Rijnreis met salonboot rond de losplank L BRANDARIS,OMDAT-IE GOED ZWAAR IS. g Zege echtpaar Bink in Butlercompetitie I H ii MAANDAG TWEEDE LUSTRUM GEVIERD MET DRUKBEZOCHTE UITVOERINGEN BRIDGECLUB BOC Vier gewonden bij frontale botsing K\ on 17 DECEMBER 1979 Praktisch geen gruis, mooi lang gesneden, prima smaak en prettige geur... Zouden er daarom elke week een paar zwareshag-rokers op Brandaris overstappen? (Q) M 6 IJMOND Jazzconcerten klinkend slot van feestweek Witte Tejater JAN BAART ‘Jd (ADVERTENTIE) ■Cr De aan Zuid-Afrika verkochte trawler VL 105 Elisabeth verlaat de IJmuidense haven. SMAAKT GOED RUIKT LEKKER. Tejater, dat om minstens nog eens tien jaar vraagt. de sardine ontbrak helemaal. En het zijn juist deze vissoorten die voor de handel zeer aantrekkelijk te verkopen zijn in de weken die ons hu te wachten staan. Naast allerlei zoetigheden lust men wel een har tigheid in de vorm van een gerookt sprotje al of niet in gefileerde vorm, ofschoon een goede gestoomde makreel ook niet te ver smaden is. (Van onze bridgemedewerker) UMUIDEN. De tweede serie van de Butlercompetitie bridge van BOC is in een voortreffelijke zege voor het echpaar Bink geëindigd. In de slotronde scoorde het duo 11-9 en kwam daarmede op een eindtotaal van 88 overwinningspunten. Jongbloed-De By die met een achterstand van zes punten tweede stonden zijn er niet in geslaagd dat verschil te overbrug gen en noteerden een eindstand van 82. Klashoven-Tabbers (80) werden derde. Voor de finale die ook over zes ronden zal gaan, hebben zich twintig paren ge plaatst. Opvallend is dat daartoe niet het echtpaar Westerveld en Porck-Hellingen behoren. Bij de Howells was de zege voor Bak- kum-De Vente (345.74). Eictoor-De Vries (326.80) werden tweede, gevolgd door Hu- beek-Tolsma (319.92). Deze salonboot is luxueus en comforta bel ingericht. Alle hutten zijn voorzien van douche en toilet. Vertrek en aankomst- plaats is IJmuiden. De reissom bedraagt 550 gulden (benedendeks) of 575 gulden (tussendeks), inclusief annuleringskosten. Belangstellenden kunnen zich 14 januari voor deze reis opgeven bij heh Diensten centrum aan het Zeewijkplein. HEEMSKERK. Een 15-jarige Heems kerker veroorzaakte zondag aan de Ge rard van Assendelftstraat een ernstige aanrijding met een personenauto die hij kort tevoren aan de Ingenhouszstraat ontvreemd had. De jongeman belandde op het weggedeelte tussen de kruisingen Tolweg en Jan van Kuikweg op de ven keerde weghelft en kwam daarbij fron taal in botsing met een 20-jarige plaatsge noot die uit tegengestelde richting naden de met zijn personenauto. (Van een medewerker) KONDEN WE VOORHEEN meerdere malen vermelden dat de aanvoer op de maandag- en vrijdagmarkt het meest van zich deed spreken, de afgelopen week was er echter alleen maar sprake van een aanvoer van enige betekenis aan de maan- dagmarkt. Ook deze aanvoer was erg een zijdig en bestond in hoofdzaak uit wijting, schol en wat kabeljauw en gul. De sche pen die het op de platvis voorzien hebben brachten daarnaast nog een kleine 16.000 kilo tong aan de markt vergezeld van enige toch wel heel kleine partijtjes tarbot en griet. Aan voer van schelvis was er zo goed als helemaal niet, om over koolvis maar t zwijgen. Voor velen zal dit een hard gelag zijn, want door meerdere han delaren was een heel behoorlijke afzet van koolvis, al dan niet tot filets verwerkt, opgebouwd. - ’>T HET SLECHTE WEER DAT OOK IN DE LANDEN die bezuiden ons liggen geheerst heeft is er zeker oorzaak van geweest dat er de afgelopen week geen haring vandaan is gekomen. Ook was er maar heel weinig import van makreel en DE GROOTSTE EENHEDEN VAN DE VLOOT die zich steeds hebben kunnen vermaken in zuidelijk van Engeland en Ierland gelegen viswaters hebben nu hun terrein moeten verleggen naar veel noor delijker gelegen regionen en kan de hoofdmacht aangetroffen worden bij St. Gilda. Veel berichten zijn daar nog niet vandaan gekomen. Toch zal menig schip per aan het einde van deze week een streep onder alles willen zetten om zo doende op tijd thuis te zijn voor de komen de feestdagen, en kan er nagepraat wor den over de belevenissen in het jaar A. D. 1979. Gesprekstof is er voor deze mensen in ruime mate voorradig. Al is het alleen al over de verboden haringvisserij en de kansen voor het jaar dat komen gaat. VANAF DE WAL IS ER GEEN moge lijkheid om bij het schip te komen omdat er een afstand van zes mijl afgelegd moet worden door duin en moeras. Door de eigenaars van het schip is met een helicop ter een vlucht gemaakt om de spullen van De se vi van den Para uit t van i door voor V. hebt trot kerl bij Alle kom zor( als Vist dan uitQ ge aan tege ben soli veei O te t slot dezi en mei exp vroi en Via. di. ra-r voo reet nog Fes BI veili entv raar milj men deze dens van re b bere ning Ve nieu' betrf welk bloei Omd „in 1 paal, halei Bevt nieu- tegei Haar wijk; lems Vc strer groe acht maa: roos konc ook stig kofi kest Hee lang dier mee ako. orki kon drul ams H. vert de, topl om hiel po i doo On een 1 Broe de 1 zeshi gaat noor nieu' kom ferin drie! trans De ware vergi mo NAAR EERST NU BEKEND WERD is zaterdag 8 december jongstleden de vroe gere Vlaardingse trawler „Elisabeth” VL 105 op het strand gelopen. Dit schip, dat door het Kwakkelstein concern te Vlaar- dingen was verkocht aan de „Cape Coast Group of Companies” gevestigd in Hout haal in Zuid-Afrika, verliet de IJmuidense haven op 17 november 1979 op weg naar zijn nieuwe thuishaven. Onderweg daar heen zou gas-olie bijgeladen worden in Las Palmas, wat ook gedaan werd. Naar hier werd geseind dat reeds 24 november Las Palmas verlaten werd om aan de oversteek naar Kaapstad te beginnen. Ter hoogte van Walvisbaai werd er via de boordradio aan de haven-autoriteiten daar een verzoek gedaan of er een moge lijkheid zou zijn om nog eens gas-olie in te nemen. Het echtpaar Bink, als outsider gestart, trok zich van gevestigde reputaties niets aan kwam in de vierde ronde aan de top van de ranglijst. Jongbloed-de By, spe lend in het tweede viertal van BOC dat uitkomt in de landelijke promotieklasse, waren met een achterstand van zeven punten toen tweede. In de vijfde ronde wisten zij slechts één punt daarvan af te knabbelen. Op de zesde wedstrijddag, te vens de laatste van de tweede serie, moes ten Jongbloed-De By maximaal scoren (20-0) om het echtpaar Bink van de winst af te houden. Dat bleek een te zware opgave te zijn: beide koppels noteerden 11-9 en daarmee stond de zege voor de Velsen-Zuidbewoners onherroepelijk vast. Een schitterend resultaat voor de bondspenningmeester en zijn echtgenote. Bijzonder opvallend is het spel dat me vrouw Witters en haar partner Wermen- bol Jr. al wekenlang tentoonspreiden. Zij begonnen met een elfde plaats waarna een terugval naar de 18e positie plaats vond. Vervolgens werden zij twaalfde, daarna weer elfde en in de vijfde ronde werd de zesde plaats bereikt. In de slot ronde scoorde deze nog maar kort samen spelende combinatie 19-1 en dat beteken de in de eindrangschikking met 79 punten de vierde plaats, een opzienbarende pres tatie. ontstaan welke aan stuur- anderhalve meter hoog was, bij laag tij aan boord kan opkomend tij slaan er zware IN HET BUITENLAND, en met name in Frankrijk, Duitsland en ook wel België is blijkbaar ook heel weinig of helemaal geen aanvoer van koolvis. De importeurs zouden dan zeker wel één en ander laten komen, want het is altijd toch nog beter duur te kopen dan helemaal niets te kun nen verkopen. Was er nu genoeg kabel jauw en gul voorhanden dan was het vraagstuk snel genoeg opgelost, maar he laas VEEL MOGELIJKHEDEN OM WEER van een min of meer regelmatige koolvis- aanvoer verzekerd te zijn, zijn niet zo maar te creëren. Het schip dat het langst volgehouden heeft om nog iets van de visserij in de noordelijke Noordzee te ma ken, de KW 123 „Holland”, ligt werkloos in de vissershaven. Om het schip weer van de wal te laten gaan ziet de rederij zich geplaatst voor een enorme uitgave. Al zou het alleen al zijn om de bediening van de telegraaf, die het doelwit is geweest van souvenierjagers, weer in orde te brengen. De Velser politie heeft de daders in de kraag kunnen vatten en de telegraaf voor de rederij kunnen behouden, maar de schade die aan het schip is toegebracht is niet gering. Zonder telegraaf, die de signa len van de brug af naar de machinekamer brengt, is het een onmogelijke zaak om naar zee te gaan. Verder zal er nog wel één en ander voor de dag komen als men weer zou willen gaan varen. DE 1JM 57 IS BESLIST NIET onver dienstelijk ingezet op de visserij naar ma kreel, hoewel dit schip een beperkte vries- capaciteit heeft. Dit manco wordt echter Dat de verrichtingen van het trio wel eens overschaduwd werden door het ge- zelligheidsaspect in een baromgeving lijkt ook uitstekende jazz van tijd tot tijd alleen maar op achtergrondmuziek werd door niemand ernstig opgevat. Het was van te voren ingecalculeerd. Niet alleen veel getrouwe bezoekers, maar ook verscheidene nieuwkomers to gen de afgelopen dagen naar de Kanaal straat. Met name bij het nachtelijk „foyer- concert”, waarmee de eerste uurtjes van de laatste feestdag werden ingewijd, telde men veel nieuwe gezichten. Pianist Irv Rochlin, bassiste Henny Vonk en drum mer Eugène van Broekhoven zorgden er ook voor dat men blééf. Het muzikale foyer-gebeuren begon pas, nadat zater dagavond een viertal andere programma onderdelen achter de rug was en de zon dag inmiddels begonnen was, maar het merendeel bleef tot na de bedoelde sluitingstijd door de gezellige sfeer en de uitstekende muziek; gespannen swingen de, op bop geënte jazz van drie degelijk toegeruste instrumentalisten. De allereerste zondagse uurtjes werden gevuld door het trio Irv Rochlin. termate boeiende aangelegenheid. Eigen lijk zijn de kwaliteiten van de uitvoeren den wel bekend, maar vooral de zeer BIJ HET AANLOPEN VAN DE zuide lijker gelegen Sandwich-baai is het schip, op vier mijl bezuiden deze haven, echter gestand. Op het hulpgeroep zijn helicop ters opgestegen die de bemanningsleden van boord hebben gehaald. Door een ber- gingsmaatschappij is op 11 december een onderzoek naar de toestand van het schip ingesteld. Het schip werd aangetroffen met de stuurboordzijde naar de wal ge keerd en had een slagzij van 20 graden.Na door de eerste branding heen gekomen te zijn, werden eerst nog twee zandbanken genomen alvorens het schip vast kwam te zitten. Er was reeds een zandberg naast het schip boordszijde zodat men komen. Bij brekers over het schip, en er is ook bij hoog water geen enkele beweging in het schip waar te nemen. Schade kon er niet waargenomen worden. De machinekamer en de ruimen zijn dicht. De machines zouden zonder meer gebruikt kunnen worden, maar het koelsysteem, dat door buitenboordswater gevoerd wordt, is to taal onbruikbaar door opvulling van zand. Mocht het echter noodzakelijk zijn, dan kunnen de aanwezige generatoren bruikbaar gemaakt worden. de bemanning van boord te halen. Tevens werden met deze helicopter de aanwezige trawlnetten van boord meegenoemen. Ook is er een anker uitgebracht tot op 200 meter van het schip, welke verbonden is met de op het dek aanwezige winch. Door de eigenaars wordt omgezien naar een bergingsbedrijf om een poging tot berging te wagen. Na informatie ingewonnen te hebben bij het te IJmuiden gevestide sleep vaart bedrijf „Bureau Wijsmuller” lijkt er maar heel weinig kans op om het schip uit zijn benarde positie te bevrijden. interessante bas-duo’s waren van een hoog gehalte. Het concert was een klin kend uitroepteken achter tien jaar Witte IJMUIDEN. In het Witte Tejater is de afgelopen week een keur van uitvoerin gen gegeven ter gelegenheid van het twee de lustrum. Naast de vijf speciale voor stellingen „10 jaar Witte Tejater” van de Dogtroep, was er de keus uit vier verschil lende filmvoorstellingen en acht theater- produkties. Het muzikale element werd echter niet vergeten. Al voor een deel vertegenwoordigd in het programma van Rutger Weemhoff en in Fellini’s orkest- film, vormde de muziek het hoofdbe standdeel van de zondag, het laatste et maal van de festiviteiten. ZOLANG ECHTER DE KOTTER- VLOOT zo kan blijven varen zoals ze bijna het gehele jaar heeft kunnen varen zal er echt niet veel animo zijn om te gaan experimenteren, of het moet wel erg aan trekkelijk gemaakt worden. Maar je kunt nooit weten hoe een koe een haas vangt. De kotters die zijn besteld zijn zeker in staat om in de noordelijke Noordzee te vissen, ofschoon ze voor de platvisvisserij ontworpen zijn. opgevangen door de makreel te sorteren aan boord en dan een partij in gezouten toestand in vaten verpakt mee naar huis te nemen. Dan is er altijd nog voorhanden de KW 170 die als manusje van alles door de rederij wordt ingezet waar de rederij en de daaraanverbonden handel dit schip nodig denkt te hebben. Maar misschien liggen er aanstonds wel weer wat moge lijkheden om een paar grote kotters in te zetten voor deze visserij in het zuidelijkst gelegen gedeelte van wat de noordelijke Noordzee wordt genoemd. Dat zijn dan vast enige gegevens óm tijdens de komen de kerstdagen eens over te gaan denken. Broecke 304.43, Fabel-Scheerder 304.35, Mulder-Van der Berg 303.84, Koomen- Van Deursen 302.50, Sanders-Van der Werff 296.87, Van Deursen-Van der Land 297.23, Drenth-Dekker 296.32, Van Dende- ren-Van der Linden 293.39, Scheffer-Ver- vaart 291.36, echtp. Koster 280.03, Hart. man-Koot 277.03, Hubeek-Koomen 272.25, Lips-Van der Zand 271.55, Bouwman-Vaj Ravenswaay 266,30. UMUIDEN. Het bestuur van de Al gemene Nederlandse Bond voor Ouderen, afdeling IJmuiden, wil volgend jaar in de week van 21 tot 28 oktober voor haat leden een Rijnreis organiseren met de salonboot „Fleur”. Zondagmiddag in de theaterzaal was er een totaal andere atmosfeer. Theo Loe- vendie, zelf opererend op alt, sopraansax en piano, voerde een ensemble aan waar voor zelfs de van het kinderprogramma nagebleven allerjongsten en hun ouders overwegend stil bleven. Samen met tenor saxofonist Hans Dulfer, slagwerker Mar tin van Duinhoven en de twee bassisten, Arjen Gorter en Arnold Dooyeweerd, werd er bijzonder creatieve jazz uitgestort over de hoofden van de zeer aandachtige aanwezigen. Het compositorische materi aal was opmerkelijk, maar wie verwacht er iets anders van Loevendie, die ook in de moderne klassieke muziek hoge ogen gooit als componist. De uitvoering, in tal van onverwachte wendingen, was een ui- De eindstanden van de tweede serie luiden: Butlercompetitie: echtp. Bink 88, Jong- bloed-De By 82, Kalshoven-Tabbers 80, mevr. Wittere-Wermenbol jr. 79, Van de Krol-Zandbergen 75, Sanders-Kamoen 71, Tervoort-Wittebrood 70, echtp. Zijlstra 70, Groen-Van der Werff 70, Toeset-Darven 68, De Jong-Steinberg 68, echtp. Van den Berg 66, Groen-Strengers 65, Postma- Keppels 62, Witters-Huisman 59, mevr. Zwager-Koch 57, Rijnders-Van der Lin den 54, echtp. De Jager 52, Kemp-Missaar 49, De Winter-Van Zanten 48, Elferink- Elferink 48, Schinkel-Van der Linden 47, echtp. Westerveld 44, Helhngman-Porck 41, Bojvoets-Bronkhorst 36, Bakker- Draaijer 29, Maas-Weijersmans 27, mevr. De Jong-Pasveer 27. Howell: Bakkum-De Vente 345.74, Fic- toor-De Vries 326.80, Hubeek-Tolsma 319.92, echtp. Kramer 319.15, Bakker-Ten Bij de aanrijding, waarbij ook een 17- jarige bromfietser uit Heemskerk betrok ken raakte, kregen in totaal vier personen letsel. De 15-jarige bestuurder van de ge stolen wagen raakte bij de botsing be kneld en moest door de brandweer uit het voertuig worden losgezaagd. Met ernstig letsel is hij opgenomen in het Beverwijkse Rode Kruis Ziekenhuis. De bestuurder van de tweede auto, een 18-jarige mede- inzittende en de betrokken bromfietser werden met geringer letsel overgebracht naar het St. Jozef Ziekenhuis in Heems kerk. Beide laatsten zijn na verbonden te zijn inmiddels weer naar huis terugge keerd.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6