CE Uitbundige nieuwjaarsconcert in De Schouw B le He z o o m Buurthuizen het nieuwe jaar in met aantrekkelijke cursussen DamiatePers Trouwe vakbondsleden gehuldigd K I Z' 1 IJmuider Courant m o cc cc UJ Jentijn ^leulel h 2 milj Porto is verhoogd Carillonklanken ui «■1 I ■■I CREATIVITEIT TROEF BIJ NIEUWE PROGRAMMA UJ Wg MB 1 Z A 4 1980 ZATERDAG 12 JANUARI IJMOND ■WW INTEKENFORMULIER Aktie Klavertje Vier” J ■h Hel ware teken van liefde, dat geen woorden nodig heeft... het Valentijnsgeschenk dat zij het gehele jaar door zal dragen, f VEI wel e ze me niks zeg il (Vai VEI tige v richte openi van h gebot ter straat dit st jaar r Schee de ei volge: maan de bc nemii (Van één onzer verslaggevers) VELSEN. Het nieuwe jaar betekent voor verschillende buurthuizen in Velsen de start van enkele nieuwe programma onderdelen. Voor buurthuis De Brulboei aan de Kanaalstraat in IJmuiden zelfs nog meer. De ver bouwing van het PEN-centrum I voor het tiener- en jongerenwerk verkeert in de laatste fase en van daag al kan de jeugd tot veertien jaar voor het eerst in dit nieuwe onderkomen van de Brulboei te recht. Uitgezonderd de tafelten nis- en de filmmiddagen, die voorlopig in de Brulboei blijven gehandhaafd, zetten de tieners hun activiteiten voort in het nieu we centrum waar ze zelf het nodi ge schilder- en timmerwerk heb ben verricht. j Een hanger van sterling zilver met een prachtig geslepen robijntje in beperkte uitgifte, voor slechts f 115, -(til E u oHMF’ 'T r .7 (ADVERTENTIE) VAK-tegel voor E. Sanders 5 b Datum Mint/Porselein/Philatelics/Kristal heeft gekocht. DIRECTIE: Mr. H. C. van der Mije 155,00 De spreker vestigde tevens de aandacht op het ontbreken van een voorzitter bin nen het bestuur van de VAK. „Zoals de VAK nodig is om Velsen-Noord leefbaar te houden, zo is een voorzitter nodig om de VAK levendig te houden en te inspireren. Ik herhaal de wens en koppel daaraan een oproep dat we er het komende jaar in slagen een voorman te vinden”. In buurthuis De Planeet aan de Mercu- riusstraat in IJmuiden gaat binnenkort een cursus fotografie voor beginners van start. Wie hier meer over wil weten kan dinsdagavond 15 januari naar de informa tieavond komen. Buurtcentrum De Mei in Velsen-Noord, voorlopig nog gehuisvest in De Bijenkorf aan de Geelvinckstraat, start een cursus voor kinderen van 10 tot 14 jaar. Met behulp van verschillende druktechnieken worden krantjes, muurkranten en aan plakbiljetten gemaakt. Het maken van Twee nieuwe cursussen op de donder dagavond zijn pottenbakken en Hindelo- per schilderwerk. Nieuw is ook de klaver- jasinstuif op de dinsdagmiddag. Verder wordt een cursus tekenen en schilderen voor beginners georganiseerd. een buurthuiskrantje is een andere activi teit in deze cursus, die wordt gegeven door Kees Hesterbeek en elke dinsdagmiddag van kwart over vier tot kwart voor vijf- wordt gehouden. Alleen geldig indien vóór of op Valentijnsdag, 14 februari 1980, door de posterijen afgestempeld. Limiet: één hanger per bestelling. Om uw geschenk op Valentijnsdag te kunnen geven, dient uw intekenformulier uiterlijk 20 januari 1980 door de posterijen afgestcmpéld in ons bezit te zijn. Uitsluitend verkrijgbaar voor Valentijnsdag 1980 en daarna nooit meer - met een verdere limiet van één hanger per bestelling. Om de hanger op Valentijnsdag te kunnen schenken dient uw intekenformulier uiterlijk 20 januari 1980 door de posterijen te zijn afgestempeld. Verdere informatie is verkrijgbaar bij de verschillende buurthuizen. De Brul boei, tel. 10652, buurtcentrum Zeewijk 21494, buurthuis De Planeet tel. 14441, buurthuis De Spil, tel. 10186, Dienstencen trum Zee- en Duinwijk 20650 en buurtcen trum De Mei 02520-24025. BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van zaterdags van ABONNEMENTEN: bij vooruitbetaling (inclusief 4% BTW) per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning Jazzi uitlopi dagmii maand geven, en mo duidel komen de woi „Met zijn oi niet bi De 5 de doe dat be muziel bevorc avondi shops, niet va Organ) twee shop I uur) e works! ment, zeker er bek Hoe Kermt staat situati manie: mers gebeu: kenne jazz m uitges „He: ieman stond semsn groep, solo’s anden Van i Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 dinsdagavonden kan men leren zelfstan dig kleine klusjes op te knappen en op woensdagavond bestaat de mogelijkheid met brooddeeg verschillende vormen te maken. Op de donderdagavond gaan drie minicursussen van start: batikken, boet seren en emailleren. Broodje Brulboei (kinderopvang tussen de middag) wordt uitgebreid. Gisteravond werden niet minder dan 23 vakbondsleden van de Industriebond FNV gehuldigd in het gebouw Velserduin in IJmuiden. Onder de groep jubilarissen bevond zich een lid dat 60 jaar en een lid dat 50 jaar bij de vakbond is aangesloten. De overigen waren 25 jaar vakbondslid. De jubilarissen werden toegesproken door de heer J. Rose, voorzitter van de Industriebond FNV afdeling IJmuiden en gehuldigd door districtsbestuurder M. W. Neesen, met een gouden, respectievelijk zilveren insigne. Zestig jaar bij de bond is de heer B. Stemmeken; vijftig jaar lid is C. van Hoof. Vijfentwintig jaar lid zijn achtereenvolgens A. Haak, J. J. Klaver, T. Bos, J. C. Elenbaas, P. Kelder, A. Konings, W. van Leeuwen, J. H. Robben, H. L. Wessel, J. Klepper, H. Roeper, K Veldman, A. J. Terwal, H. Bil, A. de Fries, A. P. van Vuuren, P. N. Waasdorp, J. J. Vink, W. J. de Boer, M. Hagboom en W. Wijker. Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 18.30-19.00 uur 11.30-12.30 uur Buurthuis De Spil aan de Rembrandt- laan in IJmuiden begint deze maand met verschillende nieuwe activiteiten. Op de maandagochtenden wordt een cursus naaien gegeven, dinsdagochtend kan men leren poppen maken. loten Aan: Franklin Mint BV, Amsteldijk 166, Antwoordnummer 7816,1000 SN Amsterdam (te verzenden in een open envelop zonder postzegel). Hierbii verzoek ik u miin bestelling te noteren voor ”De Valentijn Sleutel”, een sterling zilveren hanger met een robijntje,aan een sterling zilveren ketting. De uitgifteprijs bedraagt f 115,-. De hanger zal mij worden toegezonden in een geschenkverpakking en zal vergezeld gaan van een speciale geschenkkaart. Ik hoef nu nog niets te betalen, maar zal, na ontvangst van een accept girokaart ten bedrage van f115,-het verschuldigde bedragbij vooruitbetaling overmaken. In zijn toespraak haalde penningmees ter Rozemeijer een lange reeks van activi teiten en functies aan die de heer Sanders vanaf het eind van de dertiger jaren in verenigingen, besturen en commissies verrichtte. De heer Sanders is onder meer ere-lid van de voetbalvereniging Kinheim en de winkeliersvereniging Wijkeroog, en heeft ook jarenlang voor de PvdA in de gemeenteraad van Velsen gezeten. Alvorens tot de tegeluitreiking over te gaan richtte de heer F. J. M. Rozemeijer zich tot het publiek met een toespraak waarin hij de Velsennoordse situatie naar voren haalde alsmede de functie die de VAK daarin vervult. Naast de organisatie van evenementen en festiviteiten zoals ondermeer de Konin- ginnedagviering, de St Nicolaasintocht, feestavonden en de wielerronden van Vel sen-Noord houdt de VAK zich ook bezig met de sociale aspecten van de Velsen noordse samenleving. Hierin hoopt de VAK met een positieve kritische instelling aan de weg te timmeren. Een streven dat vaak waardering ondervond van de ge meentelijke overheid maar ook met ge mengde gevoelens werd gadegeslagen. Daarnaast vestigde de heer Rozemeijer de aandacht op de financiële situatie van de VAK. „Het ontbreekt ons aan voldoende middelen daar wij geen subsidie ontvan gen. De gelden voor onze activiteiten wor den grotendeels uit donaties verkregen. Voor een stichting als de VAK is nog geen subsidieregeling. Wellicht zal deze er spoedig komen”. VELSEN. Beiaardier H. de Ligt was vorige week wegens ziekte verhinderd het carillon van het gemeentehuis te bespelen. Het programma van vorige week wordt derhalve vandaag ten gehore gebracht tussen vier en vijf uur en luidt als volet: 1. Carillon, G. F. Handel; 2. Drie Neder landse volksliedjes: a. ’t Ros Bejjaard, b. Er was een sneeuwwit vogeltje, Kees van Eersel, c. Te Kieldrecht; 3. Impromptu over „Wie dat zich zelfs verheft temet”, Willem Créman; 4. Improvisatie, Hein de Ligt; 5. Ballade voor beiaard, Willem Cré man; 6. Drie Engelse volksliedjes: a. Pack up your troubles, b. Beautiful dreamer, c. Jingle bells; 7. Toreadormars uit „Car men”, Georges Bizet; 8. Sonate no. Ill, Valentin Nicolai. De jongeren vanaf veertien jaar, waar voor de activiteiten in december werden stopgezet, moeten nog even geduld heb ben. Zij kunnen pas eind maart terecht in het PEN-gebouw, hetgeen echter niet weg neemt, dat zij toch al in hun nieuwe onder komen te vinden zijn waar zij hard wer ken aan de bouw van hun eigen disco theek en bar. Het programma van de Brulboei kent wel enkele nieuwe onderdelen. Op vier In het Dienstencentrum Zee- en Duin wijk staan geen nieuwe activiteiten op het programma. Wel in het buurtcentrum Zeewijk aan de Dennekoplaan in IJmui den. In plaats van tekenen en schilderen kunnen de kinderen nu op de maandag middag gaan pottenbakken. Éénmaal in de veertien dagen wordt op de zaterdag middag voor de jeugd een film vertoond. Nieuw is op de maandagochtend een cur sus Engels voor WAO’ers, op donderdag avond een cursus pottenbakken en op maandag- of dinsdagavond een naaicur sus voor buitenlandse vrouwen. Éénmaal per maand komen in het buurtcentrum de flatraden van de Zee- wijkflats bij elkaar. Eens in de twee maanden wordt een kien- en dansavond gehouden, waarbij de opbrengst bestemd is voor humanitaire doeleinden. De huur- dersvereniging Velsen houdt op de dins dagavond van zeven tot acht spreekuur. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. De VAK-tegel van verdiensten is vrijdagavond tijdens het traditionele nieuwjaarsconcert van de Velsennoordse Aktiviteiten Kommissie (VAK) uitgereikt aan de 74-jarige E. San ders. De VAK-tegel, die wordt toegekend aan personen of instellingen die zich ver dienstelijk hebben gemaakt op sociaal- cultureel terrein, werd daarmee voor het vijfde achtereenvolgende jaar uitgereikt. De heer Sanders kreeg de VAK-tegel met name vanwege zijn verdienstelijke activiteiten in besturen van diverse instel lingen en organisaties die zich bezig hou den met het welzijn van bejaarden. Het derde nieuwjaarsconcert van de VAK in het Cultureel Centrum De Schouw in Velsen-Noord werd geopend met een muzikale inleiding van het Tam boer- en Trompetterkorps Velsen-Noord, waarna het VAK-bestuurslid S. Schoon- bergen het optreden onderbrak voor een welkomstwoord. Het concert werd ten slotte voortgezet door achtereenvolgens het Algemeen Bejaardenkoor „De Geel- vinck” en de IJmuider Harmonie. De VAK-tegel van verdienste werd tij dens het drukbezochte concert uitgereikt door de heer F. J. M. Rozemeijer, penning meester van de Velsen-noordse Aktivitei ten Kommissie. De heer Sanders, die de tegel kreeg, is woonachtig in Velsen- Noord en zowel daar als in de overige gemeentedelen een zeer gewaardeerd en gezien figuur. Vooral Sanders’ inspannin gen voor het welzijn van de bejaarden was voor de VAK aanleiding om de heer San ders en zijn echtgenote in het zonnetje te zetten. Handtekening- Naam Adres- Postcode/Plaats Bestelling geldig na acceptatie door Franklin Mint BV. J - -J l— t—11 -O /A 1 IA O fAL. O intekening. Dit hokje aankruisen s.v.p. indien ureedseerdereenproduktvan Franklin Mint/Porselein/Philatelics/Kristal heeft gekocht. BUREAU. Redactie en administratie: Lange Nleuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 ,tel. adm: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 ADVERTENTIES: telefoon 023-31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 öt CZ6 Levertijd bij bestelling na 20 januari 1980:6 tot 8 weken na sluitingsdatum g 15,90 45,85 60,00 180,70 233,00 0,80 Breng de aktie „Klavertje Vier” ten bate van de Gehandicaptensport niet in moeilijkheden. De posttarieven zijn met ingang van komende maandag verhoogd en dat betekent, dat op een briefkaart, waarop de oplossing van een van de puzzels wordt ingezonden geen veertig cent, maar 45 cent aan porto dient te worden geplakt. Daarb oven komt dan uiteraard de 1,65 aan extra zegels. Een gewaarschuwd mens telt dus voor twee. Met inbegrip van de opbrengst van puzzel 15 van ruim ƒ90.000,- is de tussenstand gekomen op ruim 1.194.000,-, Zie verder de puzzelpagina in deze krant. Hanger op V'f ongeveer ware grootte qfgebeeld raai De sleutel is een aloud symbool van ware liefde, al sinds de ridder tijd van bijzondere betekenis voor dichters en geliefden. Want zo’n sleutel roept gedachten op aan het wonderlijk waas van mysterie dat de liefde omgeeft. Dat is wat tot de creatie van de Valentijn Sleutelhccft geïnspireerd. De sleutel tot uw hart. De sleutel die waakt over het geheim van de bijzondere liefde tussen u beiden. Hier prachtig vertolkt in een zeer apart sieraad, in een vormgeving die zowel bekoorlijk als romantisch is. Een miniatuursleutel, met een sierlijke hartvormige bovenkant, geheel vervaardigd van sterling zilver. En in bet midden van het hart ligt een prachtig geslepen robijntje. Edelschoon en onvergankelijk. De Valentijn Sleutel. Een bekoorlijk teken van liefde om dit jaar op 14 februari aan uw Valentijn te schenken. Zo bekoorlijk dat zij het telkens weer zal dragen, het gehele jaar dooren steeds weer liefdevol aan u zal denken. De Valentijn Sleutel kost slechts f 115,- en wordt u toegezonden aan een sterling zilveren ketting in een luxe geschenkverpakking, klaar om zo cadeau te kunnen geven. Een geschenk voor Valentijns dag dat op boeiende wijze anders is... een geschenk waaraan zij gehecht zal raken. De hanger is een beperkte uitgifte en is uitsluitend verkrijgbaar bij Franklin Mint en alleen voor Valentijnsdag 1980. Bovendien geldt er een limiet van één hanger per bestelling. Zo zal hij door zijn exclusiviteit en door de liefdevolle gevoelens die hij vertolkt haar niet alleen nu, maar ook in de komende jaren dierbaar zijn. Uw intekenformulierdientvóórofop 14 februari 1980,de wereld wijde sluitingsdatum van intekening, door de posterijen afgestem peld in ons bezit te zijn, om geaccepteerd te kunnen worden. Echter om verzekerd te zijn van levering vóór Valentijnsdag, dient u uw intekenformulier vóór of op 20 januari 1980 door de posterijen afgestempeld, aan ons in te zenden. De Valentijn Sleutel - een volmaakte manier om - zonder woorden - te zeggen ”Ik houd van je”. pp

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 4