Nightshift Frank Grasso Kwartet Kooravond Onderwijzerstoneel Wie is Miss Messelmuis Herman Dürer Outrageous Opname Klein beginnen? Groei briljant sieraden. ijmond c UIT. Formatie jB'i I k K obe van der klei r° WT O gjMg I deRibroom: Waar Grote Klasse dansend dineert. Jll i I i r r 95 Breestraat 2-6 Beverwijk Redactie Joke Dieben-Frerichs Telefoon 02550-15389 K k** '-i 's i A**' IwW aS I i I s i (ADVERTENTIES) J Trompettist Frank Grasso speelt zaterdagavond met zijn kwartet in het Jazzhuis Velsen. De ..beide Robben'' (ten Bokum en Van Donselaar) vormen de motor van L-Seven, de groep die zaterdagavond te beluisteren is in Donkey Shot. Craig Russell, hoofdrolspeler in de gedeeltelijk autobiografische film „Outrageous aan het werk als female impersonator tijoens zijn recente Europese toernee. Alinka's Droom. Deze en de volgende week brengt de Onderwijzers Toneelvereniging Kennemerland in het kader van de jaarlijkse reeks Sinterklaasvoorstellingen voor de lagere schooljeugd, nog viermaal „Alinka’s Droom” op de planken van de Velser Schouwburg. „Alinka’s Droom” is een sprookjesachtig kinderspel dat werd geschreven door Ali Arbman ooit als onderwijzeres verbonden aan de Prof. J. H. Gunningschool in IJmuiden. De voorstelling is geregisseerd door Hen Zwanenburg en diens dochter tekent voor de balletchoreografieën. Gisteravond beet de OTK de spits af van de voorstellingenreeks, waarnaar in totaal zo’n vijfendertighonderd leerlingen van de derde tot en met zesde klassen van de IJmuider basisscholen zullen komen kijken. Zie voor een bespreking van de „première” van „Alinka’s Droom” de stadspagina’s. Vanavond, vrijdagavond, maandag- en dinsdagavond wordt de uitvoering steeds om 19.30 uur herhaald. De voorstellingen hebben een besloten karakter. Jan van Dommelen. Ook voor de Santpoortse amateurtoneelvereniging Jan van Dommelen is de kop eraf. In de Beeld uit de voortreffelijke kindervoorstelling „Wie is Miss Messelmuis' van theatergroep Carrousel. toneelzaal van „Zomerlust” aan de Hoofdstraat in Santpoort-Noord opende de vereniging zaterdagavond haar speelseizoen meteen opvoering van ..De mensen daar altijd zo vriendelijk zijn”. In schril contrast met dit romantisch ideaal staan de flat van Hermans’ ouders en het lopende handwerk dat een reclasseringsambtenaar voor hem heeft gevonden. Filmhuis Velsen is gevestigd in het Witte Tejater'aan de Kanaalstraat in IJmuiden. Filmhuis Alpha. Craig Russell, de „female impersonator” die met zijn meer dan levensechte imitaties van onder meer Barbra Sreisand, Peggy Lee en Mae West tijdens zijn recente Europese toernee ook in ons land bewondering afdwong, speelt de gedeeltelijk autobiografische hoofdrol in „Outrageous”, een film van de Canadese regisseur Richard Brenner die vanavond om 20.30 uur te zien is in Filmhuis Alpha aan de C. H. Moensstraat in Beverwijk. Behalve opnamen van Russell als entertainer, omvat de film voornamelijk beelden van zijn leefwijze. Is Craig Russel, een travestiet en homosexueel in maatschappelijk opzicht een outcast; zijn schizofrene vriendin Liza die is weggelopen uit een psychiatrische inrichting is dat eveneens. De verdienste van regisseur Brenner is, dat hij Russell en zijn vriendin portretteert op een wijze, die niets met poppenkastkijkerij van doen heeft. Binnen de film is van dwaasheid heeft haar eigen recht”, welke voorstelling dinsdagavond werd herhaald (zie voor een recensie de krant van woensdag) en ook op vrijdag- en zaterdagavond nog in de toneelzaal van „Zomerlust” te zien zal zijn. „De dwaasheid heeft haar eigen recht” speelt zich af in een inrichting voor geestelijk gestoorden. Het door John Patrick geschreven blijspel laat aan de hand van de ervaringen van een oudere dame, die op aandrang van haar onsympathieke familieleden ter observatie wordt opgenomen in de „Het Klooster” geheten inrichting, zien waar hebzucht mensen toe kan brengen en hoe de simpelen van geest soms het juiste antwoord hebben. Arend Hauer regisseerde de uitvoering van Jan van Dommelen, die steeds om 20.15 uur begint. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 023-378999. Wie is Miss Messelmuis. Vlak voor de kerstvakantie liet theatergroep Carrousel vorig jaar twee nieuwe kinderprogramma’s in première gaan. Het ene stuk, „Met je benen door de brievenbus”, werd op initiatief van de commissie culturele vorming lagere schooljeugd korte tijd later naar Beverwijk gehaald. De tweede Carrousel-produktie, „Wie is Miss Messelmuis”, is zondagmiddag in het kader van de kindervoorstellingenserie in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden te zien. „Wie is Miss Messelmuis” is een verrukkelijke komedie rond de drie broers die een hotel drijven, waarin familie Zimmermann en Driehuis gratis toegankelijk is, neemt de orkestleider tevens het vioolconcert van Viotti voor zijn rekening. Aanvang van het concert 20.15 uur. L-Seven. De Haarlemmers Rob van Donselaar en Rob ten Bokum vormen de spil, waar de jonge formatie „L-Seven” om draait. De beide Robben speelden in groepen als Vitesse, Bintangs en Cake vóór zij begin dit jaar „L-Seven” oprichtten. Opnamen voor de eerste langspeelplaat van deze nieuwe, veelbelovende band zijn reeds gemaakt. Begin volgend jaar wordt de plaat uitgebracht. Naast de beide Robben (Van Donselaar: zang en toetsen. Ten Bokum: gitaar en zang) bestaat de groep uit Paul Bagmeijer (bas) en Raymond Verveer (drums en zang). „L-Seven” is zaterdagavond vanaf 21.30 uur te beluisteren in jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat in Heemskerk. Vrijdagavond draait in het jongerencentrum de drive-in discotheek „Satisfaction”, in combinatie met een spectaculaire lichtshow. Aanvang 20 uur. geen uitzonderlijkheid sprake en dat normaliseren maakt „Outrageous” tot een bijzondere film. Filmhuis Heemskerk. „Opname” is een gloednieuwe film van de coöperatieve vereniging Werktheater, eerder op filmisch gebied actief met „Toestanden” en „Camping”. Was „Camping” een pure speelfilm; „Opname” is net als „Toestanden” voortgekomen uit een toneelproject, in dit geval twee: „Je moet ermee leven” en „Als de dood”, voorstellingen over patiënten in ziekenhuizen. Beide stukken behandelen vragen als: wat betekent ziek zijn en dood gaan voor de patiënt, voor zijn familie en voor de artsen en verplegenden? Moet je het eerst van nabij meemaken, voor je je eigen gevoelens leert kennen? En hoe vallen die gevoelens te rijmen met de dagelijkse praktijk van ons leven, waarin de dood systematisch wordt verzwegen en ontkend? Zoals in de theaterstukken altijd werd geïmproviseerd, zo is ook voor deze door Erik van Zuylen geregisseerde film (met Robbie Muller als cameraman) niet gewerkt met een vast draaiboek. „Opname” is vrijdagavond om 21 uur te zien in Filmhuis Heemskerk, gevestigd in buurthuis De Zandkraai aan de Handelstraat. echter niemand wil logeren. Totdat op zekere dag Miss Messelmuis opduikt, en die is niet zomaar een gast: nee, ze is een echte filmster uit Hollywood! Gert, Anton en Tommie worden smoorverliefd op de knappe filmster. Maar er is toch wat vreemds aan haar. Waarom mag niemand weten dat zij in het hotel logeert, en waarom doet ze zo geheimzinnig? Het smeuïge verhaaltje wordt in korte, puntige dialogen door Carrousel uitgebouwd tot een luchtige, vlotverlopende en ook in visueel opzicht appetijtelijke show. De voorstelling is bestemd voor kinderen van 6 tot 12 jaar, maar ook volwassenen zullen aan „Wie is Miss Messelmuis” veel plezier beleven. Aanvang van de voorstelling 14.30 uur. arkt sten 972 sten 800; 218 500; 20 6 WR 200; 1 25 •der be- ong idel ,40. 240, 140- 1UW :hol 1-50, Frank Grasso. Het kwartet van de Amerikaanse jazz-trompettist Frank Grasso speelt zaterdagavond in het Jazzhuis Velsen, dat zoals bekend is gevestigd is in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat. Naast de naamgever bestaat het kwartet uit Pierre Courbois (drums), Willem Kühne (piano) en Hein van der Gein (bas). Frank Grasso schreef voor zijn kwartet een groot aantal composities, en met de dynamische „Grasso-sound” oogstte de formatie in deze samenstelling veel succes. De muziek van Frank Grasso is een afgewogen combinatie van diverse uitéénlopende muziekstijlen, welk muzikaal avontuur vaak tot een boeiend luisterspel leidt. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij het bureau van de Velser Gemeenschap, tel. 02550-15789. Het optreden van het Frank Grasso Kwartet begint om 21 uur. Om alvast even rekening mee te houden: zondag 16 december brengt het Jazzhuis Velsen een special, namelijk een middagconcert van het Theo Loevendie Kwartet. Voor 5 januari staat een optreden van de Instant Composers Pool op het programma, terwijl 2 februari het Fred Leeflang Kwartet naar Velsen komt. Koor- en Samenzangavond. Ten behoeve van het NCRV-programma „U zij de glorie” snorren zaterdagavond in de Beverwijkse Sporthal aan de Van Loenenlaan de televisiecamera’s. Opnamen worden gemaakt van een samengesteld gemengd koor, bestaande uit het Chr. Gem. koor „Oosterwijk- Meerestein” o.l.v. Frans Kocx, het Chr. Gem. Zangkoor „Cantabilé” o.l.v. Dick Spiering en het Hervormd Kerkkoor Heemskerk o.l.v. Jeanne van Asselt; van een samengesteld mannenkoor, bestaande uit het Mannenkoor „Zanglust” uit Beverwijk o.l.v. Piet de Reuver, het Chr. Mannenkoor „IJmuiden” o.l.v. Ger Hovius, en het Aalsmeers Mannenkoor „Con Amore” o.l.v. Frans Kocx; en van het meisjeskoor „Puellae Cantate” o.l.v. Teke Bijlsma. Aan het welslagen van de grote koor- en samenzangavond wordt verder meegewerkt door het NCRV- koperensemble o.l.v. Jan de Haan en de organist Jan Bonefaas. De leiding van de samenzang berust bij Jan de Haan en Kees Deenik. De kooravond begint om 20 uur. De televisie-opnamen zullen op 13 januari van het volgend jaar worden uitgezonden. Gratis toegangskaarten zijn onder andere bij de sporthal verkrijgbaar. Nightshift. „Nightshift”, pop- produkt uit eigen regio, treedt zaterdagavond aan in sociëteit Alpha aan de Beverwijkse Moensstraat. De groep begon haar muzikale carrière in ’72 als het akoesties kwintet RDL Dutch Session, met een op folkmuziek geënt repertoire. Een jaar later besloot de groep om meer elektrisch versterkte TTÏiiiiiiiiiii'" llfflF theater I =p City Theater. Na het Beverwijkse Luxor Theater is nu ook het City Theater in IJmuiden aan een grondige verbouwing begonnen. Beide bioscopen blijven tot nader order gesloten. Filmhuis Velsen. „De verwording van Herman Dürer”, de nieuwe Nederlandse speelfilm van het regisseurscollectief Léon de Winter, René Seegers en Jean van de Velde, is na zijn introductie op het Derde Noordhollands Filmfestival opnieuw in het Filmhuis Velsen te zien. Dinsdag- en woensdagavond om 20.30 uur kunnen diegenen die de film in het festival program ma hebben overgeslagen, alsnog kennis maken met deze film: de eerste lange speelfilm die in de sfeer van de filmhuizen is geproduceerd en via een niet- commerciële verhuurder zijn weg in het circuit vindt. „De verwording van Herman Dürer” gaat overeen 17-jarige jongen die in de gevangenis „Aus dem Leben eines Taugenichts” van de negentiende eeuwse Duitse romanticus Joseph von Eii hendorff leest en daar zo van onder de indruk raakt dat hij, evenals Taugenichts, naar Italië wil, „omdat de ploegendiensten en aan de werktijden van de meeste popgroepen. Het repertoire bestaat hoofdzakelijk uit eigen werk, met een stijl die door de groep omschreven wordt als „swingrock”. „Nightshift” begint in Alpha te spelen om 21.30 uur. Kerkconcert. Het Naardens Kamerorkest geeft zaterdagavond een kerkconcert in de St. Engelmunduskerk te Driehuis. Uitgevoerd worden werken van Gluck, Viotti, Haydn en Bartók. Het Naardens Kamerorkest, dat geheel uit talentvolle amateur-musici bestaat, wordt geleid door Yigal Zimmermann wiens ouders voordat zij naar Israel emigreerden enkele jaren in Driehuis hebben gewoond. Hun zoon ontving zijn opleiding aan de muziekacademie van Tel Aviv, studeerde daarna enkele jaren in de Verenigde Staten om zich vervolgens als orkestmusicus in Amsterdam te vestigen. Daar volgt hij momenteel tevens de dirigentenopleiding van het Sweelinck Conservatorium. Tijdens het concert van het Naardens Kamerorkest, dat vanwege de oude relatie tussen de muziek te gaan maken. De bezetting werd gewijzigd en als RDL Mac Allen maakte de band een nieuwe, succesvolle start. Hoewel de populariteit voornamelijk beperkt bleef tot de regio IJmond, trok de groep toch de aandacht van de platenmaatschappijen. Bij EMI- Bovema werden proefopnamen gemaakt, maar toen de maatschappij van RDL Mac Allen een nieuw polingsoundsucces bleek te willen maken bedankte de groep verder feestelijk voor de eer en alras werd het platencontract weer ontbonden. Ook intern ontstonden conflicten: de bassist en de-drummer verlieten de groep en werden respectievelijk vervangen door Walter Tromp (ex-Mayfly) en Gerard Borst (ex-Circus Kraaijeveld). Met de drie getrouwen van het eerste uur, te weten Luc Buur (leadguitar, dwarsfluit en zang), Jan Jansen (leadzang en percussie) en Haije Pieters (slaggitaar en zang) en aangevuld met Jos Rijnaarts op orgel en piano herrees RDL Mac Allen als „Nightshift” (nachtdienst/ nachtploeg): een naam die refereert aan de regio IJmond met zijn •VilSTIKÜAAX Kanengat 1,1012 SZ Amsterdam. Tel. 020-2122 23, Telex 1714». il I muziek I 'iWf K?' - L ij -

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7