Stars bij DAMESTITEL KENNEMERLAND VOOR ANNIE VAN OPZEELAND Tafeltenniskampioen Busé Leiden kansloos onttroond door Di Pietro Na winst op Theo Kuyl: Boekenroode trekt alle registers open Ruud Jongeling: snel I £1 SH III w 1 VORMGEVINGSREDACTEUR/TRICE 1 ■i MAANDAG 7 JANUARI 1980 17 te 5- V sportief Ambitieuze jongelui met een voltooide middelbare school opleiding, creatieve aanleg en teamgeest hebben de voorkeur Alle tekstpagina’s van de dagbladen krijgen hun definitie ve vorm aan de hand van lay-outs, die gemaakt worden door de vormgevingsredactie Voor deze afdeling zoeken wij jonge mensen, die opgeleid willen worden tot >1 re e- BS® t- - Inlichtingen worden verstrekt door de chef van de vorm gevingsredactie Leen van Bergeijk (toestel 217) •O I e Paul Boerrigter stevig aan kop (Van onze bridgemedewerker) (ADVERTENTIE) Damiate Pers Damiate Pers is de uitgeefster van Haarlems Dagblad, IJmuider Courant en Beverwijkse Courant Gieno di Piëtro, de nieuwe tafeltenniskampioen van Kennemerland die in de finale de uitstekend tegenstand biedende Ignaat Jordan versloeg. De degradatiezone van de hoofdklasse wordt gevormd door de nummers zes tot en met tien van de ranglijst. Boekenroode 2 heeft nu 64 punten en staat daarmee op de zesde plaats: nog enkele goede presta ties en dan zijn alle zorgen voorbij. BOC 4 is vierde met 87 punten uit acht ontmoe tingen. BOC 3 leidt met 106. Door de klap, die Boekenroode 2 uitdeelde is het uitzicht van Cees Toeset en zijn medespelers op het kampioenschap aanzienlijk vertroe beld. Zij hebben echter nog vijf wedstrij den voor de boeg, zodat er nog van alles kan gebeuren. Zeven slagen waren voor het oprapen en toen kon Boekenroode een massa punten binnenhalen. De eindstand werd 113-57 en dat betekende in overwinningspunten uit gedrukt een 20-0 zege voor De Boeken- roode-formatie. Jan Rijnders: „Aan de grote overwinning van onze tegenstander valt niets af te doen. Wonink-Van den Berg, Balk-Van der Zee hebben voortref felijk gespeeld. Boekenroode 2 behoort beslist in de hoofdklasse thuis.” maar liefst 20-0 verslagen. Door dit resul taat hebben de bridgers van Boeken roode hun totaal in de hoofdklasse van de viertallencompetitie op 64 punten ge bracht, waardoor de degradatiezorgen aanzienlijk zijn verminderd. Boekenroode 2 (Wonink-Van den Berg, Balk-Van der Zee) heeft duidelijk een punt gezet achter de zwakke prestaties. In de halve finale moest hij aantreden tegen Ignaat Jordan (Haarlem) die moei teloos baas was gebleven van Bert van Bruggen. Na een gewonnen eerste game bleek de jonge Haarlem-speler nog niet opgewassen tegen de goed draaiende Jor dan. In de andere halve finale dwong Fred van Oostenrijk Gieno di Piëtro tot het uiterste. Met zelfverzekerde loops bracht hij de vaste verdediging van Di Piëtro in moeilijkheden, maar moest toch het on derspit delven. In de goede finale, dit in tegenstelling tot de eindstrijd in de verza- melklasse, die Busé won voor Fred van Oostenrijk, wist Jordan in de eerste game een 18-12 voorsprong op te bouwen. Di Piëtro kwam echter met zijn „noppen” verdediging, waarbij hij af en toe flitsend op de aanval wist over te schakelen, punt voor punt terug en won met 21-19. Jordan herstelde zich hierna van zijn inzinking (21-16). De beslissing in deze „best of five” viel in de derde game. Opnieuw kwam Di Piëtro uit een hopeloze positie terug (21-19 na een 16-19 achterstand). In de vierde game was Jordan volledig van slag en Gieno di Piëtro eiste voor het eerst in zijn carrière de titel voor zich. Nel Tabbers herstelde zich in de verza- melklasse; Van Opzeeland verloor hier van de jonge Karin Holster. In de finale moest Nel Tabbers uitkomen tegen haar trainingspartner Riek van Binsbergen, die knap tot de eindstrijd wist door te dringen, nadat haar door de toemooilei- ding verboden was om in de hoogste da- mesklasse uit te komen. Nel Tabbers bleek in een partij met wisselende kansen de sterkste. De beste wedstrijd van de dag was het herendubbel. Fred van Oosten rijk en Paul de Lugt wonnen met zeer aanvallend spel van Bert van Bruggen en Di Piëtro (22-20 derde game), nadat zij eerder Jordan/Busé uitschakelden. Zij prolongeerden hiermee hun titel. De twee de zege die Van Oostenrijk binnenhaalde was het mixed dubbel. Samen met Els Houtman (HBC) won hij in drie games van Nel Tabbers/Paul de Lugt. (Van onze schaatsmedewerker) ALKMAAR. Op de Alkmaarse kunstijsbaan de Meent heeft Haarlemmer Ruud Jongeling tijdens selectiewedstrijden voor de Nederlandse junioren A kampioen schappen, aangetoond de stijgende lijn die zijn prestaties de laatste weken kenmerkte te kunnen voortzetten. Na een ietwat tegenvallende 500 meter 7e in 45.4 won Jongeling de 1500 meter in 2.18.3, hetgeen een persoonlijk record betekende. Hij bleef daarmee de gewestelijke rijders Dirk-Jan Colijn (2.20.3) en Marcel Braas (2.22.5) ruim voor. Bij de dames werd de finale in een poulestysteem verspeeld. Tot de laatste ronde bleven de regerende kampioenen Nel Tabbers en Annie van Opzeeland ongeslagen. In de onderlinge strijd wist van Opzeeland het spel te dicteren, waar door zij Nel Tabbers in de verdediging drukte en met 21-19 en 21-17 won. (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM. Gieno di Piëtro (TYBB) en Annie van Opzeeland (Heemskerk) zijn de nieuwe tafeltenniskampioenen van Kennemerland geworden. Vielen er in vorige toernooien nauwelijks verras singen te noteren, ditmaal bleek dat de Kennemerlandtop nauwelijks voor el kaar onder doet. Bij de jeugd was Ronald van Beringen (Onkyo/Haarlem) een klas se apart. Zaterdag won hij drie eerste prijzen in Haarlem; zondag wist hij ook de Amsterdamse titel op zijn naam te schrijven. Voor de titel bij de heren waren er vier duidelijke favorieten. Naast de Haar lemse spelers Busé en Van Oostenrijk waren dat Bert van Bruggen en Gieno di Piëtro van TYBB. Twee van deze vier drongen inderdaad door tot de halve fina le: Fred van Oostenrijk en Di Piëtro. De grootste verrassing van de dag kwamen op naam van Rico Boot die het presteerde om de uitgesproken favoriet Ger Busé in de derde game achter zich te laten (21-19). Paul Boerrigter lijkt de grote sensatie van de topgroep te worden. Weliswaar staan de sterkste spelers hem nog te wach ten, maar inmiddels heeft Boerrigter al wel vier punten verzameld. Zijn winst op Kuyl was niet bepaald overtuigend, maar de combinatie (een variatie op het zetje van Weiss) was zeer doeltreffend. De par- Neaenanase sprint kampioenschappen in Den Haag- werd Gijs Rijneveld tweemaal tweede. Zowel op de 500 als op de 1000 meter moest de Mijdrechtenaar Harm de Jong uit Alkmaar voor laten gaan. Uitslagen: sprinters: 500 meter 1. Harm de Jong (Alkmaar) 42.4, 2. Gijs Rijneveld 42.6, 3. Tjido Wierda (Alkmaar) 43.2; 1000 Bij de jeugd liet Ronald van Beringen (Haarlem) er geen twijfel over bestaan dat hij nummer één van Kennemerland is. Als hij zich zo blijft ontwikkelen, waarbij vooral zijn snelle backhand sla gen opvallen, waarmee hij tegenstanders op het verkeerde been zet, moet hij in staat zijn om ook op nationaal niveau door te stoten. Zowel in de finaleronde van de licentie- klasse als in de verzamelklasse won hij van Eric Langendijk, die ondanks goede tegenstand te weinig kansen kreeg om gevaarlijk te worden. Erwin Nooteboom kwam de eer toe Ronald van Beringen één game afhandig te maken (20-22). Samen wonnen ze het dubbelspel. Dat de vereni- gingsprijs naar GTTC ging voor HBC was een hommage aan deze clubs voor het gevoerde jeugdbeleid. De deelnemers aan de topgroep van het Kennemer Top-Tien-toernooi. Van boven naar beneden: links Jeroen Sterel, Cees Pippel, Wim van der Sluis, Theo Kuyl, Gerard van der Eem. Rechts: Wim de Jong, Henk Beliën, Paul Boerrigter, Peter Pippel. Op de foto ontbreekt Theo Tielrooij. ir Annie Opzeeland: tafeltenniskam* pioen via finalezege op Nel Tabbers. HAARLEM/UMOND. Het tweede team van Boekenroode heeft BOC 4 in een duel, dat oorspronkelijk voor 14 janu ari was vastgesteld, maar het afgelopen weekeinde reeds werd gespeeld, met 1.28.4, 3. Wierda 1.29.0; junioren A: 500 meter: 1. Dirk-Jan Colijn (Utrecht) 44.4, 2. Marcel Braas (Alkmaar) 44.5 7. Ruud Jon geling 45.5; 1500 mter: 1. Jongeling 2.18.3, 2. Colijn 2.20.2, 3. Braas 2.22.5; junoren B: 500 meter: 1. Peter van Oosten (Utrecht) 44.3, 2. Eric Stechter 44.4., 3. René van Oosten 44.6, 10. René Tuinenburg 46.6, Erick Puyt 48.3; 3000 meter: 1. René van Oosten 4.55.1, 2. Peter van Oosten 4.58.0, 3. Rob Vermist (Amstelveen) 5.02.1, Puyt 5.30.4. 5 Is I 3?' 3 ?n. is- 20 De laatste drie wedstrijden gingen niet meer verloren: met BOC 3 en S en V 1 werden de punten gedeeld (10-10) en BOC 4 (Toeset-Groen, Rijnders-Van der Lin den) werd ditmaal met maximale cijfers geklopt (20-0). Het BOC-team had tevoren 5 en V een lesje gegeven dat er zijn mocht: het verschil in matchpunten was dermate groot dat de S en V’ers twee extra verlies- punten moesten incasseren. Uiteraard kon BOC 4 toen twintig overwinningspun ten aan zijn totaal toevoegen. Cees Toeset en zijn teamgenoten begonnen dan ook met veel vertrouwen aan het duel met de Boekenroode-reserves. Bij de tafelwisse- ling was de balans vrijwel in evenwicht: 33-35. Het BOC-team schrok daar toch wel van en trok in het vervolg van het treffen de registers volledig open. Wim Wonink c.s. hield het hoofd koel en kon de storm loop volledig keren. De klap, die het offen sief van BOV geheel deed mislukken was het een sans atout-contract, dat Balk-van der Zee loslieten en geredubbeld werd. Parker—Eve and Adam Stars 115-82 (rust 48-38). Topscorers Leiden: Sid Bruinsma (14-10), Mitchell Plaat (12-8), Giddings (10-10) en Woudstra (4-14). Stars: Tony Parker (20-2), Emill Hagens (4-16) en Willem Jansen (4-10). In de Sleutelstad heeft Stars gister avond laat niet voor de tweede keer in dit seizoen tegen de koploper van de vader landse basketbalcompetitie kunnen vlam men. Een zeer gretig Leiden, dat ondanks het overladen programma bepaald geen uitgebluste indruk maakte, ging onder aanvoering van de sterk spelende Sid Bruinsma uitstekend van start. Moeilijk hadden de gasten het vooral tegen de Leidse reuzen Giddings en Washington, die de Haarlemmers weinig kansen onder het bord boden. Teleurstellend was bo vendien het optreden van Wayne Arm strong, die er deze avond weinig van maakte en die al snel vervangen werd door Willem Jansen, die zich te midden van al het Leidse geweld goed staande hield. Leiden, dat in de slotfase van de eerste helft terugviel, gaf aan Stars nog de kans dichterbij te komen. Een niet sterk Haarlems schot deed de thuisclub echter toch nog met 48-38 bij de rust de kleedka mer opzoeken. Na de rust keerde ëen veel agressiever Leiden uit de kleedkamer terug. In luttele minuten werd de voorsprong uitgebouwd tot 62-44. En toen de Leidse „trein” een maal op volle toeren draaide was er voor Stars geen eer meer te behalen. Vooral defensief klopte er bij de Haarlemmers weinig meer van. Via sprankelende com binaties zorgde Leiden er bovendien voor dat de gasten weinig rust kregen. Tony Parker kwam er evenmin meer aan te pas en slechts Hagens, Wessels en Jansen kon den nog aan de score bijdragen. Leiden zegevierde in die chaotische slotfase ver diend met 115-82. Delte Lloyd haalde de achterstallige wedstrijd tegen BV Groningen in. Tradi tiegetrouw leverde de reis van de Gronin- gens naar het westen een forse nederlaag op. Eindstand 113-80. (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN. Schoorvoetend is het afge lopen weekend de heren-eredivisie bij de basketballers weer van start gegaan met de duels van Nashua-Den Bosch en Par- ker/Leiden, die hun midweekse wedstrij den in verband met de komende Europa- cup-verplichtingen vooruit speelden. Te genstander van Leiden was Eve and Adam Stars, dat in Leiden niet voor een verrassing kon zorgen. Moeiteloos zege vierde de thuisclub met 115-82 over de Haarlemmers. In Den Bosch herstelde EBBC zich tegen Nat. Ned. Donar wel van de nederlaag tegen Leiden, maar overtuigend was de 99-86 zege bepaald niet. (Van onze dammedewerker) HEEMSTEDE. In de tweede ronde van het Kennemer Top Tien toernooi heeft leider Paul Boerrigter zijn koppositie verstevigd. Hij verraste Theo Kuyl met een simpele combinatie. Op de tweede plaats bevindt zich Peter Rippel dankzij zijn overwinning op Gerard van der Eem. Deze onverwachte ontwikkelingen worden mede veroorzaakt door dat de vele favorieten elkaar in het begin reeds ontmoeten. Zo eindigden de partijen Sterel-Tielrooij en Cees Pippel-De Jong in remise. Henk Beliën incasseerde zijn tweede nul tegen Wim van der Sluis. Zo wisselvallig als het weer was vaak de harde wind en de regen waren grote spelbrekers waren ook de prestaties van de Haarlemse schaatsers op de Alk maarse kunstijsbaan. Toonde Ruud Jon geling aan de stijgende lijn duidelijk te pakken te hebben, bij de B-junioren hield Eric Stechter het na de 500 meter (2e in 44.4) voor gezien. Stechter: „Een oude weer teruggekomen liesblessure nood-meter: 1. de Jong 1.28.3, 2. Rijneveld zaakt mij het wat voorzichtiger aan te doen”. René Tuinenburg net terug uit Davos werd tiende op de kortste afstand, maar moest op de 3000 meter ervaren dat het ijs glad kan zijn en belandde door zijn val in de achterhoede. Eric Puyt noteerde daar entegen weer twee persoonlijke records: 500 meter in 48.3 en 3000 meter in 5.30.4. Bij de sprinters, waarbij Roy Riechel- man ontbrak omdat hij deelnam aan de Sollicitaties schriftelijk aan de hoofdredactie van Haarlems Dagblad, Oudeweg 14, 2031 CC Haarlem of postbus 507, 2003 PA Haarlem S- telefoon 023 - 319053 Stand: Parker 24-46, EBBC 24-36, Amstelveen 24-34, Punch 24-28, Donar 24-26, Stars 25-26, Frisol 23-24, Delta Lloyd 23-16, BOB 24-16, Rotterdam-Zuid 23-6, Groningen 24-6. tij Sterel-Tielrooij had een zeer sensatio neel verloop. Met degelijk spel kwam Ste rel in het voordeel maar een blunder gaf Tielrooij de gelegenheid af te wikkelen naar een eindspel waarbij wederzijds een dam op het bord verscheen. Tielrooij dreigde echter nog een schijf tot dam te promoveren, maar met behulp van enkele finesses dwong Sterel toch remise af. Ook de nummer twee, Peter Pippel had het lang niet gemakkelijk. Tegenstander Van der Eem verkreeg een gunstige klas sieke stelling en een eventuele winst zou dan ook bij hem terecht komen. Echter door een foutzet kon Van der Eem niet meer onder een combinatie uit waardoor hij de partij kansloos verloor Wim de Jong en Cees Pippel vochten een zeer interes sante strijd uit, die in het voordeel van De Jong beslecht leek te worden. Pippel vond echter tot tweemaal toe een inventieve oplossing voor zijn problemen middels een offer eh voorkwam zo een nederlaag. Van der Sluis tenslotte had voor zijn overwinning een grove rekenfout vaiT-ZQ’ Henk Beliën nodig. Eenmaal met een schijf meer bleek de winst niet moeilijk. Voor aanstaande dinsdag staat de topper Boerrigter-Peter Pippel op het pro gramma. Uitslagen: top: Sterel-Tielrooij 1-1, Cees Pippel-De Jong 1-1, Henk Beliën-Van der Sluis 0-2, Kuyl-Boerrigter 0-2, Peter Pipel- Van der Eem 2-0. Stand: 1. Boerrigter 2-4, 2. Peter Pippel 2-3. Sub-top: Van der Vos- sen-Joost van Hal 2-0, Koopman-Post 2-0, Piet Beliën-Van Wort 1-1, Slttje-Mast 1-1, Esselman-Butter 1-1. Stand: 1. Koopman en Esselman 2-3. Eerste klasse: Moeskops-Paul van Hal 2- 0, Ron Tielrooij-Elsing 1-1, Warmerdam- Luiten 1-1, André Beliën-Buuren 2-0, Prins-Moonen 1-1. Stand: 1. Bleiën 2-4, -. Moeskops en Warmerdam 2-3. Tweede klasse: Van de Polder-Rinus Otte 1-1, Ot- te-Vos 0-2, De Vries-Van Mierlo 2-0,’ Kalkhoven-Masteling 0-2, Wiegman-Veen 0-2. Stand 1. Masteling en Vos 2-4, i. Van de Polder 2-3. r/ -.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17