Bettine Vriesekoop wéér Limburg-coupe t Cup snel langs Italië sportpunticj"] VS in finale Davis les VULTINK KWALIFICEERT ZICH VOOR WK NTTB-beker opnieuw voor Van Slobbe WK DAMMEN: g RUGBYPLOEG 3 BEDROEVEND r.j ^paardenkocrscn J. I I I 1 I I 9HK MAANDAG 17 DECEMBER 1979 r L sportief J 3 o i Eindstanden 17 Communicatiestoornis dupeert Jan Arnouts De eindstand is: finale Bettine Vriesekoop: weer de sterkste lang- Gootzen het door in de aanloop naar de finale van het wintercircuit te struikelen. 15-36). Rob ploeg tellus Hel- n het aken, in de ossen irpin Toen outen laat- i kon iende toch 3 het- ook ling: pectievelijk Syslova en Bonnefoy, waar na in dat geval het sonneberger-punten- waarderingssysteem toegepast zal wor den, hetgeen in het voordeel van Lenie Geurts uitvalt. Normaal is een klassering op een EK bij de eerste vier, en doorgaans ook bij de eerste vijf, een garantie voor deelna me aan een daarop volgend wereldkam pioenschap. Maar de UMB maakt op die regel een uitzondering, wanneer twee landgenoten hoog eindigen zonder dat één daarvan de titel verovert. Lageweg zag de bui hangen en improviseerde een telefonisch topoverleg tussen de Euro pese en wereldbiljartorganisatie. Maar zoals al van oudsher tussen deze twee overkoepelende instanties het geval is, faalde de communicatie opnieuw. dat de reglementen van de CEB en UMB niet op elkaar zijn afgestemd. De deelne mers worden daarvan de dupe. Het is iedere keer raak. Ik zal de Nederlandse bond verzoeken op de komende CEB- vergadering een voorstel in te dienen, zodat voortaan de spelers vooral weten, hoe de selectieprocedure is". de set beloofde een herhaling te worden van de eerste. Opnieuw kwam Barazutti met 2-0 voor en even overtuigend was het antwoord van Gerulaitis. Bij 3-2 in het voordeel van de Amerikaan staakte de Italiaan echter de strijd. Twee games eerder had hij zich geblesseerd, toen hij naar het net ging maar halverwege werd verrast door een passeerslag van zijn tegenstander. De Italiaan poogde de bal nog te achterhalen, maar verdraaide zijn rechterenkel en kwam te vallen. Volgens de Italiaanse ploegarts Giorgio Santilli is de blessure zo ernstig dat Barazzutti op zijn minst een week of drie is uitgescha keld. Ook in het dubbelspel trokken de Ame rikanen aan het langste eind. Stan Smith en Bob Lutz hadden alleen in de tweede set moeit met de Italiaanse combinatie Panatta/Bertolucci. Via de setstanden 6- 4, 12-10, 6-2 haalden zij de Davis Cup binnen. ASSEN (ANP). De strijd om de natio nale tafeltennisbekers heeft zaterdag en zondag in Assen weinig verrassingen op geleverd. Bij de dames prolongeerde Bet tine Vriesekoop voor de vijfde maal het bezit van de Limburg-coupe; bij de heren veroverde Nico van Slobbe voor de derde maal de NTTB-beker. tenslotte als vijfde met een aanvaard baar toemooigemiddelde (33.11). Jan Arnouts werd in het laatste deel van het toernooi voorbijgestreefd door Hans Vultink. De slecht gestarte Groen- loër begon slecht, maar won vervolgens van Dielis, Wesenbeek, Arenaza en Sten zel. Tegen de jonge Westduitser Thomas Wildforster werd Vultink gistermiddag het slachtoffer van een arbitrale dwa ling, omdat een zuivere carambole niet als zodanig werd gehonoreerd. De ballen bleven daarom in ideale positie op de lijn achter. De manier waarop Wildfor ster dat meevallertje uitbuitte, was niet temin knap. Dat leverde hem een serie op van 229, de partij en een uiteindelijke derde plaats. r) ople- ioofd- nkele afge- elijke ging i The voor- h nog licapt •or de iatste loofd- srlaag elend iemer ver- ining n het m de mag en. goed im 2 :t 13- Sen i aan a zes Boe- Sans 44, S 29. De Nederlandse kampioene Marian van der Torre is als eerste geplaatst voor het toernooi om de Orange Bowl, dat gisteren in Miami Beach is begonnen. Dit is één van de belangrijkste toernooien ter wereld voor spelers en speelsters onder de achttien jaar. Bij de jongens wordt de lijst aangevoerd door de Amerikanen Scott Davis en Ben Testerman, gevolgd door de Zuidafrikaan Schalk van der Merwe. Bij de meisjes wordt Marian van der Torre gevolgd door de Westduitse Helga Lütten, de Amerikaanse Kathleen Horvath eh de Braziliaanse Claudia Mon teiro. 1 Ploeg i (13- rides, ut op n toe- t toch st 41- i Leo oord- 14-18, rides 14-12, 14-10, Akri- laten, ustin Voor jk tot imen, in de lake! kelijk izaam haast jl het im de □ij 73- srkel, aan i der rloop Toe- tn 4 r r om loten heeft en te mis- hun )C 7 voor its te (Van onze sportredactie) LJUBLJANA. Het Nederlandse rug- byteam heeft gisteren voor een verras sing gezorgd door in Ljubljana van het kansloos geachte Joegoslavië te verlie zen: 10-6. De nederlaag betekent zonder meer een afgang voor het Nederlands team, dat wel sterker was dan de Joego- slaven, maar haast niet tot scoren kon komen. Nederland heeft twee punten uit twee wedstrijden en is nu afhankelijk van wat de overige landen in de B-poule voor het Europees kampioenschap be reiken. M 1 Slot) iaar- Vos- 16-4. n zal het te houden wereldkampioenschap, maar slechts de hoogst geëindigde van de twee Nederlanders. Very Niceprijs (2440 m): 1. Obert Voorne (H. W. Langeweg) 3.27.6 1.25.1, 2. Onsia Harvester, 3. Olga Bond. Toto winnend ƒ15,10 plaats ƒ3,40 1,90 1,40 koppel 26,00 trio 186,40. Vera M prijs (2000 m): 1. Spencer K (B. Leeu wenkamp) 3 00 0 1.29.1, 2. Scotch Oostwyck, 3. Sanita. Toto winnend ƒ3,50 plaats ƒ1,40 ƒ1,40 koppel 2,40. Vico BS-prijs (2000 m): 1. Petrel di Robles (T. Smeding) 2.44 6 1.22.3. 2. Pearl Pride, 3. Pleunie A. Toto winnend 2,80 plaats 1,30 1,40 1,30 De Deen Bent Larsen, die al zeker was van de overwinning in het internationale schaaktoernooi in Buenos Aires, heeft in de laatste ronde remise gespeeld tegen de Engelsman Miles. Larsen hield daardoor aan 13 partijen 11 punten over, drie meer dan Najdorf, Spasski, Andersson en Mi les, die de tweede plaats deelden. De zaalhockeyploeg van de Groninger Studenten Hockey Club heeft het interna tionale toernooi van Hattem gewonnen. In de finale werd MEP met 8-5 verslagen. Sportschool Boersma is in de eerste van de twee finalewedstrijden in het toer nooi om de Europese beker tegen de West duitse kampioensploeg Wolfsburg kans loos geweest. De Amersfoortse judoka's verloren voor 1500 toeschouwers met 6-1. De enige Nederlandse overwinning kwam op naam van super-zwaargewicht Peter Adelaar. De tweede wedstrijd vindt over veertien dagen plaats in Wolfsburg. Jan Arnouts werd tenslotte de dupe van genoemde tweespalt al zal de KNBB de komende weken alles in het werk stellen om die onrechtvaardigheid als nog teniet te doen. Ondanks nederlagen in de laatste drie seances, kan de West- brabander, zijn leeftijd en onervaren heid in acht genomen, terugzien op een geslaagd toernooi. Dat was ook de me ning van bondstrainer Tonny Schrau- wen: „Arnouts heeft goed gespeeld, een redelijk moyenne gedraaid en veel erva ring opgedaan. Dat is het belangrijkste. Wie had verwacht dat hij zolang in de race om de titel zou blijven? Het zou echter onrechtvaardig zijn hem nu uit te sluiten voor het WK. Het is belachelijk, Polman zeker van plaats in Nederland was voor de pauze constant op de helft van de Joegoslaven te vinden, maar het lukte Oranje pas vijf minuten vóór rust de score te openen. Raymond van Rooyen benutte een strafschop: 0-3. Wie dacht dat de gasten door zouden drukken had het mis. Nederland moest een kwartier in deze helft zelfs een tegen- score accepteren. Daar ging een verdedi- gingsfout aan vooraf. Zelezmkar profi teerde daarvan: 4-3. Even later bracht Panic, opnieuw na slordig spel van Neder land, de stand op 8-3. Of de score regle mentair tot stand kwam valt te betwijfe len, omdat Piet Paul de Joegoslaaf op tijd tackelde. Maar scheidsrechter Tavelli achtte de poging correct. Een uitstekend resultaat van de 16-jari- ge Petra Polman, een aantal jaren reeds leerlinge van de juniorenwereldkampioen van 1975 Gert van Aalten, is haar plaat sing voor de eindronde. Zaterdag had zij het in de zevende ronde echter lastig tegen Michailovskaja, die van Polman veel te veel in de aanval mocht. De speelster uit Huissen onderkende echter tijdig het ge vaar en ging over op een ander spelkarak- teristiek, die haar gelijke kansen oplever de. Ook in de zondagzitting had zij het niet eenvoudig tegen Altsjoel. Gelukkig voor Polman was de Russin in de eindfase even niet attent, waardoor Polman alsnog re mise forceerde. Lenie Geurts liet een goede puntende- ling tegen Altsjoel op zaterdag volgen door een nederlaag tegen Sotsjnenko, in welke partij zij vrijwel zeker een remise heeft gemist. In de strijd om de wereldtitel bij de junioren gaan Weltman en Skliarov op kop. Weltman verloor zaterdag min of meer verrassend van Tjeerd Harmsma, die een dag later ook Fiol versloeg. Daar door kwam de speler uit Borculo op de gedeelde derde plaats, Stokkel viel terug. Zaterdag verloor hij van Skliarov en gis teren moest hij tegen Salome genoegen nemen met een punt. Hiervan profiteerde Skliarov met twee uitstekende winstpar- tijen tegen Stokkel en Lemmens. De uitslagen van de partijen uit de achtste ronde van het toernooi om het wereldkampioen schap dammen voor dames zijn: Graas (Ned)-Syslova (Tsj) 2-0; Geurts (Ned)- Sotsjnenko (Sov) 0-2; Polman (Ned)-Altsjoel (Sov) 1-1; Michailowskaja (Sov)-Hupez (Fra) 2-0. De stand na acht ronden is: 1. Polman en Sotsjnenko 11 (uit 7); 3. Altsjoel 10 (uit 7); 4. Geurts en Michailowskaja 8 (uit 7); 6. Graas 8 (uit 8); 7. Bonnefoy 5 (uit 7); 8. Hupez 2 (uit 7); 9. Syslova 1 (uit 7). De stand na acht ronden bij de junioren is: 1. Weltman en Skliarov, elk 12 punten; 3. Wirny en Harmsma 11; 5. Stokkel 10; 6. Fiol en Sysel 7; 8. Verschuren en Salome 6; 10. Lemmens en Ribei ro 5; 12. Schwarzmann 4. Vultink reikte nu niet verder dan een vierde positie, en dat is voor hem onder de maat. De 42-jarige biljartvedette kan veel meer, en dat heeft hij in Terneuzen onder meer getoond door een serie van 300 caramboles tegen Dielis. Het zou later de enige nederlaag van de dolge lukkige Belg blijken te zijn. SAN FRANSISCO (Reuter). Het Amerikaanse Davis Cup-team heeft de finale tegen Italië met 5-0 gewonnen. Vrijdag al namen de Amerikanen een vrijwel beslissende 2-0 voorsprong door overwinningen in de beide enkelspelen. Zaterdag voegden zij daar nog een zege in het dubbelspel aan toe, waarmee de nog te verspelen enkelspelen op zondag een formaliteit werden. Daarbij versloeg John Mcenroe Antonio Zugarelli met 6-4 6-3 6-1; Vitas Gerulaitis zegevierde met 6- 1 6-3 6-3 over Adriano Panatta. De Verenigde Staten wonnen de Davis Cup voor de 26ste maal. Bovendien verze kerden zij zich ook vorig jaar van de toernooizege, hetgeen in de nu 79-jarige historie van dit evenement nimmer was voorgekomen. De ster van de openingsavond was de 20-jarige Mcenroe, die bezig is een indrukwekkende Daviscupscore op te bouwen. Met zijn krachtige service en snelle returns gaf hij Panatia geen enkele kans en behaalde daarmee zijn elfde ach tereenvolgende overwinning zonder dat daar één nederlaag tegenover staat. De tweede zege in het enkelspel kwam op het conto van de Amerikaan Gerulai tis. Zijn tegenstander Barazzutti moest zich in de tweede set met een enkelbles sure terugtrekken. Op dat moment leidde de Amerikaan met 6-2- 3-2. Gerulaitis, die bekend staat als iemand die enige tijd nodig heeft om in zijn beste spel te komen, raakte tegen Barazzutti in de eerste set met 2-0 achter. Vervolgens maakte hij zes games achtereen. De twee- Het EK in Terneuzen is in een aantal opzichten een uniek toernooi geweest. Nog nooit is het op een Europese titel strijd voorgekomen dat vijf spelers een moyenne van ruim boven de 30 behaal den. Nog nooit ook is een finale ge speeld tussen de nummer 1 en de num mer 7 in het klassement. In sporthal Het Zwaantje stonden in.de „eindstrijd” Ludo Dielis en Frans Senzel tegenover elkaar. Vandaar dat het kampioen schap tevoren eigenlijk een uitgemaak te zaak was. Of, zoals Connesson het SNEEK. Na de achtste ronde in de strijd om het wereldkampioenschap dammen voor dames gaan de Nederland se Petra Polman en de Russin Loedmilla Sotsjnenko samen aan de leiding. Beide speelsters zijn zeker van een plaats in de eindstrijd, die morgen begint. Ook Elene Altsjoel zal zich vrijwel zeker kwalifice ren. Daarvoor dient zij remise te spelen met de Belgische Yvonne Hupez. Voor de nog beschikbare vierde plaats zal de strijd gaan tussen de Nederlandse kampi oene Lenie Geurts en titelhoudster Mi chailovskaja. Beiden moeten in staat ge acht worden te kunnen winnen van res- voor de finale betitelde: „Ik maak me geen illusies meer. Stenzel is toch geen partij voor Dielis”. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN. Jan Arnouts sloeg het gebod van biljartvader Tonny Schrauwen volledig in de wind. Woe dend verliet hij het kleedlokaal. De klap was extra hard aangekomen. Na een nederlaag in de voorlaatste ronde van het Europese kampioenschap 47-1 tegen Dielis, die zijn titel met succes verdedigde, was het incasseringsver mogen van de debuterende Nederlander nog meer op de proef gesteld. Met ver bijstering had Arnouts kennis genomen van de door de wereldbiljartbond (UMB) gehanteerde selectieprocedure met betrekking tot de kwalificatie voor het komende wereldkampioenschap in het moeilijkste kaderspel. Dat was te veel voor het doorgaans toch kalme Ettense biljarttalent. Ver twijfeld zonderde hij zich af. Dramatiek in Terneuzen, waar het in bepaalde op zichten verrassend gelopen Europese kampioenschap in de slotfase uitdraaide op een keiharde Nederlandse tweestrijd. Toen zaterdag duidelijk werd dat zowel Vultink als Arnouts niet in aanmerking zou komen voor de hoogste eer, werden de posities van twee KNBB-afgezanten aanzienlijk verhard. Vooral toen bondsbestuurder Jan Lageweg in de sterk verouderde reglementen van de UMB een passage vond waaruit duide lijk werd dat niet zowel Vultink als Ar nouts zich zou kunnen kwalificeren voor 1. en Europees kampioen Dielis (Bel) 12 punten, 161 hoogste serie, 38.75 gemiddelde. 2. Connesson (Fra) 11, 260, 38.00; 3. Wildforster (Wdl) 10, 229, 22.13; 4. Vultink (Ned) 8, 300, 36.43; 5. Arnouts (Ned) 8, 196, 33.11; 6. Wesem- beek (Bel) 3, 129, 18.47; 7. Stenzel (Oos) 2, 100, 15.30; 8. Arenaza (Spa) 2, 72, 14.27. koppel ƒ6,40 trio ƒ28,40. Niet gestart: Relia D. Victrix V-prijs (2920 m): 1. Podo du Bois (M. C. Vergay) 4 05.5 1.24.1, 2. Kasper Mac, 3. New Kid. Toto winnend 2,40 plaats 1,40 2,00 6 10 koppel 12,30. Vina van Barkeprijs, eerste afdeling (1600 m): 1. O. Lamour (T. Smeding) 2.06.7 1.19.2, 2. Prins Hazelaar, 3. Nancy Baker. Toto winnend ƒ3,00 plaats ƒ1,40 ƒ1,20 ƒ1,30 koppel ƒ3,50 trio 36,50. Hilversums winterkampioenschap (2440 m): 1. Speedy Volita (G. G. M. Gommans) 3.16.7 1.20 6, 2. Kees Verkerk, 3. Nathan Olivier. Toto winnend 1,30 plaats 1,10 1,10 koppel 1,90. Niet gestart: Niels Zuidvelde. Victor Emanuelprijs (2000 m): 1. snel E (R. Kromkamp 2 416 1.20 8, 2. Partner, 3. Oscar Star. Toto winnend ƒ2,50 plaats ƒ2,30 ƒ1,90 ƒ4,40 koppel 10,20 trio 186,69. Vina van Barkeprijs, tweede afdeling (1600 1. Paradies du Bots (J. Bakker) 2 06.6 1.19.1, 2. Ottolina B. 3. Nanette D. Toto winnend ƒ3,00 plaats 1,40 2,10 f 2,40 koppel 8,80. Totaiisatoromzet: 475.699,00. Supertrio (Narcisoprijs te Hilversum): juiste volgorde- 8-5-13. Uitslag: 1. nummer 8 (Raven na, S. A. Hartman), 2. nummer 5 (Penny Beiwin, S. B. Bos), 3. nummer 13 (Ricino du Bois, J. W. Hoejenboö). Omzet: ƒ263 349,00. Uitkering: 1 175 60. Een aardige gedachte van Schrauwen, waarschijnlijk ook een tikkeltje naïef. Want zolang de twee overkoepelende bonden nog steeds geen waterdichte af spraken met elkaar hebben gemaakt, zal die onzekerheid in spelerskringen wel blijven voortbestaan. Vultink dan ook berustend: „Het is niet nieuw, zo is het al jaren. Ik maak me er niet meer druk om”. En Arnouts: „Dat houd je toch niet voor mogelijk. Nu wordt Stenzel wel afgevaardigd en ik niet, en dat terwijl ik drie partijen meer heb gewonnen”. Het kwalitatieve surplus van Bettine Vriesekoop ten opzichte van de overige speelsters neemt bij elke nationale kracht meting toe. Sinds de Avanti-speelster in 1974 op 14-jarige leeftijd min of meer bij verrassing voor de eerste maal beslag legde op de Limburg-coupe, wierp de Oosteuropese trainingsaanpak jaarlijks meer rendement af. Aanvankelijk vol hardde de concurrentie, met name Sonja van Weelderen, in ijverige tegenaan vallen, die incidentele succesjes oplever den. Maar sedert de Amsterdamse speel ster haar carrière beëindigde, stond de suprematie van de pupil van Gerard Bak ker vast en legden de overige speelsters zich bij voorbaat neer bij de onontkoom bare nederlaag. Zo is Vriesekoop de laat ste twee jaar niet meer verslagen als nati onale speelster en is gameverlies al een sporadische gebeurtenis. In de Drentse hoofdstad kwamen de tegenstandsters daar niet aan toe. Vriesekoop wikkelde haar partijen met speels gemak af en stond opnieuw op eenzame hoogte. Ver rassend was de vierde plaats van Stephine van Gennip. De jeugdige Scylla-speelster uit de Leidse school debuteerde verdien stelijk en maakte haar uitverkiezing in de nationale damesselectie waar. Bij de heren geven Nico van Slobbe en Bert van der Helm nog steeds de toon aan. Hoewel beide spelers, nu zij bedankt heb ben voor de nationale selectie, het aantal trainingsuren drastisch verminderd heb ben, kwamen hun topposities nauwelijks in gevaar. Van Slobbe won de NTTB- beker zonder een partij te moeten afstaan. Van der Helm eindigde als tweede door een beter gamegemiddelde dan Hans van Lingen. Voor de herenselectie van Bert Schoofs betekende deze uitslag min of meer een afgang. Jaap van Spanje’s vier de plaats mocht dan nog redelijk ge noemd worden, de klasseringen van de overigen waren beschamend: Ron van Spanje zesde, Anne Vlieg zevende, René Hijne achtste. Nóg bonter maakte Han De Nederlander Gerd Meier is geëin-. digd op een gedeelde vierde plaats tijdens een puissance-concours van tiet CSI in Parijs. De zege was voor de Westduitser Henrik Snoek met Rochus 5. Het Australische koppel Don Allan/ Danny Clark heeft op de derde dag van de Maastrichtse zesdaagse zijn eerste plaats behouden. De Australiërs raakten wel hun ronde voorsprong kwijt. De koppels Knetemann/Peffgen, Pijnen/Raas en Ser- cu/Frits liggen in dezelfde ronde. Het damesteam van de Voorburgse vol leybalvereniging Corbulo heeft zich in Montpellier geplaatst voor de tweede ron de van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De tweede wedstrijd tussen Asptt Montpellier en Corbulo ein-_ digde in dezelfde score als de eerste eep week geleden: 3-1 in het voordeel van de Nederlandse dames. Het herenteam van Corbulo verloor in Praag ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Euro pa Cup-toernooi voor landskampioenen, tegen Rode Ster Praag met 3-0. DVC Dokkum heeft ook zijn tweede wedstrijd tegen de Noorse titelhouder BSI in het volleybaltoernooi om de Europese beker voor dames verloren: 3-0. Connessons optreden in de slotseance tegen Arnouts was niettemin uiterst ge motiveerd. De 21-jarige Nederlander, die bij winst op zijn Franse tegenstander in Terneuzen het zilver zou hebben vero verd, werd in de tweede beurt gedemo raliseerd door een reeks van 260, die de onder de gegeven omstandigheden op vallend ambitieuze Connesson op het groene laken legde. Hel pleit was daar mee beslecht, Arnouts kwam niet meer in de wedstrijd en eindigde op dit EK Door Speedy Volita te laten winnen zonder enige tegenstand te bieden kunnen de mindere góden hun krachten sparen voor hun onderlinge gevecht om de twee de plaats. Kees Verkerk legde deze maal beslag op die positie en won daarmee een bedrag van 4500 gulden. De hoofdprijs, die dus voor Speedy Volita was, bedroeg in de teleurstellende koers 8500 gulden. De uitslagen van de zondag te Hilversum gehouden draverijen zijn: Veratonkaprijs (2440 m): 1. Renata Morgan (L. Dooper) 3.27.6 1 25.1, 2. Ramster G, 3. Randy Axwonhy. Toto winnend 9 80, plaats 2.70 ƒ1,90 ƒ1,40 koppel 103,50 trio 1093,10. Niet gestart: Sasja van Willy. Amateurwinterkampioenschap 2 (2000 m: 1. Sirocco Nora (H. Boerstra) 2 47.8 1 23 9, 2. Reier K., i. Raphaela. Toto winnend 11.10 plaats j 4,60 2,90 J 10,40 koppel 64,60 trio 2401,80. Narcisoprijs (2000 m): 1. Ravenna (S A. Hart man) 2 46 121 8, 2. Enny Beiwin, 3. Rinico du Bois. Toto winnend j 5,80 plaats f2 00 ƒ5,70 J 3 00 koppel J 60,70 Supenno J 1 175 60 HILVERSUM. Zonder enige tegen stand heeft Speedy Volita het Hilver sums Winterkampioenschap op haar naam kunnen brengen. De concurrentie ziet tegenwoordig af van strijd met Speedy aangezien deze toch te sterk is. De einstand van de strijd om de NTTB-beker voor heren is: 1 Nico van Slobbe 8 overwinnin gen; 2 Bert van der Helm 5; 3 Hans van Lingen 5; 4 Jaap van Spanje 4; 5 Reinier Jens 4; 6 Ron van Spanje 3; 7 Anne Vlieg 3; 8 René Hijne 3; 9 Henk van Spanje 1; Bert v.d. Ham opgegeven. Eindstand wintercircuit: 1 Van Slobbe 6 pun ten; 2 V.d. Helm 13; 3 Vlieg 19. De eindstand van de strijd om de Limburg- coupe voor dames is: 1 Bettine Vriesekoop 8 overwinningen; 2 Judy Williams 7; 3 Sandra de Kruiff 6; 4 Stephine van Gennip 4; 5 Vivian Blanckaert 3; 6 Brigitte Kooter 3; 7 Wilmie van Rljswijck 3; 8 Jolanda Noordam 2; 9 Marjan Wagemakers 0; Marian v.d. Vliet opgegeven. Eindstand wintercircuit: 1 Vriesekoop 5 pun ten; 2 Williams 12; 3 De Kruiff 12. De Italiaan Adriano Panatta in actie tijdens zijn partij tegen de Amerikaan Mcenroe. Panatta werd met 6-2, 6-3, 6-4 verslagen. Jan Arnouts nam gistermiddag gedesillusioneerd afscheid van het EK ankerkader 47/1. nadat niet hij, maar Vultink zich kwalificeerde voor I het wereldkampioenschap. k w

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17