agenda Pee Wee the Specials Kerstconcerten Groepsexposities Cha Cha Dr. Zjivago Een pak slaag Hair J Q allerhande theater I =p muziek I V ijmond r UIT. formatie Lidibo de Lux Speeltheater Kerstverhaal r I in I M DONDERDAG 20 DECEMBER 3 UITFORMATIE 1979 I I. Heemskerk n- S. in el ld s el !t- n- d, Redactie Joke Dieben-Frerichs Velsen-Umuiden 9 In en om Haarlem Beverwijk try 32 A 12J 3 5. Heemskerk. Saskia Janse en Onny Huisink combineren in deze voorstelling poppen- en toneelspel. Ze beheren Eén van de opvallende strandtaferelen vat Ton Rohof op >nden 9 Hoogoven Harmonie. Ook dit jaar verzorgt de Hoogoven Harmonie onder leiding van Willem Steyn weer twee kerstconcerten. Vanavond speelt de Harmonie met medewerking van het operette- en operakoor Animo, het mannenkoor Zanglust en de vocalgroup The Merry Minstrels, in de Regina Caeli- kerk aan het Hilbersplein te Beverwijk. Aanvang 20 uur. Het programma van dit achtentwintigste in Beverwijk te geven kerstconcert van de Hoogoven Harmonie vermeldt zowel instrumentale als solistische bijdragen en samenzang. In Heemskerk concerteert de Hoogoven Harmonie vrijdagavond (aanvang 20 uur in de Dr. Prinsenhal aan de Maerelaan) voor de zeventiende maal in successie. Medewerkvng verlenen ditmaal de „verenigde Heemskerkse koren” (samengesteld door Chr. Gem. Zangvereniging Oosterwijk-Meerestein, Gemengd Koor De Stem des Volks, r.k. Gemengd Koor Heemskerk en Hervormd Kerkkoor Heemskerk) onder leiding van Frans Kocx, de „Heemskerkse schooljeugd” (tweehonderdvijftig scholieren afkomstig van zeventien basisscholen in Heemskerk) onder leiding van Roel Bontan en de organist Teke Bijlsma. Uitgevoerd worden internationale kerstliederen en de Symponie sur les Noëls van M. R. de Lalande en het Adagio en Allegro uit de Eerste Symfonie van Saint-Saëns. Oratorium Vereniging. De Chr. Oratorium Vereniging „IJmuiden” geeft vrijdagavond haar kerstconcert in de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat. Vanaf 20 uur wordt onder leiding van dirigent Willem Wiesehahn een programma uitgevoerd dat bestaat uit internationale kerstliederen en community singing. Medewerkenden zijn de alt Aleida van Dongen, de organisten Simon C. Jansen en Wout van Laar, de trompetist Dolf Hulsbergen en de panfluitist Reinder van der Wel. repertoire aan met Nederlandstalig werk, waarbij zij wordt begeleid door Dub de Vries. Voor de koorbegeleiding tekent een ensemble met vier blazers (Anja Jahsen, Marjan Heeremans, Frits Heeremans en Carla Verwey) en Anie van Zuidam en Carola Heeremans aan de piano. Popgroep Braak. Jongerencentrum Alpha aan de Moensstraat in Beverwijk ontvangt zaterdagavond de popgroep Braak. Braak ontstond uit de gezelligheidsformatie „Tot Wederzijds Genoegen”, maar speelt in tegenstelling tot deze groep aHeen eigen, Nederlandstalige nummers. De formatie presenteert z’n programma onder de moeder „Suite voor een hypochonder”. Aanvang 22 uur. Schoolkoor Ichthus College. Ook het schoolkoor van het Ichthus College laat zich in de kerstconcertenreeks niet onbetuigd. Zondagavond is het koor om 20.15 uur te beluisteren in de Paterskerk aan de Willemsbeekwegte IJmuiden. Het koor staat onder leiding van Dolf Schelvis en zal een programma van Carols en andere kerstmuziek ten gehore brengen. Uiteraard ontbreekt ook de samenzang niet. Medewerking wordt verleend door de gitaristen Erik Boddeke en Kees Post en door een kwartet van de Kennemer Theater, Beverwijk. De fonkelnieuwe musical „Cha Cha” rond het leven van het Nederlandse rock roll-idool Herman Brood is nu ook in het Beverwijkse Kennemer Theater te zien. De droevige poppenkastspeler van het Speeltheater ziet z’n poppen vertrekken naar de Poppenkast van Plezier. van directeur Slotter van een grote kinderwagenfabriek, wiens zilveren bedrijfsjubileum een compleet nieuwe periode in zijn leven inluidt. In de redelijk tot goed ontvangen nieuwe Nederlandse speelfilm maken verder onder anderen Paul Steenbergen, Bernhard Droog, Eric van Ingen, Jeroen Krabbé, Eric Schneider, Ellen de Thouars en Annet Nieuwenhuyzen hun opwachting. Stadsschouwburg, Velsen. Twee typische familiefilms deze week in de Stadsschouwburg. In de matinee draait de Disneyjubileumfilm „Mickey Mouse, vijftig jaar jong”, en dat betekent een grootse tekenfilmparade waarin alle vriendjes van de beroemdste muis ter wereld komen opdraven om Mickey met zijn verjaardag te feliciteren. De avondvoorstellingen worden gevuld met de onsterfelijke verfilming van Boris Pasternak’s „Dokter Zjivago” (zes Oscars) door regisseur David Lean. Het verhaal speelt zich af tijdens de Russische revolutie. Met Omar Sharif als de ongelukkige arts, Geraldine Chaplin als zijn vrouw Tonya en Julie Christie als de mooie Lara. Groepsexpositie Beverwijk. Onder de vlag van de Stichting TentoonsteHingen Beverwijk wordt dezer dagen in ontmoe tingscentrum De Nieuwe Slof de jaarlijk se groepexpositie van Beverwijkse kun stenaars gehouden. Momenteel omvat de tentoonstelling werken van zes beeldende kunstenaars. In de loop van de week zouden er echter nog enkele exposanten bij komen. Dan komt het begeleidend informatie-buHetin gereed, dat de bezoe kers van de jongstleden zaterdag ge opende groepsexpositie tot dusverre heb ben moeten ontberen. Maandagmiddag vormde op de toen nog incomplete expositie het werk van Ton Rohof de meest opvallende inzending. Hij toont drie grote olieverven, realistische en fotografisch scherpe uitvergrotingen van strandtaferelen (zie foto). Cees Keem- an laat naast zijn bekende kleurige zeege zichten ook twee landschapjes zien: een ansichtkaartachtig winterlandschap met knotwilgen en een lente-tafereel met uit bottende knotwilgen, van welke twee het Muziekschool. Zij zullen zowel solistisch als begeleidend optreden. Op Kerstavond (24 december) maakt het koor in Dickensstijl weer de traditionele rondgang door het dorpscentrum van Driehuis. Gestart wordt omstreeks 21.30 uur vanuit de R.K.-kerk. Het koor zou het zeer op prijs stellen als de inwoners van het gedeelte ten noorden en oosten van de kerk hun gordijnen zouden wülen openhouden en uit hun huizen zouden komen, om de sfeer op straat mee te beleven. Muzikale Mis. Twee koren - het Beverwijkse Katholiek Gemengd Koor en de Dekenale Schola Cantorum - zuHen gezamenlijk de gezangen verzorgen tijdens de nachtmis op 24 december om 23.30 uur in de St. Jozefkerk aan de Wijkerstraatwegte Velsen-Noord. De Schola verzorgt de wisselende Gregoriaanse gezangen van Kerstmis, het Beverwijkskatholiek Gemengd Koor de vaste gezangen, mèt de Mis in G. van Frans Schubert en enkele kerstliederen. Dë viering begint om 23.15 uur met het gezamenlijk zingen van kerstliederen. De orgelbegeleiding is in handen van de heer A. J. Janssen. Kerstdiensten. Een greep uit de kerstdiensten waaraan koren uit de omgeving hun medewerking verlenen: winterlandschap het best is uitgewerkt en ook de meeste zeggingskracht heeft. Jane Voogt nieuw op deze groepsexpositie debuteert met heldere pentekeningen, sommigen voorzien van poëtische tekst jes en opvallend door hun spaarzame kleurgebruik en de vaak „verschuivende” beelden. Cor Barendse heeft naast ouder werk (de bekende kleurige en volledig symmetrische mozaïkpatronen, uitge voerd in olieverf) ook twee nieuwe werk stukken ingezonden. De moazaïk-pente- kening met zijn spannende wit/zwart ver deling spreekt daarvan het meest tot de verbeelding. Jaap Velserboer demon streert zijn veelzijdigheid met krijtteke ningen, lino-sneden en aquarellen. De li- no-sneden met hun fraaie kleuren zijn in technisch opzicht het meest geslaagd. Ti neke Janssen tenslotte heeft met een zorgvuldige penseelvoering enkele fijn zinnige stillevens geschilderd, die opval len door hun fraaie compositie en tere kleurgebruik. De beide naakten in olie verf spraken me minder aan. De expositie is te bezichtigen tot 15 januari. Groepsexpositie Heemskerk. In het gemeentelijk tentoonstellingsgebouwtje aan de Const. Huygensstraat gaat onder auspiciën van de Culturele Groep Heems kerk vrijdagavond een groepsexpositie van acht Heemskerkse kunstenaars van - start. De exposanten zijn Peter van Staal duinen (houten beelden en landschappen in aquarel-techniek), Ria Dubelaar (vrije keramiek), Ruud van Zon (etsen en wan- ddversieringen), Mat Reynders (surrealis tische schilderijen), Joao Serrano (colla ges, gouaches en experimentele technie ken), Ewout van Santen (grafiek), Paul Baars (tekeningen) en Gerard Hall (schil derijen, etsen, litho’s en zeefdrukken). Voor Peter van Staalduinen en Ria Dube laar betekent deze expositie hun tentoon- stellingsdebuut. De groepsexpositie wordt vrijdagavond om 20 uur geopend door wethouder P. F. Dudink. De ten- toonsteHing is tot 22 januari te bezichti gen op woensdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. de pornohoeve” en in de zondagmatinee de door Karst van der Meulen geregisseerde Nederlandse familiefilm „Martijn en de magiër”. In de tweede zaal van het Kennemer Theater draait de tekenfilmversie van Tolkiens’ fascinerende „In de ban van de ring over hobbits, tovenaars, ringgeesten en nog veel meer levensecht beluisteren in de kerkdienst van 10 uur in de Betlehemkerk, en het Hervormd Kerkkoor Heemskerk verleent eveneens op eerste Kerstdag een bijdrage aan de kerstdienst in de Hervormde Kerk aan het Kerkplein te Heemskerk, aanvang 10 uur. Muziekvereniging Soli. Het kerstconcert van Muziekvereniging Soli wordt traditiegetrouw gehouden op tweede Kerstdag. Uitvoerenden zijn het Soli Harmonie-orkest onder leiding van Jan Ros en het jongerenkoor Driehuis onder leiding van Han Bruinenberg. Het concert begint om 13 uur in het Soli Muziekcentrum aan de Hagelingerweg in Driehuis. Jongerencentrum Donkey Shot. Jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat in Heemskerk houdt een alternatief Kersfeest. Op tweede Kerstdag ontvangt het centrum om 14.30 uur de rock rollgroep „Big Jeff and the Hurricane Rollers”. Vervolgens wordt een film vertoond, waarna om 21 uur de fakir King Ranja Sindra zijn bovenmenselijke gaven aan den volle toont. Het Kerstprogramma wordt afgesloten met een optreden van Pee Wee the Specials, gespecialiseerd in Doo- Wop muziek en rock roll uit het begin van de vijftiger jaren. waarmee hij anderen het geld uit de zakken klopte, zal hij nu vreugde en geluk brengen in het bestaan van zijn naasten. getekende sprookjesfiguren. Eerste kerstdag worden in beide zalen geen voorstellingen gegeven. Filmhuis Velsen, Witte Tejater, Kanaalstraat. Beide kerstdagen is ook het Filmhuis Velsen gesloten. In plaats daarvan vertoont men nu op vrijdag 28 december om 20.30 uur twee muziekfilms: „The harder they come” (met Jimmy Cliff en muziek van Desmond Dekker, Toots and the Maytals, The Slickers en anderen) en „Bob Marley LIVE”, de filmregistratie van één van de eerste optredens van de reggae-formatie Bob Marley and the Waiters in Engeland, waarin nummers als I shot the sheriff en No woman, No cry worden gespeeld. Filmhuis Heemskerk, buurthuis De Zandkraai, Handelstraat. Met ingang van het nieuwe jaar verlaat het Filmhuis Heemskerk buurthuis De Zandkraai om, onder dankzegging voor de genoten gastvrijheid, z’n programma’s verder in De Jansheeren te gaan vertonen. Het afscheid van het buurthuis wordt vrijdagavond gevierd met „La Gifle” van Claude Pinoteau. In deze uit ’77 stammende Franse komedie over de conflicten tussen een gescheiden leraar en zijn dochter maken onder meer Lino Ventura, IsabeHa Adjani en Annie Girardot hun opwachting. Aanvang 21 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop worden verstrekt door de Stichting Theater en Muziek Velsen, tel. te bereiken via de nummers 02550-15743/15789. i- F* 1 3 I ir- 3t respectievelijk een vrolijke en een droevige poppenkast. De poppenkast van plezier wordt bewoond door Harlekijn, de grappenmaker en zijn vriendinnetje Rosalinde; in de vervallen poppenkast teven prinses Sjaan en haar lakei Hopjes. De poppen uit de droevige poppenkast besluiten naar de poppenkast van plezier te verhuizen, maar daar is het lang zo leuk niet als ze hadden gedacht. Het Speeltheater werkt dit aardige thema nogal magertjes uit, waardoor een bij vlagen langdradige voorstelling ontstaat waar de braafheid vanaf druipt. Leuk voor de hete kleintjes, dit weinig spectaculaire vermaak met z’n vaak wel fraaie visuele vondsten, maar voor oudere kinderen die om actie en spanning vragen is „Grapjes en Tranen” duidelijk minder geslaagd. Kerstverhaal. Een goede traditie van de Velser Kunstkring „Voor Alten” (die zich recentelijk heeft omgedoopt in de Stichting Theater en Muziek Velsen) is het jaarlijks programmeren van Rob van Reyns’ pantomimetheater met Charles Dickens’ kerstverhaal „Scrooge en Marley”. Volgende week vrijdag is de voorstelling om 14.30 uur te zien in de Velser Schouwburg. „Scrooge en Marley” is in de bewerking van Rob van Reyn een beeldende kerstvertelling, die jong en oud aanspreekt. Het verhaal speelt zich af rond de vrekkige Scrooge, die op een avond zijn overleden compagnon als geest voor zich ziet verschijnen. Marley voorspelt hem de komst van drie geesten, '"I Presentator Martin van Binsbergen met zijn assistentes die Scrooge respectievelijk meenemen naar een liefelijk verleden, een onheilspellend heden en een angstaanjagende toekomst. Gepijnigd door zelfverwijt smeekt hij nog een laatste kans te krijgen om zijn schanddaden goed te maken. Hij krijgt deze kans en met dezelfde grondigheid Jongerenkoor Driehuis. Het Jongerenkoor Driehuis is erin geslaagd, de Velsense zangeres Heten Shepherd te engageren als soliste voor het kerstconcert, dat het koor onder leiding van Han Bruinenberg vrijdagavond geeft in de Engelmunduskerk aan de Driehuizerkerkweg in Driehuis. Het koor - dat voor het eerst in zijn dertienjarig bestaan een eigen kerstconcert verzorgt - zal oude en nieuwe kerstliederen uit Engeland, Spanje en Frankrijk ten gehore brengen. Heten Shepherd vult dit het jongerenkoor Driehuis zingt tijdens de kerstnachtviering om 24 uur in de Engelmunduskerk te Driehuis; het Noorderkerkkoor is present in de kerstnachtdienst van de Noorderkerk te Velsen-Noord; het Chr. Gem. zangkoor Cantabilé uit Wijk aan Zee verleent medewerking aan de kerstnachtdienst in de Grote Kerk te Beverwijk; het mannenkoor Zanglust levert een muzikale bijdrage aan de kerstnachtdienst in de Hervormde Kerk te Wijk aan Zee; het Hervormd Kerkkoor Heemskerk werkt mee aan de kerstnachtdienst in de Sporthal te Heemskerk; het Betlehemkoor uit IJmuiden is op eerste Kerstdag te TONEEL Stadsschowburg (Wilsonplein. tel. 319188) 19.30 u.: Scapino Ballet met „De notekraker”. Vrijd. 20.15 u.: Neerlands Hoop met „De Neer- lands Hoop Code”. Toneelschuur I (Smedestraat 23, tel. 312439) Vandaag en morgen 20.30 u.: Toneelgroep Globe met „Zeitgeist”. Cultureel Centrum t Oude Slot (Ir. Lelylaan 6, Heemstede, tel. 290885) Vrijd. 20.15 u.: Popstu- dio Hinderik met „De vogelman”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat, tel. 321155) 19 en 21 u.: Volkskerstzang o.l.v. Pieter de Jong, m.m.v. het Noordhollands Koperkwartet met' Maria Jenniskens, dwarsfluit en Teke Bijlsma, orgel en piano. Vrijd. 20.15 u.: Het Noordhol lands Phllharmonisch Orkest o.l.v. Anton de i Beer met als solist Jan Wijn, piano. Films J =p 9 Libido de Luxe. Onder auspiciën van de Stichting Onaniem (een nauw met het Ichthus College verbonden groep dichters en musici, die vorig jaar in het Witte Tejater een ludiek poëzie programma ten doop hielden) speelt zich vrijdagavond in hetzelfde theater het programma „Libido de Luxe” af. Bij monde van haar neutraal- theatercollectief Magic Multi Media Machine zal de Stichting Onaniem zo laat men weten „kolder presenteren met een zure nadronk”. Het geheel wordt gepresenteerd door „sexy” Martin van Binsbergen en zijn assistentes Hannes en Anja M. Medewerking verlenen verder Frank Bamhoorn, Maarten Dannenberg, Karina Dekens, Ad van Dongen, Arie Glas, Hanneke Glas (grafische vormgeving), Frans Heeremans, Chris Junge, Cees Koster, Joost Niemöller (coördinatie), Gert-Jan Prins, Cécile Sanders en Ab Vos. Aanvang 20.30 uur in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in Velsen. Het Speeltheater. In de serie kindervoorstellingen van de samenwerkende Heemskerkse buurthuizen presenteert zaterdagmiddag om 14 uur Het Speeltheater het poppenkastverhaal „Grapjes en Tranen” in De Jansheeren aan de Kerkweg in City Theater, Velsen. Slechts enkele weken heeft de verbouwing van het Umuider City Theater tot een modem bioscoopcomplex met twee zaten in beslag genomen. De heropening wordt vanaf vandaag gevierd met een typisch kerstprogramma. In de eerste zaal wordt de verfilming van de rockmusical „Hair” (over de flower-power beweging als reactie op de Amerikaanse oorlogsactiviteiten in Vietnam, met bekende songs als Aquiarius, Ain’t got no en Let the sunshine in) afgewisseld met de spektakelproduktie „De dief van Bagdad”, gebaseerd op het alom bekende sprookje uit Duizend en een nacht. Peter Ustinov neemt in deze groots opgezette rolprent de rol van de kalief voor zijn rekening en de van de tv-serie Sandokan bekende acteur Kabir Bendi speelt Prins Taj, die met behulp van de straatgoochelaar Hasan (Roddy McDowall) erin slaagt de dochter van de kalief tot de zijne te maken. In de tweede bioscoopzaal draait de nieuwe, op de roman van Anton Koolhaas gebaseerde Bert Haanstra-film „Een pak slaag”. Kees Brusse vertolkt de hoofdrol Scène uit de nieuwe Haanstra-film ,,Een pak slaag' Met medewerking van onder meer Nina Hagen en Lene Lovich. Later op de avond wordt in dezelfde bioscoopzaal „The Wanderers” vertoond, door Newsweek Magazine eens omschreven als „Grease met boksbeugels”. Het verhaal draait om Italiaans-Amerikaanse jeugdbenden, die elkaar te vuur en te zwaard bestrijden. In de nachtvoorstellingen „Hete meiden van BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur: „Hair”. Ciy H, Kennemerlaan, donderdag 20.15 uur: „Een pak slaag”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Ma. t/m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. 18e-eeuwse stijlkamers Di. t.m zo. 14.00-17.00 en 10.00-12.00 uur. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Telefonische Hulpdienst, bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur ’s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Algemene Hulpdienst Velsen, iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting Dienstverlening Bejaarden. Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaamestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe cliën ten, voor andere cliënten ook op afspraak, tel. 02550-19124. Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Velsen-Noord. Open: dinsdag t.m. vrijdag 9.30- 21.30 uur maandag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Donderdag 19.00-21.30 uur. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79, vrijdag 19.00-21.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein. Don derdag 19.00-21.30 uur volw. en tieners, vrijdag 14.30- 17.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 uur volw., vrijdag 14.30- 17.30 uur alle leeft. Dienstencentrum Zee- en Dulnwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 donderdag 19.30 uur klaver jas- en biljartclub, 14.30-16.00 uur zangkoor, 18.00 uur eten voor alleenstaanden. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Creativiteitscentrum Umond, Clara Stem school, Moerbergplantsoen, donderdag 20.00- 22.30 uur tekenen en schilderen, textiele werk vormen, vrijdag 10.00-12.00 uur instuif voor ou deren, De Abeel, Abelenstraat 1, IJmuiden. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289, tel. 21494, donderdag 20.00-22.00 uur tekenen en schilderen, VOS-cursus en batikken, vrijdag 13.30- 16.30 uur WAO-handvaardigheid en spel. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, tel. 10652, donderdag 19.30-22.30 uur vormen met brooddeeg, 20.00-22.00 uur schildercursus, 20.00- 23.00 uur kienen (lx per twee maanden), vrijdag 9.00-11.30 uur peuterspeelzaal, 11.30-13.30 uur uur broodje Brulboei, 16.00-17.30 uur werken met klei en gips. Buurthuis De Planeet, Mercuriusstraat 56, tel. 14441, donderdag 19.00-20.30 uur tafeltennis- club jeugd vanaf 8 jaar en hobby- en zaagclub 6- 14 jaar. Buurthuis De Spil, Rembrandtlaan 45, tel. 10186, donderdag 19.30-21.30 uur bloemschik ken, vrijdag 9.30-11.30 en 13.30-15.30 uur peuter speelzaal, 9.30-11.30 uur Hindeloopen schilde ren, 9.30-11.30 en 13.30-16.30 uur biljarten voor ouderen, 16.00-17.30 uur hobbygroep jeugd 9-12 en 12-15 jaar. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 26, Velsen-Noord. Donderdag 19.00-20.00 uur judo 14-16 jaar, 20.30-22.30 uur trimmen gemengd. 19.00-20.00 uur schaken 10-16 jaar, 19.30-22.00 uur tekenen en schilderen voor beginners, vrij dag 9.15-11.15 uur peuterspeelzaal, 13.30-17.30 uur jongerencafé. Badhuis Snelliusstraat, vrijdag 13.00-19.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, donderdag 21.00-22.30 uur gemengd zwemmen, vrijdag 9.30-10.20 uur gemengd zwemmen, 6.45- 8.00, 12.00, 16.00-17.30, 19.30-20.45 gemengd zwemmen, 9.00-18.00 uur peuterbad 6.45-22.00 uur solarium. BIOSCOPEN EN THEATER Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Donder dag 20.00 uur: „The love bug”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volw., 15.00-17.00 jeugd. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.30 volw. 15.00- 17.00 en 18.30-21.00 jeugd. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Buurtcentrum De Schuilhoek, Van Bronck- horststraat. Do. soosavond voor 14-17 jaar, 19.30-24.00 uur buurtavond, 20.00 uur klaver jassen. De Evelaer, Luttic Cieweg, donderdag 20.00 uur praatavond voor werkende jongeren 17 t/m 21 jaar. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. De Vrijburcht, vrijdag 13.30 uur kerstmiddag voor de Ned. ver. v. Huisvrouwen. BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I Zeestraat, donderdag 20.00 uur: „Cha-Cha”. Kennemer H, Zeestraat, donderdag 19.30 uur, „In de ban van de ring”. Luxor I, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 u. „Hair”. Luxor II, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 u. „Een pak slaag”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur, volw. en 15.00- 17.00 uur jeugd. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smithstraat 110a, vrijdag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat. Maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding vrijdag 10.00-11.00 uur. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9