1 1 JANUARI AUGUSTUS APRIL NOVEMBER FEBRUARI MEI SEPTEMBER DECEMBER JULI OKTOBER JUNI MAART t “1 1 J i v||| Betty Stove Grote Sport- Ergernis-Kalender ’ernis beren ■volen orden stelij- te be- erger- nifes- laat en de ïetser geren jaren 2. Tennisster Tracy Austin (16 jaar) is 10 maan den prof en heeft in die periode al 700.00C verdiend. 10. Formule-2 terug op circuit van Zandvoort. 15. Na de rit van de waarheid in de Tour, de etappe van Montiers naar l’Alpe d’Huez, berust Joop Zoetemelk in zijn nederlaag. „Ik kan de Tour niet winnen”. 22. Joop Zoetemelk weer tweede in de Tour de France. 29. Manchester City betaalt 1 miljoen gulden voor een 17-jarige voetballer, de scholier Steve MacKenzie van Crystal Palace. 31. Ton Harmsen is 334 dagen voorzitter van Ajax. 5. Bij zijn afscheid van Volendam laat Frank Kramer zich in de boeien slaan door de plaatselij ke politie. 8. De KNVB wil vier miljoen gulden van NOS-tv voor het uitzenden van voetbalwedstrijden. 8. Het WK wielrennen in Nederland, blijkt drie miljoen gulden te gaan kosten en dat is 50 percent meer dan aanvankelijk begroot. 14. De internationale wielerfederatie maakt be kend dat Joop Zoetemelk positief heeft gerea geerd op de dopingcontrole, die na de laatste Tour de France-etappe werd uitgevoerd. 15. Trainer Jan Vlacil is niet meer welkom bij- het Gymnastiek Verbond. 22. Minister-president Dries van Agt lost het startschot bij het wereldkampioenschap wielren nen op de weg in Valkenburg. 23. De KNVB vervroegde de start van de hoofd klassers in het amateurvoetbal, zonder overleg te plegen met de verenigingen. 24. Voetbaltrainer Henk van Neck eist gijzeling van het negen man tellende bestuur van de Am sterdamse club WA van wie hij geld tegoed meent te hebben. 26. De Nederlandse profwielrenners zetten een boycotactie tegen de NOS-televisie door; na het behalen van de wereldtitel komen Jan Raas en zijn ploegmaats niet in beeld. 31. Ton Harmsen is 365 dagen voorzitter van Ajax. 3. Het Nederlands Olympisch Comité eist van de deelnemers aan de Spelen in Moskou een verkla ring dat zij zich niet zullen inlaten met politieke activiteiten. 6. Johan Cruijff in een interview. „De mens bestaat om geld te verdienen”. 7. Grensrechter Matena wordt bekogeld tijdens NAC-Feyenoord. Rellen op de tribune volgen: wedstrijd wordt gestaakt. Ook bij Go Ahead Eag- les-Utrecht gaat het mis, nadat Henk van der Vlag uit het veld is gestuurd. 9. De Tour de France-directie besluit dat voor taan de laatste renner van het algemeen klasse ment uit de strijd wordt genomen. Het spel om de rode lantaarn is uit. 13. Bokspromotor Henk Rühling in een inter view: „Een dode bokser is een bedrijfsongeval”. 15. Bondscoach Jan Zwartkruis belooft dat te gen Polen de messen op tafel zullen komen. 17. Het Nederlands elftal speelt anti-voetbal tegen Polen, maar bereidt toch zijn doel: 1-1. 22. PSV-trainer Kees Rijvers geeft bondscoach Zwartkruis de schuld van het falen van zijn ploeg en verbreekt alle vriendschappelijke banden. 23. De Nederlandse bridgebond wil Zuid-Afrika handhaven als deelnemer aan de bridgeolympia- de, volgend jaar in Valkenburg. 25. Op de begroting voor 1980 van CRM staat een bedrag van slechts vijf ton voor de topsport. 28. Feyenoord-directeur Peter Stephan vindt dat NAC-Feyenoord bij 1-2 in plaats van 2-2 moet worden hervat. 31. Ton Harmsen is 426 dagen voorzitter van Ajax. Jan Zwartkruis ar de gt, je m se- laten droge s met nd pe jn et sn je- ■ne en lik en in- in- de- □ut of ge- ere lijk as- m- fde >en ge- pi- zo rd. er en iet en rol ?ze z’n ek de ik >e- i. en- ,ste ok, ?en we en. tie ge en en, be- -ik we :ht- be- t ik lijk de gst ibe ras. >nt- het ge- rer- ide i in nel 3. Het Nederlands elftal taxeert de Polen ver keerd: 2-0. Trainer Jan Zwartkruis: „Vedetten zijn niet meer de sterren van vroeger”. 3. De zwemmers en zwemsters worden door het Nederlands Olympisch Comité geconfronteerd met Olympische limieten die als „onhaalbaar” worden gekwalificeerd. 8. Het resultaat van een trainingskamp van de HFC Haarlem op Papendal: twee nederlagen in drie dagen. Bij Twente: 7-2, bij PSV: 4-1. Reactie van Hughes: „Dat trainingskamp heeft wel dege lijk zin gehad”. 10. Betty Stöve weer eens gewipt. 13. De spelers van HFC Haarlem bereiden zich voor de wedstrijd tegen Utrecht voor bij Barry Hughes thuis. 24. AC Milaan biedt zich te koop aan. Kosten: 25 miljoen gulden. 31. Ton Harmsen is 273 dagen voorzitter van Ajax. 20. Schaker John van der Wiel bewijst sport en zegt dat hij liever schaakt dan een 3. Cor Broms positie als Ajax-trainer komt weer in discussie. 9/10. Ajax ontslaat Cor Brom. Voorzitter Harm sen: „Wij hoopten dat Brom uit zichzelf zou op stappen”. Broms opvolger Leo Beenhakker: „De spelersgroep is doodziek”. Voorzitter Harmsen: „Er moet meer discipline zijn in en buiten het veld”. 21. De spelers van FC Twente krijgen een spreekverbod na de afgang in de Europacup- wedstrijd tegen Panionios (5-1). 26. De KNVB misbruikt een oefenwedstrijd tegen België door daarin Wim van Hanegem offi cieel afscheid te laten nemen van Oranje. 30. Ton Harmsen is 395 dagen voorzitter van Ajax. 14. Het Amsterdamse bewakingsbedrijf Hoo- genboom wil FC Amsterdam opkopen voor twee ton. Dé Stoops reactie: voor dat bedrag mogen ze niet eens hun naam op onze shirts zetten 17. De kijkers naar een sportprogramma van Thames Television roepen Barry Hughes uit tot man van de maand, nadat in Engeland beelden zijn vertoond van de rolfluit-act van de Haarlem- 13. De positie van Cor Brom als trainer van Ajax komt in het geding. Voorzitter Harmsen: „We hebben al een ander”. Penningmeester Brandsteder: „Van een voortijdig vertrek van Brom is geen sprake”. 14. Ton Harmsen verklaart: „De technische lei ding bij Ajax zal gaan berusten bij een drieman schap: Brom, Haarms en Krol”. 15. Ton Harmsen ontkent te hebben gezegd dat Ajax al een andere trainer heeft voor Cor Brom. 15. Ajax-spelers merken over sportjournalisten op: „We willen na een wedstrijd niet langer wor den geconfronteerd met rechercheurs”. 18. Cor Brom geeft „de pers” de schuld van het falen van Ray Clarke. 31. Ton Harmsen is 212 dagen voorzitter van Ajax. 4. Haarlem blijft door een 3-1 overwinning op FC Den Haag eredivisieclub. Barry Hughes: „Iedereen is ontzettend blij dat we het weer ge haald hebben". 7. Ajax-voorzitter Ton Harmsen zegt: „We heb ben nooit de intentie gehad om Brom tussentijds te ontslaan”. 8. Bestuursleden van de Nederlandse sportpers verklaren na een congres in Moskou: „Onze kriti sche houding ten opzichte van de Olympische Spelen in Rusland, had tot gevolg dat we steeds door vier of vijf man in de gaten werden ge houden”. 10. Bij de wedstrijd Groningen-Telstar gooit een bezoeker een stiletto in de richting van Telstar- aanvoerder Fred Bischot. 10. Eenenzeventig bezoekers raken gewond bij het vieren van het Duits kampioenschap van HSV Hamburg. 11. De schade aan het stadion van HSV Ham burg wordt geraamd op 100.000,-. 12. FC Groningen dreigt de KNVB met een kort geding, wanneer naar aanleiding van het mes incident de wedstrijd tegen Telstar zonder pu bliek moet worden uitgespeeld. 25. Turntrainer Jan Vlacil wordt gedegradeerd tot assistent van Leona Horvath. 28. Het centrale comité van de Bulgaarse com munistische partij heft de nationale voetbalbond op in een poging het voetbal weer gezond te maken. 30. Ton Harmsen is 303 dagen voorzitter van Ajax. 2. Clubtitel turnvereniging Bato voor Harmsen. 3. Keizer nog steeds overtuigd van zijn gelijk: „Ik heb de problemen met tact opgelost. Als je me vraagt of het me wat doet, dan zeg ik nee. Dan blijf ik lachen”. 6. Internaat voor turnsters op Papendal blijkt zinloos te zijn geweest: turnsters bereiken diepte punt tijdens WK. 6. Ben Arts, de chef d’equipe van de Nederland se hippische ploeg over een voorgenomen bezoek aan Zuid-Afrika: „Een bezoek aan Zuid-Afrika zou bij andere sporters slecht zijn gevallen. Per soonlijk heb ik met de deelneming aan zo’n con cours niet zoveel moeite”. 7. Scheidsrechterscommissie roept Keizer niet op het matje. 9. Anti-voetbal van Haarlem bij NEC: twee ausputzers en twee verdedigende middenvelders. 22. Ton Harmsen is 478 dagen voorzitter van Ajax. korting. 4. Jan Lammers toont zich tevreden met de 14e 5 plaats in de Grand Prix van Brazilië. 5. HFC Haarlem houdt middels een nieuw con- tract Barry Hughes ook de komende twee jaar als S trainer. 11. Iep Kramer is met een 11e plaats de beste Nederlandse schaatser in het WK te Oslo. Trainer Egbert van ’t Oever weigert de resultaten van zijn pupillen te beschouwen als een afgang. 15. De afdeling Haarlem van de KNVB laat de clubs in onzekerheid over het al dan niet invoeren van een noodcompetitie. 18. Moeilijkheden binnen de sprint-schaat- sploeg, leiden er in Inzell toe dat Nederland als enige land niet verschijnt op het afscheidsbanket. 21. De KNVB beslist dat de spelers van het Nederlands elftal bij een nederlaag tegen Italië 1000,- kunnen toucheren. 23. HFC Haarlem reist voor het spelen van slechts één oefenwedstrijd naar Palma de Mal lorca. 24. Het Nederlands elftal verliest in Milaan kansloos met 3-0 van Italië. Volgens afspraak wordt dat gehonoreerd met 1000,-. X r*o rn_._ TT4- 1O1 X__. -- 1. Spelers van Volendam krijgen voor de wed strijd tegen AZ rouwkaarten van Alkmaarse sup porters, waarin zij alvast worden gecondoleerd met de aanstaande degradatie. 2. Bjprn Borg solt met de organisatie van het proftennistoernooi in Rotterdam. Hij arriveert te laat en weigert vervolgens op de openingsdag te spelen. 3. Theo Koomen komt uit een enquête, die werd uitgevoerd in opdracht van de AVRO, tevoor schijn als de populairste radio-sportverslaggever. 8. Barry Hughes merkt na de wedstrijd Haar- lem-Volendam (0-1) op: „Zo iemand als Kramer hadden wij net nodig. Een voetballer die drie man bindt en zich uit een dekking weet vrij te maken. Haarlem miste in de voorhoede eer clevere speler”. 10. Pop-tekenaar Alan Aldrige tovert de Sha dow-bolide van Jan Lammers om in een brullende leeuw. Dit in opdracht van de sponsor. 17. Johan Cruijff gaat weer voetballen. 20. Verklaring van de Zuidafrikaanse ambassa de: „Zuid-Afrika komt naar de Paralympics”. 30. Ton Harmsen is 242 dagen voorzitter van Ajax. 28. Ton Harmsen is 181 dagen voorzitter van i Ajax. 3. De clubs in het betaalde voetbal vragen vanwege de langdurige winterstop werktijdver- meisje heeft. 20. Het nieuwe bestuur betaald voetbal van de aan de macht gekomen na de shirtrecla- 1. Het aantal strafzaken in de KNVB afdeling Haarlem is toegenomen. 2. Omdat hij niet kan samenwerken met voorzit ter Ton Harmsen besluit vice-voorzitter Dick Boe- ring om op te stappen bij Ajax. 6. Tijdens een NSF-vergadering pleit de bridge bond voor sportcontacten met Zuid-Afrika. 10. Voorzitter John Tielrooy van de turnbond KNGV blijft aan, ondanks het feit dat een groot deel van de bondsvergadering hem kwijt wil. 12. Ex-trainer Henk van Neck drijft met een ontslagprocedure WA naar een faillissement. 15. Tijdens een buitengewone ledenvergadering van Ajax komt het beleid van voorzitter Ton Harmsen ter discussie. Hij mag blijven. 17. Bondsbestuurder Herman Choufoer lan ceert een plan om te komen tot een klasse van „onafhankelijken”, tussen het betaalde en het amateurvoetbal in. 18. Bondscoach Jan Zwartkruis aan de voor avond van de wedstrijd tegen de DDR: „Ik heb zelfs aan Cruijff en Van Hanegem gedacht”. 23. De gemeente Haarlem laat Olympische atle ten in de kou staan. AV Haarlem kan niet meer beschikken over de Kennemer Sporthal. 29. Henk van Neck wint het kort geding van WA. 30. Ton Harmsen is 456 dagen voorzitter van Ajax. 29. Hugo Hovenkamp doet pogingen om zijn - ci Frans Reuser in de wedstrijd Haarlem-AZ, onge daan te maken. 30. Het bestuur van HFC Haarlem biedt Georg Kessler excuses aan voor het optreden van Barry Hughes in de wedstrijd Haarlem-AZ (rolfluit-act). 31. Kees Kist komt terug op zijn besluit niet meer voor het Nederlands elftal te zullen spelen. 31. Ton Harmsen is 153 dagen voorzitter van Ajax. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim miiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Theo Koomen I trainer in de wedstrijd tegen AZ. £2. verdwazing j 4. Interlance/Zaan geeft trainer Ben Krysic geen toestemming om als hulptrainer voor de Neder- landse volleybalbond te gaan werken. 11. Bij AZ-PSV springt een supporter naakt over de schutting. 12. Truus van Hanegem krijgt de kans om via kranten haar gal te spuwen over het optreden van scheidsrechter Mulder, die Willem een gele kaart heeft gegeven. 13. Barry Hughes lanceert een plan om te ko- men tot een superdivisie van 24 clubs. Bovendien wil hij extra punten gaan toekennen voor ge- maakte goals. I KNVB, aan de macht gekomen na de shirtrecla- mezaak, trekt het voorstel om zo snel mogelijk tot reclame op shirts te komen, in. I 29. Hugo Hovenkamp doet pogingen om zijn straf van vier duels, opgelopen na de kopstoot aan Ton Harmsen ft Joop Zoetemelk Jaap van Praag A ik. W»,,. -fr Kees Rijvers p L ft Barry Hughes Wijnaendts Francken Velen voelen zich aangetrokken tot wat hun ergert als muggen tot kaars licht.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 33