Voorlopig alleen alarmcentrale Heemskerk tegen begroting van regionale brandweer Circuit Zandvoort in Actie werkende 1 politienieuws jongeren in Nieuwe Slof Veel schade bij slippartij op Heerenduinweg Woonboot bijna gezonken De Hotelplan zomerprogrammas liggen nu bij de Rabobank voor u klaar! ’80 wellicht al dicht veilingen beverwijk haven- berichten. Ik vind wel boek snel voor het beste eruit is geld en goede raad Maandag 24 december 1979 zijn de 21 landelijke Philips’ Technische Service Centra gesloten, waaronder: Zwijgzame Chinees aan de praat kort ijmondnicuws Beerepoot: weer een ander baantje” PHILIPS Nieuwe wegwijzer voor Heemskerk Jongens gewond na aanrijding op Hagelingerweg Jeugdinstuif in Dr. Prinsenhal Kampioenen bij ’t Karpertje Knaapje overleden na aanrijding op Amsterdamseweg Basisopleiding voor sportleiders 7 DINSDAG 18 D E C E M B E R IJMOND 1979 6 ran Voor 12.95 haalt u ’m bij tenminste 1000 zelfstandige slijters. HAARLEM Jan van Krimpenweg 2 Tel. 023-319355 Een goed idee, dat smaakt! (Van een onzer verslaggevers) ZANDVOORT. De kans is groot dat het circuit van Zand voort al in de loop van 1980 defi nitief zijn poorten sluit. Gedepu teerde Staten van Noord-Holland hebben namelijk geweigerd een nieuwe S-bocht in het circuit toe te staan, die door de rennersorga- nisatie als voorwaarde was ge steld voor deelname aan de Grand Prix. Maar omdat het cir cuit zonder Grand Prix niet te exploiteren is, zal het gedwongen zijn te sluiten. .T I (ADVERTENTIE) IPHIUM (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) >aan een "eau iere ven- oordeel van Gedeputeerde Staten over de aanleg van een permanente S-bocht. Gebruikmaking van deze faciliteit bete kent echter onmiddellijk een lastenver zwaring. De bijdrage in deze personeels lasten is namelijk niet honderd procent, terwijl uit de aanwezigheid van de gratis verkregen voertuigen kosten voortvloeien voor onderhoud, stalling, brandstof, ver zekering en de aanschaf van schuimvor- mend middel. Van het Heemskerkse college hoeft dat allemaal niet, gelet op het uitgangspunt, dat de werkgroep Regionale Brandweer Inbraak. Bij een inbraak maandag nacht in een fotozaak aan het Heemskerk se Europaplein is voor een waarde van 7500 aan foto- en filmapparatuur ont vreemd. Aan de straatkant werd een spie gelruit met een baksteen aan diggelen geslagen. De daders deden vervolgens een greep in de etalage. Een ooggetuige zag van op afstand twee mannen wegrennen. Omgewaaid. In de nacht van maandag op dinsdag is een boom omgewaaid, die op de hoek stond van Zeestraat en Beeck- zanglaan in Beverwijk. De boom heeft in z’n val een lichtmast geraakt. Maandag avond is een lantaarnpaal omgewaaid aan de Kastagnelaan. VELSEN. De 9-jarige Johannes Elze naar uit Velsen is maandagmiddag bij een verkeersongeluk op de Amsterdam- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In Heemskerk is de nieuwe „Wegwijzer 1980” verschenen, sa mengesteld door het gemeentelijk bureau voorlichting, in samenwerking met de Gemeenschapsraad Heemskerk. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veiling waren maandag als volgt. Bloemen: anjers 30-70, trosanjers 220- 350, Israëlische anjers 30-35, chrysanten 200-250, freesia 12-24, hyacinten 50-75, iris sen 30, narcissen 15-22, nerinen 40-85, or chidee 16, babyroos 20-65, statice 35, tul pen 17-25. Planten: cyclamen 350-550, poinsettia 350-450, primula 80-120. Groenten: andijvie 71-144, bleekselderie 58, boerenkool 31-48, bospeen 110-125, sel derie 70-80, breekpeen 14-38, knolselderie 34-71, peterselie 41-69, prei 70-100, radijs 38-51, rode kool 30-31, sla 14-27, uien 24-42, waspeen 42-76, gesneden boerenkool 51- 55. Aanvoer: boerenkool 2000 kilo, andijvie 3600 kilo, prei 9000 kilo, radijs 1000 bos, sla 16.000 krop, uien 22.000 kilo. aps- Ons dië- >lan De ills- snd /er- n er rper ge- ge- bsi- en- vo- in- bij hij en. ur- de oor- uur ing. Zachte jonge jenever van De Stoocker, is jenever van 'n puike kwaliteit. Dubbel gestookt en gebotteld in een karakteristieke literfles. Vbl en zacht van smaak. Is koel het lekkerst. Rabobank en, ner ?en op- n”, les sen en. Bft, n”, m- rdt ien ge ien de jdag- e en wem itcen- in de ■t al» be- lSJS K. ?erde )k in en een s al» inkte ver- >p te irtif- de ■lijke een ■eller tech- rein, hier- Chef orak per- heer voor i de •olle- r de eter, >em- van ter- i de BEVERWIJK. Tijdens de jaarlijkse feestavond van de hengelsportvereniging ,,’t Karpertje” zijn de prijzen uitgereikt aan de kampioenen. A. Kouwenhoven werd verenigingskam pioen en werd be kerhouder. De bekervoor de grootste vis ging naar C. Martens en J. Delij ontving de prijs voor de meeste vissen. In de verschillende klassen zijn prijzen toegekend aan: A-klasse: 1 A. Kouwenho ven; 2 C. Martens; 3 J. Pals sr. B-klasse: 1 J. Delij; 2 C. Loohuis; 3 L. v. d. Sluis. C- klasse: 1 J. Pais jr.; 2 R. Groot; 3 D. Schmitz. VELSEN. Waarschijnlijk als gevolg van rijden met te grote snelheid raakte een 30-jarige inwoner uit IJmuiden, maandagmiddag om kwart over vier met zijn auto in een slip op de Heeren duinweg. De man slaagde er in zijn voertuig op de weg te houden maar kon niet voorkomen dat hij dwars op de weg kwam te staan. Een hem tegemoet komende auto be stuurd door een 65-jarige inwoner uit Santpoort, slaagde er op zijn beurt niet in de wagen van de IJmuidenaar te ontwij ken. Beide automobilisten moesten wor den opgenomen in het Zeewegziekenhuis. Een inzittende van de auto van de Sant poortenaar liep verwondingen aan het ge zicht op. Hij kon na behandeling huis waarts keren. Dat zegt circuit-directeur Johan Beere- poot in een commentaar op het besluit van Gedeputeerde Staten. Hij wil nog wel on derzoeken of een beroep tegen het besluit mogelijk is, maar de kans op succes acht hij gering. „Het is allemaal erg jammer, maar ze hebben nu allemaal hun zin”, vertelt Beerepoot, daarbij doelend op de meerderheid van de Zandvoortse gemeen teraad en het provinciaal bestuur. Beide college’s hebben zich tot nu toe in meer derheid uitgesproken voor opheffing van het circuit. Al vóór de Grand Prix van dit jaar hadden de coureurs, onder aanvoering van Jody Scheckter, geëist dat in het Zandvoortse circuit een extra bocht zou worden aangelegd, omdat het de veilig heid zou bevorderen. Vrijwillig gas terug nemen op het lange rechte stuk van de baan was volgens de renners uit concur- rentie-overwegingen niet mogelijk en daarom zou de baan aangepast moeten worden. Onder druk van de coureurs ver zocht de circuit-exploitant CENAV de ge meente Zandvoort om zo’n extra bocht te mogen aanleggen, waarop B. en W. van de badplaats aanvankelijk positief reageer den. De noodzakelijke toestemming zou door het college bij Gedeputeerde Staten worden aangevraagd. Eén en ander gebeurde evenwel zonder medeweten van de gemeenteraad, die B. en W. daarom hevig aanviel. Uiteindelijk gaf de raad toestemming om voor de Grand Prix 1979 een tijdelijke bocht aan te brengen, die echter na de wedstrijden van augustus weer verwijderd moest wor den. Maar deze bocht, die slechts een flauwe kronkel in de baan aanbracht, werd door de renners als zinloos bestem peld, omdat hij de snelheid in het geheel niet verminderde. De hoop van de circuit- directie was dan ook gevestigd op het niet uitsluitend betrekking heeft op het instellen en instandhouden van een regio nale brandweeralarmcentrale. Er zouden gegronde redenen zijn, reeds nu enige uitbreiding te geven aan de uitvoering van het pakket van in totaal zestien taken, namelijk de omstandigheid dat thans gra tis drie voertuigen van het rijk kunnen worden verkregen, alsmede een belang rijke bijdrage in de personeelskosten voor twee aspirant-officieren en van één onder officier, Voor donderdag 27, vrijdag 28 en maandag 31 december gelden de normale openingstijden: 08.00 -16.45 uur. niet, waarschijnlijk eerst de WW in en dan vind ik wel weer ergens een baantje”, j aldus Beerepoot. BEVERWIJK. Het Werkende Jonge ren Aktiekomitee „Bestekslijpers” houdt woensdagavond 19 december in De Nieu we Slof in Beverwijk een grootscheepse bijeenkomst met als doel jongeren te ac tiveren en te motiveren om gezamenlijk aktie te voeren voor hun belangen. Tijdens deze bijeenkomst zullen vijf ei sen besproken worden waarnaar de „Be stekslijpers” in 1980 aktie willen gaan voeren. Deze eisen zijn: Minimumloon op 18 jaar, Betaalbare woningen, Doorbetaald studieverlof, Verbetering van het onderwijs, Geen jeugdaftrek op toeslagen. Behalve de initiatiefnemers van het ko- mitee zullen jongeren, die werkzaam zijn in een groot aantal bedrijven in de IJ- mond (onder meer bij Hoogovens, Ceta Bever, Van Gelder Papier) spreken over hun ervaringen in de diverse bedrijven. De avond wordt ondersteund door delega ties van het ANJV, NW Jongerenkontakt en de KWJ. De bijeenkomst begint om acht uur. SANTPOORT. Twee jongens uit Santpoort, respectievelijk 10 en 13 jaar oud, zijn maandagmiddag op de Hagelin gerweg aangereden door een hen achte ropkomende auto. Met fracturen en ver wondingen moesten de knapen worden opgenomen in het Zeewegziekenhuis in Velsen. Het ongeluk gebeurde om tien minuten voor zes ter hoogte van de Overbildtweg. Geheel onverwacht sleoegen de beide jon gens linksaf de rijweg over. De 49-jarige inwoner van Haarlem die de auto be stuurde slaagde er niet in het tweetal te ontwijken. Maandag aangekomen: Pratita, Huil; Gemstone, Thames; Widar, Rotterdam; Springbuck, Cont. Plat, Velsen. Balder Horten, Bombaij. BEVERWIJK. Maandag is een Duit se vrachtboot gegrepen door de sterke wind en tegen een woonboot gevaren, die lag afgemeerd aan de Pijpkade in Bever wijk. De woonboot dreigde als gevolg van de aanvaring te zinken. De hulp van de brandweer is ingeroepen. De brandweer heeft het schip leeg gepompt, terwijl de eigenaar het lek wist te dichten. HEEMSKERK. De traditionele jeugd instuif in de Dr. Prinsenhal aan de Maere- laan, wordt dit jaar, onder auspiciën van de Sportraad, gehouden op vrijdag 28 december, van 9.30 tot 14.30 uur. De sportinstuif is bedoeld voor de kin deren van de vijfde en zesde klassen van het basisonderwijs en de brugklassen van het voortgezet onderwijs. Onder deskun dige leiding kunnen deze leerlingen ken nis maken met verschillende sporten. Schone sportschoenen zijn verplicht. De entreeprijs is een gulden per deelnemer. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Burgemeester en wethouders van Heemskerk hebben aan de gemeenteraad voorgesteld bezwaar te maken tegen de concept-begroting 1980 van de Regionale Brandweer Kennemer- land. De bezwaren gelden speciaal de uitgaven voor zover deze niet strikt be trekking hebben op het instellen en in standhouden van een regionale brand- weeralarmcentraie. In mei 1978 trad de Heemskerkse raad toe tot de gemeenschappelijke regeling Regionale Brandweer Kennemerland. Door terugtreden van de gemeente Velsen ontstond einde 1978 een gewijzigde situa tie. Materieel betekende dat in hoofdzaak een verhoging van de Heemskerkse bij drage tot ruim 60.000 in het eerste begro tingsjaar. In het voorstel tot vaststelling van de begroting voor 1980 en de daarbij gegeven toelichting, wordt volgens B. en W. van Heemskerk duidelijk gemaakt, dat deze BEVERWIJK. Onder auspiciën van de Nederlandse Sportfederatie organi seert de Beverwijkse Sportraad weer een cursus algemene basisopleiding, die de theoretische basis legt voor de verschil lende trainersopleidingen en de opleidin gen tot jeugdsportleider en recreatie- sportleider. Deze cursus begint op donderdagavond 17 januari en wordt gegeven op twaalf donderdagavonden van 19.30 tot 22 uur. Daarna is er nog een eindgesprek. Voor deze cursus kan men zich tot 13 januari opgeven bij mevrouw J. Schipper- van Hertzberg, Warande 83 in Beverwijk, telefoon 25657. De cursus wordt gegeven in „De Nieuwe Slof’ door docenten van de Nederlandse Sportfederatie. De mini mumleeftijd voor deelname is zestien jaar. Onderzoek heeft volgens dat college echter uitgewezen dat zo’n voorziening het aantal geluidspieken zal doen toene- j men. Op grond daarvan is geweigerd een verklaring van geen bezwaar af te geven. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK/HAARLEM. De Chi nees, die op 15 november in Beverwijk is aangehouden, heeft na een maand stil zwijgen het afgelopen weekend tegeno ver de politie in Haarlem een verklaring afgelegd. De Chinees blijkt illegaal in Nederland te verkeren en afkomstig te zijn uit Rood-China. Na zijn aanhouding in een Beverwijks grootwinkelbedrijf heeft de Chinees ruim vier weken voorgewend niet te kunnen praten. In deze periode probeerde hij met tekeningetjes van bootjes te suggereren dat hij bij een groep Vietnamese boot vluchtelingen behoorde. De man die al enkele weken in het Huis van Bewaring in Haarlem vertoefde, blijkt vanuit Hong kong via Parijs Nederland bereikt te heb ben en 17 jaar oud te zijn. Na zijn aankomst vond hij door bemid deling van familie onder meer werk in een Chinees restaurant in Beverwijk. Door zijn mond te houden trachtte de Chinees zijn illegaal verblijf in ons land te verzwij gen en zo de zware boete die daarop staat te omzeilen. Hij zal hoogstwaarschijnlijk zo snel mogelijk het land uitgezet worden. I een verseersungeiuK op ae ai seweg om het leven gekomen. Het knaapje stak, komende van de Ge- nieweg, met zijn fiets de Amsterdamse weg over. De 32-jarige bestuurder van een truck met oplegger slaagde er niet in de jongen te ontwijken die aan de gevolgen van zijn verwondingen ter plaatse overleed. Het is een gids met alle belangrijke telefoonnummers, de samenstelling van de gemeenteraad, de adressen van ge meentelijke diensten, afdelingen en be drijven, sportraad, muziekcentrum, poli tieke partijen, politie, brandweer, wijko- verlegorganen, kerken en levensbeschou welijke stromingen, medische en maat schappelijke dienstverlening en sociaal- cultureel werk, vormings- en ontwikke lingswerk, sport en onderwijs, vakorgani saties, kortom met een veelheid aan gege vens die men op een bepaald moment nodig kan hebben op een overzichtelijke wijze gegroepeerd. Deze „Wegwijzer 1980” wordt niet meer huis aan huis verspreid, maar is vanaf 1 januari gratis verkrijgbaar bij de volgen de adressen: bureau voorlichting, ge meentehuis, Gemeenschapsraad, Ker- kweg 47, bibliotheek „De Jansheeren”, Kerkweg 45, bibliotheek Beneluxlaan 205- 207. Een nieuwe plattegrond van Heems kerk, samengesteld door het bureau voor lichting en de afdeling stedebouw van gemeentewerken, wordt wel huis aan huis verspreid in een oplage van tienduizend exemplaren. Die plattegrond wordt ook toegevoegd aan de „Wegwijzer”. Gebruikelijk is het in Heemskerk, op gezette tijden de nieuwe inwoners tijdens begroetingsbijeenkomsten te verwelko men in de gemeente. Zij ontvangen dan een zeer dikke map met in de eerste plaats de plattegrond en de „Wegwijzer”. Het bureau voorlichting voegt daar tegen woordig aan toe de laatste editie van de huur- en subsidiekrant, tips in het kader van de brandpreventie, „Heemskerk in woord en beeld”, artikelen met gegevens over Heemskerk als woonplaats in Noord- Holland en de IJmond, een boekwerkje over de gemeentepolitie en een reeks fol ders over onder meer Noord-Holland en het milieu, veilig verkeer, woningisolatie en dergelijke onderwerpen, alsmede een kaartje, waarmee men aan de politie ken nis kan geven van afwezigheid, bij voor beeld tijdens de vakantie, waarbij men dan tevens kan opgeven waar men te bereiken is in geval van nood. Kerststukjes. In het buurthuis „De Werf” aan de Jan Llgthartstraat in Heemskerk wordt donderdagavond 20 de cember gelegenheid geboden kerststukjes te maken. Zelf bakjes en oase meenemen. Politie-spreekuur. Het maandelijkse politie-spreekuur in „De Werf” gaat op 20 december niet door. Klaverjassen. Klaverjaswedstrijden zijn er vrijdagavond 21 december weer in de ADO-kantine in het Heemskerkse sportpark „De Vlotter” en in café IJmond aan de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord (kerstdrive klaverjasvereniging „Ons ge noegen”). Op donderdagavond 20 decem ber kan men klaverjassen in het buurt huis „De Werf’, Jan Ligthartstraat, Heemskerk. Kienen. In het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Beverwijkse Wilgenhoflaan wordt op donderdag 20 december de laat ste kienavond in dit jaar gehouden. Kie nen kan men vrijdagavond ook in de kantine van De Kennemers in het sport park te Beverwijk. Kerstviering. De kerstviering van Fde Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Beverwijk, is op donderdag 20 december in de gereformeerde kerk aan het Moen- splein 8. Die bijeenkomst begint ’s avonds om half acht. Door eigen leden wordt het kerstspel „Hoe zien wij kerstmis?” opge voerd. Na de pauze treedt het zangkoor op onder leiding van mevrouw De Bree. Een duidelijk aangeslagen Beerepoot concludeert uit dit alles dat het circuit I naar alle waarschijnlijkheid volgend jaar zijn poorten zal sluiten. Elders in Neder land een nieuw circuit opzetten zegt hij- ook niet meer te zien zitten. „Je kunt in een jaar niet een circuit uit de grond stampen. Dat gaat op zijn minst twee jaar kosten, maar zo lang kun je het hele gebeuren niet opzouten. Kortgezegd houdt dat in, dat de autosport in Neder land zal verdwijnen”. En over de vraag wat hijzelf dan gaat doen. „Ik weet het Kennemerland zich steeds heeft gesteld, namelijk dat de gemeenschappelijke rege ling zich in eerste instantie alleen zou bezighouden met het realiseren van een gemeenschappelijke brandweeralarm centrale. Daarbij speelt ook de huidige financiële positie van de gemeente Heemskerk een rol. B. en W. herinneren tevens aan een CDA-motie, die destijds door de gemeen teraad is aangenomen, toen de principiële aansluiting bij de brandweerregio aan de orde was. In die motie zijn financiële grenzen aan de deelneming gesteld. Nu die grenzen worden overschreden stellen B. en W. de raad voor gebruik te maken van de mogelijkheid tegen de vast stelling van de concept-begroting bezwaar te maken. Het besluit tot het niet goedkeuren van de begroting hebben B.en W. genomen na overleg met de Heemskerkse raadsleden die in het algemeen bestuur van de Regio nale Brandweer Kennemerland zitten.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7