Wegdek Kanaaldijk wordt p van asfaltlaag voorzien politienieuws rs y ij I 1 nt Twee wagens door tunnelafzetting kort ijmonclniejws VS voor al uw ^bontwerken irrrrr Nu Schaakwedstrijd om de Umondtrofee x- De grootste in uw omgeving, WAGENWEG 11 bij het HOUTPLEIN 77 SCHOOLZWEMMEN MOEST MAANDAGOCHTEND VERVALLEN ROUTE TOT EIND MEI AFGESLOTEN D r i 7 BÉ I? lift '-A 7 rs £3 KJ? O 4 5 1980 DINSDAG 8 JANUARI IJMOND 1 ALCOHOL EN TABAK EISEN MEER LEVENS 1 (1 A (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. „Kijk op drugs”, dat is de naam van de expositie over druggebruik in Nederland die tot en met vrijdag 18 december nog in Vervanging Ulf llfif Velsen te zien is. Deze tentoonstelling geeft via een twintigtal panelen een beeld van het gebruik van verslavende middelen zoals alcohol, tabak en drugs. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het overdekte zwembad De Hoogeberg aan de IJmuidense Trompstraat moest maandagochtend worden geslo ten wegens een te grote dosis chloor in het zwemwater. In de drie bassins bleek de chloordose ring te zijn opgelopen tot bijna 4 milligram per liter. Uiterste grens is hiervoor IV2 milligram per liter. Na vaststelling van het te hoge chloorkwantum werden de twee zuigpompen die de chloortoevoer regelen direct stilgezet. Stopzetting ’nfleur-, opkikker isaltijd welkom ®*5g*rr few 1 Bij De Hoogeberg overdosis chloor VELSEN. Maandagavond zijn in de geregistreerd in zwembadwater Expositie over druggebruik in buurthuizen De (pomp)apparatuur die in De Hoogeberg de chloordosering in het zwembadwater regelt. 6 r Bonthui* Ge°rvc *1 nd - .7 55,00 7 Een afbeelding op een van de panelen die deel uitmaakt van de expositie „Kijk op drugs". I uur uur 15,90 45,85 60,00 80,70 133,00 0,80 reids- en in in de ■1 van is van ninis- aeld. 1 wer- 'ijgen. srs en irbeid 1 vrije ;ven. n kin- ren in igeko- e rem- n wer- andin- n. De groep rs een vaar- sterk larni- i ton is in liden “ken, jaar eken west- stigd truk- Bo- waar :aten, zelfs loog- itieve terke n het lerso- met >t af- -con- erlie- dend Vernielingen. In de nacht van zon dag op maandag zijn 30 ruiten ingegooid van de R.-K. St. Josephkerk aan de Wij- kerstraatweg in Velsen-Noord. Onder de vernielde ruiten bevinden zich enkele ge brandschilderde ramen. De totale schade wordt geschat op 2000 gulden. Dit vignet is uw zekerheid voor vakmanschapen kwaliteit van het materiaal. toevoeging van natriumsulfaat aan het zwemwater om de chloordeeltjes te neu traliseren. Het schoolzwemmen tussen half negen en twaalf uur moest maandag door de storing noodgedwongen komen te vervallen. Het vrij zwemmen (12.00-13.30 en 16.00-17.30 uur) kon ’s middags echter weer wel normaal doorgang vinden voor het publiek. Het teveel aan chloor was Bontmantels in alle prijsklassen toen weer volledig uit het water wegge werkt. Bemonstering van het zwembad water behoort viermaal daags tot de routi- nehandelingn van het badpersoneel. Dat er met het chloorgehalte iets fout zat bleek al zondagochtend. Bedrijfsleider Mooy: „We zaten toen al op het chloorcijfer 2 milligram. Met circa driehonderd mensen in de baden leek de situatie echter nog niet Van de weg. Dinsdagmorgen om half vier meldden omwonenden dat op de rotonde in de Lange Nieuwstraat een wa gen van de weg was geraakt. De personen wagen belandde in een plantsoen, waar hij later door de politie onbeheerd werd aangetroffen. De 53-jarige bestuurder kon later in zijn woning worden aangehouden. Een bloedproef wees uit dat de man onder invloed verkeerde. Bij De Hoogeberg leverde een juiste afstelling van de chloortoevoer kort na de openstelling al problemen op. Door TIP- Twello, bouwer van het bad, werden de oorspronkelijke pompen (capaciteit 6 liter per uur) al eens vervangen door lichtere exemplaren (4 liter per uur) die gemakke lijker afstelbaar zouden zijn. De vervan ging, altijd nog een akkefietje van ruim drieduizend gulden, viel toen nog ruim schoots binnen de garantietermijn die op een jaar is gesteld. Technische manke menten komen op dit moment wèl voor rekening van de gemeente Velsen die het zwembad voor een bedrag van circa zeven miljoen gulden liet bouwen ter vervan ging van het oude Velserbad aan de Brini- ostraat in IJmuiden-Oost. alarmerend. Het sein „aankleden” had paniek kunnen veroorzaken. Reden voor ons om daar maar even mee te wachten. Er is zondag van tien tot twaalf uur ge zwommen. Maar vaste zwemklanten kwa men toen inderdaad al met klachten.” Van 1,7 milligram werden de chloortoevoer- pompen zondag direct lager gezet op 1,2 milligram per liter, maar direct effect had dit niet meer. Vorig jaar streden de gemeenten Bever wijk, Velsen en Heemskerk om de IJ- mondtrofee, dit jaar zal ook een gecombi neerd team van Castricum en Uitgeest het gezelschap completeren. De wedstrijden worden vrijdag 18 januari (19.30 uur eer ste ronde) en zaterdag 19 januari (9.30 uur: tweede ronde, 14.00 uur: derde ronde) gespeeld in de Moriaan, Dorpsduinen 4 in Wijk aan Zee. Na afloop van de ronden om 18.00 uur zal door de commissaris van de koningin in Noord-Holland, de heer R. de Wit de Umondtrofee, die vorig jaar naar Beverwijk ging, worden uitgereikt. IJMOND. Tijdens het komende 42ste Hoogovens Schaaktoernooi wordt voor de tweede maal een wedstrijd georgani seerd tussen de gemeentebesturen van de Umondgemeenten. De werkzaamheden aan het wegdek van de Kanaaldijk. Binnenkort wordt het beton „gebeuktwaarna het als funde ring dient voor een nieuw aan te bren gen asfaltlaag. Ruïne van Brederode - Van 23 decem ber tot en met 29 februari is de Ruïne van Brederode voor het publiek gesloten. landt nnen ctivi- :aken ver- :ione- aa en :omst ■ika. it dat ei als entig haal- hting n van ische naar n de zelfs solo- olie- [landt R. Gebr van der Stelt Wagenweg 11 2012 NA Haarlem 7^ Tel (023)31 20 86 (v.h. Kampermanl (Van één onzer verslaggevers) UMUIDEN. In opdracht van Rijks waterstaat wordt momenteel een deel van de Kanaaldijk langs het Noordzeeka- naal van een nieuw wegdek voorzien. De werkzaamheden zullen afhankelijk van het weer tot eind mei duren. Gedurende deze periode kan het verkeer gebruik maken van een omleidingsroute om het havengebied te bereiken. j een 1 van n de met rocu- pun- inder iukt- van Voor de medicijnen, een hoofdstuk apart, is ook vrij veel ruimte gereserveerd. Daarin wordt vooral dui delijk gemaakt dat patiën- Opberging mantels in x speciaal gekoelde ruimte Lid Stichting B<>ntw(iarhor}i Het adres voor exclusieve mantels Alle mantels in eigen atelier verwerkt met volledige garantie. Donderdagsavonds geopend tot 21.00 uur. Scoutingloop - De IJmondtrekkers or ganiseren zondag 13 januari voor de vijf de maal in dit seizoen een scoutingloop. Men start om 11 uur vanuit het clubhuis bij de tennisbanen aan de Heerenduinweg te IJmuiden. De afstanden zijn vijf, tien of vijftien kilometer. Deze loop telt ook mee voor het ladderklassement. Gebr. van der Stelt Hertenlaan 8.1861 EJ Bergen Tel. (02208) 55 30 ten niet maar alles wat hun huisarts hun voorschrijft klakkeloos moeten slik ken. Veel medicijnen heb ben uiterst onplezierige en schadelijke neveneffecten en kunnen soms zelfs ver slavend werken. De duide lijkste voorbeelden in deze categorie zijn uiteraard de slaappillen en de tranquillizers. (ADVERTENTIE) „Bijna iedereen gebruikt wel wat”, luidt zo ongeveer het motto van de tentoon stelling, die laat zien dat een verslaving heel onge merkt in zijn werk kan gaan. Vaak wordt het slechte of goede voorbeeld gegeven door ouders, zo hebben onderzoeken uitge- Fleurop Interflora staat garant voor uw bloemengroet. Koninginnegracht 135. 2514 AM Den Haag. De vervelende kanten van een teveel aan chloor heeft het zwempubliek zondag in De Hoogeberg al aan den lijve kunnen merken. Het effect zal ieder bekend zijn: roodomrande en branderige ogen. Chloor, voluit chloorbleekloog, lost na melijk het slijmlaagje op dat de oogbal constant vochtig houdt. (ADVERTENTIE) niet vergeten; bloemen sturen De expositie is samen gesteld door vier instellin gen die zich bezighouden met voorlichting op dit ge bied, de Federatie van In stellingen voor Alcohol en Drugs te Bilthoven, de Ko ninklijke Algemene Ver eniging Volksbond tegen Drankmisbruik te Den Haag en het Jellinekcen- trum en ’t Preventiepro ject, beiden te Am sterdam. Bedrijfsleider F. Mooy van het eind 1978 geopende bad sprak maandagoch tend van „haperende pompen”. De oor zaak van het ongerief dat zich zondag al in mindere mate openbaarde wordt ech ter niet bij de pompen zelf gezocht. Een technische man van openbare werken, 's ochtends ijlings ontboden om het euvel te verhelpen, geeft twee verklaringen. De chloortank, gestationeerd in een aan bouw tegen de westkant van het zwem- badgebouw, was eind vorige week „tot z’n nek aan toe” bijgevuld. De hoge stand van het bijtende goedje in de voorraad- tank leidt vermoedelijk tot versnelde af gifte via de pompen. Tweede, evenmin aantoonbare verkla ring is plotseling losschieten van aange koekte chloorkristallen rond het toevoer- pijpje in de bassinwand met eveneens als effect een te snelle chloortoevoer. Na het stopzetten van de chloortoevoer- pompen was maandag het eerste werk De Kanaaldijk die vooral door het zwa re vrachtverkeer in gebruik is was hard aan vernieuwing toe. Over de gehele leng te van het baanvak ontstonden in het uit betonnen platen bestaande wegdek grote scheuren. Het beton zal nadat het tot kleine stukken is „gebeukt” als fundering gebruikt worden voor een laag asfalt. In 1957 werd de Kanaaldijk met het betonnen wegdek in gebruik genomen als doorgangsroute voor het vrachtverkeer dat geen toegang had tot de Velsertunnel. Vóór deze tijd bestond de Kanaaldijk uit een smal pad dat langs het kanaal naar het havengebied liep. Om het doorgaande verkeer niet ernstig te belemmeren zullen de reconstructiewerkzaamheden in twee fasen uitgevoerd worden. Eerst is het weg dek vanaf het Pontplein tot aan de Kerk- weg aan de beurt. Hierna volgt het gedeel te tussen de Kerkstraat en de Wetstraat. De omleidingsroute loopt vanaf het Pont plein via de Willebrordstraat, de IJmui- derstraatweg en de Julianakade naar de Kerkstraat. Tijdens de werkzaamheden aan het wegdek tussen de Kerkstraat en de Wetstraat zal het verkeer over de Ka naalstraat worden geleid. De kleine slui zen zullen tijdens de werkzaamheden voor al het verkeer bereikbaar blijven. V ITlucUIUagaVuuu &1JU lil Uv mist twee wagens door wegafzettingen gereden bij de Velsertunnel die waren neergezet om het verkeer door de weste lijke buis te leiden. Door de mist merkte een bestuurder van een personenwagen komende vanuit noordelijke richting en rijdende op de linkerbaan, de wegafzetting aan de noord kant van de tunnel te laat op. De wagen is na de aanrijding met de afzetting doorge reden. Ongeveer tegelijkertijd reed een tankwagen aan de zuidkant van de tunnel in op de wegafzetting, die het verkeer naar de westelijke rijstrook verwees. In- geen van de gevallen ontstond persoonlijk letsel. De werkzaamheden aan de oostelij ke tunnelbuis zijn hierna gestopt en de wegafzettingen in verband met het slechte zicht verwijderd. Inmiddels is een einde gekomen aan de activiteiten van het Provinciaal Electrici- teitsbedrijf Noord-Holland (PEN) nabij het Pontplein. In de afgelopen weken wer den in het Noordzeekanaal ter hoogte van het pontveer bodemwerkzaamheden ver richt. Met een baggermolen zijn van de zuidelijke naar de noordelijke oever van het kanaal gleuven gegraven voor de aan leg van negen buizen waardoor elektrici teitskabels worden gevoerd. De kabels vormen een verbinding tussen de PEN- centrale in Velsen-Noord en een station in de Waarderpolder. wezen dat kinderen uit ge zinnen waar gedronken wordt later vaker proble men met alcohol krijgen dan kinderen uit gezinnen waar niet gedronken wordt. Ook wordt een aan tal fabeltjes over drugge bruik uit de wereld ge holpen. De tentoonstelling werd maandag geïntroduceerd door preventie-coördina- tor J. Blans van het Jelli- nekcentrum in buurthuis De Mei aan de Geelvinck- straat in Velsen-Noord, waar „Kijk op drugs” nog tot 11 januari te zien is. Daarna verhuist de exposi tie tot 18 januari naar buurthuis De Spil aan de Rembrandtlaan in IJ muiden. De expositie is vooral be doeld om de mensen te wij zen op het gebruik van le gale en illegale verdovende middelen, zodat zij eens wat kritischer na gaan denken over hun eigen druggebruik. Want, zo toont de expositie aan, iedereen gebruikt wel eens wat. Een pilsje of een bor rel, een sigaret, een joint of een stickie, een slaappil of zelfs een kop koffie. Niet opdat elke bezoeker op staande voet alle in zijn of haar bezit zijnde pakjes shag, kratten pils, pakken koffie en buisjes aspirine in de vuilnisbak gooit, maar om de mensen te le ren waar ongeveer de grens ligt en ze het besef bij te brengen die niet te overschrijden. Want het gezegde „Overdaad schaadt” is nergens zo toe passelijk als juist bij het gebruik van drugs. w Over het algemeen wordt heroïne als de ge vaarlijkste drug be schouwd, die elk jaar de meeste levens eist. In feite vallen tabak en alcohol echter ook onder de drugs omdat ook deze middelen invloed hebben op ons ge drag en onze gevoelens. Als dan de cijfers opzijge zet worden, blijkt dat er jaarlijks zo’n zevendui zend mensen sterven aan overmatig tabaksgebruik en overmatig alcoholge bruik in het verkeer per jaar zo’n 350 slachtoffers met zich meebrengt. Aan de heroïne sterven per jaar „maar” dertig tot veertig mensen. i

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5