Ook groen licht voor bouw centrale werkplaatsen voor openbare werken Beverwijk heeft woningbouwprojekt Munnikenweg er doorheen gesleept Aanzet voor ontwikkeling stationsgebied Plannen voor hotelbouw en handelscentrum in Beverwijk HHHOGE DUIN Inspraak als sitieve<r\'x ictor SW 1 I I HET HOGE DUIN WUK AAN ZEE Rijkert Aertszweg 50, tel.: (02517) 943 of (5943) HET HOGE DUIN organiseert élke vrijdag in november DINER DANSANT 7 Met buitengewone medewerking van ministerie J J NU’T MOOISTE J RESTAURANT SKI-PAS 19 7 9 WOENSDAG 28 NOVEMBER IJMOND Hm Goed en goedkoop Hotelbouw Praatplan Voetgangersbrug „Bevroren” Si ski-pas GRATIS! ski-piste” DE MEERBERG” (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Indien het ge meentebestuur geen bezwaar maakt tegen de ingediende bouw plannen zal Beverwijl binnen twee jaar weer een hotel rijk zijn. Vorige week maakte wethouder C. Bodewes bekend dat een bouwplan voor een hotel aan de Zeestraat was ingediend. Het plan is een uitbreiding en aanpas sing van een bestaand apparte mentenbouwplan dat door be zwaren van omwonenden nooit van de grond kwam. Door het terug brengen van de hoogte hoopt de opdrachtgever die be zwaren uit de weg te hebben ge ruimd en in 1980 met de bouw van het hotelbedrijf en de apparte menten te kunnen beginnen. ski-piste DE MEERBERG” in Hoofddorp de vwMupte ut Mederfoitd! A. rose. 5.30, 0 u.: 21.30 - 21.30 9 en u.: „I (ADVERTENTIES) 4.90 4.00 ft» Het plan laat tevens een aantal toekom- Goedkeuring van provincie voor raadhuisbouw in Heemskerk •Jeugdigen 7.5° 6.00 Het zogenoemde praatplan voor het gebied tussen het stadscentrum een loopbrug en een ruime parkeerplaats geprojecteerd (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Met grote vreugde hebben burgemeester en wethouders, als mede het personeel van de gemeente, dinsdagmorgen bet telefonische bericht van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland ontvangen, dat de bouw van het nieuwe raadhuis aan de Bachstraat is goedgekeurd, zodat in het voorjaar met de bouw kan worden begonnen. Die goed keuring kwam net op het nippertje, want 1 december was de „fatale datum”. Zou de goedkeuring er op die datum niet zijn geweest, dan had men de plannen voorlo pig wel weer kunnen vergeten. Ook goed keuring heeft de gemeente Heemskerk gekregen voor de bouw van een belang rijk gedeelte van het complex voor open bare werken aan de Communicatieweg, dat fasegewijs wordt voltooid. Eveneens in het voorjaar kan nu wor den gestart met de bouw van de elektro technische werkplaats, een werkplaats voor openbare werken en de nieuwe gara ge, met de bijkomende verhardings- en rioleringswerkzaamheden. De bouw van een defintieve kantine voor het personeel van deze gemeentelijke De bouw van het nieuwe raadhuis hoeft niet meer te worden aanbesteed, want zoals bekend is dit raadhuis alshetware als één bouwpakket gekocht van Maco- bouw in Amsterdam, die zowel de archi tectonische vormgeving als de gehele bouw in eigen beheer uitvoert binnen het gestelde limietbedrag van negen miljoen gulden en daar zit dan nog een bedrag in voor de inrichting. De Projektgroep Munnikenweg heeft In het bouwplan voor de Zeestraat zijn naast 16 hotelkamers met in totaal 32 bedden zes appartementen en even zoveel In werkelijkheid zijn de bouwkosten zodanig hoog, dat de huurprijs moest wor den berekend op 512. Dat was te hoog om te kunnen gelden voor toekennen van de huursubsidies. Deze worden verleend aan mensen met een inkomen tot 40.000 en dan wordt uitgegaan van ongeveer een zesde deel van het inkomen dat als huur redelijk wordt geacht. Voor wat boven die huurprijs uitgaat wordt geen huursubsi die verleend. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het ministerie heeft het licht op groen gezet voor de bouw van 92 woningwetwoningen aan de Munni kenweg in de binnenstad en dat een dub beltje op z’n kant geweest voor dit pro- jekt, waar men al vanaf 1974 mee bezig is geweest en dat op het laatste moment nog de mist in dreigde te gaan. Het ministerie is dermate welwillend geweest en heeft zoveel ogen dichtgeknepen ten aanzien van afwijkingen van bestaande regelin gen, dat de gemiddelde huurprijs nu kon worden bepaald op 458 en dat is binnen de limiet die geldt voor het in aanmer king komen voor individuele huursub sidie. Minder concreet is het plan van een Heemskerks architectenbureau dat een schetsplan heeft ontwikkeld waarin de huidige stationsrestauratie aanzienlijk is uitgebreid en ondermeer een hotel-restau- rant herbergt. Volgens het plan zal het bedrijf ruimte bieden aan 80 bedden. Be doeld als invulling van het gebied tussen het stadscentrum en de Parallelweg geeft het plan naast de hotelaccommodatie, een aantal parkeerplaatsen en een loopbrug tussen beide stadsdelen te zien. Inhakend op het zogenoemde „park and ride-plan” van de Nederlandse Spoorwegen heeft de ontwerper het gebied rond het station voorzien van een ruime parkeergelegen heid. Deze is gesitueerd tussen het station- semplacement en rijksweg 9 en kan be reikt worden via een voetgangersbrug. Het is de bedoeling dat het praatplan, zoals het door de ontwerper is genoemd, bij gebleken interesse door een stuur groep nader uitgewerkt wordt tot een con creet plan. Bij de samenstelling van de stuurgroep denken de ontwikkelaars aan vertegen woordigers uit de aannemerswereld, de Nederlandse Spoorwegen, de Promotie- club Parallelweg, de architect en de-plaat selijke overheid. De vestiging van een groot aantal meu- belgiganten aan de Parallelweg en de toe name van activiteiten op het industrieter rein van Beverwijk hebben een intensief voetgangersverkeer tussen het station en het bedoelde gebied tot gevolg gehad. Eer dere plannen om een voetgangersbrug van het station, over het stationsemplace- rijke rol heeft ook gespeeld, dat het bouw plan het resultaat was van een langdurige inspraakprocedure, die dermate goed is verlopen, dat men nu menselijkerwijze niet meer kon zeggen: „Vergeet de hele zaak maar”. Een bezoek van een Bever- wijkse deputatie aan Den Haag onder leiding van wethouder C. Bodewes en een brief aan de staatssecretaris voor volks huisvesting hebben de beslissing over het mijn kan dan de aanbesteding plaatsvin den. De bouwtijd is berekend op ongeveer acht maanden. in feite al afgekeurde bouwplan ten goede doen keren. Wethouder Bodewes geeft echter als zijn overtuiging: „Dit lukt ons nooit meer en op deze wijze kunnen we bouwen in de binnenstad wel vergeten”. ment en rijksweg 9 naar de Parallelweg te creëren stuitte wegens de kostbare inves tering op verzet van de Nederlandse Spoorwegen. Desondanks hoopt de ont werper overeenstemming over de voet- gangersverbinding te bereiken. Mede door het goede overleg, zowel met de buurtbewoners als met de provinciale overheid werd ook het bestemmingsplan „Munnikenweg 1976” in juni van dit jaar ongewijzigd goedgekeurd. stige ontwikkelingen op het industrieter rein zien. Deze staan los van het zoge noemde praatplan dat nog in een pril stadium verkeert. Naast de uitbreiding van het bedrijfspand van Commandeur aan de parallelweg is een nieuw handels centrum afgebeeld. Het pand zal op de plaats verrijzen waar nu nog een verhuis- Hoezeer men op het randje van de wet telijke mogelijkheden heeft gebalanceerd blijkt ook uit het feit, dat er aanvankelijk een huurprijs van tegen de zevenhonderd gulden uitrolde. Dat die kon worden te ruggedraaid tot ƒ458 gemiddeld mag als een knap staaltje van uiterste vasthou- denheid worden gewaardeerd. Dat er ten slotte nog een verschil van 8.000 in de stichtingskosten overbleef dat niet kon worden overbrugd leek in het laatste sta dium het grote struikelblok. Over dat struikelblok is het ministerie tenslotte toch heengestapt, in afwijking van de gel dende normen. Nóg een hoge gemiddelde huurprijs zul len de toekomstige bewoners zeggen, maar dan moet er nog bij worden verteld, dat die huurprijs geldt per november Een merkwaardige bijkomstigheid is, dat degenen die destijds de „inspraak” hebben gehad en die daarin zo aktief hebben meegespeeld dat dit nu nog als factor heeft gegolden om het ministerie tot deze grote bereidwilligheid te bewe gen, zelf niet meer kunnen profiteren van het bereikte resultaat. Een aantal verhuis den al eerder en de laatste te boek staande „Inspreker” is onlangs overleden. 1981. De huurprijs-nu zou ƒ408 zijn. Een voordeel is ook, dat de huurprijzen na het gereed komen van de bouw volgens de nu geldende regelingen twee jaren worden „bevroren”. In 1983 betaalt men dus nog dezelfde huurprijs van gemiddeld ƒ458. Pas na 1983 kunnen huurverhogingen worden toegepast. kaan voor 40 lessen leuodipen geboren na 1 sept. 1962 bedrijf gevestigd is. In het nieuwe han delscentrum met de naam „Wijkerwae- pen” zal door een gelijknamige maat schappij een meubelbedrijf onderge bracht worden terwijl een deel van het pand met een totaal vloeroppervlak van 5600 vierkante meter als kantoorruimte bedoeld is. wijk) Jtker erstr 'omo 1439) Oen- tel mer- erre- ezzo- t 23, esser Graag even uw tafel reserveren special iteiten - restaurant Een hele avond genieten van een fijn diner en gezellige muziek voor de prijs van slechtsf 29.95 per couvert. SPECIALE AANBIEDING! Bij aankoop van een leskaart voor de lessen op maandag t/m vrijdag dagelijks tot 17j00 uur; kaart voor 10 l«.ns k»»n «oo, 20 .Mwr. De woningen worden gebouwd door Smits Bouwbedrijf in Beverwijk en de stichtingskosten zullen rond 120.000 per woning bedragen. Daarvan wordt nu slechts 109.000 in aanmerking genomen voor de huurberekening. Om die huur terug te kunnen draaien naar een in dit kader aanvaardbaar ni veau moest het ministerie bereid worden gevonden om van de stichtingskosten een bedrag van 11.000 niet in aanmerking te laten komen voor berekening in de huur prijs. In totaal moest er een verschil van ongeveer 20.000 worden overbrugd. Het ministerie heeft 11.000 als „bijzon dere bouwkosten” willen aanvaarden. Door een Beverwijkse deputatie is aange voerd dat de ligging in de binnenstad met extra bouwmoeilijkheden zoals bouw- kranen die niet op de normale wijzen kunnen worden benut omdat de bouwput daar te klein voor is onvermijdelijk kostenverhogend zou zijn. Een belang- Los van deze bouwplannen heeft een Heemskerks architectenbureau een voor lopig praatplan ontwikkeld voor het ge bied tussen station en de Parallelweg. In dit plan zijn mogelijkheden aangegeven voor een hotelbedrijf met 80 bedden, een voetgangersbrug over het stationsempla- cement en rijksweg 9, alsmede een par keerterrein ten oosten van het station. Arnolduspark 10- Hoofddorp Bel voor prospectus: (02503) 10138 of (nog beter) kom even langs! Het gebouw aan de Dr. Schuitstraat dat deels als hotel in gebruik zal worden geno men. Het linker gedeelte grenst aan de Zee straat waar de ingang van het hotel en restau rant is gesitueerd. werkelijk alles aan subsidiemogelijkhe den benut In deze projectgroep zijn verte genwoordigd de woningbouwvereniging „St Willibrordus”, architect Van Wijn gaarden uit Rotetrdam, de gemeente Be verwijk, het buurtcomité Munnikenweg en omgeving, de BSCR en het landelijk overlegorgaan met betrekking tot stads vernieuwing. Er werd een lokatiesubsidie verkregen en ook kreeg het projekt het predikaat „Goed en goedkoop”, op grond waarvan een aantal extra voorzieningen in de woningen kunnen worden gereali seerd, zoals beter hang- en sluitwerk, een vaste trap naar de zolder, hardhouten kozijnen, een groter dakraam, en derge lijke. *W' van Beverwijk en de Parallelweg. Tussen het station en rijksweg 9 zijn 1. nuit- nne- dienst is uitgesteld tot een volgende fase, maar in het nu goedgekeurde gedeelte van het totale plan is wel een bedrag opgeno men voor een noodkantine in de nieuwe gebouwen. Deze kantine zal moeten wor den gebruikt door dertig tot vijfendertig personeelsleden. Als het gehele bedrijf is overgeplaatst van de Tolweg naar de Communicatieweg zullen daar zo’n kleine vijftig mensen werken. In de volgende bouwfase zit onder meer de timmermans werkplaats. Het bestek van de nu te bou wen werkplaatsen en de garage wordt snel verder uitgewerkt en op korte ter- garages geprojecteerd. Tevens is op de begane grond een ruim restaurant in teke ning gebracht. Het hotelplan is een aan vulling van een oud woningbouwplan op de hoek Zeestraat-Prinsesselaan-Dr. Schuitstraat. Dit laatste plan voor de bouw van appartementen, op de plaats waar thans het voor de sloop bestemde voormalige garagebedrijf van Dorant staat, werd nooit uitgevoerd omdat omwo nenden bezwaar maakten tegen de hoogte van het uit vier woonlagen bestaande ge bouw. Hoewel het plan aan de geldende bouwverordening voldeed wijzigde de op drachtgever, een onroerendgoed maat schappij, het bouwplan en beperkte de hoogte met één meter tot circa elf meter. Bij deze wijziging werd de gelegenheid waargenomen om in het ontwerp ruimte te scheppen voor een hotelbedrijf. Deze beslissing werd genomen nadat een bevol kingsonderzoek uitwees dat in Beverwijk een dringend tekort bestond aan hotelac commodatie. De nu ontwikkelde plannen voorzien in 16 twee-persoonskamers. Op de begane grond zijn plannen voor een restaurant dat door de hoogtebeperking een halve meter onder het straatniveau komt te liggen. De hoofdingang van het hotelgedeelte ligt aan de Zeestraat terwijl de zijgevel van het gebouw met een lengte van 44 meter aan de Prinsesselaan grenst. Tevens zijn in het gebouw zes apparte menten van elk-100 vierkante meter en op de begane grond zes garages onderge bracht. Er is nog geen besluit genomen over de exploitatie van het hotel- en res taurantbedrijf dat uitbesteed zal worden. Het ontwerp is inmiddels door de wel standscommissie goedgekeurd. De bouw zal circa 2 miljoen gulden vergen. (ADVERTENTIE) in Noord Holland. g WIJK AAN ZEE J Ook de hotelkamenrs zijn 9 fraai geworden! 40 METER BOVEN ZEE REDELIJKE PRIJZEN VRIÉNDELIJKE BEDIENING Z tel. (02517) 943 (wordt 59.43). J - Nog enkele panden moeten worden gesloopt, maar verder is het hele terrein tussen de Munnikenweg en de Hendrik Mandeweg vrij voor de bouw van 91 woningwetwoningen, die in het vroege voorjaar kan starten Op deze tekening van het nieuwe raadhuis is te zien hoe dit gemeentehuis wordt ingepast in de bestaande bebouwing. Vlak achter het raadhuis voorlopig nog tot 1985 de noodge bouwen van het voormalige St. Jozefziekenhuis. ALS JE ECHT GOED WILT LEREN SKIËN Kom dan naar de geldig tot 1 september 1980 ELKE DAG VRIJSKIEN skiverhuur: f2.- LESSEN‘D (alleen voor SKI-PASHOUDERS): Volwassenen 9.50 7.50 ■■f 4 z i R Kt 1 NS Mation 2 tHIVIT.HI* 4 HNV nlkimwir 3 UW u'ikun li liever wijk 7 II Iwiiuhdxcentnini 9 iMMiweoHtnim laiijtinq K) |Mir<illelwe<j 11 1 'ijlUTV.(IC|H‘H 12 illplHI l«1 kind <*n M*e 14 Sloul<*nlMM*k 13 vun <|<t humt IH MijtMkïTX 17 Immimin ✓W 111 HnNwtnKil •>cn»Mr 025K 3I0M

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7