EXR6SITIES foto Slank en verleidelijk prijswinnaars modejournaal weekpuzzel boeken Dia-shows „Hammanns” voor vijfde seizoen 1 HSL-wisselbeker voor P. v.d. Burg I 14 15 VRIJDAG 7 DECEMBER 1979 VARIA y f Onder redactie van J.P. Bos e n IN TEGENSTELLING tot zijn uitbundige intocht, raakt een blij uitwuiven van de goede Sint meestal in het vergeetboek. Wel licht ligt het op adem komen van alle opwin ding bij de viering van zijn verjaardagsfeest daaraan ten grondslag. Een ander jaarlijks feestelijk gebeuren waar ongetwijfeld velen van u, en ook ik, altijd weer met veel genoe gen naar uitkijken zijn de daarop volgende kerstdagen. Hoe u die dagen ook mag bele ven, de nodige voorbereidingen zullen toch moeten worden getroffen. Hierbij denk ik niet alleen aan de menu’s waarvoor men de hersens moet pijnigen, doch evenzeer aan het zo goed mogelijk voor de dag komen. i f door Bé ter Maat De broers (Michel en Peter) Hammann en Ruud Jonker gaan met hun diashows voor zie ken- en bejaardenhuizen, voor fotohobbyisten en verenigingen en als reispromotie het vijfde seizoen in. Zij boeken met hun voorstellingen op niet-commer- ciële basis een nog steeds toene mend succes. In het vorige sei zoen verzorgden zij ruim dertig avonden voor meer dan 2200 be zoekers en dit laatste getal was bijna het dubbele van het sei zoen daarvóór. rw Henk Meyer in Canon Photo Gallery. Spanish Harlem van Bruce Davidson in Galerie Fiolet. ‘•■A Van links naar rechts. Ruud Jonker, Peter Hammann en Michel Hammann. TIEN TEGEN EEN, DAT er een of meer pondjes zijn bijgekomen door het onverhuld smullen van het ver- jaardagsbanket, de gevulde speculaas en het marse pein van de goedheilig man. Na al dat „zondigen” wordt januari dan ook doorgaans de afslankmaand. Maar waarom nu alvast niet eens gekeken of er iets aan gedaan kan worden om straks weer zo slank mogelijk te voorschijn te kunnen komen. Zijn de heupen en de dijen iets te zwaar geworden, dan is er bijvoorbeeld van Biotherm een massagecrème en acti-masseur om dat weer prima te modelleren. Die acti-masseur is een rubberborstel met golfprofiel waarmee men de huid bij het dagelijkse baden kan bewerken. Met de massage crème kan de verdere verzorging ter hand worden genomen. Een en ander wordt duidelijk omschreven en met tekeningetjes aangegeven op een bijgesloten ge bruiksaanwijzing. NU WE TOCH ZO DRUK doende zijn, trekken we nog maar wat meer tijd voor onszelf uit. Daarom mag ik u wellicht attenderen op twee aardige boekjes in de serie „Raadgever van het Rijk der Vrouw”, die door uitgeverij Helios (Antwerpen/Amsterdam) in roulatie werden gebracht. Het eerste is een schoonheidsgids PUZZEL NUMMER 49 Horizontaal: 1. O, spet niet zo met die geur, vreemdeling; 4. Hij gaf ’n klap met dat stuk hout; 7. Dat gepieker ontstaat alleen maar als ge bot vangt; 8. Wat moe ten die alken op dat bed doen? Dat is af te keuren; 9. Toen Ali de bouwkundige inge nieur huwde, kon ze haar aanwezigheid elders bewijzen; 10. Die treiteraar is van een verward soort; 11. Je moet je trots maar inslikken. Maar pas op, dat hij niet in je keel blijft steken; 12. Dat meisje heeft het vooijaar in zich; 14. Toen de Deen zich anders opstelde, kwam hij in het water terecht en zwom weg; 15. De spin raakte zeer verward en werd door een vogel verslonden; 18. „Verdraaid, nee”, zei de man. „Dat is genoeg”; 19. Tot er geen vis meer is blijft hij roeren; 21. Draai één van de rollen maar om, dat is toch waardeloos; 23. Ik wist niet dat Selma zo bitter kon zijn; 24. O, grief ik je? Gooi ’r er dan maar uit, maar stoot je niet aan die boog; 25. Wordt de ui op de enk verbouwd? Dat is enig; 26. Het is hier te nat voor mijn familielid; 27. O, sul, neem die stoel en doe niet zo slap. Vertikaal: 1. Is mijn pet in het circus terecht gekomen? 2. Mag die boer beslag leggen op schepen? 3. Stien at zich vol aan die stof; 4. Na lang zoeken is er pas land te vinden voor de houthandelaar; 5. Toen de eerste de kerk binnenging, kwam hij op het veld terecht; 6. Manus klom in de tank en .werd zijn eigen satelliet; 7. Wat heeft een big in die mate met schaken te ma ken? 10. Om deze tekens te ontcijferen kun je of gratis een cursus volgen of de hele boel verwarren; 12. Die moot lag in deze stand. Wil je daarmee zeggen, dat dit dier niet meer bestaat?; 13. Hij kon, met die pels het berghol binnengaan; 16. Lies O VANZELFSPREKEND BLIJFT er altijd nog wel het een en ander over om te verdoezelen of te corrigeren, en een goede foundation is dan onze toevlucht. Zo kan een panty-corselet zonder meer uitstekende diensten bewij zen. Nu weet ik uit de praktijk, dat veel dames een grondige hekel aan zo’n corseletje hebben. Het waarom is mij nog steeds niet geheel duidelijk. Trouwens, niet alleen de dames, maar ook de bijbehorende heren zien over het algemeen veel liever een leuke beha met slipje. Tja, en wat doe je dan? Precies, heel vlot dat behaatje met slipje an! Nu is er overigens wel een zeer uitgebrei de keuze in het een en ander, waarbij ik graag aanteken dat ook die corseletjes een steeds frivoler aanzien krijgen. Het allerbelangrijkste is echter juist dat te nemen wat het beste voor uw figuur is. In iedere speciaalzaak zal men u daarbij maar al te graag met deskundige adviezen terzijde staan. Het programma bestaat uit vijf shows. Naast drie oude bekenden: Israel, Roe menië en Istanboel, zijn er twee nieuwe series die in februari in première gaan. Dat zijn „Een cruise naar de zon” (een reis_ door de Adriatische, Ionische en Egeïsche Zee) en „Indonesië. De dia projectoren van deze foto-amateurs wa ren na vier seizoenen probleemloos draaien versleten. Het drietal beschikt nu over nieuwe Kodak Carousel-projec- toren. In het projectiesysteem zijn de laatste snufjes op het gebied van de elektronica toegepast. De eerste clubwedstrijd van het sei zoen bij de Haarlemse Smalfilm Liga bracht een elftal films in het strijd perk. Het niveau was zeer goed, zodat de jury, bestaande uit een drietal leden van de Leidse Smalfilm Liga, mevrouw Tineke de Joode en de heren Arend Meester en Jan Meyvo- gel nogal wat moeite hadden met de vaststelling vun de rangorde. Uitein delijk kwamen er vier films uit te voorschijn die met de prijzen gingen strijken. De eerste prijs plus de wisselbeker was voor P. v.d Burg met zijn film „II Decamerone”, een geestig verfilmd verhaal van een inbraak. De tweede prijs ging naar de film „Vaarwel ouwe Theo” van het duo F. Michels en J. H. Stevens, die voor hun produkt „De legende van het zilveren paardje” een derde prijs in ontvangst mochten nemen. De laatste derde prijs was ook voor P. v.d. Burg die voor zijn film „Le pays Bigouden” ook de zaalprijs kreeg. De volgende clubavond is op 14 december met als gast de maritieme cineast Pim Korver. Er zal ook een bijzondere Amerikaanse film over een walvisvaart in 1840 door zeelui uit New Bedford, worden vertoond. Introducés in de clubzaal van de H.S.L. in het Jeugdhuis aan de Don- kerelaan 20, Bloemendaal zijn harte lijk welkom. Gaarne vooraf aanmel ding bij de voorzitter, J. H. Meyer, Tel. 023-285363. Aan de avond zijn geen kosten verbonden. Triumph International is de fabrikant van dit laaguitgesneden behaatje met bijpassend slipje voorzien van beeldig romantisch kant. Vederlicht corseletje van parelmoerkleunge lycra ge dessineerd met pastelkleurige druppels, uit de collectie van Schiesser International. (Widow of Monmartre, tot en met 1976 (The Cafeteria), 130 platen, ingeleid door Henry Geldzahler. Geopend op dinsdag tot en met zater dag van 12 tot 18 uur (zaterdag 17 uur). CANON PHOTO GALLERY (Ree straat 19, Amsterdam) exposeert tot en met 22 december werk van Henk Meyer. Deze vroegere Haarlemse fotograficus, die nu in Obdam woont, laat zien wat hij kenmerkend voor onze tijd vindt: ver vreemding, eenzaamheid, absurditeit, beklemming, isolement. Meyer voelt zich verwant met het naoorlogse existentia lisme en hij registreert het effect van onze geürbaniseerde samenleving. Ver der in Canon surrealistisch werk van de Amerikaanse fotograaf Vincent di Ger- lando. Zijn produkten ontstaan in ’t onderbe wustzijn en zijn een mengsel van reali teit, gevoelens, emoties, dromen, nacht merries en fantasieën. Zijn surrealisme is soms een parodie op de erotiek en onschuldig voyeurisme. Het portfolio van de maand is ver zorgd door de Franse fotograaf Francis Simonpietri. Gèopend: dinsdag tot en met zaterdag van 12 tot 18 uur. Onder het motto: „De Oosterschelde, het leven in en om het water” heeft Kodak Nederland in haar hoofdgebouw te Odijk een fototentoonstelling inge richt van de bioloog en onderwaterfoto- Het Vivitar objectievenboek. is een paperback van Elsevier-Focus die zich bezig houdt met een merk dat onder de vijf onafhankelijke objec tief fabrikanten in ons land een voor aanstaande plaats inneemt. De schrijver, Wim Broekman (hoofdre dacteur van het maandblad Foto), heeft de meeste lenzen van dit merk zelf getest en ze al gebruikt, zodat de adviezen die hij geeft, rechtstreeks uit de praktijk komen. Natuurlijk komt bij dit onderwerp de kardinale vraag: wanneer koop je een lens van een cameramerk en wanneer een van een merk als Vivitar? Een andere vraag is: gewone objectieven of zoomlenzen? Vivitar heeft in zijn pro gramma meer zoomlenzen dan enig ander merk. Het zou voor tal van amateurs wel eens heel economisch kunnen zijn eerst dit boekje te lezen alvorens hun keus op een serie lenzen te laten vallen. Economisch niet al leen wat prijzen betreft, maar ook met het oog op de onderlinge verhou ding van de objectieven. kleding wordt u door Renate tevens op weg geholpen met het maken van gordijnen, vitrage, kussenhoezen en leuke werkjes met leren lapjes. De in de tekst verwerkte tekeningen laten aan duidelijkheid niets te wensen over. Beide deeltjes kosten 16,90 per stuk. Misschien zijn het voor u nog net een paar welkome g papieren hulpjes voor de komende feestdagen. graaf drs. Jankees Post. Zijn foto's vormden het uitgangspunt voor het boek „Oosterschelde” dat door Sjjthoff in sa menwerking met Natuurmonumenten werd uitgegeven. De expositie is samen met de tentoonstelling „Delta, kust en Wadden” van het ministerie van CRM tot 9 januari 1980 te zien op werkdagen van 8.30 tot 17 uur in het Kodakgebouw aan de Zeisterweg 1 in Odijk. haalde een sof toen zij die oude vondst deed; 17. Het lijkt of dit knaagdier van een opstootje houdt, doch dat is elchts schijn; 20. Dat meisje zit nu altijd in de trein; 22. Vergeleken bij onze snelle sportauto is jouw voertuig maar een lakse. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: DAMIATE PERS B.V., POSTBUS 18, 1970 AA IJMUIDEN. Oplossing puzzel nummer 48 Horizontaal: 1. sla; 4. Lek; 7. villa; 9. radar; 11. sen; 12. kroos; 13. aak; 15. Ger da; 17. prior; 19. or; 20. sar; 23. Nes; 24. re; 25. mis; 27. tekenen; 28. kap; 29. els; 30. bon; 31. iel; 32. dom; 33. bol; 35. vos; 37. elp; 38. nederig; 40. sta; 42. i.o.; 43. pon; 44. eel; 46. e.a.; 47. knaap; 51. kerel; 53. dar; 54. Donar; 56. eik; 57. lenig; 59. pinda; 61. lus; 62. bos. Vertikaal: 1. sinds; 2. 1.1.; 3. alk; 4. las; 5. Ed; 6. kaars; 7. ver, 8. art.; 9. rot; 10. RAI; 11. serie; 14. koran; 15. gom; 16. aat; 17. pen; 18. rep; 21. regelen; 22. mes; 23. negotie; 26. sloop; 28. kolos; 33. blond; 34. sec; 36. steek; 37. eik; 38. nop; 39. gek; 41. aal; 43. parel; 45. Leeds, 48. aal; 49. oog; 50. hap; 52. Ria; 54, dis; 55. rib; 58. nu; 60. n.o. IN GALERIE FIOLET (Herengracht 86, Amsterdam) is tot en met 29 decem ber van de Newyorkse fotograaf Bruce Davidson een dertigtal drukken te zien die betrekking hebben op zijn fotopro ject „East 100th Street” uit 1967-’69, East 100th Street is een vervallen wijk, Spanish Harlem, die hoofdzakelijk door Spaans sprekende kleurlingen van Por- toricaanse afkomst wordt bewoond. Bruce Davidson, die toen al 15 jaar foto grafeerde, had voor deze verpauperde buurt in de loop der jaren een soort intens mededogen ontwikkeld, en in 1967 begon hij daar te fotograferen. Niet op de voorhand liggende manier, met een onopvallende kleinbeeld camera, maar met een grootbeeld technische ca mera, een zwaar statief, de bekende zwarte insteldoek, en sterke halogeen- verlichting. Op deze wijze in Spanish Harlem foto graferen is vragen om moeilijkheden? Het was voor Bruce Davidson dan ook duidelijk dat hij vertrouwen moest win nen, dat zijn oprechtheid door de bewo ners beantwoord moest worden. Dag in dag uit kwam hij terug, steeds door dezelfde straten sjouwend met zijn om vangrijke apparatuur, steeds wat ver der. Elke dag bracht hij afdrukken mee van wat hij de vorige dag gefotografeerd had, en gaf ze weg, om te laten zien wat hij gedaan had. Gaandeweg bouwde hij het nodige vertrouwen op en werd hij ook uitgenodigd om binnenskamers te fotograferen. Zo ontstond, in twee jaar tijd, deze indrukwekkende serie „East 100th Street”. Door de rustige werkwijze, het poseren, de intense meebeleving van de mensen zelf, en door de mogelijkheid die Bruce Davidson had om het beeld op het grote zoekervenster zorgvuldig te regise- ren, ontstonden platen die niet alleen een beeld geven van wat er in Spanish Harlem aan de hand is, maar die boven dien van een schoonheid zijn die in de regel met een reportage van een derge lijk karakter nauwelijks verenigbaar lijkt. Het beschouwen van deze fotografie, print voor print, laat de kijker het proces van Bruce Davidsons werkwijze meebe leven, waardoor deze expositie een boei ende aangelegenheid wordt. De expositie wordt begeleid door een nieuw boek met een compleet overzicht van Bruce Davidsons werk, vanaf 1956 De programmafolder kunt u gratis verkrijgen bij Hammann/Jonker Dia produkties. Heussenstraat 94, 2023 JT, Haarlem. Tel. 023-261576. Men kan er iets overheen dragen maar nodig is het niet, want deze „Leotard” uit de collectie van War ner mag worden ge zien. De naam van dit luchtige corsele tje is ontleend aan de Franse circusar tiest James Leotard die in de 19e eeuw zijn publiek bijna van de stoel deed rollen door in een nauwsluitend pak in de piste te ver schijnen. ƒ25,-: W. Duveen, KIëverparkweg 61 zw., Haarlem; ƒ25,-: Mw. M. L. Manche, Nar cissenstraat 17, Santpoort; 15,-: J. Knook, Blauwebeugelstraat 15, Rijsen- hout; 15,-: K. Tijssen, Marconistraat 11, IJmuiden; 10,-: Mw. Broekhuis-Jansen, Clovisstraat 48, Haarlem; 10,-: M. Ha gendoorn Brink, Engelmundusstraat 14, IJmuiden. met 500 tips, samengesteld door Anne Philipsen. U x vindt er alles in over de verzorging van huid en haar plus informatie over de schoonheidsprodukten. Boven- dien wordt in dit boekwerkje aandacht besteed aan de X lichaamsverzorging van A tot Z waarbij een calorie- en X jouletabel, zodat u eveneens aan de weet komt waarvan g u wat dikker wordt. „Handig met naald en draad” is de X titel van het tweede boekje, dat door Renate Altmann- X Pauly werd geschreven. Behalve met het maken van 6 9 11 10 13 12 18 [16 70 19 73 24 ,27 26

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15