TIJDENS HOCKEYTOERNOOI IN KARACHI ENGELS BEKERVOETBAL Vierde divisieclub wipt Manchester C Verwarring over mini WK toto-lotto Vermoeidheid breekt l Okker en Fibak op Ajax speelt met Blauw Zwart e Boete Nastase pOÈMÉë indeToto-Gelijk. I i E II emen voor1980:,deToto winnen Z> En pak ook uw kans X X J 5 "t III I ||i Hl SM f Mi 13 MAANDAG 7 JANUARI 1980 Amersfoort-Den Haag PSV-Amsterdam DS79-PEC Zwolle Roda JC-NEC Ajax-Vitesse Feyenoord-Twente Go Ahead-Sparta AZ’67-Utrecht Celtic-Dundee Utd Kilmarnock-Hibernian Greenock Mort-Aberdeen Glasgow Rangers-St. Mirren EDO-Aalsmeer Er waren 120.489 deelnemers, er is een inleg van bijna 400.000 gulden en een prijzenpot van bijna 190.000 gulden. De prijzen zijn: eerste prijs 75.723,74, tweede prijs 1 id sportier - Sus rijn rooi gaf ans rby 1 2 3 rr 47.327,34, derde prijs 66.258,27. Nederlandse lotto i W Bouwman en defensie zwak tegen Duitsers Arie Haan (ADVERTENTIE) B- MoXMO i-25 1-23 21>/2 1-18 )-17 r) promo- >chaak- durend brengt uit de VV de uit de ;d door luiden), LONDEN (ANP). De laatste partij van het Masters-tennistoernooi dubbels in Londen, waarin Brian Gottfried en Raul Ramirez wonnen van Tom Okker en Wojtek Fibak, is ook de boeiendste geweest. Drie uur is er gestreden om de eerste prijs van ruim 160.000 gulden, het hoogste bedrag ooit beschikbaar gesteld voor de winnaars van een dubbeltoernooi. Voorlopig is de rol van Oranje gedeva lueerd tot het toezien hoe Westduitsers en Australiërs het doen. De Nederlandse spe lers deden dat zaterdag wat al te nadruk kelijk tijdens de wedstrijd tegen West- Duitsland. Wim van Heumen had er twee uur voor de wedstrijd nog op gewezen: „Let op, want zij nemen vrije slagen ra zendsnel en voordat je het weet, ben je geklopt”. Die woorden waren verloren gegaan, omdat Ties Kruize na drie minu ten een strafbal langs Klaus Ludwidczak pushte en Paul Litjens vijf minuten later de eerste de beste strafcorner omzette in een doelpunt. Okker en Fibak, die als verliezers de helft kregen, hadden de beste start. Ge deeltelijk door eigen kwaliteit, deels door dat vooral Gottfried de winnaars van 1978 wat nonchalant tegemoet trad in de eerste set. Okker en Fibak haalden die eerste set binnen met 6-3. De nederlaag houdt in dat de geplande finale tegen Pakistan van het programma van de Champions Trophy in Karachi kan worden geschrapt, want dat de gastheren struikelen, is nauwelijks aannemelijk. Het speelschema is zo opgesteld dat Pakistan vrijdag revanche kan nemen op Holland en dat moet dan gebeuren in de laatste wedstrijd van het toernooi. Gottfried, die tot de finale alle partijen betrekkelijk gemakkelijk gewonnen had, realiseerde zich dat het duo Okker/Fibak, snel en goed op elkaar ingespeeld, van de tegenstander volledige inzet vergde. Gott fried veranderde zijn instelling en daar mee de wedstrijd. Het overwicht dat Ok ker en Fibak hadden werd teniet gedaan en de volgende twee sets waren voor de Amerikaans/Mexicaanse combinatie. Zeker als wordt bedacht dat Van Heu men een geroutineerd blok achterin heeft geposteerd. Maarten Sikking (121), Paul Litjens (130) en André Bolhuis (114) zijn goed voor een totaal van 365 interlands en dan mag je verwachten dat ze weten wel ke trucs de Westduitsers in huis hebben. Tweemaal verkeken ze zich op een snel genomen vrije slag op de meegekomen voorstopper Stroedter en eenmaal kegel- Zeer terecht wees de vaderlandse top scorer op andere facetten. „Ik heb moge lijkheden gehad om te scoren, maar als ik zie dat er in de defensie fouten worden gemaakt en onze middenvelders hun te genstanders laten lopen, dan vraag ik me af waarom alle schuld op mij moet wor den geschoven. We scoren viermaal, maar krijgen er wel zes tegen. Rijkelijk veel, naar mijn idee”. Het Nederlandse tennisteam heeft zijn eerste wedstrijd in het toernooi om de Koningsbeker met 1-2 van Bulgarije ver loren. De Bulgaren wonnen in Sofia de beide enkelspelen, waarna Koek en Van Boeckel de broers Pampoelov in het dub belspel versloegen. Toen het zaterdag op het tragere astro turf van Karachi via sublieme acties tot 2-0 was gekomen, sloop de nonchalance weer binnen, verslapte de aandacht en toen Bloecher in de eerste minuut na rust toesloeg, kreeg ook het zelfvertrouwen dat Van Heumen zijn spelers in de rust had aangepraat, een geweldige deuk. Na zijn aanval op Bouwman, loofde de coach de Westduitsers: „Zij temporiseerden het spel perfect. Traag in de opbouw, maar flitsend als de aanval werd gekozen. Sub liem”. Op de eerste speeldag van de tweede competitiehelft in België heeft de oude kampioen, SK Beveren, de huidige lijst aanvoerder, Lokeren, in de werkelijk heid teruggebracht. Beveren won de Vlaamse derby met 1-0 en daardoor verspeelde Lokeren de helft van zijn voorsprong van vier punten. Club Brug ge namelijk won wel: met 7-0 in de thuiswedstrijd tegen Charleroi. De botsing tussen de westvlaamse clubs was nogal bitsig en dat ligt vooral de aanvallers van Lokeren slecht. Lu- banski met name had moeilijkheden met het vinnige ingrijpen van Beveren, hield zich afzijdig en daardoor verloor Loke ren zoveel van zijn aanvallende kracht dat de topploeg tot een bleke formatie werd. Beveren, dat in de tweede helft speelde zoals vorig seizoen, besliste kort na rust de wedstrijd door een treffer van Cluytens. LONDEN (ANP) In het Engelse bekervoetbal zorgen kleine clubs vrijwel elk jaar voor grote koppen op de sportpagina's. In de derde ronde, die zaterdag voor een groot deel werd afgewerkt, zorgde vierde divisieclub Halifax Town voor de sensatie. Halifax stootte Manchester City uit het bekertoernooi. De miljoenen, die City voor de start van het seizoen in het elftal investeerde, bleken niet veel waard. De 25-jarige middenvelder Paul Hendrie maakte het enige doelpunt in de overigens matige wedstrijd een kwartier voor tijd. Er waren 12.599 toeschou wers. Eintracht Frankfurt heeft als eerste de achtste finales van het Westduitse bekertoernooi bereikt. In een vooruitge speelde wedstrijd won Frankfurt met 2- 0 van SV Waldheim, uitkomend in de Liga Zuid. Pezzey en Borchers zorgden voor de doelpunten in een matige wed strijd. Er waren slechts 4.000 toeschou wers. 1 int ook muider *en van te gast ink. De ;er ster- mingen ;er eens net een peeluur Jit niet ?h weer /Saende itendent ffing bi k in de lad wei- ie Zaan- rong de Hans Kruize, die zich gewonnen moest geven aan twee levensgrote blaren, voel de zich al niet anders, maar broer Ties meende: „Het is te gek als we Bouwman de schuld geven. Er zijn fouten gemaakt, door iedereen. Het lijkt wel of we Bouw man uit de ploeg willen hebben. Op deze manier maak je hem stuk. Dat heeft geen enkele zin, want tegen India, Australië, Spanje en Pakistan heb je hem bard nodig. Als je hem juist nu het vertrouwen geeft, zijn we een stuk verder”. (Van onze sportredactie) ZEIST. Het toernooi om de mini- wereldbeker voetbal, dat aan het einde van dit jaar in Uruguay zal plaatsvin den, gaat in ieder geval door. Dat is de mening van Jan Huijbregts, competitie- leider van de KNVB, die samen met Herman Choufoer, bestuurslid betaald voetbal, de voorbesprekingen in Urugu ay heeft bijgewoond. Het toernooi om de mini-wereldbeker vindt plaats ter gelegenheid van de herdenking, dat 50 jaar geleden het eerste toernooi om het wereldkampioenschap voetbal werd ge speeld. <den- ■31’/2 5-30 5-29 -2P/2 3-23 -24 -20 n) ’.-22 14>/2 1-12 it adem- een 5-4 e weten- an Kam- gen. Het rdag ge- Roderik Bouwman: teleurstellend den Sikking en Bolhuis op elkaar, waar door Felix Krull op een leeg doel mocht mikken. Aanvoerder Ron Steens: „We spelen zo vaak tegen die gasten dat we daar niet meer in mogen trappen. Toch gebeurt het steeds weer. Ik weet niet wat ons bezielt”. Toch is het vrij simpel. Op 17 juni 1978 walste Oranje in Bonn over de Westduit sers heen (5-2). De dag daarop kan in Venlo worden geconstateerd dat er niets ontbreekt aan de Duitse mentaliteit als het op knokken aankomt. Coach Klaus Kleiter had aanvoerder Michael Peter ver boden naar de bruiloft van „afzwaaier” Wemer Kaessmann te gaan. Peter ging toch en kon in Venlo toezien. Stefan Bloe cher, die Jong Oranje een dag eerder de das om had gedaan, rook zijn kans en gloreerde in De Kraal, waar Oranje een 2- 2 kon wegslepen. Maar recenter nog is de 4-1 voorsprong die op het vierlandentoernooi in Brussel werd bereikt. Met kunst- en vliegwerk kon een Duitse zege worden voorkomen, maar de 4-4 had het zelfvertrouwen danig aan getast, hoewel een paar maanden geleden op het Wassenaarse kunstgras vanuit schier hopeloze positie (2-5) was terugge vochten tot 5-5. (Van een speciale verslaggever) KARACHI. Spijkerhard sprak bondscoach Wim van Heumen: „Ja, kijk eens, als Roderik Bouwman alle kansen benut die hij krijgt, verliezen we niet met 6-4 van West-Duitsland. Dan komen we niet met 2-0 voor, maar met 4-0 en dan zie ik die lui toch niet meer terugkomen”. Het huilen stond de 22-jarige Rotterdam se student nader dan het lachen toen hij die woorden vernam. De totale schulden last van de nederlaag tegen aartsrivaal en Europees kampioen West-Duitsland werd op zijn schouders afgewenteld, maar diverse ploeggenoten schoten hem onmiddellijk te hulp hoewel de teleur stelling van alle gezichten droop. Aan het toernooi, dat vermoedelijk van 29 december tot en met 11 januari in Montevideo gaat plaatsvinden, nemen zes landen deel: Uruguay, Argentinië, Brazilië, Italië, West-Duitsland en Ne derland. Met uitzondering van Neder land hebben alle landen eens de wereld titel veroverd. Nederland dankt zijn deelneming aan Engeland, dat als voor malig wereldkampioen was uitgenodigd maar aan die uitnodiging geen gehoor kon geven. Scoreverloöp: 3e min. Ties Kruize (strafbal) 1- 0; 8. Paul Litjes (strafcorner) 2-0; 9. Wolfgang Stroedter 2-1; 24. Felix Krull 2-2; 34. Stroedter 2- 3; 36. Stefan Bloecher 2-4; 44. Litjens (strafcor ner) 3-4; 48. en 59. Stroedter (strafcorners) 3-5 en 3-6; 62. Tom van ’t Hek 4-6. Overige uitslagen: West-Duitsland-Groot Brit- tannië 7-5; Pakistan-Australië 7-1; India-Spanje 2-2. Stand: Pakistan 3-6; West-Duitsland 3-6; Australië 3-3; Nederland 2-2; India 3-2; Spanje 3- 1; Groot Britannië 3-0. Het afgelopen weekeinde kwam het toernooi op losse schroeven te staan, nadat berichten waren verschenen over de terugtrekking van Brazilië. Volgens Jan Huijbregts is het echter lang niet zeker, dat Brazilië niet aan het toernooi zal deelnemen. „Joao Havelange, de Braziliaanse voorzitter van de wereld voetbalbond FIFA, heeft mij verzekerd dat zijn land in ieder geval van de partij zal zijn”. De Italianen hebben laten weten niet op 29 december - de openingsdatum van het toernooi - in Montevideo te kunnen zijn. Het wedstrijdschema is nu zo in elkaar gezet, dat Italië op die dag nog niet behoeft aan te treden. Anderlecht-Cerkel Brugge 3-0, Club Brugge- Charleroi 7-0, Waterschei-Lierske SK 1-0 (ge staakt, storing in de elektriciteit), Berchem Sport-Hasselt 1-0, Beveren-Lokeren 1-0, Club Luik-Beerschot 2-1, Antwerp-Winterslag 1-2, Beringen-RWD Molenbeek 1-1, Waregem- Standard Luik 0-4. De stand aan de kop is: 1. Lokeren 18-28, 2. Club Brugge 18-26, 3. Standard Luik en RWD Molenbeek 18-23, 5. Anderlecht 18-22, 6. Beve ren 18-21. rem., fft-De ijsen- arnin rem., btaal De wedstrijd werd meer bepaald door de partijdige arbitrage dan door de kwali teit van de spelers. Na de nederlaag van nationaal indoorkampioen Huub van Boeckel tegen de sterkste, Pampoelov (3- 6, 4-6) verloor Sanders de eerste set van Genov. De Nederlander kwam echter te rug, won de tweede set met dezelfde cij fers (6-3) en kwam in de beslissende set op winst: 5-2. Vanaf dat moment kon San ders geen goed meer doen bij de scheids rechter en lijnrechters. Alle twijfelballen werden in het voordeel van Genov gesteld. Zelfs zekere slagen voor Sanders werden aan de Bulgaar gegeven. Sanders kon daar niet tegen op, raakte uit zijn concen tratie en verloor de derde set met 5-7. Louk Sanders was zo aangeslagen door de onrechtvaardige nederlaag dat coach Fred Hemmes hem voor het dubbelspel verving door Huub van Boeckel, die Mar tin Koek het punt voor Nederland binnen haalde. Replay tweede ronde: Northwich-Wigan 2-2, Wimbledon-Portsmouth 0-1. Derde ronde: Altrincham-Orient 1-1, Bir mingham-Southampton 2-1, Bristol City-Der by County 6-2, Burnley-Stoke City 1-0, Cardiff City-Arsenal 0-0, Carliste United-Bradford 3- 2, Chesham-Cambridge 0-2, Everton-Alders hot 4-1, Halifax-Manchester City 1-0, Leeds United-Nottingham Forest 1-4, Leicester City- Harlow 1-1, Liverpool-Grimsby 5-0, Luton Town-Swindon 0-2, Mansfield-Brighton 0-2, Millwall-Shrewsbury 5-1, Newcastle United- Chester 0-2, Notts County-Wolverhampton Wanderers 1-3, Oldham-Coventry 0-1, Preston- Ipswich 0-3, Queens Park Rangers-Watford 1- 2, Reading-Colchester 2-0, Sunderland-Bolton 0-1, Swansea-Crystal Palace 2-2, Tottenham- Manchester United 1-1, West Bromwich-West Ham 1-1, Wrexham-Charlton 6-0, Yedvil-Nor- wich 0-3. k-Brugge Van den A. Breed en 0-1, P Veersma- ir 0-1, E- 3-6 (3-7). Nieuwen- nncin-Van l, Bieren- -0, Schoe- n-Hamers- -6 (4-6). r-J. Bon- Mulder- m. , S. Pie •0, J. Riet itveld-Kra- -n., Scher- 5). De doelpunten in deze door Blankes- tein geleide wedstrijd werden gescoord door Ling (3), Lerby (2), Schoenaker, Jensen en Pen. PEC Zwolle heeft de vriendschappe lijke wedstrijd tegen Oud-Beijerland, dat uitkomt in de tweede klasse van de KNVB-competitie, met 8-0 gewonnen. Bij de rust was de stand 3-0. De doelpun ten kwamen op naam van Jans (4), Van der Hengst (2), Hoekstra en Ijzerman. De scheidsrechter was Gaanderseen. Er waren 1000 toeschouwers in Oud-Beijer land. In Nieuwenhoorn verloor de gelijkna mige amateurclub (tweede klasse KNVB) met 2-5 van Feyenoord. Voor Feyenoord scoorden Petursson (2), die bij de stand 4-2 een strafschop miste, Budding, Troost en Notten. Klomp maakte beide doelpunten voor de thuis club, waarvan één uit een strafschop. De scheidsrechter was Gudde en er waren 200 toeschouwers. Waarna de periode aanbrak waarop Van Heumen doelde. Hij had Wouter Leefers van de centrale middenpositie ge haald en op rechts gezet om vleugelspits Roderik Bouwman te lanceren. Die vlie ger ging wonderwel op. Eckhart Schmidt werd weggelopen, maar Bouwmans scho ten misten zuiverheid en na de rust, toen West-Duitsland inmiddels via twee snelle vrije slagen op Wolfgang Stroedter en een Dat zeker, maar zij konden dat mede doordat Ties Kruize Wout Leefers en Ewout van Asbeck hun directe tegenstan ders lieten staan. Omdat spits Ron Steens „scherp” moest blijven staan, kon ook Caninenberg ongehinderd zijn aanval on dersteunen, want dankzij een veel grotere inzet, compenseerden Krull, Dopp, en Sei fert zijn absentie in de afweer. Nederland werd er een beetje tureluurs van, hoewel de offensieve opstelling goed was voor treffers. Bouwman faalde inder daad op de beslissende momenten, waar op de score gemakkelijk gelijk getrokken had kunnen worden. Doelman Ludwidc zak maakte echter duidelijk dat hij geen nadeel heeft ondervonden van zijn af scheid. Sedert het Europees kampioen schap (september 1978 Hannover) deed hij slechts aan clubhockey, maar aangezien Basemir en Schweiss niet voldeden, deed Kleiter niet tevergeefs een beroep op hem. Hij stond Bouwmans succes in de weg en Stroedter maakte Sikking en lijnstopper Bolhuis tweemaal achtereen duidelijk dat hij strafcorners ook haarzuiver kan plaatsen. Oranje kon zich slechts troosten het mooiste doelpunt van de wedstrijd te heb ben gemaakt. Een waarlijk schitterende combinatie tussen Tim Steens, Roderik Bouwman en Ron Steens tikte Tom van ’t Hek subliem in, maar, zei hij: „In de eerste helft lob ik een bol over die keeper heen tegen de lat, waarna Leefers vanaf een meter op de paal schiet. Ik scoor ook nog 4-6, maar daar heb je allemaal niets aan. We hebben ons weer laten pakken. Ik word er doodziek van”. d LONDEN (ANP). Ilie Nastase heeft van de organisatoren van het dubbel- stoernooi in Londen een boete wegens wangedrag gekregen van 2500 pond, on geveer 11.000 gulden. Twee nog kleinere clubs, de amateurs van Altrincham en Harlow, leverden eveneens memorabele prestaties. Ze speelden gelijk tegen gerenommeerde profs. Altinchem bereikte een score van 1-1 tegen de tweede divisieclub Oriënt. Harlow behaalde hetzelfde resultaat te gen de tweede divisieclub Leicester City. Twee andere amateurclubs, Chesham en Yedvil, leden kansloze nederlagen tegen Cambridge en Norwich. Twee wedstrijden gingen tussen eerste divisieclubs. Nottingham Forest, de Eu ropese bekerhouder, gaf blijk van een sterk herstel door met 4-1 bij Leeds United te winnen. Tottenham Hotspur hield bekerhouder Manchester United op 1-1. De Argentijnse middenvelder Ar- diles gaf Tottenham een voorsprong, maar hij veroorzaakte even later de strafschop waaruit McIlroy de gelijkma ker kon inschieten. Liverpool won ge makkelijk van Grimbsby. Johnson scoorde drie keer. De winnende getallen zijn: 2 - 16 - 24 - 25 - 40 - 41. reservegetallen 29 en 30. Bijna 761.000 deelnemers zorgden voor een inleg van 3,3 miljoen gulden en een prijzenpot van 1.565.972,40 gulden. De prijzen zijn: eerste prijs: 548.090,34, tweede prijs: 156.597,24, derde prijs:. ƒ234.895,86, vierde- en vijfde prijs:. ƒ313.194,48. Westduitse lotto De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 5 - 11 - 16 - 18 - 19 - 35. Reservegetal: 23. Winnend in „Spiel-77”’ is 6008982. Belgische lotto Prijswinnend in de Belgische lotto wa ren de getallen: 6-14-16-17-18 -24. Het bijkomende nummer is 3. Okker en Fibak kwamen nog een keer terug, haalden de vierde set binnen en begonnen de beslissense met een door braak op de service van Gottfried. Dat leidde tot eenvoorsprong van 3-1. Toen sloeg de vermoeidheid bij Okker en Fibak hard toe. Gottfried en Ramirez, jonger en lichamelijk sterker, hadden nog voldoen de reserves over. Zij haalden vijf games achter elkaar binnen en daarmee 160.000 gulden. In de halve finale hadden Okker en Fibak met 6-1, 7-5, 6-7, 4-6, 6-4 gewon nen van Riessen en Stewart. Gottfried en Ramirez versloegen in de halve eindstrijd Hewitt en McMillan. Het wangedrag van Nastase vond plaats op de tweede dag van het toernooi in de wedstrijd tegen Fibak en Okker. De Roe meen schold toen scheidsrechter Peter Smith uit, ging voortdurend gesprekken aan met de lijnrechters en probeerde her haaldelijk het spel te vertragen. Club Brugge speelde wat met Charle roi, scoorde voor rust al drie keer en deed er in de tweede helft nog vier doelpunten bij. Ceulemans scoorde drie keer, Courant tekende voor twee tref fers en Van der Eycken en Verheecke scoorden ieder eenmaal. Anderlecht wekte in het Astridpark de indruk op de weg terug te zijn. Het „liep” uitstekend bij de Brusselse ploeg en al in de derde minuut opende Haan de score. Kort voor rust verdubbelde Van der Eist de voorsprong na een pass van Haan. Anderlecht, dat weer met Coeck en doel man Munaron speelde, wilde meer, maar strandde op de uitstekende Brugse doelman Van der Somme. Pas in de laatste minuut werd het 3-0 door Martens. £-7 De strafmaatregel werd bekend ge maakt door toernooidirecteur Mike Da vies, die zei te hopen dat de boete Nastase ervan zou overtuigen dat hij niet altijd het recht heeft anderen te beledigen en te kwetsen. Beringen-RWD Molenbeek werd een puntendeling. Nederlanders stonden aan de basis van de twee doelpunten, die in de laatste tien minuten vielen. Ver niers werkte de bal in eigen doel na een inzet van Erkens, Francois maakte vijf minuten voor tijd gelijk voor Beringen. Waterschei en Lierse haalden het ein de niet. In de rust, bij de stand 1-0, viel het licht uit. De scheidsrechter staakte de wedstrijd toen duidelijk werd dat het euvel niet snel kon worden verholpen. goal van Felix Krull naar 2-3 was gesneld, miste Bouwman inderdaad simpele kansen. Jè w .'-Bi WASSENAAR. Ajax heeft een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen Blauw Zwart (tweede klasse zon dag KNVB) in Wassenaar met 8-0 ge wonnen. Bij rust leidde Ajax met 2-0.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 13