Rood Wit de eerste zaalhockeykampioen Eerste ronde Van der Aarttoernooi Slechte start Bloemendaal Toto-gelijk Oranje-raad en KNVB akkoord Oldejans weg inzake reclame bij Veendam Kritiek in sportpuntig Engeland op ujs rugby-trip Klinkende zeges voor dames van SBIJ en VCK WIL HARTOG UIT WORLD SERIES” streeksport J Wouter Leefers: Eindelijk sneeuw in Lake Placid Nederlaag voor Van Beusekom 32 ,,De lijn in onsVspel keert terug.” 99 It) 17 DINSDAG 8 JANUARI SPORT 1980 1 i I r Trefzekerheid I I I I I I I I I I I J Devaluatie Vormherstel v <v (Van een medewerker) 1 Cees Jan Diepeveen: in de basis S.- Wil Hartog: sponsorbelangen voorop (Van onze sportredactie) (Van onze volleybalmedewerker) Blinkert-SBIJ 0-3 (14-16-5-15 en 4-15). ems- Argus 3-VCK 0-3 (9-15, 8-15 3n 12-15). arens i en. De prijzen zijn: eerste prijs, inclusief jack pot 9580,81. Tweede prijs 1209,52, Der de prijs f 4233,32, vierde prijs 6047,58, vijfde prijs 4838,07. LAKE PLACID. Vijf weken voor het begin van de dertiende Olympische Win terspelen keken gisteren de organisatoren in Lake Placid opgelucht naar boven. De uitslag van de toto gelijk van het afgelopen weekeinde is opgehouden door de wedstrijd Las PalmasBetis, die zon dagavond laat werd gespeeld. „Het is in wezen niet belangrijk wie de goals scoort. Maar als ik dat gemiddelde kan houden, betekent dat tevens dat wij scoren. En daar gaat het toch om. Wie weet kan ik nog vóór Moskou de 250 vol maken”, grapte hij. Zijn trefzekerheid blijft een van de pijlers waarop Oranje zijn succes bouwt. Tegen India mocht hij acht keer aanleggen, vier keer rinkelde de kassa. Dat was maar goed ook, want zijn twee treffers uit de beginfase werden door Zafar Iqbal en Grewal keurig geni- Katuscha Esser en Peter van der Swa- luw zijn in Val d’Isère nationaal skikampi- oen op het onderdeel slalom geworden. Lody Pieters werd bij de heren tweede, Hetty van der Swaluw greep het zilver bij de dames. Speedy Volita van P. Meyn te Oost- zaan is voor de derde keer uitgeroepen tot paard van het jaar. Speedy Volita kreeg 3256 stemmen. Totem Volita kreeg 195 stemmen en Kees Verkerk 49. Pink Tank van mevrouw W. de Kroes uit El- burg werd gekozen tot volbloed van het jaar. De voorzitter van de Zuidafrikaanse rugbybond, Danie Craven, kenschetste de zondag gevallen beslissing als „het beste beric’ht voor de Zuidafrikaanse sport in tien jaar”. In Groot-Brittannië daarente gen is er kritiek alom. Alleen de rechter vleugel van de conservatieven stelde zich achter het besluit van de rugbybonden om vlak voor de Olympische zomerspelen op bezoek in Zuid-Afrika te gaan. LONDEN. Kritiek in Groot-Brittan nië en jubel in Zuid-Afrika als gevolg van het besluit van de Britse rugbybonden om ondanks alles deze zomer een „British Lion Rugby Team" naar Zuid-Afrika te sturen. De Britse minister van sport Hec tor Monro reageerde teleurgesteld, maar niet verrast. Hij ontraadde de rugby-or- ganisaties van Engeland, Wales, Ierland en Schotland met kracht een dergelijke tournee, omdat de landen van het Geme nebest in 1976 gezamenlijk tot een sport- boycot van Zuid-Afrika hebben besloten. velleerd omdat doelman Pierre Hermans zich verkeek op de curve die een gloed nieuwe kunstgrasmat nu eenmaal ver toont. Een simpel rollertje van Grewal werd zodoende gepromoveerd tot doel punt en gelijkmaker. Met die goal staakten de Indiërs hun verzet. Het geringe portie overtuiging dat ze nog in de bagage meevoerden, was opgesoupeerd, waarna Bouwman en Lit jens voor de grootste zege zorgden die Nederland ooit op India behaalde. Een overwinning vooral in mentaal opzicht. Scoreverloop: 10. Paul Litjens (sc) 1-0; 22. Litjens (sc) 2-0; 28. Zafar Iqbal 2-1; 33. Grewal 2-2; 38. Litjens (sc) 3-2; 49. Van ’t Hek 4-2; 66. Bouwman 5-2; 67. Litjens (188e interlanddoelpunt uit een strafvor- ner) 6-2. Binnen tien dagen volgt een tweede gesprek tussen de EK-WK-werkgroep en de Oranje-raad om de details nader uit te werken. Daarna zal het geheel worden afgerond. Namens dat viertal zei Willy van de Kerkhof gisteren dat hij verwacht dat vrijwel alle veertig spelers, die voorko men op een voorlopige lijst, zich in het collectief zullen verenigen. Die spelers de len dan na het EK mee uit de sponsorpot, die in elk geval een half miljoen gulden zal bedragen. Wouter Leefers: publiek verrukt van zijn techniek IJMOND. Op diverse fronten klonk gisteravond in de districten Noord-Hol- land Midden en Haarlem van de volleybal- competitie het „klaar ja af’ voor de twee de helft van het seizoen. De onderbreking van twee weken bleek daarbij nauwe lijks van invloed op de resultaten te zijn. Het damesteam van VCK verstevigde in de eerste klasse A van de Noordhollandse competitie de leidende positie. Het be zoek aan de Zaanse sporthal „De Vang” werd met een klinkende 3-0 overwinning op Argus 3 bekroond. Met de goed spelende Ina Schmidt als hoofdaanvalster in de plaats van de ver hinderde Maja Berghuis, heeft VCK in de eerste twee sets nauwelijks iets te duchten gehad van Argus. De Zaanse ploeg, die in het openingstreffen van het seizoen ook al met 3-0 van VCK had verloren, kreeg geen vat op de Beverwijkse serve. Ook had de thuisclub weinig antwoord op de harde smashes van VCK en op de uitgekookte tactische ballen van Mieke van Alphen. De suprematie van die beginfase leidde ertoe dat VCK de zaken in het derde bedrijf te licht opvatte. Argus stribbelde toen tot 9-8 tegen, maar het breekpunt lag bij 11-11. Vanaf dat moment had VCK de partij weer helemaal onder controle. (Van onze hockeymedewerker) BILTHOVEN. De heren van Bloe mendaal zijn er niet in geslaagd de eerste competitiedag in de westelijke eerste klasse succesvol af te sluiten. Met twee forse nederlagen, 11-5 tegen Schaerweyde en 12-7 tegen HGC, keerde de keurtroep van Cees Bovelander huiswaarts. Deze wedstrijd begon een half uur te laat door het uitlopen van de voorgaande partij. „Daardoor konden wij niet inspe len en bovendien ontbrak in het begin het wedstrijdritme, want SBIJ heeft tijdens de feestdagen niet kunnen trainen”, ver klaarde coach Johan Helder het moeiza me verloop van de eerste set SBIJ toonde zich in die eerste set te tactisch in het achterveld. Dat had een 11-8 achterstand tot gevolg. Twee time outs en een tussenstand van 14-14 hielpen SBIJ toch nog over de drempel. Blinkert moest daarna in de tweede en derde peri ode zelfs een diepe knieval maken voor SBIJ, dat veel profijt trok van de harde aanval van Ardy Smollenaars en Janny Jansen. De uitslagen van gisteren: Nederland India 6-2 (2-2), SpanjeEngeland 2-1 (0-0). De stand: 1. Pakistan 3 6, 2. West Did 3 6, 3. Nederland 3 4, 4. Australië 3 3, 5. Spanje 4 3,6. India 4 2, 7. Engeland 4- 0. AMSTERDAM. Het Nederlandse elf tal zal voor een belangrijk deel als collec tief optreden, waar het reclamezaken rond het Europees voetbalkampioen schap in Italië betreft. Dat is het resul taat van een eerste gesprek dat de EK- WK-werkgroep van' de KNVB gisteren heeft gehad met de zogenoemde Oranje- raad. Deze wordt gevormd door de spe lers Ruud Krol, Willy van de Kerkhof, Wim Jansen en Kees Kist, die de voltalli ge selectie vertegenwoordigen. HAARLEM. Voor de eerste ronde van het onder auspiciën van de afdeling Haarlem KNVB te houden Van der Aart- toemooi voor A-junioren worden op zon dag 20 januari twintig wedstrijden ge speeld. k I M Hockeyteam in opmars - - - 1 Voor de eerste keer sinds begin december viel er weer sneeuw in het Adirondack- gebergte. Bij temperaturen rond het vries punt moesten sneeuwruimers de straat op om de wegen vrij te maken. Ook de weers vooruitzichten geven aanleiding tot het nodige optimisme: niet al te koud en een behoorlijke sneeuwval worden voor de komende weken verwacht. blij zijn. Daarom slaap ik door tot twaalf uur. Maar ik pak nog steeds met enige tegenzin mijn sticks op. Eenmaal in het veld verdwijnt dat gevoel wel, maar ik zie er tegenop om een man te passeren. Daar toe ontbreekt me de fut, hoewel het enigs zins terug begint te komen en ik ben ervan overtuigd dat ik na dit toernooi de accu kan opladen tijdens een lekkere winter sportvakantie.” Er kon weer een lachje af sinds de neder laag tegen West-Duitsland. Ron Steens: „We moeten natuurlijk wel reëel blijven en ons richten op de derde plaats. Maar ik zou best nog een keer willen vlammen: vrijdag tegen Pakistan. Als je dat hier in De eerste wedstrijd tegen Schaerweyde gaf al meteen aan dat er flink moet wor den getraind wil men de diverse spelpa- tronen onder de knie krijgen. Schaerwey de had dat duidelijk wel gedaan. Gemak kelijk schoven de Bilthovenaren elkaar de bal toe en daarbij werd ook het scoren niet vergeten. Bloemendaal, spelend met onder andere Ad Boelaars, Ronald Jan Heijn en Arthur Goll, hockeyde te indivi dualistisch en was ook niet gewend aan de zaal. Er werden toch genoeg kansen ge creëerd en vele strafcorners aan de Bloe mendalers toegekend. Theodoor Doyer werd echter gemist bij het nemen van de korte hoekslag. Voor het Nederlandse zaalhockeyteam benutte de aan zjjn meni- sus geopereerde Doyer vorig jaar 90 van deze mogelijkheden. Niet eenmaal werd er nu een strafcomer benut. In de partij tegen het Haagse HGC ging het al niet beter. Coach Bovelander echter geruststellend: „Vorig jaar werd er ook zeer matig gestart maar na een korte aanloop in het seizoen eindigden we toch nog ruim in de middenmoot. We moeten ons dit jaar ook zeker handhaven in deze hoogste klasse maar dan zal er beduidend beter moeten worden gespeeld als in de eerste twee partijen”. Een zware opgave voor het Bloemendaalse team, daar de laatste drie clubs van de negen degra deren. KOPENHAGEN. Joke van Beu sekom heeft gisteren tijdens het toer nooi om de badmintonbeker van Ko penhagen de eindstrijd niet kunnen bereiken. In de halve finales verloor van Beusekom met 7-11 5-11 van de Engelse Gillian Gilks. Lene Koppen uit Denemarken is de tegenstander van Gilks in de finale. Koppen ver sloeg de Zweedse Anette Boerjesson met 11-2 11-0. «3 Zelfs Wouter Leefers, technisch gezien de evenknie van een serie Pakistani, waardoor hem nog wel eens om commen taar wordt gevraagd bij de wedstrijden die alle live door de tv worden uitgezon den. De frêle Hagenaar tobt met een vormcrisis, geeft dat toe. „Ik ben geeste lijk hockeymoe. Dat heeft zich al gemani festeerd in de competitie. Ik slaap slecht. VEENDAM. Trainer Joop Oldejans gaat aan het einde van dit seizoen Veen dam verlaten. Oldejans heeft de eerste divisieclub vijf jaar getraind en heeft voor het seizoen 1980/1981 een contract getekend bij de amateurhoofdklasser Hoogeveen. De reden van Oldejans’ ver trek waren de magere resultaten van Veendam. Tum-junior Hans Los van de Bever wijkse Gymnastiekvereniging „Tumlust” heeft zich tijdens kampioenschappen in de A-klasse van de turnkring Noord-Hol- land Zuid erg goed gemanifesteerd. Los behaalde een eerste plaats in het totaal- klassement terwijl hij in de toestelfinales op alle zes onderdelen de hoogste eer opstreek. Zijn puntentotaal was 48.90. Paul Jurriëns werd bij de senioren tur ners derde. De cijfers zijn: 11 14 17 20 27 32 en toegevoegde wedstrijd 16. 15.769 deelne mers zorgden voor een inleg van 50.927,00. Beschikbaar is een prijzengeld van 24.190,33 en 1718,95 uit de jackpot. Dat consigne had Van Heumen zijn spelers gisteren ook meegegeven. Eigen lijk twijfelde niemand, want India is niet meer de ploeg van de balgoochelaars, de hautaine stickhandlers. Op de Olympi sche Spelen van Montreal stootte Oranje de Aziaten met 3-1 van hun voetstuk, waarna Australië een dag later de totale afgang via een 6-1-zege verder volmaak te. Vanaf dat moment heeft de devaluatie zich verder voortgezet en in de aanloop naar de WK in Argentinië onderstreepte Oranje in eigen huis driemaal op rij het standsverschil. Dus er mocht in Karatchi gerekend wor den op een zege hoewel Oranje allerminst fraai geprepareerd naar Pakistan afreis de, terwijl coach Inderjit Singh zijn ploeg via een trainingskamp had voorbereid op de sprong naar Moskou. De Indiërs had den echter de pech dat Oranje als team met Cees Jan Diepeveen in de basisopstel ling, zijn gebrekkige voorbereiding via het Dat bedrag wordt bijeengebracht door vijf bedrijven, waarvan er al drie overeen stemming hebben bereikt met de KNVB: een grammofoonplatenfirma, een T-shirt- fabrikant en een dagblad. Daarnaast hoopt de KNVB zeer spoedig rond te komen met een bank en een warenhuis. De sprinters (schaatsen) Uilkema en Goveart, de allrounder Schalij en de da mes Steenbruggen en Van Rijssel krijgen het komende weekeinde in Madonna di Campiglio de kans om zich te kwalifice ren voor de laatste slectiewedstrijden voor de Olympische Spelen. Alle spelers behouden daarnaast de mo gelijkheid individuele contracten met sponsors af te sluiten. Ze moeten dat dan wel melden bij de KNVB. De betrokken bedrijven mogen niet in dezelfde branche werkzaam zijn als één van de sponsors van het collectief. Vier spelers, Simon Tahamata, Piet Schrijvers, Dick Schoena ker en Jan Peters (AZ) hebben via Inter Football al persoonlijke contracten afge sloten. BRUSSEL. Wil Hartog heeft zich teruggetrokken uit de „World Series”, een groep renners die betere betalingen wensen, een aantal circuits in de ban willen doen ën in het nieuwe seizoen eigen wedstrijden willen organiseren. Op de bijeenkomst die een aantal toprij- ders in Brussel hield, was Hartog de enige van de aanwezigen die zijn handtekening niet onder de overeenkomst zette. Hij zei dat hij zijn overeenkomst met zijn Japan se sponsor, die hem in alle wedstrijden voor het wereldkampioenschap wil laten starten, niet wenste te verbreken. Zestien toprenners besloten in Brussel wel door te gaan met hun actie een eigen serie wedstrijden .in de kwart- en halve- literklasse op te zetten. Bij de groep be staat overigens nog steeds bereidheid tot een overeenkomst met de internationale federatie FIM, waarmee vermoedelijk op 16 januari besprekingen zullen worden gehouden. Als ik om drie uur wegdommel, mag ik die heksenketel lukt, zetten ze je in een t-, j fauteuii en dragen je heel Pakistan rond als bezienswaardigheid”. Bij de heren was er een volledig pro gramma in de tweede klasse. Scheybeeck- Bennebroek was de openingspartij. Ben- nebroek opereerde nog onwennig in de voor deze ploeg eerste wedstrijd, die met 4-1 werd gewonnen door Scheybeeck. Haarlem versloeg de Bennebroekers later met 3-2 in een spannend duel. Coen Schön was bij de Haarlemmers uitblinker met drie treffers. Bij Bennebroek scoorde Dries Koopman, Roelof Stuurman en Al bert Jan Schutte. Haarlem zegevierde ook op Zandvoort (10-5). Zandvoort speelde weinig gemoti veerd en Haarlem haalde terecht de volle winst binnen. Tegen Alkmaar werd met 9- 6 verloren, maar er zat een stijgende lijn in het vertoonde spel van de Zandvoorte- naren. FIT moest zijn meerdere erkennen in een zeer sterk Scheybeeck. Met 8-4 won nen de Beverwjjkers na zelfs met 6-0 in de rust te hebben voorgestaan onder meer door drie strafcorners van Jos Zonne veld). In de derde klasse kwam Eechtrop bracht. Maar Van Heumen moest wel aanvoerder Ron Steens naar de bank ha len voor Hans Kruize, omdat het aanvals- trio Bouwman-Steens-Van *t Hek onvol doende strafcorners kon forceren. Kruize voldeed direct aan de opdracht, waar door Litjens op doelman Schofield kon knallen en Tim Steens in een aanval kon voorzetten op Tommie van ’t Hek, die zijn subtiele tikje in het hok zag verdwijnen. (Van onze sportredactie) KARATSJI. „Gespannen, dat zeker. Wat wil je? Als we van India hadden verloren, was het toernooi afgelopen ge weest. Dan beland je in de groep Spanje- Groot-Brittannië. Na deze overwinning van 6-2 moeten we minimaal derde wor den. Zo niet, dan gaan we af’. Klare taal van aanvoerder Ron Steens, die in zijn 136e interland door coach Wim van Heu men naar de kant werd gehaald, maar na het wegslikken van de teleurstelling op gewekt constateerde dat Oranjes presta- tiecurve op het toernooi om de Champi ons Trophy een opgaande lijn vertoont. Na rust echter kwam Ties Kruize meer lijn in het spel brengen. Geert van Eijk is herstellende van een forse buikloop en hem ontbrak nog de kracht een hele wed strijd aan te kunnen. Kruizes rug hield het, want hij moest tevens stand-in zijn voor Litjens die een dijbeenblessure heeft opgelopen, waardoor hij het wat voorzich tig aan moest doen en het uitlopen overliet aan Roderik Bouwman. De jonge vleugelspits liep er een scheur tje in de wang mee op, maar smaakte wel het genoegen de stick tegen de bal te krijgen om vervolgens Oranje van alle zorgen te bevrijden toen een beroep op zijn slagvaardigheid werd gedaan. Na zijn falen tegen de Duitsers haalde hij opge lucht adem: „Ik ben blij dat het aardig ging en dat ik heb gescoord. Van Heumen heeft me alleen gezegd, dat ik maar moet wennen aan dagen dat het eens niet lukt. Dat overkomt iedereen”. De dames van SBIJ behaalden in het Haarlemse district een identieke overwin ning. Het thuis spelende Blinkert werd met 3-0 opgerold. SBIJ bleef daardoor in het spoor van koploper OVRA 2, dat Spaame met 3-1 versloeg. Ook behield SBIJ goede vooruitzichten op een succes je in de strijd op de tweede periodetitel in de eerste klasse. In de promotieklasse (dames) van district Noord-Holland Mid den vond gisteren één verschuiving plaats. Argus verdrong het niet spelende Odin van de eerste plaats door in eigen omgeving Phoenix 2 met 3-0 af te troeven. Odin kan de koppositie aanstaande don derdag heroveren, mits van Zaan ’69 2 wordt gewonnen. Bondscoach Wim van Heumen had zijn spelers gewezen op het belang van het duel met het eens zo onaantastbare India. Na de nederlaag tegen West-Duitsland mocht geen hindernis meer omgegooid worden. Het was zaak soepel het obstakel India te nemen, omdat Australië na de afdroger van 7-1 tegen Pakistan beseft dat Oranje de enige mogelijkheid is om nog enigszins in de race naar de imposante bokalen te blijven. Vandaag vindt die con frontatie plaats en gezien het spel tegen India concludeerde Wouter Leefers: „De lijn in ons spel keert terug en aangezien de Aussies de grote vorm nog niet hebben, moeten we gewoon winnen. Anders niets”. Het geleidelijke vormherstel kwam te gen India tot uitdrukking. Hij soleerde een enkele maal als vanouds, wat de deskundige kijkers van de banken De Internationale Schaatsfederatie (I.S.U.) gaat het acht jaar oude doping- reglement aanpassen aan de huidige stand van de wetenschap en de nieuwe doping-praktijken. Dat verklaarde de I.S.U. arts dr. Wolfgang Montag in Gar- misch Partenkirchen. Bij het wereldkampioenschap kunstrij- den dat in maart in Dortmund wordt gehouden, zal voor het eerst ook een con trole op anabole steroiden plaatsvinden. Ook het aantal controles is uitgebreid. Niet alleen de nummers één, twee en drie zullen worden gecontroleerd, maar ook de nummer vier en een deelnemer, die door het lot wordt aangewezen. „We hebben reden om aan te nemen dat er ook bij het kunstrijden wordt geëxperimenteerd met anabole middelen”, aldus Montag. De voorzitter van de Britse Olympische vereniging, Sir Dennis Follows en David Shaw, secretaris van de Britse Amateur Sportorganisatie, waren daarentegen eensgezind in hun afwijzing. Volgens Fol lows betekent de Lions-trip de doodsteek voor de Gemenebestspelen en volgens Shaw is het een uiterst onberaden en onverstandige actie. '~v met wisselend succes in actie. Met 8-3 werd er gewonnen van een pover spelend Castricum maar tegen kampioenskandi- daat Hermes uit Den Helder werd net aan met 4-3 verloren. De heren uit Beverwijk hebben tot laat in de wedstrijd met 2-1 voorgestaan maar het spelen van twee wedstrijden achter elkaar bleek te veel. Rood Wit mag zich in de vierde klasse nu al kampioen noemen na de twee overwinningen van zaterdag j.l. Met nog twee partijen te spelen zijn de Aerdenhou- ters onbereikbaar voor de concurrentie. Saxenburgers en Badhoevedorp moesten het met respectievelijk 8-3 en 4-3 afleggen. Eelco leggers en Michiel Willemse doel puntten onder andere. Saxenburgers ver loor ook de tweede wedstrijd met 5-3 van Badhoevedorp. Nico Schön en Paul Slui ters zorgden voor de Haarlemse pro- duktie. 'i Bij de dames had Zandvoort een sterke dag in de eerste klasse. Met goed combina tiespel werden HIC en Randwijck versla gen. Vooral de overwinning tegen Rand wijck sprong in het oog. Een 1-0 achter stand in de rust werd na de pauze resoluut omgezet in een 4-1 eindstand. Goals van onder meer Hermine Warnaars (2 straf- comers) en Yvonne Ovaa. Ineke Lachde- bére speelde in de defensie foutloos. In de tweede klasse versloeg Schey beeck Alliance voor de tweede keer. Dit maal met een ruimere marge, 9-3. Tegen het zeer sterke Amsterdamse Hurley werd verrassend met 2-2 gelijk gespeeld. Marie ke Paauw speelde voortreffelijk en scoor de tevens viermaal. Alliance won later op de avond van Alkmaar met 7-5 in een gewijzigde opstelling die direkt vruchten afwierp, getuige de zege. Maria Geenen en Carola Winnubst scoorden de meeste tref fers. In de vierde klasse won Haarlem beide wedstrijden eenvoudig. Met 9-1 en 6- 1 werden Badhoevedorp en Rood Wit ver pletterd. De Joegoslavische verdediger Nikolai Jovanovic heeft gisteren een contract ge tekend bij de Engelse eerste divisieclub Manchester United. De transfersom be droeg 300.000 pond, ofwel ruim 1,2 mil joen gulden. Ook Bayem München had interesse voor de Joegoslavische interna tional, maar Jovanovic’s oude vereniging ‘Rode Ster Belgrado sloeg een bod van de Zuidduitse club af. Het programma ziet er als volgt uit: EDO 2-ADO’20 (9.30), Beverwijk-DSS (9.30) , De Kennemers 2-DSOV (14.30), DI OS-VSV (14.30), EHS-Haarlem 2 (9.30), Velsen 2-Schalkwijk (14.30), DSK-Onze Gezellen (14.30), DEM-Halfweg (14.30), i Geel Wit-Van Nispen (12.00), Terrasvo- gels-WH (14.30), Wijk aan Zee-RCH (11.30) , Ripperda-TYBB (12.00), THB-NAS (9.30) , Zandvoortmeeuwen 2-SVIJ (9.45), WB-Waterloo (9.30), Vogelenzang-DCO (11.30) , Stormvogels 2-Spaarnwoude (9.30) , DSC’74-HiDarius Schoten (12.00), Concordia-Nieuw Vennep (14.30), HBC- DIO (11.30). Indien de wedstrijden gelijk eindigen zullen strafschoppen de beslissingen moe ten brengen. De winnaars gaan over naar de tweede ronde om de Van der Aart- beker. na ruime zege op India spelen van wedstrijden aan het goedma ken is en dat Paul Litjens zich ten doel heeft gesteld om twee op een te gaan lopen. De Breukelense beul nam het nemen van de strafcorners voor zijn rekening, toen Ties Kruize in 1975 wegens een auto- ongeluk moest afhaken. Op dat moment had Litjens 46 interlands gespeeld en daarin 17 goals gescoord. Gisteren tegen India proefde hij de bevrediging zijn doel te hebben bereikt. In de 85 wedstrijden waarin hij de corners nam, scoorde hij 171 doelpunten. Want de vier die hij voor zijn rekening nam, waren voldoende voor zijn ongehoord hoge moyenne. (Van onze hockeymedewerker) BEVERWIJK. De heren van Schey beeck zijn er in geslaagd om dit week einde met twee overwinningen op Benne broek (4-1) en FIT uit Amsterdam (8-4) de leiding te nemen in de tweede klasse van de zaalhockeycompetitie. Rood Wit werd het afgelopen weekeinde ai kampioen in de vierde klasse en het promoveert auto matisch dankzij zeges op Saxenburgers (8-3) en Badhoevedorp (4-3). De dames van Zandvoort revancheerden zich en wonnen ditmaal beide wedstrijden: HIC (4-2) en Randwijck (4-1) waren de mindere.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17