Grimston Brady Globe Wisselwachters Perspekt Nijinsky 1 f agenda van amsterdam Ie i- THEATER' wijzen MUZIEK ■SKaHHI 12 1 HM 13 DONDERDAG 3 JANUARI UITWIJZER 1980 X A 1 er. oor t. Musea 8.. cr Toneel en muziek 1 oEE I 2 I 'n>j a 4 ERIC STRACK Scène uit Bloed van de Hongerlijders zo. derijen M in contact met de Ierse traditionele muziek die hij volledig adopteerde. Zijn eerste solo-elpee Welcome Here Kind Stanger werd in 1978 uitgeroepen tot folk- De Wisselwachters. Twee van onze belangrijkste acteurs, Paul Steenbergen en Bemhard Droog, spelen voor het eerst samen in De Wisselwachters, een Nijinsky. Peter of de Schat uit de Noordzee, is de vierde productie van de twee jaar oude Theatergroep Nijinsky. Dit theaterstuk van Bart Kiene gaat over de schrijver Peter die niet meer aan het werk komt omdat „verliefdheid” hem belet te schrijven. Volgens hem is „inspiratie hebben” de enige manier om de muze te dienen voor hem zijn inspiratie en muze dood. Dus blijven alleen de uiterlijkheden van het kunstenaar zijn voor hem over en hij gaat de moderne Bohémien uithangen. Peter of de Schat uit de Noordzee is een spektakel dat vorm krijgt als een muziektheaterstuk waarin de vriendschap een hoofdrol speelt. De muziek is van Hans Rotman. Toneelschuur I op vrijdag 4 en zaterdag 5 januari. Aanvang 20.30 uur. Andes. Conjunto Yaravi is een uit vijf jonge mensen bestaande groep die Indiaanse volks- en dansmuziek uit het Andes-gebied speelt. Naast authentieke melodieën, speelt de groep ook arrangementen van nummers uit recentere tijd uit landen als Peru, Chili, Equador, Bolivia en Argentinië, terwijl op het repertoire ook een aantal eigen nummers staan. De musici van deze groep proberen deze muziek zo authentiek mogelijk te brengen en maken dan ook gebuik van originele instrumenten die zij vaak zelf hebben gemaakt. Conjunto Yaravi geeft morgenavond een optreden in het cultureel centrum ’t Oude Slot aan Keuzes. Het theaterkollektief Hare Majesteit is in 1978 van start gegaan met de productie De Vergroeiing. Zijn nieuwste productie, Multiple Choice, is ontstaan via voortdurende experimenten met vormen op basis van spel, muziek en beweging. Het programma gaat over het maken van keuzes, en vraagt of die mensen die hun eigen leven zelf inrichten wel de verantwoordelijkheid daarvoor zelf kunnen of willen dragen. Multiple overgeplaatste leerling seinhuiswachter. Georges Wilson, de Franse regisseur en acteur die de rol van de oudste spoorwegman al ruim een jaar in Parijs speelt, regisseerde de voorstelling waarin Steenbergen en Droog naast elkaar excelleren in krachtige, fraai verzorgde speelrollen. Peter Bolhuis neemt de leerling voor zijn rekening. Aanvang 20.15 uur. Voorafgaande aan De Wisselwachters concerteert het Amstêlfluitkwartet in de Stadsschouwburg in het kader van de door het Buma-fonds georganiseerde Muziek voor een Piek serie. Van 19.30 tot 20 uur. Cs&rd&sfiirstin. De Hoofdstad Operette begon eind augustus weer met opvoeringen van Die Csérdésfürstin ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan. Regisseur Alexander Pichler heeft de Hoofdstad Operette weten te bewegen een voortreffelijk getimed, groots opgezet en qua show element uitgebuit ensemblewerk te presenteren. Emmerich KAlméns operette is een fantasierijke voorstelling geworden met frisse maar gedisciplineerde muzikale begeleiding van het Hoofdstad Operette-orkest onder leiding van John Kapper, een enthousiast ensemble en mooie balletten. De solisten zijn Antoni Wink, Lily Loerkens, Aad Jans, Anita Heins, Jacco van Renesse, Marga de Boer, Jan Handerson, Nora Zoon en Johan van der Zahn. Die Csürdésfürstin, dat Haarlem al enkele keren heeft bezocht, is van 10 tot en met 12 januari weer te zien in de Haarlemse Stadsschouwburg. Aanvang 20.15 uur. Choice speelt van donderdag 10 tot en met zaterdag 12 januari in Toneelschuur III. Aanvang 20.30 uur. Jansen. De cabaretier Fons Jansen heeft een bijna vaste formule voor zijn programma’s waarbij de actualiteit handig kan worden ingepast. „Fons Jansen 5”, dat vanavond nog te zien is in de Haarlemse Stadsschouwburg, is daar weer een bewijs van. Dit programma reist al rond in het land sinds oktober 1975 en hierin verschuift Jansen alle vroegere vastomlijnde thema’s met meer ruimte voor allerlei emotionele en nostalgische zaken. Jansen is een echte typetjesmaker, en hij presenteert een reeks mannetjes op aangename, beschaafde wijze. De grappen zijn gemakkelijk te begrijpen, ze zijn zelden echte doordenkertjes en daardoor ook geschikt voor een heel breed publiek. Aanvang 20.15 uur. komst door een naamverandering voortaan heet hij Ogme. Eurydice mag de onderwereld verlaten op een voorwaarde: zolang zij nog in het dodenrijk is mag Orpheus niet omkijken om te zien of ze hem volgt. Tertius, de musicus in de onderwereld, volgt het liefdespaar op hun muzikale tocht waarbij Orpheus de beperking van Tertius’ muziek als steeds knellender ervaart. Aanvang 20.30 uur. Phelan, dat afgelopen september in première ging en diezelfde maand al in Haarlem speelde. Dit realistisch stuk toneel is morgenavond weer te zien in de Haarlemse Stadsschouwburg. Steenbergen en Droog spelen twee oudere spoorwegmannen, een chef, wisselwachter en een hulpseinwachter, die al bijna vier jaren een schijnbestaan leiden in het wachthuis van een station dat niet meer in bedrijf is. De twee mannen spelen een suggestief spel tegen de werkelijkheid en veinzen in nauwgezette ijver dat hun station eigenlijk nog steeds in bedrijf is, een beroepsdeformatie die hun status in ere houdt en die tegelijk een overbrugging betekent naar een welverzorgde oude dag. Hun illusie wordt ruw verstoord door de komst van een per abuis verkeerd rz ir Scène uit De Bolhoedmannen Hongerlijders. Sam Shephards toneelstuk Bloed van de Hongerlijders (Curse of the Starving Class) gaat over een familie van armoedzaaiers die in het zuiden van Califomië als immigranten een nieuw bestaan probeert op te bouwen. Het zijn vier meelijwekkende mensen die het allemaal verkeerd doen en zich als gezin met elkaar verbonden voelen maar in feite chaotisch tegenover elkaar staan. Weston Tate munt uit door een knoeierige exploitatie van zijn farm; moeder Ella tracht te redden wat er nog te redden valt door achter de rug van haar man een poging te doen de boerderij te verkopen. Maar deze is haar al voor geweest. Zoon Wesley probeert zich in te zetten om de geruïneerde boerderij toch te redden en dochter Emma ziet het eigenlijk nog het meest realistisch zij kondigt al spoedig aan voorgoed te zullen vertrekken. De familieleden klampen zich aan elkaar vast om samen ten onder te gaan. Het Zuidelijk Toneel Globe bracht dit ijzersterke stuk vorige maand in première met een bijtende vertaling van Janine Brogt waarin een taalgebruik wordt gehanteerd van mensen die weinig te1 verliezen hebben en geen enkele schijn hoeven te houden. Gerardjan Rijnders benadrukt in een gedegen regie steeds op de juiste momenten de beurtelings realistische, surrealistische en de poëtisch romantische kanten van het stuk. De spelers (Elisabeth Anderson, Rudi van Vlaenderen, Lisbeth Coops, Michel van passie die tot een obsessie kan worden: de een is bevlogen door vogels, de ander door het soignerende dat jè in kapsalons terugvindt. Een derde is gegrepen door rubriceren of vaststellen (archivaris) en de vierde voelt een onweerstaanbare drang tot reislust. Hun passies nemen absurde vormen aan en dat gaat het begrip van de vijfde te boven. Hij tracht achter de geheimen te komen en als enige lijkt hij even voldoende individu om zich uit het opgelegde bolhoedenkeurslijf los te maken. Maar als dat zover is blijkt pas zijn grote eenzaamheid en hij houdt het niet vol en wordt gedwongen in zijn oude kleren terug te stappen. Van de voorstelling die Perspekt onder regie van Rob Krot gemaakt heeft gaat een sterke beeldende kracht uit. Het is een ongewoon soort theater, zonder emotie in de zin van ontroering maar met spanning vanwege de beeldcomposities en de kinderlijke nieuwsgierigheid naar de afloop. De spelers die de vijf bolhoedmannen verbeelden zijn Wigbolt Kruijver, Sjoerd Schwibettus, Luc van de Lagemaat, Joep Kruijver en Michael Helmershorst. De Bolhoedmannen, een boeiende voorstelling met een vrij unieke vorm voor het uitdragen van nieuwe technische vondsten, is komende zondag en maandag toneelspel van de Ierse auteur Brian weer te zien in de Haarlemse Stadsschouwburg. Aanvang 20.15 uur. Rugg elpee van het jaar door Folk News International. Als begeleiding voor zijn songs, speelt Brady gitaar en mandoline. Aanvang 12.30 uur. Ogme. Komende woensdag en donderdag hebben in de Toneelschuur voorstellingen plaats van Ogme een muziektheaterproject dat gekomponeerd is door Bernard van den Boogaard in opdracht van het De Vos van Steenwijkfonds met een tekst van Jean- Pierre Plooy geschreven in opdracht van CRM. Ogme, uitgevoerd door een groep van veertien acteurs en musici, heeft als centraal gegeven de liefdesband tussen de Griekse mythologische figuren Orpheus en Eurydice. Orpheus wordt naar de onderwereld gelokt nadat de god van de' dood Eurydice schijndood heeft weten te maken. De god van de dood viert hun Keeftnan. Toneelgroep Centrum geeft woensdag 9 januari een lunchvoorstelling van het door Jan Arends geschreven solo- toneelstuk Keeftnan in de Toneelschuur. Jacques Commandeur speelt de patiënt in een psychiatrische kliniek die zijn eigen kijk geeft op de medische wereld die hem omringt. De regie is van Peter Oosthoek. Toneelschuur II aan de Smedestraat in Haarlem. Aanvang 12.30 uur. Amro Galerij (Utrechtsestraat) expositie Hans Obrecht-pastels en Pieter Starreveld-bron- splastieken (vanaf vr.) Amsterdams Historisch Museum (Kalverstraat 92) dag. 9.30-17 uur, zo. 13-17 uur: t.e.m. zo. „Het archief pakt uit” Amsterdams gemeente archief; „Geboren in een stal” verzameling kerststallen; „Life of Jesus” van Tineke Stroo. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311) do., vr. en za. 20.15 uur: „Lucifer” van Joost van den Vondel, regie Hans Croiset en Lau rens Spoor, m.m.v. Mariëlle Fiolet, Sigrid Koetse, José Ruiter, Marjolijn Verwijnen, Wim van der Grijn, Carol Linssen, Ton Lutz, Jan Retèl en Siem Vroom; ma. 20 uur: „Jenu- fa”, opera van Leos Janécek m.m.v. het Om roeporkest o.l.v. Bohumil Gregor, sol. Annett Andriesen, Angela Bello, Gabriele Benackova, Nadezda Kniplové, Pieter van den Berg e.a.; di. 20 uur: „Lucia di Lammermoer”, opera van Gaetano Donizetti m.m.v. Het Utrechts Sym fonie Orkest o.l.v. Kees Bakels, sol. Christina Deutekom, Hélène Versloot, Pieter van den Berg, Jan Derksen, Wouter Goedhart, Adriaan van Limpt en André Spijker; wo. 20 uur: „Jenufa”; Rotonde; wo. 14.30 uur: Schirrjmen- theater Ultra met „Het geheim van de dubbele schaduw" (8-12 jaar). De Suikerhof (Prinsengracht 381, tel. 227571) vr. en za. 21 uur: Vincent Walter „9-11”; zo. 14.30 en 21 uur: Herman Erbé, Jaap van der Meij en Albert Jan Zeilemaker met „Onder ons”-Ned- .liedjes; wo. 20.30 uur: „The Silky Nightmares of Aunt Lydiua”-revue uit veertiger jaren m.m.v. International Show Ballet van Lydia Morel en Carlos Tajes. De Suite (Willemsparkweg 190, tel. 722023) ma. 20.15 uur: Duo Andreas Czifra viool en Corine Touboul piano (Beethoven, Schnittke, Wijde- veld en Prokofjef). Tichelkerk (Lijnbaahsgracht 47) za. 21 uur: Schola Cantorum van Amsterdamse studen ten integrate uitvoering Gregoriaanse Met ten van Direkoningen. Tingel Tangel (N.Z.-Voorburgwal 282, tel. 264694) do., vr. en za. 20.30 uur: „Viva Europa,, door Marijke en Sieto Hoving. Tropeninstituut (Mauritskade 63, tel. 923189) grote aula zo. 11 uur: Ram Narayan-sarangi en Charanjit Lal-tabla, klassieke1 Noord-Indiase muziek. Bolhoedmannen. Op veel schilderijen van de surrealistische schilder René Magritte staan mannen die een bolhoed dragen. Het zijn schilderijen die door hun vervreemdend effect geheimzinning aandoen zodat men zich afvraagt wat er eigenlijk achter steekt. De Haarlemse technische theatergroep Perspekt heeft dit gegeven als kern gebruikt in hun productie De Bolhoedmannen dat eind 1978 in première ging. Het gaat over vier mannen en hun schijnbare leider die elkaar regelmatig ontmoeten in een leeszaal. Vier van hen dragen een eigen Rodor (Keizersgracht 609) dag. 9130-17 uur, 13-17 uur, vanaf za. „The critic sees”. Nint (Rozengracht 224) ma. t.e.m. vr. 10-16 uur, za. 13-17 uur: „Chemie in het dagelijks teven”. Rijksmuseum (Stadhouderskade 42) dag. 10-17 uur, zo. 13-17 uur: „Andere culturen in Neder- land”-foto’s (t.e.m. za.); „Nederlandse zilvèrs- meedkunst 1580-1830”; „Ultamaro en zijn tijd”, Japanse prenten. Stedelijk Museum (Paulus Potterstraat 13) dag. 9.30-17 uur, zo. 13-17 uur: t.e.m. zo. „Atelier 16”-gebonden kunstp Fons Brasser-papier- werkp Emmy van Leersum-sieraden en objec ten; t.e.m. wo. Verloop Roland Sips en Bert Ósinga-grafïsch werk; Jackson Pollock-schil- derijen en tekeningen; Ellsworth Kelly-schil- derijen en staalwerk; Shinkichi Tajiri-dridi- mensionale foto’s; David Tremlett- tekenin gen; Gerry Schumtelevisie en video-galerie. Theatermuseum (Herengracht 168) dag. 10-17 uur, zao. 13-17 uur: „Theater op de bers”- vormingstoneel in Nederland en Vlaanderen. Tropenmuseum (Linnaeusstraat 2) dag. 10-17 uur, zo. 12-17 uur: „Egypte en het Heilige land in de 19e eeuw” en Chileense poppen t.e.m. za. Rooy, Allard van der Scheer, Guus Hoes, Bert Edelenbos, Huib Rooymans en Bernard Duncker) zorgen voor een huiveringwekkende, boeiende toneelervaring. Bloed van de Hongerlijders gaat zaterdag in de Haarlemse Stadsschouwburg. Aanvang 20.15 uur. de Ir. Lelylaan 6 in Heemstede. Aanvang 20.15 uur. Driemansformatie. Gitarist Hans Baars, drummer Kees Zomer en bassist Hans van Wippestein verkeren thans drie maanden in eikaars aanwezigheid en het resultaat daarvan onder de noemer Rugg heeft het publiek in onze regio al enige malen mogen aanschouwen. Of het nu komt dat met The Police en Vitesse plotsklaps driemansformaties mode zijn geworden, dat Rugg zich beperkt tot een trio of niet, zal ons een zorg zijn. Er zijn in ieder geval weinig andere bandjes die zo kort bestaan en zo fris van de lever spelen. Eigentijdse rock met goede melodieën en vokalen, plezierige dansmuziek met invloeden van Joe Jackson, John Hiatt, Graham Parker, Mink De Ville en uit de reggaehoek. De goede eerste stem is van Hans Baars. Zaterdagavond treedt Rugg op in De Sneeuwbal, Centrum 111 aan de Hereweg te Heemstede. Aanvang 21 uur. Phoney and the Hardcore. Herman Broods I love you like I love myself is afkomstig van Eric Strack, zanger en gezicht van de eveneens uit Groningen afkomstige Phoney and the Hardcore. Zijn eigen en dus oorspronkelijke versie van de song is beter dan die van Wild Romance. En dat is eigenlijk het grootste compliment datje Strack kunt maken; zeker als je in het achterhoofd houdt dat hun eersteling (Phoney Hits) te weinig oorspronkelijkheid bezat. Phoney and the Hardcore zou wel eens in Broods plaats kunnen treden, nu het zo goed als zeker is dat deze zich enige tijd in Amerika gaat vestigen. Indien je een liefhebber bent van up-tempo en speedy rock, dan kun je vrijdagavond (20.30 uur) in jongerencentrum DAC aan de Haarlemse Ripperdastraat terecht. Kadens. Sopraan Inge van Harmelen, klarinettist Hanneke Delis en pianiste Yolanda Broekman concerteren zaterdagavond in de Kadens-concertzaal aan de Smedestraat in Haarlem. De drie jonge musici, allen oorspronkelijk afkomstig uit Haarlem en omgeving en allen voormalige studenten aan het Amsterdamse Conservatorium, verzorgen dan gezamenlijk en sofistisch een programma met werken van Hook, Purcell, Schumann, Spohr, Schubert en Poulenc. Aanvang 20.15 uur. Fujikawa. De bekende Japanse violist Mayumi Fujikawa concerteert komende dinsdag met het Noordhollands Philharmonisch Orkest in het Haarlemse Concertgebouw. Fujikawa, die regelmatig optreedt met het London Symphony Orchestra en onder leiding van dirigenten als Barenboim, Previn, Kondrashin en Levine heeft gespeeld, vertolkt dinsdagavond het concert voor viool en orkest van Mendelssohn Bartholdy. Verder op het NPO programma staan de Symphonische Suite uit de muziek bij Elektra van Sophokles van Alphons Diepenbrock, en de Symphonie nr. 41 (Jupiter) van Mozart. Voor dit vierde concert in de serie A, staat het NPO onder leiding van zijn vaste dirigent Jerzy Katlewicz. Aanvang 20.15 uur. Open Podium. Komende maandag wordt wederom een Open Podium avond voor amateurmusici gehouden in de Tuinzaal van het Haarlemse Concertgebouw. Ongeveer dertien musici werken ditmaal mee en verzorgen in groepen of solo een programma waarin werken van onder anderen Rudolf Lerich, Franck, Höndel, Beethoven, Bartók en Josquin Desprez zijn opgenomen. Aanvang 20.15 uur. Jazz. Vrijdagavond hebben oudestijl en blues jam sessions plaats in de Haarlemse Jazz Club aan het Groot Heiligland in Haarlem. Zaterdagavond concerteert het Joop Hendriks Kwartet met de vocalist Peter Grimston in de HJC-zaal. Tenorist Hendriks won in 1966 het Loosdrecht jazzconcours en geniet veel bekendheid in België en het zuiden van Nederland. Peter Grimston is een in Brussel wonende Amerikaan die een van de weinigen is die de vocal traditie van de bop-periode in stand houdt. Deze twee, samen met het overige kwartet (Wout Hendriks achter de .piano, Mary Hehuat op de bas en drummer Ruud Pronk) verzorgen zaterdag een avond met bop en hard-bop muziek. Aanvang beide HJC-avonden is 22 uur. Brady. De folkzanger en -musicus Paul Brady concerteert komende zondag in het cultureel centrum ’t Oude Slot aan de Ir. Lelylaan in Heemstede. Brady begon zijn carrière in rock-groepen maar kwam later De Balie (Kleine Gartmansplantsoen 10, tel. 232904/240394) do., vro. en za. 20.30 uur: „Ge deelde smart” met Hans Dorrestijn en Lévi Weemoedt; zo. 14.30 uur: Peter Faber met „Maat 45” (vanaf 12 jaar); ma., di. en wo. 20.30 uur „Het gehaim van het soekses’ en ,,’n Pilsie voor de pianist” eenakters met Aat Ceelen, Leo Hogenboom en Levine Grootaers. Bimhuis (oude Schans 73-77, tel. 233373) za. 21.30 uur: Albbey Lincoln trio; wo. 21.30 uur: Archie Shepp Quintet. De Boomspijker (Rechtboomssloot 52, tel. 264002) ma. en dil 20.30 uur: „De geweren van vrouw Carrar” van Bertolt Brecht, regie Miek Stranger. Carré (Amstel 115, tel. 225225) dag. beh. ma. 20.15 uur: „Potasch en Perlemoer” van Eli Asser, door het Amsterdmas Volkstoneel, re gie Jules Croiset, m.m.v. Lex Goudsmit, Hans Boskamp, Carry Tefse en Dick Scheffer. Bijbels museum (Herengracht 366, tel. 247949) zo. 14 uurf Theo Muiter viool en Maarten Mostert violoncello (Tartini, Telemann, Corel li en Bach. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) di. en wo. 20.30 uur: „Het verjaardagsfeest", regie Wouter van Praag m.m.v. Polio Hamburger, Elisabeth Hoijtink, Ben Hulsman, Monique Kramer, Henk Rigters en Onno Molenkamp; ma. grote zaal 20.30 uur: Programma rond Maarten ’t Hart m.m.v. Han de Moor; di. en wo. kleine zaal 20.30 uur: Englisch Speaking Theatre Amsterdam Esta met „Angel City” van Sam Shepard. Concertgebouw (Van Baerlestraat, tel. 718345) za. grote zaal 20.15 uur: Het Nederlands Kame rorkest en het Moskou’s Kamerorekst o.l.v. Igor Bezrodny (Boccherini, Sjostakowitsj, Mo zart); zo. Spiegelzaal 11 uur: „Fur Elise”, grote zaal 14.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Mi chel Tabachnik, sol. Arleen Augèr sopraan (Wagner, Berg, Boulez, Debussy); di. kleine zaal 20.15 uur: Jean Franssen piano (Beetho ven, Skrajabin, Ravel); wo. kleine zaal 12.30 uur: Peter Eggenhuizen klarinet en Hans Broekman piano. De Kleine Komedie (Amstel 56-58, tel. 240534) dag. beh. ma. 20.15 uur: Harry Sacksioni en ensemble. De Meervaart (Osdorpplein 67, yrl. 107393) do. 21 uur: Popconcert door Buddy Odor Stop; vr. 21 uur: Mimeteater Termiek met „De groene weduwe”; za. 21 uur: Massada; zo. 12 uur Ineke Cohen met „De verwaaide Agaath”, 13.30 uur: „Opname” door het Werktheater, 15 uur: Archie Shepp jazz; ma. 14 uur: Therèse Steinmetz met „Opus 2”) di. 20.15 uur: Emmy Verhey viool en Fred Pot cello (Beethoven, Ravel en Kodaly); wo. 14.30 uur: Marionetten theater Lucas Goudswaard met „Het verhaal van de soldaat” (4-8 jaar). Melkweg (Lijnbaansgracht 234a, tel. 241777) theaterzaal do., vr., za. en zo. 21 uur: Bloolips- English gay theatre; Theaterzaal do. 23 uur: Both hands free-muziek uit Bristol, vro. 23 uur: Jasper van ’t Hof, Pierre van der Linden en Cees Laarse, zo. 23 uur: Het Fjhm kwartet- muziek met Afrikaanse/Braziliaanse/Portuge- se invloed, wo. 20 uur: Jamsessie, zo. 14 uur Kindermiddag door De Werkschuit. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstraat 404, tel. 233462) do., vr., za., di. en wo. 20.14 uur en zo. 14 uur: „§X VERKOCHT”, BLIJSPEL VAN Barillet en Crédy m.m.v. Kitty Janssen, André van den Heuvel, Jaap Stobbe, Hans van der Cragt, Carla Harty, regie Jules Royaards); do., vr. en za. 14 uur: „Een broodje boek” van Mies Bouhuys, musical voor de jeugd met muziek van Joop Stokkermans, regie André van den Heuvel. De Populier (Nieuwe Herengracht 93, tel. 243136/254438) zo. 14.30 uur: Mohammed Zaghmari viool en Carl Nitzcher piano (Schu bert, Mozart, Beethoven); di. en wo. 20.30 uur: Theatraction „Shakespeares dood”. Shaffy Theater (Keizersgracht 324, tel. 231311 do., vr. en za. konsertzaal 15 uur Alles voor niets, 20.30 uur: Maurice Horsthuis solo, zui lenzaal 20.30 uur: uur Maurcie Horsthuis solo, zuilenzaal 20.30 uur: Onafhankelijk toneel, Shaffyzaal 22.14 uur: Ogme; di. zuilenzaal 20.30 uur: Onafhankelijk loneel, Shaffyzaal 22.15 uur: Ogme; wo. konsertzaal 20.30 uur: Dansstudio Pauline de Groot, zuilenzaal 20.30 uur: Onafhankelijk toneel, 15 uur kleine die ren, Shaffyzaal 19.30 uur: Beeldtheater Her man Tieman; do., vr. en za. 15 uur:*„Alles voor niks” (8-12 jaar); wo. 15 uur: „Kleine dieren” (7-12 jaar) door Tejaterwerkgroep Spektakel. Sonesta koepelzaal (Kattengat) zo. 11 uur: Het Néderlands Kamerkoor o.l.v. Jan Boeke. Paul Brady O] O!

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 13