Schoolwerkplan voor Oranjebuurt gericht op sociaal zwakkeren n politienieuws U PROFITEERT PERZISCHE MARKT BIJ KHAYAtM OOSTERSE TAPIJTEN LIEVE PRIJSJES WEES ER SNEL BU kort ijmondnieuws z Om verstandig geld van te lenen. Verwijdering woonwagens toegestaan Om verstandig geld van te lenen Bouwgrond voor zelfbouwers AN WR-prijzen voor Jan P. Strijbos en dr. R. P. Hermans lvL‘Ja 7 6 DONDERDAG 13 DECEMBER 1979 VIJF JAAR ERVARING MET STIMULERINGSPROJEKT Voor beeld en geluid bijvoorbeeld. kj Dorpsraad tegen bebouwing aan Aagtevonklaan Betrokkenheid Winkelcentrum ”De Bever”, Beverhof 40-41 aan de Breestraat, Beverwijk. Tel. 02510-2 6124 Nederlands grootste speciaalzaak Omar Khayam, Nederlands grootste speciaalzaak in Oosterse Tapijten, laat u profiteren van de miljoenen omzet van dit jaar. In de maand december houden wij ’’Perzische Markt”. U selecteert uw favoriete oosterse-tapijt uit onze enorme kollektie. Onder ’t genot van ’n kopje koffie gaan wij gezellig samen ’’handelen” zoals dat gaat op ’n echte oosterse markt. U komt naar onze showroom of wij komen bij u thuis. Geheel vrijblijvend. Kom nu, grijp deze speciale -kans”. Allemaal voor Den Haag - Beverwijk - Utrecht - Hilversum - Eindhoven. I Stereo in de huiskamer, ’t lijkt wel een concertzaal. En die natuurfilms in kleur zou je best allemaal willen opnemen met ’n videorecorder. Dus droom je vaak van een nieuwe kleuren-T.V., video of geluidsapparatuur. Maar... geld heb je niet of niet voldoende. Dus ga je lenen, op verstandige wijze. Samen met de mensen van de Finata Bank kun je daar rustig over praten. Die adviseren je welke vorm van lenen ’t beste uitkomt. Ze zijn betrouwbaar en bieden een soepele service. Bovendien zijn ze realistisch; ze zullen je nooit adviseren te veel verplichtingen aan te gaan. Vraag ’ns advies bij een van de vele kantoren van de Finata Bank. Want de Finata Bank is er om verstandig geld van te lenen. gelegen aan de Reguliersstraat. -< (ADVERTENTIE) Bijvoorbeeld: 60 mnd. 96 mnd. Bijvoorbeeld: Finata Bank s Dr. R. p. Hermans (links) van het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk neemt de ANWB- onderscheiding in ontvangst. Groningse Winschoten. Diefstal. Vernieling van een spie gelruit bij „De Radiodokter” aan de Be- De indiener van het verzoek om schor sing nam ongeveer een jaar geleden één van de zogenoemde passantenplaatsen in van het regionale centrum. Toen is hem al De activiteiten in het kader van het schoolwerkplan zijn drieledig. Centraal staat een „op maat gesneden” onderwijs programma om zo nauw mogelijk op inte resses en taalgebruik van de doorsnee- leerling in te spelen. Daarbij komt het punt „extra hulpverle- Met het projekt wordt ingehaakt op de stimuleringsgedachte zoals die de laatste jaren door het ministerie van onderwijs wordt voorgestaan. De OBD Midden-Ken- nemerland constateert een diepgaande belangstelling bij het ministerie en andere begeleidingsdiensten voor de bevindingen die inmiddels in het Beverwijkse zijn op gedaan. De betrokkenheid van de ouders bij het (stimulerings)projekt is tot nu toe mond jesmaat. Er waren voorleesakties en in gespreksgroepen werd door video-opna- men een beeld gegeven van het reilen en zeilen binnen de school. De ouders hielden aanvankelijk de boot af. OBD-functiona- ris G. J. Roosenburg treedt sinds 1 okto ber op als coördinator van het Oranje- buurtprojékt. Hij signaleert bij het „thuis front” een groeiende belangstelling die voor de naaste toekomst het beste doet hopen. Betrekkelijk nieuw is binnen het pro jekt de gerichte opvang van anderstalige leerlingen waarvoor de OBD sinds kort de consulente Marjan Kusters beschikbaar heeft. Haarlem, Wagenweg 56, tel. 023-31 1950 Leiden, Steenstraat 33, tel. 071-134347/149788 Zaandam, Stationsstraat 45, tel. 075-160453/163136 48 mnd. f 145,63 f278,51 f411,39 f 544,27 afl. 3% (incl. rente) f 124,63 f 236,56 f 348,48 f460,41 rente per maand (berekend over het uitstaande saldo) f 173,63 f254,13 f 334,63 'ebied als de zoge- lat in uitge- a een st be- inge- teling ve tij- werkt jn we re ge- ‘Stem- voor jaren- >r be nader diend taarse afl. 2>/2% (incl. rente) proce- vaarir. bena- wo- ianties j fase, k wor- bewo- praak- spraak nd en keerd. ie drie >1 ij ven le die aldus BEVERWIJK. Enige tijd geleden zyn door het Beverwijkse gemeentebestuur gegadigden opgeroepen voor de bouw van woningen aan de Grote Houtweg op het braakliggende perceeltje grond tussen de woningen Grote Houtweg 73 en 91. Op dit stuk grond is plaats voor vijf of zes wonin gen, terwijl hierbij speciaal wordt gedacht aan de zogenoemde eigenbouwers. Tot nu toe hebben zich enkele gegadig den voor deze grond gemeld, maar te weinig om van start te kunnen gaan met de voorbereidingen. Geïnteresseerden kunnen zich alsnog wenden tot het bureau huisvesting van de gemeente, President Kennedyplein 1. 1.45% 1.25% 1.19% 1.15% l.J0% 1 ook •r het iatief- elen” g van iriteit die st ge- isidie Wet- it het :ig de oven- fende t pro- zijn, Igens ingen >f een tzicht f 125,- f 250,- f 375,- f500,- f 625,- f 5000,- f 10000.- f 15000,- f 20000,- f 5000,- f 10000,- f 15000,- f 20000,- f 25000,- f 150,- f 300,- f 450,- f600,- f 750,- ning”. In dat kader past het taal- en lees onderwijs in groepen en de systematische foutenanalyses bij reken- en taalonder wijs. Knelpunten binnen het leerproces kunnen daarmee snel worden opge spoord. Een afsprakenboekje, samenge steld door OBD en leerkrachten, dient als leidraad voor de „remedied teachter” die voor „moeilijke gevallen” veelvuldig te hulp wordt geroepen. K te verstaan gegeven dat hij daar slechts tijdelijk zou mogen verblijven. Dat leek geen probleem, omdat Wolters zei slechts op bezoek te zijn bij woonwagenbewoners met een vaste standplaats in het centrum. Op vertrek werd van gemeentewege ver schillende malen aangedrongen, zonder resultaat. Toen kreeg de heer Wolters de aanzegging, dat hij per 31 november zou moeten zijn vertrokken. Tegen die be schikking ging de heer Wolters in beroep, maar de Raad van State heeft het besluit nu dus niet geschorst. staat uit een bedrag van 2500 gulden en een legpenning. De Algemene Nederlandse Wielrijders Bond onderscheidde gisteren nog een drietal Nederlanders. Dat was allereerst dr. R. P. Hermans, directeur van het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk. In hem wil de de Bond al diegenen eren die verleden jaar betrokken waren bij de hulpverle ning na de ramp op de Spaanse camping Los Alfaques waar toen een tankwagen met gas ontplofte. Andere oorkondes gingen naar de schrijver Cees Nooteboom en mr. dr. Schelhaas, provinciaal voorlichter van Overijssel. Dit drietal en een Franse fil mer kreeg naast een oorkonde ook een bedrag van duizend gulden per persoon. De Finata Bank verzorgt o.a. de volgende leningen: Persoonlijke leningen, die je met een vast bedrag afbetaalt, zodat je op een gegeven moment weer helemaal schuiden-vrij bent. Zoals bekend wordt het regionale cen trum gesloten. Voor de vaste bewoners zijn en worden elders in de IJmondge- meenten 137 standplaatsen ingericht. Voor meer wagens is er geen ruimte en de gemeente Heemskerk acht het onverant woord, straks met één wagen van „een tijdelijke bezoeker” in het regionale cen trum te blijven zitten. De aanvankelijke opzet, het onderwijs afstemmen op leerlingen uit zogenoemde kansarme milieus, heeft inmiddels gere sulteerd in schoolwerkplannen waarin jeugd van 4 tot 12 jaar aan zijn trekken komt. In dit werkplan zit een ontwikke lingslijn verweven voor leerlingen uit on derling verschillende milieus met een di versiteit in motivatie, aanleg en begaafd heid. Een didaktische gemene deler dus waarin leerlingen van uiteenlopend kali ber zich happy moeten kunnen voelen. Direct betrokkenen bij het Oranje- buurtprojekt is de Onderwijsbegelei dingsdienst Midden-Kennemerland (deel- team Beverwijk). In een beleidsgroep zijn verder vertegenwoordigd het openbaar onderwijs, bijzonder onderwijs en ook de onderwijsinspecties die Beverwijk als werkgebied hebben. Beenbreuk Een 74-jarige fietser uit Haarlem brak woensdagochtend om streeks half elf zijn been bij een aanrij ding met een auto op de kruising Pont- weg-Noordtrsluisweg in Velsen-Noord. De man wilde, komende vanaf de punt, links af de Noordersluisweg inslaan, maar verleende hierbij geen voorrang aan een 38-jarige automobilist, afkomstig uit het verwijkse Begijnestraat is zondagnacht met diefstal gepaard gegaan. De eigenaar van de zaak miste bij nadere inventarisa tie drie radio-ontvangers (zogenoemde scanners) ter waarde van 1500. Aan de uitgestalde radio-apparatuur ontstond verder voor vierduizend gulden schade door vallend glas. VELSEN. De Dorpsraad Driehuis vecht voor behoud van de groene ruimte aan de Aagtevonklaan die het raadslid D. Kuijper (Progressief Velsen) voor wo ningbouw wil bestemmen. Kuijper drong bij de jongste begrotingsbehandeling aan op een bestemmingsverandering voor de strook grond die momenteel een recrea tieve en volgens de Dorpsraad onmisbare functie vervult Het gaat omde nu nog groene zone in de driehoek Aagtevonklaan-Van Lennep- laan-Waterlandweg. De Dorpsraad tekent tegen toekomstige bebouwing bezwaar aan in een brief die eerder deze week is verzonden naar de Velsense raadsfracties. Daarin wordt de suggestie van Kuijper aangemerkt als re gelrechte bedreiging van de nu nog recre atieve ruimte waarvan de plaatselijke oranjevereniging en ook de Dorpsraad gebruik maken voor festiviteiten in de open lucht. Tijdens de bewuste begrotingszitting (behandeling hoofdstuk openbare wer ken) beloofde wethouder K. W. Bijl de bebouwingsmogelijkheid nader te zullen bezien. Bij een positieve uitslag vreest de Dorpsraad aantasting van nog meer soortgelijke groene plekken in de ge meente. Leen verstandig geld bij de Finata Bank (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. De gemeente Heems kerk mag overgaan tot het verwijderen van de woonwagen van de heer Wolters van het regionale centrum aan de Com- municatieweg. De afdeling rechtspraak van de Raad van State is niet ingegaan op het verzoek om schorsing van het ge meentelijk besluit om de wagen té doen verwijderen. Rentewijzigingen voorbehouden Bedragen per maand zijn inclusief alle kosten Rente is aftrekbaar Overlijdensrisico gedekt tot f 20000,- Andere bedragen mogelijk. Gregoriaans. Liefhebbers van het Gre goriaans kunnen zaterdagavond 15 de cember vanaf half zeven de Dekenale Schola Cantorum Beverwijk beluisteren in de Goede Raadkerk aan de Arendsweg in Beverwijk. Dit koor zingt dan de gezan gen van de derde adventszondag en sa men met de aanwezigen de zeventiende gregoriaanse mis en het credo. Deze vie ring wordt afgesloten met de lofzang „Ro tate caeli desuper. Ko Ariëns leidt het koor en Jaap Leek bespeelt het orgel. Op 24 december zingt de schola samen met het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor tijdens de nachtmis in de H. Josephkerk in Velsen Noord. Kerststukjes. In het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhoflaan te Bever wijk wordt op maandagavond 17 en dins dagavond 18 december de gelegenheid geboden kerststukjes te maken onder lei ding van een docente bloemschikken. Kerstgroen is in het buurthuis aanwezig, maar andere materialen als bakjes, kaar senstandaards en dergelijke dient men zelf mee te nemen. Voor deelneming kan men zich opgeven in het buurthuis of telefonisch via nummer 02510-20944. Klaverjassen. De Beverwijkse voetbal vereniging „De Kennemers” houdt vrij dagavond 14 december een klaverjas- en sjoelavond in het Kennemerpavfljoen in het sportpark Adrichem aan de St. Aag- tendijk in Beverwijk. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. De bekende Heemsteed se natuurbeschermer én publicist Jan P. Strijbos heeft woensdagmiddag in het Promenadehotel te Scheveningen de ANWB-prijs 1979 gekregen. Strijbos kreeg de prijs toegekend vanwege zijn uitzonderlijke verdiensten als vogelkundi- ge, natuurbeschermer en schrijver over deze materie. De prijs die de achtentach- tigjarige in ontvangst mocht nemen, be- Continu Credieten, waarbij je telkens naar eigen behoefte geld kunt opnemen en weer aflossen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Na een pioniersperiode van vijf jaar zit in Beverwijk het zogenoemde Oranjebuurtprojekt redelijk vast in het spoor. De start was in 1974 binnen een woonwijk waar sociale problemen onder meer op de scholen tot uiting kwamen. Operatieterrein waren de Vondelschool (thans „De Tweemaster”) aan de Zweedselaan, de Hendrik Mandeschool en kleuterschool De Sleutelbloem, beide J T

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7