I I Nieuwe Kadett: handig en met veel binnenruimte rö «B Bi ni \x/eq en wiel K' I K rak decode Nieuwe Fuego van Renault M modejournaal ®2S F k V Verkoop van fietsen blijft toenemen GEMEENTE VELSEN I DONDERDAG 20 DECEMBER 1979 VARIA ngen over 8 cjr 1 pttp051 4 - Nieuwjaarsreceptie in Velsen op 2 januari 20.00 uur J02%. ppen. ?morv rijs reem :e f300- door Bé ter Maat Fraai verzorgd voor een extra sfeervol tintje. r 7i (ADVERTENTIES) i' - In de burgerzaal van het stadhuis in IJmuiden is ieder welkom d, ptt post 1 om elkaar en de leden van het Gemeentebestuur te ontmoeten en de hand te drukken. psssst! niet verder vertellen hoor maar u kunt het zeker als u voor wat duppies 'n krantje koopt 7 en dat even lekker doorleest ALS FINISHING touch is een gouden sieraad nog immer favoriet en dat geldt beslist niet meer alleen voor mevrouw, maar tegenwoordig evenzeer voor mijn heer. Naast zijn gouden manchetknopen heeft hij net zo graag een gouden horlo ge of ring en nog wat andere gouden zaken om zich te versieren. Mevrouw weet bijna helemaal geen keus te maken. Het aanbod in uiterst fraaie colliers, oorbellen, armbanden, ringen en wat je nog maar meer kunt bedenken en dat alles eventueel extra met briljanten „aangekleed” is waarlijk onvoorstel baar. Wat dat betreft kunt u in alle Twee avondensembles uit de couterecollectie van Rob Kroner. Links een lichtgrijze rok van crêpe de chine met ingeweven satijnen diagonaal streep, waarop een grijze met rose en goud ingeweven mousseline blouse. De creatie rechts op de foto bestaat uit een witte crêpe de chine plissé rok met vestje en tule jasje bewerkt met strass. Dit jaar zullen in ons land meer fietsen worden verkocht, dan in 1978. Toen wer den reeds 1.25 miljoen nieuwe fietsen aangeschaft. Ook in Amerika neemt het aantal verkochte fietsen toe. Hier werd zelfs een recordhoogte bereikt. Voor dit jaar hield men rekening met de verkoop van 9,8 miljoen fietsen in Amerika. Dit aantal werd echter reeds in juli dit jaar bereikt. Steeds meer Amerikanen blij ken de fiets niet alleen voor recreatieve doeleinden te gebruiken, maar ook in het woon-werkverkeer en bij het doen van boodschappen. ■aal b gelege t); •aal b jelege spoilers onder de voorbumper en achter op het oplopende dak wegligging ten goede komen. Kortom: een handige, leuk gevormde auto met veel binnenruimte voor zijn afmetingen. Waarbij door de fabrikant niet alleen veel aandacht is besteed aan zuinigheid en comfort, maar ook aan de vereenvoudiging van het onderhoud. Het ziet ernaar uit, dat General Motors met dit ontwerp voor de jaren tachtig zich een blijvende plaats heeft veroverd op de markt voor kleinere auto’s. En dat kan niet van iedere autofabrikant wor den gezegd. Het ledig gewicht van de Kadett met 12 N motor bedraagt rond de 850 kg. rijproef heid van rond de 90 km/uur bedraagt het verbruik ruim 6 liter op de 100 kilome ter. Deze motor heeft overigens net als de sterkere uitvoering van de 1,3 S een hydraulische waardoor overbodig wordt. Zoals gezegd, hoor je de motor al te goed. Daar staat tegenover, dat zijn prestaties voor een wagen uit deze klas se zeer goed zijn. Daaraan draagt ook de vernieuwde versnellingsbak bij, waar van de vierde versnelling is geconstru- eertd als een lichte „overdrive”. n. Volgend jaar op de tentoonstelling in Genève zal Renault dit nieuwe model presenteren: de Renault Fuego. In maart volgend jaar zal op de Franse thuismarkt de verkoop starten van de nieuwe wagen, die volgens de fabriek niet alleen sportief gereden kan wor den, maar nog zuinig is bovendien. Eind volgend jaar zal de nieuwe Renault geëxporteerd worden naar de Europese General Motors heeft het goede idee gehad om de Kadett in de normale sedanuitvoering en als City-uitvoering, samen te voegen tot een nieuw model: de Kadett 1980. Daardoor is in de kleinere middenklasse een wagen ontstaan, die voor vele kopersgroepen „naar maat” geconstrueerd blijkt te zijn. En een testrit van enkele dagen is ruim voldoende om het bewijs daarvoor te leveren. Al moet daaraan meteen worden toegevoegd, dat het motorlawaai van de Kadet 1,3 die wij bereden, te luid was. Dat is meteen het voornaamste bezwaar tegen deze nieuwe Opel. Voor de rest kost het moeite om de lof in toom te houden. Een vorstelijk kerstcadeau: goud voor haar en hem. roemdste en oudste Franse parfumhui zen vond het dan ook weer eens de hoogste tijd worden een nieuwe geur aan zijn exquise collectie toe te voegen. Het werd Kahema gedoopt en er worden de meest geheimzinnige verrukkelijkhe den aan toegeschreven. Dat zal onge twijfeld allemaal waar zijn, vooral als ik u vertel dat de geur uit de roos, de passievrucht en exotisch hout is samen gesteld. Van mijn kant zou ik zeggen: Snuffel het maar eens lekker op uw gemak op, hetzij bij het parfum dan wel bij het parfum de toilette. Wellicht niet minder fijn voor onder de kerstboom en zeker de moeite van het uitpakken waard zijn de fraaie atomiseurs van Chanel met het gerenommeerde parfum no. 5 en die van Guy Laroche met „J’ai Osé”. WEL, FEESTELIJK uit of thuis, de zorg voor het uiterlijk hoort er mijns inziens net zo vanzelfsprekend bij als de kaar sen bij de kerstboom. Nu zijn we er natuurlijk niet alleen met een elegante japon, hoewel, met één van de bij dit kerstjoumaal afgebeelde fraaie ontwer pen van de Amsterdamse couturier Rob Kroner zijn we al een eind in de goede richting. Uiteindelijk gaat het echter om het totaalbeeld. Een welgekozen panty hoort daar zeker bij. Afgezien van de vele tinten is daarin nog wel het een en ander te beleven. Uw keuze kan uitgaan naar een glad model, doch eveneens naar een met naad en verder zijn er ook panty’s met fantasiebreiseltjes, zoals streepjes, stipjes, bloemetjes en wat dies meer zij. Een mooie slanke en hoogge hakte sandaal of schoen is hierbij zeker een niet te versmaden accessoire. IN ROMANTISCH flakkerend kaars licht zal een voortreffelijk opgemaakt gezicht nog lieflijker, aantrekkelijker en stralender bij uw borrel- en disgenoten overkomen. Daarom lijkt het mij aardig u juist nu te attenderen op een nieuw preparaat van het befaamde Parijse huis Christian Dior, dat de naam Teint Dior meekreeg. Het is een heerlijk zach te crèmige make-up die het uitdrogen van de huid tegengaat. De fraaie kleuren geven een ieder de mogelijkheid er mooi en fris getint uit te zien. Nou, en dat willen we toch allemaal? BIJ BIJZONDER feestelijke gelegen heden wil een vrouw zich al van oudsher af eveneens heel graag verleidelijk geu rig omlijsten. Guerlain, een van de be- Opvallend is de inrichting van het dashboard, die zelfs in een duurdere wagen - waar al gauw de neiging overheerst van de bestuurdersplaats een soort cockpit te maken - niet zou mis staan. Handig is bijvoorbeeld de in het donker aangloeiende knop van de nood- knipperlichten. De zetels van Opel kunnen - in het algemeen gesproken - anatomisch beter geconstrueerd worden. Het voert echter te ver om ze af te keuren. Zowel op de grote weg als in het stadsverkeer komt deze nieuwe Kadett schitterend mee, waar bij het parkeren - dankzij de gerin ge afmetingen - op geen ankele wijze moeilijkheden bezorgt. Opel heeft de nieuwe Kadett splinter- vrije, vervormbare onderdelen meege geven in het interieur. Bovendien is de wagen zowel voor- als achter uitgerust met geprogrammeerde kreukelzones. Dit alles komt natuurlijk de veiligheid ten goede. De Special-uitvoering van de Kadett is daarbij nog uitgerust met een rembekrachtiger. Een aardig detail is, dat op sommige uitvoeringen van deze Kadett een afstel- inrichting van de rijhoogte verkrijg baar is. Daarmee kan men op eenvoudi ge wijze de rijhoogte constant houden, bij wisselende belasting van de wagen. Rijtechnisch gezien levert deze Kadett geen enkel probleem op. De besturing is zoals gezegd exact en vrijwel neutraal, bij al te snel genomen bochten zoekt de wagen zonder extra stuurcorrecties me teen zijn balans weer op, de versnelling laat zich licht hanteren met een groot bereik in de derde versnelling, terwijl I De nieuwe Kadett heeft een uitermate aërodynamische vorm meegekregen. Dat is gelukkig niet ten koste gegaan van de binnenruimte. Integendeel, ondanks het feit dat hij 13 centimeter korter is dan zijn voorganger, is het interieur rui mer bemeten. Terwijl door deze vorm tevens de luchtweerstand aanzienlijk werd teruggebracht, wat weer ten goede komt aan het brandstofgebruik. Ook de kofferruimte van de diverse uitvoerin gen werd nog vergroot, bij de wegge klapte achterbank hebben de driedeurs- en vijfdeursuitvoeringen een bagage ruimte van 710 liter. De vergrote binnen ruimte van deze Kadett werd tevens mogelijk gemaakt door de toepassing van voorwielaandrijving. De McPherson veerpoten bij de voorwielophanging, een speciale veerconstructie achter, plus een vergrote spoorbreedte maken deze Ka— dett tot een uiterst comfortabele auto met grote wendbaarheid. De lichte be sturing met exacte werking en een moei teloos te bedienen versnelling vervolma ken dit rijcomfort. De 1,3 liter motor, die overigens eerder werd geïntroduceerd voor de Ascona en Manta, levert 60 pk bij 5800 t.p.m. Dit alles is goed genoeg voor een top van zo’n 147 km/uur. Bij constante snel- klepspeling-begrenzer, nastellen van de kleppen KERSTMIS! VOOR velen zijn het hoogtijdagen in religieuze zin, voor an deren is het een uitgesproken huiselijk feest, door te brengen met familie of intieme vrienden, terwijl weer anderen de gezelligheid buitenshuis zoeken en zich tegoed doen aan overvloedige, ex quise diners, soms afgewisseld met een gezellig dansje. Hoe dan ook, feestdagen waaraan toch voor iedereen intensieve voorbereidingen zijn vooraf gegaan. Voorts wil men begrijpelijkerwijs, zowel thuis als buiten de deur, ook zo goed en gezellig mogelijk voor de draad komen; het geeft aan het hele gebeuren een extra sfeervol tintje. jenbalw ing dates n* van d - A;'; kaartë ?retaii w Panty van Dior (15 denier) met fijne QJk. streepjes. (Foto uK linksboven). eel, b H, :e Di* '3f- opzichten met de flonkerende kerst boom wedijveren. TJA, EN OF U NU ja of nee iets onder de kerstboom zult vinden, ik wens u in ieder geval heel plezierige en vredige wereld. Voor het overige zou ik dit jour naal niet goed afsluiten als ik u boven dien niet mijn beste wensen zou meege ven voor een heel gelukkig en vooral gezond 1980. Tot in het nieuwe jaar, lieve mensen, met ongetwijfeld weer zeer veel mooi en opzienbarend modenieuws.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13