Parlementair kampioenschap schaken in Wijk aan Zee i» in de vishaij politienieuws Ideeënrecord bij Hoogovens klachten milieu BankMees Hope nv Vier trefzekere cadeauboeken haven- berichten 1 «O’ Het Kasbiljet aan toonder van Bank Mees Hope Ander nummer voor V4/0 ElsevierBij elke boekhandel TIJDENS HOOGOVENTOERNOOI kort ijmondnieuws WKD 0SF2 1 Bibliotheken dicht rond de feestdagen SNELLE BESLISSERS! 1979-PRIJS Piano’s,vleugels en klavecimbels. I I 1 CC Bender B.V B 10 11 DONDERDAG 20 DECEMBER 1979 IJMOND per Coupures Aankoopbedrag Looptijd f 1.000. BMH Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020 - 527 9111. Buitenveldert, Assumburg 150, tel. 020 - 42 98 60. Haarlem, Houtplein 8, tel. 023 - 31 59 50. OPEL Ascona, Rekord, Commodore en Senator Er zijn ook coupures van f 5.000,-en f 10.000 f 928,00 Het Motorhuis IJmond _OOOO_Q5^^ v y (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tijdens het 42e Hoogovens-Schaaktoernooi, dat van 14 tot en met 31 januari 1980 in dorpscentrum „De Moriaan” te Wijk aan Zee wordt gehouden, zal voor de eerste keer geschaakt worden om het officiële parlementaire kampioenschap van Nederland. Na dat er onder aanvoering van Eerste-Kamerlid Jan Nagel, al enige jaren een vierkamp voor parlementariërs werd gehouden tijdens het jaarlijkse schaaktoernooi in Wijk aan Zee is, opnieuw dankzij de inspanningen van genoemde senator, een officieel kampioenschap nu een feit geworden. In deze tijd is een goed cadeau-idee altijd bruikbaar. Heeft u weleens aan de Kasbiljetten van Bank Mees Hope gedacht? Ze zijn aan toonder; met alle voordelen van dien. Zonder administratieve bijkomstigheden kunt u ze cadeau doen. De rente is bijzonder aantrekkelijk. Bij een looptijd van 1 jaar 7%%, (1/ bij 2 jaar 8“/2%, bij 5 jaar en 8 jaar zelfs b (ADVERTENTIE) 3 Tevens zal er worden gespeeld om de 1 (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) i» I' 849,40 I’ 628,00 I' 475,00 Donderdag aangekomen: Hartebeest, Cont. Plat., Velsen; Norrland, Seven Is lands, IJmuiden; Milas 1, Middlesbo rough, IJmuiden; Sovereign venture, Bre merhaven, IJmuiden. Donderdag vertrokken: Santo Amaro, Hamburg; Mofïellet, Rotterdam; Marina, Rotterdam; Henry Stahl, Bremerhaven; Norrviken, IJmuiden, Rochester; Rotter dam, Antwerpen; Labeka, London; Mi nerva, Bremen; Celta Lily, Bremen. Voor de uitreiking van de IJmondtro- fee is de heer R. de Wit, commissaris van de koningin in Noord-Holland uitgeno digd. IJMOND. Zowel de bibliotheken in Velsen als Heemskerk en Beverwijk zul len in de laatste week van het jaar enkele dagen gesloten zijn. Stemmen, koop, verkoop, revisie. (Van een medewerker f IJMUIDEN. Nadat er aan de dinsdag- i markt totaal niets was aangevoerd, werd f er aan de woensdagmarkt aangevoerd: 39 kisten wijting; 6 kisten schar; 13 rkisten diversen;. Prijzen in guldens, per 40 kg.: wijting I 132-92; schar 152-124; kuit 124-104; bot 38- 26. De besommingen waren: WR 66 WR 76 900.-; UK 208 f 950.-; UK 135 UK 145 650.-; VD 54 VD 77 1.000.-. Op werkdagen in kantooruren is het klachtennummer 023-310200, het nummer van de provinciale dienst voor de milieu hygiëne. Klachten over vliegtuigherrie kan men als vanouds spuien op nummer 020-175000. (ADVERTENTIE) Beverwijk: Koningstraat 40-42 Telefoon 02510-29162 IJmuiden: Wijk aan Zeeërweg 107-113 Telefoon 02550-23450 levering (en registratie) januari 1980 nu nog tegen de Llmondtrofee. Voor deze vierkamp ko men vertegenwoordigers van de IJmond- gemeenten naar Wijk aan Zee. De deelne mende teams stammen derhalve uit Vel sen, Beverwijk en Heemskerk, terwijl de dorpen Castricum en Uitgeest samen één schaakteam zullen samenstellen. Hifi, video en grammofoonplaten. Spui 12, Amsterdam. Tel.: 020-230853. Woensdag aangekomen: Kenrix, Sea- ham, IJmuiden; Nedlloyd Nile, Vlissin- gen; Altair, Hamina, Velsen; Kay Riedner, Aalborg, Velsen; Young Splendor, Le Ha vre; Contact, Lowestoft; Vladimir Favors ky, Wismar, IJmuiden; Maasborg, Hami na, Z’dam; Eco Luisa, Bremen, IJmuiden; Henry Stahl, Kingslynn; Proof Tornar, Hamburg; Langeland, Gefle; Hajnowka, Den Helder, IJmuiden; Dolomit, Sas van Gent, IJmuiden; Avance, Port Vesme; Delfborg, Vallvik, Z’dam; Schoonebeek, Kotka, Z’dam; Trent, Goole; Nassauborg, Hamina, B’wijk; Transfiell, Le Havre, Velsen; Lubeka, Hamburg; Boberg, Hol beek, IJmuiden; Rozengracht, Hamina; Fretheme, Wisbech; Coran W, Wisbech; Stirling Brig, Cont. Plat., IJmuiden; Mal- cin, Rotterdam, IJmuiden. Woensdag vertrokken: Alliance, Poole, IJmuiden; British Commerce, Falcon; Gemstone, Portmouth; Tor Britannia, Go thenburg; Cap Granville, Duinkerken; Al- muth, Wilhelmshaven; Hajnowka, Noord- zee, IJmuiden; Brandon, Zelzate; Dyvi Vernieling. Vanochtend in alle vroegte omstreeks zes uur heeft de politie i een 17-jarige inwoner van Santpoort in zijn kraag gevat. De knaap had op de hoek van de Santpoortse Dreef en de Hagelin- gerweg een paar verkeerszuilen omverge- 1 worden. Van een ter plekke geparkeerde auto had hij een kentekenplaat afgerukt j en in een sloot gegooid. Kattegat, Emden; Jemrix, Whitby, IJmui den; Oosterheide, R’dam, Velsen; Spring buck, Cont. Plat., Velsen; Gerda Freeser, R’dam; Incotrans Spirit, Antwerpen; Swidmica, Hamburg; Proof Tornar, Edam; Bandudu, Vela, Rotterdam; Buffa lo, Gothenburg; Kenrix, IJmuiden, Ro chester; Tsurumi Maru, IJmuiden, Gi braltar. Het jaar 1979 zal bij Hoogovens waar schijnlijk ingaan als het jaar van de ideeën. Dinsdagmiddag werd de indiener van het zevenduizendste idee, de heer W. J. van Huit uit Alkmaar, onthaald op een grote notentaart. Ir. P. van Rijn, hoofd van de Technische Dienst en tevens voor zitter van de Centrale Ideeëncommissie inschrijving in het Paviljoen Zuidpier is geopend vanaf half tien. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 voor kinderen tot en met 14 jaar en vier gulden voor volwassenen. De deelnemers kunnen naar keuze een afstand afleggen van 5, 10 of 21 kilometer. Strandwandelingen. Het Paviljoen Zuidpier te IJmuiden is op 23 en 30 de cember vertrekpunt voor IVN-strandwan- delingen aangeduid als „Brandingsge- biedwandelingen”. De organisatie berust bij de IVN-afdeling Haarlem en Omstre ken. De wandeltochten (duur IVs uur) be ginnen op beide data om elf uur ’s mor gens. Geen spreekuur. Voor burgemeester P. J. Molendijk van Velsen, en de wet houders Th. C. Witte (financiën), J. W. Meijer (sociale zaken) en K. W. Bijl (ruim telijke ordening) vervalt het spreekuur op maandag 24 december. Voor de wet houders A. J. P. van Heel-Montijn (recrea tie en toerisme) en H. J. Scheeper (onder wijs) gaat het spreekuur op 26 december (tweede kerstdag) niet door). De Centrale Bibliotheek en de Centrale Jeugdbibliotheek aan de Raadhuisstraat zijn gesloten van maandag 24 tot en met woensdag 26 december en op oud- en nieuwjaarsdag. De filialen Velsen-Noord en IJmuiden- West aan respectievelijk de Wijkerstraat- weg en het Zeewijkplein zijn dicht van maandag 24 december tot en met dinsdag 1 januari en het filiaal Santpoort-Noord zal in verband met de verhuizing van de Wüstelaan naar het nieuwe bibliotheekge bouw aan de Crocussenstraat gesloten zijn van 24 december tot en met zaterdag 12 januari. In Beverwijk en Heemskerk zijn de bi bliotheken gesloten van maandag 24 de cember tot en met nieuwjaarsdag, met uitzondering van twee dagen. Vrijdag 28 en zaterdag 29 december zijn de bibliothe ken weer wel geopend. dansmuziek en voor de jeugd staan spel len gereed zoals tafelvoetbal, tafeltennis en sjoelbak. De entree bedraagt ƒ2,50 voor volwassenen, kinderen hebben gratis toegang. Springwedstrijd. Manége De Weers aan de Driehuizerkerkweg in Driehuis organiseert tweede kerstdag een spring wedstrijd. Iedereen die is aangesloten bij een erkende FNRS-manége kan zich hier voor inschrijven. Er wordt gesprongen in drie rubrieken, de wedstrijden beginnen om tien uur ’s ochtends. Strandloop. Zondag 23 december organiseren de IJmondtrekkers de vierde Scouting strandloop van dit seizoen. Deze loop telt mee voor het ladderklassement, de prijzen zullen worden uitgereikt na het opmaken van de stand na de negende strandloop. De wedstrijd start om elf uur bij de Zuidpier op het IJmuider strand, de HAARLEM. Met ingang van 1 janua ri 1980 is er een nieuw nummer voor de provinciale milieuklachtentelefoon ’s avonds en in het weekend. Van maan dag tot en met vrijdag na vijf uur ’s mid dags en in het weekend kan men zijn klachten kenbaar maken via telefoon nummer 075-323232, het nummer van de alarmcentrale Westzaan. Het klachten nummer van de PEN-centrale in Velsen komt als klachtennummer te vervallen. Labyrinth. De Beverwijkse Salo mon King Band treedt vrijdagavond 21 december op in het jongerencentrum La byrinth aan het Raamveld 1 in Beverwijk. De groep legt zich vooral toe op het betere popwerk uit de zestiger jaren zoals de muziek van onder meer Jimi Hendrix. Het optreden begint om negen uur, de zaal is open om acht uur en het entreegeld be draagt vijf gulden. 1 jaar 2 jaar 5 jaar 8 jaar Na selectiewedstrijden zullen de volgen de politici in Wijk aan Zee aantreden voor de finale: Van Hulst (CDA), Van Kleef en De Gaay Fortman (PPR) en Nagel (pvdA) uit de Eerste Kamer en Dolman, Roethof en Van Thijn (PvdA) en Beinema (CDA) uit de Tweede Kamer. Op 19 januari reikt Staatssecretaris Wallis de Vries de prijzen uit. Spreekuur. De gemeentelijke dien- q sten en bedrijven van Beverwijk zijn op de maandagen 24 en 31 december geslo ten. De burgemeester en wethouders zul len dan ook geen spreekuur houden. Voor spoedeisende gevallen kan echter telefo nisch een afspraak gemaakt worden via de hoofdbode van het Stadskantoor. Te vens zal eveneens voor spoedeisende - gevallen ’s morgens tussen negen en tien uur een maatschappelijk werker van de Gemeentelijke Sociale Dienst in het Stadskantoor aanwezig zijn op deze twee maandagen. Klaverjassen.De zaalvoetbalvereni- ging „Carillon Boys” organiseert vrijdag 21 december een kien- en klaveijasavond in café Carillon aan het President Kenne- dyplein in Beverwijk. De prijzen staan in het teken van het naderend kerstfeest. Het inschrijfgeld bedraagd drie gulden, de avond begint om half negen. Alleenstaanden. Het Alleenstaande 1 Projekt Heemskerk organiseert tweede kerstdag een instuif in de grote zaal van het buurthuis De Schuilhoek, Van Bronckhorststraat 1 te Heemskerk. De avond begint om zeven uur en duurt tot twaalf uur. Bezoekers mogen hun kinde- ren meenemen. Er wordt gezorgd voor In de eerste negen maanden van 1979 zijn 814 klachten binnengekomen, twee keer zoveel als in dezelfde periode van het vorig jaar. Daarvan hadden er 662 betrek king op luchtverontreiniging (396 indu strie, 212 overige en 54 onbekende oor zaak). 57 klachten hadden betrekking op geluidshinder, waarbij de industrie met 33 klachten de hoofdschuldige was. Opmer kelijk is, dat slechts 4 klachten werden genoteerd over vliegtuiglawaai en van 15 was de oorzaak onbekend. 28 klachten hadden betrekking op bodemverontreini ging, 43 op waterverontreiniging en 24 staan gerangschikt onder „diversen”. De IJmond klaagt het meest over het milieubederf: 234 klachten over luchtver ontreiniging en 31 over lawaai. Haarlem komt met 94 over luchtverontreiniging en 5 over lawaai op de tweede plaats. reikte de taart aan de heer Van Huit, werkzaam bij de Werktuigkundige Dienst Staal, uit. Zevenduizend ideeën in één jaar is in de geschiedenis van de Hoogovensideeënbus volgens de heer Van Rijn een absoluut record. Dit grote aan tal is echter wel een gevolg van de eerder dit jaar gevoerde ideeënactie. 14 wt’I 7 december iw -^501

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 11