5 ■«b sportpuntiq Niesten winnaar marathon formule 1 en 2 Verlies Gorter André Rolloos: vier duels Vierde plaats Tjeerd Harmsma Mogelijke boycot Zandvoort alleen toto-lotto „Nederland meldde zich nog niet voor Winterspelen” 25 VRIJDAG 21 DECEMBER 1979 SPORT 24 teert Enorme druk I n n ia, a, n «i H, S, 11; ïll H 1 i Stars: een competitie met pieken en dalen Emill Hagens Hans Perrier Jan Janbroers JAN VAN DER NAT Scheidsrechters steunen werkwijze Van der Kroft 00 1! he m, Leo van der Kroft: steun van collega's. rela- 2 ling o o 2 7 iricf- t en Wang 'keu- een keu- in, is zich gani- ngte lelijk het s is nde oor- van ex- i de 2S (Van onze sportredactie) ZEIST. De scheidsrechters en grens rechters in het betaald voetbal staan ach ter het beleid van Leo van der Kroft, de voorzitter van de scheidsrechterscom- inissie. Dat heeft de Belangenvereniging Scheidsrechters Betaald Voetbal (BSBV) gistermiddag in het KNVB-sportcentrum in Zeist verklaard, nadat het sectiebe stuur betaald voetbal een uiteenzetting had gegeven over de problemen in de scheidsrechterscommissie. Enkele weken geleden traden drie leden van de scheidsrechterscommissie af, om dat zij zich niet konden verenigen met het beleid van voorzitter Leo van der Kroft. De drie dissidenten, Gerrit Eeden, An dries van Leeuwen en Aat Stouthandel, betitelden het optreden van Van der Kroft als „te solistisch”. Op aandringen van het sectiebestuur betaald voetbal legden Ee den en Van Leeuwen hun functie neer. Een week later besloot Stouthandel zijn functie beschikbaar te stellen, omdat hij ZEIST (ANP). De tuchtcommissie van de KNVB heeft de voetballer André Rolloos van Telstar een schorsing van vier wedstrijden en een boete van hon derd gulden opgelegd. Rolloos verscheen zondag tijdens de wedstrijd tegen Hel mond Sport als invaller in het veld. In het duel gebruikte hij zijn vuisten en kreeg daarvoor de rode kaart. Tijdens de wedstrijd Exelsior-Willem II deed zich op 9 december een incident voor tussen Van der Munnik (Excelsior) en Heelemans (Willem II), dat door scheids rechter Mulder niet werd gezien. Neele- mans was na het incident niet meer in staat verder te spelen. De KNVB-waarne- mer had het wel gezien en vermeldde het ook in zijn rapport. Van der Munnik moet zich nu op 3 januari tegenover de tucht commissie verantwoorden. De mondelin ge zitting begint om kwart over zeven. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Hoewel de dienst aan de absolute top wordt uitgemaakt door Parker/Leiden en in iets mindere mate Nashua/Den Bosch, beleeft de eredivisie basketbal één van de interes santste, zo niet dè interessantste compe titie van de laatste tien jaar. Meer nog dan in de voorgaande twee afleveringen is dit seizoen duidelijk dat de beslissing van de NBB om, nadat iedereen elkaar vier keer heeft ontmoet, zogenaamde play-offs te laten spelen, een zeer goede is geweest. De competitie 1979/1980 is nu net over de helft en achter het onaan tastbare tweetal speelt zich een verruk kelijke strijd af om de bezetting van de overige twee plaatsen in de seizoensfi- nale. Weliswaar zijn Amstelveen en Na tionale Nederlanden Donar nu iets in het voordeel, maar een drietal ploegen ligt zeer duidelijk op de loer. Eric Vilé, voorzitter van het betaald voetbal, over het verloop van die bijeen komst: „We hebben de arbiters van alle feiten op de hoogte gebracht. Vervolgens werd de bijeenkomst geschorst, zodat de arbiters zich over de kwestie konden bera den. In de verklaring die de BSBV daarna heeft uitgegeven, wordt de gang van za ken rond het aftreden van de heren Ee den, Van Leeuwen en Stouthandel be treurd. Voorts hebben de scheidsrechters ons verzocht voor een passend afscheid van de afgetreden leden zorg te dragen”. naar zijn mening niet meer optimaal kon functioneren binnen de scheidsrechters commissie. Alleen de heren Van der Kroft en Wallenburg bleven zitting nemen in de commissie. Volgens Ben Hoppenbrouwer, voorzit ter van de BSBV, zijn de problemen in de scheidsrechterscommissie ontstaan door een structuurwijziging van die commissie, waarmee de afgetreden leden zich niet konden verenigen. Zo waren veel van de taken, zoals het aanstellen van scheids rechters, uit handen van de commissiele den genomen en overgedragen aan het personeel van het bondsbureau van de KNVB. Hoppenbrouwer: „De BSBV is altijd voorstander geweest van die struc tuurwijziging. Wij willen juist, dat alle mogelijkheden worden benut om profes sioneler te kunnen werken”. De drie vacatures in de scheidsrechters commissie zullen op korte termijn worden vervuld. Het sectiebestuur betaald voet- SNEEK (ANP). Jevgenie Skliarov uit de Sovjet-Unie is gisteren in Sneek wereldkampioen dammen geworden bij de jongens junioren. In de elfde en laatste ronde won Skliarov van de als laatste eindigende Scharzman, terwijl zijn naas te concurrent Anatoli Weltman één punt te kort kwam door remise tegen de Ne derlandse kampioen Jos Stokkel. bal heeft er bij de BSBV op aangedrongen eind januari met kandidaten te komen. De BSBV vindt die termijn erg krap, maar hoopt zo snel mogelijk gegadigden te vin- Stokkel en Harmsma (winst op de Tsje- choslowaak Sysel) kwamen beiden op veertien punten, maar door toepassing van het Sonnenborn-Berger puntenwaar- Niet alleen het coachesduo heeft het moeilijk met het feit, dat drie man in feite beslissen over winst of verlies. Ook spelverdeler en aanvoerder Emill Hagens zit ermee. „Drie man is eigen lijk te weinig. Er rust een enorme druk op onze schouders. Als één van ons deringssysteem eindigde Harmsma als vierde en Stokkel als vijfde. De eindstand is: 1 en wereldkampioen Jevgeni Skliarov (Sov) 18 punten, 2 Anato li Weltman (Can) 17, 3 Wirnan Wirny (Sov) 16, 4 Tjeerd Harmsma (Ned) 14, 5 Jos Stokkel (Ned) 14, 6 Christian Fiol (Fra) 13, 7 Gil Salome (Fra) 10, 8 Jiry Sysel (Tsj) 9, 9 Danny Verschueren (Bel) 6, 10 Bernard Lemmens (Bel) 6, 11 Marco Antonio Ribei ro (Bra) 5, 12 Genadi Scharzman (Isr) 4. Bij de dames zal in maart of april 1980 in de Sovjet-Unie een herkamp (zes partij en) plaatshebben, aangezien de twee Rus sinnen Ljoedmilla Sotsjnenko en Jelena Die kwetsbaarheid wordt nog ver sterkt, wanneer de „mindere góden” in de ploeg niet in topvorm zijn en zich zoals Johan Koster afgelopen dinsdag drieën faalt, verliezen we bijna altijd. Neem die laatste wedstrijd tegen Fri- sol. Toen speelde ik erg slecht. De klap komt dubbel zo hard aan. Als je slecht speelt kan een overwinning veel ver goeden. Maar nu moet je het eigen slech te spel èn de nederlaag verwerken. Kijk, die onmisbaarheid is niet erg. Het is zelfs goed voor je mentaliteit en je persoonlijkheid. Maar het is jammer voor de ploeg. We zijn zo kwetsbaar”. Marcel Scheperkamp won de 1000 en de 10.000 meter. Op de 1000 meter deelde hij in 1.19,4 de zege met Hein Vergeer. Voor de 10.000 meter had Scheperkamp 15.34,5 nodig. Tijdens trainingswed- strijden in Innsbruck heeft de Neder landse schaatsenrijder Jan Ykema (ju nior B) de 500 meter afgelegd in 39.6 seconden. De bondsvoorzitter, die gisteravond een gesprek had met de andere leden van het dagelijks bestuur, vertelde dat tegen beide rijders geen disiplinaire maatregelen zullen worden genomen. Van Laer: „Ze krijgen van ons carte- blanche om zich in Nederland op het Nederlands kampioenschap voor te be reiden. Dat gebeurt dan wel op eigen kosten. De reis is door de KNSB betaald en die hoeven ze niet terug te betalen”. Altsjoel in de finalegroep met ieder zes tien punten op de eerste plaats eindigden. Altsjoel verspeelde haar voorsprong van één punt op haar landgenote door remise overeen te komen met Petra Polman, ter wijl Sotsjnenko won van Lenie Geurts. Eindstand: finalegroep: 1 Jelena Alt sjoel (S ov) en Ljoedmilla f otsjnenko (f ov) 16 punten, 3 Petra Polman (Ned) 15, 4 Lenie Geurts (Ned) 11, vijfde tot en met achtste plaats: 5 Jelena Michailowskaja (Sov) 15, 6 Barbara Graas (Ned) 12, 7 Yvonne Bonnefoy (Fra) 8, 8 Yvonne Hu- pez (Bel) 2, 9 Jolana Syslova (Tsj) 1. dit heel leuk (brede grijns). Net lekker eigenlijk”. En Janbroers: „Ik zou mis schien wel weer een topploeg willen coa chen. Ik heb destijds bij Levi’s/Flamin- go’s een fijne tijd gehad, maar als je me zou vragen of ik op dit moment op het niveau van Leiden zou willen zitten, dan zou ik het nog niet direct weten. Dit is een heel fijne ervaring, een uitdaging”. wisei v. ed.) tL it ivel r zijn jwel iteri- het tie, de Een uitdaging voor Stars is de vierde plaats in de eredivisie. De jacht is nog steeds open. De Haarlemmers hebben daarvoor nog zestien wedstrijden de tijd. k den 86). 151 Si SI tt «I .50 .00 00 00 00 00 50 00 10 00 70 00 00 50 00 00 20 20 20 30 >0 >0 20 )0 10 10a 10 10 10 >0 10 ’0 10 10 10 10 10 >0 0 o o o o o o o o o o o o o o o o .50 .00 ,00 ,00 .20 .50 ,00 .20 .70 .10 .50 ,50 .00 ,50 .70 .00 .50 .00 .50 40 10 38; a. m n 121, a a 78. a K, Bl W Uil a a, S), a n it a Uli a. a s, m si m a. 131 S a 31 11 1« 11 33 31. 31 ns 275 681 155 151 252 Tegen een verslaggever van het persbu reau Reuter zei voorzitter Bernard Fell: „Hoewel de termijn verstreken is geloven we dat we van Nederland en van Bolivia nog wel iets zullen horen. Dat zal dan toch erg snel moeten gebeuren”. In Lake Pla cid worden bijna veertig landen verwacht die aan de Olympische Winterspelen zul len deelnemen. Het Nederlands Olympisch Comité ver klaarde gisteravond dat in de loop van de dag de bevestiging van de aanmelding van Nederland was ontvangen. Kennelijk was de brief, waarin de officiële aanmelding werd bekendgemaakt ergens tussen Den Haag en Lake Placid blijven hangen, zo vermoedde men bij het NOC. Eén van de drie is het Haarlemse Eve Adam Stars, dat hard op weg is om de Spaarnestad weer zijn plaats terug te geven in de top van het Nederlandse basketbal. Vorig jaar werd de ploeg nieuw leven ingeblazen via een soft- sponsoring; dit seizoen kwam de fusie tot stand met de damesvereniging White Stars en kwam er een tweede geldschie ter binnen. Dankzij de softsponsoring van Seven Up en Eve Adam is de zaak weer gezond en wordt er gespeeld op een bijna puur amateuristische basis. De beide Amerikanen worden onderhouden en twee andere spelers, die buiten Haar lem wonen, krijgen een kleine reiskos tenvergoeding. De overigen vangen hele maal niets. Investeringen in bijvoor beeld Nederlandse Amerikanen of rede lijk betaalde Nederlanders zijn niet mo gelijk. Toch blijkt een ploeg, op een dergelijke leest geschoeid, redelijk te kunnen meedraaien. Het seizoen van Stars verloopt echter met pieken en da len. Na een hopeloze start (één zege uit Voor de Europese indoor-atletiekkam- pioenschappen, die 1 en 2 maart in het Westduitse Sindelfingen worden gehou den, zijn de 8000 plaatskaarten, die voor beide dagen beschikbaar' zijn, reeds uit verkocht. Voor de titelstrijd hebben 25 landen rond 350 deelnemers gemeld. Ne derland zal in Sindelfingen ook met een ploeg zijn vertegenwoordigd. GOIRLE (ANP). Theo Gorter is reeds in de eerste ronde van het toernooi om het Nederlands kampioenschap voor overdekte banen uitgeschakeld. Gisteravond verloor hij in de Pellikaan- hal in Goirle verrassend van Rob Men tink. De setstanden waren: 0-6, 6-1, 6-2. De uitslagen van het herenenkelspel eerste ronde zijn: Loek Sanders-Peter Ranty 6-4, 6-4; Gerbrand Appelboom-Rob Krullaards 6-1, 6-4; Rob Hak-Philip Basti aans 6-2, 6-4; Fred Schmitz-Han Ekker 7-5, 7-5; Joop Driessen-Wouter Fok 6-4, 6-4; Bas Vletter-Flip Don 6-3, 6-3; René Gorter- Peter Bootsman 6-2, 6-1; Mare Albert- Johan Lind 6-0, 6-1; René Boers-Johan Madsen 6-4, 6-2; Rob Mentink-Theo Gor ter 0-6, 6-1, 6-2; Guido Hornman-René Moos 6-4, 7-6, Huub van Boeckel-Bernard van Poelgeest 6-4, 6-4; Benno van Veggel- Peter van Geuns 7-6, 7-5; Martin Koek- Stefan van Erven 6-2, 6-1; Frank Lapré- Jean-Pierre van Bladel 6-4, 7-6. Rolf Thung kwam door een walk-over in de tweede ronde, omdat Jan Willem Kool zich wegens ziekte terugtrok. Karin Moos en Nanette Schutte hebben de derde ronde bereikt van het internatio nale jeugdtoemooi in Miami Beach. In het dubbelspel voor meisjes wonnen zij van de als vijfde geplaatste Braziliaanse com binatie Claudia Monteiro en Germaine Ohaco: 6-4 en 6-3. ZANDVOORT (ANP). De eventuele weigering van de FISA, de internationa le overkoepelende autosportorganisatie, een vergunning af te geven voor interna tionale autoraces op het circuit van Zandvoort, omdat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland geen toestemming ge ven voor het aanleggen van een s-bocht, zal alleen de races in de formule 1 en 2 betreffen. Het aftreden van de drie leden wekte nogal wat beroering binnen de BSBV. Een aantal scheidsrechters en grensrechters spuide openlijk kritiek op Leo van der Kroft. Ook zij vonden het optreden van de voorzitter te solistisch. Het sectiebestuur betaald voetbal besloot daarop de scheidsrechters en grensrechters bijeen te roepen om openheid van zaken te geven over de problemen in de scheidsrechters commissie. Voor de competitie van de betaalde jeugd werd gisteravond één wedstrijd ge speeld. In afdeling B speelde NAC op eigen veld gelijk tegen Willem 11: 1-1. tier duel AZ’67-Haarlem dat in afdeling a op het programma stond, werd afgelast. zeven wedstrijden) kwam er een zeer goede periode. Van de twaalf duels wer den er slechts twee verloren. Eén daar van was „logisch” (Den Bosch), de ander onnodig (Delta Lloyd via een verlen ging). Na die hausse zette een nederlaag tegen Leiden een nieuwe dalende lijn in. In de laatste vijf wedstrijden werden slechts vier punten bijeen gesprokkeld en werd verloren van Donar en Frisol. „Die onevenwichtigheid is nu net het verschil tussen goed en heel goed”, zegt Hans Perrier, één van de twee coaches. „Het is een zeer zware maar bijzonder leuke competitie, waarin goede en slechte wedstrijden elkaar afwisselen”. den. De leden van de scheidsrechterscom missie worden door het sectiebestuur be taald voetbal in overleg met de BSBV benoemd. (Van onze schaatsmedewerker) AMSTERDAM. De weerstand te gen de overmacht van Go Giling bij het matathonschaatsen wordt steeds gro ter. Na de overwinning van Jos Pronk afgelopen zaterdag in Eindhoven, griste gisteravond Jos Niesten op de Amster damse Jaap Edenbaan de eindzege weg voor de grijpgrage marathonschaatser uit Warmenhuizen. gaan afreageren op de scheidsrechters. Hans Perrier: „We hebben naast de be langrijkste drie een vierde speler nodig, die lekker meescoort. Dan komen we niet in de problemen”. Maar die problemen zijn er vaak wel. Het heeft dan meestal een nederlaag tot gevolg. Dat geldt echter ook voor de andere ploegen, die nu nog in de race zijn om de vierde plaats. Of die plek in de play-offs haalbaar is voor Stars wordt door Emill Hagens een beetje be twijfeld. „Het zal erg moeilijk worden. Ik ben er wel van overtuigd, dat we boven BOB, Frisol en Punch kunnen eindigen. Donar is zich duidelijk aan het herstellen. Mijn hoop is gevestigd op Amstelveen. Dat is de te pakken ploeg. Ik heb erg veel vertrouwen in dit materi aal, al zitten er nog wel wat haken en ogen aan. Daarover moeten we eens praten. Liefst nog voor de hervatting van de competitie in januari. We hebben een unieke ploeg in de eredivisie. Er wordt niét betaald en iedereen heeft het naar de zin. Er is een uitstekend vertrou wensband. Sommige spelers geven ech ter voorrang aan andere dingen dan basketbal. Daarom moet goed worden afgesproken wat we willen”. Emill Hagens heeft overigens zijn stek gevonden bij Stars. Na een korte periode bij Lelden keerde de Utrechter terug op het Haarlemse nest en is tevre den in een ploeg, die met een wat be scheidener rol genoegen moet nemen. Vooral de grote vrijheid, die Hagens van zijn coaches krijgt bevalt hem. „De ze ploeg is niet gebaat bij gecontroleerd basketbal. Dat was in Leiden anders. Daar stond ik in dienst van de anderen. Hier ben ik vrij”. Emill Hagens zou dus niet terug willen naar een topploeg. En hetzelfde geldt voor Perrier en ook een beetje voor Janbroers. De eerste: „Bij een echte top ploeg wordt zo weinig gelachen. Ik vind Niesten nam tevens revanche voor de een dag eerder geleden nederlaag op de 10 kilometer in Alkmaar, waar Giling de Heemskerker net te snel af was. Nadat aanvankelijk een groep van twaalf man het peloton had gedubbeld, lukte het Co Giling, Jos Niesten, Henk Portengen, Jos Pronk en Rien de Roon om later in de strijd nogmaals een ronde op het inmiddels uitgedunde peloton te pakken. Vijf ronden voor het einde sprong Jos Niesten, die niet over een sterke eindsprint beschikte, weg en wist zijn voorsprong op de vier achtervol gers, van wie Henk Portengen tweede werd, te behouden. Niesten boekte daar mee zijn tweede marathonoverwinning, DEN HAAG (ANP). In de lotto en toto van week 50 vielen in totaal 34.360 prijzen. De uitslag van lotto 50 van 16 december is: totaal aantal prijzen: 24.226. Prijzenbedrag: 1.707.860,60. In- leg: 3.595.496,-. 1ste prijs 1 winnaar, die bruto 597.751,20 ontvangt; 2de prijs 2 winnaars, die elk bruto 85.393,- ontvangen; 3de prijs 102 winnaars, elk bruto ƒ2.511,50; 4de prijs 7802 winnaars, elk ƒ43,70; 5de prijs 16319 winnaars, elk 20,90. De uitslag van toto 50 (normaal systeem) is: totaal aantal prijzen: 8385. Prijzenbedrag: ƒ312.925,16. Inleg: ƒ582.365.-. 1ste prijs 4 win naars. die elk bruto 36.737,70 ontvangen; 2de prijs 599 winnaars, elk 115,40; 3de prijs 7782 winnaars, elk 12,40. De uitslag van toto-gelijk no. 50 is: totaal aantal prijzen: 1.758. Prijzenbedrag: ƒ35.707,31. Inleg: 66.644,-. 1ste prijs 1 winnaar, die bruto 14.735,20 ontvangt; 2de prijs geen winnaars; reglementair wordt de niet uitgekeerde tweede prijs gelijkelijk verdeeld over de eerste tot en met vijfde prijs van de volgende week; 3de prijs 35 winnaars, die elk 169,50 ontvangen; 4de prijs 913 winnaars, elk 9,10; 5de prijs 809 winnaars, elk f 8,30. De uitslag van de kerstlotto van 19 december is: totaal aantal prijzen: 22.618. Prijzenbedrag: 1.123 794,90 Inleg: ƒ2.365.884.-. 1ste prijs 1 winnaar, die bruto 393.328,20 ontvangt; 2de prijs 19 winnaars, die elk bruto ƒ5.914,70 ont vangen; 3de prijs 150 winnaars, elk 1.123,70; 4de prijs 7299 winnaars, elk 30,70; 5de prijs 15149 winnaars, elk 14,80. De uitslagen zijn: 1. Jan Ykema 39,6, 2. Hein Vergeer 40,1, 3. Marcel Scheperkamp 40,5,; 1000 meter: 1. Scheperkamp en Vergeer 1.19,4, 3. Fred van Wiltenburg 1.20,0, 4. Geert Kuiper 1.21,4; 10.000 meten 1. Scheperkamp 15.34,6, 2. Robert Vunderink 15.37,9. ook vorig jaar won hij in Amsterdam, in zijn carrière. Bij de veteranen behaalde Jan van de Hoorn uit Ter Aar zijn vijfde zege. In de massasprint werd Frans Kors uit Zwaanshoek vijfde, net voor Haar lemmer Cees van de Burg, die als zesde eindigde. Uitslag: Heren, 100 ronden: 1. Jos Niesten, 2. Henk Portengen, 3. Co Giling, 4. Jos Pronk, 5. Rien de Roon, 6. Arie Eriks, 7. Teun Busser, 8. Piet Bloedjes, 9. Jaap Jonkman. 10. Egbert Vossebelt; stand voor de marathonbeker: 1. Giling 112,3 punten, 2. Pronk 73.1, 3. Niesten en Dries van Wijhe 64,1; Veteranen: 1. Jan van de Hoorn, 2. Arie Kunst, 3. Joris Borst, 4. Jan Schepers, 5. Frans Kors, 6. Cees van de Burg. De sprinters Lieuwe de Boer en Sies Uilkema, beiden lid van de sprintploeg van Jorrit Jorritsma, hebben het trai ningskamp in het Noorse plaatsje Drammen verlaten. Donderdagmorgen zijn zij op het vliegtuig gestapt. Volgens trainer Jorritsma en bonds voorzitter Van Laar is er in Noorwegen geen ruzie uitgebroken. Beide rijders wensten niet langer in Noorwegen te blijven omdat de koude te extreem was en het ijs veel te hard. Zo staat nu al vast dat de races voor het Europees kampioenschap formule 3 op tweede pinksterdag en de Trophee Trans Europe op 10 augustus zullen doorgaan. Het nationale raceseizoen loopt geen en kel gevaar en zal in zijn geheel op het programma blijven staan. Het onevenwichtige verloop heeft ook zeer duidelijk te maken met het speler- spotentieel. Stars draait voor een zeer belangrijk deel op de inbreng van de Amerikanen Tony Parker en Wayne Armstrong met daarnaast spelverdeler Emill Hagens. Jan Janbroers, de andere coach: „Wij zijn daardoor natuurlijk zeer kwetsbaar. Als één van die knapen uit vorm is hebben we het moeilijk en als twee hun dag niet hebben, gaat het mis. In sommi ge wedstrijden hebben anderen iets kun nen opvangen. Een Johan Koster bij voorbeeld, maar ook Willem Jansen, die bij BOB uiterst belangrijke punten scoorde. Er zit een duidelijke groei in ten opzichte van verleden jaar. Jongens als Joustra en Amama zijn nu een klasse beter. Die knappen erg veel vuil werk op. Deze ploeg moet het vooral van agressie en inzet hebben. Er moet ge werkt kunnen worden. Zo’n nederlaag tegen Frisol, afgelopen dinsdag, komt hard aan. Ik dacht dat we nu zover waren, dat we dat soort wedstrijden gewoon zouden winnen. De start is moei lijk geweest. Tony Parker had er niet zoveel zin in en dat werkte door in de ploeg. Toen we daarna tien van de twaalf wedstrijden wonnen, dacht ik dat we er waren. De laatste weken is het echter weer een beetje mis. Toch ben ik tot nu toe niet ontevreden. We zitten al boven de totaalscore van vorig jaar (toen 24 punten uit 36, nu 26 uit 24 wedstrijden - red.) en we winnen ook uitwedstrijden. Dat was in het vorige seizoen anders”. LAKE PLACID (REUTER/ANP). Volgens de voorzitter van het organisa tiecomité van de Olympische Winterspe len in Lake Placid heeft Nederland zich nog niet officieel aangemeld. Kritiek op het beleid van Van der Kroft bleef volstrekt achterwege. Scheidsrechters als Gans, Van Etteko- ven, Van Swieten en Corver, die in de afgelopen weken het beleid van Leo van der Kroft fel hadden bekritiseerd, hiel den gisteravond nadrukkelijk hun mond. Geen onvertogen woord kwam over hun lippen, waarmee weer eens werd aange toond dat de scheidsrechters de kritiek ondergeschikt maken aan het eigenbe lang. Immers, wie zich onbemind maakt bij de voorzitter van de scheidsrechters commissie loopt het risico niet meer voor interessante wedstrijden te worden aan gewezen. Tijdens trainingswedstrijden in Innsbruck heeft de Nederlandse schaat senrijder Jan Ykema (junior B) de 500 meter afgelegd in 39,6 seconden.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25