Kerst-Inn 1979 in Petrazaal Wagons-lits Waar vind ik ’n lekker plekje in de zon? f wenst u prettige kerstdagen. Aantrekken buitenlanders signaal dat er Wat 'schorif. aan de samenMn J|| politienieuws X 99 JOH. PORCK OVER DE GEMEENTELIJKE t kort ijmondnieuws „INCLUSIEF ZICHZELF” i Minister ontevreden met nieuwbouwplannen Door Hans Bongers Centrum moeilijk opvoedbare kinderen 5 4 MAANDAG 24 DECEMBER IJMOND 1979 IJMOND. „Het aantrekken van bui tenlandse werknemers is een signaal dat er wat schort aan de samenleving”, is de reactie van de heer A. A. J. van der Velde, directeur van de stichting Buitenlanders „Peregrinus” in Beverwijk op de plannen van Hoogovens om het personeelstekort in de produktiesector met 500 buitenlanders te lijf te gaan. Hij neemt uitdrukkelijk stelling tegen de mentaliteit van bedrijven om louter uit economische overwegingen de werving van buitenlnders als middel aan te grijpen. Overbrugging Ook dat weten ze bij Wagons-lits Reizen (30 reisbureaus in Nederland). Wij weten veel, regelen alles en boeken alles. Wagons-lits Reizen, Kruisweg 51, Haarlem, Tel. 023-319505. Huisvesting Emigratieland (30 reisbureaus in Nederland). Wij weten veel, regelen alles en boeken alles. Wagons-lits Reizen, Kruisweg 51, Haarlem, Tel. 023-319505. „Ik geloof dat js de functie van de arbeid steeds opnieuw moet bekijken. Daar wordt vaak zo lichtzinnig over gedacht. Het vult zo’n belangrijk deel van je leven. Arbeid is zichbaar gemaakte lief de. Dat idee spreekt me sterk aan. Het is al voldoende reden om wat voorzichtiger met elkaar om te gaan. Minder schamperen. Ze verwijten me vaak dat ik een Uto pist ben. Dan zeg ik akkoord, als je maar een doel hebt. Misschien bereik je het nooit. Als we het tnaar kunnen blijven doorgeven. Wat goed is blijft. Ik ben blij met Kerstmis. Het helpt me er steeds weer aan herinneren dat het Licht is gekomen. Het valt niet meer te doven. Het houdt mij overeind. Ik zie in ieder mens wel een lichtpuntje. Ik heb wel ver trouwen in de toekomst”. door Eli Vlessing Onze wethouders zouden met Hoe zie je Theo Witte) Joh. Porck lorts ede). 11.15 en >1.15 „Een warmbloedig figuur. Man die inte ger overkomt, geen bestuurder, maar dat ops niet Over de duur van de eventuele tewerkstelling van de buitenlanders is nog geen duidelijkheid. Deze hangt af van de ontwikkelingen op de Nederlandse leid te maken. Ja, we moeten de hand'ook in eigen boezem steken”. „Ik vind de burgemeester bij vlagen heel vervelend. Een beetje zoet ook. Soms te vriendelijk. Wekt af en toe de indruk dat hij er niet bij hoort. Nou moet ik daar wel bij zeggen dat ze hem de tanden uit z’n mond hebben getrokken door hem zijn portefeuille af te nemen bij de aanstelling van de vijfde wethouder. Ik betwijfel of dah wel verstandig is geweest”. Koen Bijl? „Heeft zijn zaakjes goed onder controle. Wel een politicus. De WD is ook best tevreden met hem”. VELSEN. Het college van B en W heeft van de minster van Financiën een brief ontvangen waarin hij te kennen geeft niet tevreden te zijn over de nieuw bouwplannen voor de school voor prakti sche vorming, die gebouwd zal worden aan het Tiberiusplein in IJmuiden. „Wat betreft Openbare Werken zeer ze ker. Neem bijvoorbeeld de bouw van een aantal woningen en een gezinsvervangend tehuis aan de Reigersbossenlaan. De on verwachte weerstand daartegen is een zaak waar een man als Bijl zich heel erg betrokken bij voelt. De ambtenaren pra ten daar puur zakelijk over. Benaderen het probleem clynisch. Ja, de ambtenaren oefenen veel macht uit. Wat ik van harte hoop is dat in 1980 de inspraak rond komt. En dan bedoel ik niet alleen de letters op papier. Maar laat ik maar zeggen van onze kant de bereidheid om samen met burgers iets tot stand te brengen. Zandkraai Buurthuis de Zandkraai luidt het nieuwe jaar op donderdagavond 3 januari in met een nieuwjaarsbal voor alleenstaanden. De avond wordt georga niseerd door de werkgroep van de soos 35- 65 voor alleenstaanden en begint om 20.00 uur. Inlichtingen bij het buurthuis aan de Handelstraat 93, Heemskerk. IJMUIDEN. In de Petra-zalen aan de Spaarnestraat (achterzijde postkantoor) wordt op tweede kerstdag de traditionele Kerst-Inn gehouden. Belangstellenden kunnen er terecht van ’s morgens tien tot ’s avonds tien uur. De Kerst-Inn, die jaarlijks meer belang stellenden trekt, staat ook open voor men sen die slecht ter been zijn. Een telefoon tje naar 1076 is voldoende om er voor te zorgen dat er vervoer beschikbaar is. Er. bestaat gelegenheid tot koffiedrinken, het consumeren van soep en broodjes, er wor den kerstliederen gezongen en er is een kindercrèche. pro ven, raat- ket- st er ring vrije een hter op iden als 'den der zijn r de ing. een ven. dat pro- nlo- ,Wij zien dus der pijn be- dno- vrije geen van iene rnte- selij. mte- heid mis- 004) age- J en. Dape u..- ,Cha raar bij ofie end tiet. ge- orte het eba- laal- op ijkt, ijke ner- in- >oor van >oor een, vor- De niet ide- der neer ves- dha- g, is r te ncie het en alijk ver- k al ver ster- leeft 23, ng. (ADVERTENTIE) zou ikzelf ook niet zijn. Hij mist de kracht om de ambtenaren het bit in de bek te trekken. Mist ook de verbale mogelijkheid om zich uit te drukken als iemand aan zijn ziel begint te knabbelen. Heeft geen valse streken op zijn kompas. Dat geldt even zeer voor Ko Meijer. De intenties zijn voortreffelijk maar ook geen leider. Mis schien mag je dat ook niet verwachten hoor maar als wethouder zal je toch vol doende duidelijk moeten overkomen om de raad achter je beleid te krijgen. Ocke- loen was zeker geen vlekkeloze figuur maar wel een bestuurder. Wat ik vaak bij Ko mis is de bindende kracht om de mensen voor zijn visie te winnen”. Harry Scheeper? arbeidsmarkt. De verwachtingen zijn echter niet hoopvol. Onderbroken door de recessie in de jaren na 1975 kampt Nederland alzo’n 20 jaar met een structureel tekort aan produktiepersoneel. Pas als de aangekondigde maatregelen uitbouw van de be- drijfsschool en verruiming van de mogelijkheden voor vrouwelijk personeel vruchten afwerpen dan kan het contingent buitenlanders afnemen. De heer Wilmink geeft toe dat het bedrijf liever Nederlanders in dienst neemt. De werving van bui tenlanders betekent daarbij een overbruggingsperio- de waarin het bedrijf de gelegenheid heeft het aantal werknemers uit eigen land uit te breiden. Tegen dit ogenschijnlijk tijdelijk gebruik van bui tenlanders maakt de Stichting Buitenlanders „Pere grinus” heftig bezwaar. De heer Van der Velde zet grote vraagtekens bij het voornemen van Hoogovens. Gezien vanuit de situatie die ontstaan is nadat ruim 20 jaar geleden de eerste gastarbeider over de grens kwam heeft Nederland volgens hem weinig geleerd van de problemen die door de wervingen ontstonden. „De consequenties van de wervingsacties worden en zijn niet te overzien. De huidige problemen die de, buitenlan ders in ons land ontmoeten, zoals aanpassing en huisvesting, zijn onderdeel van een stereotiep beeld dat iedere buitenlandse werknemer achtervolgt”. Hoogovens legt bij de presentatie van de mogelijke wervingsplannen weinig nadruk op de sociale aspec ten van de uitbreiding van het aantal buitenlanders in de IJmond. Door het verstoorde evenwicht in verschillende bedrijfsafdelingen waar meer anders-taligen dan Ne derlanders werken ontstaan moeilijkheden vanwege de taalbarrière. In verschillende woonwijken heerst onmin onder de oorspronkelijke bewoners over het grote aantal buitenlanders. Ook de grote steden rondom de IJmond zijn bezorgd over de ontwikkelin gen. Het uitstralingseffect van de huisvestingspro blemen leidt tot vervelende situaties zoals de kraak- acties waarmee Haarlem te maken heeft. Hoogovens ziet de huisvesting van de buitenlanders vooralsnog niet als een probleem. Het bedrijf gaat bij de plannen uit van alleenstaanden die ruimschoots in de be staande wooncentra in Noord-Holland onderge bracht kunnen worden. Hierbij houdt Hoogovens geen rekening met het aantal buitenlanders dat een andere huisvesting verkiest boven vestiging in een wooncentrum of dat achteraf toch getrouwd blijkt te zijn en na één jaar gezinshereniging wenst. Deze consequenties, onderdeel van een omvangrijk pak ket, schijnen bedrijven en overheid slechts moeilijk te doorzien. Inbraak. - In een woning aan de Frans Wulverderlaan in Santpoort-Noord is in de nacht van donderdag op vrijdag inge broken. Via een bovenlicht kwam men binnen. Uit de woning werden betaalche ques en honderdvijftig gulden gestolen. Ruit. Bij een stoeipartij in de Zee straat in Beverwijk sneuvelde in de nacht van zaterdag op zondag een ruit van het Kennemer Theater. De schade zal door de betrokkenen worden betaald. Geslipt. De Heemskerkse politie no teerde vrijdagavond het eerste ongeval van dit najaar dat door gladheid werd veroorzaakt. Op de Beneluxlaan slipte een 22-jarige Heemskerker met zijn perso nenwagen en kwam tegen een paal tot stilstand. De onfortuinlijke automobilist kon zonder letsel zijn beschadigde wagen verlaten. De gladheid veroorzaakte in de nacht van vrijdag op zaterdag een ernstiger on geluk op de kruising Prof. Ten Doeschate- straat-Noordermaatweg. Hier slipte een personenwagen waarin twee 19-jarige Heemskerkers zaten en kwam tegen een boom tot stilstand. De beide inzittenden werden na het ongeval met snijwonden naar het nabij gelegen St. Jozefziekenhuis gebracht. De verwondingen aan het ge zicht van een Heemskerker bleken derma te ernstig dat opname in het Academisch ziekenhuis in Amsterdam noodzakelijk bleek. De Heemskerker zal waarschijnlijk aan een oog blind blijven. Schaap. Zaterdag heeft een Heems kerker bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een drachtig schaap. Het is waarschijnlijk in de nacht van donderdag op vrijdag uit het weiland verdwenen. Het betreft een wit schaap met het oornum- mer 18. De waarde van het dier is 350 gulden. „Laat ik voorop stellen dat ik er een hekel aan heb om over anderen te praten. Het wordt al gauw uitgelegd als roddelen. Als ik praat over de raad, dan praat ik daarover inclusief mezelf. Akkoord? Ik wil dan wel kwijt dat ik het functione ren van de raad zonder meer matig vind. Het gemiddelde van de mensen in de verschillende fracties ligt op hetzelfde ni veau. We hebben zeker niet de beste men sen uit onze gemeenschap in de raad. We missen markante figuren. Ockeloen en Roessing en niet te vergeten Henk de Boer hadden natuurlijk ook hun fouten maar slaagden er in „beleid” te maken. De zaak in beweging te houden. Op het ogenblik zou je dat hoogstens nog kunnen zeggen van Hans de Boer en van Schoonkind. Geen mensen van mijn kleur maar wel met kwaliteit. Ar ie Schiltmeijer lijkt een belofte voor de toekomst. Als we praten over „nu” dan zeg ik het gaat allemaal veel te mat. We kletsen wat af. Houden beschouwing na beschouwing maar inspi reren daarmee niet tot acties en geven daardoor ook weer te weinig impulsen naar het college. We doen het college eigenlijk te weinig handreikingen om be- „Vanuit hun achterstand en beperktheid in het thuisland veroorzaakt door gebrekkige scholing en werkloosheid worden ze naar Nederland ge haald waar zij wat hun leef- en werkklimaat betreft in een ondergewardeerde positie vervallen. Ze ko men dan weer in een sociale achterstand terecht die vaak groter is dan voorheen en waarbij de mogelijk heid deze in te halen nauwelijks aanwezig is”. De heer Van der Velde ziet de werving van buiten landers als een onvolkomenheid in de Nederlandse samenleving. „Niet alleen de bedrijven maar ook de regering moetten de lijn zien te doorbreken om bij tekorten op de arbeidsmarkt het middel „buitenlan ders” aan te grijpen”. In de afgelopen 20 jaar haalde de Nederlandse industrie ter leniging van het perso neelsgebrek al duizenden Italianen, Turken, Marok kanen en Spanjaarden uit hun land. Zuivere econo mische motieven prevaleerden boven de sociale. Bui tenlanders waren en zijn nog steeds een middel als oplossing voor de problemen op de Nederlandse arbeidsmarkt. „Wij zetten een vraagteken bij het verdere gebruik van dit middel. Nederland valt daar door van het ene probleem in het andere. Hoe willen we bijvoorbeeld de huisvestingsproblemen van 15.000 buitenlanders oplossen terwijl we niets te „NeeVan die kant bekeken heb je gelijk. Toch heeft oud-IJmuiden een voor geschiedenis die je niet helemaal los mag zien van de actuele ontwikkelingen. Tien jaar geleden bestond er een heel andere visie op het bouwen van woningen dan tegenwoordig. Er was een angst dat door bouwen zou leiden tot een woningover- schot. Het gevolg daarvan leek toen een dreigende werkloosheid. Van woning- overschot is nu geen sprake en de toene mende werkloosheid is een probleem. Zelf ben ik ten nauwste betrokken ge weest bij het overleg van oud-IJmuiden met de gemeente. Met Jean Koreman en Henk van der Linde heb ik in de Stisa op de bres gestaan voor inspraak. De relatie met de wijkbewoners via de kerngroep van het wijkcomité was niet goed. Ik ben zelf een beetje afgeknapt op oud-IJmui den. Je zat met twee petten op midden in het probleem. Als vertegenwoordiger van de gemeenteraad moest je enerzijds het beleid beoordelen van de Stisa; anderzijds zat je in de wijk ook beleid te maken. Het was reuze lastig om als raadslid nog ge loofwaardig over te komen. Het college heeft de bewoners vaak niet gezien als honderd percent gesprekspart ners. Men heeft te veelvuldig zaken ver borgen willen houden. Het gemis aan openheid wreekt zich plotseling in alle hevigheid. Ook ik behoor tot de falers”. Hebben de ambtenaren invloed op het functioneren van het college? Hij lacht fijntjes. Gaat voor de zoveelste keer verzitten, „Lef dat ze de ambitie heeft te denken het wethouderschap aan te kunnen. Dat geldt eigenlijk voor alle maal. Onze wethouders zouden met el kaar college moeten lopen. De kunst van het besturen, daar, schort het aan”. Hoe sta je tegenover de eigen partij? De minister vindt dat het plan veel te ruim is opgezet waardoor naar zijn me ning de kosten te hoog worden. Hij vindt dat het plan gewijzigd moet worden. On dermeer stelt hij voor op het punt van het grondoppervlak 905 vierkante meter te rug te brengen tot 800 vierkante meter. De vele in- en uitspringende gevels moeten ook worden vereenvoudigd, mede in ver band met de energiebesparingsgedachte. Zo zijn er nog een aantal opmerkingen van de minister die moeten leiden tot een goedkoper bouwplan. De gemeentelijke dienst openbare wer ken zal het plan moeten omvormen om de gevraagde wijzigingen aan te brengen. In januari zal nader over deze zaak overlegd worden. Waarom „ook”? Toch niet tevreden over de manier waarop dit college antici peert? Hoe komen de leden van het colle ge individueel over? (ADVERTENTIE) Schuilhoek Woensdag 2 januari starten in het buurthuis de Schuilhoek de kerstvakantieactiviteiten voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. Voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar woensdagmiddag de film „Het meisje op de bezemsteel”. Het poppentheater „Jan Doedel” speelt vrijdagmiddag om 14.00 uur voor kinde ren van 5 tot en met 8 jaar. Kaarten voor dit poppenspel zijn vanaf 2 januari aan het buurthuis verkrijgbaar. Inlichtingen bij de Schuilhoek, Bronckhorststraat 1, Heemskerk. Johan Hendrik Porck maakt deel uit van de fractie van de Partij van de Arbeid in de gemeenteraad van Velsen. Geen kind uit het socialistische nest. Vader was koster van de Nederlands Hervormde Kerk in Santpoort. Joh is die kerk als beleidend lid trouw gebleven. „Ik doe er Iets aan”, zegt hij zelf. Een jaar of twintig geleden accepteerde hij een bestuursfunc tie in de afdeling Santpoort van de socia listische gelederen. Toen er in de raads fractie een plaats tussentijds openviel was Joh bereid die op te vullen. Dat is nu al weer bijna tien jaar geleden. Joh Porck is geen man van de felle liscussie. De bijtende interruptie. De te rechtwijzing... de beschuldigende vinger of het vermanende gebaar. Een man die de harde lijn niet schuwt maar die even min opzoekt, De kracht van het woord ligt voor hem in de inhoud. Joh Porck pro beert als hij praat ook iets te zeggen. Een man die kan luisteren en zeker niet op de barricaden gaat voor zijn gelijk. Wiens geest voldoende flexibel is om begrip op te brengen voor het standpunt van zijn op ponent zonder zijn eig°n identiteit prijs te geven. Het is nauwelijks verwonderlijk dat de ze politicus in het brede vlak van zijn belangsstellingsfeer veel ruimte heeft voor de sociaal zwakkeren. Op de afdeling Personeelszaken van het PEN, waar hij zich dagelijks bezig houdt met ambtena ren die „in de problemen” zitten, wordt hij dagelijks met mensen uit die groep gecon fronteerd. Daarnaast heeft hij in commis sieverband bemoeiing met de „ideeën bus”. „Eigenlijk stuit dat hele instituut Na de recessie in de staalindustrie begint het tij langzamerhand weer ten goede te keren. De produk- tie is het peil van 1975 weer genaderd. In dat jaar bood Hoogovens werkgelegenheid aan zo’n 3200 bui tenlanders. Een aantal dat in de daaropvolgende jaren afnam. Thans dreigt de produktie ernstige schade te ondervinden door een tekort aan werkne mers. Hoogovens denkt en praat momenteel over het aantrekken van 500 buitenlanders omdat gat in de personeelsbezetting te dempen. Een voornemen dat volgens Hoogovens nog in een pril stadium verkeert en niet opgevat moet worden als een concreet plan. Daarbij wordt wel vermeld dat het bedrijf weinig hoop heeft op de rekbaarheid van de Nederlandse arbeidsmarkt. Indien landelijke wervingsacties op korte termijn niet resulteren in bezetting van de openstaande produktiefuncties zal het bedrijf ge noodzaakt zijn de aandacht naar het buitenland te verleggen. Als motief voor dit voornemen voert Hoogovens het economische aspect „draagkracht- functie” aan. Het huidige en toekomstige personeelsgebrek in de produktieve sector remt de groei van de produktie af en zal mogelijk in 1980 een verliespost te zien geven van 100 miljoen gulden. Het behoud van de draag- krachtfunctie voor de Nederlandse economie wordt hiermee geschaad, aldus de heer G. Wilmink, be drijfsdirecteur van de Hoogovens. bieden hebben. De grote fout zit in de aanleiding om ze binnen te halen. Haal ze niet tijdelijk uit hun land en cultuur met het oogmerk de industrie draaiende te houden, maar laat ze uit eigen beweging komen. Bewust van hun keuze”. Hiermee wordt volgens de heer Van de Velde de grote teleurstelling voorkomen waarop al eerder in het jaarverslag van de Stichting werd gewezen. Veel buitenlanders wensen naar het land van herkomst terug te keren. Drijfveer van dit verlangen zijn dikwijls de arbeidsomstandigheden die sedert de aankomst sterk veranderen alsmede de huisvestings problematiek. Ook taalproblemen als onderdeel van de totale aanpassingsmoeilijkheden en de ontplooi ingsmogelijkheden die vooral de tweede generatie nauwelijks aanwezig zien spelen een rol. „Dit is het stereotiepe beeld van de achterstand waarin zij ver vallen nadat wij ze als „tijdelijk middel” binnenhaal den”. Deze tijdelijkheid mondde, doordat de arbeid sproblemen van structurele aard bleken te zijn, uit in een permanent verblijf waarop Nederland niet voor bereid was. Langzamerhand is Nederland tegen be ter weten in een emigratieland geworden voor een groep mensen die door hun culturele achtergrond en het motief waarmee zij werden geworven in een achtergestelde positie belandde. „Daar heb ik toch een beetje een zwak voor. Per sé geen krachtfiguur. Hij kan je zo met zijn blauwe ogen aankijken. Geen man van kordate beslissingen. Een beetje de ambtenaar onder de wethouders. Ik geloof dat hij met „financiën” beter zit dan voorheen met „sociale zaken”. Joh Pork kijkt naar buiten. Lijkt te overdenken hoe hij het college heeft geïn terpreteerd en of hij er eigenlijk nog niet iets aan toe moet voegen. Er schiet hem duidelijk iets te binnen. „Je vergeet me vrouw van Heel!” Hoe vind je mevrouw Van Heel? „Dat is een goeie vraag”. Hij lijkt even bij zichzelf te raden te gaan. Zoekt naar een weloverwogen formulering van een stuk ongenoegen dat hij best kwijt wil maar waarbij hij niemand wil kwetsen. Antwoordt dan ook niet rechtstreeks op de vraag die hem aanspreekt. „Wat ik in de partij ervaar dat ervaar ik ook onder de bevolking in andere samen werkingsverbanden. Het probleem is dat we niet meer vreugdevol bezig zijn. Je wilt iets proberen tot stand te brengen maar het gaat moeizaam. Mensen zouden elkaar kunnen stimuleren. Waar ik tegenwoordig ook heenga.ik kom er leeg vandaan. Je vraagt je natuurlijk vaak af „hoe komt dat?” Het enige antwoord dat ik kan vin den is „misschien doen we het wel niet goed”. Kijk de tragiek van het socialisten is dat ze zich ohderling zo kunnen verde len. Dan ontstaat er makkelijk twijfel aan eikaars goede bedoelingen. Een bron voor onvrede en helaas ook onverdraagzaam heid. Wat is er triester dan teleurgesteld „De tegenstellingen zijn erg aangesle pen. Daardoor werd het steeds moeilijker een brug te slaan tussen partijen. De pers publicaties hebben daar ook toe bijgedra gen. Soms vraag ik me wel eens af of de krant geen ethische opdracht heeft te ver vullen?” Kun je de krant kwalijk nemen dat ze dat kritisch oppakt wat de gemeenteraad laat liggen? Dit centrum biedt opvang aan kinderen met opvoedingsmoeilijkheden en bege leidt ouders en overige gezinsleden en onderhoudt contact met de school waarop de kinderen zitten. Zo’n Boddaertcentrum is bij voorkeur gevestigd in een woonhuis sn vangt maximaal 24 kinderen op die in groepen van 8 worden onderverdeeld. Ze verblijven daar van ’s morgens tot s avonds en gaan gewoon naar school. Voor de begeleiding is een team dat on dermeer bestaat uit maatschappelijk werkers, psychologen, een gezinsthera- peut en een aantal groepsleiders. Op dit moment zijn er 43 Boddaertcen- tra in 23 gemeenten. Mocht blijken dat er behoefte is aan zo’n centrum en er stap pen ondernomen worden tot vestiging dan tal de financiering moeten plaatsvinden via de Algemene Bijstandswet, nadat het project de erkenning heeft gekregen van CRM. van die ideeënbus me tegen de borst”, zegt hij. In principe streef je naar een horizon tale relatie binnen het bedrijf. Daarmee acht ik het belonen van mensen voor hun inventiviteit volkomen in strijd. Als je mensen een goed salaris geeft mag je verwachten dat hun inventiviteit tot ont plooiing komt. Ik heb het er eens over gehad met Van Rijn van Hoogovens die regelmatig ideeënprijzen overhandigt. Die zei: we zijn een bedrijf dat op winst speelt. Wil je mensen prikkelen dan moet je ze een worst voor de neus houden. Als ik daar over nadenk dan concludeer ik dat je bezig bent in te spelen op de zwakte van mensen en vraag ik me af of een nutsbedrijf zich dat wel kan permit teren”. Wat vindt Joh Porck van de manier waarop de gemeenteraad van Velsen functioneert? VELSEN. De Boddaertstichting, die zich bezighoudt met moeilijk opvoed bare kinderen, houdt momenteel in de gemeente een onderzoek naar de behoefte naar een zogenoemd Boddaertcentrum. Zo blijkt uit een aan het college van B en W gerichte brief. elkaar college moeten lopen” zijn in een medefractiegenoot? Hoe sta je tegenover de manier waarop het probleem „oud-IJmuiden” de gemoe deren heeft bezig gehouden?

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5