rke Risico op zee "Sé i HET HOGE DUIN OVER IJMUIDEN GESPROKEN IIN( 3 jaa nbv 8 NU’T MOOISTE S RESTAURANT DE LICHTBOEI GAAT ZONNIGE TOEKOMST TEGEMOET 7 IJMOND WOENSDAG 5 DECEMBER 1979 ng uveg 61 y. ten Heemskerk /an fan n i 93111 51 r voor ?m e.o. Nieuw Appie Kim Het Orgel Ontwerptekeningen Inspraak Oude krant (Van één onzer verslaggevers) BEVERWIJK. „Ik ben blij dat het eindelijk zover is. Het verleden wil ik maar zo gauw mogelijk vergeten. Liever denk ik niet meer terug aan al het gekra keel dat zich rond het tot stand komen van ons nieuwe buurtcen trum heeft afgespeeld’. Anne de Jong, teamcoördinator van het Beverwijkse buurtcentrum „De Lichtboei” gaat binnenkort het wrakkige gebouw aan de Maas straat in Heemskerk verlaten om met zijn stafleden en de circa 150 - vrijwillige medewerkers en -sters - te verhuizen naar het zo moei zaam verkregen nieuwe onderko men, aan de Luxemburglaan, op de grens van Beverwijk en Heemskerk. Vrijdag 14 december openen de buurtbewoners het nieuwe ontmoetingscentrum waarvoor jarenlang is gestreden. Velsen-IJmuiden Beverwijk Ie ande de h I” in RIJF 45 1 rederij een telegram van de Nederlandse consul-generaal in Kopenhagen dat de mannen van de trolder op het punt ston den om via Duitsland naar Umuiden terug te keren. Grote vreugde in de ge zinnen van de opvarenden toen de rede rij hen op de hoogte bracht: de mannen waren al bijna een maand van huis. Vischjan door een ontploffing gezonken was en dat de gehele bemanning hierbij om het leven was gekomen. onderkomen aan de Maasstraat. „We kun nen nu met name meer aktiviteiten ont plooien voor de jeugd en de tieners”, ver telt stafleider Anne de Jong. „We hebben er naar gestreefd de lengte van de diverse cursussen in te korten. Deze duren nu niet meer een heel seizoen maar hooguit vier tot acht weken. De buurtbewoners hoeven niet meer een jaar te wachten op een I nieuwe cursus. Men kan zodoende in één seizoen gemakkelijk deelnemen aan ver schillende cursussen”. „Een nieuwe ontwikkeling in buurt huiswerk”, vervolgt De Jong, „is dat we het gebouw meer gaan gebruiken voor allerlei open aktiviteiten. De Lichtboei moet een echt ontmoetingscentrum wor den. De mensen moeten het gebouw kun nen binnenlopen zonder direkt met een cursus bezig te zijn. Men kan op verschil lende tijdstippen vrijblijvend deelnemen aan verschillende creatieve aktiviteiten. Deze worden gehouden op de woensdag en donderdagochtend, en de zondag en dinsdag middag”, aldus De Jong. De buurtbewoners zelf verrichten vrij dagavond 14 december om zeven uur de opening, waarna iedereen het nieuwe buurthuis kan bekijken. Er is een ten toonstelling ingericht die iets laat zien van de voorgeschiedenis en die een beeld geeft van alles wat er zich rond het buurt centrum afspeelt. De avond wordt muzi kaal opgeluisterd door het Resistentieor- kest. Van zaterdag 15 tot en met woens dag 19 december worden er verschillende aktiviteiten georganiseerd waar jong en oud aan kunnen deelnemen. Duitse onderzeeër de boot te stoppen. De schipper liet zich met de sloep naar de U- boot brengen. Hij toonde de comman dant zijn scheepspapieren. Deze deelde kortaf mee dat de trolder zich twintig mijl ten westen van het vrijgegeven ge bied bevond, met andere woorden: in verboden water. De trolder zou dus tot zinken worden gebracht. De IJmuider schipper sprak fel van zich af. Kort tevoren had hij nog peiling genomen. Hij kon precies lengte en breedte opgevën. De commandant van de onderzeeër gaf dit bestek na lang aarzelen als juist aan; de Duitse berekeningen waren verkeerd geweest. Lezer Klaas de Krijger te IJmuiden herinnert aan de opmerkingen die indertijd in deze rubriek zijn gemaakt over de oorsprong van de vroeger in IJmuiden veel gebruikte uitdrukking „Appie Kim”. Uit de lezerskring kwam toen ook de suggestie dat de uitdrukking misschien aan een of ander stripverhaal was ontleend. Hoewel dit uiteindelijk niet het geval bleek te zijn heeft „Appie Kim” wel degelijk een rol in een stripverhaal gespeeld, zij het vele jaren nadat de uitdrukking in Umuiden algemeen populair was. Klaas de Krijger deelt ons mee dat „Appie Kim” als stripfiguurtje dagelijks zijn avonturen heeft beleefd in het dagblad De Waarheid. Dat gebeurde in de jaren 1949-1951. De tekeningen waren van Joop du Buy. Er zijn in totaal vjjf verhalen verschenen. Graag dank voor deze aanvulling van de eerder gepubliceerde gegevens. De heer W. Koomen te IJmuiden: „Als jongen liep ik, evenals vele andere jongens van mijn leeftijd, graag achter het orgel aan van Bruinsma. Deze woonde op de Achterstationsweg. Hij stond vaak te draaien op de „Beurs” en op de Zeeweg. Dan was de hele familie in de weer; dat was nu eenmaal nodig in die tijd. In de oorlog was het afgelopen met het orgel. De familie Bruinsma kwam in Amsterdam terecht en is na de oorlog niet meer teruggekomen, behalve één dochter die hier in IJmuiden woont.” (Reacties op deze rubriek: schriftelijk aan het bureau van dit blad met vermelding „Umuiden wat vertel je me nou?”, telefonisch 023-378601). g -z DE VOLGENDE DAGEN wachtten velen bij de Vissershaven op de terug keer van de trolders die nog niet op de hoogte waren van het besluit om de visserij stop te zetten. Enige boten ble ven langer weg dan men gewend was, zoals de Batavier. Men vreesde al het ergste toen de schipper van de in Umui den binnengekomen stoomtrolder Gor- redijk rapporteerde dat hij de Batavier bij Doggersbank Noord was gepasseerd. De boot bleek een Duitse prijsbeman- 5101-281 EN - TEMEN A. Cas «king 99 36 52 32 22 30 11 >4 14 18 15 f >1 >2 l 11 I2 2 i 19 i 9 9 S 9 «MM Mooowo: Ömuiclen-B wat vertel je me nou? „In 1972 dienden wij dan ook de ont werptekeningen voor het nieuwe gebou wencomplex bij de gemeente Beverwijk in en in 1974 kregen we goedkeuring voor De bewoners zijn nauw betrokken bij de opzet van het nieuwe gebouw. „Ik durf te stellen dat aan vrijwel alle wensen van de buurtbewoners tegemoet is gekomen”, meent Wickenhagen. „Het eindresultaat is nu een centrum waarin de ruimte opti maal is benut”. De verschillende kleine zalen, de grote zaal, de centrale ontmoetingsruimte en de bar kunnen zonodig door grote open slaande deuren bij elkaar worden getrok ken.’ De jongeren hebben een soosruimte met een eigen bar en ingang. Ook de peuterspeelzaal heeft een aparte ehtree. Een afzonderlijk lokaal is er voor de handenarbeid met een aparte ruimte voor het pottenbakken. De leskeuken is er niet alleen voor kookcursussen, maar ook voor aktiviteiten als bloemschikken en batikken. De staf beschikt over een eigen werkruimte. Het nieuwe gebouwencomplex biedt veel meer mogelijkheden dan het oude Enige tijd geleden gaven wij wat bijzonderneden over een stukje van een oude krant dat bij sloopwerk in Amsterdam was gevonden en dat nu in handen is van Mevr. J. A. Zonneveld-Van Deudekom te Umuiden. Een bericht over een verdrin- kingsgeval aan het IJmuider strand was nog goed leesbaar. Mevr. Zonneveld vroeg nadere gegevens over de tijd waarin dit heeft plaatsgehad. „Heel veel reacties heb ik hierop gekregen,” deelde mevr. Zonneveld ons mee. „Bijna alle mensen die reageer den waren de bewuste dag op het strand; een aantal van hen heeft er iets van gezien. Allen hadden een houvast wat het aantal jaren betreft dat ze in hun herinneringen moesten teruggaan. Voor de een was het de eerste dag in Umuiden, een ander wist het zeker „want mijn vader liet toen een huisje op het strand zetten”, weer een ander gaf de toelichting „we waren toen nog niet getrouwd” - en zo waren er nog vele andere redenen om het jaartal zeker te weten. Toch zijn er verschillen, want de opgaven variëren van 47 tot 52 jaar. Dat is echter niet belangrijk. Het blijkt in ieder geva^dat nog erg veel mensen het zich kunnen herinneren. Iedereen die mij gebeld of geschreven heeft wil ik hiervoor graag heel hartelijk dank zeggen.” Voordat eind vorig jaar de eerste paal werd geslagen was er in de loop der jaren wel het een en ander gebeurd. Sinds 1969 al probeert het Lichtboeibestuur een nieuw gebouw te realiseren. Al die tijd moesten de vrijwilligers en de stafkrach- ten zich behelpen in barakachtige ge bouwtjes, hetgeen belemmerend werkte op de ontwikkeling van de buurthuisakti- viteiten. Het CRM schreef in 1972 al dat tot nieuwbouw moest worden overge gaan. ning aan boord te hebben, een onderoffi cier en twee matrozen. Dergelijke geval len hadden zich al dikwijls voorgedaan. Gewoonlijk werd zo’n trolder na een onderzoek in een Duitse haven weer vrijgegeven. De schipper kon dan een telegram met de nodige informatie aan zijn reder sturen. Het werd in Umuiden als een teken aan de wand beschouwd dat dergelijke telegrammen nu kenne lijk door de censuur werden vastge houden. de bouwplannen”, vertelt voorzitter F. W. M. Wickenhagen van het stichtingsbe stuur van de Lichtboei. Er kwam een kink in de kabel toen na de verdere uitwerking van het plan CRM de nieuwbouw toch te duur vond.' Er moest een nieuw voorstel komen, maar toen dat er eenmaal was bleek CRM helemaal geen geld meer te hebben”. Voor de Lichtboei werd het een lijdens weg toen Heemskerk en Beverwijk het 'niet eens konden worden over de verde ling van de bouwkosten. Alhoewel De Lichtboei een Beverwijks buurthuis is, kunnen naar schatting zevenduizend Heemskerkers uit de wijken Zuidbroek en Oosterwijk in dit ontmoetingscentrum te recht. De gemeente Heemskerk droeg der halve bij aan de financiële lasten van het buurtcentrum De Lichtboei. Vorig jaar kwamen de twee gemeenten overeen dat Heemskerk niet meer zou bijdragen aan de nieuwbouw- en de ex ploitatiekosten van het buurthuis. Bever wijk werd in ruil hiervoor van de verplich ting ontheven jaarlijks het Heemskerkse jongerencentrum Donkey Shot financieel te steunen. „Een groter probleem was eigenlijk of het nieuwe buurtcentrum nu groot- of kleinschalig van opzet moest zijn”, legt de heer F. de Boer, als ambtenaar jeugdza ken van gemeentewege betrokken bij de nieuwbouw van de Lichtboei, uit. „De gemeente Beverwijk pleitte voor een grootschalige opzet met één buurtcen trum voor naar schatting 20.000 buurtbe woners”, vervolgt De Boer. „Heemskerk zag dit niet zo zitten en wenste liever een centrale voorziening met dependances in Het Koning-Willemshuis (Kanaalstraat-Amstelstraat), een der markante gebouwen van het oude Umuiden. Deze foto werd kort na de eeuwwisseling gemaakt. (Foto beschikbaar gesteld door mevr. J. Marcusse te Santpoort). AL MET AL werd het de IJmuidena- ren te gortig om onder deze omstandig heden nog langer met een trolder zee te kiezen. De onderlinge verzekerings maatschappij nam trouwens geen ver antwoording meer voor boten die toch nog een kans zouden wagen. Op 7 mei werd het gehele stoomvisserijbedrijf van Umuiden stopgezet. Ook de zeiltrol- dervloot van Vlaardingen en Katwijk bleef binnen. Daar was eveneens alle reden voor want drie zeiltrolders waren bjjna gelijktijdig door onderzeeërs ver nietigd. Een vierde was tenauwernood ontkomen. de verschillende wijken”. Het stichtingsbestuur van De Lichtboei was óók voor een grootschalige opzet. „Voor de peuters zou decentralisatie van het buurtcentrum niet gek zijn, maar nu er peuterspeelzalen in Oosterwijk en Meerstein zijn gekomen is dit probleem uit de wereld”, aldus voorzitter Wickenha gen. „Wijzelf zijn voorstander van een grootschalige opzet omdat je in één ge bouw alles bij de hand hebt en een verde ling van de stafkrachten over de verschil lende wijken geen goede oplossing is”. EEN SLEEPBOOT WAS uit Umuiden vertrokken om een Belgische trolder op te sporen, de Trevier, die op de Noordzee in nood verkeerde. De sleepboot was nog geen twintig mijl uit de kust toen ze volkomen onverwacht werd beschoten. Vlakbij was een onderzeeër opgedoken. Deze vuurde de ene granaat na de ande re af, in totaal acht stuks. De sleepboot werd niet geraakt maar de kapitein acht te het raadzaam de sloep te laten strij ken en ermee naar de onderzeeër te varen. De Duitse commandant deelde hem kort en krachtig mee dat de sleep boot zich in verboden wateren bevond en dat ze daarom tot zinken zou worden gebracht. Een officier en een matroos van de onderzeeër kregen opdracht naar de sleepboot te gaan. Ze namen twee bommen mee. Intussen bleef de Neder- 1 landse kapitein proberen de comman dant van diens ongelijk te overtuigen: er was geen sprake van dat de sleepboot zich in een versperd gebied had begeven of zich daar kort gevoren had bevonden; ze was rechtstreeks van Umuiden geko men met als enig doel hulp op zee te verlenen. De commandant zwichtte ten slotte voor deze argumenten. Hij gelastte zijn officier en matroos terug te keren. Van de kapitein van de sleepboot eiste hij dat deze direct weer koers naar IJ- muiden zou zetten. Bij een tweede ont moeting zou elk gesprek zinloos zijn. DIT VOORAL speelde zich af .in het begin van april 1917 toen de oorlog op zee tot steeds grotere risico’s voor de boten van de neutrale landen leidde. Enige dagen later ging ieders aandacht in Umuiden uit naar het zojuist binnen gekomen vrachtschip Clio. Dit had an derhalve maand in Falmouth liggen wachten met vijfenveertighonderd ton mais en lijnkoeken voor Nederland aan boord. De kapitein had het tenslotte ge waagd de overtocht vanuit Engeland te maken. Hij had op zee geen hinder on dervonden. Dat dit een uitzondering was bleek eens te meer uit het feit dat zich op de Clio een aantal schipbreukelingen bevonden. Het waren opvarenden van Nederlandse schepen, mannen die ver wondingen hadden opgelopen toen hun schip door Duitse onderzeeërs in de grond werd geboord. Na in Engeland aan wal te zijn gezet waren de schip breukelingen in ziekenhuizen verder verzorgd tot ze de terugreis naar Neder land konden aanvaarden. HOE GROOT HET risico ook voor de mannen van de visserij was werd weer eens bevestigd toen de Umuider stoom trolder Tres Frates door een Duitse on derzeeër tot zinken werd gebracht. De twaalf opvarenden konden worden ge red. Ze gingen in Denemarken aan land. In de tweede week van april ontving de Het heeft negen jaar geduurd eer einde lijk met de bouw kon worden begonnen. Het ministerie van CRM verleende in 1978 dank zij een overschot een subsidie van maar liefst zevenhonderdduizend gulden voor de nieuwbouw, bijna de helft van de totale bouwkosten. Beverwijk zorgde voor het ontbrekende bedrag waardoor vorig jaar de impasse werd doorbroken die was ontstaan bij de on- derhandelingen tussen Beverwijk en Heemskerk over de vraag wie nou zou gaan opdraaien voor de bouwkosten. BIOSCOOP EN THEATER City Theater, Kennemerlaan 89, tel. 14307, woensdag wegens verbouwing gesloten. Witte Tejater, Kanaalstraat, filmhuis woens dag 20.30 u.: „De verwording van Herman Dürer”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulemnuseum: Ma. t/m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers Di. t.m zondag 14.00-17.00 en 10.00-12.00 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510- 91022 en 93088. Gemeentehuis: Tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uu^te bezichtigen. DIVERSEN Telefonische Hulp Dienst. Bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur ’s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en Umuiden 20750. Algemene Hulpdienst: iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102, Umuiden. Spreek uur: maandag en donderdag 10.00-12.00 uur. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, Umuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u., tel. 02550-19142. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJrnui- den. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur Tel. 02550-11830 of 22169. Spreekuur Santpoort maandag en donderdag 9.00-10.00 uur Her vormd Wijkcentrum, Burg. Enschedélaan 67, tel. 023-376874. Sociaal Adviesbureau, spreekuur donderdag 09.00-10.00 uur, De Brulboei, Kanaalstraat 228, Umuiden-Sluiswijk, 11.00-12.00 uur, De Duin pan, Duinweg, Santpoort-zuid. Sociale Dienst, Spaamestraat 2, Umuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe kliën- ten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t/m donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze Werknemers, tel. 02550- 19124. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Woensdag 19.00-21.30 uur. Donderdag 10.00-12.30, 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Donderdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijk plein 27-29. Donderdag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur volw. en tieners. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 uur volw. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- plein 260, tel. 20650 tussen 11.00 en 12.00 uur. Donderdag 9.30, 10.30 en 11.30 uur Engels, 9.30- 11.30 uur creatief bezig zijn, 11.00-12.00 uur spreëkuur wijkpostleider, 14.00, 15.00, 16.00 uur gymnastiek. Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Open: dinsdag t.m. vrijdag 9.30-21.30 uur maan dag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, Umuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Buurthuis De Planeet, Mercuriusstr. 56, tel. 14441, woensdag 19.00-20.30 uur hobby- en zaag- club 6-14 jr. Buurthuis De Spil, Rembrandtlaan 45, woens dag 19.30-21.30 uur tot 16 jaar, donderdag 9.30- OP 20 APRIL WERD een zeilbeuger het slachtoffer van de verscherpte duik- bootoorlog. De boot werd vernietigd in een gebied dat volgens de Duitse garan ties absoluut veilig zou zijn voor neutra le schepen. Toen het lot van de Arie MA 146 bekend werd gaven de opvarenden van alle zeilbeugers er de brui aan. Ook hun reders waren van oordeel dat het risico te groot was geworden. De boten werden opgelegd in het Noordzeekanaal omdat er in de Vissershaven van Umui den te weinig ruimte was. Vele trolders moesten namelijk binnen blijven omdat er onvoldoende steenkolen ter beschik king waren. Duitsland, dat het meest belang had bij de aanvoer van vis uit neutrale havens aangezien het moeilijk heden met de levensmiddelenvoorzie ning ondervond, had beloofd voldoende steenkolen te leveren. Maar dit was niet gebeurd. Het gevolg: de Vissershaven was één mastenbos. HET VOORVAL MET de sleepboot, dat we in het begin vatf dit artikel memo reerden, herhaalde zich met een Umui der stoomtrolder. Even ten noorden van het lichtschip Doggersbank dwong een Het nieuwe onderkomen van buurtcentrum De Lichtboei aan de Luxemburglaan Beverwijk. UMUIDEN WACHTTE in spanning op de terugkeer van iedere boot die ter visserij was gegaan; zekerheid bleef een onbekend begrip in dit oorlogsjaar 1917. De maand april was de eerste helft nau welijks gepasseerd of de stoomtrolder Vischjan UM 82 liep bij het vissen, vie rentwintig mijl noordoost ten noorden van het Terschellinger vuurschp, op een mijn. Wat verderop lagen nog vier ande re trolders ts vissen. Ze haastten zich na het horen van de ontploffing naar de plaats waar de Vischjan het laatst was waargenomen. Er was echter geen spoor meer van de trolder te ontdekken. Nie mand van de elf opvarenden kon wor den opgepikt Vier mensen uit Umuiden, drie uit Velseroord, een van Den Helder, een uit Vlaardingen, een uit Amsterdam en een uit Amersfoort moesten als ver mist worden opgegeven. De Raad voor de Scheepvaart zou de volgende maand moeten volstaan met de conclusie dat de (ADVERTENTIE) 4 in Noord-Holland: WIJK AAN ZEE T Ook de hotelkamenrs zijn fraai geworden! 40 METER BOVEN ZEE REDELIJKE PRIJZEN VRIÉNDELIJKE BEDIENING J tel. (02517) 943 (wordt 59.43). f 11.30 uur peuterspeelzaal, 9.30-11.30 uur textiele werkvormen, 9.30-11.30 en 13.30-15.30 uur naai en, 16.00-17.30 uur hobbygroep 7-9 jaar. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289, woensdag 20.00-22.00 uur jeugdinstuif, 20.00- 22.00 uur textiele werkvormen, donderdag 10.00-11.30 uur WAO-Engelse les. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, woensdag 18.30-19.30 uur zelfverd. voor vrou wen, 20.00-22.00 uur kleien en kletsen, 20.00- 22.00 uur bloemschikken, donderdag 9.00-11.30 en 13.30-16.00 uur peuterspeelzaal, 11.30-15.30 'uur VIDO. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 26, Velsen-Noord. Woensdag 19.00-20.00 uur jazz- ballet, donderdag 9.15-11.15 uur peuterspeel zaal, 9.15-11.15 uur vrouwen gespreksochtend, 9.30-11.00 uur badminton, 9.30-10.15 uur gym voor ouderen, 10.00-11.30 uur textiele werkvor men, 13.30-17.30 uur jongerencafé, 18.00-19.00 uur judo gevorderden. Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, Umuiden, woensdag 20.00-23.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, woensdag 21.00-22.30 uur gezinszwemmen, tot 22.00 uur solarium, donderdag 9.30-10.20 uur gemengd zwemmen volw., 12.00-13.30 uur gem. zwemmen, 21.00-22.30 uur gemengd zwemmen, vakantiezwemmen voor één gulden, donderdag 8.00-10.00, 10.30-12.00 en van 13.30-15.00 uur. 9.00-18.00 uur peuterbad 6.45-22.00 uur sola rium. Instructiebad, donderdag: 9.45-10.45 uur moe der en kind; 11.00-12.00 uur gemengd zwemmen. Creativiteitscentrum Umond, Clarastem- school Moerbergplantsoen, woensdag 20.00- 22.30 u. boetseren en potten bakken. Opening nieuw buurtcentrum agenda maakt eind aan lijdensweg BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I Zeestraat, woensdag 20.00 uur: Geen opgave. Kennemer H, Zeestraat, woensdag 20.30 uur, Geen opgave. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek. Kerkstraat 44, woens dag 18.30-21.00 uur alle leeft., donderdag ge sloten. Jeugdbibliotheek, K. Smithstraat 110a, don derdag gesloten. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerk straat. Maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding donderdag 14.00- 15.00 uur. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. BIOSCOPEN EN THEATER DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, woens dag 18.30-21.00 uur volw., donderdag 10.00-12.00 65+ers. Speeltuin Poelenburg, H. Pootstr. dagelijks van 10.00-12.00 uur en 13.30-17.30 uur. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, woensdag 18.30-21.00 uur, volw. donderdag ge sloten. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op ma. t/m vrijd. van 10-12 en 13.15-16.45 uur. De Lichtboei, Maasstraat, donderdag 9.00- 12.00 en 13.00-16.00 uur belastingspreekuur. Stichting alg. maatschappelijk werk, v. d. Hoopstraat 27, Beverwijk. Spreekuur op werk dagen van 9.00 tot 17.00 uur. Tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na teL afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u., tel. 02550-19142.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7