Kans op promotie klein ons amateurvoetbal Doornebosch HOUT- en BOUWMATERIALEN Nederlaag EBBC in Europa Cup niet volwaardig” „Bestuur acht „Odin geeft punten te simpel cadeau” „Achterstand wegwerken” Trainer zaterdagteam De Kennemers: Trainer Hans Hoekstra: Wedstrijden rond kerst en nieuwjaar voor HVB noodzakelijk Odin langs CSV in bekertreffen Eerste punt voor Watervliet: 12-12 Wij wensen u prettige kerstdagen Maandag 24, donderdag 27, vrijdag 28 en zaterdag 29 december zijn onze magazijnen Harmenjansweg 19 en Heringaweg 6 normaal geopend, ook voor thuisbezorging. 21 27 VRIJDAG 21 1979 DECEMBER r :a- OPENINGSTIJDEN: 15 n “fie ma. t/m vr. 7-17 uur zaterdags 8-12 uur HARMENJANSWEG 19 - HAARLEM Tel. 023-310612-310214 al- !k- rol- I 8 Rob van Rookhuizen: „Mentaliteitsverschil tussen zaterdag- en zondagteam te groot (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) KEUR b.v A* „Het is inderdaad niet ongunstig”, zo meldt competitieleider Dick Doorne bosch, „maar als we het komende week einde en de dagen aan het einde van het jaar niet kunnen benutten, blijven we wel een scheef beeld houden”. De be- HAARLEM. De wijze waarop de afdeling Haarlem van de KNVB het verloop van de voetbalcompetitie voor de afdeling gedurende de wintermaan den heeft georganiseerd, wijkt over het algemeen niet af van de manier waarop een aantal andere afdelingen elders in het land de wintermaanden denkt door te komen. Toch zijn er ook afdelingen te vinden waar gedurende een aaneenges loten periode niet zal worden gevoet bald. Met het plannen van wedstrijden in het weekeinde voor de kerst (22 en 23 december) en voor de jaarwisseling (29 en 30 december) staat de afdeling Haar lem echter wel alleen. „Behoudens die twee weekeinden verschilt onze rege ling niet van voorafgaande jaren”, al dus Wim Roosen, administrateur van de voetbalbond in Haarlem. voor beide teams een inspirerende ambi ance. Met individuele acties vond Odin gaten in de Castricumse verdediging, het geen halverwege al resulteerde in een 6-9 voorsprong voor de Heemskerkers. In die periode beantwoordde CSV de pressie van de gasten met snel combinatiespel. De afronding daarvan stierf echter te vaak in schoonheid. Na de pauze trok Odin onmiddellijk het initiatief naar zich toe, maar nu definitief. EBBC heeft in Bologna weinig moge lijkheden gehad op een positief eindresul taat. Vooral de verdediging van de Bos schenaren was kwetsbaar. De italianen profiteerden daarvan en waren de hele wedstrijd niet in gevaar. Bij EBBC waren Lister en Akerboom de beste spelers. BOLOGNA (AFP/ANP). In de fina- lepoule van het toernooi om de Europa Cup basketbal voor landskampioenen heeft EBBC uit Den Bosch gisteravond met 77-70 verloren van Sinydyne uit Bo logna. Bij de rust leidden de Italianen reeds met 47-31. Topscorers voor EBBC waren: Dekker 16, Akerboom 16, Lister 22 en Van Essen 8. De Italiaan Bertolotti was met 20 punten de beste schutter van Sinydyne. „Natuurlijk is de zondag het belang rijkste voor de vereniging, maar het is toch jammer dat wij door het bestuur niet helemaal als volwaardig worden beschouwd. Dit seizoen is er ten opzichte van het vorige wel het een en ander verbeterd, maar optimaal is het allemaal zeker niet”. De oorzaak van de flauwe interesse van bestuurszijde is volgens Van Rookhuizen het gevolg van het ver schil in mentaliteit tussen de zaterdag- spelers enerzijds en de zondagspelers anderzijds. De oefenmeester: „Wij wil len op een prettige manier voetballen waarbij prestaties niet per se noodzake lijk zijn. Dat houdt niet in dat er geen Volgens Rob van Rookhuizen wel begrij pelijk, maar desondanks toch vervelend: Als het verloop van de competitie dat toelaat houdt de afdeling Arnhem de verenigingen op bekende feestdagen bij perkte achterstand is volgens Doorne bosch een gevolg van diverse jubileum- toernooien die er tot op heden aan het programma toegevoegd zijn en natuur lijk van de weersomstandigheden. Treffers op rij van Paul Kloosterman, Kees de Ruyter, Frank Kloosterman en Bert Otten loodsten Odin binnen negen minuten in veilige haven: 6-13. Voor de thuisclub betekende dat een niet meer te overbruggen marge. Odin controleerde de partij volledig en bouwde de voorsprong tenslotte nog uit tot 9-17. Opmerkelijk was het dat Jan van Rijn in de slotfase twee maal kort achter elkaar op de strafbank mocht plaats nemen. Het deerde het op permachtige Odin niet. De doelpunten van Odin kwamen van: Frank Kloosterman 3, Paul Kloosterman 3, Jan Tui- nenbreier 3, Jan van Rijn 3, Dick Visser 2, Rinus Adrichem, Bert Otten en Kees de Ruyter. In de afdeling Drente ligt het voetbal- gebeuren op afdelingsniveau sinds 16 december stil. Pas op 12 en 13 januari gaan de clubs daar inhalen om dan in februari de competitie (hopenlijk zonder achterstand) te hervatten. „Deze han delswijze bevalt ons uitstekend”, aldus secretaris Brink van de afdeling Drente, „vandaar ook dat er hier nooit gedacht is aan een ander systeem”. voorkeur vrij. „Staat een aantal elftallen naar onze mening echter op een te grote achterstand wat betreft de gespeelde wedstrijden, dan aarzelen we niet om die teams juist op vrije dagen van anderen te laten inhalen”, aldus Evers. Bij de selecties van veel verenigingen, waar ambitie duidelijk een rol speelt, wordt in de regel door de spelers reke ning gehouden met eventuele ingelaste wedstrijden. Real Madrid heeft door een overwin ning op Partizan Belgrado zijn positie in het toernooi om de Europa Cup verbeterd. Real won in Madrid met 110-83 (55-36? van de Joegoslaven en leidt nu in de finalepou- le voor Partizan en het Italiaanse Synu- dine. Een doorsneeonderzoek bij de diverse afdelingen in het land wijst uit dat de afdelingsbesturen zoveel mogelijk reke ning willen houden met eventuele va kantieplannen van voetballers. Zeker in de lagere elftallen komt het veel voor dat spelers de periode tussen kerst en nieuwjaar aan uitstapjes besteden. de competitie vlak voor de kerstdagen stil te zetten. In het verleden gebeurde dat bij het begin van de maand decem ber. Op 12 januari draait de competitie in de afdeling Gelderland weer volop terwijl er een week eerder al inhaalduels op het programma staan. trainingsopkomst. „Het is”, zo stelt de trainer, jammer dat we tijdens de win ter, wanneer er veel afgelastingen zijn, weinig mogelijkheden hebben om te trainen. Vorig seizoen kregen we dan ook na de winter een terugval, maar dat hopen we nu te voorkomen. Of dat lukt moet je echter maar afwachten”. De afdeling ’s Gravenhage kent een volledige winterstop van 16 december tot 6 januari, doch in deafdeling Gronin gen stopt het afdelingsvoetbal alleen rond kerst en nieuwjaar. „In de afdeling Noord-Brabant is de laatste wedstrijd vóór de kerst door gaans al een inhaalduel”, meldt de heer Van Eyk van de Brabantse voetbalbond. „Daarna wordt er tot het eerste week einde in het nieuwe jaar niet gespeeld”. Op de eerste zaterdag van het nieuwe jaar wordt er dan, als het weer meezit, weer volop gevoetbald. Noord-Holland, de afdeling die door voetballers uit de afdeling Haarlem zo dikwijls als maatstaf wordt genomen voor het al dan niet opkomen op zater dag of zondag, bekijkt per jaar hoe het voetbalgebeuren in de afdeling geregeld moet worden. Voor dit jaar valt slechts het weekeinde voor kerst en dat voor nieuwjaar uit. Inmiddels is Odin halverwege die twee de jaargang. Echter niet meer onder het trainerschap van Over de Linden, wiens contract niet werd verlengd. Hans Hoek stra is de nieuwe kapitein op het Odin- schip. Hij zag Over de Linden ook als speler vertrekken, maar begroette Jos Ro- zing (na één jaar onderbreking) en de Brabander Piet Broeders als nieuwelin gen in de selektiegroep van Odin. Die gooi naar promotie staat ook Hoek stra voor ogen. Maar of dat reeds dit seizoen gerealiseerd kan worden, is zeer de vraag. Wel is het zo dat Odin er halver- Die wedstrijd waar Hoekstra op doelt, is de krachtmeting met koploper Madjoe geweest, dat toen werd geconfronteerd met de enige nederlaag (3-1) in dit sei zoen, tot nu toe. Daar staat dan weer tegenover dat de prestatiecurve van de Heemskerkers de afgelopen weken een stadium bereikte, ver beneden het vries punt. Tegen Spaarne brak dat Odin lelijk op (0-3), tegen Zaan'69 2 niet. wege de rit beter voor staat dan verleden jaar. Mits evenwel vanavond de eerder, bij de stand 2-2, gestaakte wedstrijd tegen VCA die in zijn geheel zal worden overgespeeld in een maximale Heems kerkse winst (dus 3-0 of 3-1) eindigt. Dan is Odin één plaats opgeschoven ten opzichte van vorig jaar (toen vierde, nu derde) en heeft de ploeg ook twee punten meer vergaard dan toen. Echter met een achter stand van zes, respektievelijk zeven pun ten, op The Smash 2 en Madjoe. De weg naar één van de twee promotieplaatsen is dus nog lang... ir Hans Hoekstra Al speelt Odin dus nog niet het spelle tje, zoals Hoekstra dat graag zou willen, de voormalige Phoenix-speler en oud- VCA-trainer, constateert, zoals al eerder werd aangegeven, wel degelijk positieve ontwikkelingen. Kwalitatief zijn de spe lers meer naar elkaar toegegroeid. (Van een medewerker) HEEMSKERK. „De druk om kampioen te worden is bij ons niet aanwezig, maar natuurlijk is het wel plezierig dat wij na een aantal jaren van degradatievoet- bal nu hoog genoteerd staan”, stelt Rob van Rookhuizen, trainer van de zaterdagse- lectie van De Kennemers. Halverwege de competitie staan de Beverwijkers op een tweede plaats in de vierde klasse KNVB. Blessures en schorsingen waren er de oorzaak van dat De Kennemers de laatste vier wedstrijden enigszins terugvielen waardoor het verschil met de lager geklasseerde clubs momenteel miniem is. In Gelderland heeft de competitielei- ding dit jaar voor het eerst besloten om (Van onze volleybalmedewerker) CASTRICUM. De spelers van de handbalploeg van CSV weten sinds giste ren dat het kwaliteitsverschil tussen de derde divisie, waarin de Castricummers lijstaanvoerder zijn, en de tweede divisie toch nog vrij aanzienlijk is. Die weten schap hebben de CSV’ers opgestoken dankzij leermeester Odin. Het Heems kerkse team trok in dit bekerduel overtuigend met 9-17 aan het langste eind en plaatste zich daardoor voor de tweede ronde. Een met zo’n 200 toeschouwers redelijk gevulde sporthal „De Bloemen” vormde „Maar”, zo concludeert Dick Doorne bosch optimistisch, „wat er nu op het programma staat hoeft niet meer uitge breid te worden”. Op 5 januari neemt de competitie in de afdeling Haarlem weer een aanvang. Hans Hoekstra: „Die partij tegen Spaar ne heeft me vervuld met verbijstering. Zo gemakkelijk als er fouten werden ge maakt. Dat je punten verspeelt, oké. Maar het is natuurlijk wel bepalend tegen welke ploegen je dat doet”. Hans Hoekstra verwijt zijn spelers in dat opzicht een zekere gemakzucht. „Als ik op een training zie hoe de ballen van de grond worden gedoken, dan sta ik daar m’n vingers bij af te likken. Maar als het er dan om gaat, in de wedstrijden, zit ik daar met bloedend hart op te wachten”. Er zijn echter meer oorzaken aan te wijzen, weet de Odin-oefenmeegter. Het feit dat Odin een echte vriendenclub is, heeft daar zijdelings mee te maken. „De spelers zijn te aardig voor elkaar. Als er fouten worden gemaakt, mogen de jon gens best eens ageren”. Een ander aspekt en dat mag opmerkelijk heten is, dat Odin volgens Hoekstra de inbreng van Johan over de Linden mist. Als speler wel te verstaan. Hoekstra: „Zo’n makker mis sen we in ons midden. Over de Linden is een lepe vos. Bij hem kun je een bal inleveren op de stand 15-15”. „Dat is een gezonde zaak”, zegt Hoek stra over die toegenomen onderlinge con currentie. „Voorheen was het ondenkbaar dat jongens als Henk Raspoort of Hans Gooijer op de bank plaats moesten ne men. Nu kan dat wel voorkomen. Het is niet zo dat Odin gasten heeft die een hele netverdediging op het verkeerde been zet ten, maar wel is het zo dat Odin een fijne groep heeft, waarin ik veel vertrouwen heb”. Dat dat vertrouwen vandaag tegen VCA wordt bevestigd met een goed resultaat is iets dat Hoekstra niet met klem beweert, alleen maar hoopt. „Iedere tegenstander is- op dit moment voor ons een zware kluif. Ons zelfvertrouwen is aangetast, maar kan in één klap weer terug zijn. Als eerst die verkrampte gezichten maar weg zijn, want qua spelersmateriaal mag VCA voor Odin geen probleem betekenen”. (Van onze volleybalmedewerker) HEEMSKERK. Het tweede seizoen in een hogere afdeling wordt in teamsportver- band in de regel als moeilijker ervaren dan het jaar, waarin gedebuteerd wordt. Dat tweede jaar geldt dus, veel méér dan het eerste, als een serieuze graadmeter voor de werkelijke kracht van het betreffende team. In dat licht bezien zou volleybaltrainer Hans Hoekstra niet anders dan tevreden mogen zijn met de huidige gang van zaken rond zijn ploeg Odin, nu de Heemskerkers zich andermaal een plek hebben verworven in de „Top Vier” van de derde divisie H. De HVB heeft momenteel weinig klachten over het verloop van de compe titie. Welsiwaar zijn er reeds enkele ma len wedstrijden uitgevallen, maar alter natieve speeldagen waren er nog volop. (Van onze korfbalmedewerker) BEVERWIJK. In een tot het laatste moment spannende wedstrijd heeft Wa tervliet in de derde klasse van de micro- korfbalcompetitie zijn eerste wedstrijd- punt binnengehaald. Dat gebeurde in Be verwijk tegen SKV, dat weliswaar in de rust met 7-7 leidde, maar uiteindelijk met een gelijkspel genoegen moest nemen: 12- 12. De Beverwijkers hadden dit succes voor een belangrijk deel te danken aan het feit dat ze eindelijk eens aanvielen. Hierdoor konden zij een paar maal een achterstand wegwerken. Voor de doelpunten van Watervliet zorgden: Marjan Wormsbecher. Ronald Redeker, Jannie v. d. Waa, Anita Stolp, Chris Weerman en Henk Meintjens. Zij scoorden allen tweemaal. Rob van Rookhuizen is desondanks tevreden met de prestaties van zijn team tot dusver: „We hadden nergens op gere kend, maar in tegenstelling tot voor gaande seizoenen draaien we nu leuk mee. De achterstand op VEW is tamelijk groot en daarom verwachten wij ook geen kampioenschap. We proberen er echter wel voor te waken dat we niet tussen de wal en het schip belanden. Als we op een gegeven moment geen kans meer op de titel hebben en ook niet meer kunnen degraderen kunnen de concen tratie en het enthousiasme verslappen en dat is niet goed”. Terwijl de organisatie en begeleiding bij de zondagafdeling van De Kenne mers niets te wensen over laat, hangt de zaterdagploeg er maar een beetje bij. HEEMSKERK. Een blik in achterwaartse richting werpend, kan aan het debuut van de Odin-volleyballers, vorig seizoen, in de nationale derde divisie, gerust de kwalificatie „geslaagd” worden meegegeven. „Bij vlagen ontbreekt het de ploeg aan voldoende fanatisme”, sprak speler-trainer Johan over de Linden een jaar geleden ten aanzien van Odin. Maar tevens stelde hij dat er in het tweede jaar van Odin in de derde divisie bewust een gooi naar promotie moest worden gedaan. discipline is of dat we maar wat aanrom melen want we zijn wel delijk serieus bezig. Als men het gaat vergelijken met de zondagselectie dan komen wij inder daad niet erg gedisciplineerd over maar bij ons is de sfeer erg belangrijk. Het is echt niet altijd rozegeur en maneschijn, maar over het algemeen is de teamgeest zeer goed”. Een bewijs van de goede instelling is voor Van Rookhuizen de „Ik ben ook beslist niet ontevreden”, begint Hoekstra zijn betoog. „Kijk, vorig jaar was alles nieuw voor de spelers. Het spelen van veel wedstrijden op zaterdag middag, het spelen in nieuwe sporthallen, het spelen tegen geroutineerde ploegen met oud-eerstedivisieballers. Die nieuwig heid is nu weg. En als ik dan toch bij een aantal jongens vooruitgang constateer, dan kan ik daar gewoon niet ontevreden over zijn”. Toch kan ook Hoekstra er niet omheen dat de verrichtingen van Odin in de huidi ge competitie tot nu toe teleurstellen. Dat geldt nog niet eens zo zeer de resultaten als zodanig, maar meer de manier waarop die tot stand komen. Al ligt bijvoorbeeld het aantal verloren wedstrijden (tot nu toe zijn dat er vier, waarvan twee met 3-2) voor een ploeg als Odin gewoon te hoog. Hans Hoekstra beaamt dat: „We geven inderdaad te gemakkelijk punten cadeau. Van de tien wedstrijden, die Odin heeft gespeeld, is er maar één waarvan ik echt kan zeggen: toen heeft Odin gebald zoals het moet. En dat is natuurlijk te weinig”. Heel anders liggen die zaken bijvoor beeld in de afdeling Arnhem, waar het winterstopsysteem niet gehanteerd wordt. „Wij kennen meer een feestda gensysteem”, laat C. Evers, administra teur van die afdeling weten. „Met een winterstop hebben wij in de afdeling Arnhem zeer veel moeite. Niemand kan immers de winter voorspellen. De com petitie in januari stilleggen met de be doeling in februari weer door te gaan? Dat durven wij niet meer te doen. Het is in het verleden achteraf vaak genoeg gebleken dat januari bij uitstek geschikt was om te spelen terwijl dat door slechte weersomstandigheden in februari on mogelijk bleek. De achterstand werd er dus alleen maar groter door”.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 27