PIK IN ’T IS WINTER Voortreffelijk koffieconcert in Scheijbeek trok weinig publiek k B Geen spreekuur Subsidies bedrijven in plein 1945 deze week „wegwijskrant” kort ijmondniejws ONVREDE GEUIT IN OPEN BRIEF AAN WONINGSTICHTING ARTIESTEN ZORGDEN VOOR BOEIENDE BELEVENIS Weer veel geslaagden strandreddingsbrigade CPN-ers eensgezind tegen verhoging aardgasprijzen Commissie vergaderingen Geld voor vergroten verkeersveiligheid bij Ossendorpschool 5 MAAN D A G 2 6 NOVEMBER 19 7 9 MMOND I 4 Inspraak ;t 9 Uitbouw (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Het huur- derscomité van de woningen van de Woningstichting Velsen aan de Hyacinthenstraat en de Tulp straat in Santpoort-Noord, de buurtbewoners, de STISA (Stich ting Samenlevingsopbouw Vel sen) en de eerstelijn werkers (wijkverpleging, gezinsverzor ging, bejaardenverzorging, maat schappelijk werk, huisartsen, peuterleidsters, fysiotherapeuten en vertegenwoordigers van ker ken) hebben gezamenlijk in een open brief aan de bestuursleden van de Woningstichting Velsen hun onvrede geuit over de gang van zaken met betrekking tot de renovatieplannen. ft «SS De te renoveren woningen in de Tulpstraat in Santpoort-Noord. n e I L r e G. D. KONING UMUIDEN. Na een opleiding van ongeveer een jaar konden weer verschei dene leden van de IJmuider Reddingsbri gade afgelopen vrijdag met goed gevolg een examen voor één van de brevetten van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen afleg gen ten overstaan van een examencom missie. De geslaagden zijn: IJMUIDEN. De wethouders H. J. Scheeper en A. J. P. van Heel houden woensdag 28 november geen spreekuur. ligt is dat nieuwbouw gepleegd wordt voor een periode van vijftig jaar, terwijl renovatie de levensduur van huizen met slechts 25 jaar verlengt. „Wij moeten nu zoeken naar alternatieven om renovatie van de huizen tegen een aanvaardbare prijs mogelijk te maken. Daarbij blijven wij wel uitgaan van een uitbouw, als wij dat niet doen zijn de woningen immers alleen nog maar geschikt voor bejaarden en alleenstaanden”, aldus Boerrichter. De briefschrijvers dragen in de brief ook een mogelijke oplossing aan om uit de impasse te komen. De oplossing bestaat uit het bouwen van kleinere uitbouwkeu- kens omdat meerdere mensen daar ook best tevreden mee zouden zijn. De brief- een aantal maatregelen uitgewerkt waar door de kans op ongevallen bij de school minder groot is. De maatregelen zijn ge troffen op verzoek van de leerkrachten en de oudersocmmissie van de Ossendorp- school. De maatregelen waarvoor B. en W. een krediet ter beschikking willen stellen be- helsen onder meer het plaatsen van een ander hek waardoor er geen ballen meer de straat oprollen en waar de kinderen minder makkelijk overheen kunnen klim men dan bij het oude hek het geval is en het plaatsen van duidelijke waarschu- wingsworden en een knipperlichtinstalla- tie om automobilisten erop te wijzen dat zij een school naderen. Na de pauze speelden Wouter Möller en Anneke Uittenbosch de „sonate in a kleine terts voor cello en basso continuo” van Guiseppe Sammartini, bestaande uit An dante, Allegro en Minuetto. De combinatie clavecimbel en cello leverde een verras in het door Lieuwe Visser gezongen „Che Dite” van Antonio Caldara werden de dankbare, maar aartslastige begelei dende cello- en clavecimbelpartijen sub liem vertolkt. In een emotioneel geladen interpretatie vormden de uitvoerende ar tiesten een hechte drie-eenheid op hoog niveau. „Die bevriezing is gebeurd volgens een ministerieel besluit dat inhoudt dat de huur bevroren mag worden mits in het zelfde jaar nog met de renovatie wordt begonnen. Daaruit blijkt wel hoe optimis tisch we waren”, aldus Boerrichter. Besloten werd met de cantate „Splende- ano in bel sembiante” van Alessandro Scarlatti bestaande uit kleine aria’s en send mooie klank op, de instrumentalis ten voelden elkaar uitstekend aan. Dit veeleisende werk kreeg een interpretatie met een indringende exactheid waarbij beider technische- en muzikale kwalitei ten overduidelijk naar voren kwamen. De bas Lieuwe Visser, de cellist Wouter Möller en de clavecyniste Anneke Uittenbosch tijdens hun optreden in Scheijbeek. legio Ard en (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De samenwerkende Ka mers van Koophandel in Noord-Holland hebben een „Wegwijskrant” uitgegeven waarin uitgebreide informatie is te vin den over subsidieregelingen voor het be drijfsleven. recitatieven, geladen met emotionele uit barstingen, maar zeer lieflijk eindigend. Zeer knap begeleid liet Lieuwe Visser ons genieten van een wondermooi gevoileerd „mezzo di voce” en prachtige crescendi. De Stichting Theater Beverwijk heeft be slist veel eer ingelegd met dit koffiecon cert, dat evenwel meer belangstelling ver diende. Zij besluiten met het verzoek of de be stuursleden van de woningstichting Vel- sen binnen twee weken na de bestuursver gadering van 13 december willen reage ren op de brief, zodat die reactie bespro ken kan worden op een bijeenkomst van In Monteverdi’s „lo che nell’otio nac- qui”, een werk dat gedeeltelijk recitatief en gedeeltelijk aria is, liet Lieuwe Visser met een verwarmende klankintensiteit en een expressieve voordracht de werkelijk onbegrensde mogelijkheden van zijn stem bewonderen. Vervolgens speelde Anneke Uittenbosch op clavecimbel variaties over „Mein junges Leben hat eind End” van Jan Pietersz. Sweelinck. In een zeer knap pe, technisch hoogstaande vertolking met parelend passagespel wist Anneke Uitten bosch die altijd nogal kille clavecimbel- klank door contrastrijk spel te ondervan gen. Overigens een aangenaam en knap gecomponeerd werk. De briefschrijvers verwijten de wo ningstichting een gebrekkige informatie naar de bewoners van de te renoveren huizen toe en stellen dat de woningstich ting bepaalde toezeggingen niet is nage komen. „Er zou in een beloofde najaars vergadering nog eens uitvoerig over al lerlei problemen gesproken worden, maar er is helemaal geen vergadering geweest en ook geen informatie over de reden waarom de vergadering niet is ge houden”, aldus de briefschrijvers. „Wij vinden dat er duidelijkheid moet komen over wat de renovatie gaan inhouden en wanneer de renovatie plaatsvindt”. Bewoners Santpoort ontevreden over voortgang renovatieplannen VELSEN. Het college van B. en W. zal de raad voorstellen een krediet van twaalfduizend gulden beschikbaar te stellen voor het treffen van maatregelen om de veiligheid van de leerlingen van de Ossendorpschool aan de Le Mairestraat te vergroten. Directeur B. J. P. Boerrichter van de woningstichting zegt desgevraagd wel in dividueel contact te hebben met de buurt bewoners maar dat de beloofde vergade ring nog niet geweest is. „Het heeft pas zin een dergelijke vergadering te houden als wij de bewoners iets konkreets kunnen vertellen. Dat kunnen wij nog niet, daar voor zijn de onderhandelingen met het ministerie van volkshuisvesting over de financiering van het project nog in een te vroeg stadium”, aldus Boerrichter. Vrouwencafé - Het vrouwencafé Vel- sen heeft voor het programma van vrij dagavond 30 november als onderwerp „Rollenpatronen in kinderboeken” bij de kop genomen. Boeken en stripverhalen kunnen van grote invloed zijn op de ge dachtenwereld van het kind en tot voor kort lagen de rollen in kinderboeken vast in een voorspelbaar patroon: het meisje keek passief toe terwijl de jongen zijn heldendaden verrichtte. Aan de hand van voorbeelden over het oude maar ook over het nieuwe rollenpatroon met het meisje als heldin zal over dit thema gepraat worden. Het café is om half negen geopend, het programma begint om negen uur. Brevet 3: Astrid Barnhoorn (12 jaar), Gusta Carati (12), Hendrik Jan Breimer (10), Wim Dubbelaar (10), Patrick van de Hoek (9), Marko Kleijn (10), Richard Kra mer (10), Paul van de Plas (12), Peter van de Plas (15), Marcel Ras (11), Ronald Rose- boom (11), en Ronald SToop (11). Brevet 4: Hilda van Hensbergen (12), Inge van Hoven (9),1 Hester Leeflang (11), Carmen Ninaber (11), Deborah Paap (11), Quirien Tijssen (11), Paul Castelein (10), Dennis Caumo (11), Peter van Duijn (13) en Comel Wals (12). Brevet 5: Bernice Baardman (15), Aleid Been (10), Ellen Böhm (11), Mieke Goldschmeding (14), Astrid van Hoven (12), Ellen Snoek (11), en Irma Ton (10). Brevet 6: Sonja Lindeman (15), J. Lind- hout (27) en C. Timmers (18). Dit zijn de laatste examens van dit jaar geweest, de eerstvolgende worden gehou den in maart 1980. Geïnteresseerden in een opleiding tot zwemmend redden kun nen elke vrijdagavond alle nodige infor matie krijgen in het zwembad „De Hoo- gerberg”. De IJRB organiseert eveneens op de vrijdagavonden een aparte cursus zwemmen en zwemmend redden voor vol wassenen. Beperkte inschrijving voor de ze groep is ook weer mogelijk vanaf januari. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Welgeteld 34 belang stellenden hadden de weg weten te vinden naar „Huize Scheijbeek” waar onder aus piciën van de Stichting Theater Bever wijk zondagmorgen voor het eerst sinds geruime tijd weer een koffieconcert werd gehouden in de sfeervolle zaal waar vroe ger, toen Scheijbeek nog als raadhuis fun geerde, huwelijken gesloten werden. De wegblijvers hadden ongelijk want de bas Lieuwe Visser, Wouter Möller (barokcello) en Anneke Uittenbosch (clavecimbel) zorgden voor een boeiende belevenis. Begeleid door cello en clavecimbel liet Lieuwe Visser reeds direct in drie liederen van Wolf op teksten van Pieter Cornelisz. Hooft horen dat hij een vocalist van for maat is. Steunende op een perfecte adem- techniek en begiftigd met een rijke uit- beeldingskracht verzadigde hij de zaal met een diep-getimbreerde volbloed-bas, in alle registers beheerst en nooit gefor ceerd klinkend. tijgenoot C. Bc/ghals mgediende mo tie. De strekking van die motie was gericht tegen de verhoging van de aardgasprijzen. Het tegendeel is waar. In de voor laatste raadsvergadering diende me vrouw Meijer een motie van dezelfde strekking in. Deze motie werd overi gens aangehouden omdat met 14 vóór en 14 tegen de stemmen staakten. Dinsdag 20 november werd de motie opnieuw in stemming gebracht en met 17 stemmen tegen en 15 voor ver worpen. Strandpolitie - Het college van B. en W. gaat akkoord met de plaatsing van een containergebouwtje op het strand bij de IJmuiderslag ten behoeve van de strand politie, Rode Kruis en de IJmuider Red dingsbrigade voor het strandpaviljoen 1980. De kosten voor huur, plaatsingen en aan- en afvoer van het gebouwtje bedra gen 3033,-. Busverbinding - B. en W. zullen met Rijkswaterstaat contact opnemen om de mogelijkheden te onderzoeken voor de aanleg van een busweg in Velsen-Zuid, naast de bestaande „wrakkenweg”. De aanleg van deze weg zou een grote verbe tering betekenen voor de wijk Velsen- Oost, die dan in de route van lijn 77 (Haarlem-Beverwijk/Heemskerk) opgeno men kan worden. In de huidige situatie is dat niet mogelijk. Rijkswaterstaat zal toe stemming moeten verlenen voor de aanleg van de nieuwe weg omdat zij eigenaresse is van de grond. Kienen - Vrijdagavond wordt in het Centrum De Schans in Beverwijk een familiekienavond gehouden in verband met het naderende Sinterklaasfeest. Op deze avond mogen behalve de volwasse nen ook de kinderen kienen. Met het oog op de deelname van de kinderen zullen er dit keer flink wat speelgoed- en Sint Nico- laasprjjzen te winnen zijn. De avond be gint om acht uur en er worden vier ronden gespeeld. De prijs van de loten is drie voor een gulden. Sinterklaasviering. De afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt donderdag 29 no vember haar Sinterklaasviering in het ge bouw De Duinpan te Santpoort-Zuid. De bijeenkomst begint om tien uur ’s mor gens. Jeugdmiddag. Voor de voetbaljeugd en de softbalpupillen van Terrasvogels wordt zaterdag 1 december een Sinter klaasmiddag gehouden in de kantine op het sportpark De Elta te Santpoort-Zuid. Het programma duurt van twee tot om streeks zes uur. Cursusavonden. Op maandag 3 de cember begint een cursus van de samen werkende Santpoortse kerken met als on derwerp „Ouders in gesprek over gods dienstige opvoeding van jonge kinderen”. De curus wordt geleid door ds. G. J. Rijks en W. E. Westerman. Op 10 en 17 decem ber wordt het onderwerp verder behan deld. De oorsponkelijke renovatieplannen zijn vier november jongstleden door het ministerie afgekeurd. Het probleem is dat er uitgegaan wordt van een uitbouw voor een keuken. In het verleden maakte het ministerie geen bezwaar wanneer bij re novaties buiten het casco gebouwd werd, door de bezuinigingen is de opstelling van het ministerie in deze echter veranderd. Bouwen buiten het casco brengt extra kosten met zich mee, wanneer die te hoog worden in vergelijking met nieuwbouw keurt het ministerie renovatieplannen af. De gedachte die daaraan ten grondslag VELSEN. Onder het kopje „Schizofrenie” publiceerden wij vrij dag in de rubriek „IJmondig” dat het Velsense CPN-raadslid mevrouw Meijer zich, met haar actieve anti- crisispolitiek, fel gekeerd zou hebben tegen een door haar Beverwijkse par- BEVERWIJK. Dinsdagavond om half acht komt de commissie voor onder wijs en culturele zaken bijeen in het Stadskantoor. Besproken wordt een sub- sidievoorstel ten behoeve van de Stichting Theater Beverwijk. Woensdag 28 november vergadert de commissie openbare werken, eveneens vanaf half acht. Dan wordt het gladheid- bestrijdingsplan besproken. De gemeentelijke Dienst Openbare Wer ken heeft in samenwerking met de politie De lezer treft er gegevens aan over mogelijke steun die de overheid kan ge ven en de vele instanties die zich met de uitvoering bezighouden. De krant is op grote schaal verspreid, maar meerdere' exemplaren kunnen worden aangevraagd bij de Kamer van Koophandel in Haar lem, Postbus 73, 2000 AB. Nog maar net is de marathonvergade- ring over de gemeentebegroting achter de rug of er staat alweer een nieuwe gemeen teraadsvergadering op de agenda. Don derdag, zelfde tijd, zelfde plaats (gemeen tehuis, half acht) buigt de raad zich over uiteenlopende zaken als het verbeteren van de toegankelijkheid van het gemeen tehuis voor minder-validen, de nota kunstzinnige vorming, de gemeenschap pelijke regeling inzake een districtsge- zondheidsdienst en de aanleg van par keergelegenheid ten westen van de Wes- tonstraat. Ook staan er een aantal begro tingswijzigingen op het programma, even als de benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. Verder de komende week nog twee com missievergaderingen die beide op woens dag in het gemeentehuis worden gehou den. Om half vier ’s middags buigt de commissie volksgezondheid zich onder meer over het jaarverslag 1978 van de gemeentelijke geneeskundige en gezond heidsdienst terwijl ook een gedachtenwis seling met vertegenwoordigers van het Regionaal Overleg Gezondheidszorg Ken- nemerland (ROGK) op de agenda staat, ’s Avonds om half acht zullen de leden van de commissie verkeer en vervoer het on der meer hebben over het treffen van verkeersmaatregelen ten behoeve van de F. L. Ossendorpschool aan de Wijk aan Zeeërweg. Ook komt hier de brief van de ENWB (Eerste Enige Echte Nederlandse Wielrijdersbond, thans ENF ter sprake waarin deze fietsers-uit-overtuiging sug- L gesties hebben gedaan om de veiligheid van de fietsende weggebruiker te verbe teren. schrijvers willen echter zo langzamer hand weten waar zij aan toe zijn, renova tie of niet. „Liever vandaag dan morgen renovatie, want als de renovatie nog lan ger op zich laat wachten dan verkrotten de huizen steeds meer. Klacht van een der bewoners: we worden als onmondige kin deren behandeld. Wij willen toch graag inspraak hebben. De bewoners willen dan ook op korte termijn de beloofde najaars vergadering en duidelijke informatie over de renovatie”, aldus de briefschrijvers. Directeur Boerrichter van de woning stichting wijst tenslotte nog eens op de goede bedoelingen van de stichting aan de hand van de huurbevriezing van dit jaar. de eerstelijnwerkers met het buurtcomité op 7 januari. Bovendien nodigen de brief schrijvers de bestuursleden van de wo ningstichting uit deze bijeenkomst bij te wonen zodat zij een mondelinge toelich ting kunnen geven bij de gerezen pro blemen. Daarvoor was de schaatsenbeurs, mensen die uit hun oude schaat sen gegroeid wa ren konden op de beurs terecht om de te klein gewor den glij-ijzers te ruilen voor een paar grotere, al dan niet met bij betaling. Onnodig te zeggen dat er zich weer toekomstige en Keessies Stien en Adjes op de beurs bevonden teneinde zo vroeg mogelijk een paar passende „hoge noren” op de kop te tikken. Het wachten is nu al leen nog maar op bevroren water. -r’HrnnrSr i',W!”"T7Tf]rn| In de Engelmun- dusschool in Drie huis werd afgelo pen zaterdag een schaatsenbeurs gehouden. De win ter staat weer voor de deur, de kau herinnert ons daar elke dag op nieuw aan. Tot nog toe houdt het kwik nog stand boven het nul punt, elke schaat sliefhebber wil echter klaar zijn als het echt gaat vriezen. Om „klaar” te zijn heb je als eerste een paar passende schaatsen nodig. lïüïiiï£ iïrfïiiïi A bfc A' - .A V

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5