Noordwijkerhouter in Zuidhollands kampioenschap klasse apart ’n Ei hoort erbij Kritiek Russen Jan Dick Leurs Spionage In eigen korfbaltoernooi KIOS teleurstellend River Plate kampioen stopt met voetbalsport op organisatie Winterspelen boek snel voor het beste eruit is De Arke zomerprogrammas liggen nü bij de Rabobank voor u klaar! „wunderbob” geld en goede raad om <b. 4Haringtif>s Jis i Souwens Autoverhuur 3: 35 DONDERDAG 27 DECEMBER 1979 SPORT I 2.27.79 9-PERS00NS BUS HUREN? f 40,- per dag incl. 100 km en T verzekering excl. - - btw en benzine ook Ford Transit Langere huurtijd op aanvraag. Kampervest 23, Haarlem tel. 312638 F René Pijnen wint Titel veldrijden koppelwedstrijd voor Steekers (Van onze wielermedew<rker' Hans Steekers: sterkste in Kijkduin. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) René Pijnen: zege in Gent. •Cr Jan Dick Leurs: knieblessure (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Rabobank C3 MOSKOU. In de officiële sportkrant van de Sovjet-Unie is een kritisch artikel opgenomen ten aanzien van de Ameri kaanse organisatoren van de Olympische winterspelen van februari 1980 te Lake Placid. Het grootste bezwaar voor de Russen vormt het commerciële denken van de organisatoren: „De indruk wordt gewekt dat de organisatoren zich voorna melijk bekommeren om de winst, die ze er uit zullen slepen en niet om de sport en de deelnemers”. GENT. René Pijnen heeft op eerste kerstdag tijdens internationale wielerwed strijden in Gent met de Belg Michel Vaarten de koppelwedstrijd over een uur om de grote prijs Oscar Daemers gewonnen. Het duo legde 48,3 kilometer af. De Belgen Sercu en Tourne werden tweede met een achterstand van een ronde en het koppel Raas/ Knetemann eindigde als derde. Jan Olde Meule (Tubbergen) 55.28, 2. Hennie Kuiper (Putte) op 1.57, 3. Jan Nijhoff (Hengelo) z.t., 4. Gerard Veld- schoten (Oldenzaal) op 2.12, 5. Marcel Ten Berge (Eibergen) op 2.28. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De bekende honkballer Jan Dick Leurs, die jarenlang voor het Haarlemse Nicols heeft gespeeld en het komende seizoen voor Pirates in Amster dam zal uitkomen, heeft een punt achter zijn voetbalcarrire moeten zetten. Leurs, die last heeft van een knieblessu re, moet op last van zijn dokter stoppen bij de voetbalvereniging Spaarnestad, die op 1 januari afscheid van hem neemt middels een wedstrijd tussen het eerste team van nu en het kampioenselftal uit 1968. Na dit duel, dat om 12.00 uur begint, wordt een nieuwjaars- en afscheidsrecep tie gehouden. Beide clubs uit de finale zullen Brazilië vertegenwoordigen in de „Coupe Liberta- dores”, het Zuidamerikaanse kampioen schap voor clubteams. Nieuwelingen: 1 W. Otte in 27.30, 2 D. v.d. Sluis in 28.30, 3 K. v.d. Berg in 32.24. De Belg Roger de Vlaeminck ging als vierde over de eindstreep en Wil Brou wers uit Horst (L.) kwam als vijfde bin nen. De tijd van Stamsnijder over de 24 kilometer was 1 uur 2 min. en 10 sec. (Van onze korfbalmedewerker) NIEUW-VENNEP. In het door de Nieuwvennepse korfbalvereniging KIOS georganiseerde micro-kersttoernooi is de Amsterdamse tweede klasser BFC er in de sterkste poule verrassend met de overwinning vandoor gegaan. Met zeven punten uit vier wedstrijden lieten de Amsterdammers de eersteklassers KIOS en Roda achter zich. In een schitterende westrijd versloeg Roda KIOS met 6-3. Roda leek daarop duidelijk favoriet voor de eindzege, maar in de strijd met tweedeklasser BFC greep het Westzaanse Roda mis: 4-6. De Amster damse ploeg ging daarna door. Tegen tweedeklasser Nieuw Flora werd gelijk gespeeld (4-4), maar de gastvereniging werd met een 5-3 nederlaag geconfron teerd. Roda won wel van derdeklasser Oosterkwartier (4-2), maar liet het tegen Nieuw Flora afweten (2-4). KIOS zelf bleef duidelijk onder de maat. Terwijl de ploeg goed draaide in de eerste klasse van de competitie, had het er alle schijn van dat KIOS geen „toernooiploeg” is. Het team moest genoegen nemen met de vierde plaats. In het B-toernooi ging de winst ook naar BFC. Hier lieten de hoofdstedelingen on der meer de Alkmaarse eersteklasser Ce- leritas ver achter zich. De Kudelstaartse derdeklasser VZOD deed het voor zijn doen in dit milieu verrassend sterk. De ploeg werd tweede. Aan het slagen van dit toernooi, waar aan ook een strafworpenaf- valrace was verbonden, droeg in hoge mate het optreden van scheidsrechters uit de landelijke eersteklasse bij. Eindstanden A-poule: BFC 7 uit 4 (24- 14); Nieuw Flora 5 uit 4 (16-10); Roda 4 uit 4 (16-15); KIOS 4 uit 4 (13-16); Oosterkwar tier 0 uit 4 (9-23). B-poule: BFC 6 uit 4 (15- 11); VZOD 5 uit 4 (15-11); Celeritas 5 uit 4 (15-14); Nieuw Flora 2 uit 4; KIOS 2 uit 4. Overigens vielen de resultaten met het nieuwe model in Lake Placid ern stig tegen. De Westduitsers laten in het midden of zij met dit apparaat aan de start zullen verschijnen bij de Olympi sche Winterspelen. Wel lieten zij dóór schemeren dat er veel wellicht teveel wijzigingen aangebracht moeten worden om de snelheid op het vereiste peil te brengen. Veel baat hebben de Oostduitsers op het eerste gezicht dus niet bij „spionage” van een onvol waardige prototype bobslee. 1) Hartig hapje: Toastje met stukje gemarineerde haring of rolmops Gameren met tomaat 2) Kippers: Zó op ’t brood óf even bakken met mespuntje boter óf kort koken in bodempje water 3) Bokking: Gefileerd of gesneden Gameren met dun schijfje augurk. 4) Maatjeshanng: In mootjes op toast (met stukje tomaat) Cocktail 1 dl. room., 2 dl tomatenketchup, 4 dl mayonaise en naar smaak sherry of cognac. Doe meer met vis, omdat ’t zo lekker is. Produktschap voor Vis en Visprodukten. s-Gravenhage Er moest op het duinparcours van Kijk duin veel geklommen en gedaald worden. Aanvankelijk duldde Steekers de Leide- naars Hoogkamer en Kuivenhoven enigs zins in zijn buurt, maar halverwege de strijd gooide de Noordwijkerhouter er een schepje boven op en liep hij steeds verder van zijn concurrenten weg. Hij zegevierde tenslotte met ruime voorsprong. De uitslag: 1 H. Steekers, Noordwijker- Bij de dames zegevierde Marja de Boer en Hans Vos was het snelst bij de aspiranten. Patrick Buis (A), Imanuel van Tintelen (B) en Ton de Boer (C) wonnen bij de jeugd. hout, de 24 km in 1.07.12, 2 J. Kuivenho ven, Leiden, 3 G. Dolfsema, IJsselmuiden, 4 W. Tjoelker, Vogelenzang. Als derde aankomende Zuidhollander veroverde Wietse Tjoelker net als Steekers lid van de Ren- en Toervereniging De Bollen streek het „brons”. De 25ste Kerst-veldrit van Soestduinen voor profs en amateurs leverde op tweede kerstdag een zege op voor Henny Stam snijder uit Enter. Met een achterstand van twintig seconden eindigde Herman Snoeyink uit Denekamp als tweede, ter wijl prof Rienier Groenendaal uit St. Mi chielsgestel, die tweemaal een lekke band kreeg, op de derde plaats eindigde. De Australiër Clark zegevierde met de Belg Van Linden in een ploegenomnium. Dit tweetal kreeg 4 punten. Sercu en Tour ne werden opnieuw tweede met 6 punten, voor Pijnen en Vaarten met 8 punten en Raas met Knetemann (12). Reinier Groenendaal boekte in de Bel gische plaats Boekhoute zijn vijftiende seizoenoverwinning in een wielerveldrit. Hij legde de 23 kilometer af in 53 minuten. Groenendaal had een voorsprong van 100 meter op de Belg Roger de Vlaeminck. De uitslag is: 1. Reinier Groenendaal (Ned) de 23 km in 53,00, 2. Roger de Vlaeminck (Bel) op 100 meter, 3. Jos Pau- wels (Bel), 4. Andre Geirlandt (Bel), 5. Fons van Parijs (Bel), 13. Arie den Blan ken (Ned), 14. Henk Nijhof (Ned). Martin Venix is in de met 12.000 toe schouwers uitverkochte wielerarena van Dortmund tweede geworden in het stay- ers-omnium om de traditionele „grote kerstprijs”. Venix, die afgelopen zomer in Amsterdam wereldkampioen bij de be roepsstayers werd, moest in de totaaluit- slag na de drie seances van 15, 20 en 30 kilometer de plaatselijke favoriet Horst Schütz voorrang verlenen. Derde werd winterkampioen Wilfried Peffgen, die in de eerste omloop ten val kwam. In het omlijstingsprogramma wonnen de Belgen Sercu/Vaarten een koppelwed strijd voor Thurau/Hindelang en Knete- mann/Schuiten. Bij de wielercross over 20 km in St. Isidorushoeve (bij Haaksbergen) is op tweede kerstdag de amateurcrosser Jan Olde Meule aanzienlijk sneller gebleken dan enkele prof-collega’s. Jan Olde Meule (Tubbergen) won in 55 minuten 28 secon den. Hij had een voorsprong van 1.57 op oud-wereldkampioen Hennie Kuiper. DÜSSELDORF. Een door een au- tomobielconcem in Russelsheim ont wikkelde bobslee is onderwerp van spionage geweest. Uit „absoluut be trouwbare bron”, zoals het Westduitse sportpersbureau Sid het zelf formu leert, is aan het daglicht gekomen, dat de „wunderbob” zoals het nieuwe ont werp genoemd wordt, twee dagen door de Oostduitsers uitvoerig onder zocht is. De Westduitse bobslee-elite had in Lake Placid tijdens een pré-olympisch toernooi de nieuwe bobslee uitgepro beerd. Op de terugweg naar West- Duitsland via een Nederlands charter- vliegtuig werd het gloednieuwe model op Schiphol overgeladen in een Oost- duits vliegtuig. Per abuis of opzettelijk, die vraag blijft onbeantwoord. Feit is wel volgens Sid dat de slee twee dagen op het Oostduitse vliegveld in een loods heeft gestaan alvorens het naar de rechtmatige eigenaar werd terugge zonden. In het kampioenschap van de liefheb bers boden Nico Slingerland en Hein v.d. Horst aanvankelijk goed tegenstand aan Herman Zuiderduin, maar zij moesten zich tenslotte volledig bij het meester schap van de Lissenaar neerleggen. Zui derduin kwam in deze titelstrijd tot zijn tiende zege van dit veldritseizoen. De Noordwijkerhouters Nico Slingerland, Klaas Duivenvoorden, Wim Looyestein en Tjeerd Dijkstra maakten met respectieve lijk een tweede, vijfde, zevende en negen de plaats het succes voor De Bollenstreek vrijwel compleet. JW OU) fn tege arswaart 3BE V) Juweüf (vlakt wijk. HANGE i en da, 3-25204 id prjt HAARLEM. Op een parcours in Kijkduin is maandag het wielerveldritkampioen- schap van Zuid-Holland verreden en dat is bij de amateurs weer eens op overtuigende wijze gewonnen door Hans Steekers uit Noordwijkerhout. Bij de liefhebbers zegevier de Herman Zuiderduin uit Lisse. BUENOS AIRES (AFP). River Plate uit Buenos Aires heeft door een gelijk spel (0-0) tegen Santa Fe in de tweede wedstrijd om het Argentijns voetbal kampioenschap de nationale titel behaald. De eerste wedstrijd in Santa Fe was in 1-1 geëindigd, waardoor River Plate door het dubbeltellen van het uit gescoorde doelpunt kampioen werd. Internazionale uit Porto Alegre heeft voor eigen publiek de tweede wedstrijd in de finale van de Braziliaanse voetbalcom petitie tegen Vasco da Gama uit Rio de Janeiro met 2-0 gewonnen. Ook de eerste wedstrijd in Rio de Janeiro was met de zelfde score geëindigd in het voordeel van Internazionale, dat door deze overwin ning het Braziliaanse kampioenschap greep. Het is niet de eerste keer dat de titel bij de ploeg uit Porto Alegre terecht komt. Dat was reeds het geval in 1975 en 1976. Als onderdeel van de wintercompetitie met de titel van „beste all-rounder” als inzet, liet de HRC Excelsior een tijdrit over 19,1 kilometer door de polders verrij den. De uitslagen waren: amateurs: 1 K. Schrama in 25.48, 2 H. Buis in 26.12, 3 P. Roosen in 26.24, 4 N. de Bondt in 27.12, 5 R. Caland in 29.12. Veteranen: 1 Ko van Tintelen in 27.06, 2 H. van Steyn in 28.30, 3 A. Heisteeg in 29.06. Junioren: 1 B. Luy- ken in 28.48, 2 F. Nijssen in 28.54, 3 F. Eyking in 29.00. De omstandigheden voor de sportmen sen, officials, journalisten en toeschou wers zullen volgens het artikel de slecht ste zijn, waaronder ooit de winterspelen zijn gehouden. „Toen men in Lake Placid de organisatie op zich nam, leek het alsof het doel was: winterspelen onder uiterma te comfortabele omstandigheden en met toch niet al te veel onkosten. Nu wordt er helemaal niet meer eens over die comfor tabele omstandigheden gepraat. De ge vangenen die later in het Olympische dorp terecht komen hebben het beter dan onze sportmensen. Zij zitten alleen in een cel, onze deelnemers zullen zich met twee man in één cel moeten behelpen”. Het Voor-olympische toernooi voor kunstrijders j.l. september in Lake Placid liet zien dat de transportproblemen nog niet zijn opgelost. De krant voorziet tij dens de winterspelen dan ook gigantische vervoersproblemen: „De organisatoren lijken niet te willen verbergen dat ze geen aandacht aan vooral de pers en het pu- b'iek schenken. Wat betreft de problemen rond de sporters: de Olympische passen moeten door het Amerikaanse consulaat in het desbetreffende land worden afge stempeld. Dat betekent dus eigenlijk een normale gang van zaken zoals dat bij bet verlenen van visa ook gebeurt. Op die manier is het mogelijk dat aan deelne mers zelfs de toegang tot de Verenigde Staten wordt ontzegd”. Jf (ADVERTENTIE) "v..

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 35