DAMES AKRIDES SUCCESVOL IJmond verspeelt voorsprong Exercitia zeer snel i Odin profiteert van t misstap VIDO bij BDC Bloemendaal sluit af met royale winst DKV ook na rust goed op dreef op grote achterstand ^Dirk Schrieken na zege: „Phoenix moet zich zakelijker opstellen” GOED SPEL DAMES STRAWBERRIES 23 MAANDAG 10 DECEMBER 1979 sportief tong ndat a 3%, Ex Q zou zyn oor- ion- <en- dus ntie leb- lerlané tioneel n stunt inning Suisse (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. Voor de handbalsters van Odin was het afgelopen weekeinde er ééntje om met „gulden letters” in de clubannalen bij te schrijven. Zelf bleven de Heemskerkse dames in Utrecht met 5-2 aan de winnende hand tegen UD, terwijl mede-koploopster VIDO zich volkomen onverwacht liet inpakken door BDC: 6-5. Met vijftien punten uit acht ontmoetin gen voert Odin de rangschikking aan. VIDO volgt op twee punten. Het 3-0 verlies was daar een logisch gevolg van. Slecht gaat het nog immer met de Phoenix-dames. Ditmaal was Polisport met 3-1 te sterk. In de derde divisie heren leed Odin tegen hekkesluiter Spaame'75 op een beschamende wijze gezichtsver lies. De ploeg van trainer Hans Hoekstra kan zich door de 3-0 nederlaag zo goed als uitgeschakeld beschouwen voor een ere plaats. Spaarne’75-Odin 3-0 (15-12, 15-11 en 15- 12). „Dit Odin heeft tegen Spaarne gespeeld met een instelling van: We zullen wel even een demonstratiepartijtje weggegeven te gen een vierdeklassertje”. Dan kunnen de spelers na afloop wel zeggen dat ze dood ziek zijn van het resultaat, maar wat koop je daar nou voor?” in de tweede helft langszij komen, toen de Beverwijkers een eerst gestopte strafcor- ner onhandig over de lijn lieten rollen. Maar Aad Post, die in de tweede helft fe Bloemendaal kwam al zeer snel op 1-0. Een door Cees Jan Diepeveen in tweede instantie ingeslagen bal uit een strafcor- ner werd door een Haagse verdediger met de voet gestopt. Scheidsrechter Steensma aarzelde geen moment en kende, ondanks enkele Haagse protesten, Bloemendaal een strafbal toe, die door Ad Boelaars feilloos werd benut: 1-0. Het was daarna aan Daan Koppejan te danken dat HDM niet op gelijke hoogte kwam, toen Edwin van der Heide een niet te missen kans onbenut liet. Aan de ande- op, waardoor Odin telkens in de slotfase van de set op een definitieve achterstand werd gezet. Beverwijkse frontlijn was komen verster ken, ondernam snel een solo. Hij werd foutief gestopt. Ruud Post verzilverde de strafbal. minuten oud of het stond al 4-0 door Cees Jan Diepeveen, die een strafcorner benut te. HDM was aangeslagen en dreigde on der de voet gelopten te worden, vooral nadat Bloemendaal op een nogal gelukki ge wijze op 5-0 kwam. Een harde voorzet van Frank Snethlage kwam zo ongelukki ge op de legguards van doelman Vincent Wijdeveld, dat de bal in het doel rolde, waarbij Marc van ’t Noordende zeer at tent ter plaatse was om het laatste tikje te geven. De jeugd van Akrides tenslotte moest ook de winst afstaan. Bij de meisjes werd met 61-47 van Onze Gezellen verloren, terwijl de jongens met 72-56 de eer aan Lisse moesten laten. Ook in de derde set speelde het serveren een belangrijke rol. Nel Wendte hield haar team tot 9-9 in de race dankzij enige uitgekookte opslagen, maar toen de Be verwijkse equipe vervolgens driemaal foutief serveerde, sloop Polisport door naar de 1-2 voorsprong. Dokko-Komby 63-65 n.v. (rust 25-27). Topscorers Dokko: Bernard van Schaik (6-8-0), Cor Haver (6-7-0) en Ab van der Burg (0-9-3). Ondanks het gemis aan goed basketbal heeft de spanning in dit duel de toeschou wers toch tot het laatste moment kunnen boeien. Hard werd de wedstrijd met name na de rust toen de arbiters de greep op de wedstrijd verloren. Kansen op winst heeft Dokko tegen de lange Komby-ploeg ruim schoots gehad. Wel verloor Dokko Ber nard van Schaik, Martin van Schaik en Cor Haver met een maximum aan per soonlijke fouten, maar toch leidde de ploeg vlak voor tijd nog met 54-51. Op de valreep verzekerde Komby zich echter van een verlenging, die na een 61-57 ach terstand toch nog de verdiende overwin ning opleverde. Onze Gezellen-Akrides 61-47 (rust 28- 28). Topscoorsters Akrides: Helen Post (9- 9) en Liesbeth van Warmerdam (6-2). Een flitsende start heeft Akrides tegen het op de tweede plaats staande Onze Gezellen niet aan een overwinning kun nen helpen. Wel was er bij de rust nog evenwicht, maar direct na de basketver- wisseling nam Onze Gezellen een voor sprong die niet meer in gevaar kwam. Node miste Akrides in die tweede helft onder eigen basket voldoende lengte om de Haarlemse aanvalsters te kunnen af stoppen. Iers- n 25 orst- g na •gro- vier met itste ioos- Boe- lalk- 19-1 *ben ats. BLOEMENDAAL. Voor de tweede achtereenvolgende keer heeft Bloemendaal in de hockey hoofdklasse een forse zege behaald. Deze keer werd de debutant in de Binnen tien minuten werden Ab van der Burg en de zijnen naar een beslissende 22- 8 achterstand gespeeld. Herbrink Guardi ans dat kon steunen op een aanzienlijk lengtevoordeel bleef ook na de rust heer en meester en zegevierde moeiteloos met 90-43. (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. DKV blijft sterk spelen in de tweede klasse van de microcompeti- tie. Dat bewezen de Umuidenaren nu weer door Hoger Op met 12-9 zege af te troeven. Derde klasser Neptunus won ook. Oosterpark werd met klein verschil verslagen: 9-8. jan de ipi- ^ee lil- De aat er uit dklas- iriand p Sei ran «lijst ■nkete »r het ie tot 7 (21) >s ten L de strijd tegen degradatie, trad VCIJ door diverse blessures nogal gehandicapt aan. als loe- 52, 34, :en- eld: ;rkel, doen rwin- kum- rlaag Zijl- >ogte i. Hü drie niet man- i. Met de voorspelbare aanvalsopzet van Odin had de thuisclub voorts weinig pro blemen. Een hechte blokkering leverde een respectabele reeks Haarlemse punten ;nd. 2 -23. A 8 2 6-25: merl. 18 5-19 Cl 21; HBS S 2 6-28; 1 5-18; 2 6-33: t 3 6-46; 2 6-26 larl. NI .DO 3 8 3 4-20; 0 3 5-29; C 5 ft lDO43 geblesseerd zou raken, stopte in het eerste bedrijf wel twee strafworpen, maar moest toch de gelijkmaker van UD toestaan. Halverwege de tweede helft kreeg Odin meer vat op het gebeuren. Yvonne Kerk- kamp herstelde toen het evenwicht, nadat UD eerst nog op 2-1 was gekomen. Binnen zes minuten liep Odin daarna door naar 2- 5. Een score die hoger had kunnen uitval len, waren het niet dat de ploeg van trai ner Henk Deen twee zeven meterworpen miste. Umond-Aalsmeer 9-10 (6-4). Corry Tee- ling 3, Ellen Bonsel 3, Henny Kerdijk, Gerrie Knorren en Anja Baart. Een goede wedstrijd van IJmond-zijde, 9-10 eindscore, was geen juiste beloning voor de thuisclub. De IJmond-speelsters herstelden zich uitstekend van de schotlo- ze vertoning van vorige week en leken in de tweede helft regelrecht op een grote overwinning aan te sturen. Maar in de laatste tien minuten werd een 8-4 voor sprong door onnodig balverlies verspeeld, waarna Aalsmeer door een strafworp zelfs nog de winst greep. DJK-Wijk aan Zee 7-7 (3-4). Lia Aarden- Heemskerkrs nauwelijks bij het volley- balgebeuren in de Beijneshal betrokken. Degradatiekandidaat Spaarne was dat wel en streed met de bij die instelling behorende inzet. Waar Odin over zichzelf struikelde (zwakke pass, doorzichtige se tups), vond Spaarne dankzij snellere en vaak ook erg korte aanvalscombinaties de gaten in de Heemskerkse verdédiging. DKVHoger Op: 12-9 (5-3). Doelpunten DKV: Atie Bijl 3, Jasper Japers 3, Tineke Jaspers 2, Peter van Leeuwen 2, Roelie Steenhoek, Johan Bax 1. DKV speelde weer een sterke wedstrijd. Pluspunt was bovendien dat nu ook in de tweede helft flink gescoord werd. Nadat Jasper Jaspers zijn ploeg uit twee straf worpen de leiding had gegeven, zorgden Peter van Leeuwen van afstand en Atie Bijl en Tineke Jaspers met doorloopbal- len Voor de IJmuidense produktie vóór rust. Direct in het tweede bedrijf toonden Jasper en Tineke Jaspers.dat DKV ook in een tweede speldeel over schotvaardig- heid kan beschikken. Nadat Atie Bijl uit een afstandsschot de korf nogmaals ge troffen had, kwam de tegenstander tot 8-5 terug. Daarna lanceerde Johan Bax het juweel van de partij. Zijn afstandsschot betekende 9-5. Na een doorloper van Roe lie Steenhoek kon Hoger Op toch door twee strafworpen gevaarlijk dichtbij ko men. Peter van Leeuwen en Atie Bijl scoorden in de eindfase nog tweemaal voor de Umuidenaren. Bijzonder sterk was het optreden van Jasper Jaspers, die niet alleen zelf de korf diverse malen wist te vinden, maar boven dien door het uitschakelen van Hoger Op's gevaarlijkste man, de angel uit de aanval van de tegenpartij haalde. Heemskerk was niet zo gelukkig. BIKO nam een flinke overwinning mee naar Bilthoven: 7-15. Die concentratie was in de vijfde set weer optimaal aanwezig. Plotseling stond weer het Phoenix van de openingsfase (15- 7 en 15-6) in het veld. Hans Snijders ca moufleerde zijn set-ups uitstekend, waar door het blok van Kangeroes zoek werd gespeeld. De daaruit ontstane één tegen één-situatie werden door Danny van de Outenaar, Theo de Graaf en Harry Sis- sing over de gehele breedte van het net doeltreffend afgerond. Onder aanvoering van Peter Evers zette de thuisclub toen ook weer een agressieve blokkering neer, waarin Kangeroes vergeefs naar gaten zocht. Een leuke wedstrijd kreeg derhalve met 15-4 een juiste ontknoping in het voordeel van Phoenix: 3-2. VCIJ leed in dezelfde tweede divisie voor de derde opeenvolgende keer een nederlaag. Tegen SVC, een concurrent in (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. Dat de volleybalploeg van Phoenix over genoeg kwaliteiten beschikt om gelijke tred te houden met de beste teams in de tweede divisie, is een gegeven dat reeds eerder werd geconstateerd. Van die mogelijkheden heeft het team van trainer Dirk Schrieken in het huidige seizoen evenwel nog te onregelmatig gebruik gemaakt. Vorm en instelling bleken te wisselvallig om een plaats in de top te rechtvaardigen. (Van onze basketbalmedewerker) UMUIDEN. Een weinig succesvol basketbalweekeinde heeft alleen de dames van Akrides de volle winst opgeleverd. Tegen Gratama-DSS maakte de ploeg via 50-35 de hoge plaats op de ranglijst waar. Verlies was er voor Exercitia, dat in Herbrink Guardians (90-43) een te sterke tegenstander had, en voor Dokko, dat na een veel te harde wedstrijd voor Komby met 63-65 verloor. t kam. Neder- gehou- c. van Sonder de titel ermer, (laats. Met Nico Hulsman op de voor hem vreemde stek van hoofdblokkeerder en Kees Koster als routinier op de hoofdaan- vallersplaats leverde VCIJ gezien de mo gelijkheden gedegen aanvalswerk. De ploeg van trainer Jan Kiewiet kwam ech ter snelheid te kort om de Haagse blokke ring afdoende te ontregelen. SVC-VCIJ 3-0 (15-6, 15-12 en 15-12). Een ernstig door blessures van Hans Rolloos, Bert Visser, Jan Kunst en afwe zigheid van Arjan Odijk gedupeerd VCIJ, heeft in Den Haag geen vuist van beteke nis kunnen maken. Weliswaar bleek inval ler Bob Ruurs als spelverdeler geen ver zwakking en maakte ook Jan Stigter (vo rig jaar nog coach van VCIJ - red.) na anderhalf jaar zijn rentree; dat dit VCIJ geen ingespeelde indruk achterliet, zal weinig verbazing wekken. Vanaf dit moment gunde Bloemendaal zich enige rust. De nauwkeurigheid in het spel werd minder, terwijl ook de inspira tie ontbrak. HDM profiteerde daar dank baar van, eerst via een strafbal en even later via een strafcorner, waarbij beide keren Koos Formsa de schutter was. Wat zich echter vóór deze twee goals voor het Bloemendaalse doel had afgespeeld, was ongeloofelijk. Kans op kans kreeg HDM, maar het wilde maar niet lukken, niet in het minst door goéd keeperswerk van Daan Koppejan. De kroon spande in dit verband wel Edwin van der Heide: met een leeg doel voor zich wist de Haagse linkerspits zelfs nog recht op Daan Kop pejan te schieten. Hef bleef echter 5-2, waarmee Bloemendaal een nuttige, maar wel enigszins geflatteerde overwinning behaalde. Door de winterstop en een toer- nee van het Nederlands elftal ligt de com petitie in de heren hoofdklasse thans stil tot begin maart. werkte naar een positie als middenmoter. Odin verloor kansloos van UD. UD-Odin 18-11 (8-4). Jan Tuinenbreier 4, Frank Kloosterman 2, Kees de Ruyter 2, Bert Otten, Rinus Adrichem en Dick Visser. Op alle fronten moest debutant Odin in opponent UD zijn meerdere erkennen. Na een vlotte 3-0 achterstand liep Odin maar tegen zichzelf te vechten dan tegen de Utrechters, die de marge met de regel maat en precisie van een Zwitsers uur werk opvoerden tot de uiteindelijke 18-11 score. IJmond-Berdos 17-9 (9-5. Piet Strobbe 8, Milco de Vries 5, Paul Kuypers, Zolly Toth, Aat Teeling en Johan van Huis stede. Constant verkeerde IJmond aan de po sitieve zijde van de score. Een uitstekend op schot zijnde Milco de Vries en de traditioneel produktieve Piet Strobbe zorgden er zelfs voor dat IJmond weer eens met royale cijfers de winst pakte. HVH-KIC 13-23 (5-11). Koos Heeremans 12, Jacob van der Meij 3, Jan Heeremans 3, Peter Heeremans 3 en Herman Lieuwes 2. KIC heeft HVH een lesje in handballen gegeven. In dit rollenspel fungeerde HVH nadrukkelijk als leerling. Een leerling echter met weinig mogelijkheden. KIC had dan ook geen moeite om het afbraak- handbal van de thuisclub te ontregelen. De Velsenaren posteerden bij balbezit voortdurend twee spelers op de vijandelij ke cirkel. Dat leverde voldoende speel ruimte op voor de afstandschutters, van wie Koos Heeremans met twaalf doelpun ten in feite een „one-man-show” op voerde. Stand tweede divisie: Odin 8-15, VIDO 8-13, Aalsmeer 8-10, BDC 8-9, De Blinkert 6-7, UD 8-7, Umond 7-5, Wijk aan Zee 8-4, DJK 6-2, Sport Vereent 7-2. De herenteams van KIC en IJmond be haalden in de derde divisie nuttige pun ten. KIC verkreeg aansluiting met CSV (dat van Tornado verloor met 16-10) door hekkesluiter HVH af te drogen, terwijl IJmond zich door winst op Berdos op- i V 1 lama- et ge val op jende r-vier- atout <lave- Hel riave- (Ublet 3 aan eer te 3 kl verde ;elmg men in de ft de Heu- is de con- BOC (Van onze hockeymedewerker) IJMOND. In de laatste hockeywed strijd voor de winterstop speelden de Strawberriesdames erg goed tegen koplo per Bennebroek. Het werd uiteindelijk 2- 2, maar winst zou voor de Velsense ploeg zeker verdiend zijn geweest. Ook de Scheybeeckdames schoten uit hun slof, al werd er niet gescoord. Maar het doelpuntloze gelijkespel tegen Rood Wit leverde in elk geval winst van een punt op en dat was voor de Beverwijkse dames lang een ongekende luxe. De heren van Eechtrop lijken zich vlak voor de pauze van een inzinking hersteld te heb ben. Er werd weer gewonnen, en wel met 2-1 tegen Magnus. BennebroekStrawberries: 2-2 (1-1). Emmy Engel 0-1, Marian Koopman 1-1, Saskia Ebeling 1-2, Yolande Koot: 2-2. Aalsmeer handhaafde zich in deze twee de divisie op de derde plaats door IJmond in de slotfase op verlies te zetten: 9-10. Wijk aan Zee boekte het vierde gelijkspel op rij door DJK in eigen huis op 7-7 te houden. Over de wijze waarop die score tot stand kwam, was men in het Wijk aan Zeese kamp nogal verbolgen. Trainer Rens Koolstra stelde zelfs naar aanleiding van het aanvechtbare karakter van de gelijkmaker: „Wij voelen ons genomen. Twee dubieuze scheidsrechterlijke beslis singen brachten DJK van 5-7 op 7-7. Op die manier een punt kwijt te moeten raken is erg zuur”. UD-Odin 2-5 (1-1). Ingrid Waalboer 2, Yvonne Kerkkamp, Carolien Kerkkamp en Anita Roemer. Al doet de uitslag dat niet vermoeden, Odin heeft de zege in Utrecht bepaald niet cadeau gekregen.Gestart zonder Tineke Keet en Yvonne van der Hoorn (beide speelsters zijn geblesseerd), en met een bepaald niet topfitte Ingrid Waalboer, kwamen de bezoeksters moeizaam in het ritme. Een doelpunt van Ingrid Waalboer - na dertig seconden reeds gescoord - veranderde daar niets aan. Keepster Marja Beers, die later ook nog NeptunusOosterpark: 9-8 (5-5). Doel punten Neptunus: Bea Bron 5, Jan Aber- son 2, Jilliza Beekhuis, Piet van der Gaag 1. Evenals in voorgaande wedstrijden kon Neptunus steeds slechts één punt afstand van de tegenpartij weglopen. Alleen vlak na rust kwamen de Umuidenaren voor korte tijd op twee punten voorsprong. Het zat de kustbewoners ook niet mee tegen de fel op de bal,spelende stadsbewoners. De Amsterdammers maakten doorloop- ballen onuitvoerbaar door hun stevige in zet. Dat leverde dan ook diverse strafwor pen op. Een goedé zet van Neptunus was het inzetten (in de tweede helft) van Jan Aberson. Doordat hij direct tweemaal raak schoot, haalde hij de winst voor Neptunus binnen. HeemskerkBIKO: 7-15. Doelpunten Heemskerk: Koen Valk 4, Erna van der Pijl, Marja Welboten, Mark de Boer 1. Heemskerk kon het door te weinig inzet niet bolwerken tegen het fanatieke BIKO. De technisch veel sterkere Bilthovenaren draaiden in alle vakken beter, bovendien ontbrak bij Heemskerk Harry Martijn. Koen Valk scoorde driemaal uit een straf worp, maar de Heemskerkers lieten ook nog enige scoringskansen liggen. Hoe waar die woorden van Schrieken zijn, bewezen zijn pupillen in het slopende gevecht van vijf sets met Kangeroes uit Voorschoten. De Beverwijkers kwamen zonder slag of stoot op 2-0, maar verzuim den toen door te drukken. Opnieuw stak de wisselvalligheid de kop op en werden twee sets nodeloos prijs gegeven. Dankzij 2-15 en 8-15 sleepte Kangeroes een vijfde set uit het vuur; voornamelijk door slecht stoppen van Beverwijkse kant. Het aan vallende initiatief werd daardoor overge dragen aan de bezoekers, die dankbaar profiteerden. Dirk Schrieken: „Stoppen is een kwestie van concentratie. Het is zeker geen spelonderdeel waarvan je een natte rug krijgt. Het verlies van de derde en vierde set is dan ook domweg aan concen tratieverlies te wijten”. Akrides-Gratama-DSS 50-35 (rust 17-12). Topscoorsters Akrides: Loes de Loor (6-9) en Margriet Haver (4-4). In dit dertig minuten te laat gestartte duel hebben beide ploegen in de eerste helft maar moeilijk de juiste richting kun nen vinden. Dat Akrides bij de rust leidde, dankte de ploeg vooral aan de vele gemis te vrije worpen aan Haarlemse zijde. Na de basketverwisseling vlotte het in de be ginfase aanzienlijk beter. Beslissend voor de winst was het gat dat Akrides na 29-26 met 41-30 sloeg. Herbrink Guardians-Exercitia 90-43 (rust 46-19). Topscorers Exercitia: Rob Koch (6-11) en Ruud de Greef (7-4). Een bepaald niet gemotiveerd Exercitia is er in Alkmaar niet in geslaagd de thuis club ook maar één moment te bedreigen. Phoenix kende daarna toch nog een korte opleving in de vierde set. De Bever wijkse dames kwamen op 13-7. Vanaf dat moment liep de aanvalsmachine van Phoenix evenwel weer hopeloos vast. burg 2, Agnes Ros 2, Sanny Aardenburg, Jacqueline Eijcke en Inge van Veelen. Wijk aan Zee werkte nog voor de pauze een 3-1 achterstand volledig, weg, om op slag van rust door Inge van Veelen zelfs aan de goede kant van de score te belan den. Aanvankelijk mocht DJK in het txyeede deel nog tot 5-5 bij blijven, maar twee treffers van debutante Anges Ros (ex-ADO) leken de strijd een beslissende wending te geven. Wijk aan Zee speelde in die laatste fase op balbezit om het spel te bevriezen, maar moest de thuisclub in een tumultueuze slotfase nog twee treffers toestaan, waardoor de badplaatsbewoon sters nog altijd in afwachting zijn van de eerste overwinning in de tweede divisie. Phoenix-Polisport 1-3 (15-8, 6-15, 12-15 en 13-15). Een rommelig opererend Polisport zocht in het eerste bedrijf vergeefs naar het juiste ritme. Dat speldeel bood Phoe nix derhalve perspectief op een gunstig eindresultaat. Dat uitzicht verdween ech ter in het tweede gedeelte. De thuisclub bleef het antwoord op de harde serve van de gasten toen volledig schuldig. Lisse-Akrides 72-56 (rust 31-33). Topsco rers Akrides: Mare Kuipers (6-9), Michel Kuijer (12-7) en Rolf Janssen (6-2). Lang heeft Akrides in Lisse uitzicht op de beide winstpunten gehad. Lisse, dat maar moeilijk tot onder de IJmuidense basket wist door te dringen, sloeg in de slotfase toch nog zijn slag dankzij een sterk afstandsschot. „Ik weet zeker dat er meer in de ploeg zit, dan tot nu toe is gebleken”, is de mening van Dirk Schrieken. „Phoenix moet het zich aanleren om zakfelijker te ril^er; volleyballen. We mogen niet te snel la chen, maar moeten meer naar de bordjes kijken. Ik ben namelijk erg rationeel: eerst zien en dan geloven”. Een sterker Strawberries nam door Em my Engel de leiding. Zij tikte een voorzet van Saskia Ebeling in het doel. Strawber ries bleef sterker. Bennebroek kon uit een strafbal gelijk maken. Ange Mulder zou op de lijn een bal met de voet gestopt hebben. In het tweede bedrijf nam Straw berries weer afstand. Inge Karst kon met de bal aan de stick vanaf de middellijn oprukken. Op haar pass scoorde Saskia Ebeling. Bennebroek maakte uit een Trainer Hans Hookktra stelde een juiste diagnose. Ogenschijnlijk waren de ■Cr Eén van de spaarzame momenten in beeld gebracht, waarop Odin het blok van Spaarne '75 weet te omzeilen. Henk Raspoort knalt de bal in het Haarlemse veld. strafcorner toch gelijk. Daarna waren er zelfs nog kansen voor Bennebroek. Straw berries hield in elk geval de zaken goed onder controle. ScheybeeckRood Wit: 0-0. Scheybeeck was gehandicapt door het ontbreken van Bernadette Modderman en Suzanne Vos. Toch werd er goed ge speeld. Alleen het produceren van doel punten lukte niet. Waar Rood Wit gevaar lijk werd slaagden de Beverwijkse dames onder leiding van doelvrouwe Annelies Bouma de boel goed dicht te houden. Dat was met name in het begin van de tweede helft belangrijk. Scheybeeck werd toen met de rug tegen de muur gezet. Tegen het einde van de strijd kon Scheybeeck het initiatief weer terug nemen. Vlak voor tijd schoot Marie Jose Hamersma de bal tegen een Rood Wit voet. Omdat scoren niet tot de dagelijkse bezigheden van de Bever wijkse dames behoort, faalde Liesbeth Scheerman bij het nemen van de toege kende strafbal. Héren: Eechtrop—Magnus: 2-1 (1-0). Maarten de Rooy: 1-0, Thijs Beelen: 1-1, Ruud Post: 2-1. Eechtrop nam dooi Maarten de Rooy uit een stf-afcqrner de leiding. Hoewel Bob Gerritsen wegens een blessure ontbrak, had de ploeg de aanvalsweg duidelijk teruggevonden. Toch kon Magnus meteen hoofdklasse, het Haagse HDM met 5-2 verslagen, na een ruststand van 3-0. re kant lukte het scoren beter: een scoop van Wouter Pont bereikte de net niet buitenspel staande Hendrik Jan Kooij- man, die zeer beheerst de Haagse doel man omspeelde en 2-0 liet aantekenen. Nog voor rust kwam BloemendaaJ op 3-0 en ook nu weer speelde Hendrik Jan Kooijman daarbij een rol. De Bloemenda ler zette op de rand van de cirkel voor naar de geheel vrijstaande Marc van 't Noordende, die zich geen moment be dacht en keihard intikte. De tweede helft was nog geen twee W Tl

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 23