Knap herstel van Dokko Ik voel me geen echte topsporter Hughes ziet winstkansen Haarlem tegen MVV Phoenix weer )er 0 op verlies tegen VCA opstellingen en programma's Westland Utrecht Hypotheekbank Biljartteam Vreeburg „terug in race Een 2-jarig Rand briefbiljet van f 1.000; groeit naar f 1.199,- Schaatser Moek, olympisch kandidaat: Kees Boerhout opvolger Spaak Telstar C niet tegen AZ-jeugd Streeksport f 19 1980 ZATERDAG 12 JANUARI SPORT Aanwinst Jj Met Pandbriefbiljetten van de Westland/Utrecht Hypotheek bank spaart u veilig een behoorlijk kapitaal bij elkaar. Het hoge rente percentage staat namelijk vanaf het moment van aankoop tot het einde van de looptijd vast; de rente wordt herbelegd. U krijgt zo de hoogste-rente-van-de-hoogste-rente-etc. B Bij het huidige rentepercentage van 9'X% groeit uw f 1.000,- in slechts 2 jaar naar 11.199,- (effectief rendement 9.50%). Pandbriefbiljetten zijn ook verkrijgbaar in coupures van f 10.000,-. Pandbriefbiljetten zijn aan toonder. Meer informatie over deze profijtelijke spaarvorm kunt u inwinnen bij een van de kantoren van de Westland/Utrecht Hypotheekbank of bij uw makelaar of assurantieadviseur. Haarlem, Frederikspark 1/hoek Houtplein, 023-31 91 54 L1 Verlies dames en heren HOC H. n n Rentree Van Leen fd in Frank Kramer: weer in basis 3742 1 zijn ,s Leo Steegman: „Moeilijk” i toe één noet daal ten. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM/UMOND. In de basket- balcompetitie heeft HOC gisteravond plaatsgenoot Kinheim - dat vanavond Kombij ontmoet - in de strijd met het hoofdstedelijke The Blue Stars niet van dienst kunnen zijn. Na een aantrekkelijk duel verloor HOC van de Amsterdamse koploper met 80-94. Succes was in de Kennemer-Sporthal evenmin weggelegd voor de HOC-dames, die van Hoppers met 58-71 klop kregen. In IJmuiden lever de Dokko tegen Herbrink Guardians een knappe prestatie. HOC-Hoppers 58-71 (rust 30-30). Top- scoorsters HOC: Joke Huigen (9-17) en Monique Brocke (5-5). Een goed uit de startblokken komen HOC, dat bijna de gehele eerste helft leidde, werd vlak voor de rust toch nog door de gasten achterhaald. Ondanks de produktieve daden van Joke Huigen, be sliste Hoppers - de meest complete ploeg - de wedstrijd na de rust snel. Via 39-53 nam Hoppers met 58-71 de winstpunten mee naar Hoorn. hersteld. De met vijf spelers aantredende thuisclub leidde niet alleen van start tot finish, maar kwam eigenlijk nauwelijks in moeilijkheden. Opmerkelijk was in dit treffen het feit dat de gasten het lengte- voordeel maar sporadisch konden uitbui ten. Opererend vanuit een goed gesloten zone slaagde Dokko er al in de beginfase in een voorsprong te nemen, die de gehele eerste helft rond de zes punten schommel de. Na de rust probeerden de gasten tever geefs het gat te dichten. Pas in de slotfase werd de toestand voor Dokko précair. De marge slonk tot één punt, maar het eind signaal redde Dokko, dat de wedstrijd met vier spelers beëindigde. In de „vier puntenwedstrijd” tegen de Limburgers staat Van Leen als linksach ter opgesteld. Trainer Barry Hughes: „Ik zie het weer helemaal zitten. We hebben nu de ploeg, waarmee ik naar MW kan gaan om te winnen. Op de training is de laatste weken goed gewerkt. Daaron ver wacht ik zaterdagavond het nodige. Als we winnen staan we een punt boven MW in plaats van een punt erachter. We stre ven naar een goede tweede helft van de competitie. Waarom zouden we dan niet In zijn nieuwe functie wordt Kees Boer hout de opvolger van Bob Spaak, die op zijn verzoek belast zal worden met de leiding over andere programmaprojecten. (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Tot chef-sport van de NOS-televisie is per uiterlijk 1 septem ber a.s. benoemd Kees Boerhout, thans hoofd van de dienst Programmacoördi natie en Uitwisseling van de NOS. Voor Telstar is het duel tegen Eindho ven de laatste ontmoeting van de eerste Tegenstander Eindhoven zal overigens vrijwel zeker beschikken over de 26-jari- ge Belgische spits Armand Thaeter. Eindhoven heeft Thaeter geleend van Waregem. Na afloop van het huidige seizoen kan de club beslissen over een voortzetting van het contract door een transfer. Thae ter, die zijn loopbaan is begonnen bij A.S. Eupen en daarna voor Winterslag en Stan dard Luik speelde, is de laatste anderhalf helft van de competitie en de eerste in de derde periode. Haarlem: Boersma; Masefiefd, Huyg, Verkaik, Van Leen; Gullit, Van den Ban, Balm, Haar; Kleton, Kramer. AZ’67: Treytel, Reijnders, Spelbos, Met- god, Hovenkamp; Amtz, Nygaard, Wjjs- ters; Welzl, Kist, Tol (of Schouwenaar). Telstar: Nederburgh; Bierman, Kuut, Knoop, Mols; Akersloot, Ayre, Van Oor schot; Ressel, v.d. Meer, Plaizier. MW: (vermoedelijk) Gerards; Webb, Busk, Dijkstra, Colombain; v.d. Poppe, Jansen, Van Marwijk; Van Bommel (of Bonfrère), Schapendonk en Adam (of Kerstges). ga ik niet hard genoeg en stelt het internationaal weinig voor”. jaar uitgekomen voor Waregem. Hij wilde weg bij zijn vereniging na een verschil van mening met trainer Hans Croon. Betaalde jeugd, afdeling A: FC Vo- lendam-Haarlem. dam-Helmond Sport, SC Fortuna SC, FC Groningen-FC VW, DS’79-SC Heracles. Harmannus Moek is een vrijetijds- rijder, die in Sundsvall tegen zijn ge woonte in tweemaal per dag op het ijs staat. „Een vreemde gewaarwording, wnat ik ben één training per dag ge wend. Ik moet dan ook oppassen dat ik mezelf niet vastzet”. vorig jaar nog in de promotieklasse met vlag en wimpel de titel binnen haalde, over te veel aanvalsroutine. n- le n :e (Van onze sportredactie) SUNDSVALL. Het wordt dit weekeinde afzien voor de Nederlandse schaatsers. Niet dat de tegenstand van de Zweden zo zwaar zal zijn, maar gisteren trokken de veertien Oranje- rijders bij een temperatuur van 20 graden onder nul hun trainingsrond- jes in het knusse ijsstadionnetje van Sundsvall, waar de zon slechts enkele uren per dag boven de besneeuwde heuvels uitkomt. De bijtende kou is een voorproefje van wat de schaatsers in Lake Placid te wachten staat, want in het olympische oord houdt het kwik zich ook schuil onder in de thermo meter. De strandloop die de atletiekvereniging DEM op zondag 20 januari in Wijk aan Zee wilde houden, gaat wegens omstan digheden niet door. De vereniging streeft er nu naar de loop op een andere datum toch doorgang te laten vinden. Zich afzijdig houdend van alle ver wikkelingen in de sprintploeg gaat Harmannus Moek momenteel zijn ei gen gang. Twee sterke 1000-meterrit- ten toevoegen aan de twee, waarmee hij tijdens de Nederlandse kampioen schappen de aandacht op zich vestig de, is zijn enige streven. Moek: „Dat ik als gewestelijke rijder hier ben en straks ook in Davos kan rijden is alle maal al mooi meegenomen. De snel- sten moeten uiteindelijk worden geko zen en als ik daar niet bij ben, zal ik me er dadelijk bij neerleggen. Het hangt helemaal van de komende we ken af of ik in het sprintklassement doorga, maar tegen het eind van het seizoen rij ik zeer beslist nog wel een vijf kilometer. Ik schaats nu eenmaal om er zoveel mogelijk plezier van te beleven en daarom beschouw ik me ook niet als een echte topsporter”. de 1000 en 1500 meter en deze afstan den zijn door de traditionele schaats- structuur van elkaar gescheiden. Voor de 1000 meter is hij op een sprinttoer- nooi aangewezen en de 1500 meter is opgenomen in het klassement van de allrounders. „Ik hang er net tussen in en dat is vooral in een olympisch jaar erg lastig. Ik moest wel een keuze maken”, aldus Moek. Zijn kansberekeningen dwon gen hem in de richting van de kilome ter, hoewel de 1500 meter zijn meest favoriete afstand blijft. „Je moet voor de 1000 meter een erg explosieve start hebben en daar ontbreekt het eigenlijk nog bij mij aan. Dankzij mijn allround training kan ik in de laatste ronde hard doorgaan. Op de 1500 meter moet je ook wel snel zijn, maar er is meer tijd om het goed te maken. Ik zal ontzet tend graag de kans willen krijgen in Davos ook die afstand te rijden”. Eindhoven: De opstelling zal pas zon dag worden bekendgemaakt. De nieuwe aanwinst Thaeter speelt vrijwel zeker mee. HAARLEM/IJMOND. De opstellin gen van Haarlem, tegenstander MW, AZ’67 (vanavond op bezoek bij PSV) en Telstar, dat morgenmiddag op eigen veld tegen Eindhoven speelt, luiden als volgt: Eredivisie: zaterdag: PEC/Zwolle-Fey- enoord, PSV-AZ’67, MW-Haarlem. Zon dag: FC Twente-Roda JC, NEC-FC Utrecht, FC Den Haag-Vitesse, Sparta-Go Ahead Eagles, Excelsior-NAC, Ajax-Wil- lem II. (Van onze biljartmedewerker) WIERINGEN. In de competitie drie- banden-groot om de KNBB-beker, heeft het biljartteam van Vreeburg een belang rijke 7-2 overwinning behaald op ’t Schrale End. meteen een overwinning pakken?”. Door de komst van Van Leen is Balm opgescho ven naar het middenveld. Douglas George is gepasseerd. In de voorhoede ontbreekt Joop Böckling, die donderdag tijdens de training zijn enkel heeft verzwikt. Frank Kramer is na enkele wedstrijden weer terug als basisspeler. Eerste divisie: SW-De Graafschap, SC Amersfoort-SC Veendam, FC Amster- dam-SC Cambuur, FC Wageningen-FC Den Bosch, Telstar-Eindhoven, FC Volen- Heerenveen- komen. Daarvoor beschikte de ploeg, die Egbert van ’t Oever heeft hem wel eens van luiheid beticht, maar daaraan "j heeft de Assenaar maling. Moek, die T als tekenaar bij de Drentse waterlei dingmaatschappij werkzaam is: „Het is maar waar je van uitgaat. Wil je echt de top bereiken dan moet je erg veel dingen opzij zetten en dat zou ik niet kunnen opbrengen. Niet dat ik gewend ben de beest uit te hangen, maar alles op het schaatsen zetten, nee. Ook lijkt het me niks om de hele winter in zo’n kernploeg te zitten. Gezellig trainen bij het gewest, dat ligt me het beste”. Toch heeft Moek zijn training ieder jaar iets grondiger aangepakt. Dit sei zoen is er een duidelijke technische vooruitgang zichtbaar geworden, de slagen die uit zijn stevige body voort komen zijn aanzienlijk effectiever. Dit resulteerde al dadelijk bij het IJssel- Cuptoemooi in een zeer gave 1500 me ter, een afstand die hij met pijn in het hart heeft moeten loslaten. UMUIDEN. Aangezien de wedstrijd Telstar C-AZ c niet doorgaat in verband met de terreingesteldheid en de wed strijd die het A-team van Telstar morgen tegen Eindhoven moet spelen, zal het team dat morgen onder de vereni- gingsnaam Telstar deelneemt aan het zaalvoetbaltoernooi in de sporthal Umuiden-Oost, voornamelijk bestaan uit de jeugdspelers van de Velsense ver eniging en een aantal reserves van de zondagploeg. Naast het team van Telstar zullen ver der de zaalvoetbalverenigingen Cosmos, Otte Eagles, Pour-Toi, Maurits-Disco, IJmond’73 Louk Anderson en Club 12 deelnemen. Er wordt gestreden in twee poules en de duur van de wedstrijden is bepaald op lx 20 minuten. Het toernooi begint om kwart voor zes. Indien het veldvoetbal is afgelast zal de openingswedstrijd tussen Anderson en IJ- mond reeds om kwart voor vijf worden gespeeld. Er zal worden gespeeld volgens de KNVB-zaalreglementen en alleen de fi nale zal 2 x 20 minuten duren. Voor Harmannus Moek kan Sunds vall een springplank zijn naar de Win terspelen, al wacht hem ook nog een olympische test in Davos. De Drent is als enige gewestelijke schaatser een vreemde eend in de bijt, want het Ne derlandse schaatsgezelschap in Sunds vall bestaat verder alleen uit kernploegrijders. Hij dwong zijn keuze af met twee sterke 1000-meterritten (tweede en der de) bij de Nederlandse titelstrijd. Voor al zijn directe overwinning op de overi gens teleurstellende favoriet Jos Va- lentijn maakte van de 26-jarige Asse naar een potentiële Lake Placid-reizi- ger. Of hij de olympische startlijn in derdaad zal bereiken, is erg dubieus, want Bert de Jong heeft al aan de selectienormen voldaan, terwijl ook Jan van de Roemer er op dit moment beter voorstaat. Moek is slechts een van de gegadigden voor de resterende derde startplaats op de 1000 meter en bovendien zal zijn persoonlijke toptijd (1.20.2) aanzienlijk verbeterd moeten worden om een waardige olympische deelnemer te zijn. Hij beseft dat zelf ook wel: „Als ik daar niet onder kom (Van onze sportredactie) HAARLEM/UMOND. Frank van Leen zal vanavond in het stadion De Geusselt in Maastricht tegen MW zijn rentree maken in het eerste elftal van Haarlem. Van Leen heeft ruim een jaar buitenspel gestaan als gevolg van een knieblessure. Voor het laatst speelde hij mee in het duel tegen AZ’67 in december 1978. Een gehandicapte thuisclub zegevierde met 65-64 over de Alkmaarders. Bij de jeugd was Akrides tegen AMVJ een gewil lig slachtoffer. Met 36-98 werd Akrides van het veld gespeeld. HOC-The Blue Stars 80-94 (rust 43-50). Topscorers HOC: Franck Wessels (15-6), Bart Hos (8-7) en Jacques Breijman (8-6). Routine heeft The Blue Stars in Haar lem tegen HOC de belangrijke winstpun ten opgeleverd. Een nederlaag, die HOC mogelijk had kunnen voorkomen als het wat zorgvuldiger met de kansen was om gesprongen. Veel pass-fouten gaven de gasten vooral tussen de tiende en veertien de minuut van de eerste helft kans weg te lopen naar een 23-40 voorsprong. Een wilskrachtig HOC kwam in de tweede helft goed terug en leek bij 64-66 weer kansrijk in de race te liggen. Succes had den de gasten toen echter met een vlot lopende break, die in de slotfase nog goed bleek voor een ruime 80-94 overwinning. Dokko-Herbrink Guardians 65-64 (rust 32-26). Topscorers Dokko: Cor Haver (8-7), Joop van Rijn (8-5) en Martin van Schalk (8-15). Dokko, dat vorige week met een com plete ploeg een gevoelige nederlaag bij SDO leed, heeft zich gisteravond tegen het sterkere Herbrink Guardians uitstekend (Van onze volleybalmedewerker) BEVERWIJK. De verrassing bleef gisteren in de Beverwijkse sporthal tij dens de volleybalconfrontatie tussen de koploopster van de derde divisie, VCA, en de voorlaatste, Phoenix, uit. Het prin cipe „driemaal is scheepsrecht”, waarop Phoenix-coach Wim Tamis en zijn speel sters wellicht hun hoop hadden geves tigd, bleek in dit opzicht een kromme redenering. Evenals eerder in dit seizoen in competi tieverband en vorige week nog in de eer ste ronde van de bekerstrijd, veegde VCA de Beverwijkse illusies op een stunt met 3- 0 op een hoop. Oorzaken waren er voor deze derde nederlaag in successie van Phoenix tegen de Assendelftse kampioenskandidaat vol doende. Het ontbreken van een behoorlij ke pass ontwrichtte het opbouwende werk van Phoenix al in een vroeg stadium, terwijl de aanvalsafwerking van de Be verwijkse speelsters gisteren nog niet eens in aanmerking kwam voor de kwali ficatie „twijfelachtig”. VCA, dat aanvallend het Phoenix-blok volledig domineerde, behoefde in de eer ste twee speelperiodes eigenlijk alleen maar doordacht te serveren. De ploeg uit[ Assendelft deed dat ruimschoots en pakte verdiend met tweemaal 4-15 een 0-2 voor-, sprong. De spelverdeelsters deelden van Phoe- nix-kant toen nog het minst in de malaise, al stelde trainer Wim Tamis: „De set-ups 1 lagen niet scherp genoeg aan de buiten kant. De aanvalsters moesten daardoor te veel naar binnen komen”. In de laatste set kwam Phoenix nog het minst slecht voor de dag, al had het team daar wel de hulp van VCA bij nodig. Minder nauwkeurige stops vormden aanleiding voor enige chaotische tafe reeltjes in het VCA-veld, maar verder dan tot 11-15 liet VCA Phoenix toch niet Henk Westrus had tegen Ad de Groot een zwakke start: 22 caramboles in 50 beurten. Duidelijk bleek dat Westrus moeite had om zich aan te passen aan het snel lopende materiaal. Toch wist hij in 72 beurten met een moyenne van 0.694 als eerste te finishen. Henk Kuyt won dank zij een sterke start (16 caramboles in vijf beurten) met een moyenne van 0.692 van Riny Kooy. Inval ler Hans Kempen moest echter in Simon Doves zijn meerdere erkennen .Maarten Wierseman trok in een bijzonder sterke partij tegen Willem Post de volle winst naar zich toe. Na dertig beurten moest Post beduusd kijken naar het scorebord dat een stand aan gaf van 34-6 in het voordeel van zijn tegenstander. Toch had deze nog veertien beurten nodig om de resterende zes caramboles te scoren. Wiersema eindigde met het goede moyen ne van 0.909. Door deze overwinning is Vreeburg weer volkomen terug in de race. Mocht volgende week woensdag thuis worden gewonnen van het aan de kop gaande Die Haghe dan is de kans groot dat Vreeburg de titel in poule A weer in zijn bezit zal krijgen. Stand: 1. Die Haghe 14 punten, 2. Vreeburg 12, 3. Bas Martens 10, 4. Aramith 10. Het door het districtsbestuur Kenne- merland voor de vijftiende maal gehou den jaarlijkse veteranentoemooi is ge wonnen door Willem Heemskerk van de b.v. OVS. Met een moyenne van 1.62 was hij al zijn 24 tegenstanders de baas. Op 12 en 13 januari wordt in het jeugd- biljartcentrum Jac. van Beem het jeugd- toernooi om de J. A. Kauffman-wisseltro- fee gehouden. Aan dit toernooi nemen acht spelers uit de regio deel. Aanvangstij den: zaterdag en zondag om 13 uur. In de voorwedstrijden driebanden groot eerste klasse heeft de Vreeburgspe- ler Dono Gmelig Meyling zich geplaatst voor de finale van het kampioenschap van Nederland, dat van 28 februari tot en met 2 maart in Tilburg wordt gehouden. Te vens promoveerde hij met een algemeen moyenne van 0.735 naar de hoofdklasse. Willem de Jong van b.v. Kennemerland heeft zich geplaatst voor de gewestelijke finale vierde klasse libre-klein, die van 25 tot en met 27 januari gehouden wordt in Tuitjehom. In de nationale kadercompetitie zijn deze week door de Kennemerlandse teams twee wedstrijden gespeeld. Hof van Holland won verrassend met 4-2 van On der Ons 2. De Hof van Holland-speler Ed Nobels excelleerde in zijn partij tegen Piet Liefting .Zijn 200 te maken caramboles scoorde hij in dertien beurten, moyenne 15.33. Het team van Haarlem-Noord verloor met 4-2 van Nieuwer Amstel. Voor de Haarlemmers zorgde G. v. d. Kuyl voor de punten door met een moyenne van 17.14 Maup van Leeuwen te verslaan. Trainer Leo Steegman van MW ver wacht in Maastricht een „geconcentreerd en gemotiveerd Haarlem”. „Ik heb begre pen dat er de afgelopen weken wat onef fenheden zijn glad gestreken bij Haarlem. Het zal dus voor ons erg moeilijk worden. Zowel MW als Haarlem heeft een teleur stellende eerste competitiehelft achter de rug. Het kan dus aardig spannend worden”. Oefenmeester Marin van Vianen van Telstar ziet wel winstkansen voor zijn team in de thuiswedstrijd tegen Eindho ven: „Ik verwacht dezelfde agressie als in de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittar- dia. Alleen zullen we wellicht moeite heb ben met het vrij harde veld. Maar al met al is Telstar toch wel favoriet. Zeker omdat het bij Eindhoven nog lang niet zo goed loopt als in vorige seizoenen”. Nu Harmannus Moek pas sinds kort naar de sprintafdeling is overgestapt en hoe dan ook meedoet in de olympi sche kwalificatierace lijkt hij door de jaren heen op het verkeerde paard te hebben gegokt, want bij de allroun ders is het hem nooit gelukt om zover te komen. Moek: „Achteraf kun je dat mis schien wel stellen. Als ik me veel eer der op de sprintafstanden had toege legd, zou mijn 500 meter waarschijn lijk ook een stuk scherper zijn gewor den. Van Henk Gemser heb ik eens een uitnodiging gekregen voor de sprint- kemploeg, maar tot die korte afstan den heb ik me nooit echt aangetrokken gevoeld. Misschien is het wel een gek idee van mij, maar dat sprinten vind ik er in de schaatssport een beetje bijhan gen. Het is iets onvolwaardigs. Een stayer ben ik ook niet, maar een beetje duurwerk geeft me veel meer voldoe ning”. Eigenlijk is Moek bij de sprinters, noch bij de allrounders helemaal op zijn plaats, want zijn specialiteiten zijn 1°

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19