80 tot 200 BOMBARDEMENT van brieven en kaarten over de hoofden van politieke twijfelaars. KERNWAPENS Progressief Velsen hciven- berichten 44 En U weet wat dat zeggen wil! Met een hoogst interessant prijsvoordeel van Kom vanavond xt Startblokken IJmondiaal Praktijk Eksklusieve modemantels in de allermooiste stoffen (bouclé - tweed - camel - velours) speciaal gemaakt voor Stoutenbeek door enkele der allerbeste ‘'merkfabrikanten*'. (En dat terwijl de echte winter nog moet gaan beginnen). DINSDAG 5 2 7 NOVEMBER 19 7 9 IN TEGENSTELLING TOT ONTWIKKELING IN BEVERWIJK (PPR PSP) (Van één onzer verslaggevers) - I k. Beverwijk, Breestraat 65-69. Haarlem. Houtplein 10. Alkmaar, Langestraat 79. Zorg voor een Doel: géén nieuwe in Nederland. IJMOND. De gemeente Vel sen houdt zich strikt aan het be stemmingsplan voor het indu strieterrein in Velsen-Noord. Dit in tegenstelling tot de soepele houding van Beverwijk bij het verlenen van ontheffingen aan detailhandelbedrijven. Zo kon op het Beverwijkse industriegebied een florerende bedrijvigheid in de meubelhandel ontstaan terwijl het aangrenzende Velsennoordse gedeelte van het industriegebied schril bij die activiteiten afsteekt. Al ruim een jaar lang wacht een vennootschap tevergeefs op een ontheffing voor vestiging van een gigantisch handelscentrum op het Velsense grondgebied. Ver schillende malen werd de zaak voor de Raad van State uitge vochten doch Velsen hield stand en wilde geen water bij de wijn doen. Het standpunt bleef: geen detailhandel, dus ook geen meu belhandel op het Velsennoordse industrieterrein. roept haar leden en sympathisanten op deze aktie te ondersteunen. tussen 19.00 en 22.00 uur naar de Paterskerk (hoek Zeeweg-Willemsbeekweg, IJmuiden). BS W w te a 4 is bepaald. (ADVERTENTIE) Het ontwerp voor het handelsge- bouw van Luyting waar, door bepalingen in het bestemmingsplan, geen detail handel mag plaatsvinden, (boven) gekomen wordt, volgens wethouder Th. C. Witte. Oneigenlijk gebruik van het gebied moet hierdoor tegengegaan wor den terwijl de gemeentebesturen samen het recht dienen te behouden om in be paalde gevallen afwijkend van het be stemmingsplan te handelen. In het geval van Luyting Beheer is het volgens de wethouder beslist onmogelijk aan de ei sen tegemoet te komen. Een binnenkort dam; Pritt, Halmstad; Hartebeest, Cont. plat, Velsen; Revere, Nordenham; Fisten, Valvik, Zaandam; Estestrom, Nystad, IJ- muiden; Cam Azobe, Douala. Dinsdag vertrokken: Stintfang, Ham burg; Estestrom, IJmuiden, Grainville, Trostham, Goole. SlOUJWbtCK Velsen blijft detailhandel weren van industrieterrein Ondanks de nog hangende procedure staat het gigantische bouwproject in de startblokken in afwachting van de econo mische haalbaarheid. Met de bouw zal pas begonnen worden als de vennootschap voor 60 percent van de totale vloeropper vlakte, circa 17.000 vierkante meter, een huurder heeft gevonden. Momenteel hangt deze zaak nog op enkele duizenden vierkante meters. De bouw van het han- delscentrum zal 1,5 jaar in beslag nemen en een bedrag van circa 16 miljoen gulden vergen. Door het uitstel heeft de vennoot schap een verlies van ruim 2 miljoen gul den geleden. Inmiddels is wel een bouwvergunning voor het handelscentrum afgegeven door de gemeente Velsen. Hierin is echter de bepaling opgenomen dat activiteiten in het pand niet te mogen afwijken van de bepalingen van het bestemmingsplan. In dit plan „De Meerweiden” dat onlangs door B. en W. werd ingesteld is bepaald dat de vennootschap zich dp het indu strieterrein dient te beperken tot de ver koop van artikelen in de bouwbranche en de verhuur van maximaal één etage van het handelscentrum als kantoorruimte. Tegen de instelling van dit bestemmings- Bij het gebruik van het industriegebied van Velsen en Beverwijk is het wenselijk dat IJmondiaal tot bindende afspraken Hoewel Beverwijk geen wildgroei in de detailhandelsector in de hand wil werken, wordt het bestemmingsplan minder streng nageleefd. Hierdoor heeft de ge meente Beverwijk willen voorkomen dat X bedrijven die nu op het industriegebied vertegenwoordigd zijn zich in het stads centrum vestigden of door stringente be palingen niet meer uit de binnenstad ver plaatst konden worden. Toelaten of hand haven van deze bedrijven brengt een reeks van problemen mee die met name een extra belasting voor het wegennet in de binnenstad kan betekenen. Mantelweek bij Stoutenbeek Chester, IJmuiden; Thordrache, Bari; Stella Fornax, Wilhelmshaven; Hammo- nia, Genua; Transfjell, Hamina; Ruciané, Gunnes; Stirling Brigg. IJmuiden, Cont. Plat. Zondag vertrokken: Alliance. Poole, IJ muiden; Bowin-2, NorKöping; Mercator, Gent; Jose Marti, Ventspils; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Cape Grenville, Ca sablanca; Bothniaborg, Gothenborg; Sub- ro Viking, Gr. Yarmouth. Maandag aangekomen: Ingrid Gorthon, Sheerness. Luyting Beheer is bij de procedure te gen het besluit van de gemeente Velsen uitgegaan van een in 1973 verleende goed keuring voor de vestiging van een meubel handel en showroom op het industrieter rein. Deze goedkeuring werd later door de gemeente teruggetrokken. Hierdoor ver viel het bouwproject in de bepalingen van het bestemmingsplan waar thans door de vennootschap bezwaar tegen wordt gemaakt. Het beleid dat de gemeente Velsen voert bij de toepassing van de bepalingen wijkt in theorie niet veel af van dat van Bever wijk. In de praktijk pakt het allemaal anders uit zoals duidelijk te zien is op het industrieterrein ten oosten van de Rijks weg 9. Op het Beverwijkse grondgebied bevindt zich een meubelcentrum dat lan delijke belangstelling geniet terwijl het Velsense gebied slechts met enkele kleine industrievestigingen is bezaaid. Velsen plan heeft de vennootschap beter bekend als Luyting Beheer, bezwaar aangete kend. Op 30 november wórdt uitspraak door Gedeputeerde Staten in deze zaak gedaan. Verwacht wordt dat het bezwaar schrift ongegrond wordt verklaard, zo deelde wethouder Th. C. Witte desge vraagd mee. De vennootschap zal het daar niet bij laten zitten en de zaak tot aan de Kroon uitvechten. heeft nadrukkelijk gekozen voor de hand having van het gebruik zoals in het be stemmingsplan voor het industriegebied I Vrijdag aangekomen: Kenrix, Seaham, IJmuiden; Vela, Bergeh; Granit, Cuxha- I fen, IJmuiden; Trimar Sky, Christobal; Nippo, Den Helder;José Marbi, Ventspils; Phino, Den Helder; Bomin 2, Londen; Aquilla, Rotterdam; Vauban, Duinker ken; IJmuiden; Marianna Dancoast, Be verwijk, Goole; Las Coloradas, El Fenol; Young America, Felixstowe; Pauline Brinkman, Dieppe. IJmuiden; Prinsen- borg, Sheerness, Zaandam. Vrijdag vertrokken: Borkum Riff, Ne sco; Jan M. Edinburgh; St. Andrews, Lon den; Gainsborough Miller, Goole; Horn- sund, Le Havre; Panguni, Hamburg; Mer- candian Commander, Felixstowe; Fair- play-10, Cork; Stokksund, Rotterdam; Ig nition, Whitby; Jette Ty, Beverwijk, Nos- tadanas, Esso Kumamoto. Fooley; Granit, IJmuiden, Swansea. Zaterdag aapgekomen: Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Gunhild, Poole; Isaac Sodipo, Apapa; Alliance, Robcester, IJmuiden, Jemrix, Whitby, IJmuiden, Ir ma Reabe, Oostende, IJmuiden; Sprin- buck, Cont. Plat, Velsen; Sunny Way, Re serve; Aidrington, Londen; Tor Scandina via, Gothenborg; Thea-K, Frederiksve- ark, IJmuiden; Otto, Hoeganess, IJmui den; Theodorf, Wilhemshaven; Sincerity, Thames; Trostay, Wisbech; Trouphead, Londen; Dependent, Londen, Beverwijk; Anna H, Boston; Mercator. Duinkerken; Birgit-B, Frederiksveak. IJmuiden. Zaterdag vertrokken: Titan Service, IJ muiden, Cont. Plat, Kenrix, IJmuiden, Se aham; Mbuyi Maji, Antwerpen; Auila. Rotterdam; Vela, Bergen; La Pampa, Car diff; Britisch Holly, U. S. Gulf; Irma Grea- be, Husum. IJmuiden; Vauban, Exmouth; Wilhelm-S, Rochester, IJmuiden; Melete, Seven Islands; Sukjeska, Mississippi; Kir sten Wesch, R’dam; Young America, Le Havre; Paulina Brinkman, Rochester. IJ muiden; Merc. Scandinavia, Ghazaouet- ;Beverwijk; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Stirling Brigg, Cont. Plat. IJmuiden; Tor Scandinavia. Gothenborg; Horation, Gr. Yarmouth; Lilly-K, Trollhatten, IJ muiden. Zondag aangekomen: Buffalo Gothen borg; Harlesiel Karlstad, Zaandam; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Fridel, Ro- Dinsdag aangekomen: Hand Fortune, Liverpool; Vikingbank, Mantyluoto, Zaandam; Kindrence, Ipswich; Eems- borg; Ultrags, Plymouth; Advizers, Tillbu- ry; Citra, Hammerfall; Calabrina, Baton Rouge. Maandag aangekomen: Heidelberg, Bremen; Typhoon, IJmuiden, Lerwick; De Rode Tulp, Sauda; Estetal, Algiers; Luninence, Shoreham; Free enterprise Seven, Dover; Finn Forest, Hamina; Bow Sun, Rotterdam; Johanna, Mantyluoto; Riet, Halmstad; Hartebeest, Cont. plat, Velsen; Revere, Nordenham; Fisten, Val vik; Stestrom, Nystad, IJmuiden, Cam Azobe, Daula; Heidelberg, Bremen; Ty phoon, Lerwick, IJmuiden; De Rode Tulp, Sauda, IJmuiden; Estetal, Algiers; Lumi-_ nece, Shoreham; Free Enterprise Seven," Dover; Fiin Forest, Hamina; Bow Sun, Rotterdam; Johanna, Mantyluoto, Zaan- De gemeente Beverwijk stelde zich ten opzichte van de detailhandelaars flexibel op. Zo kon in korte tijd een florerende meubelhandel ontstaan, (onder). Maandag vertrokken: Cleopatra, Noordzee; Amazone, Noordzee; Spring buck, Cont. plat, Velsen; Buffalo, Antwer pen; Transfjell, Drammen; Ines, Gedina; Troup Head, Shoreham; Dependent, Delf zijl; Schildmeer, Algiers, Beverwijk; Finn Forest, Antwerpen; Aidrington, London; Ruciane, IJmuiden, Colobrzeg, Spring buck, Velsen, Cont. plat; Buffalo. Antwer pen; Transfjell, Drammen; Ines, Gdynia; Troup Head, Shoreham; Dependent, Be verwijk, Delfzijl; Schildmeer, Beverwijk, Algiers; Finn Forest, Antwerpen; Aidring ton. London; Ruciana, IJmuiden. o verschijnende nota van het Koninklijke Nederlandse Ondernemings Verbond zal i volgens hem als leidraad kunnen worden gebruikt bij regionaal overleg. ■Wh Tl

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5