VEEL OPVALLENDE TRANSFERS IN HET F1 PROF-WIELRENNEN Veel mutaties Verlies Vilas pF Gunstige tijd Succes voor Bettine Vriesekoop IE Italiaanse clubs: grenzen niet open F 99 16l «.’i 17 ZATERDAG 12 JANUARI 1980 SPORT 4 s Te voorzichtig sn >et n." i 4 ne A, Tijd nodig Veertig ploegen PSV breekt met trainer Rijvers 1 V Kees Rijvers: per 1 juli opstappen. Jan Lammers moet Jo Maas Jan Lammers: waarmaken. reding „Ik ben E— Vriesekoop kon niet goed in haar spel komen, maar door verbeten en beheerst door te gaan, versloeg ze de Engelse met werk- kennis nende (Van onze sportredactie) HAARLEM. Het deelnemersveld van de Grand-Prixraces voor formule I-wagens is ten gevolge van een druk ke transferperiode op enkele plaatsen ingrijpend gewijzigd ten opzichte van het vorig seizoen. Is het bij Ferrari (Scheckter en Villeneuve) en Renault (Jabouille en Arnoux) bij het oude gebleven, bij de meeste andere ren stallen was het een komen en gaan van coureurs. Zo nam Lotus-rijder Carlos Reutemann bij Williams de plaats in van Clay Regazzoni, die op zijn beurt het komende weekeinde tijdens de ouverture van dit seizoen, de Grand Prix van Argentinië, achter het stuur van de enige Ensign plaatsneemt. Hij verloor met 6-2, 6-2 van de Ameri kaan Harold Solomon, die nog geen partij gewonnen had. Door deze nederlaag heeft Vitas Gerulatis de beste kansen om zich te plaatsen bij de laatste vier, waarin hij dan Björn Borg tegenover zich zou krijgen. Of Lammers met zijn keuze voor ATS ook promotie heeft gemaakt, moet be twijfeld worden. De bolide is iets beter dan de verouderde Shadow, maar meer dan een positie in het middenveld zit er voorals nog niet in. ATS, dat in 1977 startte in de Grand-Prixracerij, kwam halverwege het afgelopen seizoen met een nieuwe wagen. Deze wagen was, ver geleken met het oude type en de Shadow, ongeveer een seconde per ronde sneller. Maar, zo bewezen ook de testritten op het circuit van Paul Ricard in december, op de topbolides (Williams, Renault) komt de wagen een kleine drie seconden te De Argentijnse tennisser Guillermo Vi las heeft gisteren de kans laten liggen om zich te plaatsen voor de halve finales van het Masterstoernooi. KARATSJI. „Je zou haast denken dat we het toch nog kunnen”, zei doelman Maarten Sikking gistermiddag geksche rend in het kolkende hockeystadion van Karatsji. Terwijl de menigte van 32.000 toe schouwers alleen maar oog had voor de elf Pakistani, rustten de Nederlandse spelers aan de kant uit, enerzijds tevre den over het vertoonde spel, anderzijds woedend over zoveel domme pech. Het scheelde weinig of Nederland had de Pa kistani op eigen bodem de eerste neder laag uit de historie toegebracht. BRIGHTON. Bettine Vriesekoop is er in geslaagd de halve finales te berei ken van het toernooi om de open Engelse tafeltenniskampioenschappen te Brigh ton. In de kwartfinales won ze van de nummer drie van Engeland, Karen Witt, met 3-0: 21-11, 21-13 en 21-16. DEN HAAG. Het winterbaansei- zoen wielrennen is nog lang niet afgelo pen, de cycle-crossers eisen eveneens vrijwel dagelijks de aandacht op, maar de lokroep van de weg heeft tóch al links en rechts geklonken. Er wordt voor zover de weersomstandigheden zulks toelaten reeds ijverig getraind door profs. Plannen zijn ontworpen; hotelreserveringen voor trainingskam pen aan de Middellandse Zee behoren tot het verleden. De leiders van de professionele merkenploegen stellen tussen nu en begin februari hun forma ties aan de pers (en dus aan het publiek) voor. Een nieuw seizoen staat voor de deur. Jo Maas: „Logisch. Vorig jaar was het terreinverkennen bij de profs. Ik herinner me nog als de dag van gisteren hoe ik me bij de eerste koersen het broekje voerde naast die grote mannen als Hinault, Zoetemelk, Knetemann en Raas. Tja, wat wil je: ik kwam net van de amateurs. Voor mij was 1979 niet meer dan een jaar van leren. De belang rijkste conclusie die ik uit dat eerste seizoen kon trekken, was dat ik vaak te voorzichtig omsprong met mijn kan sen. Ik reed te afwachtend. En wanneer ik dan naga wat er aan prestaties toch nog uitkwam, dan constaeer ik voor mezelf dat ik tot veel meer in staat moet zijn”. ROME (DPA). De uiteindelijke be slissing over het openen van de sinds vijftien jaar gesloten Italiaanse grenzen voor buitenlandse voetballers zal pas aan het einde van de maand vallen. •Ni.' Samiullah en de Belgische arbiter Geor ge Vandenberge vormden echter onover komelijke hinderpalen voor de net als tegen Spanje keihard werkende oranje- In het jaarprogramma van Jo Maas neemt de Tour de France een centrale plaats in. Ploegleider Fred de Bruyne laat hem de vrijheid om de voorjaars klassiekers niet te beschouwen als een noodzaak om zich te bewijzen, maar als voorbereiding op de Tour. J Maas onderscheidde zich met name in de Tour de France (ritwinnaar te Brussel; regelmatig vooraan in de ber gritten; zevende in het algemeen klasse ment) en hij kreeg daar reacties op die verder reikten dan nationale belangstel ling. Het Franse sportfonds nam hem op in het selecte groepje (waarin onder andere Hinault, Saronni) dat een uitno diging kreeg voor een arbeidzame va kantie (slechts één koers gedurende een veertiendaags verblijf) op Guadeloupe en zowat alle ploegleiders hebben moei te gedaan om hem te contracteren. „Ik zal aanvallend meer moeten dur ven en ik zal minder braaf moeten zijn. Dat is geen kwestie van gemeen gaan koersen, maar van brutaal zijn. Ik heb dat profwereldje leren kennen als een hele aparte groep waarin je erg nadruk kelijk voor jezelf moet opkomen. Als je je niet sterk opstelt gaan ze een loopje met je nemen. Het feit dat ik vorig seizoen slechts één wedstrijd won, kwam omdat ik zo dikwijls geflikt werd. Ik heb in mijn eerste profjaar heel goed geleerd dat je in de koers de sterkste kunt zijn en toch kunt verrliezen...”. Dit contract heeft na afloop van het seizoen nog een looptijd van drie jaar, maar kan door elk van de partijen aan het einde van het seizoen ontbonden worden verklaard. Het bestuur van PSV heeft gisteren de spelersraad en het bestuur van de WON omtrent het besluit jegens Rij vers in kennis gesteld. De Eindhovense club wil over de reden van dit „ontslag op termijn” geen mededelingen doen in het belang van beide partijen. Kees Rijvers van zijn kant weigerde mijn vroegere teamgenoot bij Shadow. Ik ben ook van plan om niet meer te gaan jammeren zoals voorheen, omdat mijn teammaatje me iedere keer pestte. Dat is niet goed voor mijn image”. Hoe belangrijk het is om je in de kijker te rijden heeft diezelfde De Angelis overi gens bewezen. Tegenover de risico’s ver mijdende rijstijl van Lammers heeft de Italiaan de gewoonte om zich vol bravour een weg te banen door het rennersveld. Dat leverde hem in vele gevallen alleen maar flinke schade op, maar een enkele keer toch ook succes, zoals in Watkins Glen, waar hij vierde werd. Aangezien De Angelis bovendien over het algemeen snellere tijden noteerde dan Lammers, was het niet vreemd dat Colin Chapman van Lotus de Italiaan koos als opvolger voor Carlos Reutemann, waardoor De An gelis nu gepromoveerd is tot tweede rijder achter Mario Andretti. hemden, die uiterst eervol met 2-3 ten onder gingen. De fameuze Pakistaanse linksbuiten werd volledig lamgelegd door Tim Steens en wist een kwartier na rust niets beters te verzinnen dan zijn dappere kleine tegenstrever met een gemene tik tegen het linkerscheenbeen te „bestraf fen,, voor diens scherpe dekking. Vanden berge schonk de Pakistani twee doelpun ten. In de 39ste minuut gaf hij Pakistan ten onrechte een strafcorner, waaruit Manzoor UI Hassan scoorde en drie minu ten voor het einde zag hij bij het beslissen de doelpunt over het hoofd dat Safdar Abbas zijn voet had gebruikt. Tim Steens, die ongetwijfeld het beste toernooi van de hele ploeg heeft gespeeld had de Pakistaanse wervelwind Samiul lah gedegradeerd tot een machteloze hoc keyer. Tot de 49ste minuut van de wed strijd. Toen kon de geïrriteerde Samiullah zich niet meer inhouden. Hij raakte Steens voor de ogen van de Nederlandse wisselspelers en coach Van Heumen met de stick keihard tegen het linkerscheen been. Als een kegel ging „de kleine” om ver. Samiullah kreeg niet eens de groene kaart. Pakistan nam overigens al in de tiende minuut de leiding. Diepeveen zag een pusch mislukken, Kallimullan kreeg de bal te pakken en gaf een fraaie voorzet aan Hanif Khan, die niet faalde (0-1). Zeven minuten later kreeg Ties Kruize de kans op de gelijkmaker. Zijn wel harde schot was echter te laag en kaatste af op doelman Zia. Het gebeurde nogal eens dat Nederland de buitenspelval van de Pakistani onder schatte, waardoor enkele aanvallen niet konden worden doorgezet. Zes minuten voor rust werd het toch 1-1 uit een straf- comer van Litjens. In de beginfase van de tweede helft vielen er al snel nog twee doelpunten. Eerst deelde Vandenberge zomaar een strafcorner uit aan de Pakistani, waaruit Manzoor UI Hassan scoorde, kort daarop werd het opnieuw gelijk uit een lange hoekslag van Litjens. Het betekende het vijftiende toemooi- doelpunt van de Kampongspeler, waar mee hij op de topscorerslijst de Westduit- EINDHOVEN. In het peloton van Nederlandse beroepswielrenners, dat dit jaar de reputatie van sterke fietsna- tie overeind moet houden, neemt de Limburger Jo Maas (25) een belangrijke plaats in. Vorig seizoen immers kwam hij vanuit het niets te voorschijn als het grootste nieuwe talent onder de Nederlandse profs. Het vertrek van Didi Thurau van IJs- boerke naar Puch en de komst van Joop Zoetemelk naar Raleigh, na enkele ja- ren Miko-Mercier, zijn opvallende transfers geweest. Maar het waren ze ker niet de enige. Mare Demeyer bij- voobeeld is een van de eerste luitenants van Daniël Willems geworden. Freddy Maertens trad in Italiaanse dienst (San Giacomo) en een andere Flandria-ren- ner (Jos Bruère) ging naar Maro-Carlos waar hij ploegmakker werd van Sercu, Renier en Ludo Loos. „Hoewel Schmid erg rijk schijnt te zijn, is hij geen filantroop. En aangezien het racen nu eenmaal veel geld kost, moet ik binnenkort met geld op tafel komen”, aldus Lammers. Dat „binnenkort” slaat op de periode, die loopt tot ongeveer 1 maart. Vóór die datum moeten de Neder landse coureur en zijn manager Gerard van der Storm een bedrag van circa 1 miljoen gulden aan Schmid overhan digen. Lammere heeft tegen dat zijn teamge noot Marc Surer, die het afgelopen jaar Europees kampioen in de formule II werd, al wel een grote sponsor heeft ge vonden en in West-Duitsland meer aan spreekt. Daarom ook zal Lammers zich voorlopig ondergeschikt moeten maken aan Surer. „Toch denk ik dat ik het min der moeilijk krijg dan met Elio de Angelis, Met het oog op de Franse ronde is de ploeg sterk veranderd. Van de zestien renners werden er slechts zes gehand haafd. Onder de negen nieuwelingen die Fred de Bruyne aantrok bevinden zich Hennie Stamsnijder, Gerrie van Gerwen en Hans Langerijs die samen met de vorig jaar reeds voor deze ploeg rijdende Jo Maas en Jacques Verbrugge het aantal Nederlanders op vijf (van de vijftien renners) brengt. PETER HEERKENS Tevergeefs, want Jo Maas bleef waar hij was: bij de ploeg DAF (onder leiding van ex-prof en BRT-televisiecommenta- tor Fred de Bruyne) die hij de voorkeur gaf „vanwege de bijzonder goede sfeer”. Waar de geïnteresseerden in de Ne derlandse profwielrennerij reikhalzend uitzien naar de wijze waarop Jo Maas zijn belofte gaat inlossen, maant ploeg leider Fred de Bruyne tot enig geduld. „Maas”, zegt Fred de Bruyne, „is een type renner dat royaal tijd nodig heeft De voorzitters van de 36 belangrijkste Italiaanse voetbalclubs konden gisteren in Milaan niet tot een eensluidend stand punt komen. Van de voorzitters van de 36 betalende clubs spraken zich gisteren in Milaan niet minder dan 24 uit voor hand having van het al vijftien jaar bestaande verbod op import van buitenlandse spe lers. Slechts vier wilden de huidige situa tie gewijzigd zien: de clubvoorzitters van AC Milaan, Juventus Turijn, Napoli en Udinese. Jan Lammers’ oude teamgenoot Elio de Angelis wordt achter ex-wereld- kampioen Mario Andretti de tweede rijder bij Lotus. De Nederlander, die Shadow verruilde voor ATS, lijkt bij de westduitse stal voorlopig genoegen te moeten nemen met een plaats op het tweede plan achter de Zwitser Mare Surer. De Braziliaan Nelson Piquet heeft binnen het team van Brabham, dat Ricardo Zunio als tweede rijder contracteerde, de positie overgeno men van Nikki Lauda, die het afgelo pen seizoen in de voorlaatste race afscheid nam van de racesport. Voorts hebben zich twee nieuwe stallen aangemeld: Alfa Romeo (met ex-Ligier-rijder Patrick Depailler en Bruno Giacomelli), dat het afgelopen jaar enkele wedstrijden als proef mee reed, en Osella, met de coureurs Cheever en Ghinzani. Verdwenen is het team van Wolf, dat opgekocht is door Emerson Fittipaldi. De Brazili aan wordt geassisteerd door de Fin Keke Rosberg, die na het vertrek van James Hunt halverwege het vorig seizoen uitkwam voor Wolf. Van het toneel verdwenen zijn ook Hans-Joa- chim Stuck (ATS) en Patrick Tambay (McLaren). Het nieuwe seizoen, met de Grand Prix van Las Vegas als nieuwe race, zal leren in hoeverre de turbomotoren zich een plaats weten te verwerven binnen de door de Ford-motoren be heerste formule I-racerij. Naast Re nault, dat al jarenlang een turbomo tor in ontwikkeling heeft, hopen ook Ferrari en Alfa Romeo binnenkort met een der gelijke krachtbron op de markt te komen. Dit heeft al geleid tot felle protesten van de concurrenten, omdat zij het geld missen om een der gelijk duur experiment op touw te zetten. kort. Hans-Joachim Stuck, die in 1979 de ATS bestuurde, heeft als beste prestatie een vijfde plaats in Watkins Glen staan. Verder heeft team baas Günther Schmid geen al te beste naam opgebouwd in het kleine wereldje van de formule I. Hij heet eigenzinnig te zijn en mensen die hem niet naar de mond praten erg snel te willen ontslaan. Dat ondervond Vic El- ford onlangs nog toen hij te horen kreeg dat op zijn diensten als teamleider geen prijs meer werd gesteld. Hij is inmiddels vervangen door Jo Ramirez, vorig jaar teamleider bij.Shadow. Elford zelf was in juni van het vorig seizoen Fred Opert opgevolgd, die tijdens de Grand Prix van Frankrijk met een knallende ruzie was opgestapt. Lammers zegt echter tot nog toe alleen maar goede ervaringen te hebben opge daan met Schmid. Het moge duidelijk zijn dan Lammers een moeilijk jaar tegemoet gaat. 1979 stond geprogrammeerd als leerjaar, nu zal de 23-jarige Zandvoorter, die het racen overigens sinds korte tijd combineert met zijn werkzaamheden op de slipschool van wijlen Rob Slotemaker, moeten bewijzen dat hij wel degelijk kan racen. Na het behalen van zijn Europese titel in de for mule III werd hij nog aangeduid als de toekomstige wereldkampioen, nu zijn die geluiden verstomd. Lammers heeft zelf nooit gezegd we reldkampioen te worden, maar het steekt hem wel dat de belangstelling rond zijn persoontje na de onopvallende resultaten met de Shadow tanende is. „Vorig jaar was de interesse van de media veel groter toen ik in Argentinië en Brazilië moest rijden. Ik snap dat niet helemaal. Ik weet best dat ik me niet in de kijker heb gereden, maar aan de andere kant is het al een hele prestatie als je een plaatsje weet te bemachtigen binnen de formule I-racerij. Niemand weet hoe moeilijk dat al is. Kijk maar naar mensen als Stuck en Tambay, die vissen er nu ook naast, ter wijl ze toch twee gerenommeerde rijders GOVERT WISSE BUENOS AIRES (AFP). Jan Lammers heeft in de eerste officiële training voor de Grand Prix van Argentinië voor for- mule-1 op het circuit te Buenos Aires, die morgen wordt gereden, een gunstige uit gangspositie gerealiseerd door de 25ste tijd neer te zetten. De eerste 26 van de in totaal twee trai ningen zullen mogen deelnemen aan de grote prijs, waarvoor Alan Jones, Jacques Lafitte en Didier Pironi op het eerste gezicht de favorieten zijn voor de eind zege. Er hebben in de achterliggende maan den opvallende transfers in de beroeps sector plaatsgevonden. Sommige prof- wielerploegen hielden op te bestaan; nieuwe sponsors verschenen ten tonele. Om met eerstgenoemde categorie te be ginnen: met ingang van dit jaar zullen onder andere Flandria, Kas, Fiat, het Zwitserse Willora, Novostil in Spanje en zowel Scio alsook Zonca-Santini en SA- PA in Italië geen formatie meer op de been brengen. Ook een paar kleinere teams (vooral in België) zijn verdwenen, maar de kwantiteit van Europese ploe gen is vrijwel onveranderd. De Britse en Portugese teams niet meegeteld (zij komen meestal slechts in wedstrijden binnen hun landsgrenzen uit), staan er momenteel toch al weer ongeveer veertig ploegen bij de interna tionale wielerfederatie (UCI) geregi streerd. Daartoe behoren twee Neder landse formaties: TI-Raleigh en HB Alarmsystemen, respectievelijk onder leiding van Peter Post en Henk Koop- mans. en Jarvis: 6-21, 13-21 en 13-21. De finale in het damesdubbel ging tus sen Hammersley/Jarvis en Uhlikova/Syl- hanova (Tsj.) De eersten wonnen in een spannende partij in vijf games. In de landenwedstrijden verloor Enge land van Tsjecho Slwakije in de finale bij de dames met 2-3. De eindstrtfd, Enge- land-Polen, bij de heren was na drie wed strijden al beslist in het voordeel van Engeland. Roger de Vlaeminck keerde Italië de rug toe voor een dienstverband bij Lom- me Driessens, ook al om te proberen Fons de Wolf de weg naar de top te wijzen. Michel Pollentier heeft een groot aantal nieuwe teamgenoten ge kregen, onder anderen De Muynck (ex- Bianchi), Guido van Calster (ex-Daf) en Claude Criquielion, die evenals Lucien van Impe in het vorige seizoen de kleu ren van Kas verdedigde. In Italië was switchen door de cracks schering en inslag. Allen Francesco Mo ser bleef waar hij was: kopman bij Sanson, dat onder meer de Duitser Gre gor Braun (Peugeot) inlijfde. De trans fer van Baronchelli van Magniflex naar Bianchi impliceerde dat de Zweed Jo hansson nu de enige kopman van Mag niflex zal zijn, ook al omdat de Zweed Marcussen naar Inoxpran vertrok. In- oxpran speelt Battaglin opnieuw als troef uit en contracteerde voorts Roy Schuiten (ex-Scic). Saronni staat van nu af aan het hoofd van de GIS-ploeg. Hij nam van de opgeheven Scic-stal zijn Zwitserse eerste luitenant Joseph Fuchs mee naar de equipe die het afge lopen jaar Roger de Vlaeminck als kop man had. Een opvallende transfer tenslotte in het Frans-Spaanse wielerverkeer: oud- Tour-winnaar Bernard Thevenet, ont slagen door de sponsor bij wie Hennie Kuiper in dienst is, vond onderdak bij Teka. EINDHOVEN (ANP). Het bestuur van de Eindhovense eredivisieclub PSV heeft trainer Kees Rijvers doen weten dat deze aan het einde van het seizoen de vereniging zal moeten verlaten. De overeenkomst, die PSV met Rijvers heeft, zal per 1 juli 1980 worden beëin digd. Met tien formaties heeft België het grootste aandeel op de wereldmarkt van professionele merkenploegen. Kwantitatief in ieder geval wel, maar voor een land met zó’n rijke wielerhisto- rie is de kwaliteit dun gezaaid: Roger de Vlaeminck, Daniël Willems, Marc De meyer, misschien Freddy Maertens en misschien ook Fons de Wolf. De gouden jaren van het Merckxisme behoren ech ter tot het verleden. Italië heeft acht equipes, drie minder dan afgelopen jaar, maar in de breedte wél sterker dan de Belgische concurren tie. Van de grote wielernaties is er qua sponsoring zowel bij de Fransen als Spanjaarden geen reden tot klagen. Bei de landen brengen liefst zeven ploegen op de been. De meeste Franse groeperingen heb ben een buitenlander als kopman: Hen nie Kuiper bij Peugeot, Lucien van Impe bij Paris-la-France, Didi Thurau en Joaquim Agostinho bij Puch. Op het tweede plan is het bij de Fransen idem dito. Mariano Martinez heeft bij La Redoute onder meer Van der Haute en Jean-Luc van den Brouc- ke naast zich gekregen. De nieuwe ploeg Viking-Volkswagen onder lei ding van Jean Stablinski is zelfs voor een groot deel Brits georiënteerd. toch wel overtuigende cijfers. In de halve finales komt ze uit tegen de Tsjechische Ilona Uhlikoav, die eerder op de dag San dra de Kruiff uitschakelde. De Nederlandse dames waren ook ac tief in het dubbelspel. Daarin werden San dra de Kruiff en Brigitte Kooter in de eerste ronde verslagen door de Zweedse combinatie Marie Lindblad en Helende Lindfall. Vripsekoon en Blanchaest verlo ren in de halve finales van Hammersley zich nu bewijzen (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Hoewel Jan Lam mers twee maanden geleden een contract tekende voor ATS en morgen in Argenti nië aan zijn tweede formule I-jaar begint, is het lang niet zeker dat hij dit seizoen ook afmaakt voor de in Engeland geves tigde renstal, die eigendom is van de steenrijke Westduitser Günther Schmid. De Zandvoorter heeft enige tijd om zich te bewijzen, maar bij het uitblijven van resultaat en geld kon dat kleine beetje vertrouwen in Lammers wel eens snel verdwijnen. Scheidsrechter helpt Pakistan ser Stroedter drie treffers voor bleef. On danks de incidenten rond Samiullah, waardoor Tim Steens zo werd getroffen, leek een gelijkspel toch lange tijd de belo ning te vormen voor het volharden van oranje. Vandenberge had echter nog wat in petto. Het ontging hem volkomen dat Saf dar Abbas de bal met de voet beroerde bij een massale Pakistaanse aanval, waaruit de winnende treffer van het gastland ont stond. West-Duitsland-Australië eindigde in 3- 3. De eindstand van het toerooi is: 1. Pa kistan 6-12, 2. West-Duitsland 6-9, 3. Aus tralië 6-7, 4. Nederland 6-6, 5. India 6-4, 6. Spanje 6-4. f Gr. Brittannië 6-0. moeten gaan koersen om er te komen. Ik schat: nog een jaar of twee, drie. Op z’n 28e zal hij naar mijn mening op zijn best zijn”. Jo Maas zelf gaat allerminst gebukt onder de druk van hoge verwachtingen. „Ik heb”, legt hij uit, „niet het gevoel dat ik me dit jaar echt moet bewijzen. Het is voor mij meer een zaak van zien waar te maken dat ik inderdaad in deze sport wat kan bereiken”. Fred de Bruyne: „Ik ben ervan overtuigd dat Maas het een eind zal brengen. Hij maakte internationaal in druk, dat bewijst het feit dat iedereen hem graag in zijn ploeg wilde. Hij is zonder meer een talent, wiens grootste kracht ik zijn vermogen tot „afzien” vind. Hij kan zich op een verschrikkelij ke manier geven. En: hij wil voor de sport alles doen en laten wat moet. Maar daarnaast heeft hij nog een hoop te leren. Zijn koersinzicht bijvoorbeeld dient veel te verbeteren”. iets dergelijks niet verdient”. Ook Willy van de Kerkhof en Adri van Kraay toon den zich verontwaardigd. eveneens commentaar. Hij wil eerst de beslissing van PSV officieel onder ogen hebben, alvorens zijn standpunt te bepa len. In de acht jaar dat Rijvers bij PSV werkzaam is hij kwam op 1 maart 1972 als opvolger van de Oostenrijker Kurt Linder heeft de Eindhovense club drie maal de landstitel behaald. Voorts vero verde PSV tweemaal de beker en werd de club eenmaal UEFA-Cup-winnaar. De spelersraad van PSV, waarin Jan van Beveren, René van de Kerkhof, Willy van de Kerkhof, Adrie van Kraay, Willy van der Kuylen en Jan Poortvliet zitting heb ben, is teleurgesteld over het besluit van de PSV-clubleiding. „Deze week woens dag is er een gesprek geweest tussen het bestuur en de spelersraad, waarbij alle moeilijkheden opgelost leken”, aldus aan voerder Willy van der Kuylen. „Ik had dit niet verwacht en ik vind ook dat Rijvers „Ik zal brutaler '''X Joop Zoetemelk: overgang naar de ploeg van Peter Post.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17