faillissementen Oud-IJmuidenaren mogen praten over toekomstige woonomgeving politienieuws in de vishcil s ^kwispel- IF door splitsen voor meer gezinnen’ Geluk bij een ongeluk ur Innocenti. De ex- Mini Cooper. I Grote villa’s „GEMEENTELIJK BELANG HEEFT NIET HOOGSTE PRIORITEIT 1 Mooie Nel Informatie ut •7;VJ J. CC Bender B.V Piano’s,vleugels en klavecimbels. I &4I 5 1JU1MJ t K IJ AU I GS NOORD-HOLLAND 1 M en - GEMEENTEBESTUUR PASSEERT WIJKCOMITIÉ Hoogstraat 10 - Tel. 023-3212 95 *t straatje t/o de melkbrug LETRASET ART-MATERIALS AFWRIJFLETTERS FAMILIEDRUKWERK Al va f 11.190,- Water (PvdA) en de heer Myan Veelen (CDA), die deel uitmaken van het algemeen bestuur. I (Van onze verslaggever) VELSEN. Vrijdagmiddag opent drs. R. J. de Wit, commissa ris van de Koningin in Noord- Holland, de eerste officiële verga dering van het algemeen bestuur van het recreatieschap Spaarn- woude. Dit publiekrechtelijk li chaam is na veertien jaar voorbe reidende werkzaamheden in de Stichting Spaamwoude op één december 1979 tot stand geko men. De stichting had onder meer izende tot doel een gemeenschappelijke regeling in het leven te roepen. Elke deelnemer van de gemeen schappelijke regeling heeft drie vertegenwoordigers in het recreatieschap. Voor Velsen zijn dat wethouder mevrouw A. van Heel-Montijn, zij heeft zitting in het dagelijks bestuur, en de raadsleden mevrouw N. Groot- - g W’ t IJMOND r j Raadsleden te laat betrokken bij ontwikkeling recreatiegebied (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) 50 (ADVERTENTIE) Zijlweg 35/Schipholweg 5 Haarlem. (023) - 339069 Ten aanzien van de informatie naar het publiek toe zou er volgens de raadsleden nog heel wat kunnen worden verbeterd. sntijns in ons m voot hebber enland. Ierland. uit tt laarder ntie ii ezoek. ndachi vrou- ilandse rvange- tens de rat het e druk e rege- veria- meer g uit duur 30 50 50 70 50 75 ur ir In een schrijven, dat de bewoners van de wijk huis aan huis is bezorgd, laat het gemeentebestuur weten dat het zich door zijn technische adviseur heeft laten voor- Raadslid Van Veelen had ook liever gezien dat op een aantal punten bijge stuurd kon worden: „In de stichting had de wethouder een gedelegeerde verant woordelijkheid. Je moest maar afwachten hoe de wethouder het deed. In het verle- Bij de planvorming voor eventuele uit breiding van de Mooie Nel heeft het be heersbureau sinds de discussie over het basisplan in de beginjaren zestig, gekozen Naam: Pol Leeftijd: 2 jaar Ras: poedel(tje) Soort: Dame Prijs: 60,- Inlichtingen: 02550-15744 voor een ruime inspraakprocedure. Zowel particulieren, de betrokken gemeenten als andere belanghebbenden hebben hun me ning kunnen uiten in de bijna afgeronde discussie omtrent de Mooie Nel. Van Veelen: „Ik kan er inkomen dat tij dens de ontwikkeling van Spaamwoude, het gebied niet berekend was op een mas sapubliek. Maar het wordt nu de hoogste tijd meer bekendheid te geven aan de mogelijkheden in het recreatiegebied”. Beide raadsleden zouden het absurd vinden als een gemeente geen financiële bijdrage zou willen leveren voor een re creatieve voorziening omdat deze op het grondgebied zou liggen van een andere gemeente. Tussen de visie van de PvdA en het CDA op het recreatiegebied bestaan op een aantal punten verschillen. De PvdA rekent de man met de smalle beurs tot haar doelgroep, terwijl het CDA naast deze groep ook degenen die wat meer te verteren hebben tegemoet wil komen. Me vrouw Groot zegt: „Het recreatieschap moet zich met name richten op de passie ve recreanten. De mensen die hun tentje op willen zetten of gewoon langs de kant van het water willen zitten”. Het college antwoordt dat op vragen van het WD-Statenlid Machielsen. Deze had opheldering gevraagd over de afkeu ring door GS van het Bloemendaalse be stemmingsplan Duin en Daal I. Gedepu teerde Staten vrezen, dat het mogelijk worden van de algemene sloop van karak teristieke landhuizen voor de bouw van projecten met een veelvoud aan villaatjes en bungalows het landschappelijk karak ter van het plangebied zal aantasten. Zij zijn het overigens met het beleid van de gemeente Bloemendaal eens, dat de verza kelijking van de villaomgeving de vesti ging van kantoren en bedrijven in de luxueuze landhuizen moet worden te gen gegaan. ,’ocaat lig uit ittgart ir tot eroor- Vrmee ening onke- maar (Van een medewerker) IJMUIDEN. AAN DE WOENSDAG- MARKT WERD AANGEVOERD: 7 kisten schol; 478 kisten wijting; 75 kisten schar; 25 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg.: tarbot 16.00. Per 40 kg: schol drie 154; schol vier 134- 124; makreel twee 79; schar 102-82; kuit 180-144; finten 12,20-10,40; bot 26-24. DE BESOMMINGEN WAREN: KW 106 3.100,-; UK 17 UK 48 2.750,- UK 18 UK 20 4.250,-; UK 135 UK 145 ƒ2.460.-; VD 19 VD 73 /2.260,-; YE 25 VD 20 940,-; VD 54 VD 77 2.030,-; WR 51 WR 70 850.-; WR 66 WR 76 2.600,-; IJM 18 460,-; IJM 19 2.400. unbod in Pe rlaard: ;t pari dat dt /an dt gezegd ranter onder irkran- ireven •n ge gevol- leente- (ADVERTENTIES) Hi-fi, video en grammofoonplaten. Spui 12, Amsterdam. TeL:020-230853. restuu: ur var in mo vorder ander 1. M Een woordvoerder van het Wijkcomité toonde zich verbaasd over het voornemen van het gemeentebestuur. „Er wordt van de bewoners verwacht dat ze zich uitlaten over de vorm van hun woonomgeving. Voor zover het Wijkcomité bekend is van een groot deel van het gebied nog niet eens bekend op welke manier er zal wor den gebouwd. Maar misschien dat het gemeentebestuur op de bijeenkomst in Breezicht met kant-en-klaarplannen komt over de invulling van die gedeelten van de wijk waarvan wij alleen nog maar weten dat er misschien wordt gerenoveerd, mis schien wordt gesloopt.Wij weten daar over weinig of niets. den zijn naar mijn gevoel de raadsleden te weinig betrokken geweest bij de ontwik keling van het gebied. Er is dan ook een aantal dingen ingeslopen, waar ik niet zo gelukkig mee ben, zoals lawaai-overlast van modelvliegtuigen en hondendressuur. Evenals zijn PvdA-collega-raadslid pleit hij voor een betere ontsluiting, met name voor wielrijders. Mevrouw Groot wijst bovendien op de gebrekkige bereikbaar heid met he/ openbaar vervoer. De beweg wijzering laat momenteel volgens haar ook nog te wensen over. lichten en zich over de verschillende mo gelijkheden een mening heeft gevormd. De bewoners is verzocht door middel van een antwoordkaart te laten weten of zij de bijeenkomst van plan zijn te bezoeken. Over het voornemen van het gemeente bestuur om met de wijkbewoners over genoemd onderwerp van gedachte te wis selen is geen overleg geweest met het Wijkcomité oud-IJmuiden. Op 4 december 1979 is mr. E. J. van Dijk benoemd tot rechter-commissaris in de op 16 oktober 1979 voorlopig verleende sur séance van betaling aan: Verhorst Groep B.V., Verhorst Montage B.V., Verhorst Beverwijk B.V. en Ver horst Hatec B.V., alle statutair gevestigd te Beverwijk. Bewindvoerder: mr. A. J. T. Wethouder K. W. Bijl: „Ik vind dat geen bezwaar”. Hoewel de dienst openbare werken al een advies heeft uitgebracht waaruit blijkt dat de woonerfvorm niet te verwezenlijken lijkt in verband met het gebrek aan ruimte in het te verwachten stratenpatroon, zegt Bijl dat men de be woners zelf wil laten uitmaken of genoe gen wordt genomen met de daaruit voort vloeiende ongemakken. Van de andere kant begrijp ik de nood zaak het gebied snel te ontwikkelen. Het oprukken van de industrie vanuit Amster dam moest snel een halt toegeroep^n wor den. Waarschijnlijk dat ze vandaar het eerst met de ontwikkeling van deelplan Houtrak in het westelijk gedeelte zijn be gonnen. In een meer open vorm was de ontwikkeling van het gebied langzamer gegaan. Dat is nu eenmaal de tol van de democratie. Gelukkig zijn veel dingen nog niet geheel gereed, zodat je alsnog kan bijsturen”, meent het CDA-raadslid. Beide raadsleden hebben de openbaar heid van het gebied hoog in het vaandel staan. Derhalve geven zij recreatie in on georganiseerd verband meer prioriteit dan in verenigingsverband. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het gemeentebestuur van Velsen heeft de bewoners van oud- IJmuiden uitgenodigd voor een bespreking in het bejaardenverzorgingstehuis Breez icht op 11 december. Er zal dan worden gesproken over de inrichting van de woonomgeving van de wijk. Met name de vormgevingsmogelijkheden van de straat, zoals trottoirs, woonerf, rijbaan, parkeerhavens en het aanbrengen van openbaar groen, zullen ter discussie staan. Alhoewel in eerste instantie de uitbrei ding van de Mooie Nel geen betrekking had op Velsens grondgebied, vinden de Velsense raadsleden het een goede zaak mee te denken in de planvorming ten behoeve van de waterreqreatie. „We zitten weliswaar namens Velsen in het recreatie schap, maar dat betekent niet dat alleen het gemeentelijk belang onze aandacht heeft. Je zit tenslotte in een gemeenschap pelijke regeling, waarin je samen het be leid maakt. Ook in financieel opzicht draag je samen de lasten”, aldus Van Veelen. Ook ten aanzien van de naaktrecreatie liggen de standpunten uit elkaar. Alhoe wel beide politieke partijen hun fiat heb ben gegeven aan mogelijkheden voor naaktrecreatie in Spaamwoude, staat het CDA heel wat gereserveerder ten aanzien van dit onderwerp. Laat een PvdA-visie ruimte voor onbeperkte mogelijkheden tot naaktrecreëren, het CDA staat op het standpunt dat naturisten alleen op daar voor aangewezen en afgeschermde gebie den terecht kunnen. „Wij komen op voor de zwakken in de samenleving. Mensen die geschokt worden door het zien van naakt en nog niet rijp zijn voor naaktre- Karskens, te Beverwijk, creatie nemen wij in bescherming”, aldus Van Veelen. Buren, kennissen of kinderen die weten waar Pol - die natuurlijk eigenlijk geen Pol heet - thuishoort kunnen ook even de boodschap doorgeven. Blijft een reactie uit dan gaat Pol naar de eerste die zich meldt aan de asielpoort. Dat gebeurde ook met de gespierde Duitse Herder van verleden week die een onderkomen vond in Lisse. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 in IJmuiden op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Het asiel is behalve op woensdag en zon- en feestda gen dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. Electrotechnisch Bureau Safety First B.V., gevestigd te IJmuiden, gemeente Velsen, Ampèrestraat 17, handelsnaam Safety First, filiaalhoudende te Rotter dam, Kinderdijkstraat, onder de naam Safety First BV. Curator: mr. J. P. Jager, advocaat en procureur te Haarlem, Staten Bolwerk 2, pb. 6097. 2001 HB Haarlem. HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zien het liefst dat grote villa’s in Duin en Daal te Bloemen- daal in afzonderlijke appartementen worden gesplitst, zodat er verschillende gezinnen een onderkomen kunnen vin den. De fraaie karakteristieke omgeving van Duin en Daal blijft zo het best behou den. Als een verbouwing van een villa tot afzonderlijke appartementen of een ge makkelijker eengezinswoning niet lukt mag de villa worden vervangen door een ander huis. GS zijn het er niet mee eens, dat een villa wordt gesloopt om plaats te maken voor twee tot twaalf bungalows. Amsterdam heeft bijvoorbeeld princi piële bezwaren geuit tegen de vorming van een modelbootvijver annex ijsbaan in het deelplan Oosterbroek. Amsterdam wil hiermee in z’n algemeenheid duidelijk heid krijgen in het al of niet toelaten van georganiseerde sport. Toelaten van ver enigingen betekent enerzijds dat er iets of iemand ter verantwoording geroepen kan worden, anderzijds heeft het tot gevolg dat de achterliggende gedachte voor Spaamwoude, een openbaar recreatiege bied, tekort wordt gedaan. Verleden week maandag vond er op de Planeten weg in IJmuiden een klein on gelukje plaats. Een poedeldier stak zon der voldoende op het verkeer te letten de rijweg over. Een automobilist slaagde er niet in de blaffer te ontwijken. Met een wond op zijn gekrulde kop werd Pol naar het Kerbertasiel gebracht. Dokter Winkel naaide het wondje netjes dicht. Toen hij de gewonde vondeling aan een onderzoek onderwierp ontdekte hij op de rug van het dier een hechting van een wondje dat ongeveer twee dagen oud was. Dokter Winkel peinigde zich suf maar kon zich niet herinneren of hij Pol een paar dagen tevoren ook al onder handen had gehad. Alles wees en wijst er dus op dat Pol wel degelijk een „huis” had. Hoe hij plots alleen op straat kwam is niet duide lijk. Ook is er geen telefoontje geweest bij het asiel om te vragen of Pol daar misschien op de één of andere wijze was beland. Nu is het niet uitgesloten dat na deze -„KWISPELdoor” de rechtmatige eigenaar/eigenares alsnog komt opda gen. Zo niet dan is Pol beschikbaar voor iedereen die haar graag zou willen heb ben. Wie het eerst komt het eerst maalt natuurlijk! Je kunt een hond maar één keer plaatsen. En Pol is best de moeite waard om te worden geplaatst. Wat de afmeting betreft zit ze net zo’n beetje tussen de dwergpoedel en de gewone poedel in. Een hond die zonder Vnoeite nog best een schoothond kan worden genoemd. Als KWISPELdoor met het dier op stap gaat is het regenachtig en winderig weer. Pol is vol goede wil. Kwispelt zelfs even met haar pientere staartje. Pro beert een beetje blij de wereld in te kijken. Dat wordi allemaal een beetje bemoeilijkt door het hondse weer. De kleine trippelpootjes staan trillend op het asfalt. Dankbaar kijkt het dier naar haar begeleider als die haar een N. Groot-Water Geen voorrang. Een 21-jarige Velsen- ,‘se en een 44-jarige Beverwijkse automobi list werden woensdagavond omstreeks .tien minuten over zeven licht gewond bij .een aanrijding op de kruising Duinwijk- laan-Romerkerkweg en Populierenlaan- ‘Groenelaan in Beverwijk. De botsing werd veroorzaakt door de Velsenaar, die ".geen voorrang verleende aan de Bever- ■’wijker. Ammoniak. De Velsense politie heeft •gistermiddag bij de ingang van het Hoog- oventerrein proces verbaal opgemaakt te- ■gen een tankwagenchauffeur omdat de lading, een laadketel met ammoniak die bevestigd was op een dieplader, ging .schuiven. Bovendien bleken de bij de la ding behorende papieren niet in orde te zijn. Beide raadsleden hadden liever gezien dat direct bij de ontwikkeling van het recreatiegebied gekozen was voor een pu bliekrechtelijk lichaam. „Ik wil niet bewe ren dat de stichting niet goed zou hebben gehandeld of dat het recreatiegebied er persé anders zou hebben uitgezien, maar ik had liever gehad dat we vanaf het begin onze invloed hadden kunnen uitoefenen op de ontwikkeling van het gebied”, aldus mevrouw Groot. Zij noemt de golfbaan als een recreatieve attractie die zij anders ingepast had willen zien in het recreatie gebied. Volgens haar staat de grond die in beslag genomen wordt door de golfbaan niet in verhouding tot de andere recreatie ve mogelijkheden. HAARLEM. Op 4 december 1979 is het faillissement uitgesproken van: Nieuwe Hollandse Vlechtereonderne- ming B.V., gevestigd te Haarlem, Jans- straat- 63. Curator: mr. S. H. J. M. Lint horst, advocaat en procureur te Haarlem, Statenbolwerk 2, pb. 6097, 2001 HB Haarlem. beetje in beschutting neemt. Maar het blijft een kouwe klus. Het krullerige omhulsel van Pol wordt door een druile rige regen helemaal ontrafeld. Haar ros se velletje schemert door de geteisterde pels. Een zielig hoopje hond kijkt wat hulpbehoevend om zich heen. Even doet het nog zijn best vriendelijk in de lens van de fotograaf zijn camera te blikken. Als dat karwei geklaard is wil Pol eigen lijk wel weer liever naar de warmte van het asielhok en ook KWISPELdoor weet zich wel iets gezelligere voor te stellen dan het herfstachtige wandelpark. Goed. Alles is dus duidelijk. Pol is een schat van een hond. Als we nu even afspreken dat de rechtmatige eigenaar zo snel mogelijk iets van zich laat horen. Het beheersbureau van f et recreatieschap in Spaamwoude. waar de plannen voor inrichting van het recreatiegebied worden uitgewerkt. N. van Veelen A Stemmen, koop, verkoop,^- revisie.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5