HOS MEEK E lËlëWÏ s? I B k J I <g Er wordt me wat afgeërgerd in het dagelijkse leven. Op de op roep aan onze lezers om even wat stoom af te blazen, ontstaan door ergernissen, kregen wij veel reac ties. Hier en daar hebben wij wat moeten inkorten, hetgeen wij om ergernis te voorkomen zo soepel mogelijk hebben gedaan. Voor inzenders, die geen adres sering bijvoegden, zijn wij zeer hard geweest; in de prullenbak met hun ergernisgevende papie ren. We vonden het heel plezierig, dat praktisch niemand persoon lijk beledigend was. In uitzonder- Nas hee zo e erge Voc vrac gev teh autc en c van Ver; enig gev de 2 Ton een ER Zl. voord voetei ochtei Hetdc startnr nieuw krijg e op dei BB F lijke gevallen moesten we ook daar streng het rode potlood bij hanteren. Jammer voor de man, die zich ergerde aan het feit, dat zijn buurman volgens zijn schrijven een stuk van zijn tuin had gepikt en hij nergens recht kon halen. Een buur van diefstal beschuldigen jammer. Maar de prullenbak in. Dat de ergernis sen een breed terrein bestrijken zal u duidelijk worden bij het le zen van de hartgrondige ontboe zemingen van de abonnees. Hun zij dank, trouwens, voor hun reactie. BEZORG I I Mevr. A. Broekhoff i Lezers luchten I H. P. Baard C. Hoppenbrouwer D. ter Steege hun gemoed Ir. V. L. A. van der Willigen A. van Duin A. de Vries-van Emmerik G. Zwenne R. Saker J. Sneep J. v. d. Straat J. Kriek J. Eriks J. Pels Marian Zuure Mevr. A. Keijzer over met A. van Hoof-Bos van L. P. Koning Anneke Felthuis Ergernis(jes): wat moet ik erger nis zo vaak zonder de tweede r gespeld zien (verklaring eenvou dig); die aanrandende lege harte lijkheid van handje geven (en schudden), kusje geven, en straks ’n bijslaapje geven door Jan(netje) en alleman. Recentelijk: de KRO liet twee mensen over de affaire- Schillebeeckx spreken, maar geen was de anti. Eenzijdig. Partijdig? A. Schneiders Ik erger mij aan het feit dat vele mensen hun hond meenemen als zij boodschappen doen. Zij zetten Regelmatig komen we in aanra king met of lezen we in de krant over een vorm van misdaad, die machteloze woede oproept. Het zinloze verwoesten van gemeen schapsvoorzieningen zoals tele fooncellen, school- en clublokalen, wachthuisjes enz. Waarom? Bijv, omdat, zegt men, de wijk niet deugt, de gemeente er niets aan doet, er geen straathoekwerkers zijn enz. enz. Het ligt niét aan de vandalen of aan hun ouders. On dertussen wordt deze „normloos heid” meer en meer als gewoon ervaren. Ik erger me dus in feite aan het gebrek aan ergernis en schuldgevoel dat men bij o.a. deze misdragingen bij zich zelf dient te bespeuren. Zojuist heb ik de auto in de garage gezet. Op het kleine par keerplaatsje lag een grote cirkel sigarettenpeuken, kwistig uitge strooid als waren het pepernoten. Wie zou die knaap zijn geweest? Had ik het gezien, zeer beslist zou ik hem hebben gevraagd: zal ik even stoffer en blik voor u halen? Met alle risico’s vandien. Zou „die knaap” mij met geweld hebben beantwoord dan wachtten hem twee bonnen: één als milieuver- vuiler en één wegens mishande ling. Brommen is de hoogste cate gorie. Vanwege die ergernis. H. Bergheze Het is zeer ergerlijk dat u iedere bijdrage onmiddellijk begint te li miteren tot een maximum van tien kranteregels. Eén uitgave is nog niet voldoende. Met vriendelijke groeten, uw geërgerde T. Jongh Visscher Weet u waar ik me regelmatig aan erger? Dat zo weinig mensen hun eigen stoep schoon houden. Maar dan zeg ik altijd tot me zelf: „Erger je niet doch verbaas je slechts”. En dan is mijn ergernis weer verdwenen. Mevr. M. Warmerdam Het is misschien erg, maar ik erger mij aan niets. Nu betekent volgens het woordenboek „erg” ook „arbeid”, dus „energie” (en- erg-ie). Het is dus niet zo erg, als ik er geen erg in heb, dat ik geen „erg” (energie) verspil aan „erger nis”. Nu schijnt de tegenpool hier van, het lachen dus, juist energie op te leveren. Vandaar dat ik erg in mijn vuistje lach als ik ergens zie dat mensen elkaar ergernis be zorgen met „Mens erger je niet”. Maar ja, misschien dat die mensen zich dan ook nog aan mijn vuistje ergeren. Dat vind ik dan wel jam mer voor ze maar niet erg. F. Tilroe Ik zit zo’n zestig jaar onafgebro ken in het (allerlei) verenigingsle ven, waarbij vooral de laatste ja- ren in het bejaardenwerk. Ik erger mij dood dat je wel INSPRAAK hebt, maar buiten de beslissingen blijft als het hogere instanties be treft. Het bejaardenwerk wordt voor de bejaarden zelf op den duur dood gemaakt. Ik woon in de Jan Haringstraat, U moet eens zien hoe daar parke ren gaat. Door de gemeente zijn daar ha vens aangelegd, Voor de veiligheid zeer terecht. Dat het egoïsme hoogtij viert, Is iets dat een mens niet siert. Als ik me zóu willen ergeren, ik wil het niet, dan zou dat moeten zijn over het feit, dat ik mij niet ergeren kan. Zelfs niet over het „schot hagel door mijn kont”, mij toegedacht door een sportjager, maar nog steeds niet afgevuurd. Misschien wordt mij een „haak dwars door de bek” in het vooruit zicht gesteld door een sportvisser. Ik zou me moeten ergeren dat ik mij ook daar niet over erger. Waarom zou ik, de zachte krach ten zullen toch winnen. P. van Zalinge Ik erger me aan jongens van 13- 14 jaar met opgevoerde motoren van brommers op mooie dagen op de pier van IJmuiden en aan het strand. Het geschreeuw van fees tende buren en dan het vertrek ken van lieden, die om drie uur ’s nachts doeg!!! roepen in een hol trappehuis. En dan aan mezelf omdat ik me er aan erger. Mevr. S. K. Als de gebruikers ook eens aan ’n ander denken, Zal dit mede-autobezitters vreug de schenken. Door hun auto iets verder door te halen, Heeft ’n ander ook 'n plaats en hoeft niet steeds te balen. A. Jonker Ik erger mij aan de auto’s, welke vóór mijn huis parkeren, terwijl er 4 parkeerplaatsen in de directe omgeving zijn. Ik erger mij even eens aan de vernielzucht en het stelen dat er in de warenhuizen plaatsvindt. Ik erger mij eraan: dat niet één politicus het lef heeft om een in terviewer, die lomp is of insinue rende vragen stelt lik op stuk te geven; dat, als je een halve minuut te laat het perron oprent en daar door de trein mist, de volgende trein minstens drie minuten te laat is. Ja, waar erger ik me aan? Daar moet ik voor spitten gaan. Doen ze mij tekort aan mijn eer? Te kort doen? Het is veel, heel veel meer. Het spitten moet dus worden voortgezet Hebben ze soms mijn VIP-zijn belet? Wel neen, zet het psychisch spitten maar stop. Je aan iets ergeren dat is vréselijk dom. „Wa dat reke vrac verk best geer zo’n mar Ton om 1 dagt van moe mak weri gaat maa het file i aan „Als bijv de n den! reke ople binr blij\ uitzi Nou, bijvoorbeeld dat je tegen woordig vrijwel nergens meer een kopje koffie kunt gaan drinken of je wordt begeleid door een gal mende „love-juffrouw”. Zou de etablissementhouder dat nog wel horen? Zelfs als je ergens gaat dineren is er een pianist nodig, die je de oren van ’t hoofd rammelt. Je eet maar! Praten is er niet meer bij! Zelfs een „bustocht met een cultureel doel” met zo nodig opge luisterd worden met „bulderstem men en knerpend koper”. En dat met de luidspreker pal boven je hoofd. Terug met de stadsbus van een mooi concert, moest je de chauffeur „toeschreeuwen” waar je bestemming lag vanwege een „keiharde” transistor. (Tijd, lijn en busnummer zijn bekend!) Wist jij, dat het verboden was om in het openbaar vervoer muziek te ma ken? Daar ergeren wij ons aan! Ach, misschien zijn we al te oud voor de wereld van 1979-1980. W. L. hun hond dan vast en gaan zelf de winkel in. Zo zit de hond vaak wel een half uur te janken of te blaf fen. Als je dan zoals wij boven een winkelcentrum woont en soms zelfs 16 jankende en blaffende honden telt op één dag, dan is dat niet zo prettig, vooral niet als je ziek bent en probeert wat te slapen. Het afgelopen jaar heb ik mij herhaaldelijk geërgerd aan o.a.: Uitlatingen minister Van der Klaauw over ons aanzien in bui tenland: Het vertrouwen in ons vaderland u begrijpt wel wat ik bedoel is gelukkig weer hersteld nu Van der Klaauw zit op die Stoel. Zuinigheid met energie moeilijk te realiseren: 5% besparing op energie is werkelijk wel te halen als we om te beginnen zelf meer warmte uit gaan stralen. Havenstakingen in Rotterdam: Stakende stakkers in de haven slepers gesleept voor ’t gericht ook zonder Arabierenboycot krijgen wij de oliekraan wel dicht. Prins Hendrik: ’n Brave Henrik was hij niet die ie burger van de staat zijn devies was „sant” erover wist van de prins geen kwaad. Tenslotte aan de scheidsrechter van DDR-Nederland: Iedereen was vol bewondering toen de 3e in de touwen hing, de scheidsrechter ’n Portugees lustte kennelijk geen Chinees de wedstrijd verliep dus zonder- Ling. Ik vind het ergerlijk, dat erg veel mensen mens-erger-je-niet spélen maar zich toch ergeren aan dingen hier, die elders nog véél erger zijn. Ik erger me steeds aan de vele commissies die gevormd worden, waar niets van terecht komt. En aan de propaganda van de meeste omroepverenigingen voor hun omroepblad (zendtijd besparen). Ik blijf kort (energie besparend). A. Dienaar F”' Ik erger mij ontzettend aan al die hondepoep, die je maar op de stoep of in de stad ziet. In plaats van etalages te bekijken in de stad moet je nu op de grond kijken of je niet in een berg geluk trapt. Vooral peuters en kleuters, die er in trappen; hun schoentjes zitten dan vaak helemaal onder de poep. Ik zou zeggen, lieve mensen, laat uw honden daar poepen, waar nie mand er last van heeft. Dank u allen. Het afgelopen jaar had ik 298 maal mijn krant moeten ontvan gen. Zonder opgave van redenen is dat 13 keer niet gebeurd. 98 exemplaren ontving ik bescha digd. Het hekje open laten staan mocht ik 297 keer noteren. Eén keer werd het wel gesloten, doch te hard. Tijdens het stookseizoen bleef de krant 138 maal halverwe ge de brievenbus steken. Straks komt de bezorger mij een voor spoedig nieuwjaar wensen en ver wacht een tegenprestatie voor zijn zwaar en onaangenaam werk. Met ongeduld wacht ik op zijn komst. De rekening ligt klaar. F. Goossens Misschien ergeren de mensen zich wel aan mij, dat weet ik niet. Ik erger mij echter aan de smerige straten en aan de mensen die alles maar op straat gooien. Het vegen van de straat is er niet meer bij. Ergerniswekkend zijn ook de au to’s met één brandende koplamp en brommers en fietsers zonder licht. Ook erger ik mij aan het feit dat als je ergens wilt gaan eten en voordat je de deur achter je dicht hebt de ober al roept: „De keuken is pas om vijf uur open”, terwijl de man niet eens weet of je wilt eten of alleen maar iets drinken. Erger nis geven ook de tv en radio, waar vele lieden discrimineren, terwijl de gediscrimineerden niet aanwe zig zijn om een weerwoord te geven. Mevr. E. M. Scholtens-Booker werk hebben; 5. dat het fietsver- bod in wandeldomeinen gene geerd wordt; 6. dat de ENFB ten onrechte wordt beschouwd als een alternatief baarddragend stel letje sandalendragers, waardoor zeer zinnige adviezen zonder meer aan de kant worden geschoven. Fam. Van Hall ^Heb mij nooit zoveel aan de 7 'mensen geërgerd als de laatste zes jaar. Ikzelf heb 45 jaar in opbouwend werk voor de mensen gezeten, hielp hen op de wereld, voedde hen op, verpleegde bij zieken en maakte hen altijd deelgenoot van mijn lach en hu mor voor het leven. Daardoor veelal de beterschap. Ben nu met pensioen en nu reageer ik mijn ergernis af met pianospelen en in mijn tuin werken met grote liefde. Daarmee erger ik die mensen dan weer, omdat ik alles zo goed en mooi doe. Met doorzetten bereik ik heel wat daar iedereen mij pro beert na te doen en dat is nu juist de clou, waar het mij om te doen is. Dus mijn ergernis heeft een groot nut voor anderen, werkt op voedend, organiserend in deze verwarde maatschappij. Willy Danker Waar ik me aan erger is de hoe veelheid papier die in het week end in mijn brievenbus belandt. Week in-Week uit 350 gram, Zaanvizier 200 gram, Onze krant 175 gram. Gezinsbode 175 gram, diverse bladen 150 gram. Totaal 1000 gram. Oplage gemiddeld 50.000. Dat is dus 50.000 kilo pa pier, wat m.i. voor het overgrote deel weggegooide energie is. Het merendeel van de mensen immers leest die bladen nooit. Niettei ik and< funeste wanorc redacti gaat ni ruimte behoor sub-url gezin v Er wor rondor gemak bedrijf ’ivoetga: in de b bedrijf lopen, gasmas standa; voetga men zi; springe andere door. Ik duri lijdzaai met de Voorwoord: Ergernis en luim. Om met de luim te beginnen: één gek kan meer vragen dan duizend wijzen kunnen beantwoorden. Eén journalist meer dan duizend gekken idem. Ik erger me het meest aan din gen, die me nodeloos verdrietig maken als burger van Haarlem. Media en gemeentebestuur spelen met woorden als democratie en inspraak, maar het gebrek aan communicatie is nooit zo groot geweest als nu. B. en W. hebben het spreekuur afgeschaft en kun nen een schriftelijk verzoek daar toe zonder reactie negeren. Even als uw redactie zich weigering voorbehoudt, maar wel luim en ernst in tien regels vroeg. R. de Ronden Ergeren: 1. aan het zwichten van de overheid voor de chantage der automobilisten; 2. aan het feit dat niemand zich iets aantrekt van de noodzakelijke besparing van energie; 3. dat de „antwoordappa raten” van de PTT geen antwoord op vragen geven; 4. aan het feit, dat honden een kop en een achter- Twee Amerikanen van Holland se afkomst komen elkaar voor een schoenenzaak tegen. Zegt de een tegen de ander: ik wil volgend jaar toch nog eens een keer naar het schone lage land reizen. Zegt de ander: moet je bij HOSCA boe ken, vliegt speciaal op Am sterdam. HOSCA, nooit van gehoord. Zegt de ander: nou honden- strontcountry-airways. De één: nu eens wat anders. Waarom heb je drie paar nieuwe schoenen gekocht. De ander: nou, eh, het land waar jij naar toe wil, daar kom ik net vandaan. Waar ik mij (groen) aan erger is het feit, dat de beeldhouwer Mari Andriessen in Haarlem is gede gradeerd tot „lang-parkeerder”: zijn bronzen sculptuur „Muziek” sedert 1973 in het Prinsenhof doet daar letterlijk dienst als schamppaal, getuige de aange brachte beschadiging door de ge parkeerde fietsen enz., waarvan het kunstwerk permanent het middelpunt is Een pleidooi dus voor rehabili tatie van het kunstwerk door her plaatsing. Wellicht is het belen dende groen het geëigende klank bord voor Andriessens Muziek? Met de verzekering van mijn waardering voor uw originele ini tiatief, verblijf ik, Gelukkig heb ik geen plaat voor de kop Daarom erger ik me herhaaldelijk volop. Kortelings zag ik een kleuter- schoolhek ontwricht Wat het leven kan kosten van een avontuurlijk wicht. In Schalkwijk stonden laatst win kels in brand Daarin had baldadige jeugd weer de hand. Wat me het meest ergert is het gedreig van de groten der aarde in plaats van overleg, voor de we reld van meer waarde. Nu blijft de wereld gedompeld in mist. Ik ben geen lid van de PSP, maar wel pacifist. J. Haanraadts (84 jaar) (P.S. Met baldadige jeugd bedoel ik echt vernielzuchtige jeugd). Ik erger mij aan: het niet toela ten van de Zuidafrikanen op de Paralympics; het zichzelf buiten spel zetten ook op economisch gebied door onze negatieve hou ding inzake het plaatsen van kruisraketten; over de te grote lankmoedigheid van de Neder landse rechters ten opzichte van de kerkbezetters; over de Neder landse bemoeizucht met buiten landse aangelegenheden, waar mee we eigenlijk niets te maken hebben; over de niet-objectieve berichtgeving van de NOS en de vele praatprogramma’s op de tv. Enz. Wij ouderen worden door de tv ten zeerste geschokt, door lieder lijke geweldvertoning, van allerlei moord-en-doodslagfilms, voeg daar aan toe, wat er in de biosco pen draait en kijk dan naar de jeugd van tussen de 14 en 25 jaar, wat wij zo al om ons heen zien gebeuren en wat oudere mensen, soms door die jeugd, te verduren' krijgen en denken dat deze jonge ren, op deze manier, willens en wetens, door al dat vertoon, wor den rijpgemaakt, om des te ge makkelijker een derde wereld oorlog in te worden gestuurd. E. J. Ch. Schelfhout Als abonnee van uw courant er ger ik me dat u nog veelal etherpi- raten, 27 MHz-overtreders en toe komstige deelnemers aan de Machtigingsregeling voor Alge mene Radio Communicatie (MARC), ten onrechte onder een en dezelfde noemer van „zenda mateur” plaatst. Zendamateurs, een heel andere groep, zijn nl. legale beoefenaars van de interna tionale amateurradio met een machtiging die hen van overheids wege is verleend, na een passend examen met goed gevolg te heb ben afgelegd. De door u geboden gelegenheid een ergernis op rusti ge wijze te uwer kennis te mogen brengen, is overigens een uitste kend idee. Gaarne dank hiervoor. L. van der Tooien Ik erger mij er aan dat de kapi taalbezitters het geld zó duur ma ken, dat alleen zij zich kunnen handhaven en hun macht verder kunnen uitbreiden. Nog meer er ger ik mij aan die mensen, die zich op simpele wijze in de luren laten leggen door bepaalde figuren in de politiek, gesteund door enige omroep,.verenigingen” en och tendkranten. Het is te hopen dat er zal worden ingezien dat het kwartje van gisteren door de heb zucht van de kapitaalbezitters het dubbeltje van morgen zal zijn. R. Prins Ik erger mij aan de smerigheid van onze stad. Ik ben het zwerfvuil en de honde poep zat; honden in de goot, om ’t even van welk ras en 25 boete voor 't weggooien van papier, blik of glas. En zouden dan al dan niet gehuur de actiegroepers demonstreren dan zou de gemeentestraatreini- ging hun reinheid moeten leren, aan het werk om onze stad weer schoon te maken zodat we in 1980 niet nog verder achterop raken. En als ’t even kan, ook geen (brom)fietsers op ’t voetganger- spad opdat we met z’n allen weer leven kunnen in onze stad! J. de Wilde Fietsen is gezond, totdat je je gaat ergeren aan wat je tegen komt. Want tót je grote schrik, rijd je weer in een partij glas. Uitwijken? Dat kan niet, want naast jou zit het snelverkeer, dus dan maar weer een lekke band! O, o, wie helpt ons uit de brand? De gemeentereini- ging of oom agent? Veeg het alstu blieft dan helemaal aan de kant. Bij voorbaat dank. Mevr. G. Holt Van 1945 af hebben we hard gewerkt. Dank zij ons is Neder land weer gezond en sterk. Nu zijn we oud en uit de gratie en wat is nu de dank der natie: Armoede Ondanks Welvaart. W. J. Janssen Ik erger mij aan: het schrikba rend toegenomen berijden trottoirs door fietsers en bromfiet sers. Geluidshinder o.a. van 1. bromfietsers, 2. motorfietsen, 3. bepaalde types vrachtwagens: het vaak onnodig gebruik van luch thoorns op vrachtwagens. Geluid sinstallaties (muziek), portables enz. Waar ik me wel eens aan erger, is het feit, dat regering en de poli tieke partijen in belangrijke zaken als b.v. het accepteren van atoom wapens en/of het moderniseren daarvan niet denken aan het raad plegen van het gehele volk door middel van een referendum. Wat dit punt betreft is de uitslag mijns inziens nu al aan te geven. De politieke partijen zijn meteen van „hete hangijzers” af, waar maandenlang over geruzied wordt. Voor de zoveelste keer ’s mor gens vroeg wakker schrikken door een tegen de wind landend vliegtuig, dat huilend en bulde rend over je dak heen schiet. Hoe lang wordt er al gepraat draaiing van de vierde baan? Ik word er met recht draaierig van Ik erger me aan wat er in de krant stond bij het jubileum van een oud echtpaar, dat meent zijn AOW aan Willem Drees te danken te hebben. Ook andere politici van niet-socialistische opinie hebben daaraan meegewerkt. Dat echt paar zei: ze konden de smoel van de heer Wiegel niet uitstaan. Wel nu, ik kan het gezicht van de heer Den Uyl niet luchten. Ik erger me ook dagelijks aan het IKV (Inter Kerkelijk Vredeso verleg, red.) en de anti-kembom- propaganda. Ze houden geen re kening met de defensiepolitiek, de wereldheerschappij van de Sovjets. Onlangs ergerde een rechter zich aan, wat hij noemde, psycho logisch gewauwel. Een soortgelijk geval inspireerde mij tot het vol gende: Jansen schoot Pietersen dood en gooide het lijk in de sloot. Een psycholoog hield zijn betoog; de schuldvraag bleek zeer discu tabel. In zijn jeugd zonder vreugd had Jansen gehoord van de eerste moord; daardoor was Jansen gestoord en dus misschien, zielkundig bezien, I lag de schuld wel bij Kain en Abel. C. Maaskant O wat een ergernis dat ik het vermogen mis om onbevlekt langs de troep te laveren Of zou ik ’t op een dag nog leren? Ik glij en struikel en grijp mij beet En staar in de hoop, welhaast nog heet via een patatrest, een schil, een zak bereik ik de winkel met gemak. Koeltjes kijkt men mij daar aan Mevrouw, wilt u wel eens henen gaan? U bevuilt danig onze propere vloer. Wanhoop ligt nu bij mij op de loer. O wat een ergernis dat ik het vermogen mis om onbevlekt langs de troep te laveren Of zou ik het op een dag nog leren? Dat ’t jaar begon met zware weken en desondanks geen Elfsteden tocht, naar de lente werd uitgekeken, maar ’t seizoen niet komen mocht, de zomer ook geen soelaas bracht, maar verborgen bleef achter ’t koudefront, hoop die bleef door de regering werd ontkracht, die nl. ook nog wat te korten vond Dat bracht ons zeker en gewis ’n Hele Grote Ergernis! M. Gerhardt Verlos van de overdaad van mensen, honden op de straat. Van jeugdterreur, van dom geschal Van oeverloos en stom gebral op radio en de tv. Waar toch bemoeien zij zich mee. Het leefmilieu en heel de rest wordt door een minderheid verpest. Wordt wakker, duffe meerder heid. Wordt u bewust en trek ten strijd, in ’t nieuwe jaar, voor renovatie van de Nederlandse natie.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 24