Politie Heemskerk wint zaalvoetbaltoernooi Democratisering bestuur openbare bibliotheek politienieuws] I haven- berichten kwispe door kort ijmondnicuws I HET HOGE DUIN voor JAARFEESTEN i ikeef geackikt fi veilingen beverwijk |3ia|iileeiie nieuwjaarsrecepties Arrestaties na Wankelend over de drempel schietpartij in Heemskerk i IMS VOORZIENING IN ZEVEN VACATURES Europese steun voor visverwerkend bedrijf in Umuiden De Bestekslijpers boden sleutel aan Alsnog verbranding van kerstbomen in Velsen-Noord C j r i 9 I 1 I LETRASET ART-MATERIALS m iedereen leest de krant altijd en overal. Hoogstraat 10 - Tel. 0 23 - 3212 95 't straatje t/ó de melkbrug x- °C IJMOND 4 (ADVERTENTIE) Nordmark, E3B 1 j len nog helemaal aanwezig. De belang stelling was net zo groot als in Bever- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Bever- wijk/Heetnskerk zaten tot nu toe uitslui tend mensen die zich in hun vrije tijd inzetten voor het bibliotheekwerk. Bij een vacature was het gebruikelijk, dat het bestuur „zichzelf aanvulde”. Maar dat is nu veranderd, want ook in het biliotheekwezen diende de democratise ring zich aan. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het actiecomité van werkende jongeren „De Bestekslijpers”, dat deze weken speciaal de aandacht richt op het probleem van de jongerenhuisves ting, heeft de nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur benut om dat probleem wederom onder de aandacht van het colle ge te brengen. Het comité overhandigde aan burgemeester A. J. Hubers demon stratief een sleutel met een lengte van meer dan een meter. De culturele commissies in de gemeen ten Beverwijk en Heemskerk drongen aan op die democratisering van het bestuur en daar beide gemeenten de grote geldgevers zjjn, kon daar door het bestuur niet aan voorbij worden gegaan. Bovendien kent ook de bibliotheek inmiddels een Onder wijk. Veel Heemskerkers hadden de glad de wegen getrotseerd om burgemeester H. HEEMSKERK. De Heemskerkse po litie heeft woensdag drie mannen aange houden, die worden verdacht van een schietpartij in de Bachstraat in Heems kerk zaterdagavond, waarbij zeven au to’s door kogels werden beschadigd. Wat betreft de resultaten is het vierde politie-zaalvoetbaltoemooi van het Vel- sense politiekorps een IJmondiaal onder onsje geworden. Nadat de aanvoerder van het team van de politie uit Heems kerk uit handen van commissaris A. J. Wijnstroom de eerste prijs had ontvan gen mocht de aanvoerder van het team uit Beverwijk de tweede prijs in ont vangst nemen. De finale was geëindigd in een nipte 2-1 overwinning voor de Heems kerkenaren, die daarmee Amstelveen op volgden als toemooiwinnaars. De derde prijs was voor het team van het korps Velsen, dat de strijd om de derde en vierde plaats in haar voordeel besliste na strafschoppen. In de gewone speeltijd en de daarop volgende verlenging van twee maal vijf minuten kwamen zowel Velsen als Purmerend niet verder dan één tref fer. Nieuwjaarsreceptie. De voetbalver eniging „De Kennemers” houdt vrijdag avond 4 januari een nieuwjaarsreceptie in het paviljoen in het sportpark „Adri- chem” te Beverwijk. De receptie begint om acht uur en muzikale medewerking verleent het duo Zonneveld. NAMEN: Wilkie en Kaatje LEEFTIJD: 6 weken RAS: bastaard met veel boxer SOORT: meissies PRUS: 60,- per stuk INLICHTINGEN: 02550-15744 s t t l- a t l, h (ADVERTENTIE) 1 1 r i t e i i k e Volgens een woordvoerder van de poli tie heeft een 22-jarige Heemskerker een vuurbuks met een groot aantal patronen verkocht aan een 20-jarige Beverwijker en een 21-jarige dienstplichtige militair uit Heemskerk. Na in Wijk aan Zee met het geweer te hebben geoefend reden de drie mannen in een auto naar Heemskerk, waar een aantal auto’s in de Bachstraat onder vuur werd genomen. De verdachten zouden ook in Beverwijk enkele auto’s hebben beschoten. Het vuurwapen werd in Wijk aan Zee aangetroffen bij een zwager van één der schutters. Deze zwager kreeg een proces verbaal, de twee Heemskerkers en de Be verwijker zijn in verzekerde bewaring gesteld. vn het geslaagde toernooi en aan alle medewerkers, zoals het kantinepersoneel en de gréns- en scheidsrechters. met 2-1 de baas. Na afloop reikte de heer Wijnstroom behalve de bekers ook nog bossen bloemen uit aan de organisatoren de hemel. Greet en Annelies vinden het allemaal best leuk en adviseren de foto graaf het tafereeltje maar vast te leggen. KWISPELdoor is al weg. De hondjes blijken hun belangstelling dan te verplaatsen naar de broekspijpen lijke gang van zaken bij de bestuurssa menstelling verzette. Daarbij kwam de min of meer toevallige omstandigheid, dat dit jaar zeven van de acht bestuursleden zich om zeer uiteenlo pende persoonlijke redenen gedwongen zagen voor hun functies te bedanken. Dat betekende tevens, dat er snel moest wor den gehandeld en dat er geen tijd was voor een „democratisch experiment”. Op voordracht van de ondernemingsraad zijn thans twee bestuursleden benoemd. Het zittende bestuur heeft drie nieuwe be stuursleden aangetrokken. De penning meester bleef als enig bestuurslid ook in het nieuwe bestuur zitten. Bovendien blij ven twee leden van het oude bestuur nog deel uitmaken van het nieuwe bestuur, tot het moment waarop, in samenspraak met de ondernemingsraad, voor hen vervan- nemingsraad die zich tegen de gebruike- gers zijn gevonden. Of dit volgens een zogenoemde „open procedure” gaat is nog niet zeker, omdat daaraan een aantal praktische bezwaren kleven. Mogelijk dat binnen de kring van gebruikers wordt gezocht. Het resultaat is voorlopig, dat het be stuur thans bestaat uit mevrouw mr. E. Meijer, voorzitter; mevrouw A. E. M. Lin- ger-Warmerdam, vice-voorzitter, mr. J. P. S. van Schalk, secretaris en de heer L. G. Muller, penningmeestsr, met als leden me vrouw J. Kunst-de Vos en de heren mr. F. J. C. M. Baas, R. de Groot en J. H. Hen driks. De ondernemingsraad bestaat uit vier medewerkers, van wie twee werk zaam in de centrale te Beverwijk, één in hét filiaal „De Jansheeren’, in Heemskerk en één in het filiaal Beneluxlaan. VELSEN NOORD. Het verzoek van de Velsennoordse Aktiviteiten Commissie (VAK) dit jaar een kerst boomverbranding in Velsen-Noord te houden is door de gemeente geho noreerd. Tot donderdagavond 18.30 uur kunnen de bomen in de Corver- laan op het terrein van het Rode Dorp worden afgegeven. Hierna zal onder het toeziend oog van de gemeentereinigingsdienst het vuur in de brandstapel worden gesto ken. Voorafgaand aan het gemeente lijke besluit vestigde de VAK in een brief de aandacht op het ontbreken van een dergelijke verbranding in Velsen-Noord. Mede doordat in de afgelopen dagen verschillende kleine kerstboombrandjes op straat ont stonden heeft de gemeente besloten de kerstboomverbranding alsnog op korte termijn te laten plaatsvinden. Kienen. In het Alleenstaandencen trum aan de Wijkerstraatweg 119 in Vel sen-Noord wordt dinsdagavond 8 januari een kienavond gehouden. De avond be gint om acht uur. Drugs. Op uitnodiging van het NI- VON, afdeling Beverwijk, houdt Jaap Hoogendam op donderdagavond 17 januari in „De Nieuwe Slof’ een inleiding over drugs. Hoogendam is verbonden aan de stichting preventieproject in Am sterdam. Inbraak. In de nacht van 1 op 2 januari is in de Kijkgrijp op het Zeewijk- plein ingebroken. Nadat een ruit van 2 bij 1,5 meter werd ingegooid was de toegang vrij en werden rookwaren met een waar de van 10.000 gulden ontvreemd. Van een opslagterrein aan de Freesia- straat in Santpoort-Noord verdween op oudejaarsnacht voor 2000 gulden aan hout. Botsing. Als gevolge van de gladheid deed zich donderdagochtend omstreeks half negen op de Kanaalweg langs het Noordzeekanaal een slippartij voor, waar bij twee auto’s frontaal op elkaar botsten. De bestuurders, een 22-jarige inwoner van Umuiden en een 46-jarige vrouw uit Am sterdam. raakten bekneld, maar konden zich op eigen kracht bevrijden. De IJmui- denaar liep enkele snijwonden op aan beide benen, de vrouw werd ter observa tie in het Rode Kruis Ziekenhuis opgeno men. Beide auto’s werden zwaar bescha digd. Inbraak. Bij een inbraak in een woning aan de Wingerd in Beverwijk zijn een gouden herenzegelring, een gouden polshorloge en een zilveren damesbeursje gestolen. De inbrekers drongen via de achterdeur de woning binnen. Van de overige deelnemende teams werd Katwijk vijfde na een 5-2 overwin ning op Den Helder, dat daarmee de zesde plaats behaalde. In de strijd om de twee laatste plaatsen bleef het team uit Sneek tenslotte de politie van Maassluis „hen gelukkig nieuwjaar! Deze wens werd woensdagavond in Beverwijk en Heemskerk voortdurend uitgesproken tijdens de nieuwjaarsrecepties van de gemeentebesturen. Ook dit jaar liepen deze recepties uit op gezellige ontmoe- tingsuurtjes tussen burgemeesters, wet houders, raadsleden, ambtenaren, verte genwoordigers van verschillende vereni gingen en een enkele burger, die „zo ma,ar” een handje kwam geven. Contact tussen gemeentebestuur en burgerij staat bij deze recepties voorop. Vaak loopt het uit op een sfeervol en geanimeerd samen zijn, waarbij iedereen iedereen schijnt te kennen, de glazen veelvuldig worden ge heven en hapjes gretig aftrek vinden. Met een knipoog naar Wim Kan lijken Wilkie en Kaatje de tot leven gekomen oudejaarsgedachte van de maestro. Nog is het nieuwe jaar slechts anderhalve etmaal jong als het duo zusjes uit één nest over de drempel van het Kerber- tasiel „naar buiten” rolt. Tuitelig op hun puppie-pootjes kijken ze de grote wijde wereld in. Daar waait de wind. Donkere wolken pakken samen voor een even onverwachte als onaangename sneeuw bui. Wilkie en Kaatje hebben er geen weet van. Twee hondenkinderen. Twee nieuwsgierige wijsneuzen. Kaatje waagt als eerste de sprong „in het heelal”. Tjoept van de drempel en hobbelt, na een perfect uitgevoerde kop rol, het bezoek tegemoet. Wilkie obser veert de scène vanuit de deuropening. Hondenverzorgster Greet pakt haar op met de bedoeling haar bij haar zusje te zetten. Wilkie vertolkt haar ongenoegen over zo veel bemoeizucht door de sani taire kraan open te draaien. Maar ja, met kleine hondjes is het net als met mensenbaby’s, ’t Is niet vies! Wilkie en Kaatje „bestormen” het be zoek. Tonen een overmatige belangstel ling voor de broekspijpen van KWIS PELdoor. Laatstgenoemde voelt zich met de natte hondenvoetjes onder zijn broekspijpen nu niet meteen in de zeven- Banjaert. Van 29 februari tot en met zondag 2 maart wordt in het natuurvrien denhuis „Banjaert” in Wijk aan Zee een weekendbijeenkomst belegd door de werkgroep ,,’n Linkse Blikvanger”. Het secretariaat van de werkgroep is geves tigd Kingsford Smithstraat 48. tel. 35754 in Beverwijk. van de fotograaf. Dat tot genoegen van KWISPELdoor. Het levert alleen geen plaatje op. Wilkie is een lichtbruine hond met een donker masker en een zwarte punt aan haar staart. Op haar borst zit nog een verdwaalde witte toef haar. Kaatje heeft een wat onduidelijke af tekening, maar wel de kleur van de gestroomde boxer. Bij benadering valt niet te bekijken hoe deze pups zich zullen ontwikkelen. Met alle rechten van voorbehoud veron derstelt KWISPELdoor dat Wilkie en Kaatje zullen uitgroeien tot een paar genoeglijke huishonden. Niet veel hoger dan een centimeter of veertig. Qua maat dus echt wel geschikt voor elk gezin. Zelfs op de flat zullen ze zich wel hand haven. Hoewel.De mogelijkheid en de bereidheid om dagelijks een paar wan delingen te maken moet wel aanwezig zijn. Het balkon van een flat is echt te klein en in alle opzichten ongeschikt om de blaffende huisgenoot te „luchten”. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 te Umuiden op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. In Beverwijk werd de receptie in het Stadskantoor opgeluisterd met pianomu ziek waarvan door het geroezemoes waarschijnlijk niemand iets heeft ge hoord. Het jeugdtamboer- en majoretten- korps De Bevers liet burgemeester A. J. Hübers en zijn echtgenote zeer luidruch tig weten ook aanwezig te zijn terwijl Prins Carnaval en zijn elf raadsleden evenmin op het appèl ontbraken. De nieuïvjaarsreceptie van de gemeente Heemskerk werd in de Jansheeren gehou den. De kerstsfeer was hier door de ver siering met groene takken en glitterbal- WIJK aan ZEE J 1 tel. (02517)5943 S k- BEVERWIJK. De noteringen op de eerste veilingdag in het nieuwe jaar waren in Beverwijk als volgt. Bloemen: anjers 30-65. Israëlische an jers 25-40, blauwe druif 130, chrysanten 220-325, forsythia 30-60, freesia 16-34, hya- cinthen 40, irissen 48, narcissen 13-18, ne- rinen 60-105, orchidee 16-32, roos 40-80, babyroos 16-40, tulpen 30-40. Planten: cyclamen 350-750, primula 90- 130. Groenten: andijvie 160-170, boerenkool 72-94, selderij 74-80, breekpeen 16-52, knolselderij 53-69, prei 91-149, sla 26-33, spruiten 40-55, uien 29-46, waspeen 77-81, witlof 115-140, gesneden boerenkool 57-66, Bloemendaalse gele 33. Aanvoer: boerenkool 2000 kilo, andijvie 1000 kilo, prei 13.000 kilo, sla 2500 stuks, uien 20.000 kilo. 1 Woensdag aangekomen: Aril, Hammer fall; Finn Forest, Hamina; Martha I, Ha- mina, Zaandam; Alexander, Hamina; Vamess, Rotterdam; Battersea, Thames; Ilka, Rotterdam, Umuiden, Vela, Rot terdam. Woensdag vertrokken: El Candia, Lon den; Humbergate, Tees; Ruciane, Kole- brezg, Umuiden; Stirling Rock, Cont. Plat, Umuiden; Tor Britannia, Goten- burg; Oost-Vlieland, Harlingen; Fort Point, Kingsnorth; Geopotes IX, Rotter- dam; Icelandic, Warri, Beverwijk; Harle- siel, Delfzijl; Tor Finlandia, Immingham; Blatence, Antwerpen; Haico Holwerda, Grangemouth. Umuiden; Stentor. Rotter dam; Junior Lotte, Rochester, Velsen; Bo- re XI, Temeuzen, Velsen; Caribia Ex- i press, Hamburg; Queensford, Rotterdam; Ingeborg, Le Louise; Breant, Iggesund; Maasborg, Delfzijl. Donderdag aangekomen: Rotterdam. Donderdag vertrokken: Finh Forest, Antwerpen; Eist, Gr. Yarmouth; Stirling Brig, Umuiden, Cont. Plat; Maple Ace, Le Havre; Birthe Clipper, Skive; Kennemer- land, Hamburg; Isabell, Thames. DEN HAAG, UMUIDEN. De Europe se Commissie heeft in de tweede en laatste serie van toewijzingen aan structuurpro- jecten een bedrag van 647.000 gulden toe gekend aan een visverwerkend bedrijf in Umuiden voor modernisering en uitbrei ding van het bedrijf. Voor projecten in Nederland was voor 1979 een bedrag van 17 miljoen gulden uitgetrokken, rond de 7,5 percent van de in totaal beschikbare middelen. Het geld is afkomstig uit het Europese Oriëntatie- en Garantiefonds voor de Landbouw. - ,'lV J. Kok en zijn wethouders een voorspoe- aanwezigen te proosten op het nieuwe dig 1980 toe te wensen en met andere jaar. (2ie foto links)

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7