ai Protesten Wegselectie naar Spanje Amateurvoetbal eind december Spaar- biljetten s te. „Specerijen race” met topdeelname Chocoladevla halve liter tijdelijk 85 I SECTIEBESTUUR BETAALD VOETBAL DREIGDE LEO VAN DER KROFT WINNAAR IN MACHTSSTRIJD BV r 13 19 7 9 SPORT WOENSDAG 5 DECEMBER g 9.00 Alleen voor Melkunie- of Menken Landbouw produkten. Het mag zo langzamerhand wel bekend zijn dat jaloezie sterk leeft bij de Nederlandse arbiters. Geregeld lopen verga deringen uit de hand door on derlinge geschillen; in inter views wordt naar elkaar uitge haald. Men vreest de verwor ven positie prijs te moeten ge- Overwinning Voorkomen n Ans Met Ziva Haa anee HAARLEM INTERNATIONAL BV 023*287642, (9-21 uur) B N ff a. gen zodanig te begeleiden dat de bezoekers na afloop niet eens weten dat er ook een scheidsrechter bij de wedstrijd aanwezig was. Een richtlijn, waarmee de ne- derlandse scheidsrechters, ac tief of niet, zich maar moeilijk kunnen verenigen. ven of een stap terug te moeten doen. Scheidsrechters zorgen er dan ook voor dat ze opvallen door middel van hun manier van fluiten, uitspraken en op vallende kleding. De man in het zwarte pak is er niet om een wedstrijd te bepalen, slechts om een duel tussen twee ploe- Eeden en Van Leeuwen uit scheidsrechterscommissie BEN HOPPENBROUWER: ,,Leo is een goeie" (ADVERTENTIE) dames illusie Nadia Comaneci, die gisteren in Fort Worth een perfecte demonstratie gaf. Sectiebestuur betaald voetbal NEC haakt af Ben Hoppenbrouwer: „Wij werken naar een commissie met daarin mensen die dicht bij het (Van onze sportredactie) ZEIST. Het merendeel van de scheidsrech terscommissie is door het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB naar huis gestuurd. Op uitdrukkelijk aandringen van het sectiebestuur hebben de heren Eeden en Van Leeuwen hun ftinctie beschikbaar gesteld, nadat zij in het openbaar kritiek hadden nitgeoefend op Leo van der Kroft, de voorzitter van de scheidsrechters commissie. De heren Stouthandel en Wallenburg, die even eens lid zijn van de commissie maar zich van de kritiek op Van der Kroft hadden gedistantieerd, mochten hun zetels blijven innemen. Dinsdagmiddag kwam de scheidsrechterscom missie in het KNVB-sportcentrum in Zeist bijeen om de kritiek op Leo van der Kroft te bespreken. Het afgelopen weekeinde hadden Eeden en Van Leeuwen het optreden van de voorzitter openlijk aan de kaak gesteld. Zij vonden Van der Kroft te solistisch optreden. Bij het sectiebestuur betaald voetbal is die kri- Vlak bij Ingrid Bolleboom bleven Ma rijke Aarnoutse (36,80) en Monique Bolle boom, die na een langdurige blessure met een totaal van 36,80 punten toonde nog steeds een steunpilaar van de ploeg te zijn. Het is echter de vraag of zij en Marleen Houter het kunnen opbrengen om, nu Moskou onbereikbaar is gewor den nog langer door te gaan. De strijd om de macht binnen de scheidsrech terscommissie is daarmee in het voordeel van Van der Kroft geëindigd. Zelf wil Van der Kroft dat niet zo zien. „De heren Van Leeuwen en Eeden konden zich blijkbaar niet verenigen met bepaalde vernieuwingen binnen het betaald voetbal en met name binnen de scheidsrechters commissie. Zij hebben geprobeerd dat op mijn persoon af te wentelen”. W. van den Bergh, liet weten dat men zich dan intern zal beraden. Het college van burgemeester en wet houders van Breda heeft het bestuur van NAC aangeboden het sportcomplex aan de Beatrixstraat voor 2.262.308,- over te nemen. Na overneming zal de gemeente de accommodatie aan NAC verhuren. Het college heeft met het bestuur over het betreffende voorstel in principe overeen stemming bereikt. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De „Specerijen-zeil- race” die op 12 maart van het volgend jaar start op de rede van Tanjung Priok, zal tegen de verwachtingen in gevaren worden met Nederlandse deelname. De BSBV is met dit voorstel gekomen om te voorkomen dat de commissie in een jaar tijd uit elkaar zou vallen. Alle leden van de scheidsrech terscommissie zijn ouder dan zestig jaar, begrij pelijk dus dat de BSBV aan verjonging wil doen. het dat dat Te koop gevraagd tegen contante be taling aan toonder O 2- Q- OQ on 00 o. c rf B NIJMEGEN. Het sectiebestuur be taald voetbal van NEC is afgetreden. Oorzaak daarvan is dat tijdens een opi niepeiling een kleine meerderheid zich heeft uitgesproken tegen de stichtings vorm, die het sectiebestuur voorstaat. De amateurafdeling van NEC en ook alge meen voorzitter drs. H. Willemsen zijn felle tegenstander van de stichtings vorm. Zij willen de vereniging handha ven met daaraan verbonden de naam van Sportclub NEC. Zij zien geen heil in een ontkoppeling van beide secties. Nu het sectiebestuur betaald voetbal is afgetreden, gaat de amateurafdeling plan nen ontwikkelen om het nodige geld op tafel te krijgen. Er wordt naar een be heersstichting gestreefd. Om dat doel te bereiken zullen geldschieters en enkele banken benaderd worden. Tevens wil men acties ontketenen onder de bevol king. Om uit de financiële problemen te komen is een bedrag van ruim zes ton noodzakelijk. Dat is namelijk het tekort waarop NEC aan het einde van dit seizoen zal uitkomen. Het sectiebestuur betaald voetbal had via geldschieters en banken bronnen aan geboord, die bereid waren tot een bedrag van 1,2 miljoen gulden te gaan. Strikte eis was wèl dat dan de structuur van NEC een wijziging diende te ondergaan, Ook de gemeente Nijmegen heeft inmiddels laten weten dat NEC niet op een nieuwe subsi die behoeft te rekenen als de vereni- gingsvorm gehandhaafd blijft. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft wel aangekondigd dat het eventueel be reid is zijn plannen voort te zetten, wan neer zou blijken dat de leden van NEC alsnog van gedachten zouden veranderen. De aftredende voorzitter betaald voetbal, Het Nederlandse zestal mag dan de af gelopen maanden na de komst van Leona Horvath gehoopt hebben op „Moskou”, in het begin van de avond op de tweede dag van de wereldtitelstrijd, werd die illusie verstoord. Leona Horvath, die eind augus tus een volledig ongemotiveerde ploeg overnam na het bewind van de Tsjecho- slowaak Jan Vlacil, heeft inderdaad te weinig tijd gehad om de verloren trai- ningsarbeid in te halen. De Hongaarse trainster heeft de afgelopen maanden ber gen werk verzet met de selectie en toonde zich dan ook tevreden met het totaal van 182,85 punten. „De meisjes hebben ge werkt voor wat zij waard zijn op dit mo ment. Alleen de oefeningen aan de brug waren onvoldoende”, aldus de Hongaarse. De turnsters deelden de visie van hun trainster wat betreft de brugoefening niet. Marleen Houter, de captain van het team, vond dat een vijandige jury de punten had gedrukt. „Wat wil je met een Engels en Westduits jurylid. Voor hun landen zijn wij concurrenten”. Hoewel de jury bij deze wereldkampioenschappen bepaald het predikaat objectief niet verdient, (wat dat betreft bleven de dames bepaald niet achter bij de heren daags tevoren), had Marleen Houter het mis. Een blik op de scorelijst, die KNGV-voorzitter John Tiel- rooy als chef d’equipe reglementair in handen kreeg, leerde echter dat er een opmerkelijke eenstemmigheid bestond en de afwijking met het niet tellende, maar wel scorende hoofd-jurylid Ulla Berg uit Zweden minimaal was. De jury had in tegenstelling tot de „bedrijfsblinde” turnsters wel in de ga ten dat geen van de verplicht voorge schreven handstanden werd uitgedrukt. Met de score van 44,15 begon Nederland op dit onderdeel bijzonder matig en de achterstand op West-Duitsland, dat als richtpunt gold voor een positie bij de eerste twaalf, was met bijna anderhalf punt al vrijwel onoverbrugbaar. FORT WORTH(ANP). Nederland zal volgend jaar bij de olympische turnwed- strijden in Moskou niet met een dames- ploeg vertegenwoordigd zijn. Het is de conclusie, die getrokken moet worden na het eerste optreden van de Nederlandse dames op de twintigste wereldkampioen schappen in Fort Worth. De gedeelde 15de plaats na de verplichte oefenstof is dan morgen wanneer de keuzestof wordt afgewerkt misschien voor enige verbete ring vatbaar, maar de twaalfde plaats in de landenrangschikking is onbereikbaar. Nadat het er lang naar uitzag dat de Nederlandse top zou ontbreken door ge brek aan sponsors, heeft organisator Ned Lloyd de toezegging gekregen van cory feeën als Gerard Dijkstra, Dirk Nauta en Adriaan van Stolk die zich verzekerden van financiële ondersteuning. Tot de Ne derlandse deelnemers behoren ook Ma- gielsen, Renkema, Haan en de Haar lemmer Ewald Neijenhoff. Aan de „Specerijen-race” (Tanjung Pri- ok-Rotterdam, via Kaap de Goede Hoop) wordt deelgenomen door alle bekende buitenlandse zeilers. DEN HAAG. De KNVB heeft voor het weekeinde van 22 en 23 december een inhaalprogramma voor de zaterdag- en zondagamateurcompetitie vastgesteld. Het weekeinde daarna (29/30 december) wordt slechts een zeer beperkt aantal inhaalwedstrijden gespeeld. Alleen de clubs, die een groot aantal duels achter liggen op het schema, komen dan in actie. DEN HAAG. Dank zij de gulle geste van een Zuidlimburgse wielerliefhebber gaat de Nederlandse Olympische wegse lectie, bestaande uit veertien renners, zich van 14 februari tot en met 2 maart op het nieuwe seizoen voorbereiden in de omge ving van de Spaanse plaats Lloret de Mar. De eigenaar van een schildersbedrijf uit Ubach over Worms heeft aangeboden voor die drie weken de hotel- en materi aalkosten voor zijn rekening te nemen. De KNWU heeft het voorstel aanvaard en telegrammen doen uitgaan naar de ren ners, die ervoor in aanmerking komen. Op de wielerbaan van het Weense Hal lenstadion heeft Dietrich Thurau dinsdag avond voor 4000 toeschouwers zijn Euro pese titel achter dernies voor beroepsren ners geprolongeerd. De Westduitser, die achter de Belgische gangmaker De Boeve- re reed, won in de eindstrijd vóór de Belg Sercu en wereldkampioen bij de beroeps stayers Martin Venix. Jan Raas eindigde als zesde en Gerrie Knetemann als zevende. De resultaten van de Nederlandse deelneem sters bij de verplichte oefenstof zijn: Ingrid Bolleboom totaal 37,10. Marijke Aarnoutse 36,80. Monique Bolleboom 36,60, Maija Huyting 36,35, Debbie Amson 35,65, Marleen Houter 35,55. Het landenklassement na de verplichte oefen stof: 1. Sovjet Unie 194,925 pnt; 2. Roemenië 194,250 pnt; 3. Oost-Duitsland 193,875 pnt; 4. Verenigde Staten 192,575 pnt; 5. Tsjecho Slowa kije 192,300 pnt; 6. China 191,400 pnt; 7. Honga rije 188,800 pnt; 8. Japan 188,650 pnt; 9. Bulga rije 188,400 pnt; 10- Canada 187,650 pnt; 11. Polen 186,050 pnt;12. West-Duitsland 184,800 pnt; 13. Zuid Korea 184,700 pnt; 14. Zwitserland 183,350 pnt; 15. Nederland en Frankrijk 182,850 fpnt. tiek in het verkeerde keelgat geschoten. Jaap van Praag sprak namens het sectiebestuur de leden van de scheidsrechterscommissie toe en eiste het aftreden van de heren Eeden en Van Leeuwen. Het sectiebestuur was van mening, dat samenwer king met deze heren door de uitlatingen niet meer mogelijk was. Het sectiebestuur dreigde zelfs af te treden, als Van Leeuwen en Eeden niet van plan waren op te stappen. Dezen kozen echter eieren voor hun geld en stelden hun zetels in de commissie beschik baar. Aan de eis van het sectiebestuur om de beschuldigingen aan het adres van Van der Kroft hard te maken, konden zij niet voldoen. Pm De heer Van Leeuwen zelf echter: „Leo (Van der Kroft - red.) weet best waarom ik me niet meer herkiesbaar stel voor mijn functie. En dat hoeft hij ook niet te ontkennen. Hij weet al erg lang wat mijn bezwaren zijn ten opzichte van hem en van nog wat andere zaken. Meer wil ik er echter niet over zeggen. Dat vind ik niet juist”. Leo van der Kroft: „Ik vermoed dat het iets te maken heeft met het door de BSBV (Belangenve reniging Scheidsrechters Betaald Voetbal) inge voerde plan elk jaar een lid van de scheidsrech terscommissie te laten afvloeien en daar een jon ger iemand voor in de plaats te nemen. Anders zou ik het ook niet weten”. Ben Hoppenbrouwer, voorzitter van de BSBV: „De BSBV kan geen beslissingen nemen', slechts een idee lanceren en dat dan aan het bestuur betaald voetbal voorleggen. Dan zal er in overleg met ons over worden beslist. En zo is het ook precies gegaan met dat voorstel waar Leo van der Kroft het al over heeft gehad. Een voorstel overi- actieve arbitrage-gebeuren staan. En ik zeg nogmaals, de huidige leden waren het met idee eens. Als Leo van der Kroft nu denkt onder andere daar de schoen wringt ten opzichte van hem, dan kan ik de in oppositie zijnde leden wel vertellen dat de voorzitter van de commissie volledig buiten dit plan staat. Maar ja, ik kan me best voorstellen dat men nu wat tegen sputtert. Die mensen hebben jarenlang geknokt voor een plaats in de scheidsrechterscommissie en ik weet ook hoe ze aan zo’n zetel hangen. Laat ik het zacht zeggen: ze stonden die zetel liever niet af. Maar hoe dat dan in verband met Leo gebracht kan worden, begrijp ik ook niet. Ik hoop in ieder geval dat hij nog jaren op die plaats blijft zitten. Hij is een goeie”. Doordat de problemen gisteravond binnen de scheidsrechterscommissie geruime tijd in beslag namen, konden andere agendapunten niet meer in behandeling worden genomen. Ook het omstre den optreden van scheidsrechter Jan Keizer tij dens de wedstrijd AZ’67-FC Twente kwam daar door niet aan de orde. De scheidsrechterscommis sie zal deze kwestie in de volgende vergadering, die over tien dagen wordt gehouden, behandelen. FORT WORTH (ANP). Liefst twaalf protesten kreeg de technische commissie van de internationale gym- nastiekfederatie vannacht na afloop van de verplichte oefenstof van de dames bij de wereldkampioenschap pen in Fort Worth te verwerken. Zeven protesten werden afgewezen. Hoewel niet officieel bekend werd ge maakt welke landen geprotesteerd hebben, werd wel duidelijk dat de in behandeling genomen reclames af komstig waren van kleine tumlanden, die voor de verdeling van de medailles en de plaatsen die recht geven op kwa lificatie voor Moskou niet in aanmer king komen. Voorlopig heeft Nadia Comaneci, de Olympische kampioene van Montreal, de beste vooruitzichten. De Roemeense gaf weer een perfecte demonstratie van haar kunnen en kwam uit op een totaal van 39,50 punten, een half punt onder het maximaal bereikbare. Haar gedetailleerde score was: 9,85 (sprong), 9,95 (brug), 9,90 (balk) en 9,80 (vrije oefening). gens waar de leden van de scheidsrechterscom missie al lang van af wisten. We hebben ze van de hele gang van zaken op de hoogte gehouden, en dus ook van het besluit dat dit plan tot uitvoering gebracht zou worden. In veel gesprekken is ons toen gebleken dat de leden wel voor verjonging voelden. Ons is geen verweer tegen dit plan ter ore gekomen. Maar ja, wanneer er een naam op papier moet komen, liggen die meningen natuur lijk anders. Hoewel men zelf met het voorstel is gekomen een soort van rooster op te stellen met daarin de namen van de mensen die na afloop van een bepaald seizoen de commissie dienen te verla ten. Dat rooster heb ik overigens nog niet binnen”. De mentale dreun van de brugoefening werd door het uiterst nerveuze groepje echter goed opgevangen en het dient ge zegd te worden dat op de resterende drie onderdelen de normale scores werden ge haald. Op de balk bleven alleen de jarige Debbie Amson (8,75) die als enige van de ploeg debuteerde op de wereldkampioen schappen, en Marleen Houter (8,90) bene den de negen. In vergelijking met de we reldkampioenschappen van Straatsburg is er ongetwijfeld vooruitgang geboekt, maar het is de vraag of het KNGV met het tumintemaat op Papendal zal doorgaan. John Tielrooy, die aan zijn laatste jaar als voorzitter van het KNGV bezig is, stelde na afloop van het optreden van de Nederlandse dames: „Na wat ik in Fort Worth heb gezien, vraag ik mij in gemoede af of wij niet moeten afhaken. Het tumin- ternaat verslindt zeer veel geld en ik vind dat wij ons als bestuur daarover moeten bezinnen. De race is voor de meeste lan den niet meer vol te houden”. Evenals vorig jaar in Straatsburg was Ingrid Bol leboom de beste Nederlandse. De nationa le kampioene, die op brug ongelijk als enige een negen haalde, kwam uit op een totaal van 37,10 en zij heeft wëllicht een kans om zaterdagavond wanneer de beste 36 turnsters (maximaal drie per land) nog eens de keuzestof mogen afwerken en de wereldkampioene achtkamp bekend wordt, ook uit te komen. Ondanks het recente besluit van het sectiebestuur betaald voetbal om de com petitie in de eredivisie en eerste divisie in het seizoen 1980/81 een week later te laten beginnen de start is nu in het weekeinde van 23 en 24 augustus blijven de speel- data voor de internationale clubtoemooi- en in Rotterdam en Amsterdam gehand haafd. In beide steden wordt gespeeld op vrijdag 8 augustus en zondag 10 augustus. Dit in verband met de competitieverplich- tingen van deelnemende Westduitse en Engelse clubs. (ADVERTENTIE) LEO VAN DER KROFT: overeind gebleven „Moskou” voor

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13