Velsens wethouder Meijer voldaan over vestiging Haarlemse voetbalbond na riant onder dak !d Nederlaag landskampioen EBBC Weenink klopt ZSC Stars produktiever in promotieklasse dan Rotterdam-Zuid RU BEI S en V aan kop in eerste klas Boekenroode verkleint wielerkoersen Boot: Kritiek achterstand op BOC 3 van Akerboom Pl pl Haarlemse ploeg pakt wintertitel Opleving Akrides en Hoofddorp slechts eenmalig I VI vier jaar WK F* B-i b MA 16 17 DECEMBER 1979 MAANDAG sportief Vrijage” r- Bijna miljoen Interbouw BV is een snelgroeiend bedrijf in de sector komplete interieur verbouwingen. Wij zoeken daarom op korte termijn: ervaren timmerman Geboden wordt: hoog loon uitstekende sociale voorzieningen prettige werksfeer in klein teamverband hoge mate van zelfstandigheid Leeftijd tot 30 jaar. Sollicitaties kunt u richten aan Interbouw BV. tel. 023*263463/370846 (Van onze sportredactie) SANTPOORT. Met een offi ciële ontvangst van genodigden is afgelopen zaterdag het nieu we bondsgebouw van de KNVB, afdeling Haarlem, aan het Bur gemeester Weerstplantsoen in Santpoort-Noord feestelijk in gebruik genomen. Hiermee is een periode van vier jaar afge sloten waarin veel pogingen zijn aangewend om voor de te krap geworden behuizing aan de Jansweg in Haarlem een ge schikt, aan de eisen des tijds aangepast onderkomen te vinden. I iS k i I Het blijkt voor velen nog steeds teleur- Boot verbaasd Bij de aspiranten zegevierde Hans Vos, Marja de Boer was de eerst aankomende dame. Bij de jeugdrijders, die een hinder nisritje moesten afwerken, wonnen Ton de Boer (C-kl.), Miel de Boer (B-kl.) en Patrick Buis (A-kl.). Komende zondag wordt er een tijdrit verreden door de polders. Bij de dames moest Eve and Adam Stars zijn meerdere erkennen in Rotter- dam-Zuid. De koploper won in de Beijnes- hal met 52-73. Tot zes minuten na de rust hebben de Sterren de wedstrijden tegen de op kop gaande Rotterdamse ploeg volledig open kunnen houden. Toen begon de routine van de gasten de doorslag te geven. Volle dig ongrijpbaar was Gerda de Ridder (23- 22), die de Haarlemse verdediging voor te grote problemen stelde. Een grote fouten- last voor Stars en het wegvallen van de geblesseerde Irish Verwey gaven Rotter- dam-Zuid in de slotfase de kans toch nog weg te lopen naar een ruime zege. Hoe groot het werkelijke krachtsver schil wel was bewees Stars direct na de basketwisseling toen met snel en gecon centreerd spel werd gewerkt aan het uit bouwen van de score. Wervelende acties van Tony Parker, die ditmaal bepaald niet op de solotoer ging, deden de voorsprong tot 81-55 oplopen. De kans op een grote overwinning bleef tot 115-80 aanwezig. Toen echter gingen de vele persoonlijke fouten aan Haarlemse kant zich wreken. Na het vertrek van Joustra, Armstrong en Jansen kon Downey zich volledig uitle ven. Geen strobreed werd de zuiver schie tende Amerikaan in de weg gelegd. Louter daardoor konden de gasten de schade beperken. Aanstaande dinsdagavond zul len de spelers van Jan Janbroers echter anders voor de dag moeten komen als Frisol-R in de Beijneshal op bezoek komt. Vooral in defensief opzicht zal het dan oppassen geblazen zijn. Beneden beschikt de HVB over zes vertrekken, zijnde kamers of zo men wil kleine ruimten voor commissies als die van de scheidsrechters, toto/lotto, strafzaken en jeugd, terwijl er voorts een geschikte lokaliteit is, plaats bie dend aan ongeveer zeventig personen, voor allerlei doeleinden zoals cursussen e.d. Op de eerste verdieping bevinden zich de kamers van administrateur Wim Roosen en de boekhouding, de balie, het archief en een kleine vergaderruimte voor het dagelijks bestuur, alles in strak ke lijnen, effectief en met warme materi alen en kleuren (veelal bruin) uitge voerd. Begrijpelijk dat de talrijke aanwezi- De KNBSB-voorzitter Guus van der Heijden memoreerde dat hij voor zijn bond ooit gedacht had aan een vestiging in een „huis voor de sport”; een plan van de Nederlandse Sport Federatie. Dit is inmiddels definitief van de baan, gen, onder wie veel afdelingsvoorzitters, zaterdag tijdens een rondleidng van hun bewondering blijk gaven, nadat tevoren enige sprekers al het hunne over deze nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van de HVB ten beste hadden gegeven. De eerste die achter de microfoon plaats nam was Velsens wethouder J. Meijer. Hij getuigde onder meer van zijn voldoe ning over het feit dat de KNBSB en de voetbalafdeling Haarlem nu officieel in woners zijn geworden. Namens de KNVB sectie amateurvoet bal sprak bestuurder Nico de Doelder, die de belangrijke gebeurtenis van het in gebruik nemen van een nieuw gebouw koppelde aan de noodzaak van een goe de samenwerking tussen bond en afde lingen, onder andere met betrekking tot, wat hij noemde, „toto/lotto-gebeurtenis- sen”. Hij overhandigde twee enveloppen met inhoud. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM/IJMOND. De grote sen satie in de vijfde ronde van de promotie klasse NHSB was de kolossale 71/2-l1/z overwinning van het Beverwijkse Wee nink op leider ZSC/Saende. Met deze ne derlaag werd de Zaanse ploeg uit het leiderszadel gewipt en kreeg Weenink weer aansluiting met de kopgroep. Aan kop gaan nu de schaakclubs Purmerend (zege op VHS 3) en Caissa (winst op Heemstede). waarna, aldus voorzitter Van der Heij den, „wij een vrijage begonnen met de afdeling Amsterdam van de KNVB”. Zoals bekend huisde de KNBSB voor heen in de Amsterdamse Jordaan. Toen dit op niets uitdraadie werd Haarlem als honkbalcentrum een uitstekend al ternatief gedacht. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. In de viertal lencompetitie bridge van het district Kennemerland kon BOC 3 zich aan de top van de hoofdklasse handhaven ondanks het gelijke spel (10-10) dat het aan Sans Atout moest toestaan. Boekenroode 1 overklaste BOC 5: 19-1 en heeft zijn ach terstand op BOC 3 aanzienlijk verkleind. BOC 3 heeft uit zes wedstrijden 96 overwinningspunten, terwijl de Boeken- roode-formatie er 86 bijeen speelde. In de eerste klasse B is Bridgecentrum 1 (Plaatsman-Van der Zee, Van der Lit-Slot) zonder meer te sterk, waardoor ook Haar- lem-Noord 1 (Honkoop-Verheijde, Vos- Vlug) zich gewonnen moest geven: 16-4. Bridgecentrum 1 heeft nu 52 punten en zal niet te stoppen zijn. Bij de tweedeklassers sprongen er toch wel twee uitslagen uit: S en V 6 klopte het’ Beverwijkse Sant Atout 2 met 19-1 en ook S en V 5 behaalde een grote overwinning: ABC’78 1 had geen verweer: 20-0. In de eerste klasse A deed S en V 4 goed werk door het sterke Bridgecentrum 2 (De Wit-Kerner, Kuhlmann-Spee) met 13- 8 te kloppen. Door deze uitslag is het S en V-team met een totaal van 43 punten aan de leiding gekomen. SV Noordkop-Hoofddorp 88-60 (rust 41- 27). Hoofddorp: Hans Jutte (27) en Leo van de Riet (16). (Van een medewerker) HAARLEM. Een sterker spelend Score Advertising heeft in de Kennemer sporthal met 4-1 staartploeg Heijne ver slagen. Het gaat na deze overwinning alleen op kop in de hoofdklasse van bet Haarlemse zaalvoetbal. De helft van de competitie zit er nu op. Daarom mag Score zich „winterkampioen” noemen. Akrides-The Wolves 77-80 (rust 45-36). Akrides: Wim Branderhorst (8-4), Rob Meijer (8-4) en Jos Meijer (6-6). Neder op de h maar hi vóór ru van Roi Wie da drukker een kw< score at gingsfoi teerde Panic, c land, dt mentair len, o mi tackelde achtte c Door zonder i de min voor hu de plaa beslag bedrag die dus in de te Da1 toch twijft Stand: Hatrans Tonego 14-28, Noord- kop 14-26, ASVU 14-20, Celeritas 14-18, Werkendam 14-18, Orca’s 14-14, Akrides 14-14, The Wolves 14-12, Ymir 14-12, Achilles 14-10, Hoofddorp 14-10, US 14-10, Cangeroes 14-2, Mosquito’s 14-2. SNEE strijd dammei se Petn Sotsjnei speelste eindstri Alt sjoel ren. Da met de nog bei strijd gi oene Lt chailov! acht w< (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In een wed strijd, die met echt basketbal weinig te maken had, heeft Eve and Adam Stars Rotterdam-Zuid zonder al te veel moeite met 129-108 ter zijde geschoven. De grote verrassing van het weekend was de ne derlaag van landskampioen EBBC tegen het bezoekende Punch, dat verdiend met 69-71 zegevierde. In alle overige gevallen zegevierden de topploegen moeiteloos. Vooral Nat. Ned. Donar tegen stadgenoot BV Groningen (133-52) en Parker tegen Delta Lloyd (112-87) deden van zich spreken. Stars-Rotterdam-Zuid 52-73 (rust 22-34). Topscoorsters Stars: Nel van der Burg (2- 11), Marjolijn Drijver (3-5), Marieke Tol (2-6). UUBl byteam sing ge: kansloo zen: 10- meer ei team, d slaven, komen, twee w van wai voor h< reiken. De uil gehoudei Verato (L. Doop Axwonh f 1.90 gestart: Amate Sirocco 1 K-. 1. R f4,60 2 Narcisi man) 2 4. Bots. Tc 3.00 ko HILV stand 1 sums naam b ziet te Speedy In een weinig spectaculair duel heeft Stars voor eigen publiek de aanspraak op de belangrijke vierde plaats in tact weten te houden. Tot een echte wedstrijd kwam het in de goed bezette Beijneshal dit keer niet. Werkelijke tegenstand konden de gasten met uitzondering van Downey niet bieden. Bovendien bleek de thuisclub dit keer niet voldoende gemotiveerd om de bezoekers af te slachten. De Haarlemmers bedienden zich regelmatig van demarra ges als de stand op het scorebord dat noodzakelijk maakte. Zodra de thuisclub op een hogere versnelling overschakelde of het de Rotterdammers moeilijker maakte, gingen de gasten in de fout. Van der Heijden: „Zo ontstond al gauw een uitstekende samenwerking met de HVB, ook in persoonlijke rela ties. We zijn echt blij met de Haarlemse voetbalbond in zee te zijn gegaan. En in de toekomst zal die goede verstandhou ding zonder twijfel aanhouden”. Zijn geschenk bestond uit een karafstel met glazen voor de bestuurstafel. Namens de gedecoreerden en de veld- voetbalverenigingen voerde vervolgens oud-bestuurslid en erelid Charles Boe- ree het woord. Twee gevulde enveloppen overhandigde hij nadien aan voorzitter Duinker die voorts van de bouwer een wandbord in handen gedrukt kreeg plus eveneens een inhoudvolle enveloppe. Onder de aanwezigen bevonden zich onder anderen vertegenwoordigers van sport- en jeugdzaken, de sportraad Haarlem en de provinciale sportraad Noord-Holland. Als onderdeel van de wintercompetitie met de all-round-titel als inzet, liet de HRC Excelsior een oriëntatierit verrijden. Daarvan waren de uitslagen: amateurs: 1. H. Buis, 2. R. Caland, 3. N. de Bond, 4. D. Schouten, 5. K. Schrama; Veteranen: 1. Buus Schouten, 2. H. van Steyn, 3. Ko van Tintelen; Junioren: 1. P. Eyking, 2. B. Luyken, 3. G. Brands; Nieuwelingen: 1. D. v. d. Sluis, 2. W. Otte, 3. C. Kalter. (Van onze basketbalmedewerker) DEN BOSCH. Behalve een ne derlaag hield EBBC aan de wedstrijd tegen Punch ook een conflict tussen Kees Akerboom en Ton Boot over. De Bossche coach die zijn topscorer maar weinig speeltijd bood, wekte daarmee de wrevel van Akerboom op. Akerboom: „Er is vanavond stom gecoacht. Als je zoveel wisselt kan er nooit een ingespeelde ploeg in het veld komen”. Akerboom ontkende overigens dat er sprake zou zijn van een al lang sluimerend conflict. „Er zal echter van de week wel gepraat moeten worden”, aldus Akerboom. Ton Boot, geconfronteerd met de uit spraken van Akerboom, was uiterst verbaasd: „Akerboom heeft inder daad dit keer weinig crediet gekregen. Hij speelde dan misschien wel aan vallend goed, maar ook in verdedi gend opzicht heb ik harde werkers nodig”. Zonder Henk van Wijk uit de ploeg gelaten en de geschorste Jos Chelius kwam Hoofddorp in een sfeervolle Hel- derse sporthal veel lengte te kort om het de thuisclub werkelijk lastig te maken, Niet onverdienstelijk debuteerden in de Hoofddorpse hoofdmacht Hans Janssen en Ron Ribbelink. Lang kon Hoofddorp in de tweede helft de thuisclub volgen. Toen in de slotfase Guido Elshot met vijf fouten het veld moest verlaten, verdween de laat ste lange man aan Hoofddorp-zijde en kon Noordkop weglopen naar de verdiende maar geflatteerde 88-60 overwinning. BOC 3-Sans Atout 1 bood weinig hoog tepunten. Bij de tafelwisseling stond Porck c.s. wat voor: 29-21. Sans Atout (Roos-Beers, Beentjes-Kool) kwam daar na goed terug en wist de balans vrijwel in evenwicht te brengen: 67-66. In overwin ningspunten leverde dat een 10-10 uitslag op. Kool-Beentjes gingen op 3 sch. niet minder dan vijf down. Waarom Ab van Zanten niet dubbelde begreep hij zelf ook niet. Piet Roos bood een scherp vijf klave- ren-contract dat gemaakt werd. In de tweede helft gleed Nico de Winter op 3 h uit (gedubbeld drie down) en was het duidelijk dat BOC 3 (Porck-Helling- man, De Winter-Van Zanten) met een pun tenverdeling genoegen moest nemen. De strijd tussen Boekenroode 1 (echtp. De Vries, Wiers-Van Ravenswaay) en BOC 5 (De Jong-Steinberg, Tervoort-Wit- tebrood) was tot aan de pauze geheel open: 33-32. De Jong-Steinberg parkeer den vervolgens met aas, heer van klave ren buitenboord in zes sch. en dat was kansloos. Boekenroode bood daarna zes ruiten (gemaakt) dat door het BOC-team gemist werd. Toen alle scores vergeleken waren kwam een eindstand van 19-1 in het voordeel van Boekenroode uit de bus en daarmede wisten De Vries en zijn teamge- Guus van der Heijden, de voorzitter van de KNBSB, de medebewoner van het gebouw, overhandigt een cadeau aan de HVB-voorzitter Henk Duinker (rechts). In het midden het voetbalbestuurslid Theo Grijmans. Stars-Rotterdam-Zuid 129-108 (rust 59- 51). Topscorers Stars: Tony Parker (27- 21), Emill Hagens (8-12) en Wayne Arm strong (11-8). Rotterdam-Zuid: Dave Downey (22-35) en Jelle Esveldt (13-6). (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Plaatselijk favoriet en prof Reinier Groenendaal won op overtuigende wijze in St. Michielsgestel een nationale wielerveldrit voor profs en amateurs. Aan de finish had hij bijna drie minuten voorsprong op Herman Snoeyink uit Denekamp. Hans Steekers uit Noordwijkerhout legde beslag op de derde plaats. Ties Verhagen uit Eerde werd vierde en Anton v. d. Wetering uit Deurne vijfde. De ranglijst zal er dan als volgt uitzien: Purmerend 7 match-27 bordpunten, Cais sa 7-24, WV 6-27Vz, Weenink 6-27Vz, Heemstede 5-27Vz, ZSC/Saende 5-27, Kijk Uit 5-25‘/z, Het Oosten 3-23, VHS 3 3-22, Bergen 3-19. (ADVERTENTIE) Een internationale wielerveldrit in Drunen, die op een door de vele regenval zwaar parcours van de Drunense duinen werd verreden, leverde een nieuwe zege op voor Reinier Groenendaal. Hij deed 1 uur 3 min. en 38 sec. over de 23 kilometer. Tweede werd Herman Snoeyink op 3.10, derde de Westduitser Rainer Paus op 4.16, vierde Hans Steekers uit Noordwijker hout op 4.56 en als vijfde finishte Antdn v. d. Wetering uit Deurne. In Beverwijk heeft Weenink te kennen gegeven wel degelijk een rol te willen spelen in de strijd om het kampioenschap. In de sterkste opstelling aan de start ver schenen, bleef de 0-0 stand ruim vier uur op het scorebord staan. Toen Nuyen en Poncin hun club op 2-0 brachten was het hek van de dam. Alles liep ineens als een trein en voor ZSC zich realiseerde wat er gaande was had Weenink het aankomst- station reeds bereikt. De resterende afge broken partij aan het eerste bord toont remise-tendensen tot wat voordeel voor ZSC. Heemstede heeft zich in Hoorn niet kun nen handhaven. Bij Caissa ging de strijd lange tijd gelijk op maar het gemis van Lingbeek en Volders was voor Heemstede zonder meer een handicap. Men kwam nog tot een 41/z-31/z voorsprong, die door Caissa evenwel werd omgezet in een 41/2-3i/z stand. Bruggeman en Baar streden toen tevergeefs om de nederlaag af te weren en moesten beiden in remise be rusten. Van meet af aan dicteerde Kijk Uit uit IJmuiden de wedstrijd tegen Bergen. Dekker, Hamersma en Kunst hielpen de Velser club aan een 3-0 voorsprong. Een geriefelijke voorsprong die niet meer werd prijsgegeven en verdiend tot 7-3 werd uitgebouwd. „Onnodig verloren” was de conclusie bij Het Oosten na de ÖVz-SVz nederlaag tegen het Alkmaarse WV. Dat klopte wel min of meer omdat zowel Van Ooyen als Kranendonk slecht met dames overweg konden. In gewonnen positie lieten beiden hun dame op de tocht staan. In Purmerend bleek VHS 3 te zwak voor de thuisclub en werd op een 41/z-21/z achter stand gezet in de wetenschap dat de eind stand op vermoedelijk 6-4 voor Purmer end zal uitkomen. Weliswaar was deze opgave voor Hoofd dorp te groot, maar toch was de nederlaag van 88-60 alleszins acceptabel. Na een aarzelende start waarbij Akri- des het initiatief aan Wolves moest laten, werd een 9-17 achterstand nog voor rust in een ruime voorsprong omgezet. Voor Akrides, dat overigens maar moeilijk tot onder het Amsterdamse bord kon komen, leek er toen geen vuiltje meer aan de lucht. Toen de gasten echter overschakel. den op een man-to-man ging er werkelijk alles mis aan IJmuidense zijde. Moeizaam sleepte Akrides zich voort. Te gehaast werden de aanvallen opgezet, terwijl het balverlies The Wolves de kans gaf om de grote achterstand weg te werken en bij 73- 74 een voorsprong te nemen. Uitblinker in de Amsterdamse ploeg was de Amerikaan Tree Marioneau (13- 12). Een tactisch zwak spelend Akrides, dat in de verdediging bovendien fout op fout stapelde, moest tenslotte gelaten toe zien hoe de gasten de verdiende winst toch nog naar zich toetrokken. stellend dat de gemeente Haarlem die de HVB liefst tachtig jaar lang onderdak heeft geboden zich in de onderhandelin- gen om tot een adequaat nieuw gebouw te komen zó strikt zakelijk heeft opge steld dat er voor de voetbalafdeling geen beginnen aan was. Zei HVB-voorzitter Henk Duinker daags vóór de opening van het gebouw: „In Haarlem duurde het allemaal zo lang en het was erg duur”. In eerste instantie, toen de plannen tot verhuizing op stapel werden gezet, werd gespeeld met de gedachte samen met de KNBSB (honkbal/softbalbond) en de basketbalbond binnen de grenzen van Haarlem een pand te betrekken. Van lieverlee viel de basketbalbond echter af en bleven de twee andere partners over. Die gingen vervolgens onder meer hun aandacht richten op een vestiging bij het Pim Muliersportpark; een aantrekkelijk plan omdat daar veel mogelijkheden la gen met betrekking tot het aanpalende veldencomplex. Iets dat in Santpoort toch wel wordt gemist. De gemeente Velsen keek wat verder dan de neus van haar Haarlemse collega en was maar al te zeer bereid de afdeling Haarlem van de KNVB plus de KNBSB (een landelijke bond) binnen te halen op Santpoorts grondgebied. Een bevrijden de ontwikkeling, al bekent HVB-voorzit ter Duinker nog steeds: „Het zit ons, ondanks alles, tóch niet lekker dat de gemeente Haarlem er niets aan gedaan heeft ons te houden”. In maart van dit jaar begonnen de bouwwerkzaamheden naar een ont werp van de gemeente-architect Pe ters van Velsen en uitgevoerd door on dernemer Meijer. Toen het project enige weken geleden binnen de planning werd opgeleverd wist de KNVB, afde ling Haarlem, zich in het rijke bezit van een oppervlakte van 600 m2. Totale bouwkosten voor de afdeling en de honk- en softbalbond die op de tweede verdieping is gehuisvest: bijna een mil joen gulden. r 1 Wethouder J. Mei/er van de gemeente Velsen heeft zojuist een foto van het exterieur onthuld waarmee het nieuwe gebouw van de KNVB, afdeling Haarlem, en de KNBSB officieel in gebruik is genomen. (Van onze basketbalmedewerker) UMUIDEN/DEN HELDER. De ople- ving, die het spel van Akrides en Hoofd dorp in de basketbalcompetitie enkele weken geleden kenmerkte, is in het afge lopen weekend duidelijk van tijdelijke aard gebleken. Volstrekt onnodig ging Akrides voor eigen publiek tegen The Wolves ten onder. Na een grote voor sprong zegevierde The Wolves toch nog met 77-80. Een ernstig gehandicapt Hoofddorp stond in Den Helder voor dt ondankbare taak het hoog geplaatste Noordkop partij te geven. Standen: HE: Parker 21-40, EBBC 21-32, Am stelveen 23-32, Donar 22-26, Stars 23-26, Punch 23-26, Frisol-R 22-22, BOB 23-16, Delta Lloyd 22- 14, Rotterdam-Zuid 22-6, BV Groningen 22-4. DE: BOB 17-30, Rotterdam-Zuid 17-30, Delta Lloyd 17-30, The Blue Stars 17-22, Stars 17-18, Voorburg 17-14, Jolly Jumpers 17-12, Raak 17-8, Jrc Boxtel 17-6, DAS 17-0. in Te zicht< kamp op ee Toen Vulti zou 1 de p< aanzi bond sterk UMB lijk v nouts CAÏSSA-HEEMSTEDE: Meester-Bruggeman rem., Bührs-Van der Velden 1-0, Sederel-Santen rem., K. Pieters-Volten 1-0, Geertsema-Groenen- dijk 0-1, Wildschut-Brandsma 1-0, Roos-Baar rem., A. Pieters-Dubbelaar rem., Hajer-Van Langeraar 0-1, Van der Zee-Muusze rem. TO TAAL 5V2-4V2. KIJK UIT-BERGEN: P. v. Nieuwenhuizen- Meijer 1-0, Otten-Spaan rem., Van Nieukerken- S. Pielaert 0-1, Koelemij-J. Rietveld rem., De Hoog-Keysper 0-1, Kunst-G. Rietveld 1-0, Ha- mersma-Morrema 1-0, Hölscher-Mulder 1-0, Dekker-Abrahams 1-0, Nijssen-Schermer 1-0. TOTAAL 7-3. WEENINK-ZSC/SAENDE: Kok-Bark afg., Nuyen-Galjé 1-0, Poncin-Van den Bergh 1-0, Hildama-Roet rem., Bierenbroodspot-Tijdeman 1-0, Schoehuys-A. Breedveld 1-0, Grapendaal-P. Roggeveen 1-0, Duin-Veersma rem., Hop-M. W. Roggeveen rem., Maat-E. Breedveld 1-0. TO TAAL 71/2-ll/2 vl. HET OOSTEN-VW: Sarink-Seewald 0-1, J. Bonkenburg-Appel rem., Van Maanen-Kayser rem., S. Bonkenburg-Kraayeveld rem., Wezel- Driessen 1-0, Van Ooyen-Duys 0-1, Van Kam- pen-Kleyn 1-0, Kranendonk-Coerts 0-1, Van Driel-Adema 0-1, Van Steijnen-De Raad 0-1. TOTAAL 3l/2-6l/2. TE het Schn I dend klap een i van I I tegec verd< moge I nog i bijste van (UMI I met l het h l het n noten hun achterstand oj5 BOC 3 belang rijk te verkleinen (96 om 86). Boekenroode 3 (Cohen-Van Berkel, echtp. Zijlstra) moest de winst (15-5) aan BOC 4 (Toeset-Groen, Rijnders-Van der Linden) laten. Een uitstekend biedverloop was het volgende. Mevr. Zijlstra 1 h, Toe- set doublet, Douwe Zijlstra 3 h, Groen 4 r (kleur), Toeset 4 h (vraagt z’n partner om verdere omschrijving), Groen 5 r (gesloten kleur), Toeset 6 r (gemaakt). Met 3 h heeft Zijlstra nog geprobeerd roet in het eten te gooien. Toeset-Groen lieten zich niet mis leiden en pakten het slemcontract dat hun veel punten opleverde. BOC 6-BOC 7 werd 12-8 en de acht punten waren voor BOC 7 te weinig om de laatste plaats te kunnen verlaten. De stand in de hoofdklasse ziet er na zes wedstrijden als volgt uit: BOC 3 96, Boe kenroode 1 86, Boekenroode 3 83, Sans Atout 70, BOC 4 67, BOC 5 52, BOC 6 44, S en V 1 39, Boekenroode 2 34, BOC 7 29.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 16