Weinig verwantschap katholiek-bisschop Deze week onderzoek in Rome get Nieuwe bestuursvorm Medicijnen-paspoort ft O verwijdert zich van burgerbevolking en dan dit nog Lit hei NIPO-enquête toont aan: Ka pra Vereniging Nederlandse Gemeenten: Bij verenigingen en kerkgenootschappen Par Stakingsmiljoen haven Rotterdam niet terugbetaald Stijging van jaarcijfer werkloosheid Vuurwerkhinder weer bestrijden Energiebedrijven: nog niet genoeg olie voor 1980 Nie Ier! ki Miljoenenschade aan boortoren Rijnmond-bestuun AVR gaat door ■BMD] WOENSDAG 12 DECEMBER WC BINNEN- EN BUITENLAND 1979 ra Oude olie (Van onze redactie binnenland) HILVERSUM. Van alle katholie ken in Nederland voelt 53 procent zich met geen enkele bisschop ver want. Als er toch van enig gevoel van geestverwantschap sprake is, dan noemt 28 procent de naam van bis schop Bluyssen van Den Bosch. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. De regering zit volgens de Vereniging Nederlandse Gemeen ten (VNG) nog steeds op het verkeerde spoor bij het maken van plannen te komen tot een andere bestuursorganisatie. (Van onze redactie binnenland) HILVERSUM. Kardinaal Willebrands heeft gisteravond in de KRO-televisierubriek Brandpunt een vurig pleidooi gehouden voor de Nijmeegse theoloog professor dr. Schille beeckx. De hoogleraar moet zich deze week in Rome ver antwoorden voor zijn theologi sche opvattingen. Directe aan leiding voor het onderzoek is het boek Jezus. Het Verhaal van een Levende van Schille beeckx dat overigens al in 1974 is verschenen. Informatiezakeo Vluchtelingen ,.s Meer werk in Groningen DEN HAAG. Staatssecretaris Nooteboom van Financiën staat niet onwelwillend tegenover suggesties belastinginspecteurs meer mogelijk heden te geven voor het inwinnen van inlichtingen over personen. Deze sug gesties zijn afkomstig van de inspec teurs zelf, georganiseerd in de Ver eniging van Belastinginspecteurs. Kinderarbeid Kankerbestrijding Iraniërs naar Libanon Inenting tegen bol W-X J ■tl- ,E5 tl EE CO> Pleidooi kardinaal Schillebeeckx voor WEERRAPPORTEN 10 ■4 - J- 0 1 Voor mensen die langdurig medicijnen moeten gebruiken en bij wie een foutief gebruik gevaar kan opleveren bestaat nu een speciaal medicijnenpaspoort", dat met ingang van deze week verkrijgbaar is bij alle huisartsen in Nijmegen. De gemeente betaalt de produktie en de verspreiding van de medische informatiekaart. Het laagst scoren de bisschoppen Gijsen van Roermond en Simonis van Rotterdam (elk vier procent) en Ernst van Breda en Möller van Groningen (drie respectieve lijk twee procent). Dit blijkt uit een door het NIPO, in opdracht van de KRO gehouden, enquête. Van de totale Nederlandse bevolking voelt volgens de onderzoekresultaten 59 procent zich met geen enkele bisschop verwant. 19 19 17 7 8 0 12 0.3 14 5 14 0.2 7 7 0.4 5 3 Er moet volgens de organisatie rekening worden gehouden met plaatselijke ver schillen voor wat betreft de gewenste mi- nimumopvang van een bestuurskrachtige gemeente. De VNG juicht het toe dat de provincie besturen in toenemende mate de ontwik keling van de provinciale samenleving plannen en coördineren. Zij maakt echter bezwaar tegen een provinciaal beleids plan, zoals minister Wiegel van Binnen landse Zaken dat wil. Volgens de VNG leidt dit tot een onnodig en te gedetail leerd ingrijpen in het gemeentelijk beleid. Willebrands zei overtuigd te zijn van de kerkelijke gezindheid en het geloof van Schillebeeckx. „Daarom is hij mij dier baar, ook vanwege de opvatting die hij heeft van zijn taak, om de kerk te dienen.” Volgens kardinaal Willebrands is de Nijmeegse hoogleraar geen dwaalleraar en geen ketter zoals sommigen hem heb ben betiteld. „Degenen die dat zeggen hebben geen recht om een man van zo’n kwaliteit zo te kwalificeren”, aldus de kerkelijk leider in het KRO-programma. duidelijk overkomen”, aldus de kardi naal. Eén van de oorzaken daarvan zoekt hij in de onderlinge verdeeldheid onder de bisschoppen zelf. Binnen het bisschop pencollege bestaat geen unanimiteit met De aktie die de provincie Utrecht enkele maanden geleden in Bilthoven, De Bilt en Zeist heeft gehouden om oude olietanks van overbodige olie te ontdoen is een groot succes geworden. In de toekomst kunnen ook in andere delen van de pro vincie de tanks worden geleegd. De na de komst van het aardgas overbodig gewor den olie kan uit de tanks lekken en in het grondwater terechtkomen. De eigenaar van de tank kan hiervoor aansprakelijk worden gesteld. Inmiddels is ongeveer 265.000 liter olie in de tanks gepompt. 16 22 20 14 20 —4 11 17 14 -3 15 12 18 16 21 21 8 15 9 11 13 -9 8 6 0 0 0 7 0 0 3 0 28 0.2 0.2 7 0 0 0 C as 7 11 12 2 19 1 14 3 10 16 11 DUBL verzet vi ment vs Charles 1 82 stemi direct dc De op; op het i aftreden schuldig veranties ger IRA. de jaar hangt er ticus”. Haugh aan in d< Maire Gi lijke mir republiel FA van 1 kunr kerst kuile He oplos waar koste kuil van c verf derd. kond gauw Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlyn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanboel Las Palmas Beiroet Tel Aviv Tunis AMSTERDAM (ANP). De Nederland se Stichting Geluidshinder (NSG) is een actie begonnen tegen gevaar en hinder door vuurwerk. In onder meer affiches en tv-spots dringt de stichting er op aan alleen in de nacht van Oud- op Nieuwjaar vuurwerk af te steken. De actie wordt gesteund door de Neder landse Vereniging van Blinden en Slecht zienden. Voor deze mensen kan het knal len uiterst hinderlijk zijn, terwijl hun ge leidehonden er zo van in de war kunnen raken dat ze vaak een aantal dagen orr- handelbaar zijn. Ook de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, de Vereniging van GG- en GD-directeuren, de Nederlandse Ver eniging van Slechthorenden, het Veilig heidsinstituut en de Dierenbescherming ondersteunen de actie. De Federatie Vuurwerkhandel Neder land (FVN) staat ook achter de actie. De FVN wil een korte verkoopperiode van vuurwerk tussen Kestmis en oud en nieuw en een verbod op het afsteken anders dan in de eerste anderhalf uur van het nieuwe jaar. 5 15 13 4 13 -14 4 14 9 -8 6 4 7 13 16 12 10 14 6 5 3 4 -16 3 1 NEW DPA). - daffi zei Ameriki De kardinaal zet vraagtekens bij de door Rome gehanteerde procedure, Schil lebeeckx pas deze week te informeren over de namen van zijn ondervragers. De kardinaal zei zelf om eerdere informatie- (Van STRA ken er pese be door hi verworj BEIR VN-vre< van hel onder c ties va brenger Volge Linabes rantie enigde aflopen decemb den opg Veilighe mandaa De I PLO he de reso rentie o de. Daa Palestiji steund. 15 5 2 Weer in binnen- en buitenland het \x/eer] Vooruitzichten voor vrijdag, opgesteld door het KNMI: Buiig en iets kouder. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: Aantal uren zon: 0-2. Minimumtemperatuur om streeks 5 graden. Maximumtemperatuur om streeks 7 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. DEN HAAG (ANP). Dit jaar hebben tot nu toe gemiddeld 210.000 personen als werklozen geregistreerd gestaan, ruim vierduizend meer dan vorig jaar. Dit heeft het ministerie van Sociale Zaken gisteren meegedeeld. De stijging kan geheel wor den toegeschreven aan de werkloosheids ontwikkeling onder vrouwen. Het jaarge middelde van werkloze vrouwen is dit jaar achtduizend hoger dan vorig jaar, bij de mannen is dit gemiddelde juist vierdui zend lager. Eind november bedroeg het werkloos heidspercentage van de afhankelijke be roepsbevolking in totaal vijf procent. Bij de mannen was dit cijfer 4,1 procent, voor de vrouwen 8,1. Deze percentages zijn voor seizoensinvloeden gecorrigeerd. De geregistreerde openstaande vraag naar personeel bedroeg eind november 73.500 ofwel 1,8 procent van de afhankelij ke beroepsbevolking. De regering moet onderzoeken of er eet bewindsman voor informatieverwerkinj dat hij d of -verzorging moet komen. De Tweedt Kamer schaarde zich gisteren eenstem mig achter een dergelijk verzoek afkom stig van het CDA, ingediend tijdens dt stemmingen over het wetenschapsbudget De CDA-motie pleit voor een samenhal gend beleid voor informatieverwerkmi en -verzorging. De regering zou over onge veer een jaar met een beleidsvisie hiet- over moeten komen. n nnw wzw n nno zzo nnw w wnw nno zw o w wnw windst. wnw nw w w windst. w nnw nnw nnw w windst. zw n zzw o w Naar verwachting zal Nederland eind van dit jaar 2.700 ZuidoostaziatisclK vluchtelingen hebben opgenomen, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken Er zijn er al 2.213 terwijl nog vijfhonderd Aziaten worden verwacht. Van de al gear riveerde groep is de helft schipbreuke ling; verder zijn 49 vluchtelingen in het kader van de gezinshereniging naar Ne derland gekomen. ren en d ten als ties, nie' Dit is een bri< deze zot hij word tralere 1 flict tusi en zal s1 de in he Kadaf: gen de PLO vo ervan s: revolutie de hoo Tripoli, persoon organisa het Rijksarchief met tweehonderd «j no no ono nno no o no nno ono nno brengt dit bestuur alleen nog maar verder van de burgers weg”, aldus de VNG in een advies aan de Tweede Kamer. Het advies is vanmorgen aangeboden aan voorzitter Rienks van de vaste Kamercommissie voor binnenlandse zaken. Het grote bezwaar van de VNG tegen de regeringsplannen is dat er volgens de or ganisatie nog steeds sprake is van een ongerechtvaardigde en onjuiste overdracht van gemeentelijke taken en bevoegdheden naar de provincie. Daar naast is er volgens de VNG nog steeds nauwelijks één concreet voorstel tot de centralisatie van rijkstaken naar provin cies en gemeenten. VNG-voorzitter Roeien noemde het van morgen merkwaardig dat het kabinet- Van Agt de voorstellen voor een nieuwe provinciale herindeling min of meer los koppelt van de plannen tot overdracht van gemeentelijke taken en bevoegdhe den aan de provincies. „De regionale problematiek is niet op te lossen met 24 of 17 provincies. De provin cie heeft een veel te grote schaal voor een intergemeentelijke geneeskundige dienst of een brandweerhulpverleningsdienst. Wanneer men vaststelt dat de provincie de regionale problematiek niet kan oplossen is er ook geen reden het aantal provincies te versterken”, aldus Roeien. Voor versterking van de coördinerende en plannende taak van de provincie is volgens de VNG ook geen uitbreiding van het aantal provincies nodig. „De provin cies moeten niet op de lip van de gemeen ten zitten”, meent Roeien. De Vereniging Nederlandse Gemeenten wil een systeem waarin de drie be stuurslagen (rijk, provincies en gemeen ten) ieder een eigen taak hebben. Daarbij zal volgens de VNG aan een zekere herin deling van gemeenten niet te ontkomen zijn. Een landelijke norm van bijvoor beeld tienduizend inwoners per gemeente is voor de VNG echter onaanvaardbaar. De provincie Groningen krijgt er 52: arbeidsplaatsen bij, aldus een toezeggirj in het Integraal Structuurplan (ISP) Noorden des Lands. Dit heeft minis® Van Aardenne van Economische Zaka gisteren meegedeeld. Zo krijgt de Gn> ningse Rijksuniversiteit 250 personeels® den meer. Winschoten kan een vestiginj van arbeidsplaatsen tegemoet zien. Uitbrei ding van het computercentrum van de Rijksdienst voor het Wegverkeer in Veen- dam geeft 75 mensen een nieuwe baan. ROTTERDAM (ANP). Het Rotter damse bedrijfsleven blijkt niet bereid de één miljoen gulden op te brengen die de gemeente had voorgeschoten om de sleep- bootstaking in de Maasstad te doen beëin digen. Dit hebben B. en W. van Rotterdam gisteren per brief aan de raadsleden laten weten. Burgemeester Van der Louw lever de gisteren felle kritiek op het bedrijfsle ven in de Maasstad. De voorzitter van de Rotterdamse Ka mer van Koophandel, ir. Wilton, had in dertijd gesuggereerd dat hij het geld wel bij het zakenleven bij elkaar zou kunnen bedelen. Nu blijkt dat dit niet zal lukken heeft hij zijn opdracht teruggegeven. Hij baseerde zijn verwachting destijds op het belang dat het bedrijfsleven had bij beëin diging van de staking. B. en W. stellen de raad voor via aanpas sing van de zeehaventarieven met 0,4 pro cent extra het miljoen alsnog binnen te halen. Indertijd had de raad wel inge stemd met het voorschieten, maar niet - met het financieren van de miljoen gulden. De vrouwen van de havenstakers vertel len in een door hen uitgegeven krant dat de rol die zij dit jaar bij de staking hebben gespeeld actiever was dan’bij de staking van 1970. Onze steun is weer nodig omdat Bestek ’81 verslechteringen in het vat heeft, aldus de vrouwen die nieuwe acties in de toekomst niet uitsluiten. De regering bekijkt de mogelijkheden bij werkgeversfraude in sociale verzeke ringswetten een administratieve sanctie in te voeren, zoals een verhoging tot maxi maal honderd percent van de verschuldig de premie. Een voorkeur voor administratieve sancties, zoals terugbetaling of intrekking van uitkeringen, boven strafsancties leeft ook bij de interdepartementale Werk groep bestrijding fraude en misbruik soci ale voorzieningen. De regering bekijkt echter of de strafsanctie in fiscale en sociale verzekeringswetgeving moet wor den verhoogd. Om misbruik en fraude in sociale voorzieningen tegen te gaan zijn .dit jaar 59 opsporingsambtenaren in dienst, 37 meer dan drie jaar geleden. De Federatie van bedrijfsverenigingen on derzoekt momenteel of een uitbreiding van het controle-apparaat noodzakelijk is. Staatssecretaris Nooteboom heeft laten Kardinaal Willebrands heeft gister avond voor de KRO-televisie geschrokken op deze resultaten gereageerd. „Dit is ver ontrustend. Er blijkt uit dat wij niet dicht genoeg bij onze mensen staan, dat we te weinig persoonlijk contact hebben of niet (Van onze redactie binnenland) Voorgesteld is onder meer in de toe komst informatiefaciliteiten te ontwikke len voor onderzoek bij stichtingen, vereni gingen en kerkgenootschappen. De visie van staatssecretaris Noote boom over het voorstel van de belastingin specteurs bleek gisteren uit het antwoord van de bewindsman op Kamervragen over de bestrijding van beunhazerij enhet verrichten van werkzaamheden die „zwart” betaald worden. weten dat het kabinet nog geen besluit heeft genomen over de fiscale aftrekbaar heid van geldboetes. Volgens de bewindsman bestaat er nog geen inzicht in hoeverre het zwart werken zal verminderen als de omzetbelasting voor reparatie en onderhoudswerkzaam heden omlaag gaat. De budgettaire gevol gen daarvan zijn wel bekend: als die be lasting van achttien naar veertien percent zou gaan zou dat één miljard gulden min der inkomsten voor de schatkist bete kenen. Volgens staatssecretaris Nooteboom moet bij het zoeken van de oorzaken van zwartwerk en beunhazerij niet alleen wor den gekeken naar de hoogte van de belas tingtarieven. De bewindsman vindt dat ook de toename van vrije tijd en burgerlij ke ongehoorzaamheid en een voorkeur voor bevrediging van materiële behoeften een rol meespelen. Minister Albeda van Sociale Zaket moet maatregelen nemen tegen eventual opduikende kinderarbeid in ons land. Dj zeggen de CDA-Kamerleden Evenhu» Van Essen en Gerritse, wijzend op krante berichten over arbeid van Turkse en Ns- rokkaanse kinderen. Hun loon zou ah toeslag op hun vaders salaris worden ba taald. De kamerleden hebben de minis® vragen over de zaak gesteld. Het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF| voor de kankerbestrijding heeft het vorig jaar bijna 22 miljoen gulden voor dit doel uitgegeven. Er werd 24 miljoen gulden ingezameld, minder dan was geraamd, ook al was de opbrengst 3,5 miljoen gul den meer dan in 1977. Het Fonds heeft ij zijn 30-jarig bestaan ruim 193 miljoen gulden binnengekregen uit bijdragen, contributies en dergelijke. De opbrengst van de actie Geven voor Leven is hierin niet begrepen. De CDA-Tweede Kamerleden Frinking en Kort-Van Hemel hebben de regering gevraagd naar de mogelijke invloed van uitzending van Iraanse vrijwilligers naai Libanon op de taakuitoefening van de VN-vredesmacht UN1F1L in het algemeen en de Nederlandse troepen daar in het bijzonder. De kamerleden vragen of de regering al contact heeft gehad met VN secretaris-generaal Waldheim over eet mogelijke escalatie in Zuid-Libanon. Zij vinden dat er stappen nodig zijn om gro ter gevaar voor de bevolking en de UN- FIL-eenheden te voorkomen. Een landelijke inentingsactie tegen de bof is weinig zinvol omdat 90 procent van de kinderen vanaf twaalf jaar deze ziekte heeft gehad en daarom over anti-stoffen beschikt. Dit stelt dr. ir. J. Wagenvoort die aan de Rijksuniversiteit van Utrecht op een proefschrift over de bof tot docta promoveerde. Hij deed zijn promotie-on- derzoek onder 239 moeders en 454 kinde ren in het Utrechtse Nieuwegein. ROTTERDAM (ANP). Het dagelijks bestuur van Rijnmond verwacht dat de in zware financiële moeilijkheden verkeren de NV Afvalverwerking Rijnmond (AVR) ook na een eventueel faillissement als afvalverwerkingsbedrijf door de overheid kan worden voortgezet. De gisteren door de Rotterdamse rechtbank verleende sur séance van betaling hoeft volgens het da gelijks bestuur de continuïteit van de pro duktie van de AVR niet te schaden. Dit schrijven de Rijnmond-bestuurders in een notitie waarover gisteravond uren lang is vergaderd door de Rijnmondraad. Het bestuur van de raad de grootste aandeelhouder van AVR en nu belast met 255 miljoen gulden aan schulgaranties schrijft dat de surséance onontkoombaar was. De rijksoverheid is namelijk niet van plan 100 miljoen gulden overbruggings krediet af te geven voor de toekomstige verhezen van de afdeling chemie van de AVR. In de spoedvergadering werd zware kri tiek geuit op directie en raad van commis sarissen van de AVR en op het beleid van het Rijnmondbestuur. DALEN (ANP). De boortoren van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) die onlangs bij het Drentse Dalen neerstortte, is geheel verloren. Dit heeft onderzoek van de Inspectie van het Mijn wezen aangetoond. De waarde van de toren was twaalf miljoen gulden. De schrootwaarde is nu hooguit vijfduizend gulden. De vijftig meter hoge toren stortte neer, doordat een kabel het begaf. De toren was nog geen jaar oud, aldus een mededeling van de NAM. „Professor Schillebbeeckx is één van de weinige theologen in de kerk op dit mo ment, die nog de grote traditie van de theologie van de kerk kennen: de schrif tuurlijke basis, de kerkvaders, de scholas tiek (een vorm van wijsbegeerte) en de moderne ontwikkelingen. Hij beheerst het hele terrein. En dat is de vrucht van een leven van studie en grote toewijding. Er zijn er maar weinigen die zich in dit op zicht met hem kunnen meten.” verschaffing te hebben gevraagd zonder dat dit, voor zover hem nu bekend, tot resultaat heeft geleid. Willebrands vermoedt dat Rome de na men niet heeft vrijgegeven omdat deze dan mogelijk een rol kunnen spelen in de handtekeningenacties rond de affaire- Schillebeeckx. De kardinaal is er niet van overtuigd dat de verschillende solidari teitsacties in het onderzoek naar Schille beeckx, theologische opvattingen positief zullen doorwerken. Het gesprek tussen Schillebeeckx en de Romeinse onderzoekers mag volgens Wil lebrands „niet het karakter krijgen van een ondervraging, die als een verhoor overkomt, waarbij men zich moet verant woorden.” Het gesprek moet volgens hem het karakter hebben van „een niet-vrij- blijvend onderhoud tussen verschillende theologen op wetenschappelijk niveau.” Als de zaak-Schillebeeckx deze week niet op bevredigende wijze wordt afge handeld voelt de kardinaal zich verplicht naar Rome te gaan. Willebrands hoopt echter dat „met het gesprek van deze week in Rome de hele zaak tot een ophel dering en daarmee tot een vreedzame afloop zal komen.” MIDDELBURG (ANP). De gezamen lijke elektriciteitsbedrijven zijn er niet in geslaagd hun oliebehoefte voor het vol gend jaar, zes miljoen ton, te contracte ren. Mogelijk kunnen ze maar over de helft beschikken. Dit zei directeur Dale bout van de Provinciale Zeeuwse Elektri- citeits Maatschappij (PZEM) gisteravond in Middelburg. De olieprijsstijging van tweehonderd naar driehonderd gulden per ton in een half jaar tijd zal voor de energieverbrui ker nog dit jaar tot forse prijsverhogingen leiden, aldus Dalebout. Hij noemde het teleurstellend dat het energieverbruik in gezinnen het afgelopen jaar met vijf 5 zes procent is gestegen terwijl het verbruik bij de bedrijven slechts één twee procent hoger was. Dalebout vreest dat zowel door een ge stegen olieverbruik als door hogere prij zen volgend jaar twee keer zoveel gas, vier miljard kubieke meter, zal moeten wor den aangesproken om de energievoorzie ning te verzekeren, terwijl dat gas als reserve bedoeld is. „De reorganisatie van ons binnenlandse bestuur - rijk, provincies en gemeenten - De lan gisteren niet in s parlemei doening gevestigi eveneem die heel wijn kar Het E vergader sproken voor de „alleen snoeiing te in de daan w< stappen betrekking tot de te volgen koers. Met name de bisschoppen Gijsen en Simonis willen een behoudender koers varen dan hun collega's. De aanleiding van de genoemde NIPO- enquête is de bijzondere synode in januari waarin de bisschoppen met de paus de problemen van de rooms-katholieke kerk in Nederland zullen bespreken. Slechts twee procent van de ondervraagde katho lieken is positief over de te verwachten resultaten van de synode. Bijna de helft, 47 procent, verwacht nauwelijks of geen oplossing voor de moeilijkheden in hun kerkprovincie. Een gedeeltelijke oplos sing verwacht 48 procent. Ruim de helft van de ondervraagde ka tholieken, 56 procent, is ontevreden over de huidige situatie van de RK-kerk. Bijna een kwart (24 procent) is tevreden. Een- vjjfde deel (20 procent) laat de situatie onverschillig. Mogelijk meer onderzoek belastinginspecteurs c 9 9 8 9 9 10 10 8 11 10 6 l.-bew. onbew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. 1. bew. zw. bew. h. bew. zw. bew. motregen onbew. windst. niet ontvangen onbew 1. bew. onbew. geh. bew. regen regenbui onbew. regen geh. bew. 1. bew. zw. bew. h. bew. onbew. regen onbew. onbew. h. bew. regen onbew. onbew. onbew. onbew. h. bew. onbew. regen geh. bew. onbew. regenbui onbew. onweer zw. bew. zw. bew. DONDERDAG 13 DECEMBER Zon- en maanstanden Zon op 08.39 uur, onder 16.28 uur Maan op 01.42 uur, onder 13.54 uur Waterstanden Umuiden Hoogwater 10.51 uur en 23.27 uur Laagwater 06.05 uur en 18.38 uur M cü r>, "7 cm 63 3 2 2 0 4 3 3 0 6 3 1

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 2