Beverwijk neemt totale lasten van De Lichtboei” voor rekening Velsense tegel voor B. J. Witteman politienieuws burgerlijke stand haven- berichten ’n Fijne gezinsbungalow voor vijf in de Algarve. Retour naarTokio, Londen, Eelde of Delhi? Waar veilingen beverwijk Ag 03 ijmondnieuws PvdA houdt ledenvergadering ia ■K' KB 1JP Slavisch koor in Heemskerk Streekfunktie ziekenhuis Vrouwencafé op zondag Geslaagde cursisten diploma visfileren ff 6 DONKEY SHOT ONDER HOEDE VAN HEEMSKERK T afeltennistoernooi schoolsportcommissie 99 Overdracht beheer van veilingkantine Huurdersvereniging Velsen vergadert Buit van twintig mille bij inbraak motorjacht Zwerver klopt aan bij ’t Nut - w* f|F DINSDAG 8 JANUARI 1980 IJMOND HEEMSKERK a Termijn Kon ff Ook dat weten ze b*j Wagons-lits Reizen (30 reisbureaus in Nederland). K1C1I I Ud l Wij weten veel, regelen alles en boeken alles. Wagons-lits Reizen, Kruisweg 51, Haarlem, Tel. 023-319505. aa|z Ook dat weten ze b'j Wagons-lits Reizen (30 reisbureaus in Nederland). KJrIC UO Wij weten veel, regelen alles en boeken alles. Wagons-lits Reizen, Kruisweg 51, Haarlem, Tel. 023-319505. L 1 - Ml .u-.^ 7 vijf gulden. t (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) stel- het vei- Bli- ant- be- elen niet van ties, niet VELSEN. Woensdagavond houdt de Huurdersvereniging Velsen een vergade ring in buurthuis De Spil, aan de Rem- brandtlaan in Umuiden, waar onder meer de prioriteiten van de Huurdersver eniging in het komende jaar ter discussie staan. Verdere agendapunten zijn het weige ren van de huurverhoging, planning van standpuntbepaling in het komende jaar over: opbouwwerk (stisa en buurthuizen), diverse nieuwbouwprojecten als Oud-IJ- muiden en de Reigerbossenlaan en reno vatie Santpoort-Noord (Bloemenbuurt). De vergadering begint ’s avonds om acht uur. BEVERWIJK. In de periode tussen 1 en 7 januari is in een motorjacht van een 47-jarige Heemskerker tot twee maal toe ingebroken en is voor 20.000 gulden aan apparatuur verdwenen. Het jacht stond op blokken op het terrein van zijn bedrijf aan de Buitenlanden in Beverwijk. Op 4 december 1962 werd de veiling verplaatst naar de Parallelweg, maar de familie Wilgenhof verhuisde mee en kreeg rencentrum als het buurthuis zijn werk zaam in beide gemeenten. Hoe het beheer na 1 februari wordt geregeld is nog niet bekend. De huidige beheerder Joop Wilgenhof verlaat per die datum de veilingkantine. heer Witteman met een fraaie reproductie van een dorpsbeeld van oud-Velsen. In zijn uitvoerig dankwoord betrok de heer Witteman vrijwel alle aanwezigen. Tijdens eerdere recepties had hij al afscheid genomen van bestuur, leden en personeel van de RABO-bank. De wedstrijden sluiten aan op het landelijk kampioenschap basisscho len, waaraan door 48 teams kan wor den deelgenomen. De Beverwijkse fi nale wordt in maart gespeeld. Alle wedstrijden worden gehouden in het clubhuis van de tafeltennisvereni ging „Rapidity” aan de Eenhoom- laan 8. Een scholenteam dient te bestaan uit vier leerlingen. De deelname aan deze jaarlijkse wedstrijden neemt aanzienlijk toe. In 1977 'meldden zich elf teams, maar in 1979 waren dat er al 24. Lezing - De Vrouwenbond NW orga niseert woensdagavond 9 januari een le zing over het onderwerp „Vredesbewe ging en Vrouwenbeweging”, die wordt gegeven door ds. R. van Reyendam-Beek. De bijeenkomst begint om acht uur in het gebouw Wijkerbaan aan het President Kennedyplein in Beverwijk. n de t zij gen. taris i af- aan- prek itrol het n de BEVERWIJK. De commissie schoolsport Beverwijk heeft voor de maanden januari en februari weer teamwedstrijden tafeltennis voor ba sisscholen georganiseerd, waarvoor de scholen zich tot uiterlijk 15 januari kunnen opgeven. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veiling waren maandag als volgt. Bloemen: anjers 30-65, Israëlische an jers 25-43, blauwe druif 100, chrysanten 250-400, forsythia 30-50, freesia 15-34, hya cinten 40-50, narcissen 10-18, nerinen 50- 100, orchidee 16-26, babyroos 40-60, statice 25-35, tulpen 30-40. Planten: cineraria 250-285, primula 65- 115. Groenten: andijvie 185, boerenkool, 46- 81, selderij 21-61, breekpeen 45-54, groene kool 20-27, knolselderij 26-52, peterselie 18-21, prei 71-105, rode kool 16-25, spruiten 84, uien 38-45, waspeen 75-95, witlof 95- 100, champignons 91-105, gesneden boe renkool 72-78. Aanvoer: boerenkool 3500 kilo, prei 13.000 kilo, uien 23.000 kilo. „de igen On- Izin- r zij ;eno- ande i be- t zij, wat iring IKV-Velsen - Het Interkerkelijk Vre desberaad Velsen vergadert woensdag avond 9 januari in de Paterskerk aan de Willemsbeekweg in IJmuiden. Ter discus sie staat de uitslag van de enquête over plaatsing van kernwapens in Nederland, die begin december in Velsen werd gehou den. De bijeenkomst begint om acht uur. BEVERWIJK. Voor de eerste maal dit jaar wordt het Vrouwencafé Alpha geopend op zondagavond 13 januari. Vol gens de aankondiging wordt er dan „vrou- wenmuziek” gedraaid. Voortaan zal het Vrouwencafé Alpha elke tweede en vierde zondagavond van de maand zijn geopend in het pand C. H. Moensstraat 5, dus niet meer op de dinsdagen zoals in het vorig jaar. Op het programma staat onder meer het maken van een hoorspel. Verder komen er een volksdansavond, een dixieland- bandje, twee clowns, een poppenkast en voorts kan men tekenen en schilderen, een drankje drinken en wat praten. Inlichtingen over het vrouwencafé ver strekken Jonette Groeneveld, telefoon 43928 en Wilma Sommer, telefoon 22686. Plattelandsvrouwen. De jaarvergade ring van de Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Beverwijk, wordt gehouden op 10 januari, van 19.30 uur af, in de gereformeerde kerk aan het Moensplein 8. De agenda vermeldt een bestuursverkie zing, een kwis en een inleiding door een lid van de Agrarische Commissie. Verkeerscommissie. De eerstvolgende vergadering van de gemeentelijke ver keerscommissie in Heemskerk is op don derdagavond 7 februari. BEVERWIJK. Na achtendertig jaren komt er per 1 februari aanstaande een einde aan de periode, dat de veilingkanti ne aan de Parallelweg in Beverwijk wordt beheerd door de familie Wil genhof. In 1942 al beheerde vader Dirk Wilgen hof de kantine in de toenmalige veiling ’t Centrum aan de Koningstraat. Er konden toen nauwelijks dertig mensen een plaats je vinden in de kantine, maar het echtpaar Wilgenhof beheerde ook de bovenzaal, die toen bijna alle avonden werd benut voor vergaderingen, feestavonden en evene menten, waar vele Beverwijkers nog her inneringen aan bewaren. In 1970 droeg het echtpaar Wilgenhot het kantinebeheer over aan zoon Joop, die hier nu tien jaren heeft gewerkt, maar hij begon tevens met een aparte handel in verpakkingsmateriaal voor bloemen, die nu zodanig is uitgegroeid, dat hij per 1 februari in Heerhugowaard start met een fabriekje in plastic verpakkingsmateriaal voor bloemen, hoofdzakelijk bestemd voor de binnenlandse handel. Met dit voorstel, waarover de raad zich donderdag 10 januari moet uitspreken, verwerpt het Beverwijkse college de voor waarden die Heemskerk verbond aan een eventuele financiële steun aan de Licht boei. Reden voor deze afwijzing is de door Heemskerk als voorwaarde gestelde ver plichting ten aanzien van het jongeren centrum Donkey Shot aan de A. Verhe- rentstraat in Heemskerk. Zowel het jonge- Kienen. In het buurtcentrum „De Schans” aan de Schans in Beverwijk wordt vrijdag 11 januari weer een kien- avond gehouden. Er worden vier ronden gespeeld. ip de oord, idere eme- loten j niet Zij ;r de VELSEN. Door enkele zetfouten zijn in de lijst van namen van geslaagde cur sisten voor het diploma visfileren aan de School voor Visserij en Scheepvaart ver velende fouten geslopen in de namen van geslaagden. Derhalve publiceren wij de gehele lijst van geslaagden opnieuw. Dames: A. H. Dijk, E. L. de Jongh, G. B. Noordzij-Jansonius, A. A. Vogel-Postema, M. van der Wint, M. J. van Pieterman, B. V. M. van der Zee, allen te IJmuiden; en M. J. M. Springer, woonachtig in Bever wijk. Examenuitslagen heren: C. Ebbinge, B. van Egmond, C. J. Jansen, W. de Jong, A. Krab, C. de Jong, R. Mackaay, C. M. van de Ree, F. J. Verhagen, J. A. van der Zee, P. Hamers, D. A. Bakker, E. Dijkhui zen, K. Keus, A. E. van Koot, J. M. L. Noordzij, A. A. J. Weeda, J. Vogel, allen woonachtig in Umuiden. Andere geslaag den in deze categorie: C. van Arenthals, Alkmaar, J. J. Duk, Zandvoort, H. Wild schut jr. Amsterdam, C. P. Nan, Bever wijk, R. Gort, Heemskerk, H. Koops, Haarlem en tenslotte de heer R. J. van Hooff afkomstig uit Santpoort. De cursus visfileren trekt hoofdzakelijk deelnemers uit de visverwerkende indu strie en ook de groothandel en detailhan del in vis. Onderdelen zijn strippen, file ren en het verder panklaar maken van visprodukten. In verband met stijgende belangstelling voor gefileerde vis bij het publiek geniet de fileercursus een toene mende belangstelling. Nog deze maand begint een nieuwe cursus. Pinkenfonds Driehuis heefl hij bijzonder veel werk verricht. In het nog niet zo verre verleden heeft de heer Witteman hiervoor al een koninklijke onderscheiding mogen ontvangen. Ook is hij in het bezit van een pauselijke onderscheiding, de Pro Ecclesia. Tijdens de receptie waren veel afgevaardigden van de vereni gingen, waarvan de nu 71-jarige Santpoorter lid is geweest, aanwezig. Eén van hen, de heer H. Warning van de Coöperatie- Hij kreeg dit aandenken niet alleen ter gelegenheid van zijnve Vereniging voor Veevoeders C.A.V. „Rijnstreek”verraste de afscheid van de RABO-bank, maar vooral ook voor zijn vele verdiensten voor de Velser gemeenschap. De heer Witteman, die 29 jaar bestuurslid van de bank is geweest, waarvan 21 jaar als voorzitter, was in veel Velsense verenigingen actief. Met name voor de Kunstmatige inseminatie (K.I.) vereniging en voor het de beschikking over een voor die tijd zeer moderne kantine. Tuinders en kopers na men toen nog de tijd om even rustig een kop koffie te drinken. Dat veranderde later, want tijd werd geld en het aantal kleinhandelaren liep sterk terug. Men neemt nu nauwelijks tijd om even een praatje te maken. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Van 21 tot 30 maart kan in Heemskerk het orthodoxe Slavi sche koor van Warschau in Heemskerk worden verwacht. De Gereformeerde Kerk kon dankzij de medewerking van de Werkgroep Muziek, de burgerlijke gemeente, diakonieën en kerkbesturen een uitnodiging aan dit koor sturen, dat hier komt om kennis te maken met het kerkelijk cultureel leven. Er staat een concert op het programma, maar over de datum en het programma zijn nog geen bijzonderheden bekend. Toegezegd was dat Heemskerk zou deel nemen in de exploitatie- en meerhuisvesti gingskosten van De Lichtboei terwijl Be verwijk, na het gereedkomen van een nieuwe accommodatie voor Donkey Shot, zijn deel zou bijdragen. Hierbij werd ech ter geen termijn genoemd. Voor Bever wijk betekent dit een onzekere factor in het financieringsplan. Daarnaast is het college van B. en W. het oneens met de wijze waarop Heemskerk de bijdrage in de kosten van De Lichtboei heeft vastge steld. In zijn berekeningen gaat Heems kerk uit van een bedrag van 1.400.000,- gulden terwijl Beverwijk de totale kosten, inclusief de inrichtings- en voorberei- GEBOREN: Robert Kreutzkamp, Majo- lie van Dam, Ronald Zonneveld, Priscill Daniëlle Destombes, Andrea Irene de Roos, Tamara Smit. GEHUWD: Cornelis Adrianus Guit met Johanna Hendrica van der Plas; Petrus Johannes Heijerman met Antoinette Eve line de Haze Winkelman; John Johnsten met Clazina Laurentiana Henrietta Cle mentina van der Veen, James Franklin Schenkhuizen met Yvonne Catharina Alijda Groen, Johannes Maria Beentjes met Rita Maria Admiraal; Arie Albinus Ooms met Cornelia Clara Duin; Johannes Gerardus Spanjaard met Wilhelmina Vriesen; Davut Akbas met Fatma Cak- maksoy,; Harry Steenkamp met Pauline Afra Maria Sjerps; Everardus Martinus Bleijendaal met Saskia Berhuis; Johan nes Hendrik Hulscher met Bernadette Zuiderwijk; Jacobus Andreas Tromp met Mario Dorothea van Batum; Johannes Wilhelmus Rietveld met Anna Petronella Aardenburg; Rudy Iskandhar Stet met Martha Anita Sanders; Berend Jan Drae met Margreta Schulenberg; Johannes Cornelis Meijer met Helena Maria Schet- ters; Derk Gravers met Gerarda Elisabeth van Leusden; Ruurd Menno Bakker met Marion Heersema; Leonardus Adrianus Kooter met Johanna Maria Nijman; Wil- helminus Benedictus Kroon met Maria Johanna Welboren; Hendrik Harm Ak kerman met Siebrigje Bianka Kranen burg. OVERLEDEN:^ Johanna den Duhüen, 77 jaar; Cornelis Schermerhorn, 79 jaar; Gerrit Groenendaal, 81 jaar. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Uit de pas versche nen jaarstatistiek van de gemeente Heemskerk, waarin de cijfers over 1978 zijn verwerkt, blijkt dat minder dan de helft van de in het St. Jozefziekenhuis opgenomen patiënten uit Heemskerk komt, namelijk 43%. Uit Castricum kwam 19.2%; uit Beverwijk 12.3%; uit Assendelft 5.7%; uit Uitgeest 7.9% en uit Krommenie 4.4%. In 1978 beschikte men voor het eerst over 266 bedden. De gemiddelde bedbe- zetting was in dat jaar 81.2%. Vrijdag aangekomen: Luminence, Sho reham; Aifanourios, Rotterdam, Umui den; Pantheo, Gent; Jemrix, Poole, Umui den; Canabal, Rouwen; Tarring, Londen; Alphagas, Londen, Umuiden; Essex, Cont. Plat., Umuiden. Zaterdag aangekomen: Arendshoop, Londen; Gemstone, Nistley; Murell, Swansea; Dalsland, Northfleet, Umuiden; Belcargo, Seven Islands, Umuiden; John Bluhm, Hull, Umuiden; Inka, Swinemu- ende; Commodore Trader, Parr, Velsen; Agios Nicolas, Antwerpen; Tod Head, Londen; Astronaftis, Rotterdam, Umui den; Vincent, Wisbech; Alliance, Whitby, Umuiden; Katrine Dancoast, Greenhite, Beverwijk; Paros, Rochester; Dominence, Ipswich; Dana Futura, Gothenburg. Vrijdag vertrokken: Marsman, Gons Verville; Martha, Zaandam, Hamina; Mi stral Universe, Bremen; Pacific River, Velsen, Rotterdam; Star Fosna, Bratvaag; Donnington, Londen; Ilka, Leixoes, U- muiden; Eastern Confidence, Norfolk; Clio, Hamina; Subro Vega, Gr. Yarmouth; Kenrix, Rochester, Umuiden. Zaterdag vertrokken: Neptunus, Ta- nanger, Umuiden; Stirling Rock, Cont. Plat., Umuiden; Vela, Stavanger; Cana bal, Dublin; Nordmark, Tanger; Jemrix, Whitby, Umuiden; Terra, Lerwick, Umui den; Inayama, Umuiden, Narvik; Bende- arg, Antwerpen; Jacob Maersk, Rotter dam; Luminence, Londen; Baltersea, Londen; Radness, Umuiden, Simonsvik; A.C. Crosbie, Velsen, Bremen; Cam Bom ba, Antwerpen; Alphagas, Umuiden, Bel fast; Tarring, Londen; Stephan Khalturin, Velsen, Hamburg; Switlik, Umuiden, Ko- lobrzeg; Essex Shore, Umuiden, Cont. Plat; Arendschoop, Abenraa. Zaterdag aangekomen: Stirling Brig, Cont. Plat., Umuiden; Cranz-2, Antwer pen, Umuiden; Ballyrus, Briton ferry; Cambrae, Londen; Stem, Borkum; Stir ling Rock, Cont. Plat., Umuiden; Sir John Snell, Thames; Karin, Taranto; Asphalt Merchant, Puerto Ordaz; Wendy, Calais, Beverwijk; Titan, Noordzee, Umuiden; Harry Mitchell, Londen, Velsen; Marie Christine, Norsbron, Beverwijk; Uranus 1, Hamburg; Charlotte S„ Riga, Bever wijk; Raytheon Ri 366, Noordzee, Umui den; Helga folmer, Le Havre; Hartebeest, Cont. Plat., Velsen; Antarctica, Par; Mess- beg, Vestervik; Martha, Port Kembla; Stirling Brig, Cont. Plat., Umuiden; Kentshore, Cont. Plat., Umuiden. Zondag vertrokken: Inka, Vlaardingen; Stirling Brig, Cont. Plat., Umuiden; Dana Futura, Gothenburg; Springbuck, Velsen, Cont. Plat.; Belcargo, Seoetiba Bay, IJ- muiden. Maandag aangekomen: Marsman, Con- freville. Maandag vertrokken: Stirling Rock, Cont. Plat., Umuiden; Alliance, Poole, IJ- muiden. 3 BEVERWUK. Het college van B. en W. van Beverwijk stelt voor de totale lasten van het buurthuis De Lichtboei voor zijn rekening te nemen. Hiermee komt een einde aan de touwtrekkerij tussen de gemeenten Heemskerk en Be verwijk over de financiering van het op sociaal-cultureel terrein werkzame buurthuis- en jongeren centrum Donkey Shot. dingskosten, op 1.750.000,- gulden heeft becijfers. Hierdoor vreest het college dat de bijdrage van Heemskerk in geen ver houding staat tot het bedrag dat Bever wijk uiteindelijk aan een nieuwe accom modatie voor Donkey Shot zal moeten bijdragen. Indien de gemeenteraad donderdag het collegevoorstel steunt zal Beverwijk de totale financiële lasten van het buurtcen trum De Lichtboei op zich nemen. Heems kerk zal dan ter zijner tijd de nieuwbouw van het jongerencentrum geheel uit eigen middelen bekostingen. Uit gesprekken tussen beide gemeenten is inmiddels ge bleken dat Heemskerk het standpunt van B. en W. van Beverwijk voor lief neemt. Buiten bemoeienissen van financiële aard achten de gemeente het wel van belang elkaar te blijven informeren over de werkzaamheden binnen beide instel lingen. (ADVERTENTIE) UMUIDEN. De PvdA afdeling Umui- den-Velsen houdt woensdagavond 16 ja nuari een ledenvergadering in het gebouw Velserduin aan het Velserduinplein in IJ- muiden. De aanvang is om acht uur. Tijdens de bijeenkomst worden de ver slagen van de werkgroepen Economie, Emancipatie en Vrede en Veiligheid be sproken. Milieuzaken. De commissie milieuza ken van de gemeente Heemskerk komt bijeen op donderdag 10 januari om 19.30 uur in het raadhuis. De voorzitter zal mededelingen doen over onder meer het IJmondiaal overleg inzake de inzameling van oud papier en de centralisatie van kklachtenmeldingen. BEVERWIJK. „De zwerver klopt aan” is de titel van een lezing met verto ning van lichtbeelden, die de natuurken ner N. Kortenoever uit ’s Graveland op donderdag 10 januari houdt voor het Nutsdepartement Beverwijk. Die lezing wordt gehouden in het ont moetingscentrum „De Nieuwe Slof’. De heer Kortenoever is medewerker van de Nederlandse Stichting tot Behoud van Natuurmonumenten. Leden van het Nuts departement hebben gratis toegang. Voor niet-leden is de toegangsprijs gesteld op Uit het schip zijn ondermeer de mari foon, de sturingskast van de automatische piloot alsmede de radiorichtingzoeker verdwenen. Verder mist de Heemskerker twee dieptemeters, een verrekijker, een ankerlier, een boormachine, een gereed schapskist, een FM-radio, vuurpijlen en andere noodsignalen en een verbanddoos. Daar staat tegenover, dat er op het industrieterrein nauwelijks gelegenheid is om ergens anders koffie te drinken en daarom krijgt de veilingkantine nu veel aanloop ”van buitenaf’. Vooral in de peri ode, dat zeeschepen de Beverwijkse ha ven aandoen om pootaardappelen te la den is het druk in de kantine. Klaverjassen. Op donderdag 10 janua ri zijn er weer klaveijaswedstrijden in het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Bever wijkse Wilgenhoflaan. I Tijdens een informele afscheidsreceptie in bar „De Landau er” in Santpoort-Noord heeft de erevoorzitter van het bestuur van de RABO-bank „Santpoort”, de heer B. J. Witteman uit Santpoort-Noord maandagmiddag uit handen van de Velsense wethouder van financiën Th. Witte een herinneringstegel ont vangen waarop het gemeentewapen van Velsen is afgebeeld. Aangehouden. Gisterenavond is een 20-jarige Beverwijker aangehouden, die wordt verdacht van een inbraak in de Kameleonschool in Beverwijk, waar on der meer geluidsapparatuur is ver dwenen. Mobilofoon. In de periode van 27 de cember tot 2 januari is uit een mobiele kraan, die stond geparkeerd op de Zuider- kade in Beverwijk, een mobilofoon gesto len, met een waarde van 3000 gulden. vernieling. Maandag zijn als gevolg van een poging tot inbraak bij de begraaf plaats Duinrust aan de Bankenlaan in Beverwijk twee deuren ontwricht. De to tale schade bedraagt 2000 gulden. WWW®» Mg?-'-. - i:,, i V

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7