kundig werd benut. Vrij snel stond de score van 2-0 op het bord. Een solo van Peer van der Horst, die door niemand gehinderd de cirkel in kon lopen, werkte hij zelf knap af. Bloemendaal was geslagen, en kon ook op het middenveld de juiste draai De jongens van Akrides leden een regel matige nederlaag tegen Delta Lloyd, dat met 60-80 de winstpunten uit IJmuiden mee naar Amsterdam nam. Ita 12. 1-6, AkridesDelta Lloyd 60-80 (rust 16-38). Topscorers Akrides: Mare Kuypers (6-12T, Michel Kuijer (2-14) en Eric Hendriks (4- 9). r (Van onze hockeymedewerker) DEN HAAG, AMSTERDAM. Kans loos is Bloemendaal ten onder gegaan tegen Klein Zwitserland in de hockey- hoofdklasse. Na een 2-0 ruststand werd het uiteindelijk een 3-0 nederlaag. Voor de dames van Bloemendaal was het een goed weekend. Zelf won Bloemendaal de lastige uitwedstrijd tegen Pinoké, terwijl directe concurrent HGC enigs zins verrassend verloor in en tegen Hil versum. Met nog drie wedstrijden te spelen hebben de dames van Bloemen daal nu een voorsprong van 2 punten. Strawberries-Delfste Studenten: 3-5 (3- 0); Jan Mulder: 3-1 Tjerk Kleeftstra: 3-2, Peter Smist: 5-3. Strawberries stelde in de eerste helft slechts apatie tegenover de felheid van de Delftse aanvallers. Dit leidde al snel tot een achterstand voor de IJmonders. Bo vendien maakten zij defensief ook nog onnodige fouten. Zoals in de vijfde mi nuut, toen een Delftenaar die een scoop vanaf het middenveld opving, in de Strawberriecirkel onderuitgelopen werd. De strafbal leverde het eerste Delfste doelpunt op. Delft kon steeds balbezit houden en Strawberries kwam er niet uit. Dus kon de Delftse spits ongehinderd een vrije slag aannemen en inschieten. Voor rust blok keerden de weinig alerte Velsenaren in de cirkel een aanvaller uit Delft. De toege kende strafbal betekende weer een doel punt: 0-3. In de tweede helft mocht Ed Donker Strawberries offensieve impulsen probe ren te geven. Strawberries werkte inder daad beter. Jan Mulder kon na in de diepte te zijn aangespeeld, de keeper om spelen en fraai inschieten: 1-3. Strawberries kreeg nu meer vat op het gebeuren. De Velsense ploeg kwam door Tjerk Kleetstra zelfs terug tot 3-2 uit een strafcomer. Een uitval leverde de Delftse tegenstander weer een comfortabele mar ge op en een strafbal vergrootte die af stand nog meer. Peter Smits mocht daar na nog eenmaal tegen scoren. in de in en op de derde plaats bivakkerende gastvrouwen Aalsmeer had tot gisteren slechts één punt minder verzameld dan de koploopsters Odin en VIDO kregen met 8-10 klop van een opvallend productief Odin. Concurrente VIDO maakte eveneens geen misstap; het op bezoek zijnde DJK werd met 9-6 ingepakt. IJmond verkreeg in dezelfde afdeling aansluiting met de middenmoot door winst (7-5) op Sport Vereent. Een zware enkelblessure van topscoorster Rineke Tuinen breier wierp echter een smet op dit succes. De IJmond- speelster werd voor nader onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd en zal minstens voor enkele weken zijn uitge- schakeld. Onderaan veroverde Wijk aan Zee een kost baar punt bij UD, 11-11. Evenals vorige week nam juniore Jacqueline Aardenburg het leeuwedeel van de productie voor haar rekening. Aalsmeer-Odin 8-10 (5-7). Ingrid Waalboer 5, Tineke Keet 4 en Yvonne Kerkkamp. Opmerkelijk was in dit treffen de plotselingse schot- vaardigheid van Odin. Werden in de laatste twee (thuis- )wedstrijden acht treffers geproduceerd, gisteren tegen runner-ilp Aalsmeer overtroffen de lijstaanvoersters dat totaal met twee goals. Aanvallend scoorde Odin derhalve een hoog waarderingscijfer, maar verdedigend draaide de ploeg van Henk Deen beneden kunnen. Ook Maija Beers, met dertig tegentreffers (in zes wedstrijden) de minst gepasseerde doelvrouwe in de tweede divisie D, maakte een onzekere indruk. Toch werd de thuisclub Pinoké is voor Bloemendaal altijd een lastige tegenstander. De Amsterdamse dames presteren tegen Bloemendaal al tijd goed, en ook nu weer speelden zij beduidend beter dan hun lage klassering zou vermoeden. Gelukkig was het Bloe- mendaalse team dit keer echter in vorm, zodat een volkomen verdiende 1-0 overwinning werd behaald. Pinoké startte nogal verrassend met een mid denveld van vier man en twee spelers in de spits, een speelwijze waarmee Bloe mendaal aanvankelijk geen raad wist. Zo moest Irene Kuiper de bal al vallend van de doellijn tikken en kreeg Pinoké) ook daarna verscheidene goede kansen. Naast het ontbreken van Theo Doyer, moest ook Arthur Goll vanwege een blessure aan de kant blijven, terwijl ver schillende Bloemendaal-spelers met bandages moesten spelen. Al met al een gehavend elftal, dat echter toch enige bezorgdheid opleverde bij Klein Zwit serland. worden dat de in redelijke getale opgekomen toeschouwers eigenlijk geen nieuw publiek vormden, maar voornamelijk uit mensen die de korfballerij reeds een warm hart toedragen, bestond. Het was daarom jammer dat Watervliet dat na verlies van de eerste competitiewedstrijd graag revanche wilde ne men, tegen Hespa niet verder kwam dan 4-7. De Beverwijkers werden voornamelijk geklopt met afstandsschoten; het onder deel van de sport waarin de ploeg niet sterk is. Watervliets trainingsruimte, een gymnastieklokaal, biedt door zijn geringe hoogte te weinig gelegenheid om het afstandsschot goed te oefenen. Op de foto de inleiding tot het vierde doelpunt van Water vliet. Uit deze actie ontstond een strafworp, die door Jannie van der Waa in de korf geplaatst werd.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19