Haarlemse hoog op ranglijst Verkouden? R R Schaap haalt hoog peil Yvonne van Gennip snel op 500 meter Duyn sterkste jeugdschaker Bij Nieuwjaarswedstrijd KHFC JOHAN CRUIJFF PLAATSING EEN HOOGTEPUNT" Nieuwjaarsduels Otrivin helpen direkt TREKPLEISTER streeksport Zaalhockeytoernooi Alliance geslaagd Tweede plaats sterk HBS OPENINGSTIJDEN van uw 19 7 9 14 Z schoonmaakbedrijf blanken J b.v. beverwijk sinds 1953 02510-25444 neusdruppels HATTERS SINCE 1896 SPORT Maandag 31 december vanaf 8 uur 's morgens geopend tot s middags 16.00 uur. r Sprinter Gijs Rijneveld naar B-kampioenschap F (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker en drogist Mm V KRUISWEG 11 MAARLEM (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. Met een uit meer dan honderd kelen klinkend „Robbie, Rob bie”, ontving de 11-jarige Rob Duyn uit handen van SVS-erevoorzitter G. Mol de kampioensbeker van Haarlem en omstre ken. In de finale-poule toonde hij zich na spannende strijd, met vooral Eric van der Hoeven, de sterkste jeugdschaker. Dit levert hem bovendien een afvaardiging op naar het Noordhollands jeugdkampi oenschap, in het voorjaar 1980 te ver spelen. liet om wedstrijden op de televisie vertooond en tevens raken de mensen steeds meer in andere zaken geïnteresseerd. We hebben dus een paar echte trekpleisters nodig om wat publiek naar deze Nieuwjaarsont- moeting te krijgen”. Het is overigens de eerste maal dat de Mijdrechtenaar zich voor een A- of B- titeltoemooi plaatst en dat terwijl de sprintspecialist al 16 jaar de schaats sport beoefend. Aan die schaatscarriëre scheen overigens vier jaar geleden al een eind te komen. Toen namelijk heeft Rij neveld IV2 jaar de schaatsen in het vet laten staan. Rijneveld: „Ik rookte des tijds nog en ik heb mezelf toen een ultimatum gesteld of stoppen met roken of stoppen met schaatsen”. De noren kwamen aldus weer te voor schijn en sinds Rijneveld is opgenomen in de Haarlemse baanselectie gaan zijn tijden met sprongen vooruit. Vorig jaar verwachtte de Mijdrechtenaar gezien zijn progressie een uitnodiging voor de gewestelijke selectie. Deze bleef echter uit. Maar dat er aan het eind van dit seizoen wel een uitnodiging op hem ligt te wachten ligt geheel in de lijn der verwachtingen: tweede man van het ge west achter de Amsterdammer Roy Ri- chelman en een trainer Johnny Olof BEVERWIJK. De Heemsteedse hoc keyclub Alliance hield gisteren een zaal- hockeytoernooi. Dit evenement waarin Bennebroek, Rood Wit, HBS en het West- duitse Phönix uit Lübeck tegen elkaar uitkwamen, werd uiteindelijk gewonnen door de Westduitsers die het Bloemen- daalse HBS in een beslissingswedstrijd met 4-0 versloegen. 'Gijs Rijneveld: „Ik ga nog iedere dag vooruit". (Van onze schaatsmedewerker) DAVOS. Tijdens de tweede dag van de internationale testwedstrijden in de Zwitserse wintersportplaats Davos, heb ben de Haarlemse schaatsers en schaats sters opnieuw voor een record-regen ge zorgd. Uitschieter was de 500 meter-tijd van juniore Yvonne van Gennip. Met haar 45.0 realiseerde de pupil van trainer Huub Snoep een tijd die dit seizoen al leen werd gereden door de dames van de kernploeg en Jong Oranje. Daarbuiten waren alleen Atje Keulen-Deelstra en Jeltje Jansma sneller. Haringa eindigde in het eindklassement - bijna alle toppers waren aanwezig - als derde achter Marja Adema en José Wij lens. Zij was daarmee de enigee deel neemster van de Ijsclub voor Haarlem en omstreken die in de voorste gelederen eindigde. De jongens junioren C en D waren allen in de middenmoot terug te vinden. De Velsense Ingrid Haringa (juniore- C) heeft tijdens wedstrijden om de Gou den Gids Bokaal - een nationaal jeugd- toernooi voor schaatsverenigingen - aan getoond straks tijdens de Nederlandse C- kampioenschappen hoge ogen te kunnen gaan gooien. Op de tweede speelavond draaide Cor Schaap (Den lip) een partij op nationaal niveau. Reeds in de derde beurt kreeg Schaap de ballen in een ideale positie op de kaderlijn. In volkomen harmonie dreef hij het Super Aramith langzaam op. Bij de 131ste carambole was er even een hape ring bij een moeilijke kopstoot, maar ook dit probleem loste Schaap knap op. Rustig en beheerst besloot hij met een serie van 271 caramboles de partij. Zijn moyenne bedroeg precies: 100.00. Zijn tegenstander Piet Buys kwam niet verder dan 22 caramboles. De partij tus sen Gé v.d. Kuyl en Jan Feeke had een sensationeel verloop. In de tweede beurt scoorde Van de Kuyl 73 caramboles. Feeke antwoordde met slechts zes caram boles, waarop Van de Kuyl reageerde met een serie van 145. Feeke sloot tenslotte af met een serie van 218 caramboles en be haalde alsnog de volle, winst (moyenne 50 00). (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM/IJMOND. In het Haar- lem-Noord kadertoernooi 57/2 dat tot en met zondag in het biljartcentrum G. v.d. Kuyl wordt gehouden wordt erg sterk gespeeld. IN gist< de 1 stan hom van jaar verv De Haarlemse juniore-C staat nu 14e op de Nederlandse seizoenranglijst op deze kortste afstand. Van Gennip werd overi gens derde achter de Zwitserse Sylvia Brunner (42.7) en Atje Keulen-Deelstra (44.6). Bij de heren waren Ben Roest, René Tuinenburg en Arie Zoon snel. Roest kwam op de 500 meter onder de 43 secon- den-grens - 42.9. Arie Zoon was de snelste Nederlander op de 1500 meter (2.16.7) voor René Tuinenburg, die 2.19.0 op de chro no’s bracht. Beide Haarlemse rijders kwa- C stu een tite gin bej „de rac der ero var dar mei ree alle corr da< ges spe mei Z schi on$ noe mei tijd bev vee var bep spe: ver lijk Blij regi sclu H« op c deze erlai kers het 1 4.39. Tij oms: Ook mets klok Hs (WD Sopl kink blev here 500 1 eind D sche baar wat Een betr< een versl digh Mos! duizi nog een kam de I staai verw twee gen were kam vijf opzi< noot joek 500 1 (Van onze schaatsmedewerker) AMSTERDAM. Als vanavond klokslag half zeven het eerste start schot valt voor de Nederlandse B-kam pioenschappen dames en sprinters in Amsterdam en allround heren in Alk maar, zal de Haarlemse baanselectie zowel in de boofdstad als in de Kaas stad één vertegenwoordiger aan de start hebben. Is dat in Alkmaar Jos Niesten, die de vorig jaar deelnemende Piet Bloedjes nu reserve opvolgt, in Amsterdam is dat sprinter Gijs Rij neveld. Eindstand kampioensgroep: Rob Duyn en Er ic van der Hoeven 4,5 punt, Marc van Keulen 3, Pepijn Richter 2, Ronald Nelissen 1, Martijn Mathot 0. De hoogst geplaatsten in de andere groepen werden: gr. 2: Jan Delmaar 5, Aaltjo van Delden 3,5; gr. 3: Hans Kelder 5, Paul van Keulen en Frank Nelissen 3; gr. 4: Jan Hordijk 5, Martin van Steinen, Carla Vermeer en Henk Ganzinge 3; gr. 5: Martin Meijers 3,5, Robin Bes 3; gr. 6: Ton Huyboom 4, Paul Schouten 3,5; gr. 7: Peter Schouten 5, Rico Ploeg 4; gr. 8: Ene Goldstein 4, Nicole Bisscheraux 3; gr. 9: Marcel Heereman 4,5, Robert van ’t Hof 3,5; gr. 10: Gerard Beaufort 5, Leroy Cadogan en Roeljen Klomp 3; gr. 11: Douwe Ozinga 3,5, Jos van der Lee en Ronald van Riessen 3; gr. 12: Rob Metse laar 4, Boris Kuyten 3,5; gr. 13: Eric Doden 4, Tonie van Wieringen en Cora de Vries 3; gr. 14: Wouter Wijma 5, Arnold Scheer 4; gr. 15: Edwin van der Aar en Marco Bes 4; gr. 16: Edward van Deursen 3,5, Marcel van der Schrik, Martijn Heemskerk en Jos Huyboom 3; gr. 17: René Jansen en Wilfred Sleeman 4; gr. 18: Marco de Groot 4, Bennie van Looy, Mirjam van der Aar en Mare de Groot 2,5; gr. 19: Ronald van der Aar en Wouter Bannink 4, gr. 20: Brigitte Paco en Eric Ruygrok 4; gr. 21: Toy Vooren 5, Dennis Wiersma en Annemiek Faas 3,5. men overigens ook in actie op de 5000 meter. Zoon won in 8.10.6. Junior Tuinen burg noteerde op deze afstand, die voor hem nog niet op het programma staat 8.32.4. werd ook het Aerdenhoutse Rood Wit ge klopt. Bennebroek kwam sterk uit de startblokken. Met maar liefst 7-2 werd Rood Wit in de openingswedstrijd wegge speeld. Hans de Wilde benutte vele korte hoekslagen. Meer zeges boekten de Ben- nebroekers niet, alleen tegen Phönix werd er serieus en fanatiek gespeeld. Een 4-1 voorsprong werd echter omgezet in een 5- 4 eindstand voor de latere toernooiwin- naar. Rood Wit kon niet eenmaal de volle buit binnen halen en was duidelijk de zwakste formatie van de vijf deelnemende ploegen. De animo ontbrak om iets goeds te presteren en dit team finishte dan ook volkomen terecht als laatste. Het toernooi dat door het ontbreken van zaalaccommodatie in Heemstede in Be verwijk werd afgewikkeld, werd na af loop door de organisatie als geslaagd ge honoreerd. De kans is groot dat het vol gend jaar op nog grootsere wijze wordt aangepakt. Eindstand: 1. Phönix (West-Duitsland), 2. HBS, 3. Alliance, 4. Bennebroek, 5. Rood Wit. Wij willen U ook in 1980 graag GOED BEHOEDEN Wat dat betreft heeft de clubleiding van HFC niet te klagen, want zoals bekend zal Johan Cruijff voor de eerste keer zijn opwachting maken bij de oud-intematio- nals. Alleen een blessure zou zijn optreden in Haarlem kunnen verhinderen. Behalve de ex-Ajacied zijn volgens Van Muiswinkel dit jaar verder Gerrie Müh- ren, Barry Hulshoff en Coen Moulijn de meest in het oog springende namen op de lijst van spelers, die coach Joop Stoffelen aan HFC heeft doen toekomen. Daarnaast spreken namen als Sjaak Swart, Roel Wiersma, Frits Flinkevleugel en Charlie Bosveld zeker tot de verbeelding van me nig voetbalenthousiast. Vandaar ook dat het bestuur van HFC heeft gemeend een extra tribune op het veld aan de Spanjaardslaan te moeten zetten. „Als we op 30 december bij de gemeente aankloppen voor extra zitmoge- lijkheid dan is het te laat”, motiveert van Muiswinkel de beslissing van het bestuur. „We zijn natuurlijk erg afhankelijk van het weer. Vroeger kwamen er hoe dan ook zo'n drieduizend mensen op deze wed strijd af, maar vandaag de dag zijn de oud-intemationals zeer regelmatig te be wonderen in het land. Daardoor worden andere factoren weer belangrijker. Met een beetje behoorlijk weer ben ik er ech ter van overtuigd dat het heel gezellig wordt op 1 januari bij HFC”, aldus Freek van Muiswinkel. De wedstrijd begint overigens om 14 uur. De complete selectie bestaat uit de vol gende spelers: Sjaak Swart, Theo van Duivenbode, Roel Wiersma, Henny van Nee, Wietse Couperus, Rinus Bosselaar, Henk Schouten, Coen Moulijn, Frits Flin kevleugel, Barry Hulshoff, Gerrie Müh- ren, Klaas Nuninga, Charlie Bosveld, Ton Thie, Reinier Kreyermaat, Leen van der Lugt en Johan Cruijff. c DE Prijs kome elk t ware: van 1 king 51. De 1.668 winnai tweed» 7.943 die ell 9953 v prijs: 2 Toto ƒ360.7 13.70 die el winna; Toto leg: deel g; gedeel tot en die bi winna: vierde vangei 10,20 Belangrijkste tijden: Junioren C meisjes: 1 Marja Adema 47.4 (500 meter) en 1.38.1 (1000 meter), 2. José Wijlens 48.2 en 1.38.6, 3. Ingrid Haringa 48.4 en 1.40.2; Jongens junioren D: Mark van Hout 55.2 en 1.55.8, Tim Nieste 55.8 en 1.58.2; Jongens junioren C: Onno Scholtens 47.5 en 1.38.4, Ivo Meyer 47.6 en 1.42.1. Het toernooi, voor talentvolle zaalhoc- keyers tot 21 jaar in het leven geroepen, werd deze keer voor de eerste keer geor ganiseerd. De heren van Alliance waren in het verleden uitgenodigd door Phönix om daar te komen spelen. Als tegenprestatie werden de zeer vaardige hockeyers uit Duitsland gevraagd om het geheel een internationaal karakter te geven. Niet Belangrijkste uitslagen: Heren 500 meter: Ben Roest 42.9, Dirk Dijkstra 44.2, Richard van de Burg (junior-C) 48.0, Marcel Goosens (pupil) 58.4; 1000 meter: Dijkstra 1.28.1, Roest 1.28.6, Van de Burg 1.40.4, Goossens 2.04.8; Dames 500 meter: 1. Sylvia Brunner (Zwi) 42.7, 2. Atje Keulen-Deelstra 44.6, 3. Yvonne van Gennip (juniore-C) 45.0, 4. Boukje Keulen (juniore-C) 45.2; 1000 meter: 1. Brunner 1.28.8, 2. Atje Keu len 1.34.1, 3. Boukje Keulen 1.36.4, 4. Dolores Lier (Zwi) 1.38.8, 5. Van Gennip 1.39.0. Op eigen veld aan de Schotlandstraat in Haarlem speelt DIO (derde klasse) zon dag een vriendschappelijke partij voetbal tegen de oude competitierivaal Bloemen- daal (vierde klasse). De aanvang is gesteld op 14.00 uur. Herman Zuiderduin uit Lisse is mo menteel in veldritten voor liefhebbers/ve- teranen een moeilijk te kloppen tegen stander en in het Brabantse Vught bracht hij het tot zijn elfde seizoenzege. Tweede werd Cok v.d. Hulst uit Zoeterwoude en derde Herman Wiggers uit Deventer. Spaamestad speelt zondag op eigen veld een vriendschappelijke wedstrijd te gen DSK. De aanvang is 14.00 uur. (ADVERTENTIES) (Van een medewerker) HAARLEM. Op Nieuwjaarsdag wor den ijs en weder dienende in de Haarlemse regio enkele voetbalwedstrij den gespeeld met een ludiek of nostal gisch karakter. Ripperda speelt een wedstrijd tegen het laatste kampioenselftal van Ripperda, dat de club naar de tweede klasse loodste. De strijd begint om één uur. In deze tak van de schaatssport be hoort de Mijdrechtenaar tot de Neder landse A-selectie, die traint onder de oud-Belgische topschaatser Michel Piens. Onder diens leiding werd ook de gehele zomer op het ijs (Menkenbanen) doorgetraind. „Niet zozeer omdat dit no dig was, maar we wilden graag blijven rijden. Alles gaat met zoveel plezier”, aldus Rijneveld. De Mijdrechtenaar ziet in het short track schaatsen zeker een voordeel om als sprinter furore te kunnen maken. zonder succes, want de ploeg uit Lübeck eindigde als eerste. Alle wedstrijden wer den gewonnen, behalve tegen het zeer sterk voor de dag komende HBS. In een spannende en bij vlagen op een hoog peil staande wedstrijd werd het uiteindelijk 4- 4. De beide teams waren aan elkaar ge waagd in de tweede partij van het toer nooi. Beide lieten hierna geen enkele wed strijd meer lopen en zelfs het doelsaldo was gelijk. In de beslissingsontmoeting won Phönix met 4-0. Dat HBS niet kon scoren, lag aan het feit dat de Westduitse keeper een foutloze wedstrijd speelde. Het gevaarlijkste wapen van de Bloemenda lers, de strafcorner, werd bekwaam door deze jonge goalie gepareerd. Bij HBS viel Frank Hogestein op door goed spel tijdens het gehele toernooi. De heren van HBS wonnen overtuigend de overige partijen (o.a. 7-3 tegen Benne broek). Alleen gastheer Alliance gaf de nodige problemen en bood lang tegen stand. De Heemstedenaren hebben zelfs lang uitzicht gehad op de winst, maar in de laatste fase werd de zege alsnog uit handen gegeven. Verder versloeg Alliance Bennebroek met ruime cijfers (7-3) en De 34-jarige timmerman uit Mijdrecht wist zich in tegenstelling tot zijn baanse- lectiegenoot uit Heemskerk rechtstreeks te plaatsen. Niesten werd door de lande- pijke technische commissie toegevoegd. Rijnevelds plaatsing gebeurde op een zeer riante manier. Als zevende reed de pupil van trainer Piet Schipper zich de Nederlandse B-kampioenschappen binnen. Dat de vorm er al is bewees hij de afgelopen weken, waarin hij op beide sprintafstanden zijn persoonlijke re cords verbeterde: 500 meter: van 41.0 naar 40.7 en 1000 meter van 1.24.8 naar 1.24.3. „En”, aldus Rijneveld,, „ik ga nog elke week vooruit”. Rijneveld: „Je leert goed bochten lopen. Op de Menkenbanen oefenen we dat door blokjes op het ijs te leggen en zo kort mogelijk hier om heen te draaien”. Rijneveld, die vroeger ook de mara- thonwedstrijden reed, heeft nu duidelijk voor het sprinten gekozen. Later gestart met de zomertraining in de Amsterdam se waterleidingduinen, onder leiding van Piet Schipper, hoopt hij ook later in topvorm te zijn. die Rijneveld al lichtelijk gepolst heeft. Lees eerst de gebruiksvoorschriften. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Het bestuur van de Haarlemse Football Club „HFC” is zeer tevreden over de kwaliteit van de selec tie van de oud-internationals, die op 1 januari naar de Spanjaardslaan komt om er de traditionele Nieuwjaarswedstrijd tegen het eerste team van HFC te spelen. „Het publiek is tegenwoordig erg ver wend”, zo stelt Freek van Muiswinkel, vice-voorzitter van de Haarlemse voet balclub. „Er worden regelmatig voetbal- Gijs Rijneveld, die de plaatsing voor de B-kampioenschappen als voorlopig hoogtepunt ziet en zeker niet verwacht zich te plaatsen voor de A-kampioen- schappen („maar ik zal mijn huid zo duur mogelijk verkopen”, aldus Rijne veld) is naast sprinter ook short-track specialist. Met 128 deelnemers, onder wie vele meisjes, had de Schalkwijkse schaakclub een deelname als nooit tevoren. Het is duidelijk merkbaar dat het schaken op school hand over hand toeneemt en dat de jonge schaakmatadoren in hun vakanties maar wat graag aan een toernooi deelne men om de werkelijke speelkracht nu eens aan andere leeftijdgenoten te toetsen. SVS liet eerst schiftingswedstrijden spelen om daarna tot de definitieve groepsindeling te komen. Uiteraard was de finalegroep de belangrijkste. Rob en Eric wonnen al hun duels en speelden tegen elkaar remise. Dit bekekende twee beslissingspartijen in versneld speeltem- po en daarin trok Rob Duyn, één van de jonge VHS-talenten, tweemaal aan het langste einde. Met 'de zilveren medaille had de niet van een schaakclub lid zijnde Eric van der Hoeven overigens alle reden om trots te zijn met zijn prestatie. Tussen het overwegend ,jongens-veld” wist Carla Vermeer zich met een gedeelde tweede plaats in de vierde groep eervol te klas seren. Paul van der Heijden, aanvoerder van het zaalhockeyteam van HBS neemt de tweede prijs in ontvangst uit handen van J. Paulus (op de foto uiterst rechts) van de organiserende vereniging Alliance.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 14