n VSS viert 25-jarig bestaan Echtpaar Bink met met sportieve evenementen voor zeewater Gelijkspel voor tweede tiental éclatant slot wedstrijdseizoen Vierduizend kilo t Tweede plaats voor Soomers-Van Munster Zeker weten hasjies uit Noordzee gevist VVV’s vragen kwaliteitsnorm ruime zege aan top 4 veilingen beverwijk fa- EINDSPURT IN ZICHT Eerste plaats ongewijzigd goede wijn altijd duur was, de Fransen nu straatarm z kort ijmonclni&jws Als goede wijn altijd duur was, zouden de Fransen nu straatarm zijn. LaVincaisej I COMMISSIE NEEMT VERTRAGING OP DE KOOP TOE Opening bibliotheken tijdens feestdagen UVincaise WOL- en HANDWERKEN DINSDAG 4 DECEMBER 1979 7 IJMOND 6 Iwcdited- BEVERWIJKSE DAMCLUB ■gi De Fransen hebben een aangeboren gevoel voor wijn. Dus hebben ze makkelijk praten. Feilloos kiezen ze ’n goede wijn voor r~" ’n betaalbare prijs. Omdat ze élke dag wijn drinken. W ij Nederlanders I hebben die feeling nu eenmaal niet. Ofschoon we zo langzamerhand M leren een goede wijn te waarderen. Daarbij zoeken we zekerheid: ’Apellation Controleé zeggen we geleerd. Maar ook daarin kunnen we makkelijk verdwalen. La Vimjaise lost dat op door uit het Jp beste wijnaanbod ’n keuze te maken, de I* apellation te laten kontroleren en de prijs frans l te houden. La Vin<;aise is dus van de kwaliteit die de Fransen graag drinkend F1* Geknabbeld LEONTINE VERHOOGT J DEN HAAG (ANP). De VVV’s in onze Noordzeebad plaatsen en het Nationaal Bureau voor Toerisme hebben de overheid gevraagd nog de komende zomer te komen met duide lijke kwaliteitsnormen voor het zee water langs de kust. Bovendien heb ben zij gevraagd om een jaarlijks terugkerend, vergelijkend onder zoek. PvdA-versie Plan Neksloot komt alsnog ter discussie (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) I llllllll (ADVERTENTIE) HUI De VSS wil in januari van het nieuwe jaar een dubbelzeskamp voor de jeugd houden. In mei volgt een sportuitwisseling met de partnerstad Bergisch-Gladbach uit West-Duitsland. In augustus worden demonstraties gegeven van sporten die in Velsen niet of nauwelijks worden beoe fend, zoals skateboard, kunstzwemmen, windhondenrennen en ballroomdansen. De VSS denkt verder aan de vorkhef- truckwedstrijd en een topwedstrijd in een bepaalde tak van sport. In oktober wordt in de burgerzaal van het gemeentehuis een tentoonstelling gehouden over onder meer de ontwikkeling van de sport in de loop der jaren. an tot eente, lirnte- sn we m ge- Jij, zo ihui- akor- erte- ozen ectie ■ken- Oudejaarsdag en nieuwjaarsdag zijn al le filialen ook gesloten. In de kerstweek zijn de bibliotheken gesloten op maandag 24 december, beide kerstdagen en zoals gewoonlijk op don derdag 27 december. twee woningen van ander type, alle te bouwen in de vrije sector. Daarbij gold als motief een zo breed mo gelijk scala van woongelegenheid waarin het gemeenteplan voorziet maar ook het feit dat een heroverweging de zoveelste vertraging oplevert. Volgens een gemeen tewoordvoerder schuift goedkeuring door de raad „op z’n minst een maand” op nu omwonenden opnieuw om een oordeel wordt gevraagd. In de commissie bleef maandagavond alleen het liberale blok vasthouden aan de gemeentelijke versie van het bouwplan. BDC 1-Het Oosten 2: W. F. v.d. Sluis-J. Wolf 2-0, J. Graanstra-H. Kroodsma 0-2, J. P. G. v.d. Does-P. Mollema 0-2, A. J. Die- meer-A. v. Scoor 2-0, N. J. Leenberg-C. v.d. Polder 2-0, Th. C. Zoon-J. C. Com mandeur 2-0, S. Lippes-H. Elbertsen 2-0, J. J. Kloos-K. Knijft 2-0, H. J. Winter,-W. v.d. Salm 1-1, H. de Groot-R. Bakker 2-0. Onderlinge competitie: L. de Ridder- mevr. Orij 1-UA. Roemeling-R. Postuma 2-0, C. Orij-S. Toxopeus 0-2, D. v. As-L. J. v.d. Heuvel 2-0. Import en distributie Verkrijgbaar in de betere slijtenj/wijnhandel Van Schinkel-Van der Linden 32, echtp. De Jager 32, Elferink-Elferink 31, Helling- man-Porck 29, Maas-Weijermans 27, Rijn- ders-Van der Linden 24, Bijvoet-Bronk- horst 22, mevr. De Jong-Pasveer 22, Bak ker-Draayer 18. Kerstdrive. Leden van klaveijasclub Meerestein maar ook buitenstaanders zijn welkom op de kerstdrive op 19 december te houden in een bij ruimte van de Vrede- vorstkerk aan de Laan der Nederlanden in Heemskerk. Aanvang acht uur ’s avonds. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. In de parencompetitie bridge van De Kennetners deden Soomers-Van Munster goed werk door de zevende ronde van de A-lijn op hun naam te schrijven. Zij noteerden 153 punten en slaagden daarmede erin het sterke koppel Andela-Fortgens (152) precies één punt voor te blijven. In het algemeen klassement staan Andela- Fortgens (404.48 percent) rotsvast bovenaan. Soomers-Van Munster (368.20) zijn op grote afstand tweede. als C-lijners mee en tot veler verbazing konden zij met een score van 142 de ande re paren achter zich houden. Van der Meijden-Gorter (141) werden tweede en slaagden erin hun achterstand op Brou- wers-Giesen die met 126 geen overtuigen de indruk maakten tot 2 percent terug te brengen (391.68 om 389.02). Mevrouw Need en haar partner Van Kesteren (134) werden derde. op nauwelijks i een «lijke ipinie 'wart, elijke jrt te lurljj. vele I heb- n het Gebotteld in Frankrijk voor Bottelo B V.-Schiedam. BLOEMEN: anjers 20 - 60; tros anjers 200 - 300; Israëlische anjers 15 - 28; chrysanten 160 - 280; jaarrond 30 - 62; per stuk 40 - 60; fresia 10 - 25; gerbera 16 - 26; gladiool 16 - 30; hyacinten 50 - 60;, narcissen 15 - 22; nerine 30 - 60; orchidee 15 - 22; baby roos 22 - 40; tulpen 27 - 31. inten Jeine ekens n. De gges- rman ellijk e be- n de de meer nwo- Het gele- gege- mten e het irden sente Jaar- van in- i, die 'rens uden s we m op bake- te de ver is om omen om- n ge- jange gede- ■ning. on- nen- iuid- be- kon, voor ver- am- re- t nu ties ter- de lan- 1 in nen ids- het iter eid -es- de een ge- ser, dat der nd- van de omwonenden zoals dat donderdag naar voren komt, zal dan uiteraard be trokken worden bij een definitieve keus. In een brief aan staatssecretaris Haze- kamp van Economische Zaken, die over de toeristische belangen waakt, schrijft de „badplaatsencommissie” van de VVV’s, dat de jaarlijks terugkerende berichten rond het vervuilde Noordzeebadwater het toerisme geen goed doet. Ook meent de commissie dat de kwaliteitsaanduidingen van dit ogenblijk, zoals goed en slecht niet aangeven hoe goed of hoe slecht het water is. Echtp. Bink 63, Jongbloed-De By 56, echtp. Van den Berg 56, Sanders-Kamoen 53, De Jong-Steinberg 51, Van de Krol- Zandbergen 51, Kalshoven-Tabbers 49, Witters-Huisman 46, mevr. Zwager-hr. Koch 45, Tervoort-Wittebrood 44, mevr. Witters-hr. Warmenbol 43, echtp. Zijlstra 42, Toeset-Darwen 40, Postma-Kappels 39, G. Groen-Strengers 38, De Wintër-Van Zanten 38, Kamp-Missaar 38, W. Groen- Van der Werff 35, echtp. Westerveld 34, (Van één onzer verslaggevers) VELSEN. De Velser Sport Stichting is van plan volgend jaar haar 25-jarig bestaan te vieren met een aantal sportieve aktiviteiten. De kosten van de jubileumvie ring worden door de Stichting geraamd op 68.200 gulden, waarvan uit eigen middelen 34.000 gulden kan worden opgebracht. Het college van B. en W. van Velsen is bereid garant te staan voor het resterende bedrag. De commissie sportzaken, die maandag middag in het gemeentehuis vergaderde, had hier geen problemen mee. Het eerste tiental won in de eveneens laatste wedstrijd van het seizoen thuis moeiteloos met 15-5 van Het Oosten 2. Daarmee besloot het eerste een seizoen zonder ook maar een verliespunt In de BDC-historie een volstrekt unieke zaak. Het bewuste tiental neemt in februari 1980 deel aan de promotiewedstrijden voor een plaats in de hoofdklasse. In het kader van de voorbereiding daarop geeft damgroot- meester Wim van der Sluis op 18 decem ber voor BDC-publiek een demonstratie. Ook niet-leden zijn welkom. Soortgelijke demonstraties volgen nog. Op 11 decem ber wordt een zogenoemde sneldamavond gehouden. Hieronder uitslagen van de laatstgehouden wedstrijden: Santpoort 1-BDC 2: J. Silvius-H. A. Staal 1-1, G. Post-B. Beentjes 1-1, A. v. BEVERWIJK. Heel knap was het 10-10 gelijkspel behaald door het tweede BDC- tiental in de uitwedstrijd tegen Santpoort 1. En dat nog wel in onvolledige bezetting. Ter elfder ure moest Toxopeus wegens familie-omstandigheden verstek laten gaan. Dit was tevens de laatste wedstrijd van het bondsseizoen. Het tweede tiental kan op een geslaagd damseizoen terugkijken. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. In de Butlercompetitie bridge van BOC is het echtpaar Bink, dankzij een 17-3 uitslag, aan de top van de ranglijst gekomen. Het IJmuidense duo staat nu op 63 overwinningspunten en heeft daarmee een voorsprong van 7 punten op Jongbloed-De By (56) die in de vierde ronde van de tweede serie de maximale winst (20-0) behaalden. Dit betekende een sprong van de zevende naar de tweede plaats. Het echtpaar Van den Berg (56) dat aan de leiding stond, moest door een slechte score van 9-11 een stap terug maar blijft in de race om de eindzege. Delden-N.O. 2-0, J. Ovaa-J. P. G. v.d. Does 0-2, W. Koffeman-A. Roemehng 2-0, K. de Krijger,D. v. As 1-1, E. Zuyderduyn-L. J. v.d. Heuvel 2-0, A. Koster-J. v. Velsen 1-1, H. de Groot-P. J. Delsen 0-2, J. Schouten- J. Dieneer 0-2. AMSTERDAM. De Rijkspolitie te water in Amsterdam heeft nog geen enke le aanwijzing van welk schip de hasj af komstig is die Noordzeevissers sinds be gin juni van dit jaar regelmatig in hun netten aantreffen. Tot dusver zijn „vang sten” tot een totaal van bijna vierduizend kilo bij de rijkspolitie aangemeld. De hasj, die volgens een woordvoerder vrijwel ze ker tot één partij behoorde, wordt gevon den van de kust van Zeeland tot boven Den Helder. Het gaat steeds om Libanon- hasj in plastic zakken, die op hun beurt weer in jutezakken verpakt zijn. De zwar- te-marktwaarde van de tot en met novem ber binnengebrachte hoeveelheden wordt geraamd op één miljoen gulden. Bin 27 Fonseca Guimaraen's Ruby Port Rustig, goed en betrekkelijk kort op eikehouten fust gerijpt Fruitig en met een jeugdig vuur De commissie ruimtelijke ordening wijdt op 10 december een extra vergade ring aan het Plan Neksloot. Het oordeel Het Plan Neksloot (gemeentelijke versie) zoals dat tot nu toe rouleerde omvat dertig premiekoopwoningen, te bouwen door de Stichting Eigen Woningbezit, een winkel centrum (oppervlakte 1250 vierkante me ter) met bovenliggende bungalows en In de C-lijn bleven de dames Persijn-De Vries (385.32) de ranglijst aanvoeren. Hun voorsprong op Gordijn-Handgraaf (362.80) is nauwelijks meer te overbruggen. (Van, een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op het open terrein aan de Heemskerkse Maerelaan (Plan Neksloot) moeten meer premiewoningen komen dan nu zijn opgenomen in het gemeentelijke bebouwingsplan voor dit gebied. De commissie ruimtelijke orde ning sprak zich maandagavond in meer derheid uit voor een groter contingent sociale bouw en stelde daarmee opnieuw het bouwplan ter discussie waarvoor de PvdA- en CDA-fracties in de Heemskerk se raad geporteerd zijn. Naast een gemeentelijk bebouwings plan, waarvoor omwonenden zich vorige maand positief uitspraken, komt daarmee alsnog e< '’’•'wijzigde versie ter discussie. Van de winter-parencompititie van De Kennemers zijn nu zeven ronden achter de rug en daarbij is de leidende positie van Andela-Fortgens vrijwel onaantast baar geworden. Uiteraard kunnen zij niet alle weken nummer één worden en dat onderstreepten Soomers-Van Munster door dit keer als eerste te finishen. Het falen van het echtpaar Vreeswijk (108) bracht met zich mee dat Soomers-Van Munster naar de tweede plaats konden op klimmen. De combinatie mevrouw Brou- wers-Kleve (135) werd derde van het dag- klassement en schoof in de ranglijst een plaats op (8e). In de B-lijn deden Gordijn-Handgraaf Ledenbijeenkomst In het NW-ge- bouw, President Kennedyplein 5 te Bever wijk begint vrijdagavond om acht uur een ledenbijeenkomst van de Mobiele Hulp verlening Kennemerland. Voor uitwisse ling van informatie wonen twee be stuursleden van de carnavalsvereniging De Zeezotte als buitenstaander dé verga dering bij. BEVERWIJK. Woensdag 5 december zijn alle bibliotheken in Beverwijk en Heemskerk na 16 uur gesloten in verband met de sinterklaasviering. GROENTEN: andijvie 48 - 126; boerenkool 59 - 81; bos peen 134 - 173; selderie 14 - 48; breekpeen 34 - 48; Chinese kool 26-41; knolselderie 24 - 69; peterselie 29 - 40; prei 55 - 88; rode kool 15 - 27; sla 13 - 38; uien 40 - 60, 29 - 34, 60 - 80, 27 - 31, 80 op, 43 - 47; waspeen 25 - 75; gesneden boerenkool 47 - 56; aanvoer: boerenkool 1600 kilo; andijvie 11000 kilo; prei J4500 kilo; sla 11000 krop; uien 20000 kilo. In de planversie PvdAiCDA die maan dagavond onverwacht nieuwe kansen werd geboden wordt geknabbeld aan het kwantum vrije-sectorbouw ten gunste van premiebouw. In het Heemskerkse raad huis wordt donderdagavond pm zeven uur een tweede hoorzitting gehouden voor omwonenden. Daar wordt alsnog hun oor deel gevraagd over de dichtere bebou wing zoals onder meer de PvdA-fractie in de Heemskerkse raad die voor ogen staat. Het scheppen van meer woongelegenheid binnen een beperkte ruimte moet uiter aard ten koste gaan van tussenliggende open ruimtén en groen; de leefbaarheid dus. Het echtpaar Bink stond bij de start van de vierde ronde op de tweede plaats en smaakte door voortreffelijk spel het ge noegen na afloop van de zitting aan de leiding te komen. Het echtpaar Van den Berg moest in de strijd om de alleenheer schappij, door slechts 9 punten te laten aantekenen, afhaken doch blijft met een achterstand van niet meer dan 7 punten volledig meedoen in het gevecht om de definitieve bezetting van de bovenste plaats. Jongbloed-De By (56) die de twee de serie zwak waren gestart (25e), zijn daarna op de wedstrijdladder gestaag ge stegen (19e, 13e, 7e) en nemen nu de twee de plaats in. Weten zij hun huidige vorm te behouden, dan kan dit in de komende zitting de top van de ranglijst betekenen. Of het echtpaar Bink het tot zover zal laten komen, mag betwijfeld worden. Op merkelijk is het falen van Hellingman- Porck (23e) en Rijnders-Van der Linden (27e). Daarmee staan zij in de zone die niet in de finalepoule komt. De combinaties heb ben echter nog in twee ronden de kans zich alsnog te plaatsen. Bij de Howells blijven Bakkum-De Vente (226.87 percent) aan de leiding. De dames Fabel-Scheerder (215.05) zijn tweede. Hubeek-Tolman (206.91) vielen door niet meer dan 39.29 te scoren sterk terug en zijn nu zevende. Het echtpaar Kramer (213.53) handhaafde zich gemak kelijk op de derde plaats. De stand in de Butlercompetitie ziet er na de vierde ron de als volgt uit: gr. sort, wol, handwerkpakketten, losse stramiens, kaaslinnen, borduurzijde en wol, ritsen, garens, kussenvulling, vis- sersgaren, enz. en veel kado-artikelen. Zeeweg 119 IJm. Tel. 12186 De nu nog open ruimte aan de Heems kerkse Maerelaan. In lopende discussies over toekomstige bebouwing is kernpunt de on derlinge afstand tussen de huizenblokken en daarmee dus de leefbaarheid. Hovall: Bakkum-De Vente 226.87, da mes Fabel-Schèerder 215.05, echtp. Kra mer 213.53, dames Mulder-Van der Berg 212.77, Fictoor-De Vries 212.01, dames Sanders-Van der Werff 209.37, Hubeek- Tolman 206.91, dames Bakker-Ten Broec- ke 203.15, Koomen-Van Deursen 201.30, dames Van Deursen-Van ’t Zand 200.80, dames Drenth-Dekker 196.93, echtp. Kos ter 196.10, dames Van der Linden-Van Denderen 192.37, Scheffer-Vermaat 192.14, Hartman-Koot 183.82, dames Hu- beek-Koomen 180.82, Lips-Van der Land 176.40, dames Bouwman-Van Ravens- waay 162.08.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7